Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
476 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 476 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 40]

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ρε συ μαμιτα ειναι δυνατον που βρηκες πεθερα τοσο fitness !!!
πια ειναι η πετρουλακη?

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
στο εξωτερικο καθοντε πολυ λιγες μερες. εγω παντως ποναγα και για αρκετο καιρο και εμενα η γυναικα του ξαδερφου μου την δευτερη μερα χοροπηδαγε και δεν μπορουσαεμ να το πιστεψουμε γιατι ολες εχουμε κανει καισαρικη και ειμασταν του θανατα. μια αλλη κοπελα μου ειπε οτι η δευτερη καισαρικη δεν ποναει οσο η πρωτη. θα σας πω σε λιγο καιρο
mamax εμενα ρωτας?

mamita

mamita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamax έγραψε:ρε συ μαμιτα ειναι δυνατον που βρηκες πεθερα τοσο fitness !!!
πια ειναι η πετρουλακη?

πεθερουλακη!!

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλημμερα κοριτσια!!!Χαιρομαι που ειστε ολες καλα!!!!Εχω βαλει μπροστα δουλειες του σπιτιου,σκουπισμα,σφουγγαρισμα,σιδερωμα κλπ...θα τα πουμε πιο μετα...φιλακια σε ολες!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 7 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 7 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 7 417472



Έχει επεξεργασθεί από τον/την alexia-marinos στις Σαβ Οκτ 08, 2011 12:28 am, 1 φορά

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα κοριτσάκια!!!Καλό Σαβ/κο σε όλες!!!Καλή ξεκούραση!
Εγώ μπορώ να πω ότι έχω "βαρεθεί"να είμαι έγκυος, αυτή την αναμονή και το φούσκωμα.Θέλω να γεννήσω να τελειώνει...Δεν μπορώ τις μεταβατικές φάσεις που παρατείνονται (γενικότερα)....
Σίγουρα κάποιες φορές νιώθω ανασφάλεια για το αν θα είμαι καλή μητέρα, αν θα αντιλαμβάνομαι έγκαιρα τις ανάγκες του μωρού σαν "φρέσκια" μανούλα που θα είμαι, και τέτοια, αλλά κυρίως επικρατεί η γλυκιά χαρά και η ανυπομονεσία.Για τη διαδικασία της γέννας δεν έχω καμία απολύτως αγωνία.Το "μετά" μόνο σκέφτομαι καμιά φορά (πχ. έλλειψη προσωπικού χρόνου, συνδυασμός με τη δουλειά μου κτλ), αλλά γρήγορα το εκλογικεύω και τα βάζω σε σειρά....

Καλημερούδια! sunny sunny

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΗΝ 1η ΚΑΙΣΣΑΡΙΚΗ ΗΜΟΥΝ ΧΑΛΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΤΑΛΕΠΟΡΗΘΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ.ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ 2η ΟΝΤΩΣ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!
ΜΑΜΑΧ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΤΑ ΠΡΟΎΓΟΥΜΕΝΑ.ΜΠΡΑΒΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΠΑΣ ΓΙΑ Φ.Τ. ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΤΕ!
Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΘΑ ΜΑΣ ΛΕΙΨΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΛΛΑ ΟΚ!!!!

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ακούστε ένα όμορφο σλόγκαν που λέει μια φίλη μου (επίσης εγκυουλα, αλλά δεν συμμετέχει στο φόρουμ):
"Το να κάνεις παιδί είναι να αποδεχτείς πως η καρδιά σου θα χτυπάει πια για πάντα έξω από το σώμα σου"

Όμορφο, εεε;;; ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 7 379767 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 7 379767

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ardo έγραψε:Ακούστε ένα όμορφο σλόγκαν που λέει μια φίλη μου (επίσης εγκυουλα, αλλά δεν συμμετέχει στο φόρουμ):
"Το να κάνεις παιδί είναι να αποδεχτείς πως η καρδιά σου θα χτυπάει πια για πάντα έξω από το σώμα σου"

Όμορφο, εεε;;; ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 7 379767 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 7 379767

πολυ σωστο

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΡΕΤΟΥΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΑΜΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!! ΞΕΡΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ!! ΚΑΝΟΥΝ 1 ΠΑΙΔΙ ΜΑΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΚΛΟΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ!!!

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι Κικιτσακι μου, το ξέρω ότι θα γίνω καλή μαμά (ψώνιο!!), αν είμαι προσγειωμένη, ψύχραιμη, δίκαιη και τρυφερή.Δουλεύοντας ως ψυχολόγος αποκλειστικά με παιδιά τα τελευταία χρόνια, έχω δει ΠΟΛΛΑ σκατομαθημένα παιδιά λόγω του ότι τα θεωρούσαν "πρίγκηπες"΄όπως είπες, πολλά νευρωσικά λόγω νευρωτικών γονιών, πολλά καταθλιπτικά λόγω τελειομανών γονιών, και πολλά μοναχικά παιδιά λόγω ανεπαρκών γονιών...Τουλάχιστον ξέρω τί πρέπει να αποφύγω!!χιχιχιιχι!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ardo έγραψε:Ναι Κικιτσακι μου, το ξέρω ότι θα γίνω καλή μαμά (ψώνιο!!), αν είμαι προσγειωμένη, ψύχραιμη, δίκαιη και τρυφερή.Δουλεύοντας ως ψυχολόγος αποκλειστικά με παιδιά τα τελευταία χρόνια, έχω δει ΠΟΛΛΑ σκατομαθημένα παιδιά λόγω του ότι τα θεωρούσαν "πρίγκηπες"΄όπως είπες, πολλά νευρωσικά λόγω νευρωτικών γονιών, πολλά καταθλιπτικά λόγω τελειομανών γονιών, και πολλά μοναχικά παιδιά λόγω ανεπαρκών γονιών...Τουλάχιστον ξέρω τί πρέπει να αποφύγω!!χιχιχιιχι!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

ειναι πολυ σημαντικο που εισαι μεσα στα πραγματα

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΧ ΑΡΕΤΟΥΛΑ..ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΚΙ ΕΣΥ.... Η ΦΙΛΗ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ 1ο ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΜΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ''ΤΟ ΕΥΕΡΓΕΤΙΚΟ ΟΧΙ'' ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΙΧΕ!ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΜΑΜΑΔΕΣ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ...

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
θα το ψάξω το βιβλίο που μου είπες, ευχαριστώ.Ένα άλλο σχετικό βιβλίο, πολύ χρήσιμο και κατανοητό για την ανατροφή των παιδιών, είναι αυτό:

http://www.greekbooks.gr/books/psihologia/ta-pedia-hriazonte-oria.product

(¨Τα παιδιά χρειάζονται όρια")
Απενοχοποιεί την τήρηση ορίων και λύνει πολλές απορίες!(Μετά τα λιπο-πάντι, ας διαφημίσουμε και κανένα βιβλίο!!χιχιχιι)

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑ.ΕΤΣΙ ΜΠΡΑΒΟ!!ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΜΑΣ ΒΙΒΛΙΑ!! ΑΝ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΟΝΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ...(ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΦΙΛΟΣ) ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ. ΤΗΝ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΣΕΡΡΩΝ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΗ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΑΝΑΝΕΩΝΟΥΝ, ΟΥΤΕ ΚΑΝΟΥΝ ΔΩΡΕΕΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ. ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ....

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamita έγραψε:αντε ρα χαμεμηλο!! ακομα μαθημα κανεις/?
δεν σταματας γιατι αρχιζουν οι γριπες σιγα σιγα? σε παιδια σχολειου κανεις ? προσεχε εγω για υτο σταματησα.
Εμενα κατα τα αλλα ειναι καλη απλα ωρες ωρες τα πεταει τα πετυχημενα της..

Αντε καλο μαθημα, θα βγει διγλωσσο το παιδι.Τελεια!

Δεν μπορω ρε μαμωτο ακομα,με πιεζουν πολυ,και με βλεπω να σπανε τα νερα στην ταξη.Ο γιατρος μου λεει οτι μπορω να δουλευω κανονικα αλλα να προσεχω με τις ιωσεις.Απολυμαινομαι μετα απο καθε μαθημα.Να φυγω απο τωρα,θα με σφαξουν!Εδω μου λενε απο τωρα οι γονεις ποτε θα επιστρεψω μολις γεννησω!(καλα,μιλαμε,ειμαι τοσο πολυτιμη,θα ψωνιστωωωω!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 7 328109 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 7 328109 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 7 328109 )

Επισης εχω να δηλωσω οτι και εγω λογω επαγγελματος βλεπω πολυ συχνα τετοια σκατομαθημενα παιδια,που νομιζουν οτι ολο το ηλιακο συστημα περιστρεφεται γυρω απο αυτα,οτι επειδη σε πληρωνουν,θα κατσεις να σε γ@*^$$#%$% και αλλα τετοια καταπληκτικα.Και το ιδιο ελεγα στον αντρα μου τις προαλλες "δεν ξερω ακριβως τι θα πρεπει να κανω για να μεγαλωσω τη Μυρτω σωστα,ξερω ομως σιγουρα τι ΔΕΝ πρεπει επ'ουδενι να κανω!"...τοσα παραδειγματα καθημερινα εχω!Αρετουλι,το βιβλιαρακι,θα παω να το παρω παντως!Προσπαθω να ειμαι ενημερη σε οσο το δυνατον περισσοτερο,πρωτα θεωρητικα εστω.Αλλα θα παρω και το λιποπαντυ μετα,χοχοχο Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kαλημερα!!! συνεφια σημερα. τοπε καιτοκανε!!!τι κανετε? εγω ισιωσα μαλλι σημερα. Very Happy εγραψα καιτα στο μπλογκ μου και ηρθα και αποδω.. αληθεια τοχετε δει? Το εχω και εδω στο φορουμ καπου.. γραφω το ημερολογιο της εγκυμοσυνης μου ωστε νατα εχω καπου καιθα τα φτιαξω σε βιβλιαρακι για δωρο στον μικρο. Εχω ομως και διαφορα αλλα σχετικα ενημερωτικα θεματα(παντα με βαση αυτα που ζω εγω).αυτο το ζητησαν οι φιλες μου γιανα μαθαινουν τιποτα λενε.. Laughing Αυτο ειναι!

http://www.patoysakia.blogspot.com/

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μόλις μου ήρθε μια τρελλή εικόνα: να ιδρώνουμε πάνω στο στατικό ποδήλατο για να χάσουμε τα έξτρα κιλά, φορώντας το λιποπάντι μας, με το ένα χέρι να κρατάμε βιβλίο και να μελετάμε και με το άλλο να κρατάμε το μωρό και να το θηλάζουμε!!! οι super μαμάδες εν δράσει!!!!χαχαχαχ!!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 7 893968 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 7 679259 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 7 679259 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 7 536304 drunken ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 7 328109 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 7 328109

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημέρα και απο εμένα ομορφούλες!

Σήμερα πολύ ωραία μέρα και είναι ότι πρέπει για βολτίτσα στη θάλασσα, ας είναι καλά το κρεβατουλίνο όμως γιατί οι βολτούλες είναι πια περιορισμένες!!!

Είχαμε δύσκολη νύχτα, πονούσα στο στήθος και έβηχα πολύ, σηκώθηκε ο Στέφανος στις 4 να μου φτιαξει ενα χλιαρό γάλα με μέλι-θαυματουργό, κοιμηθήκαμε στις 6 και ξύπνησα πριν απο λίγο.Κάαααααπως καλύτερα

Πήγε ο καλός μου σμ, σε λίγο θα ετοιμάσουμε το μεσημεριανό και θα φτιάξουμε και γλυκάκι!!!Το γλυκό είναι τούρτα βανίλια σοκολάτα-πρώτη φορά θα το φτιάξω!

Επειδή είμαι πολύ συναισθηματική, δεν νομίζω πως θα μου λείψει η κοιλιά-ανύπαρκτη(φαίνομαι λες και τρώω πολύ), αλλά σίγουρα ο χορός της μικρής μου εντός σίγουρα.πάντως το καλύτερο είναι η επικοινωνία μου μαζί της,,,χθες αναρωτιόμουν γιατί δεν πολυκουνιόταν και σαν να το κατάλαβε!Αυτοκόλλητες που λέμε...της μιλάω ανταποκρίνεται αλλά εξίσου είμαι περίεργη να την δω, να με δεί, να είμαι μανούλα της, να είμαι φίλη της...να είναι αυτό που πάντα ήθελα και ποτέ δεν είχα στη ζωή μου!!!

Συγκινήθηκα πάλι!

καλημέρα σε όλες!!!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρε κοριτσια! ναρωτησω κατι? ο καιρος αλλαζει και αναρωτιεμαι τι θα κανουμε με τα καλοκαιρινα που πηραμε? εννοω σε πιτζαμες κτλ γιατην κλινικη.αντε το νυχτικακι ειναι με ραντα καλοκαιρινο δεμε χαλαει. εχω και ρομπα. η πιτζαμουλα?ειναι κοντομανικη αν τη θυμαστε αλλα το παντελονι της ειναι καπρι και οχι μακρυ.. αν εξω εχει κρυο θα πειραξει να φοραω καπρι?μην ειμαι σαν... Laughing εχω χειμωνιατικες αλλα ειναι αρκετα ''χειμωνιατικες''

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οχι μωρέ, δεν νομίζω να είσαι "παράταιρη" με τόση ζέστη που έχει στα μαιευτήρια...Πιστεύω δεν θα ξέρουμε τί άλλο να βγάλουμε εκεί μέσα....Το πετσί μας θα βγάλουμε τελικά...Και μετά, κατά την επιστροφή στο σπίτι που πάλι θα έχουμε σταθερά υψηλή θερμοκρασία λόγω μπεμπέ, πάλι θα σου φανούν χρήσιμα τα πιτζαμάκια.Αλλιώς με τίποτα βελουτέ ή κάτι ανάλογο θα έσκαγες!! sunny sunny sunny sunny

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λες ε? ελεγα μηπως θαταν πιο οκ πχ μια πιτζαμουλα εστω κοντομανικι απλη μακο αλλα με μακρυ παντελονι..
τον γιο μου τον εκανα Ιανουαριο. φορουσα βελουτε πιτζαμα. ειχε ζεστη αλλα δεν ιδρωνα κιολας..θα το σκεφτω..

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Είναι και θέμα οργανισμού βέβαια...Εγώ πχ. έχω πρόβλημα με τη ζέστη, ιδρώνω πολύ και ακόμα και το χειμώνα φοράω λεπτό πυτζαμάκι (μακρυμάνικο μεν αλλά απλό μακό υφασματάκι).
Στη χειρότερη, αν δεις ότι χαλάει πολύ ο καιρός, πάρε ένα οικονομικό σετάκι πυτζάμες, ίσα για το μαιευτήριο...Χαμένες δεν πάνε!!Οσες και να έχουμε....

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΡΥΟΥΛΙΑΡΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΜΙΑ ΝΥΧΤΙΚΙΑ ΜΕ ΚΟΝΤΟ ΜΑΝΙΚΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΡΟΜΠΑ ΚΑΙ 1 ΠΥΖΑΜΑ ΧΟΝΤΡΟ ΜΑΚΟ ΣΕ ΙΔΙΑ ΑΠΟΧΡΩΣΗ ΟΛΑ ΡΟΖ!!! ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΤΡΟΜΕΡΗ ΖΕΣΤΗ! ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙ Η ΑΡΕΤΗ! ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΧΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 21 ΒΑΘΜΟΥΣ Η ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΓΙΝΕΤΕ ΑΠΟΠΝΥΚΤΙΚΗ ΜΕΤΑ.ΘΑ ΣΑΣ ΤΑ ΠΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ.

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ardo έγραψε:Στη χειρότερη, αν δεις ότι χαλάει πολύ ο καιρός, πάρε ένα οικονομικό σετάκι πυτζάμες, ίσα για το μαιευτήριο...Χαμένες δεν πάνε!!Οσες και να έχουμε....

καιγω αυτο σκεφτηκα.ειδα αυτο.. http://www.hm.com/gr/product/92417?article=92417-D και με το ροζ παντελονι του μαρεσει.. θα ριξω μια ματια και πουθενα αλλου εννοητε..αντε παλι.. στακαλα καθουμενα..χαχαχα
η δικια μου ειναι αυτη αν θυμαστε..
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


απλα το παντελονακι ειναι καπρι αλλιως δεθα με πειραζε.απλα δινει την αισθηση του καλοκαιρινου νομιζω.. Rolling Eyes

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μια χαρα ειναι αλλωστε μεσα στο μαιευτηριο παντα καλοκαιρι ειναι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις