Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
145 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 145 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 17]

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cassiani έγραψε:
elena25 έγραψε:Έπίσης κάτι που έχω διαβάσει.

Τα μωράκια όταν γελάνε μόνα τους κοιτώντας κάπου επίμονα είναι γιατί βλέπουν το φύλακα άγγελό τους που παίζει μαζί τους. Ενώ όταν κλαίνε απότομα είναι γιατί έχουν δει κάποιο κακό πνεύμα...

Η κόρη μου το κάνει πολύ συχνά αυτό και μια μέρα ήατν στο σπίτι μας μια φίλη μου με το μωρό της δυο μήνες πιο μικρό απο την δική μου και εκεί που τα είχαμε αι παίζανε γυρνάνε και τα δυο και κοιτάνε σε ένα συγκεκριμένο σημείο του τοίχου .Στην αρχή ανέκφραστα και μετά αρχίσανε να γελάνε.Με την φίλη μου μείναμε κάγκελο και μου είπε πως ο μικρός το κάνει συχνά αυτό και πως στο σπίτι της μαμάς της σε ένα μπουφε έχει πολλές κορνίζες με φωτό και ο μικρός χωρίς να του έχουν πει τίποτα κοιτάει την φωτό με τον μπαμπα της που τον έχασε λίγο πριν μείνει έγκυος και του γελάει. Smile

οντως τα ψυχουλακια" βλεπουν ".και μενα κοιταει την φωτο του μπαμπα μου και γελαει και χαιρεταει ,που τον εχασα πριν μεινω εγκυος.

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θα σας πω μια ιστορία αλλά δεν ξέρω αν κολάει εδώ.Η πολυ αγαπημένη μου γιαγιά όταν αδιαθέτησα για πρώτη φορά έβγαλε απο το λαιμό της μια αλυσίδα με ένα μικρό κρεμαστό που φόραγε συνέχεια και μου το έκανε δώρο.Αυτό το κολιέ λοιπόν είχε πολύ μεγάλη συναισθηματική αξία για μένα και ειδικά μετά τον θάνατό της.Το είχα φυλάξει στο κομοδίνο μου σε ενα συγκεκριμένο κουτάκι αλλά χώρια την αλυσίδα και χώρια το κρεμαστό μαζί με άλλα σημαντικά για μενα πράγματα.Μια μέρα που πήγα να το δω δεν ήταν εκεί.Εψαξα πάντου ρώτησα την αδερφή μου την μαμα μου αν το έχουν δει τίποτα είχα μόνο την αλυσίδα.Η στεναχώρια μου και η απορία μου που είναι αυτό το κολιέ ήταν μεγάλη.Περάσανε 4 'η 5 χρόνια δεν θυμάμαι καλά.Και ένα πρώι ξυπνάω και καθώς πάω να σηκωθώ απο το κρεβάτι νιώθω κάτι να με ενοχλεί και κοιτάω και βλέπω το κρεμαστό της γιαγιάς.Παγώνω και κάθομαι εκεί και το κοιτάω.Προσπαθω να βρώ μια λογική εξήγηση πως βρέθηκε εκεί μετά πο τόσα χρόνια μετά απο αμέτρητες φορές που είχα αλλάξει τα σεντόνια......ακόμα ψάχνω να βρώ το πως αλλά δεν μπορώ. Very Happy

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
stefy έγραψε:Για οσους δεν ξερουν τι ειναι η Μορα:


Η Μόρα είναι ένα ανεξάρτητο πνεύμα. Σύμφωνα με τις περιγραφές είναι μία γυναίκα μαυροφορεμένη, η οποία εμφανίζεται στον ύπνο κάποιου συνήθως όταν κοιμάται ανάσκελα, του κρατάει τα χέρια και προσπαθεί να του πάρει την ανάσα.

Για την ακρίβεια, δεν μπορείς να κουνήσεις ούτε το μικρό σου δαχτυλάκι και ο πόνος στο στήθος σου όπου κάθεται, σου κόβει την ανάσα σε σημείο που αισθάνεσαι ότι αργοπεθαίνεις και όντως αργοπεθαίνεις, εκτός αν την νικήσεις. Αν την γλιτώσεις, για τις επόμενες περίπου 3 μέρες εξακολουθείς να αισθάνεσαι έναν αρκετά ενοχλητικό οξύ πόνο στο στήθος και δεν μπορείς να πάρεις βαθιά ανάσα. Από τα λεγόμενα ανθρώπων που έχουν σπάσει τα πλευρά τους, υποθέτω ότι το συναίσθημα είναι παρόμοιο.

Εμφανίζεται με πολλές μορφές η πιο συνηθισμένη είναι αυτή της άσχημης γριάς, αλλά πολύ είναι αυτοί που την έχουν δει σαν όμορφη κοπέλα ή ακόμα και με την μορφή φωτεινής σφαίρας ή μικροσκοπικού νάνου κ.α.

Η Μόρα φοράει ένα μαύρο σκουφάκι, ο μύθος λέει πως όποιος καταφέρει να της το πάρει θα έχει τρεις ευχές (κάτι παρόμοιο με τον μύθο των Νεράιδων), στην περίπτωση που η Μόρα καταφέρει να του το ξαναπάρει πίσω τότε αυτός πεθαίνει. Από όσα γνωρίζουμε μέχρι σήμερα μόνο ένας είχε καταφέρει να της πάρει το σκουφάκι, η ευχή του ήταν, η Μόρα να γίνει πραγματική γυναίκα. Έτσι κι έγινε, αυτός παντρεύτηκε αυτή την γυναίκα και έκανε παιδία μαζί της. Φρόντισε να κρύψει το σκουφάκι κάπου πολύ καλά. Ώσπου μια μέρα η Μόρα ξαναβρίσκει το σκουφάκι της και μετά εξαφανίστηκε πάλι.

Λίγα λόγια για τον μύθο. Μία εκδοχή είναι ότι η Μόρα είναι η Λίλιθ (Lilith) η πρώτη γυναίκα του Αδάμ, ή μια από της τρεις κόρες της. Όπως αναφέρουν τα γνωστικά κείμενα και τα απόκρυφα της Παλαιάς Διαθήκης η Λίλιθ αποχώρισε από τον Παράδεισο για δύο πιθανούς λόγους:

1- Ήταν εκείνη που μύησε τον Αδάμ (μετά από προτροπή του Σατανά) στην απόλαυση του σεξ. Ήταν δηλαδή εκείνη που του δίδαξε ότι το σεξ δεν είναι μόνο για αναπαραγωγή αλλά και για ευχαρίστηση και αυτό εξόργισε τον Θεό και την εξόρισε. 2- Ο Αδάμ προσπάθησε να βιάσει την Λίλιθ, κι εκείνη τρομαγμένη έφυγε από τονΠαράδεισο.

Ο Αδάμ, λυπήθηκε για την φυγή της Λίλιθ και ζήτησε από τον Θεό να του τηνφέρει πίσω. Εκείνος έστειλε τους 3 αγγέλους να την βρούν και να την φέρουν πίσω, όπου την βρήκαν κάπου στην Μεσοποταμία. Την παρακάλεσαν επανειλημμένα να επιστρέψει αλλά εκείνη αρνήθηκε. Τους είπε επίσης ότι για τους αιώνες των αιώνων, θα επισκέπτεται τα μικρά παιδιά στον ύπνο τους και θα τα πνίγει, για να εκδικηθεί. Οργισμένοι οι άγγελοι, την απείλησαν ότι θα ξεσηκώσουν την θάλασσα να την πνίξουν. Η Λίλιθ άρχισε να κλαίει και να τους παρακαλάει να την λυπηθούν. Όντως οι άγγελοι υπέκυψαν στα παρακάλια της και εκείνη για «ανταμοιβή» ορκίστηκε ότι δεν θα πειράζει τα παιδιά που θα έχουν τα ονόματα των 3 αυτών αγγέλων γραμμένα πάνω στην κούνια τους (εξ' ου και το χαρτί/περγαμηνή).

Τώρα, γιατί την άφησαν να φύγει παρόλο που δεν πήρε τον λόγο της πίσω (ότι δηλαδή θα εκδικηθεί), είναι ένα ερώτημα χωρίς απάντηση. Αλλά η Βίβλος βρίθει από τέτοια ερωτήματα έτσι κι αλλιώς. Για να ολοκληρώσω την ιστορία, στην συνέχεια λέγεται ότι ο Σατανάς την έκανε γυναίκα του και αρχόντισσα όλων των σκοτεινών υπάρξεων. Λέγεται επίσης ότι η Λίλιθ είναι και το πρώτο Βαμπίρ. Από τότε στοιχειώνει τα όνειρα των ανδρών και κάνει έρωτα μαζί τους, επιτίθεται στις έγκυες γυναίκες και τελικά τις σκοτώνει. Σύμφωνα με τα κείμενα εμφανίζεται και αυτή μαυροφορεμένη.

Μία πιο ορθολογική εξήγηση είναι πως η Μώρα είναι "ψυχικός βρικόλακας" δηλαδή μια σκεπτομορφή που δημιουργεί κάποιος και την στέλνει στον ύπνό κάποιου άλλου. Μία μορφή ενέργειας που προσπαθεί να πάρει την ενέργεια του θύματος (ή το αίμα του όπως γνωρίζουμε στις γνωστές ιστορίες με του βρικόλακες) και τελικά το θύμα πεθαίνει. Μία μορφή Voodoo ή κάτι τέτοιο.

Το να προστατευτεί κάποιος από την Μόρα είναι πολύ δύσκολο. Για προστασία υπάρχουν πολλά ξόρκια, αλλά λέγεται ότι το πιο αποτελεσματικό είναι να γράψεις σε ένα χαρτί τα ονόματα των τριών αγγέλων που έστειλε ο Θεός να την καταδιώξουν (την Λίλιθ) όταν έφυγε από τον Παράδεισο, ο Σανβί, ο Σανσαβί και ο Σαμενγκελάφ. Τα ονόματά τους γράφονται κατά προτίμηση σε ενοχιανή ή αγγελικανή γραφή, με καθαγιασμένη πένα σε παρθένα περγαμηνή. Την περγαμηνή την βάζεις πάνω από το κρεβάτι. Υπάρχει και μία προσευχή που σε προστατεύει. Η προσευχή αυτή δεν έχει γραφτεί σε κανένα βιβλίο και η διάδοσή της γίνετε από στόμα σε στόμα εδώ και πολλούς αιώνες. Η προσευχή είναι η εξής:

Μόρα - Μόρα κακαβού μέτρα τα'στρα του'ρανού, την φακή του κιλού, τα βότσαλα της θαλάσσης και τις πέτρες της γης και μετά έλα σε'μένα

Tην προσευχή αυτή την λες τρεις φορές όταν πέσεις για ύπνο και ως που να τα μετρήσει όλα αυτά η Μόρα, εσύ έχεις ξυπνήσει.

Πάντως, άπαξ και σε επισκεφτεί, κανένα ξόρκι δεν πρόκειται να πιάσει. Το μόνο που θα σε σώσει είναι το θάρρος και το θράσος. Πρέπει να την κοιτάξεις ίσια στα μάτια και να της δείξεις ότι δεν την φοβάσαι.

Η Μόρα δεν εμφανίζεται μόνο μία φορά αλλά για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα ή ακόμα και για μια ολόκληρη ζωή. Γνωρίζουμε ακόμα ότι το φαινόμενο αυτό είναι κληρονομικό και μπορεί να εμφανιστεί σε άτομα της ίδια οικογένειας και στους απογόνους τους.


Μύθος ή πραγματικότητα; Κανείς δεν ξέρει. Εκατοντάδες άτομα τα οποία δεν σχετίζονται καθόλου με τον κόσμο του απόκρυφου έχουν αναφέρει παρόμοια περιστατικά σαν αυτό της Μόρα.

Κατα την αποψη μου δεν ξερω αν ειναι πνευμα η οχι ή αν ειναι η λιλιθ αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι συμβαινει σε παρα πολλα ατομα τα οποια ειναι μια χαρα στο μυαλο τους.Εχει τυχει να εχω και ενα γνωστο που η θεια του εχει συχνες τετοια φαινομενα και οι διηγησεις της ειναι πραγματι ανατριχιαστηκες.

αγαπημενη Stefy θες να μην κοιμαμαι τα βραδια;;;; Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 534787 αυτά περι κληρονομικότητας τι τα ηθελες; ειναι που ειανι η γιαγια μου το supernatural στην ελληνικη βερσιον, ειχα που ειχα και εγω κατι paranormal εμπειριες στον υπνο μου σαν αυτες που έχει η γιαγια μου, με αγχωσες. τελοσ πάντων ότι ειναι να γινει θα γινει. το πολυ πολυ να ρθω και γω σπιτι σου να κοιμομαστε ολες μαζι Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 215994 εδω και τρεισ μερες διαβαζω μανιωδως το θεμα αυτο. καλα εκανες και το ανοιξες Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 587529 .
θα σου πω κ γω μια ιστορια -που ετυχε στη γιαγια φυσικά -πριν ενα μηνα. μια γνωστη μου και η κορη της μαλωσαν πολυ ασχημα. σε σημειο που πεσε ξυλο. η γιαγια μου βλέπει κατι σαν μωρα στον υπνο της μονο που η γιαγια μιλάει με ολα αυτα τα "πνευματα" οποτε τα δει. της λεει λποιπον το πνευμα/μωρα :"μαγια εχουν κάνει σε μανα και παιδι και δε μιλιουνται και σφαζονται. πες το στην ταδε και πηγαινε στην Παναγια την γρηγορουσα". το λεει η γιαγια στη γνωστη μας και παει η γνωστη σε παπα να τη διαβάσει. ο παπας οντως βρισκει οτι εχουν κάνει μαγια και μαλιστα της περιγραφει μια συγγενη της ακριβως οπως ειναι μαλλιά, σωμα τα παντα ( ο παπας ανεφερε σε ποια συγγενη της αναφεροταν, εγω απλά δε το λέω εδω γτ δεν ειναι δικη μου ιστορια για α τα αποκαλυψω ολα)και της λεει οτι αυτη τα έκανε.και το πιο τρελο ειναι οτι η γνωστη μενει σε νησι και ο παπας στην αθηνα και δεν ειχε ξαναδει ουτε τη γνωστη μου ουτε τη συγγενης της.

http://stardustwork.blogspot.com

Σοφία Ρ.

Σοφία Ρ.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αυτό που έζησα δεν έχει σχέση με τα δικά μου παιδιά αλλά με την ανηψιά μου. Η αδερφή μου ήταν έγκυος (εγώ ήμουν 16 χρονών), στο πρώτο της παιδάκι και ήταν στο μήνα της, περιμέναμε από μέρα σε μέρα να γεννήσει. Ήταν Χριστούγεννα και το μεσημέρι έπεσα για ύπνο όταν άκουσα μια φωνή, σαν αγγέλου ήταν, να μου λέει "το μωρό θα γεννηθεί στις 5". Ξυπνάω και τρεχω στην αδερφή μου και της λέω το όνειρο ότι το μωρό θα γεννηθεί 5 του μηνός. Έκανα λάθος, το μωρό γεννήθηκε στις 3 Ιανουαρίου αλλά 5 η ώρα ακριβώς το απόγευμα!!!!!!!

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!


αγαπημενη Stefy θες να μην κοιμαμαι τα βραδια;;;; Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 534787 αυτά περι κληρονομικότητας τι τα ηθελες; ειναι που ειανι η γιαγια μου το supernatural στην ελληνικη βερσιον, ειχα που ειχα και εγω κατι paranormal εμπειριες στον υπνο μου σαν αυτες που έχει η γιαγια μου, με αγχωσες. τελοσ πάντων ότι ειναι να γινει θα γινει. το πολυ πολυ να ρθω και γω σπιτι σου να κοιμομαστε ολες μαζι Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 215994 εδω και τρεισ μερες διαβαζω μανιωδως το θεμα αυτο. καλα εκανες και το ανοιξες Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 587529 .
θα σου πω κ γω μια ιστορια -που ετυχε στη γιαγια φυσικά -πριν ενα μηνα. μια γνωστη μου και η κορη της μαλωσαν πολυ ασχημα. σε σημειο που πεσε ξυλο. η γιαγια μου βλέπει κατι σαν μωρα στον υπνο της μονο που η γιαγια μιλάει με ολα αυτα τα "πνευματα" οποτε τα δει. της λεει λποιπον το πνευμα/μωρα :"μαγια εχουν κάνει σε μανα και παιδι και δε μιλιουνται και σφαζονται. πες το στην ταδε και πηγαινε στην Παναγια την γρηγορουσα". το λεει η γιαγια στη γνωστη μας και παει η γνωστη σε παπα να τη διαβάσει. ο παπας οντως βρισκει οτι εχουν κάνει μαγια και μαλιστα της περιγραφει μια συγγενη της ακριβως οπως ειναι μαλλιά, σωμα τα παντα ( ο παπας ανεφερε σε ποια συγγενη της αναφεροταν, εγω απλά δε το λέω εδω γτ δεν ειναι δικη μου ιστορια για α τα αποκαλυψω ολα)και της λεει οτι αυτη τα έκανε.και το πιο τρελο ειναι οτι η γνωστη μενει σε νησι και ο παπας στην αθηνα και δεν ειχε ξαναδει ουτε τη γνωστη μου ουτε τη συγγενης της.[/quote]


Αντωνια μου χαιρομαι που σου αρεσε το θεματακι που ανοιξα. Αν θα δεις εχτες ολη την ημερα δεν εφυγα πανω απο το pc αλλα το βραδυ ουτε που το πλησιασα. Επιτηδες φυσικα γιατι ειμαι και μονη μου λειπει ο μπαμπας μας.

Ωστε τους ειχαν κανει μαγια ε? Κι αυτα τα φοβαμαι πολυ. Παντως αυτο που ειδε η γιαγια σου δεν ήταν Μορα. Η μορα ειναι κακο πνευμα. Μακρια απο μας.

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αμκαρι να μην ηταν μωρα, αλλα ηταν πολυ αγριευτικο. μαυροφορεμη πανυψηλη γυναικα με χερια και προσωπο σαν απο κερι με κατι μαυρα αρβυλα με σκισμενες φτερνες. απορω πωσ κοιμηθηκε η γιαγια μετα απο αυτό. τι να πω;; καλα να μαστε να γραφουμε τετοια γιατι οσο κι αν με κανουν να κατουριεμαι παο φοβο μ'αρεσουν αυτες οι ιστοριες. κι εσυ εχεις μπολικες να διηγηθεις απο οτι ειδα. κτ ασχετο σε ποια περιοχη μενεις; η κορη σου και ο αντρας σου κατι μου θυμιζουν. πατε βολτουλες για καφε κ τετοια; μπας κ σε εχω πετυχει σε κανενα καφε; γτ η κορη σου ειναι κουκλαρα Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 606100 και δεν παιζει αν την εχω δει και να μην μου τραβηξε την προσοχη

http://stardustwork.blogspot.com

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
antonia32 έγραψε:αμκαρι να μην ηταν μωρα, αλλα ηταν πολυ αγριευτικο. μαυροφορεμη πανυψηλη γυναικα με χερια και προσωπο σαν απο κερι με κατι μαυρα αρβυλα με σκισμενες φτερνες. απορω πωσ κοιμηθηκε η γιαγια μετα απο αυτό. τι να πω;; καλα να μαστε να γραφουμε τετοια γιατι οσο κι αν με κανουν να κατουριεμαι παο φοβο μ'αρεσουν αυτες οι ιστοριες. κι εσυ εχεις μπολικες να διηγηθεις απο οτι ειδα. κτ ασχετο σε ποια περιοχη μενεις; η κορη σου και ο αντρας σου κατι μου θυμιζουν. πατε βολτουλες για καφε κ τετοια; μπας κ σε εχω πετυχει σε κανενα καφε; γτ η κορη σου ειναι κουκλαρα Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 606100 και δεν παιζει αν την εχω δει και να μην μου τραβηξε την προσοχη

O merci για τα καλά σου λόγια. Γαλατσι μένουμε και βγαινουμε Γαλατσι, Κυψελη, Μαρουσι, The Mall και μετα random...

Εγω εχω να διηγηθω κυριως ιστοριες αλλων οπως ειδες γιατι μου αρεσει να πιανω τετοιες συζητησεις και ακουω διαφορες ιστοριες απο διαφορους κατα καιρους. Αυτα που εχω ζησει με τη γιαγιακα μου οταν εφυγε ηταν κάπως... Κατα τα αλλα δεν ειχα κατι extreme να πω. Πάντως σε αυτον τον πνευματιστη τον Jay Love πραγματι θα ηθελα να παω. Αλλα σιγουρα οχι μονη μου!!! affraid

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα σας παω εγω κοριτσια ,θα φτιαξουμε ομαδα και θα παμε.

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
παιζει να σε εχω δει σε κανενα καφε, γτ προς τα κει μενουν οι κουμπαροι μας κ ερχομαστε συχνα για καφε. οσο για το αλλο αμε να παμε στον πμευματιστη, αλλα να μου παρετε και μια κουτα λεξοτανιλ γτ απο την τρομαρα μου δε θα κοιμαμαι χωρις ηρεμιστικά. στανταρ! Laughing

http://stardustwork.blogspot.com

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χαχαχαχαχαχα!!! Θα βαλουμε και πανες μην κατουρηθουμε απο το φοβο μας!!!!

Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

abouna

abouna
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
χαχαχα κι εφω χθες βραδυ ημουν λιγο μπρρρρρ Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 534787 και το θεμα ειναι οτι και τα μικρα δεν κοιμοντουσαν,η ενιωθαν τον φοβο μου η τι να πω...
κοριτσια αλιμονο σας αν ερθει και δεν με παρετε μαζι! χιχιχι οχι τιποτα αλλο αλλα ζωντας στο χωριο χανουμε τα καλυτερα εκει στην Αθηνα Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 328109

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
abouna έγραψε:χαχαχα κι εφω χθες βραδυ ημουν λιγο μπρρρρρ Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 534787 και το θεμα ειναι οτι και τα μικρα δεν κοιμοντουσαν,η ενιωθαν τον φοβο μου η τι να πω...
κοριτσια αλιμονο σας αν ερθει και δεν με παρετε μαζι! χιχιχι οχι τιποτα αλλο αλλα ζωντας στο χωριο χανουμε τα καλυτερα εκει στην Αθηνα Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 328109

Που μένετε?

abouna

abouna
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
stefy έγραψε:
abouna έγραψε:χαχαχα κι εφω χθες βραδυ ημουν λιγο μπρρρρρ Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 534787 και το θεμα ειναι οτι και τα μικρα δεν κοιμοντουσαν,η ενιωθαν τον φοβο μου η τι να πω...
κοριτσια αλιμονο σας αν ερθει και δεν με παρετε μαζι! χιχιχι οχι τιποτα αλλο αλλα ζωντας στο χωριο χανουμε τα καλυτερα εκει στην Αθηνα Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 328109

Που μένετε?
στο Αιγιο ειναι η βαση μας! οπως εχω ξαναπει ο αντρας μου ειναι ποδοσφαιριστης και μετακομιζουμε συνεχως.φετος ομως μετα απο πολλα στραβα αποφασισαμε να παραμεινουμε στην βαση μας...

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΠΠΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ ΕΧΩ ΧΕΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΞΙΤΑΡΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ. ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ. ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ ΟΧΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΠΛΩΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΗ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΙ. ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ. 1) ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ Η ΜΟΡΑ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ. ΔΥΣΣΑΡΕΣΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ. 1) ΚΑΠΟΤΕ ΕΝΩ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΚΑΙ ΠΟΡΤΕΣ ΘΕΟΚΛΕΙΣΤΕΣ, ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑ ΕΝΑ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΜΑΓΟΥΛΟ ΣΑΝ ΧΑΔΙ ΑΠΟ ΔΑΧΤΥΛΟ. ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑ ΤΟΟΟΟΣΟ ΜΑ ΤΟΟΟΟΣΟ ΓΑΛΗΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΑΧ Ο ΦΥΛΑΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΜΟΥ. ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΑΕΡΑΚΙ ΦΥΣΗΞΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΧΑΘΗΚΑΝ. ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΨΑΞΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΟΤΙ ΦΥΛΑΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΜΑΣ ΜΑΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΤΑΙ 1 ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΑΘΕ ΤΡΙΤΗ. ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΗΜΕΡΩΝΕ ΤΡΙΤΗ ΟΤΑΝ ΣΥΝΕΒΗ ΑΥΤΟ. 3) ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΒΟΛΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΣΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΧΗ . ΣΠΟΥΔΑΖΑ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΝΑΜΕ ΒΟΛΤΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΚΟΝΤΑ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΛΙΑ. ΕΝΑ ΦΟΡΤΗΓΟ ΜΑΣ ΕΒΓΑΛΕ ΑΠΟ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΕΝΩ ΦΥΓΑΜΕ ΣΕ ΑΠΟΤΟΜΗ ΠΛΑΓΙΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΕΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΟΚΚΑΛΩΣΕ ΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΟΡΘΙΟ ΕΝΩ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΟΥΣΑΝ ΓΗ!!! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΗΤΑΝ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΥΠΗΡΧΕ Η ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΝΩΣΣΟ!!!! ΑΜΕΣΩΣ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΑΝΑΨΑΜΕ ΚΕΡΙ. 4) ΕΙΔΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΤΗ ΛΕΓΑΝΕ ΜΑΡΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΤΙ ΠΡΑΣΙΝΑ ΚΛΑΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΦΑΝΟΥΡΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΔΩΣΕΙ. ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΑ ΝΕΟ??? ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΛΕΩ: Η ΜΑΡΙΑ ΜΑΣ (ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ) ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!! ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΕΣΕΙ ΜΕΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ! 5) ΕΙΔΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ 5 ΑΡΙΘΜΟΥΣ . ΕΠΙ ΕΠΟΧΗ ΛΟΤΤΟ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ. ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΞΥΠΝΗΣΑ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΙΩΣΑ ΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ. ΑΠΟ ΒΛΑΚΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΖΕ!!!!!!!! ΠΟΣΑ? 1 ΔΙΣ !!!!!(ΔΡΑΧΜΟΥΛΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟΤΕ) . ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕ ΑΦΟΥ ΑΚΟΜΗ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ. ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΑΚΟΜΗ ΧΤΥΠΑΩ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΝΑ ΕΤΣΙ: Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 679259 Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 679259 Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 679259 Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 679259

ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ. ΣΤΟ ΤΕΙ ΤΗΝ 1Η ΜΕΡΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ. ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΚΑΘΗΣΑΜΕ ΣΤΟ ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΜΑΖΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΟΥΜΕ. Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΘΟΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΚΑΙ ΑΚΟΥΜΠΟΥΣΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΓΚΑΚΙ, ΚΑΙ ΓΩ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ . ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΕΤΥΧΕ ΗΤΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΗΣ. ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΓΙΝΑΜΕ ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΙ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΟΤΙ: ΟΙ ΠΑΤΕΡΕΣ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΦΑΝΤΑΡΟΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΕΙΡΑ, ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΘΗΚΑΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ. ΜΕ ΤΙΣ ΜΗΤΕΡΕΣ ΜΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΗΚΑΝ ΙΔΙΑ ΕΠΟΧΗ, ΚΛΕΦΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ! ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΑΠΟ ΜΥΤΗΛΗΝΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΑΠΟ ΑΡΙΔΑΙΑ.ΠΗΡΑΜΕ ΠΤΥΧΙΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣΤΗΚΑΜΕ ΟΜΩΣ ΕΠΑΦΗ ΚΡΑΤΗΣΑΜΕ. ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ ΟΤΙ ΔΙΑΛΕΓΑ ΝΥΦΙΚΟ ΚΑΙ ΔΙΑΛΕΓΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ!!!!! ΔΙΑΛΕΞΑΜΕ ΙΔΙΟ ΧΡΩΜΑ ΝΥΦΙΚΟ, ΙΔΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΣΟΔΟΥ!!!!!!ΙΔΙΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΓΙΑ ΑΝΘΟΔΕΣΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ??? ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΩΡΑ ΓΙΑ ΓΑΜΟ!!!!! ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ ΜΑΖΙ! ΑΥΤΑΑΑΑΑΑ ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΝΤΟΝΙ

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Elenidek οτι και να πω ειναι λίγο.... ΟΥΑου! Εχω μεινει με ολα οσα εγραψες! Κατ αρχας θα σε βρίσω για το ΛΟΤΤΟ!!! Ανατριχιασα με ολα τα αλλα που εγραψες! Αυτο με την γνωστη σου και τις "συμπτωσεις" με αφησ εαφωνη. ΕΙχα ακουσει στην τηλεοραση που ειχαν βγει και το χαν πει στα παραξενα που ηταν 2 διδυμα αδερφια (αντρες) που τους ειχαν χωρησει στη γεννα και δεν ηξεραν ο ενας την υπαρξη του αλλου. Μετα απο χρονια στον ενα γιο οι γονεις εξομολογηθηκαν την υπαρξη του αλλου. Αυτος εψαξε και βρηκε τον αδερφο του και διαπιστωσαν τα εξης: Και οι 2 ειχαν κανει 2 γαμους. Και οι 2 ειχαν αποκτησει απο ενα παιδακι σε καθε γαμο. Οι γυναικες τους και οι 2 ειχαν ιδια ονοματα οπως και τα παιδια και τα σκυλια τους! Ασκουσαν το ιδιο επαγγελμα ειχαν περιπου το ιδιο βαρος , υψος και βαθμο μυωπίας!

Αλλο κουλο που εχω ακουσει στην ιδια εκπομπη. Παππουσ πατερας και εγγονος πεθανα στο ιδιο σημειο απο κεραυνο την ιδια μερα με διαφορα ετων ... Κι ερχομαι εγς και απορω... Ενταξει ο παππους δεν ήξερε... αντε ο πατερας πηγε εκει για τιμησει τη μνημη του πατερα του ... Ο εγγονος γιατι πηγε εκει....????

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαχαχαχα για να δει τι θα γινε μήπως????? εγώ ακουσα σε μία εκπομπή για παππου μπαμπα και εγγονό που είχαν γεννηθεί την ίδια ημέρα και του εγγονού η σύζυγος ήταν έγκυος και δοθηκε ΠΗΤ ίδια με τα γεννέθλιά τους!

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτο το mail To ειχατε διαβασει?
Παραξενες συμπτωσεις του προεδρου Lincoln kαι του Kennedy

Έχουμε και λέμε λοιπόν:

Ο Abraham Lincoln εκλέχθηκε στο Κογκρέσο το 1846 και έγινε Πρόεδρος Η.Π.Α. το 1860.
Ο John Kennedy εκλέχθηκε στο Κογκρέσο το 1946 και έγινε Πρόεδρος Η.Π.Α. το 1960.

Η γραμματέας του Lincoln είχε επίθετο Kennedy.
Η γραμματέας του Kennedy είχε επίθετο Lincoln

Και των δύο Προέδρων οι γυναίκες έχασαν παιδιά κατά τη διάρκεια που ζούσαν στον Λευκό Οίκο.

Και οι δύο Πρόεδροι πυροβολήθηκαν ημέρα Παρασκευή.

Και οι δύο Πρόεδροι πυροβολήθηκαν στο κεφάλι.

Ο Lincoln πυροβολήθηκε σε ένα θέατρο που ονομαζόταν «Ford».
Ο Kennedy πυροβολήθηκε σε αμάξι που ονομαζόταν «Lincoln» της «Ford».

Ο Lincoln πυροβολήθηκε στο θέατρο και ο δολοφόνος του έτρεξε και κρύφτηκε σε μια αποθήκη.
Ο Kennedy πυροβολήθηκε από μια αποθήκη και ο δολοφόνος έτρεξε και κρύφτηκε σε ένα θέατρο.

Ο John Wilkes Booth, που λέγεται ότι δολοφόνησε τον Lincoln, γεννήθηκε το 1839.
Ο Lee Harvey Oswald, που λέγεται ότι δολοφόνησε τον Kennedy, γεννήθηκε το 1939

Και οι δύο, Βooth και ο Oswald δολοφονήθηκαν πριν από τη δίκη τους.

Και τους δύο Προέδρους διαδέχθηκαν Νότιοι που ονομάζονταν Johnson.
Ο Νότιος Andrew Johnson, που διαδέχθηκε τον Lincoln, γεννήθηκε το 1808.
Ο Νότιος Lyndon Johnson, που διαδέχθηκε τον Kennedy, γεννήθηκε το 1908.

Ο Lincoln μια εβδομάδα πριν δολοφονηθεί ήταν στο Monroe της Λουιζιάνας, στη Maryland.
Ο Kennedy μια εβδομάδα πριν δολοφονηθεί ήταν.. στην Marilyn Monroe.

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ναι το ειχα διαβάσει . Τρομερές συμπτώσεις ετσι?

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ααααααα!! Βρηκα το αρθρο!!! Θα διαβασω κι αλλα αν ειναι κανενα που αξιζει να το γραψω κι αυτο!

Δίδυμη Μοίρα
Λέγεται πως οι δίδυμοι έχουν συχνά κοινή μοίρα, ιδίως εκείνοι που προέρχονται από το ίδιο ωάριο. Πολλά είναι τα περιστατικά που δείχνουν πως οι ζωές των διδύμων έχουν παρόμοια στοιχεία και πως συχνά ό,τι συμβαίνει στον έναν συμβαίνει και στον άλλον ακόμα κι αν έχουν χωριστεί από μωρά. Αυτή ακριβώς ήταν η περίπτωση δυο διδύμων που γεννήθηκαν το 1953 στο Οχάιο των Ηνωμένων Πολιτειών από μια ανύπαντρη μητέρα η οποία έδωσε τα παιδιά για υιοθεσία. Τα δυο αγόρια υιοθετήθηκαν από διαφορετικές οικογένειες άγνωστες μεταξύ τους. Παρ’ όλα αυτά οι θετοί τους γονείς βάφτισαν και τα δυο παιδιά Τζέημς. Αυτή είναι μόνο η αρχή των συμπτώσεων. Οι δυο Τζέημς μεγάλωναν αγνοώντας ο ένας την ύπαρξη του άλλου αλλά κάνοντας παρόμοιες επιλογές. Και οι δυο σπούδασαν νομικά και οι δυο είχαν ταλέντο στα μαστορέματα ιδίως στην ξυλουργική, και οι δυο παντρεύτηκαν στην ίδια ηλικία. Και των δυο οι γυναίκες ονομάζονταν Λίντα. Και οι δυο έκαναν γιους που τους ονόμασαν Τζέημς Άλαν. Τα δυο αδέλφια χώρισαν επίσης την ίδια περίοδο και ξαναπαντρεύτηκαν γυναίκες που λέγονταν Μπέτυ. Τέλος, και οι δυο είχαν σκύλο ίδιας ράτσας που τον φώναζαν Τόι. Τελικά, σαράντα χρόνια ύστερα από το χωρισμό τους τα δυο αδέλφια κατάφεραν να ξαναβρούν το ένα το άλλο διαπιστώνοντας τις εκπληκτικές ομοιότητες της ζωής τους που έγινε θέμα των ειδήσεων των τοπικών καναλιών.

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θανατηφόρα Ομοιότητα
Το 1975 ο Τζον Μάικλ έκανε διακοπές στις Βερμούδες. Είχε νοικιάσει ένα μηχανάκι για να κάνει το γύρο του νησιού αλλά τελικά έκανε το γύρο του θανάτου γιατί συγκρούστηκε μετωπικά με ένα ταξί και σκοτώθηκε επί τόπου. Ένα χρόνο αργότερα ο Ρόμπερτ Μάικλ, ο μικρότερος αδελφός του, ταξίδεψε επίσης στις Βερμούδες και σκοτώθηκε με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. Όπως έγραψαν οι εφημερίδες σκοτώθηκε στον ίδιο δρόμο, από το ίδιο ταξί, με τον ίδιο οδηγό που μετέφερε τον ίδιο επιβάτη, έναν ντόπιο γιατρό!

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι όμως Πήγε από Σφαίρα
Ακόμα πιο εντυπωσιακή είναι η ιστορία του Βέρνερ Ζίγκλαντ που είχε προκαλέσει βαθιά εντύπωση στην Αυστρία των αρχών του 20ου αιώνα. Ο Ζίγκλαντ ήταν ένας όμορφος, ευκατάστατος και άκρως άπιστος άντρας. Όταν κάποτε χώρισε με μια από τις πολλές ερωμένες του εκείνη δεν το άντεξε και αυτοκτόνησε καρφώνοντας μια σφαίρα στο κεφάλι της. Ο αδελφός της, αποφάσισε να εκδικηθεί το θάνατό της. Πήρε το ίδιο περίστροφο και πήγε να βρει τον Ζίγκλαντ. Τον εντόπισε κάπου στο μεγάλο κτήμα του και τον πυροβόλησε στο κεφάλι. Ο Ζίγκλαντ έπεσε στο έδαφος κι ο αδελφός της κοπέλας έστρεψε κατόπιν το όπλο προς τον εαυτό του και πυροβολήθηκε στο κεφάλι πέφτοντας νεκρός. Μάταιος θάνατος όμως. Ο Ζίγκλαντ δεν είχε σκοτωθεί. Η σφαίρα πέρασε ξυστά από το κεφάλι του, κόβοντάς του μόνο ένα μέρος από την άκρη του αυτιού του και στη συνέχεια καρφώθηκε σε ένα αιωνόβιο δέντρο που βρισκόταν πίσω του. Πέρασαν χρόνια από τότε. Κάποτε ο Ζίγκλαντ θέλησε να κόψει το δέντρο αλλά ο κορμός του ήταν τόσο μεγάλος που αποφάσισε ότι ήταν καλύτερα να το ανατινάξει. Έβαλε λοιπόν δυναμίτη γύρω του , το ανατίναξε και την ίδια στιγμή έπεφτε νεκρός κι ο ίδιος. Η έκρηξη έκανε τη σφαίρα να ξεσφηνωθεί από το δέντρο και να εκσφενδονιστεί κατευθείαν στο κεφάλι του Ζίγκλαντ ολοκληρώνοντας κάτι που είχε μείνει ημιτελές για χρόνια. Η σφαίρα αυτή όντως βρήκε το στόχο της , έστω και καθυστερημένα.

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το Oυρανοκατέβατο Μωρό
Όμως υπάρχουν και ευτυχείς συμπτώσεις. Ένα βρέφος 3 ετών χρωστάει τη ζωή του σε έναν περαστικό, τον Τζόζεφ Φίγκλοκ. Το περιστατικό συνέβη τον Ιανουάριο του 2000. Ο Τζόζεφ Φίγκλοκ περνούσε από ένα στενό δρομάκι σε μια περιοχή του Ντητρόιτ όταν ξαφνικά κάτι τον χτύπησε κατακέφαλα ρίχνοντάς τον κάτω. Όταν συνήλθε διαπίστωσε ότι αυτό που τον είχε χτυπήσει ήταν ένα βρέφος 2 ετών που άγνωστο πώς είχε καταφέρει να πέσει από ένα ψηλό παράθυρο του σπιτιού του. Το μωρό αποδείχθηκε πολύ τυχερό γιατί η τυχαία παρουσία του Φίγκλοκ κάτω από το παράθυρό απ’ όπου έπεσε του έσωσε τη ζωή. Εκτός από το σοκ κανείς τους δεν είχε πάθει τίποτα. Αυτή η σύμπτωση ήταν πραγματικά εντυπωσιακή. Τι να πει όμως κανείς για το…αντίγραφό της; Διότι τα γεγονότα επαναλήφθηκαν. Έναν ακριβώς χρόνο αργότερα, τον Ιανουάριο του 2001 ο Φίγκλοκ περνούσε και πάλι από τον ίδιο δρόμο όταν για δεύτερη φορά του ήρθε το μωρό στο κεφάλι πέφτοντας από το ίδιο παράθυρο.

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
stefy έγραψε: Κι ερχομαι εγς και απορω... Ενταξει ο παππους δεν ήξερε... αντε ο πατερας πηγε εκει για τιμησει τη μνημη του πατερα του ... Ο εγγονος γιατι πηγε εκει....????


θεα!!! θεα!!!!!! Respect

οσο για τη φιλη πιο πανω με τολοττο καλα που δεν εισαι παιδι μου. θα σε σουβλιζα. 1 δισ; μα 1 δις και δεν πηγες να το ριξεις; Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 654655 Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 654655 Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 654655 Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 654655 Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 9 654655 εμεις παρακαλαμε να δουμε αυτά τα 5 νουμερα... Laughing

http://stardustwork.blogspot.com

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΑΑΑΧ ΠΟΥ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΣ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΑ . ΤΟΤΕ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΛΟΓΩ ΣΠΟΥΔΩΝ ΕΥΤΥΧΩΣ 800 ΧΙΛ ΜΑΚΡΙΑ!!!!!! ΜΑ 1 ΔΙΣ??????? ΜΠΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΥΧΕΡΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΔΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΘΑ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΟΜΟΥΝ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΠΟΣΟ. ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΘΩ??? (ΛΕΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΗΓΟΡΙΕΜΑΙ ΕΤΣΙ?)

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elenidek σωστη και αυτη η αποψη. το μονο πάντως που μπορουμε ν ακάνουμε ειναι να προσευχηθουμε :
"θεε μου ασε με να αποδειξω οτι τα λεφτα του τζοκερ δεν θα αλλαξουν το χαρακτηρα μου"

(την προσευχη την ειδα σε ποστ αλλης κοπελας στο φορουμ και ξεκαρδιτηκα.)

http://stardustwork.blogspot.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 17]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις