Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
303 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 303 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 17]

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:
vasiakalou έγραψε:.... Την ίδια μέρα όμως ο πατέρας μου παθαίνει έμφραγμα και μπαίνει στην εντατική. Μέσα σε 2 μήνες τον χάσαμε, πήγε πράγματι να βρει το φίλο του πριν περάσουν 6 μήνες. Ειλικρινά, δεν ξέρω αν ήταν σύμπτωση ή όχι και τώρα όμως που τα θυμάμαι τρέμω ολόκληρη.

Συλλυπητηρια... Είναι και φρέσκο...
Να σαι καλά!Δεν το έχω ξεπεράσει ακόμα, ήταν πολύ σκληρό, αλλά θα το συνηθίσω, δεν έχω άλλη επιλογή.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Koρίτσια θα τρελαθώ...

Εδω και δύο ώρες μαζεύω γυαλιά απο όλο το σπίτι! Ειμαι λίγο σοκαρισμένη. Θα σας πω τι έγινε και εύχομαι να μου βρείτε εσείς λογική εξήγηση γιατί δεν μπορώ να βρω εγώ.

Είμαι λοιπον στην κουζίνα πριν 2ώρες και μαγειρεύω. Έχω μόλις λιώσει τα φρούτα για να ταίσω τον Γιάννη μου, έχω τρίψει καρότα για να κάνω κουλουράκια και σπάω και κάτι αβγά και τα χωρίζω σε κρόκους και ασπράδια για να φτιάξω και ένα κέικ... Πίσω μου είναι το τραπέζι της κουζίνας και δίπλα μου ακριβως ο Γιάννης μου. Επάνω στο τραπέζι λοιπον έχω ακουμπισμένο μια γυαλινη άδεια σαλατιέρα-μπολ, πλυμένη και έτοιμη να την βάλω στο ντουλάπι. Δεν υπάρχει καμία πηγή θερμότητας κοντά και το τραπέζι είναι γυαλινο. Δεν υπάρχει ράφι με αντικείμενα κοντά. Φανταστείτε μόνο ένα γυαλινο τραπέζι με μια γυαλινη σαλατιέρα επάνω. Ξαφνικά ακούμε ένα δυνατό μπαμ σαν όχι απλά να έσπασε αλλά να έσκασε κάτι! Γυρίζω και τι να δω; Η σαλατιέρα επάνω στο τραπέζι άφαντη! Είχε γίνει 1000 κομμάτια τα οποια είχαν εκτοξευτει παντού, σε κάθε γωνια, ακόμα και μεσα στα αβγά, στο μπολ με τα καρότα και την φρουτόκρεμα! Μένω κάγκελο μη έχοντας συνειδητοποιήσει τι-πως-γιατι έχει γίνει... Ο Γιάννης κάνει δυο βήματα επάνω στα γυαλιά. Συνειδητοποιώ ότι είναι ξιπολιτος και τον βουτάω! Τρέχω στο μπάνιο του σκουπίζω τις πατούσες μήπως έχει κάποιο γυαλι, ρίχνω νερό και σιγουρεύομαι ότι δεν κόπηκε. Του βάζω παντοφλάκια και αρχίζω το καθάρισμα, αφού πετάω και όλα όσα ετοιμαζόμουν να φτιαξω στα σκουπίδια...

Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο; Ένα γυάλινο άδειο σκεύος σε θερμοκρασία δωματίου και χωρίς να του ασκηθεί καμία απολύτως δύναμη, ώντας δηλαδή σε απόλυτη ηρεμία... απλα έσκασε! Ας μου εξηγησει κάποιος γιατί θα τρελαθώ...

Ευτυχως δεν πάθαμε τιποτα βέβαια. Σκέφτομαι τι θα μπορουσε να έχει συμβεί αν είχε σπάσει 2 λεπτά αργότερα που θα είχαμε καθίσει στο τραπέζι με τον Γιάννη για να τον ταίσω τα φρούτα του. Σήμερα είναι του Αγ. Φιλίππου, μεγάλη η χάρη του...

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πω πω βρε Μαρία! Σας φύλαξε ο Άγιος Φίλιππος! Δόξα Τω Θεώ που δεν κοπήκατε από τα γυαλιά!

Δεν έχω κάποια εξήγηση να σου δώσω όμως..

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κατι τοσο εντονο σιγουρα οχι.πολλες φορες ομως νιωθω οτι δεν ειμαι μονη μου στο σπιτι.σαν να υπαρχει μια παρουσια κ πολλες φορες νομιζω οτι το βλεπω με την ακρη του ματιου μου.εχει τυχει σε καμια αυτο??

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM τι να πω εχω μεινει ΑΦΩΝΗ! ΔΟΞΑ το ΘΕΟ που δνε παθατε τίποτα. Δεν μπορω να το εξηγησω... Εσυ εχει ςστο νου σου κάτι? Εχεις καποιο δικο σου που ισως θέλει να δηλώσει την παρουσία του? Εχει καποια εκκρεμότηατα? Ή κάποιο λόγο να ειναι θυμωμένος? Στο σπίτι που μένετε ειναι δικό σας? Μένετε χρόνια? Εχετε ξαναζησει τίποτα περίεργο? Παντως στην θέση σας μετα απο αυτο αν ειχαν πέσει στην αντιληψη μου αλλα 2-3 paranormal σκηνικα θα εφευγα τρεχοντας. Προσεξε το.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω παλι νομιζω οτι ηταν κατι τυχαιο.μπορει και η θερμοκρασια να επαιξε ρολο.πολλα μπορει.

κατι παρομοιο μου εχει τυχει αλλα δεν το εκλαβα σαν αρνητικο.απλα θεωρησα οτι ετυχε.

μην ανησυχεις.

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλα ναι ας μην πηγαινει κι ο νους μας στο paranormal αμεσως... Απλα σκεψου αν εχουν ξανατυχει κι αλλα τετοια περιστατικα...

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όχι τίποτα από όλα αυτα. Το σπίτι είναι δικό μας ναι. Έίναι ένα δυαρι σε πολυκατοικία που πριν το αγοράσουμε έμενε μία μοναδική ένοικος που ήταν φοιτήτρια. Γενικά δεν έχω δει, αισθανθεί κάτι άσχημο εδώ μέσα. Επίσης, όλοι μου οι νεκροί καλά να είναι εκεί που είναι, και τα πήγαινα μια χαρά μαζί τους! Smile Γενικά, δεν βλέπω-ακούω-αισθάνομαι πράγματα, εκτός βέβαια από όνειρα που βλέπω και δεν μπορω ποτέ να ξέρω αν εχουν σχέση με την πραγματικότητα. Όμως αυτό ήταν πέρα για πέρα αληθινό και εντελώς απο το πουθενα και η θερμοκρασία θα έπαιζε ρόλο αν το είχα ακουμπησει πχ, πάνω στην κουζίνα. Όμως εδώ και ώρα ήταν στο ίδιο σημείο μέχρι που αποφάσισε απλά να κάνει μπαμ... Έχω σπασει το κεφάλι μου να σκέφτομαι την πιθανή αιτία σας λέω. Και αν απλά ράγιζε, ή άνοιγε στα δύο ή γινόταν 5 αντί για 1000 κομμάτια, ή αν γινόταν 1000 κομμάτια τα οποια θα έπεφταν απλά τριγύρω θα απορούσα λιγότερο. Αυτό φέρθηκε σαν ένα μπαλόνι που το φουσκωνουμε και στο τέλος σκάει! Και ήμασταν τόσο κοντά. Τα κομματάκια μας χτυπησαν. Έχουν πάει παντού και ξέρω πως θα μαζεύω για καιρό... Τι να πω, δεν ξέρω. Βλεπω το ποτήρι στο κομοδίνο μου και σκέφτομαι ότι μπορεί να σπάσει και αυτο με την ίδια ευκολία που έσπασε και η σαλατιέρα.

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμείς έχουμε ένα αλογάκι από αυτά που λικνίζονται. Χωρίς λοιπόν να πατήσει κανείς το κουμπί, προχτες τα ξημερώματα έκανε συνέχεια τη μουσική του αυτό το τοκ τοκ τοκ και το χλιμίντρισμα...χ****κα επάνω μου και να λέω δεν μπορεί κάτι δεν πάει καλά. Αυτό το έκανε και τις άλλες μέρες παρεπιπτόντως στα καλά καθούμενα, ώσπου του έβγαλα τις μπαταρίες και ησύχασα...Δεν ξέρω αν κάτι paranormal συμβαίνει, αλλά εγώ έπαθα φοβία και ανατρίχιαζα όποτε το άκουγα...

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:Εμείς έχουμε ένα αλογάκι από αυτά που λικνίζονται. Χωρίς λοιπόν να πατήσει κανείς το κουμπί, προχτες τα ξημερώματα έκανε συνέχεια τη μουσική του αυτό το τοκ τοκ τοκ και το χλιμίντρισμα...χ****κα επάνω μου και να λέω δεν μπορεί κάτι δεν πάει καλά. Αυτό το έκανε και τις άλλες μέρες παρεπιπτόντως στα καλά καθούμενα, ώσπου του έβγαλα τις μπαταρίες και ησύχασα...Δεν ξέρω αν κάτι paranormal συμβαίνει, αλλά εγώ έπαθα φοβία και ανατρίχιαζα όποτε το άκουγα...

και εμενα γινετε αυτο συνεχεια αχαχχαχαχα

ετσι ειναι τα παιχνιδακια μην φοβασαι γλυκια μου..

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσακι μου δε μπορω να δωσω λογικη εξηγηση, αλλα εγω αν ημουν στη θεση σου ενα κερακι στον Αγιο Φιλιππο θα το αναβα!
Ευτυχως που δε τραυματιστηκε το παιδί!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το βρήκα! Καλικαντζαρος θα ήταν! Μπαααα... Χαχαχα... Καλύτερα να το ξεχάσω πριν αρχίσω να φαντάζομαι διάφορα! Και ναι το κεράκι θα το ανάψω. (Ειπα και 3 φορες το πατερ ημων για καλό και για κακο)... Μπα σε καλό΄μου σήμερα...

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οποτε να θεωρησεις το γεγονος τυχαιο!! Wink

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν ξερω εαν εχει τυχει σε καμια κοπελα αυτο ποτε.πολλες φορες μυριζω ενα ωραιο αρωμα μια πολυ ωραια μυρωδια ως επι το πληστον απο λουλουδια,συγκεκριμενα μυωρδια γιασεμιου και τριανταφυλλου και μαλιστα χωρις να υπαρχουν λουλουδια πουθενα η να φοραμε καποιο αρωμα εστω..ο αντρας μου πιστευει οτι μαλλον ειναι ο φυλακας αγγελος μου η καποιος αγιος,εγω παλι νομιζω οτι τα χει παιξει η μυτι μου..εσεις τι πιστευετε?

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ego otan mirizo giasemi akouo kati disaresto. Opos kideia. Sad apo atoma pou gnorizo.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
thequeen86 έγραψε:δεν ξερω εαν εχει τυχει σε καμια κοπελα αυτο ποτε.πολλες φορες μυριζω ενα ωραιο αρωμα μια πολυ ωραια μυρωδια ως επι το πληστον απο λουλουδια,συγκεκριμενα μυωρδια γιασεμιου και τριανταφυλλου και μαλιστα χωρις να υπαρχουν λουλουδια πουθενα η να φοραμε καποιο αρωμα εστω..ο αντρας μου πιστευει οτι μαλλον ειναι ο φυλακας αγγελος μου η καποιος αγιος,εγω παλι νομιζω οτι τα χει παιξει η μυτι μου..εσεις τι πιστευετε?

Δεν μου έχει τύχει ποτέ. Αλλά και να μου τύχαινε το πιο πιθανον είναι πως δεν θα έπαιρνα χαμπάρι γιατί δεν είμαι καθόλου παρατηρητική! Γενικα όμως θα σου πω πως τίποτα δεν αποκλείεται.

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MARIA.Μ. ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΧΡΟΟΟΟΝΙΑ ΠΡΙΝ. ΗΜΟΥΝ ΛΥΚΕΙΟ? ΓΥΜΝΑΣΙΟ? ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ.ΚΑΘΟΜΑΣΤΑΝ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟ ΚΑΘΙΣΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΑΜΕ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ. ΟΠΟΤΕ ΛΕΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ : ΕΛΕΝΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΕΝΑ ΟΥΙΣΚΑΚΙ ΝΑ ΠΙΩ?? (ΟΥΙΣΚΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΠΙΝΕΙ ΣΠΑΝΙΑ. ΑΝΤΕ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΓΙΟΡΤΗ ΑΝ ΠΑΝΕ). ΠΗΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΓΩ ΕΝΑ ΓΥΑΛΙΝΟ ΠΟΤΗΡΙ ΨΗΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΚΟΥΜΠΗΣΑ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΥΨΩ ΣΤΟ ΝΤΟΥΛΑΠΑΚΙ ΤΟΥ ΜΠΑΡ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ. ΚΑΙ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΦ ΣΚΑΕΙ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΧΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΛΛΑ ΘΡΥΨΑΛΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΣΑΝ ΣΚΟΝΗ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ. ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ. ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΑΘΜΟ ΝΑ ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΕΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΑΠΟΤΟΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ. ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΤΩΝ ΣΤΕΡΕΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟ ΤΩΝ ΣΤΕΡΕΩΝ ΣΕ ΑΥΤΗ. ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΕΝΑΣ ΟΥΛΑΜΟΣ ΦΑΝΤΑΡΩΝ ΠΧ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΙΑ ΓΕΦΥΡΑ ΠΕΖΟΣ ΠΡΙΝ ΤΗ ΓΕΦΥΡΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΒΗΜΑΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΕΝΑ ΣΤ' ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ Η ΓΕΦΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΚΡΕΜΙΣΤΕΙ.
ΑΛΛΑ ... ΚΑΝΕ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΚΑΝΕΝΑ ΓΥΑΛΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ Ή ΔΕΝ ΚΟΠΗΚΑΤΕ ΚΑΙ ΑΝΑΨΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΕΡΑΚΙ

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαράκι μου το έψαξα λίγο το θέμα σου και υπάρχει εξήγηση φυσική.. Τα μόρια κάθε σώματος εχουν απο μόνα τους μια πολύ μικρή ταλάντωση...
Όταν δυο σωματα έρχονται σε επαφή και τα μόρια τους έχουν την ιδια ταλάντωση το αποτέλεσμα για ένα από τα δύο σώματα είναι καταστροφικο...π.χ σαλατιέρα...
Προφανώς αυτό συνέβη... Τα μόρια της γυαλινης επιφάνεις του τραπεζιού συντωνίστηκαν με τα μόρια της σαλατιέρας (επιστημονικά απέκτησαν την ίδια ιδιοσυγχνότητα με αποτέλεσμα τον συντονισμό της κινησης και την καταστροφή ενός εκ των δύο σωμάτων).
Αυτό είχε συμβεί στη γεφυρα της Tacoma πολλά χρόνια πριν... Όταν τα μόρια της γεφυρας συντονίστηκαν - απέκτησαν την ίδια συγχνότητα από τα μόρια του αέρα που φυσούσε....

το αποτέλεσμα;;;;
δείτε!
https://www.youtube.com/watch?v=bDeswHjH1-U&feature=related

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Evaggelitsa 26 έγραψε:Μαράκι μου το έψαξα λίγο το θέμα σου και υπάρχει εξήγηση φυσική.. Τα μόρια κάθε σώματος εχουν απο μόνα τους μια πολύ μικρή ταλάντωση...
Όταν δυο σωματα έρχονται σε επαφή και τα μόρια τους έχουν την ιδια ταλάντωση το αποτέλεσμα για ένα από τα δύο σώματα είναι καταστροφικο...π.χ σαλατιέρα...
Προφανώς αυτό συνέβη... Τα μόρια της γυαλινης επιφάνεις του τραπεζιού συντωνίστηκαν με τα μόρια της σαλατιέρας (επιστημονικά απέκτησαν την ίδια ιδιοσυγχνότητα με αποτέλεσμα τον συντονισμό της κινησης και την καταστροφή ενός εκ των δύο σωμάτων).
Αυτό είχε συμβεί στη γεφυρα της Tacoma πολλά χρόνια πριν... Όταν τα μόρια της γεφυρας συντονίστηκαν - απέκτησαν την ίδια συγχνότητα από τα μόρια του αέρα που φυσούσε....

το αποτέλεσμα;;;;
δείτε!
https://www.youtube.com/watch?v=bDeswHjH1-U&feature=related

Απίστευτο! Χαίρομαι που υπάρχει έστω και μια τόσο περίεργη αλλά λογική εξήγηση! Σε ευχαριστώ πολύ!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenidek έγραψε:MARIA.Μ. ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΧΡΟΟΟΟΝΙΑ ΠΡΙΝ. ΗΜΟΥΝ ΛΥΚΕΙΟ? ΓΥΜΝΑΣΙΟ? ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ.ΚΑΘΟΜΑΣΤΑΝ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟ ΚΑΘΙΣΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΑΜΕ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ. ΟΠΟΤΕ ΛΕΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ : ΕΛΕΝΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΕΝΑ ΟΥΙΣΚΑΚΙ ΝΑ ΠΙΩ?? (ΟΥΙΣΚΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΠΙΝΕΙ ΣΠΑΝΙΑ. ΑΝΤΕ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΓΙΟΡΤΗ ΑΝ ΠΑΝΕ). ΠΗΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΓΩ ΕΝΑ ΓΥΑΛΙΝΟ ΠΟΤΗΡΙ ΨΗΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΚΟΥΜΠΗΣΑ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΥΨΩ ΣΤΟ ΝΤΟΥΛΑΠΑΚΙ ΤΟΥ ΜΠΑΡ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ. ΚΑΙ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΦ ΣΚΑΕΙ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΧΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΛΛΑ ΘΡΥΨΑΛΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΣΑΝ ΣΚΟΝΗ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ. ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ. ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΑΘΜΟ ΝΑ ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΕΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΑΠΟΤΟΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ. ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΤΩΝ ΣΤΕΡΕΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟ ΤΩΝ ΣΤΕΡΕΩΝ ΣΕ ΑΥΤΗ. ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΕΝΑΣ ΟΥΛΑΜΟΣ ΦΑΝΤΑΡΩΝ ΠΧ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΙΑ ΓΕΦΥΡΑ ΠΕΖΟΣ ΠΡΙΝ ΤΗ ΓΕΦΥΡΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΒΗΜΑΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΕΝΑ ΣΤ' ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ Η ΓΕΦΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΚΡΕΜΙΣΤΕΙ.
ΑΛΛΑ ... ΚΑΝΕ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΚΑΝΕΝΑ ΓΥΑΛΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ Ή ΔΕΝ ΚΟΠΗΚΑΤΕ ΚΑΙ ΑΝΑΨΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΕΡΑΚΙ

Τώρα είδα και την δική σου απάντηση! Είναι αυτό που λέει και η Ευαγγελία οπότε χαίρομαι ακόμα περισσότερο που εδωσες και εσύ την ίδια απάντηση! Υπάρχει ταύτιση άρα αυτό πρέπει να είναι! Ουάου! Τι έζησα! Είχα ακουσει για το φαινόμενο με τους φαντάρους και την γέφυρα αλλά δεν πήγε το μυαλό μου ότι μπορεί να σχετίζεται.

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τι έπαθες παιδί μου;;; Πω πω... Πάλι καλά που δεν χτυπήσατε...

Λοιπόν να πω και εγώ κάτι που δεν είναι paranormal αλλά προστασία από φύλακα άγγελο είναι σίγουρα!

Εγώ κοιμόμουν πάντα μέχρι όταν παντρεύτηκα με τη γιαγιά μου. Πριν 7-8 χρόνια, παραμονή αρχαγγέλων κάπου θα έλειπε η γιαγιά και έμεινα σπίτι μου. Πριν λίγες μέρες είχαμε ανακαινίση το παιδικό δωμάτιό στο οποίο κοιμόταν ο αδερφός μου και έγω. Χωρίς να θυμάμαι ότι την επόμενη μέρα ήταν γιορτή είχα πάρει ένα βιβλίο με προσευχές και προσευχόμουν στο φύλακα άγγελο. Ξημερώματα λοιπόν της γιορτής και εγώ έχω τραβηχτεί πολύ πιο κάτω από τα μαξιλάρια (περίεργο για μένα γιατί δεν μπορώ να κοιμηθώ χωρίς μαξιλάρι) μάλλον από το κρύο. Ξαφνικά ακούγεται ένας τρομερός θόρυβος, κάτι να σπάει και εγώ να ουρλιάζω. Σηκώνονται οι γονείς μου τρέχουν και τι να δούμε;;; Πάνω από τα κεφάλια μας είχε πέσει το κουρτινόξυλο, ένα ξύλινο μεγάλο και βαρύ από τη μια άκρη του δωματίου μέχρι την άλλη! Στην μεριά που κοιμόταν ο αδερφός μου, χτύπησε ένα αγαλματάκι που είχαμε στο κομοδίνο και ίσα που ακούμπησε το κεφάλι του. Στη δική μου μεριά;;; Ήταν ακριβως στα μαξιλάρια εκεί που θα έπρεπε να ήταν το κεφάλι μου.... Ήμουν απλά πολύ τυχερή ή ο άγγελός μου με φύλαξε; Μάλλον το δεύτερο....

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MariaM έγραψε:
Evaggelitsa 26 έγραψε:Μαράκι μου το έψαξα λίγο το θέμα σου και υπάρχει εξήγηση φυσική.. Τα μόρια κάθε σώματος εχουν απο μόνα τους μια πολύ μικρή ταλάντωση...
Όταν δυο σωματα έρχονται σε επαφή και τα μόρια τους έχουν την ιδια ταλάντωση το αποτέλεσμα για ένα από τα δύο σώματα είναι καταστροφικο...π.χ σαλατιέρα...
Προφανώς αυτό συνέβη... Τα μόρια της γυαλινης επιφάνεις του τραπεζιού συντωνίστηκαν με τα μόρια της σαλατιέρας (επιστημονικά απέκτησαν την ίδια ιδιοσυγχνότητα με αποτέλεσμα τον συντονισμό της κινησης και την καταστροφή ενός εκ των δύο σωμάτων).
Αυτό είχε συμβεί στη γεφυρα της Tacoma πολλά χρόνια πριν... Όταν τα μόρια της γεφυρας συντονίστηκαν - απέκτησαν την ίδια συγχνότητα από τα μόρια του αέρα που φυσούσε....

το αποτέλεσμα;;;;
δείτε!
https://www.youtube.com/watch?v=bDeswHjH1-U&feature=related

Απίστευτο! Χαίρομαι που υπάρχει έστω και μια τόσο περίεργη αλλά λογική εξήγηση! Σε ευχαριστώ πολύ!


Τουλάχιστον για να μην τρομάζεις!!!!Και να χαίρεσαι που δεν χτυπησε κανείς!!! Εκει είναι το υπερφυσικο... Είχες προστασία από αλλου... Wink

Veraki

Veraki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βρε τι ειχες να παθεις βρε Μαρια,και αυτο το σκασμενο εκανε το ΜΠΑΜ ηταν αναγκη να παει παντου?φρουτοκρεμα,κεικ αυγα...πανε ολα τωρα,να δω τι θα τσιμπολογησεις.

Παντος αυτο που ειπε η thequeen για την παρουσια μες το σπιτι και οτι κατι βλεπει με την ακρη του ματιου,το χω ζησει στα σαραντα της προγιαγις μου,κοριτσια το θυμαμε και ανατριχιαζω,ηταν σαν να κοθοταν ορθια και να με κοιταει ενω ημουν μπρουμυτα στο κρεβατι και διαβαζα,και μωλις συνηδητοποιω οτι κατι ειναι εκει,γυρναω να κοιταξω και το επιασα με την ακρη του ματιου ενα μαυρο να φευγει γρυγορα,ενιωσα σαν να ηταν εκεινη ,δεν το σκεφτομουν καθολου παντος(το θανατο της) ,για να πεις οτι ημουν επηρεασμενη

Veraki

Veraki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πο πο τsiph ανατριχιαστικο και το δικο σου.απ παααααα μαλον θα λιβανισω αποψε.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι κοριτσια ευτυχως που δεν χτυπησαμε γιατι ήμασταν πολυ κοντά αλλά γυρισμένοι πλάτη! Πάλι καλά! Μεγάλη η χάρη του Αγίου. Τσίπη αυτό που περιγράφεις είναι πολυ ανατριχιαστικό! Πω πω θα είχες χτυπήσει άσχημα...

Βεράκι, συν τοις άλλοις αδιαθέτησα σήμερα ευτυχώς οπότε μου κόπηκε μαχαίρι και η όρεξη χαχαχαχα! Οπότε χαλάλι τα αβγά και τα καρότα! Χαχαχαχα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 17]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις