Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
249 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 249 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 17]

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σωστηηηηηηηηη Respect Respect Respect

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παω για Sleep μπας και δω τα νουμερα του τζοκερ. για να το θεσω καλυτερα παω για υπνο τωρα που μπορω γτ αν παμε τελικα στον πνευματιστη η διαβασω αλλη μια ιστορια εδω βλεπω να μενω ξυπνια κανεναν μηνα. Laughing

http://stardustwork.blogspot.com

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 10 850933 Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 10 850933 Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 10 850933 Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 10 850933 Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 10 850933 Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 10 850933 Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 10 850933 Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 10 850933 μια απο τα ίδια και αυριο αν το θυμηθώ έχω και άλλα x files stories. καληνυχτα μανούλες

cretanvenus

cretanvenus
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
abouna έγραψε:
cretanvenus έγραψε:κοριτσια εχω ανατριχιασει με ολα αυτα τα supernatural Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 10 534787
χτες το βραδυ τα διαβαζα κ μου ειχε σηκωθει η τριχα καγκελο afro
κ παρολαυτα συνεχιζα μεχρι που τα διαβασα ολα Shocked
αν καποια στιγμη μπορεσω θα σας διηγηθω κ γω την δικη μου ιστορια,γιατι πονω πολυ οταν την διηγουμαι,ειναι σαν να το ξαναζω Crying or Very sad αν μπορεσω να το ξεπερασω θα σας την πω...

περιμενουμε με αγωνια....και ισως μολις την πεις νιωσεις καλυτερα...

ισως εχεις δικιο αν μιλησω να νιωσω καλυτερα,να ξαλαφρωσω καπως...
δεν μιλω ποτε γι'αυτο...
καποια στιγμη οταν νιωσω πραγματικα ετοιμη θα το καμω... Smile
εν τω μεταξυ χτες επηρεαστηκα τοσο πολυ κυριως απο αυτη την μορα που σταθηκα μπροστα στο εικονισμα της παναγιας κ την παρακαλεσα σχεδον φωναχτα να μην επιτρεψει να επισκεφτει το σπιτι μου αυτο το κακο πνευμα Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 10 534787
αφου με ακουσε ο αντρας μου σηκωθηκε κ με κοιταζε σαν να ημουν εξωγηινη Laughing
εγω δεν ηξερα οτι αυτο το "φαινομενο" τελος παντων,το λενε μορα Rolling Eyes πρωτη φορα το διαβασα εχτες εδω...
εμεις το λεμε "ισκιο" κ συμβαινει στον κυρη μου πολυ συχνα,τον ακουω πολλες φορες να λεει: "οψαργας παλι με πατησε ο ισκιος" κ ειναι πολυ κουλ κ χαλαρος Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 10 4872 κ απορω πραγματικα..τι να πω.... ισως το εχει συνηθισει...

https://www.youtube.com/cretanvenus

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι λές τώρα? συνηθίζεται ποτέ αυτη η αισθηση?όχι με τιποτα. ειναι απαισιο και τρομακτικό και μονο που το νοιώθεις όχι να σου γίνει και συνηθεια και να εισαι κουλ με το όλο θεμα

love


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω πριν 10 χρονια ημουν στο σπιτι και κοιμομουν.. η μαμα μου το πρωι θα εφευγε απο το σπιτι κ θα ημουν μονη.
κατα τις 6-7 το πρωι δεν θυμαμε ακριβως
ακουω την πορτα που εκλεισε η μαμα μου φευγοντας.. και νιωθω κατι να με κραταει κατω αρχισα να την φωναξω.. αλλα μονο που η φωνη μου δεν εβγαινε με τιποτα ελεγα μαμαααα αλλα σαν να ψιθυριζα...απο τον φοβο μου προσπαθησα να σηκωθω αλλα το σωμα μου ηταν μουδιασμενο τα ποδια μου κουτσουρο!! πιανω με τα χερια μου το ενα ποδι κ το κατεβαζω απο το κρεβατι οπου κ μενω εκει μιση πανω μιση κατω....τελικα επειδη ακομα προσπαθουσα επεσα κατω απο το κρεβατικαι εκει συνηλθα..μετα φοβομουνα γιατι ημουν κ μονη... αλλα δεν ειδα σκια!


και ενα ξαδερφος μου πριν ενα μηνα επεσε για υπνο..ολα σκοτεινα κ μου λεει ενιωσα καποιον-κατι, να με σκουνταει πισω στην πλατη...
εγω... και?τι εκανες?ειδες ποιος τι?
οχι μου λεει εκλεισα τα ματια μου κ δεν εδωσα σημασια μετα κοιμηθηκα!! Sleep pale

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Επιτέλους μετά από μέρες μπόρεσα να γραψω σε αυτό το θέμα!Κυριολεκτικά έχω διαβάσει ξεκοκκαλήσει όλο το πόστ!Αλλά τα ζαγάρια μου δεν μου επέτρεψαν να γράψω!

Δεν ήξερα αυτό με την μόρα αλλα όταν ημουν πιο μικρή το πάθαινα συχνα και υπέφερα!Δεν μπορουσα να κινηθώ να μιλήσω να φωνάξω !Δεν έχω δει κάποια σκιά ,αλλά το έχω ζήσει σε όλο του το μεγαλείο!
Όμως θυμάμαι να το λέω στην γιαγιά μου γιατί ένα διάστημα ήταν συχνό φαινόμενο και μου είχε πει βάλε κάτω από το στρωμα εκεί που είναι το κεφάλι ενα μαχαίρι και ενα ψαλίδι!Αν θυμάμαι καλά με είχε βοηθήσει! Κρίμα που τωρα είναι με εγκεφαλικό ,αν και επικοινωνεί δεν θα καταλάβει αν την ρωτήσω!Ίσως μου έλεγε το γιατι; Ξέρει καμμία;

Όσο για τα όνειρα θα σας πω το πιο πρόσφατο.Είχα δει πως ηρθαν πολλά ατομα στο σπίτι μου και στόλιζαν με άσπρες κορδέλες μεγάλες και πολύ ψηλές το σπίτι μας μέσα και έξω (σσ σε ένα μήνα περίπου είχαμε τον γάμο του αδερφού μου ) .Φαντάστικα λοιπόν οτι έιχε σχέση με τον γάμο.Το λέω στην μάνα μου το όνειρο ( και εκείνη με εχει φοβηθει με διάφορα που έχω πει και ονειρευτει) και πήγε το μυαλό της στην γιαγιά που είναι κατάκοιτη!Δυστυχώς λοιπόν εντελώς ξαφνικά μέσα σε λίγες ώρες χάσαμε τον παππού μου!!!!!

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sasanath έγραψε:Δυστυχώς λοιπόν εντελώς ξαφνικά μέσα σε λίγες ώρες χάσαμε τον παππού μου!!!!!

συλληπητηρια κοριτσακι μου. δυστυχως τα ονειρα μας καμια φορα προμηνυουν κατι κακο.

http://stardustwork.blogspot.com

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τελικά την ειδατε την ταινία?

Πάντως ειδατε η Μορα ειναι κατι που το εχουν πάθει πάάάάάαά΄ρα πολύ ανθρωποι. Τη φοβαμαι πολύ. Ευχομαι να μην μου ερθει ποτέ!

Επισης ακουγα ενα βραδυ στο ραδιοφωνο ειχε παρει ενα παιδι τηλεφωνο σε μια εκπομπη που ειχαν ανοιξει τετοια συζητηση και ειχε πει οτι καποια μερα κι ενω ηταν με το αυτοκινητο βραδυ και οδηγουσε ενιωσε πισω του καποια φωτα. Κοιταξε πισω του μεσω του καθρεφτη του και ειδε μια κοπελα με ασπρο νυχτικο. Ευτυχως ενω σοκαριστηκε το παιδι κρατησε την ψυχραιμια του και δεν επαθε καποιο ατυχημα. Παντως οταν γυρισε πισω να την ξαναδει απευθειας .. οχι μεσω του καθρεφτη... δεν ειδε τίποτα. Αυτην την ιστορια λιγο πολυ την εχω ξανακουσει και δεν μου εκανε μεγαλη εντυπωση. Αυτο που μου εκανε ομως εντυπωση ειναι οτι το παιδι ανεφερε το σημειο που εγινε το περιστατικο και μετα ακολουθησαν πολλα τηλεφωνηματα απο ασχετους ανθρωπους οι οποιοι επιβεβαιωναν τα λεγόμενα του. Οτι δηλαδη την εχουν δει κι αυτοι την κοπελα στο συγκεκριμενο σημείο.

Η ιδια εκπομπη (την εχω πετυχει 2-3 φορες αλλα τυχαια δεν θυμαμαι το σταθμο ρε γμτ να την ξαναεβαζα) ειχε ανοιξει συζητησει για την Μορα. Και τοτε μου ειχε κανει αντυπωσει το ποσοι ανθρωοι εχουν βιωσει κατι τετοιο. Αλλα απο οτι βλέπω και απο το site που το βιωσαν τοσες κοπελες μαλλον ειναι πολυ πιο συχνο το φαινομενο απο οσο φανταζομουν. Μμαλον ο κοσμος φοβαται να μιλησει γι αυτα. Αλλιως δεν θα το ειχε κανει μονο μια φορα θεμα ο Χαρδαβελλας. Θα ηταν πιο γνωστο.

Οπως και σχετικα με τους εξωγηινουνς. Οπως ανεφερε μια κοπελα πιο πανω κι ο αντρας της ειδε "ΑΤΙΑ" αλλα δεν τολμησε να το πει σε κανεναν. Ετσι πιστευω οτι γινεται γενικοτερα. Ολοι εχουμε βιωσει πραγματα τα οποια φοβομαστε να μοιραστουμε για να μην μας χαρακτηρισουν κάπως. Η "abouna" ας πουμε ξεκινώντας να μας λεει οτι εχει πολλα παραφυσικα βιωματα εν μερη προσπαθησε να "προστατεψει" τον εαυτο της απο την χαρακτηρισουμε καπως και να βγαλουμε λαθος συμπερασματα γι αυτην. Εχει δικιο που το κανει γιατι η κοινωνια μας πραγματικα δεν ειναι ετοιμη και ανοιχτη να ενημερωθει καλυτερα γι αυτα τα θέματα. Ωστοσο εγω πιστευω οτι αν ημασταν πιο ανοιχτοι στο να τα συζηταμε θα ειχαμε προοδευσει αρκετα και θα γνωριζαμε πολυ περισσοτερα γι αυτα τα φαινομενα. Και ισως να μην μας φοβιζαν και τοσο. Η αγνοια ειναι φοβος. Οταν ομως ξερεις οτι αυτο που περασες εσυ το εχει περασει και καποιος αλλος αμεσως αμεσως νιωθεις καλύτερα. Εγω πορσωπικα μετα απο αυτο το θεμα που ανοιξα και διαβασα τις εμπειριες σας καθως και απο αυτα που εχω διαβασει και ακουσει κατα καιρους, πλεον δεν φοβαμαι το θάνατο. Δεν θελω να παθαινω φυσικα γιατι εχω μια μπεμπουλα που ειναι μολις 5,5 μηνών και με χρειαζεται κοντα της αλλα δεν τον φοβαμαι κιολας οπως παλια. Ειμαι πεπεισμενη οτι "η ζωη" δεν τελειωνει με τον "θανατο". Ισως τελικα ο θανατος ειναι και η λυτρωση μας...
Ειμαι πεπεισμενη οτι καποια στιγμη... ελπιζω αρκετα χρονια αργοτερα.... θα ξαναδω τους αγαπημενους μου ανθρωπους που φυγει απο τη ζωη...
Ειμαι πεπεισμενη οτι δεν ειμαστε μονοι μας. Εχουμε κοντας μας τους φυλακες αγγελους μας να μας προστατεύουν... Κι ολα αυτα επειδη μοιραστηκα μαζι σας τις ανησυχιες μου...

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy μου τι γλυκο!!

εντωμεταξυ τρωω τα νυχια μου και περιμενω σαν τον ναρκωμανη να διαβασω ιστοριες.... Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 10 215994

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγω ρε γαμωτο!!! Very Happy

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
την ταινια την βρηκα,ξεκινησα να την κατεβαζω και .....χαλασε το pc ,αν ειναι δυνατον!!!με εχουν πιασει τρελα νευρα.pc στο σπιτι γιοκ !!!μεχρι νεωτερας

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Oh nooooooo!!!!!! Τι γκαντεμιά!!!

Εν τω μεταξυ θα ψαξω στο ιντερνετ μπας κι βρω τιποτα αλλο extreme.... Ετσι για να ξαναφουντωσει το θέμα γιατι πέσαμε!!! Καναμε 10 σελίδες σε μια μερα και τωρα ειμαστε ακομη στις 12!!!! Θελω να ανακυρηχθει 1ο σε συμμετοχή το θέμα μου!!!

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δωσε stefy δωσε...

δωσε τροφη ......τρελαινομαιιιιιιιιιιι

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παραφυσικά Φαινόμενα
Η ιστορία της μάγισσας Bloody Mary και το παιχνίδι.

Το πραγματικό της όνομα ήταν Mary Worth ήταν κοκκινοκαστανομαλλα,με λευκό δέρμα και πολύ αδύνατη.Έζησε γύρω στα 100 χρόνια.Ήταν μάγισσα και μάλιστα αρκετά ισχυρή!Ασχολίθηκε με τη μαύρη μαγεία.Η ψυχή της μετά το θάνατό της δεν κατάφερε να βρει ποτέ ηρεμία μέχρι και σήμερα.Ο θάνατός της ήταν τραγικός και βίαιος αφού την εκτέλεσαν για αυτή την ενασ...χόληση της,όπως γινόταν σε εκείνες τις εποχές,χωρίς όμως να υπάρξουν αντιδράσεις.Δεν είναι γνωστό πότε γεννήθηκε και πότε πέθανε καθώς υπάρχουν πολλές εκδοχές γύρω από αυτόν τον μύθο.Η Mary στο ενεργητικό της έχει 5 χρόνια εκτελέσεις αθώων στη φωτιά για να προστατέψει και να υπερασπιστεί την αίρεσή της.Παρά τις προσπάθειές της δε μπορούσε να κρατήσει παιδί στη κοιλιά της λόγω της μαύρης μαγείας.Είχε 3 αποβολές αλλά και 2 εγκυμοσύνες-φάντασμα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε από το 1978 και από τότε έχουν βγει πολλές παραλλαγές στον τρόπο επίκλησης του ονόματός της.Κυρίως όμως γίνεται μπροστά από καθρέφτη με αναμμένα κεριά στις 00:00 και γράφοντας το όνομά της με κόκκινο κραγιόν πάνω στον καθρέφτη λέγοντας:
- "Σου έκλεψα το μωρό Bloody Mary"
- "Σου σκότωσα το μωρό Bloody Mary"
- "Πιστεύω στη Bloody Mary"
- "Βloody Mary, Bloody Mary, Bloody Mary" ή το λες 12,13 ή 17 φορές
- Μπορεί ακόμα να το κάνει αν γυρίσει γύρω από τον εαυτό του 100 φορές.
- Να σβήσει το κερί και να επικαλεστεί το όνομά της μέσα στο σκοτάδι

Τα αποτελέσματα του παιχνιδιού,αν καταφέρουμε να την καλέσουμε επιτυχώς,ποικίλουν από γρατσουνιές και νυχιές σε ολόκληρο το σώμα ως το βγάλσιμο των ματιών ή σε ακρέες περιπτώσεις μέχρι και τον θάνατο από την επίθεση της ίδιας της μάγισσας.Μπορεί ακόμα να δούμε και το φρικτό πρόσωπό της,που άλλοι λένε ότι είναι παραμορφωμένο από την σκοτεινή της δύναμη και άλλοι οτι ήταν έτσι εκ γεννετής και κάποιοι γι' αυτόν τον λόγο,όταν ακόμα ήταν ζωντανή,της έκαναν μία πλάκα που τελικά πήγε στραβά και πέθανε.Είναι πολύ πιθανό να εξαφανιστεί από το μπάνιο και να βρεθεί οπουδήποτε.Πιο συχνά εμφανίζεται σε σχολικές τουαλέτες.Όπως και να έχει είναι ένα αρκέτα επικίνδυνο παιχνίδι που θα πρέπει να το αποφεύγουμε!!!

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παραφυσικά Φαινόμενα
Το μυστήριο του πίνακα που δεν καίγεται!

Το πορτρέτο ενός δακρυσμένου αγοριού αναστάτωσε το 1985 από άκρη σ’ άκρη τη Μ. Βρετανία. Από τότε, συνεχίζει να απασχολεί τη μνήμη των ανθρώπων που παρακολούθησαν μέσω του Τύπου τις προσπάθειες να λυθεί το μυστήριο του πορτρέτου που δεν μπορεί να καεί.

Πώς ξεκίνησε ο θρύλος του πίνακα που δεν... καίγεται!
...
Όλα ξεκίνησαν όταν ένας πυροσβέστης πρόσεξε ότι σε ένα σπίτι του Yorkshire που είχε καταστραφεί από φωτιά, ο πίνακας που απεικόνιζε ένα αγόρι που έκλεγε είχε παραμείνει άθικτος. Μάλιστα, ισχυρίστηκε ότι δεν ήταν η πρώτη φορά που παρατηρούσε ότι ο πίνακας με το αγόρι έβγαινε σώος από καμμένα σπίτια.

Η συγκεκριμένη ζωγραφιά είχε αναπαραχθεί σε περίπου 50 χιλιάδες αντίτυπα και απ’ ότι φαίνεται αποτελούσε συνηθισμένη επιλογή διακόσμησης εκείνη την εποχή.

Μετά την αναφορά του πυροσβέστη, άνθρωποι από όλη τη Βρετανία άρχισαν να στέλνουν παρόμοιες ιστορίες και να υποστηρίζουν πως και ο δικός τους πίνακας με κάποιον "ανεξήγητο" τρόπο παραμένει άθικτος από τις φλόγες!

Η υπόθεση άρχισε να παίρνει τροπή ιστορίας …τρόμου όταν αναπτύχθηκαν θεωρίες ότι όχι μόνο γλιτώνει από τις φλόγες το αγόρι που κλαίει, αλλά προκαλεί τις πυρκαγιές!

Οι εκδοχές για τον καλλιτέχνη του μυστηριώδους έργου.

Ο καλλιτέχνης που ζωγράφισε τη σειρά των αγοριών που κλαίνε λεγόταν Bragolin και πέθανε το 1981. Οι πίνακές του πωλούνταν σε τουριστικά σημεία της μεταπολεμικής Βενετίας.

Αυτά τα βιογραφικά στοιχεία του καλλιτέχνη, βέβαια, δεν συμβαδίζουν με την πιο δημοφιλή εκδοχή που κυκλοφορεί στο Διαδίκτυο.

Σύμφωνα με αυτή, το αγόρι ήταν ένα ορφανό που είχε χάσει τους γονείς του σε μια πυρκαγιά. Ο ζωγράφος πήρε υπό την προστασία του το αγόρι, παρά τις φήμες που το συνόδευαν, ότι μπορούσε να βάζει φωτιά σε αντικείμενα χωρίς να τα αγγίζει, με τηλεπάθεια.

Μετά από καιρό, το στούντιο του ζωγράφου έπιασε φωτιά και το αγόρι το έσκασε. Από τότε χάθηκαν τα ίχνη του. Δέκα χρόνια αργότερα, από ένα αυτοκινητικό δυστύχημα, στο οποίο το όχημα κάηκε ολοσχερώς, ανασύρθηκε νεκρός ένας νεαρός άνδρας. Σύμφωνα με τα στοιχεία της άδειας οδήγησης, ο νεκρός άνδρας ήταν το ορφανό αγόρι!

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα σας πω μια ιστορία που έχω ακούσει αλλά νομίζω πως είναι σαν ψιλοπαραμυθάκι γιατί την έχω ακούσε με πολλές παραλλαγές. Εγώ θα σας πω αυτό που έχω ακούσει.

Στο χωριό της μαμάς μου υπάρχει ένα ποτάμι που χωρίζει δύο χωριά μεταξύ τους. Πριν καμιά 20ετία είχαν φτιάξει μια πρόχειρη γέφυρα με κάτι σίδερα, δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα. Κάθε πρωί λοιπόν, ένα νέο παιδί περνούσε από εκεί για να πάει στη δουλειά του με το αυτοκίνητό του (από εκείνο το σημείο δεν περνούσαν πολλοί γιατί φοβόντουσαν τη γέφυρα). Ένα πρωινό λοιπόν, περίπου 5 η ώρα, βλέπει πάνω στη γέφυρα μια κοπέλα με ένα άσπρο τιραντέ φόρεμα. Παραξενεύτηκε αλλά δεν έδωσε και πολλή σημασία. Την επόμενη μέρα το ίδιο. Αυτό συνεχίστηκε άλλες 3-4 φορές. Αποφάσισε να της μιλήσει αν την ξανάβλεπε. Το επόμενο πρωί τη βλέπει πάλι. Σταματάει πάνω στη γέφυρα και ρωτάει την κοπέλα ποια είναι και πού μένει. Και του απαντάει η κοπέλα: Είμαι η Τάδε και μένω εκεί απέναντι. Απέναντι είναι το νεκροταφείο του χωριού αυτό δε σας το είχα πει. Τα λέει αυτά και εξαφανίζεται! Τα έχασε το παιδί, κοιτάει έξω να δει πού πήγε και βλέπει το κομμάτι της γέφυρας κάτω από το αυτοκίνητο είχε πέσει και το αυτοκίνητο αιωρούνταν! Ρώτησε μετά στο χωριό και έμαθε ότι αυτή η κοπέλα ήταν συγχωριανή του και ήταν όντως θαμμένη στο νεκροταφείο γιατί πριν 20 χρόνια είχε πέσει στο ποτάμι και είχε πνιγεί!

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω εχω διαβασει - ακουσει κι αλλη μια ιστορια-παραμυθι δεν ξερω πως να το πω.... Παντως εγω πιστευω οτι ολα αυτα απο καπου ξεκινουν.

Σ ενα χωριο λοιπον γιντοταν ενα παρτυ. Μεσα στον κόσμο ηταν κι ενα ομορφο αγορι που διασκεδαζε κι αυτο οπως ολοι οι αλλοι. Καποια στιγμη γνώρισε μια κοπέλα πολυ ομορφη μου δεν την ειχε ξαναδει. Πιασαν τη κουβεντα γνωριστηκανε περασαν αρκετο χρονο μαζι. Καποια στιγμη ενα αλλο παιδι περνωντας απο διπλα τους και στριμωγμενος καθως ητανε σπρωχνει την κοπελα με αποτελεσμα να χυθει πανω της το κοκκινο κρασι που επινε η κοπελα. Επειδη φορουσε ασπρο φορεμα η κοπελα ανακοινωσε στον νεο της φιλο οτι πρεπει να γυρισει σπιτι. Το παιδι της ειπε οτι θα την συνοδεψει ως το σπιτι της και μαζλιστα στο δρομο της προσεφερε και το μπουφαν του για να μην κρυωσει που ηταν βρεγμενη.

Τις επομενες μερες το παλικαρι εψαχνε σε ολο το χωρια να ξαναδει αυτην την κοπελα που ειχε γνωρισει. Καθως περνουσαν οι μερες και δεν την ειχε δει αποφασισε , με αφορμη το μπουφαν του, να παει ως το σπιτι της που την ειχε συνοδεψει για να το ζητησει και να τηνξαναδει.

Οταν πηγε σπιτι της ανοιξε την πορτα η μητερα της. Ο νεαρος ζητησε να δει την κοπελα εξηγωντας τι εγινε στο παρτυ που ειχαν παει μαζι πριν λιγες μερες. Η μητερα ταραχτηκε και φωναξε και τον πατερα της. Ο νεαρος εξηγησε και στον πατερα τι ακριβως ζητουσε. Οι γονεις κοιταχτηκαν μεταξυ τους ωσπου ο πατερας γυριζει και λεει στον νεαρο: "Δεν ειναι δυνατον να εγιναν ολα αυτα που λες γιατι η κορη μας ειναι νεκρη εδω και ενα χρονο"! Ο ναρος τα παιξε φυσικα και αρνιοταν να το πιστεψει. Συνεχιζε να την περιγραφει με λεπτομερεις στους γονεις της ωσπου περιεγραψε και το φορεμα που φορουσε. Με το που ακουσε την περιγραφη του νεαρου η μητερα πηγε στο δωματιο της κοπελας και εφερε εκεινο το ασπρο φορεμα: "Ειναι αυτο του λέει" ? - Ναι ειναι αυτο απανταει ο νεαρος. Ορίστε ειναι πάνω και ο λεκκες απο το κρασι που χύθηκε!!! Η μητερα τοτε του εξηγησε οτι ο λεκκες που ειχε πανω αυτο το φορεμα που κρατουσε στα χερια της δεν ηταν απο κρασι αλλα απο αίμα. Αυτο το φορεμα φορουσε η κορη της στο αυτοκινητιστικο δυστήχημα οταν εχασε τη ζωή της! Ο νεαρος εξακολουθούσε να πιστευει ολα αυτα και αποφασισαν ολοι μαζι να επισκεφθούν τον τάφο της κοπέλας. Οταν πηγαν εκει αντικρυσαν τον ταφο της κοπέλας και πάνω στην ταφόπετρα ήταν ακουμπισμένο το μπουφαν του νεαρού....

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΑ ΚΑΛΟΟΟΟ

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι την ξέρω κι εγώ αυτή την ιστορία, μόνο που στη δική μου εκδοχή η κοπέλα είχε ξεχάσει στο αυτοκίνητο του νεαρού τη ζακέτα της!

Κοίτα, μπορεί να έχει γίνει παραμυθάκι πια, αλλά νομίζω πως έχει όντως συμβεί, απλά με το πέρασμα του χρόνου ο καθένας έχει παραποιήσει και λίγο τις ιστορίες αυτές.

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγω ακριβως αυτο πιστευω!

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamavivo έγραψε:stefy μου τι γλυκο!!

εντωμεταξυ τρωω τα νυχια μου και περιμενω σαν τον ναρκωμανη να διαβασω ιστοριες.... Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 10 215994

συμφωνω!!!

http://stardustwork.blogspot.com

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παραφυσικά Φαινόμενα
H εικόνα ενός αγγέλου να κατεβαίνει από τον ουρανό, να επισκέπτεται το σπίτι ενός ετοιμοθάνατου, να παίρνει την ψυχή του και να εγκαταλείπουν μαζί τα εγκόσμια είναι μια εικόνα που μέχρι χθες συναντούσαμε σε εκκλησιαστικά κείμενα, αλλά από σήμερα βλέπουμε και σε βίντεο που προκαλεί σοκ και δέος σε όποιον το παρακολουθεί.

Αναφερόμαστε σ’ ένα περίεργο και συγχρόνως ανερμήνευτο και αξιοθαύμαστο γεγον...ός που συνέβη στο Βελιγράδι και έχει αποτυπωθεί σε βίντεο. Κυκλοφορεί μέσα από το Διαδίκτυο, έχει κάνει μεγάλη εντύπωση σε όσους το βλέπουν και φυσικά προκαλεί σοκ. Κάποιος Σέρβος πολίτης...

την ώρα που ο ήλιος δύει, μαγεμένος από την όμορφη εικόνα των χρωμάτων, καταγράφει το δειλινό με την κάμερα που έχει το κινητό του τηλέφωνο. Αθελά του καταγράφει το θάνατο ενός συνανθρώπου του. Τι έχει συμβεί; Στο βίντεο-μυστήριο έχει καταγράψει τις σκιές ενός αγγέλου κι ενός ανθρώπου που μόλις παρέδωσε την ψυχή του! Το σχετικό βίντεο δείχνει καθαρά τον άγγελο να κατεβαίνει από τον ουρανό, να εισέρχεται σε μια πολυκατοικία από τη στέγη της και σε δευτερόλεπτα να αρχίζει πάλι να ανεβαίνει, να φθάνει στην οροφή, να εξέρχεται και να ανέρχεται προς τον ουρανό. Μόνο που στην έξοδο ή καλύτερα στην άνοδο οι φωτεινές σκιές που έχουν καταγραφεί είναι δύο! Ολο περιέργεια ο Σέρβος πολίτης επισκέφθηκε την πολυκατοικία για να πληροφορηθεί τι είχε συμβεί και έκπληκτος έμαθε ότι πριν από λίγο ένας άνθρωπος εκεί μέσα είχε πεθάνει!

Τη ερμηνεία αυτή ασπάζεται ο μητροπολίτης Καλαβρύτων και Αιγιαλείας κ. Αμβρόσιος, ο οποίος και φιλοξένησε το βίντεο στο διαδικτυακό ημερολόγιό του: «Τα μεγαλεία του Θεού μόνον απλοϊκές ψυχές μπορούν να τα αποδεχθούν», αναφέρει ο σεβασμιότατος και συνεχίζει: «Ο Πανοικτίρμων και Φιλάνθρωπος Θεός σε κάθε εποχή και με πολλούς κάθε φορά τρόπους αποκαλύπτει κάτι από το μεγαλείο του, ώστε οι “καθαροί τη καρδία” να ωφελούνται. Δηλαδή, να βεβαιώνουν την πίστη τους και να υποτάσσωνται με μεγαλύτερη προθυμία στον Ουράνιο Πατέρα μας.


Το βιντεο το εχω αναρτησει στον τοιχο μου του fcbk ! Λογαριασμος vougiou stefany

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το θυμάμαι αυτό το βιντεάκι! Τρομερό! Όσες δεν το έχετε δει, δείτε το!

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
re stefy mou den mporw na dw to video ston toixo sou. pou einai? me trweii agwnia...

http://stardustwork.blogspot.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 17]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις