Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
314 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 314 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 17]

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
olga86 έγραψε:καλα de ja vu ζω καθημερα οποτε δε μου φαινεται πλεον κατι παραξενο.

πολλες φορες εχει τυχει να σκεφτω εναν ανθρωπο που εχω να δω χρονια κ να τον δω μπροστα μου το ιδιο λεπτο.

επισης οταν ημουν φοιτητρια μου ειχε συμβει κατι που δε μπορω να εξηγησω...
ειχα ξαπλωσει να κοιμηθω και ξαφνικα ακουω θορυβους μεσα στο σπιτι,σαν καποιος να περπαταει.χ@στ@κα πανω μου εγω αλλα δε μπορουσα να κουνηθω.μετα ακουγα χτυπηματα στην πορτα απο το υπνοδωματιο μου...να θελω να ουρλιαξω να μη μπορω να κουνηθω στο ελαχιστο.σκεφτομουν να παρω καποιον τηλεφωνο για βοηθεια αλλα δε μπορουσα νε κουνησω το χερι μου.κουνιοταν χιλιοστο-χιλιοστο...δε μπορω να καταλαβω τι ειχε συμβει, παρεμπιπτόντως το πρωι ξυπνησα με το κινητο στο χερι Rolling Eyes Rolling Eyes .ακομα θυμαμαι το αισθημα του φοβου που ειχα Sad Sad

Μαλλον σε ειχε επισκεφθει και σενα η ακατανομαστη... Η μορα.... ΑΥτα τα συμπτωματα ειχαν και οι αλλες κοπελες. Δεν ειναι απαραιτητο οτι θα δεις κατι. Μπορει απλα να την αισθανθεις.

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fratzolaki έγραψε:Άλλο.
Ένα βράδυ, πέφτω για ύπνο στο πατρικό μου.Δεν μου κολλάει ύπνος και κάθομαι και κοιτάω το ταβάνι.Ξαφνικά με την άκρη του ματιού μου βλέπω μια σκιά να περνάει έξω από το δωμάτιό μου και να πάει στη κουζίνα και τα σκυλάκια μου γυρισμένα προς τα εκεί να κουνάνε την ουρά τους χαρούμενα, αλλά να μην κουνιούνται.


Μπρρρρρρρρρρ... Μαλλον κακη ιδεα οι βραδυνες αφηγησεις ... Ειμαι και μονη ρε κοριτσια μ ενα παιδι κι ενα σκυλι!!!!!!!!Ελεος! Να δω πως θα κοιμηθω παλι... ΑΡχιζει και το grey's anatomy σε λιγο... Ισως σας εγκαταλειψω και διαβασψω αυριο τα υπολοιπα γιατι ειλικρινα εχω αρχισει και ... ΚΛΑΝΩ ΜΕΝΤΕΣ! Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ένας φίλος μου, όταν ήταν γύρω στα 15 είχε πάει καλοκαίρι στο χωριό του. Το βράδυ πέφτει για ύπνο και εκεί που γυροφέρνει στο κρεβάτι, πως ανοίγει τα μάτια του, βλέπει μια μαύρη σκιά στο διάδρομο έξω από το δωμάτιο.Μάλλον είναι θολά τα μάτια μου λέει.Τα κλείνει, τα τρίβει και τα ξανα ανοίγει.Στην πόρτα μπροστά του δωματίου του η σκιά.Χέστηκε.Τα ξανακλείνει τα μάτια του και λέει δεν γίνεται είναι της φαντασίας μου σίγουρα.Τα ξαναανοίγει και η σκιά είναι σχεδόν δίπλα στο κρεββάτι του.Εκεί τα έπαιξε και άρχισε να φωνάζει και ήρθε η γιαγιά του και φυσικά με το που ήρθε δεν υπήρχε τίποτα.
Το περίεργο είναι ότι και πριν λίγα χρόνια το παιδί στο σπίτι που έμενε, εμφανιζόταν πάλι μια μαύρη μορφή για πάρα πολύ καιρό μέχρι που άντεξε άλλο και μετακόμισε.

olga86

olga86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stefy έγραψε:
olga86 έγραψε:καλα de ja vu ζω καθημερα οποτε δε μου φαινεται πλεον κατι παραξενο.

πολλες φορες εχει τυχει να σκεφτω εναν ανθρωπο που εχω να δω χρονια κ να τον δω μπροστα μου το ιδιο λεπτο.

επισης οταν ημουν φοιτητρια μου ειχε συμβει κατι που δε μπορω να εξηγησω...
ειχα ξαπλωσει να κοιμηθω και ξαφνικα ακουω θορυβους μεσα στο σπιτι,σαν καποιος να περπαταει.χ@στ@κα πανω μου εγω αλλα δε μπορουσα να κουνηθω.μετα ακουγα χτυπηματα στην πορτα απο το υπνοδωματιο μου...να θελω να ουρλιαξω να μη μπορω να κουνηθω στο ελαχιστο.σκεφτομουν να παρω καποιον τηλεφωνο για βοηθεια αλλα δε μπορουσα νε κουνησω το χερι μου.κουνιοταν χιλιοστο-χιλιοστο...δε μπορω να καταλαβω τι ειχε συμβει, παρεμπιπτόντως το πρωι ξυπνησα με το κινητο στο χερι Rolling Eyes Rolling Eyes .ακομα θυμαμαι το αισθημα του φοβου που ειχα Sad Sad

Μαλλον σε ειχε επισκεφθει και σενα η ακατανομαστη... Η μορα.... ΑΥτα τα συμπτωματα ειχαν και οι αλλες κοπελες. Δεν ειναι απαραιτητο οτι θα δεις κατι. Μπορει απλα να την αισθανθεις.


τι ακριβως ειναι αυτη η μορα ρε κοριτσια???το εχω ξανακουσει αλλα δε ξερω τι ειναι.παρομοιο περιστατικο εχει συμβει κ στην μαμα μου κ στην γιαγια μου.η γιαγιουλα μου νομιζε οτι επαθε εγκεφαλικό επειδη δε μπορουσε να κουνηθει κ απλα ετρεχαν δάκρυα απο τα ματια της Sad Sad

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
olga86 έγραψε:
stefy έγραψε:
olga86 έγραψε:καλα de ja vu ζω καθημερα οποτε δε μου φαινεται πλεον κατι παραξενο.

πολλες φορες εχει τυχει να σκεφτω εναν ανθρωπο που εχω να δω χρονια κ να τον δω μπροστα μου το ιδιο λεπτο.

επισης οταν ημουν φοιτητρια μου ειχε συμβει κατι που δε μπορω να εξηγησω...
ειχα ξαπλωσει να κοιμηθω και ξαφνικα ακουω θορυβους μεσα στο σπιτι,σαν καποιος να περπαταει.χ@στ@κα πανω μου εγω αλλα δε μπορουσα να κουνηθω.μετα ακουγα χτυπηματα στην πορτα απο το υπνοδωματιο μου...να θελω να ουρλιαξω να μη μπορω να κουνηθω στο ελαχιστο.σκεφτομουν να παρω καποιον τηλεφωνο για βοηθεια αλλα δε μπορουσα νε κουνησω το χερι μου.κουνιοταν χιλιοστο-χιλιοστο...δε μπορω να καταλαβω τι ειχε συμβει, παρεμπιπτόντως το πρωι ξυπνησα με το κινητο στο χερι Rolling Eyes Rolling Eyes .ακομα θυμαμαι το αισθημα του φοβου που ειχα Sad Sad

Μαλλον σε ειχε επισκεφθει και σενα η ακατανομαστη... Η μορα.... ΑΥτα τα συμπτωματα ειχαν και οι αλλες κοπελες. Δεν ειναι απαραιτητο οτι θα δεις κατι. Μπορει απλα να την αισθανθεις.


τι ακριβως ειναι αυτη η μορα ρε κοριτσια???το εχω ξανακουσει αλλα δε ξερω τι ειναι.παρομοιο περιστατικο εχει συμβει κ στην μαμα μου κ στην γιαγια μου.η γιαγιουλα μου νομιζε οτι επαθε εγκεφαλικό επειδη δε μπορουσε να κουνηθει κ απλα ετρεχαν δάκρυα απο τα ματια της Sad Sad

Εχω postarei ενα κειμενο σε μια απο τις πρωτες σελιδες του θεματος.

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
olga86 έγραψε:
stefy έγραψε:
olga86 έγραψε:καλα de ja vu ζω καθημερα οποτε δε μου φαινεται πλεον κατι παραξενο.

πολλες φορες εχει τυχει να σκεφτω εναν ανθρωπο που εχω να δω χρονια κ να τον δω μπροστα μου το ιδιο λεπτο.

επισης οταν ημουν φοιτητρια μου ειχε συμβει κατι που δε μπορω να εξηγησω...
ειχα ξαπλωσει να κοιμηθω και ξαφνικα ακουω θορυβους μεσα στο σπιτι,σαν καποιος να περπαταει.χ@στ@κα πανω μου εγω αλλα δε μπορουσα να κουνηθω.μετα ακουγα χτυπηματα στην πορτα απο το υπνοδωματιο μου...να θελω να ουρλιαξω να μη μπορω να κουνηθω στο ελαχιστο.σκεφτομουν να παρω καποιον τηλεφωνο για βοηθεια αλλα δε μπορουσα νε κουνησω το χερι μου.κουνιοταν χιλιοστο-χιλιοστο...δε μπορω να καταλαβω τι ειχε συμβει, παρεμπιπτόντως το πρωι ξυπνησα με το κινητο στο χερι Rolling Eyes Rolling Eyes .ακομα θυμαμαι το αισθημα του φοβου που ειχα Sad Sad

Μαλλον σε ειχε επισκεφθει και σενα η ακατανομαστη... Η μορα.... ΑΥτα τα συμπτωματα ειχαν και οι αλλες κοπελες. Δεν ειναι απαραιτητο οτι θα δεις κατι. Μπορει απλα να την αισθανθεις.


τι ακριβως ειναι αυτη η μορα ρε κοριτσια???το εχω ξανακουσει αλλα δε ξερω τι ειναι.παρομοιο περιστατικο εχει συμβει κ στην μαμα μου κ στην γιαγια μου.η γιαγιουλα μου νομιζε οτι επαθε εγκεφαλικό επειδη δε μπορουσε να κουνηθει κ απλα ετρεχαν δάκρυα απο τα ματια της Sad Sad
Διάβασε και τα προηγούμενα, η Στέφη ήταν πολύ κατατοπιστική.Μακάρι να μην σου τύχει γλυκούλα μου γιατί το έχω πάθει και είναι πραγματικά απαίσιο συναίσθημα.

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ταν χρησιμοποιείτε τον πίνακα Ouija, θεωρητικά έρχεστε σε επαφή με πνεύματα που βρίσκονται στο "χαμηλότερο αστρικό πεδίο", πνεύματα ανθρώπων οι οποίοι έχουν πεθάνει με βίαιο ή ξαφνικό θάνατο (δολοφονία, αυτοκτονία, ατύχημα κλπ...). Είναι ταραγμένα, επομένως μπορούν να εκδηλώσουν θυμό, ακόμα και επικίνδυνη συμπεριφορά. Επικοινωνώντας με ένα πνεύμα μέσω του Ouija, αρχικά ο μόνος κίνδυνος είναι οτι το πνεύμα μπορεί να προσπαθήσει να σας επηρεάσει ψυχολογικά: Θα προσπαθήσει να κερδίσει την εμπιστοσύνη σας απαντώντας ορθά σε διάφορες ερωτήσεις και παρέχοντας σας ορθές προβλέψεις. Ο πραγματικός κίνδυνος παρουσιάζεται όταν ζητήσετε την υλική απόδειξη της ύπαρξής του. Εάν το κάνετε αυτό, εκτός του οτι θα το προκαλέσετε, δίνοντάς του το δικαίωμα να σας βλάψει, θα ανοίξετε μια "πόρτα", επιτρέποντας στο πνεύμα να εισέλθει στο φυσικό κόσμο. Πολύ πιθανόν θα προσπαθήσει έπειτα να σας βλάψει, και μπορεί να στοιχειώσει την περιοχή για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα. Θυμηθείτε: ποτέ μην πειραματίζεστε με κάτι που δεν μπορείτε να καταλάβετε. Είναι επικίνδυνο και σαφώς ανόητο. Η έρευνα μιας "στοιχειωμένης" περιοχής είναι τελείως διαφορετική από την επίκληση ενός πνεύματος χρησιμοποιώντας αυτήν, η οποιαδήποτε μέθοδο επίκλησης. Στην έρευνα, το πνεύμα είναι συνήθως περιορισμένο σε αυτή, έτσι μπορείτε να φύγετε εάν θεωρήσετε οτι κινδυνεύει η σωματική σας ακεραιότητα. Ως ομάδα, δέν υποστηρίζουμε ούτε εγκρίνουμε αυτόν ή παρόμοιους τρόπους επικοινωνίας.


Βρήκα και αυτό για τον πίνακα

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ετσι ειναι... Και να σκεφτεις οτι αυτον τον πινακα μπορεις να τον βρεις και να τον αγορασεις πολυ ευκολα... Ειδικα στο εξωτερικο ειναι πολυ διαδεδομενος και τον βρισκεις παντου.

argiroula

argiroula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια και εγώ έχω 3 μεταφυσικές εμπειρίες και οι 3 βασίζονται σε όνειρα!!!Η πρώτη ήταν όταν ήμουν 17 χρονών είδα έναν άντρα πάνω σε άσπρο άλογο να κρατάει ένα ακόντιο και εγώ να οδηγώ μια άμαξα και εκείνος να με καθοδηγεί και να μου λέει πως έτσι θα είναι η ζωή μου!Όταν ξύπνησα το είπα στην μάνα μου και μου είπε πως είναι ο Αγιος Γεώργιος και πως δεν ξέρει τι συμαίνει!Τελικά έμαθα μετά από 2 χρόνια που γνώρισα τον άντρα μου και το όνομά του είναι Γιώργος!!Η δεύτερη ήταν πάλι όταν ήμουν στο λύκειο είχα ονειρευτεί πως είχαμε στρώσει τραπέζι στο δρόμο μπροστά από το σπίτι μας και το διπλανό που είναι της θείας μου,και καθώς τρώγαμε έπιασε φωτιά το σπίτι και εμείς είχαμε τρομάξει πάρα πολύ!Το μεσημλερι φεύγω για το φροντηστήριο και γυρίζοντας μου λένε πως έπιασε φωτιά το σπίτι της θείας και πως γίτωσε παρατρίχα!!!Και το τρίτο ήταν μια μέρα μετά του Ευαγγελισμού βλέπω στον ύπνο μου μια γυναίκα μαυροφορεμένη να μου λέει "να το πεις Μαρία" ξυπνάω το λέω στον άντρα μου και με κορόϊδευε!Τότε είχα μόνο την μεγάλη μου κόρη και ούτε συζήτηση δεν κάναμε για δεύτερο!!!!Κιόμως από το πουθενά έμεινα έγκυος και έμαθα ότι είμαι Μ.Πέμπτη και όντως έκανα την δεύτερη κόρη μου!!!!Και τώρα που το σκέφτομαι έχω και ακόμα κανα δύο τέτοια με όνειρα!!!! Shocked

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μου έχει συμβεί πολλές φορές να πω κάτι και να γίνει,κυρίως σαν αίσθηση μου βγαίνει.Οχι πάντα βέβαια αλλά τις περισσότερες φορές δεν δίνω σημασία και την πατάω!Για παράδειγμα αφησα για λίγο τον μικρό στο πάρκο να βγάλω τα μακαρόνια και λέω απο μέσα μου θα πέσει το παιδί!Λέω αντε μωρε σιγά ηταν ασφαλές (δεν δίνω σημασία) και μετα απο λίγο τσουπ πεφτει το παιδί.Πρώτη φορά μου έπεσε παιδί απο κει,ουτε ο Γιάννης μου που ηταν πιο ανήσυχο μωρο.Λέω εγώ τώρα ,αν εμπιστευόμουν το ένστικτό μου δεν θα προλάβαινα το κακό;Πως άραγε μπορεί να γίνει πιο έντονο αυτό;

olga86

olga86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εφτασα στην σελιδα 8!φοβηθηκα παρα πολυ με αυτα που διαβασα.κατουριεμαι εδω κ 10 λεπτα κ δε θελω να παω στην τουαλέτα Rolling Eyes Rolling Eyes ...δε ξερω γιατι ρε γμτ αλλα απο μικρη οταν φοβομουν με κατι δε ηθελα να παω με τπτ στο μπανιο.

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
olga86 έγραψε:εφτασα στην σελιδα 8!φοβηθηκα παρα πολυ με αυτα που διαβασα.κατουριεμαι εδω κ 10 λεπτα κ δε θελω να παω στην τουαλέτα Rolling Eyes Rolling Eyes ...δε ξερω γιατι ρε γμτ αλλα απο μικρη οταν φοβομουν με κατι δε ηθελα να παω με τπτ στο μπανιο.

εμ δεν ηξερες δεν ρωταγες?
εγω ακομη ΔΕΝ τα εχω διαβασει Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 12 4872 Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 12 4872 Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 12 4872

eiralis

eiralis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mama katerina έγραψε:
olga86 έγραψε:εφτασα στην σελιδα 8!φοβηθηκα παρα πολυ με αυτα που διαβασα.κατουριεμαι εδω κ 10 λεπτα κ δε θελω να παω στην τουαλέτα Rolling Eyes Rolling Eyes ...δε ξερω γιατι ρε γμτ αλλα απο μικρη οταν φοβομουν με κατι δε ηθελα να παω με τπτ στο μπανιο.

εμ δεν ηξερες δεν ρωταγες?
εγω ακομη ΔΕΝ τα εχω διαβασει
Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 12 4872 Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 12 4872 Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 12 4872

mama katerina, η απάντησή σου, σε συνδυασμό με αυτό τον τρισχαριτωμένο κούνελο, είναι όλα τα λεφτά!!!!
Ακόμα γελάω.... Laughing Laughing Laughing Laughing

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eiralis έγραψε:
mama katerina έγραψε:
olga86 έγραψε:εφτασα στην σελιδα 8!φοβηθηκα παρα πολυ με αυτα που διαβασα.κατουριεμαι εδω κ 10 λεπτα κ δε θελω να παω στην τουαλέτα Rolling Eyes Rolling Eyes ...δε ξερω γιατι ρε γμτ αλλα απο μικρη οταν φοβομουν με κατι δε ηθελα να παω με τπτ στο μπανιο.

εμ δεν ηξερες δεν ρωταγες?
εγω ακομη ΔΕΝ τα εχω διαβασει
Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 12 4872 Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 12 4872 Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 12 4872

mama katerina, η απάντησή σου, σε συνδυασμό με αυτό τον τρισχαριτωμένο κούνελο, είναι όλα τα λεφτά!!!!
Ακόμα γελάω.... Laughing Laughing Laughing Laughing

χαχαχαχαχαχαχαχαχα Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
xexe eseis ta diabazete k katourieste pano sas. Alli mia eimai k ego pou zousa 1.5 xrono me to legomeno "bora mora " mesa sto spiti. Eixa kanei ta panta papades ktl. Se opoion pneumatiko k na pigena na rotiso ti einai auta ta aneksigita pou simbenoun oloi efeugan apo konta mou k prospathousan na me dioksoun me ton tropo tous. Opoion k na fonaza sto spiti na kanei euxelaio , agiasmo , eksorkismo, den erxotan kanenas, oloi fobontousan. Ebriska polla empodia mprosta mou stis prospathies na to diokso.
To paidi to kimiza mazi mou sto idio domatio kai to diko tou to eixa gia play room. Ola ksekinisan mia mera prin sarantosei.Eblepa mia aprosarmosti skia mesa sto spiti kathe mera na kateuthinete sto domatio tou mikrou ( play room ) . Me tis oles tis stenaxories pou eixa me to paidi den tolmousa na to po se kanenan giati tha ithelan na me steiloun se psixologo. Mia mera irthe i fili mou sto spiti k mou leei simera tha koimitheis epidi eisai polu taleporimeni k tha taizo ego to paidi ta bradia pou ksipnouse. K opos egine. Ksipnousa k ego alla sikonotan ekeini k ta ekane ola. To proi tin afisa na koimate, pira to paidi k piga na kano kati doulies ekso. otan girisa mou leei kane mou ena kafe k fere mou ena xarti k ena molibi. Pianei k mou sxediazei auto to pou eblepa. Tis ekana erotiseis xoris na tis po tipota oti ksero k itan ola akribos opos ta eblepa.
To eblepa mono ego k ekeini, o antras mou oxi, k otan tou to eipame me tin fili mou mas koroideue. Mexri pou eide simadia k ekeinos. Px na kouniete san treli i lampa tou domatiou mas Mono , me ola ta parathira klista. Me tin fili mou kathomastan ekline i porta apo moni tis, anabe to fos sto domatio tou paidiou. Tautoxrona pataei ena karfi, kai ego mia belona. thimiaza to spiti k den mirise katholou to libani ekei pou to blepame. Erixna agiasmo sto patoma , se olo to spiti k den emfanizotan, etrema kathe fora pou sfougkariza. polla kai diafora aneksigita. ospou brethike enas papas apo athina k mou elege ti na kano. Apo tote otan akouga kati mpoukerna mesa. Ospou allaksame spiti k iremisame.
Distixos eimai apo auta ta liga atoma pou lene oti mpouroun ta doun, opos k ta asxima oneira pou blepo ginonte pragmatikotita.

love


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
erwtoulis έγραψε:xexe eseis ta diabazete k katourieste pano sas. Alli mia eimai k ego pou zousa 1.5 xrono me to legomeno "bora mora " mesa sto spiti. Eixa kanei ta panta papades ktl. Se opoion pneumatiko k na pigena na rotiso ti einai auta ta aneksigita pou simbenoun oloi efeugan apo konta mou k prospathousan na me dioksoun me ton tropo tous. Opoion k na fonaza sto spiti na kanei euxelaio , agiasmo , eksorkismo, den erxotan kanenas, oloi fobontousan. Ebriska polla empodia mprosta mou stis prospathies na to diokso.
To paidi to kimiza mazi mou sto idio domatio kai to diko tou to eixa gia play room. Ola ksekinisan mia mera prin sarantosei.Eblepa mia aprosarmosti skia mesa sto spiti kathe mera na kateuthinete sto domatio tou mikrou ( play room ) . Me tis oles tis stenaxories pou eixa me to paidi den tolmousa na to po se kanenan giati tha ithelan na me steiloun se psixologo. Mia mera irthe i fili mou sto spiti k mou leei simera tha koimitheis epidi eisai polu taleporimeni k tha taizo ego to paidi ta bradia pou ksipnouse. K opos egine. Ksipnousa k ego alla sikonotan ekeini k ta ekane ola. To proi tin afisa na koimate, pira to paidi k piga na kano kati doulies ekso. otan girisa mou leei kane mou ena kafe k fere mou ena xarti k ena molibi. Pianei k mou sxediazei auto to pou eblepa. Tis ekana erotiseis xoris na tis po tipota oti ksero k itan ola akribos opos ta eblepa.
To eblepa mono ego k ekeini, o antras mou oxi, k otan tou to eipame me tin fili mou mas koroideue. Mexri pou eide simadia k ekeinos. Px na kouniete san treli i lampa tou domatiou mas Mono , me ola ta parathira klista. Me tin fili mou kathomastan ekline i porta apo moni tis, anabe to fos sto domatio tou paidiou. Tautoxrona pataei ena karfi, kai ego mia belona. thimiaza to spiti k den mirise katholou to libani ekei pou to blepame. Erixna agiasmo sto patoma , se olo to spiti k den emfanizotan, etrema kathe fora pou sfougkariza. polla kai diafora aneksigita. ospou brethike enas papas apo athina k mou elege ti na kano. Apo tote otan akouga kati mpoukerna mesa. Ospou allaksame spiti k iremisame.
Distixos eimai apo auta ta liga atoma pou lene oti mpouroun ta doun, opos k ta asxima oneira pou blepo ginonte pragmatikotita.



πω!πω!ανατριχιασα!!!!! εχθες το βραδυ ξεκινησα να διαβαζω αλλα το σταματησα γιατι ο αντρας μου κοιμοταν και οτι και να γινει δεν παιρνει χαμπαρι!! διαβασα ολα αυτα με τη μορα και χεστηκα πανω μου..
πηγα για υπνο και ειχα ανοιχτο και το φως απο το σαλονι Laughing
επισης προχθες το μωρο ηταν στο κρεβατακι του και εγω του μιλουσα και συνηθως γελαει μου μιλαει..
ε!! που λετε με κοιτουσε φευγαλεα..και κολλουσε παλι σε ενα σημειο και εγω με ολα αυτα που διαφασα εδω αρχισα να σκεφτομαι::
λες να βλεπει κατι? κ φοβηθηκα!!
ενταξει μετα λεω αν βλεπει τον μπαμπα μου δεν πειραζει αυτο μου αρεσει!! επισης απο οταν ανοιχτικε το θεμα διαβαζω και σε κατι φορουμ που λενε εκει τις δικες τους εμπειριες!! επισης δεν θυμαμε πια κοπελα εγραψε εδω μεσα πως το μωρακι της μολις κοιτουσε τον καθρεφτη εκλαιγε!!!!ματακια μου!! τι να εβλεπε αραγε?ουφ!!!

επισης ο μπαμπα μου παλια εγω πρεπει να ημουν 13χρ. μου λεει ηταν μια σκια εξω απο το σπιτι(μαλλον σαν ανθρωπος)δεν του εδωσα σημασια λεω με πειραζει για να με φοβησει!!

μου φαινετε μονο πρωι θα διαβαζω!!

εφαγα και κολλημα με τη μορα μηπως την δω!!αχ οταν γραφετε γιαυτη χαρακτηριστε την καπως αλλιως σκια μονο κλπ..με φοβησε τοσο πολυ ..
(οχι καλε οπως θελετε πειτε την απλα εφαγα κολλημα) Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 12 534787 Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 12 534787

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΠΩΠΩΠΩΠΩ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ erwtoulis ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΤΑ ΔΩ ΟΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΡΩΙ. ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ. ΛΟΙΠΟΝ ΑΡΧΙΖΩ.ΚΑΠΟΤΕ ΠΡΙΝ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΣΚΟΤΩΘΗΚΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ. ΜΙΛΑΜΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΔΕΚΑΕΤΙΑ 30. ΤΟΤΕ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΜΕ ΤΑ ΓΑΙΔΟΥΡΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΣΤΟ ΑΛΛΟ. ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΙΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΧΩΡΙΟ ΑΠΕΧΕΙ 1 ΧΛΜ. ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΤΟ ΓΑΙΔΟΥΡΑΚΙ, ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΒΛΕΠΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΕΙ ΣΤΟ ΓΑΙΔΟΥΡΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΟΔΕΥΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΧΩΡΙΟ. ΜΕΤΑ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΤΑΝ. ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΔΙΝΕ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΕΙΡΑΖΕ. ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΕΧΡΙ ΠΕΡΙΣΥ. ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΓΥΡΝΟΥΣΕ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 3-4 ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ. ΑΠΟ ΚΟΝΤΙΝΑ ΣΠΙΤΙΑ ΕΤΡΕΞΑΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΣΑΝ ΦΡΕΝΑΡΙΣΜΑΤΑ. ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΦΩΝΑΖΕ ΟΤΙ ΧΤΥΠΗΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ. ΗΡΘΕ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΕΨΑΧΝΕ ΝΑ ΒΡΕΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΝΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΥΠΕΘΕΣΑΝ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΧΤΥΠΗΘΗΚΕ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΤΗ ΧΤΥΠΗΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΦΟΒΗΘΗΚΕ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ. ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΜΑΘΕΥΟΤΑΝ. ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΠΟΤΕ. Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΟΜΩΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΩΝ ΠΑΠΠΟΥΔΩΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝ ΔΕΙ. ΟΤΑΝ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΓΚΑΖΩΝΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΩ ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Αυτος ειναι ο πινακας ouija! Ο πινακας αυτος ειναι πολυ επικυνδινος και δεν πρεπει να χρησιμοποιειται τουλαχιστον οχι απο ασχετους. Ειναι ενας πινακας που εχει πανω γραμμτα και αριθμους και ενα ποτηρακι. Με αυτον τον πινακα καλεις πνευματα τα οποια απαντουν σε διαφορες ερωτησεις σχηματιζοντας λεξεις χρησιμοποιώντας τα γραμματα και τους αριθμους του πινακα. Ο λογος που ειναι επικυνδινος ειναι γιατι δεν ξερεις ποιο πνευμα καλει. Σ αυτη την περισπτωσει ηταν τυχεροι και τους ηρθε ενα 18 χρονο αγορι. Υπαρχουν ομως και κακα και αγρια πνευματα τα οποια μπορει να καλεσεις καταλαθος και να γινει χαμος μεσα στο σπιτι. Να αρχιζουν να πεφτουν λαμπες ταβανια πορτες παραθυρα γυαλια να πεταχτουν αντικειμενα. Και να μην μπορεις να το ξαναστειλεις πισω να μεινει εκει για παντα. Ο πινακας ouija ΔΕΝ ειναι παιχνιδι!!!!

Kαθόλου παιχνίδι δεν είναι και αυτό που λες με το κακό πνεύμα... έτυχε σε ένα θείο του αντρα μου. Το θέμα είναι ότι εκείνος δεν ήθελε αλλά η παρέα του τον έπεισε. Ήταν σε σπίτι φίλου οπότε δεν του στοίχισε για πολύ αν και όπως λέει έκανε πολύ καιρό να ξεπεράσει αυτή την εμπειρία... Το θεμα είναι ότι όχι μόνο ήρθε κακό πνεύμα αλλα πήρε τον έλεγχο και έκανε το σπίτι λαμπογυαλο! Έσπασαν τα πάντα, τσάμια, φωτιστικά, πιάτα μέσα στα ντουλάπια, τα οποία ανοιγόκλειναν όπως και τα παντζούρια και μην μπορώντας τελικά η παρέα να διαχειριστούν αυτό που συνεβαινε άρχισαν να τρέχουν όλοι προς τα έξω από όπου μπορούσε ο καθενας, άλλοι από πόρτες και αλλοι απο παραθυρα.

olga86 έγραψε:...
πολλες φορες εχει τυχει να σκεφτω εναν ανθρωπο που εχω να δω χρονια κ να τον δω μπροστα μου το ιδιο λεπτο.

...

Εγώ ξέρετε τι παθαίνω; Περπατάω στο δρόμο πχ. και βλέπω κόσμο. Μου φαίνεται λοιπον ότι βλεπω έναν γνωστό μου, μέχρι που καταλαβαίνω πως δεν είναι αυτός. Και αυτό αφού μου συμβει 2-3 φορές στην πορεία, τελικά τον συναντώ παρακάτω τυχαία! Shocked Αυτό δεν ξέρω πως αποκαλείται.


Και μια και μιλάμε και για όνειρα, θα σας πω κάτι που έχω ξαναναφέρει στο φόρουμ στο θέμα με τα τάματα. Εμένα με λένε Μαρία γιατί είμαι ταμένη μετά απο κάποιες δυσκολιες που ειχε η μαμά μου. Έδωσε ένα Σταυρό της στην Τήνο και όταν γεννήθηκα βαπτίστηκα εκεί. Η μαμά μου πέρασε όλη την εγκυμοσύνη ξάπλα σαν κατάκοιτη και έκανε ΤΑ ΠΑΝΤΑ οριζοντίως. Είχε πάθει αποκόλληση και έκανε περίδεση και είχε αίμα από την αρχη. Ένα βράδυ πριν την αποκόλληση είδε στον ύπνο της μια μαυροφόρα που κρατούσε μια τεντωμένη οριζόντια κλωστή απο την οποία κρέμονταν 2 βελόνες, να της λέει "θα σε κάνω να κλαις αλλα το κλαμα σου να έχει χάρη"... Τελικά, έπαθε αποκόλληση αλλά σώθηκα.

Επίσης όταν μπήκε στον μήνα της είδε στον ύπνο της ότι είχε πάρει φωτιά η πλάτη της και ο πατέρας μου την κοιτούσε αλλά δεν την έσβηνε και εκείνη κυλιόταν κάτω προσπαθώντας να σβήσει μόνη της. Την επόμενη μέρα ο πατέρας μου θα έφευγε για ταξίδι και του είπε να μην πάει. Τελικά εκείνος πήγε και το βράδυ της έσπασαν τα νερά. Βέβαια μέχρι να γεννήσει γύρισε αλλά όταν έσπασαν τα νερά δεν ήταν εκεί.

Αυτα. Smile

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια περιττο να σας πω οτι εχτες κοιμηθηκα πολυ αργα κι αυτο στον καναπε με τα φωτα αναμμενα και τον σκυλο μου αγκαλια! Λειπει κι ο αντρςα μου τωρα ρε γμτ! Σε καποια φαση σκεφτηκα να παρω και την μπεμπα αγκαλια και να κοιμηθουμε μαζι κι ο σκυλος διπλα κατω απο τον καναπε αλλα μετα ειπα τι μου φταιει το μωρακι να του χαλασω τον υπνο? Τι εφταιξε το καημενακι μου αν η μαν της ειναι ψυχασθενής????? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Λοιπον παλι καλα που σταματησα εχτες σε καποια φαση να διαβαζω γιατι οι ιστοριες σας γινοντε ολοενα και πιο τρομακτικες νομιζω!!!! Τι να πρωτοσχολιάσω πραγματικα... Ολα με συγκλόνισαν!!

Κι εγω σκεφτομαι καποιον στο ξεκαρφωτο που εχω να τον δω χρονια και τον πετυχαινω στο δρομο! Επισης μου συμβαινει και το αλλο. Η πρωτη μου σχεση οταν ημουν 17 ηταν ενα παιδι που ημουν τρελα ερωτευμενη μαζι του. Ηταν κι ο πρωτος μου ερωτας αλλωστε/ Τα ειχαμε 1 1/2 χρονο. Να μην τα πολυλογω αυτος στην αρχη με ειχε γραμμενη και εκανε διαφορες μαλακιες με αλλες κοπελες. Αλλα εγω τοτε αβγαλτη που ημουν δεν επαιρνα χαμπαρι με ειχε τυφλωσει ο ερωτας. Καποια στιγμη ομως που ξυπνησα οι ρολοι αντιστραφηκαν. Κια πως εγινε αυτο? Ημασταν στο δρομο και περπατουσαμε και περναει απο διπλα μας μια πραγματικα πολυ εντυπωσιακη κοπελα. Εγω επειδη τον ηξερα τι λιγουρης ηταν ημουν σιγουρη οτι θα την κοιταξει. Ε με το που γυρναει να την κοιταξει του ηρθε μια σφαλιαρα απο εκει που δεν την περιμενε. Σκεφτειτε το σκηνικο . Περπαταμε , γυριζει το κεφαλι να την δει και περναω το χερι μου πισω απο την πλατη του και του την σκαω!!! Εκεινη τι στιγμη το θεωρησα χοντραδα απο μερος μου αλλα εκεινος το καταχαρηκε!!! ΝΑΙ οι αντρες ειναι ανωμαλοι!!! Θεωρησε οτι εγινα γυναικα με τσαγανο που τον θελω αποκλειστικα δικο μου. Μετα απο αυτο περασαμε μια περιοδο πολυ ερωτευμενοι κι οι δυο. Και μετα εγω τον βαρεθηκα.Ε κοριστια ακομη και τωρα με παιρνει ακομη τηλεφωνο αυτος ο αντρας!!! Ο οποιος ειναι και παντρεμενος! Εκεινος λοιπον προς το τελος της σχεσης μας μου ειχε κανει δωρο ενα πολυ ομορφο δαχτυλιδι που εγραφε το ονομα του απο μεσα και την ημερομηνια που τα ειχαμε φτιαξει. Αυτο το δαχτυλιδι αν και υπεροχο εγω δεν το δοραω ποτε. Το εχω καταχονιασμενο σ ενα νεσεσερ με κοσμηματα που φοραω σπανια και το ανοιγω επισης σπανια. Οποτε λοιπον αντικρυζω αυτο το δαχτυλιδι και τον σκεφτω στανταρ δεν με παρει τηλεφωνο! Μια - δυο φορες μαλιστα και τη στιγμη που το κοιταζα! Κι ας ειχαμε να μιλησουμε κι ολοκληρο χρονο!

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έχω ακόμη 2 ιστοριούλες οι οποιες ομως επειδή ειναι στο ιδιο επιπεδο θα σας τις γραψω μαζι: ενασ φίλος μου στο ΤΕΙ πριν έρθει στη σχολη ειχε τελειώσει το φανταριλικι του πρώτα. μου ειπε λοιπον τα εξης: το στρατοπεδο ήταν πάνω σε λοφο και απείχε απο το χωριό γυρω στα 5 χιλ. στο ενδιάμεσο υπηρχε ενα εκκλησακι. ο δρόμος ήταν καρφι ευθεια. Οντας εξοδούχοι πηγαν στο χωριο γαι καφε και γυρνουσαν με τα ποδια. Ομως ήταν περασμένες 12. Μη ρωτάτε γιατι και πως ειναι γνωστο οτι στα μικρα στρατοπεδα ο ελεγχος ειναι μηδαμινος. ειχε λεει ενα φεγγαρι τρελα και φωτιζε το δρομο. ειδαν απο μακρια μια φιγουρα γυναικεια να κατεβαινει προς το χωριο. ηταν κοντα στην εκκλησια. Η φιγουρα αυτη ηταν μαυροφορεμενη και ευθυτενης. οσο τους πλησιαζε ομως καμπουριαζε. τα παιδια παραξενευτηκαν που μια γιαγια ηταν στη μεση του πουθενα βραδιατικα αλλα υπεθεσαν οτι ισως ειχε παει να αναψει τα καντηλακια στο εκκλησακι. οταν εφτασε διπλα τους ειχε πλεον καμπουριασει τελειως , και γυρισε τους κοιταξε με κατι καταγαλανα διαπεραστικα ματια και τους ειπε: παιδια μου να προσεχετε. αυτοι χαμογελασαν την χαιρετησαν και συνεχισαν. στα ουτε 5 μετρα ενας απο αυτους γυρισε να τη ρωτησει αν θελει βοηθεια και η γιαγια ειχε εξαφανιστει!!!!!! σε δρομο ευθυ ετσι??? την επομενη ρωτησαν τον παπα και τους ειπε οτι καπου καπου εκει εμφανιζεται η Παναγια!!!

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το επομενο συνεβει στον αδερφο μου περισυ την ανοιξη. σε επαρχιακη οδο, ημερα Παρασκευη και μαλιστα στους χαιρετισμους. Πηγαινε σε ενα χωριο της περιοχης να δει ενα φιλο του που ειχε ενα μαγαζι. Και παλι βραδυ, γυρω στις 12 και βαλε. ο δρομος ο συγκεκριμενος που εγινε το περιστατικο επειδη ειναι ακριβως εξω απο το χωριο και ειναι κεντρικη αρτηρια εχει φωτα. πηγαινοντας στο χωριο απο την αριστερη μερια ειναι αλλη λωριδα του δρομου (αρκετα φαρδυς δρομος) και δεξια οχι ακριβως γκρεμος αλλα ο δρομςο ειναι υπερυψωμενος κατα 3 μετρα περιπου. πηγαινοντας λοιπον απο το πουθενα ειδε μια μαυροφορεμενη λεπτη γιαγια εκει στα φωτα που σας ειπα. αλλα την ειδε ξαφνικα. δηλ οσο πλησιαζε το αυτοκινητο δεν φαινοταν. εκοψε ταχυτητα σκεφτομενος τι να θελει η γιαγια στον δρομο τετοια ωρα. Η γιαγια οταν το αμαξι την πλευρισε, ειχε και αυτη γαλαζια ματια και τον χαιρετησε. και παλι με το που προσπερασε το αυτοκινητο ο αδερφος μου κοιταξε μεσα απο τον καθρεφτη και δεν την ειδε πουθενα!!!!! να περασε απεναντι δεν προλαβαινε. να πηδηξε απο 3 μετρα??? μαλλον χλωμο. απο την περιγραφη το υποθετουμε οτι ηταν η Παναγια , γιατι εκεινη τηνημερα δεν πηγε στην εκκλησια στους χαιρετισμους ενω το ειχε σκοπο!!

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αντε και αλλη μια. Τελικα μια μια μου ερχονται. Παλι ο αδερφος μου, η κοπελα του και ενα φιλικο ζευγαρι , ηταν στο Ναυπλιο. Της κοπελας του αδερφου μου ο πατερας ειχε πεθανει κανα δυο μηνες πριν. σε καποιο σοκακι λοιπον παλι αργα το βραδυ, φωτισμενο δρομακι ομως, βλεπουν μια σκια να το πω??? να πεταει προς το μερος τους και οταν περασε διπλα τους και ο αδερφος μου και η κοπελα του ειδαν ξεκαθαρα το προσωπο του μπαμπα της κοπελας!!!! τους κοιταξε και εφυγε. εκεινο το βραδυ απο οτι μου ειπε ο αδερφος μου δεν κοιμηθηκαν

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenidek έγραψε:Έχω ακόμη 2 ιστοριούλες οι οποιες ομως επειδή ειναι στο ιδιο επιπεδο θα σας τις γραψω μαζι: ενασ φίλος μου στο ΤΕΙ πριν έρθει στη σχολη ειχε τελειώσει το φανταριλικι του πρώτα. μου ειπε λοιπον τα εξης: το στρατοπεδο ήταν πάνω σε λοφο και απείχε απο το χωριό γυρω στα 5 χιλ. στο ενδιάμεσο υπηρχε ενα εκκλησακι. ο δρόμος ήταν καρφι ευθεια. Οντας εξοδούχοι πηγαν στο χωριο γαι καφε και γυρνουσαν με τα ποδια. Ομως ήταν περασμένες 12. Μη ρωτάτε γιατι και πως ειναι γνωστο οτι στα μικρα στρατοπεδα ο ελεγχος ειναι μηδαμινος. ειχε λεει ενα φεγγαρι τρελα και φωτιζε το δρομο. ειδαν απο μακρια μια φιγουρα γυναικεια να κατεβαινει προς το χωριο. ηταν κοντα στην εκκλησια. Η φιγουρα αυτη ηταν μαυροφορεμενη και ευθυτενης. οσο τους πλησιαζε ομως καμπουριαζε. τα παιδια παραξενευτηκαν που μια γιαγια ηταν στη μεση του πουθενα βραδιατικα αλλα υπεθεσαν οτι ισως ειχε παει να αναψει τα καντηλακια στο εκκλησακι. οταν εφτασε διπλα τους ειχε πλεον καμπουριασει τελειως , και γυρισε τους κοιταξε με κατι καταγαλανα διαπεραστικα ματια και τους ειπε: παιδια μου να προσεχετε. αυτοι χαμογελασαν την χαιρετησαν και συνεχισαν. στα ουτε 5 μετρα ενας απο αυτους γυρισε να τη ρωτησει αν θελει βοηθεια και η γιαγια ειχε εξαφανιστει!!!!!! σε δρομο ευθυ ετσι??? την επομενη ρωτησαν τον παπα και τους ειπε οτι καπου καπου εκει εμφανιζεται η Παναγια!!!

Ποσες τετοιες ιστοριες υπαρχουν τελικα... Σκεφτειτε οτι ειμαστε σ ενα φορουμ με περιορισμενο αριθμο ατομων και εχουμε τοσα να πουμε.. Φανταστειτε τι θαυματα συμβαινουν καθημερινα γυρω μας και μεις θα τα περνουμε χαμπαρι...

Η γιαγια μου μου αφηγηθει ρε γμτ μια τετοια ιστορια αλλα δνε την θυμαμαι καθολου! Θυμαμαι οτι την ειχε επισξεφεθι ενας αντρας και κατι της ειχε πει για ενα καντηλι. Δεν θυμαμαι λεπτομερεις παντως τελικα αυτος ο αντρας ηταν ο Αγιος Φανουριος και οταν εσβησε αυτο το καντηλι που της ειχε πει πεθανε καποιος. Κριμα που δεν θυμαμαι λεπτομερειες να σας πω.

Εγω η πιο κοντινη σε αυτα ιστορια που εσω ηταν σε ονειρο. Ειχα δει λεει (το εχω γραψει και στο θεμα με τα ονειρα) οτι ημουν με την περα μου και καθομασταν σε μια καφετερια ανοιχτη σ ενα μερος που γυρω ηταν ολο γρασιδι. Ετσι οπως καθομαστα ειδα κατι σαν οραμα... και ειδα στο βαθος ενα γινεται μια κηδεια και τους φιλους μου να ειναι στα μαυρα και να κλαινε. Αμεσως καταλαβα οτι ηταν η κηδεια μου. Με το που ειδα αυτο γυρναω και λεω στους φιλους μου οτι σημερα θα πεθανω. ΑΥτοι αρχισαν να με κοροιδευουν και τοτε εφυγα και πηγα σπιτι μου. Ξαπλωσα στο κρεβατι μου ακριβως στην ιδια σταση που ημουν ξαπλωμενη και στην πραγματικότητα. Τοτε αρχισα να βαριανασαινω και πιστευα οτι θα παθαινω οπως το ειχα οραματιστει. Εν τω μεταξυ βαριανασαινα και στην πραγματικοτητα. Ηταν ενα ονειρο που ενιωθα οτι συμβαινει και στην πραγματικότητα. Τοτε στο ονειρο μου αρχισα να προσευχομαι πολυ εντονα στην Παναγια και το Χριστουλη. ξαφνικα αρχισα να αισθανομαι εντελως καλα.Σηκωνομαι απο το κρεβατι και διπλα μου ηταν ενα ραφι και εκει μια εικονα του Χριστου και μια εικονα της Παναγιας. Παω πρωτα στην εικονα του Χριστουλη κανω τον σταυρο μου και των ευχαριστω που με εσωσε και τοτε κουνηθηκαν τα ματια του Χριστου. Επειτα πηγα στην εικονα της Παναγιτσας και εκανα ιδιο και η εικονα επεσε στα χερια μου!

Ηταν το πιο ζωντανο ονειρο που εχω ζησει καθως μπερδεψα την πραγματικοτητα με το ονειρο. Ηταν τρομακτικο αλλα και παραλληλα ενιωσα και μια αγαλιαση οτι ο Χριστος και η Παναγια ειναι μαζι μου. Τις επομενες μερες μετα το ονειρο δεν συνεβησε απολυτως τιποτα αλλα πιστευω οτι κατι γλιτωσα χωρις καν να μαθω τι ηταν αυτο.

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenidek έγραψε:Αντε και αλλη μια. Τελικα μια μια μου ερχονται. Παλι ο αδερφος μου, η κοπελα του και ενα φιλικο ζευγαρι , ηταν στο Ναυπλιο. Της κοπελας του αδερφου μου ο πατερας ειχε πεθανει κανα δυο μηνες πριν. σε καποιο σοκακι λοιπον παλι αργα το βραδυ, φωτισμενο δρομακι ομως, βλεπουν μια σκια να το πω??? να πεταει προς το μερος τους και οταν περασε διπλα τους και ο αδερφος μου και η κοπελα του ειδαν ξεκαθαρα το προσωπο του μπαμπα της κοπελας!!!! τους κοιταξε και εφυγε. εκεινο το βραδυ απο οτι μου ειπε ο αδερφος μου δεν κοιμηθηκαν

Πως να κοιμηθουν οι ανθρωποι!!! Μπρρρρρρρρρ..... affraid affraid affraid affraid

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πωπωωω ανατριχιλα το ονειρο με την εικονα.καλα τελικα πολυς κοσμος εχει υλικο για αυτη την ενοτητα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 17]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις