Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
319 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 319 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 17]

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
abouna έγραψε:αυτο που μου συμβαινει συνεχεια ειναι το εξης..οταν καποιος φυγει απο την ζωη κ τον ξερω εστω και ελαχιστα(συγχωριανος,φιλος φιλου κτλ)ερχεται στα ονειρα μου και μου μεταφερει διαφορα! πριν λιγο καιρο πεθανε ξαφνικα ο αδερφος της κουμπαρας μου.καθομασταν ολη μερα φυσικα στο σπιτι της στην αυλη και το βραδυ ειδα ονειρο τοοοοοσο ζωντανο οτι οπως καθομασταν στην αυλη ηρθε στα καγκελα και μας κοιτουσε,κοιταω τους υπολοιπους κ κανεις δεν τον αντιληφθει και αυτος μου χαμογελαει καπως σαν να μου λεει ελα πιο κοντα και παω...(ανατριχιαζωκαι βουρκωνω μονο που το περιγραφω)μου λεει πες στην αδερφη μου και την μητερα μου ειμαι καλα,ειμαι πολυ καλα....αυτο γινοταν 40 ημερες! εμφανιζοταν στο ονειρο μου οπου και να ημουν...η κουμπαρα μου ειχε παθει πλακα,αλλα μου ειπε:το ηξερα φιλεναδα μου οτι θα ερχοταν σε εσενα!

Eμένα αυτό μου συμβαίνει με τους κοντινούς συγγενεις και μια φορά μου συνεβη και με ένα παιδάκι μιας φίλης της μαμάς μου που είχε όγκο στο κεφάλι και πέθανε. Είχα να το δω 2 χρόνια και ένα ξημέρωμα είδα στον ύπνο μου ότι μας είχε επισκεφτεί και έπαιζαν με τον αδερφό μου που είχαν 2 χρόνια διαφορά. Εκείνο το πρωί με το που ξύπνησα, έμαθα ότι πέθανε το ξημέρωμα... Όπως είπα είχαμε να το δούμε 2 χρόνια και μετά θυμήθηκα ότι τότε είχε ζητήσει απο την μαμά του να το αφήσει να παίξουν με τον αδερφό μου αλλά εκείνη του ειχε υποσχεθεί ότι θα το φέρει άλλη φορά και θα παίζουν όλη μέρα. Αυτό δεν συνέβη ποτέ τελικά, μόνο στον ύπνο μου...
Επίσης για 10 χρόνια έβλεπα τον παππού μου στον ύπνο μου. Άλλωτε μου έλεγε πως περνάει, άλλωτε, τον έβλεπα στο σπίτι του και ενω είχαμε μαζευτεί πολλοί συγγενείς δεν μπορούσε να τον δει κανείς άλλος. Νομίζω ήμουν και η μόνη απο τους συγγενείς μου που έβλεπε και όνειρα με τον παππού. Μια φορά στα 5 χρόνια μετά το θάνατό του, εμφανίστηκε στον ύπνο μου πάλι και μου είπε να μην τον βγάλουμε γιατί δεν έχει λιώσει ακόμα. Η μια του πλευρά είχε λιώσει ενώ η άλλη όχι. Ο παππούς μου πέθανε απο εγκεφαλικό... Τελικά, η μάνα μου με πίστεψε και τον βγάλαμε μετά απο 2 χρόνια. Στα ξεχώματα ένιωθα σαν να πηγαίνω σε γιορτή ενώ όλοι θρηνούσαν. Ακόμα νιώθω αυτό το δέσιμο μαζί του. Ερχόταν στον ύπνο μου για 10 ολοκληρα χρόνια και συζητούσαμε και δεν μου έλειπε. Τύχαινε να είναι πάντα ψυχοσάββατο, πράγμα που το μάθαινα και αυτό όταν ξυπνούσα. Με αυτά και με αυτά και όλα όσα είδα τα τελευταία αυτά 10 χρονια πιστεύω και εγώ στην μετά θάνατον ζωή και δεν αποκλείω τίποτα πια... Αρχικά πίστευα πως κάποια πράγματα τα έπλαθε το μυαλό μου αλλά όχι πια. Ο παππους μου ένα βράδυ μου είπε πως δεν θα ξανάρθει να με δει και από τότε δεν ξαναήρθε...

abouna έγραψε:οχι απλως εχω χασει τον υπνο μου....ασε που ειμαι μοναχοπαιδι και δεν ειχα παρεα στο δωματιο.τωρα που ειμαι παντρεμενη εχω τουλαχιστον παρεα οταν πεταγομαι απο τον υπνο! εχω δει διαφορες σκιες,εχω παθει μωρα πολλες φορες,εχω προφητευσει γεγονοτα(και αλλοι με λενε γρουσουζα αλλα εγω εξηγω οτι ειμαι διορατικη) το μονο που μου λειπει κ θελω πολυ να δω ειναι νεραιδα! πιστευω οτι οταν βρεθω στο καταλληλο μερος θα την δω και τοτε θα εχω πολλα να σας διηγηθω Very Happy

Ευτυχώς εκτός απο τα όνειρα δεν έχω δει τίποτα άλλο αλλιώς δεν θα την έβγαζα καθαρή... Πωπω, πως την παλεύεις; Φοβάσαι ή έχεις συμβιβαστει με όλο αυτό που για εσένα είναι πραγματικότητα;

stefy έγραψε:
love έγραψε:...
(σεπτεμριο πεθανε η γιαγια στην γιορτη της , ο μπαμπας μου,, εχω γιορτη, και γενενεθλια,, ολα αυτα τον σεπτεμβριο και μετα φοβομουν καθε χρονο για την υπολοιπη οικογενεια,μαμα,αδερφια,,) Sad Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 8 534787



Εμεις ετσι εχουμε τον Μαρτιο...Λεμε να περασει ο Μαρτης και τη βγαλαμε την χρονια.... Πω πω. ... ειδες τι ειναι ο ανθρωπινος νους ομως ε? Η εκτη αισθηση....


Ο άντρας μου έχει μια πολύ συγκεκριμένη ημερομηνία... 20 Ιουνίου. Έχουν συμβεί πολλά "ατυχή" περιστατικά, αυτή την ημέρα και κάθε χρόνο την φοβάται. Εγώ του λέω πως αν δεν το σκέφτεται ξορκίζει το κακό.


Με τον άντρα μου έχουμε και εμείς τηλεπάθεια σε μεγάλο βαθμό θα έλεγα. Πολλές φορές μιλάμε μονο με τα μάτια... Δύναμη του μυαλού; Πιθανόν. Δεν μπορω να το εξηγήσω γιατί δεν το καταλαβαίνω και εγώ η ίδια.

Επίσης, θα μοιραστώ κατι μαζί σας που μου είπε ο άντρας μου αλλά δεν το έχει πει σε κανέναν άλλο απο τότε που συνέβη. Ένα πρωί που πήγαινε στην δουλειά. Έβλεπε σε ένα σημείο σε καθαρό ουρανό, μια ακίνητη ασημένια σφαίρα. Την παρατηρούσε για ώρα και κάποια στιγμή και απο κατάσταση πλήρους ακινησίας, απομακρύνθηκε -σχεδόν εξαφανίστηκε- με μεγάλη ταχύτητα... Δεν το έχει πει πουθενά και ούτε έχει σκοπό, βέβαια...

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamavivo έγραψε:.ελπιζω να μην σας φρικαρα.

δε με φρικαρουν τοσο αυτά όσο η ιστορια τησ Stefanakos. καλα τησ ανωμαλιας θα ειχε γινει με το σπιτονυκορη αν ημουν εγω. εμενα ασ με τρομαξει οτι θελει το παιδι ομως δε φταιει να τραβαει ολα αυτά. ποιος ξερει τι εβλεπε το μαναρακι σου. ελπιζω να ειστε καλα τωρα και να ξεχασετε αυτο το τραγικο περιστατικο. πραγματικα σου ευχονμαι οτι καλυτερο για την οικογενεια σου!!!

http://stardustwork.blogspot.com

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM αυτο με το παιδακι αν θυμαμαι καλα εσυ το ειχες γραψει και στο θεμα με τα ονειρα... Και με ειχε συγκλονισει και τοτε...

Ειναι πολυ φοβιστικα ολα αυτα αλλα αντι να μας τρομαζουν θα ηταν καλύετρο να εχουμε τη γνωση και να τα εξηγουμε ωστε να μας βοηθησουν στη ζωη μας. Αληθεια ποσο πιο απελευθερωμενοι θα νιωθαμε αν ήμαστν σιγουροι οτι μετα θανατον πηγαιναμε σ ενα μερος χωρις πονο, χωρις δακρυα. Οταν πεθαινει καποιος να χαιρομαστε γι αυτον αντι να τον θρηνουμε. Και τα ονειρα ειναι ενας τροπος να ερθουν σε επαφη μαζι μας οι ανθρωποι πυ εχουν φθγει απο τη ζωη πιστευω.

Σχετικα με αυτο που ειδε ο αντρας σου αν αρχισει να το λεει θα δει οτι δεν ειναι μονος του. Παρα πολλοι ανθρωποι εχουν δει τετοια. Αλλα ολοι φοβουντε το ιδιο οτι θα τους περασουν για τρελους.

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!


Ο λόγος που δεν ξαναέβαλα σε λειτουργία την ενδοεπικοινωνία, όταν ήταν μωράκι η μικρή ήταν γιατί πολλές φορές άνοιγε μόνη της, σαν να έπιανε κάποιο θόρυβο και πήγαινα να τσεκάρω το μωρό μήπως ξύπνησε ή οτιδήποτε και το μωρό κοιμόταν, βαθύ ύπνο όμως ούτε κουνιόταν. Και δεν είχε κάποιο πρόβλημα το μηχάνημα καμία σχέση...Ειδικά τέτοιου είδους συσκευές, φοβάμαι μήπως πιάνουν σήματα που δεν πρέπει!!!!! pale pale

love


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ο αντρας μου ειχε εναν αδελφο που σκοτωθηκε.

μια μερα καλοκαιρι ερχεται ο πεθερος μου και μου λεει...

- εισαι εγκυος?

-του λεω οχι..γιατι?

-ηρθε ο γιος μου στον υπνο μου και μου ειπε **πατερα αναστηθηκα**
(ηταν ο μηνας που σκοτωθηκε)

ημουν εγκυος αλλα δεν το ηξερα!!μετα απο λιγες μερες ειχα καθυστεριση κ ναι.. ημουν εγκυος!!!
ειχαν παρει τοση χαρα τα πεθερικα μου
δυστυχως απεβαλα ομως!!
2 μηνες μετα ξαναεμεινα εγκυος κ ειχα αγορακι...κατα καποιο τροπο ξεραμε οτι θα ηταν αγορι κ εγω ετσι πιστευα....και τελικα θα δωσουμε το ονομα του αδερφου...

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
love έγραψε:ο αντρας μου ειχε εναν αδελφο που σκοτωθηκε.

μια μερα καλοκαιρι ερχεται ο πεθερος μου και μου λεει...

- εισαι εγκυος?

-του λεω οχι..γιατι?

-ηρθε ο γιος μου στον υπνο μου και μου ειπε **πατερα αναστηθηκα**
(ηταν ο μηνας που σκοτωθηκε)

ημουν εγκυος αλλα δεν το ηξερα!!μετα απο λιγες μερες ειχα καθυστεριση κ ναι.. ημουν εγκυος!!!
ειχαν παρει τοση χαρα τα πεθερικα μου
δυστυχως απεβαλα ομως!!
2 μηνες μετα ξαναεμεινα εγκυος κ ειχα αγορακι...κατα καποιο τροπο ξεραμε οτι θα ηταν αγορι κ εγω ετσι πιστευα....και τελικα θα δωσουμε το ονομα του αδερφου...


πωπω ανατριχιασα!!!!!
να χαιρεστε το ζουζουνι σας!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:

Όχι ισχύει αυτό, ειδικά μετά από αυτά που είδα, και πιθανόν αυτό να σημαίνει ότι υπάρχει ζωή και μετά τον θάνατο, σε κάποιο άλλο μέρος! Δε μπορεί να μην υπάρχει τίποτα και έτσι απλά να πεθαίνουμε....

Eνταξει η ύλη επιστρέφει στην γη, αλλά η ψυχη που πηγαίνει; Εφόσον είναι όλα ενέργεια για να υπάρχει ισορροπία, δεν μπορεί να χάνεται τίποτα όταν απλά πεθαίνει το υλικό κομμάτι...

stefy έγραψε:MariaM αυτο με το παιδακι αν θυμαμαι καλα εσυ το ειχες γραψει και στο θεμα με τα ονειρα... Και με ειχε συγκλονισει και τοτε...


Ναι το έχω αναφέρει αλλες 2-3 φορές μέσα στο φόρουμ μέχρι στιγμής θυμαμαι.

Επίσης κάτι που δεν έχω ξαναναφέρει είναι για έναν ξάδερφό μου που έχει πεθάνει. Ο ξάδερφός μου αυτός ήταν μοναχοπαίδι, και πάντα ατίθασο παιδί. Από μικρός είχε σπάσει χέρια και πόδια αρκετές φορες, είχε κάνει ράμματα σχεδόν παντού και γενικά η λέξη φόβος πρέπει μάλλον να του ήταν άγνωστη. Στα 19 του έπαθε ένα σοβαρότατο τροχαίο και έμεινε σε κόμμα 2 μήνες. Τότε δεν ήμασταν σίγουροι αν θα ζήσει. Η μάνα του απαρηγόρητη, προσευχόταν συνεχώς μέρα νύχτα. Τελικά ξύπνησε, 50 κιλά, με μερική απώλεια μνήμης (δεν θυμόταν την μηχανή του γιατί την είχε αγοράσει 1 εβδομάδα πριν το τροχαίο) και παράλυση λόγω εγκεφαλικών βλαβών και ακινησίας. Με τα πολλά επανήλθε. Του πήρε χρόνο αλλά επανήλθε. Στα 23 του παντρεύτηκε μια κοπέλα που γνώριζε 6 μηνές και είχε αφήσει έγκυο- επίτηδες όπως παραδέχθηκε μετά απο καιρό. Βιαζόταν να κάνει πράγματα όπως αποδείχθηκε. Στα 26 τελικά πέθανε απο τροχαίο. Η γυναίκα του ενα βράδυ που είχαμε βγει οι 2 μας μετά απο καιρό, μου είπε πως εκείνος γνώριζε πως θα πεθάνει μικρός. Του το είχαν πει λέει κάποιοι κύριοι με μαύρα ρούχα που είχε συναντήσει όσο ήταν σε κόμμα. Ήταν σαν μια παράταση γι' αυτόν όλο αυτο. Και γι' αυτό ήθελε να κάνει λέει οικογένεια και παιδιά, για να μην αφήσει τους γονείς του μόνους. Απλά περίμενε ότι θα πεθάνει κάπου στα 35, δεν το περίμενε τόσο νωρίς. Δεν ξέρω τι είδε και πως το είδε. Το τραγικό είναι πως η γυναίκα του όταν πέθανε ο ξάδερφός μου ήταν έγκυος στο δεύτερο παιδάκι τους στον 9ο και το πρώτο τους παιδάκι ήταν 3,5 χρονών. Τώρα τα μεγαλώνει η γιαγιά τους.

love


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MariaM έγραψε:

εκείνος γνώριζε πως θα πεθάνει μικρός. Του το είχαν πει λέει κάποιοι κύριοι με μαύρα ρούχα που είχε συναντήσει όσο ήταν σε κόμμα. Ήταν σαν μια παράταση γι' αυτόν όλο αυτο. Και γι' αυτό ήθελε να κάνει λέει οικογένεια και παιδιά, για να μην αφήσει τους γονείς του μόνους. Απλά περίμενε ότι θα πεθάνει κάπου στα 35, δεν το περίμενε τόσο νωρίς.

πω!!πω!! απιστευτο. αχχχ δεν θελω να πεθανω οσο ωραια κ να ειναι εκει που θα παμε!!

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ 3 ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΕΞΗΓΗΣΩ. Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΒΑΣΙΚΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΗΣ ΟΤΙ ΤΡΩΕΙ ΜΑΝΙΩΔΩΣ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΛΑΧΤΑΡΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΕΘΑΝΕ Η ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΦΤΟΥΝ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΠΕΘΑΝΕ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ. ΜΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2003 ΓΥΡΝΑΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΝΟΣ ΚΑΛΟΥ ΜΟΥ ΦΙΛΟΥ ΣΕ ΚΩΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ 49 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΗΤΑΝΕ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ... ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΕΛΙΚΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΣΟΥ? ΤΟΥ ΛΕΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 49 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΠΑΘΕ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΠΕΡΝΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΕ ΚΑΙ ΤΙ ΓΥΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ??????? ΜΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ''ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΤΣΙ ΘΑ ΦΥΓΩ....'' ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΤΟΥ 2003 ΤΟΝ ΕΧΑΣΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ.

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MariaM έγραψε:
mommy12585 έγραψε:

Όχι ισχύει αυτό, ειδικά μετά από αυτά που είδα, και πιθανόν αυτό να σημαίνει ότι υπάρχει ζωή και μετά τον θάνατο, σε κάποιο άλλο μέρος! Δε μπορεί να μην υπάρχει τίποτα και έτσι απλά να πεθαίνουμε....

Eνταξει η ύλη επιστρέφει στην γη, αλλά η ψυχη που πηγαίνει; Εφόσον είναι όλα ενέργεια για να υπάρχει ισορροπία, δεν μπορεί να χάνεται τίποτα όταν απλά πεθαίνει το υλικό κομμάτι...


Πιστευω ότι η ψυχή μας είναι όπως όταν ονειρευόμαστε, δε βλέπουμε τον εαυτό μας πουθενά, παρά μόνο αισθανόμαστε...σαν να είμαστε 2 μάτια που βλέπουν τι γίνεται στο όνειρο...εγώ αυτό πιστεύω οτι είναι η ψυχή μας, είμαστε εμείς οι ίδιοι, χωρίς την ύλη! Τώρα το που μπορεί να πηγαίνει αυτό όταν πεθάνουμε, δεν το ξέρω δυστυχώς, αλλά υπάρχουν πολλές μαρτυρίες και άνθρωποι που έχουν ζήσει επιθανάτιες εμπειρίες οι οποίοι συνήθως λένε ότι βλέπουν ενα τουνελ και στο τέλος του φως... αλλά δεν περνάνε... αυτή είναι η αλλη πλευρα πιθανόν αλλά δε μπορούμε να ξέρουμε τι υπάρχει εκει..καλά πράματα θέλω να πιστεύω, ανάλογα με το τι έχει ζήσει και κάνει ο καθένας στη ζωή του..αν και δε πιστεύω σε παράδεισο και κόλαση...πιστεύω ότι όλοι έχουμε έρθει με ένα σκοπό στη γή και αν δε τον εκπληρώσουμε ή δε κάνουμε αυτα που 'επρεπε' οτι επιστρέφει πάλι η ψυχή μας σε κάποιο άλλο σώμα (Αυτό ερμηνεύω ως 'κόλαση' ίσως.) Αυτή είναι η άποψη μου, μπορεί να ακούγεται κάπως, απλά αυτό νομίζω ότι συμβαίνει.......

stefy έγραψε:MariaM αυτο με το παιδακι αν θυμαμαι καλα εσυ το ειχες γραψει και στο θεμα με τα ονειρα... Και με ειχε συγκλονισει και τοτε...


Ναι το έχω αναφέρει αλλες 2-3 φορές μέσα στο φόρουμ μέχρι στιγμής θυμαμαι.

Επίσης κάτι που δεν έχω ξαναναφέρει είναι για έναν ξάδερφό μου που έχει πεθάνει. Ο ξάδερφός μου αυτός ήταν μοναχοπαίδι, και πάντα ατίθασο παιδί. Από μικρός είχε σπάσει χέρια και πόδια αρκετές φορες, είχε κάνει ράμματα σχεδόν παντού και γενικά η λέξη φόβος πρέπει μάλλον να του ήταν άγνωστη. Στα 19 του έπαθε ένα σοβαρότατο τροχαίο και έμεινε σε κόμμα 2 μήνες. Τότε δεν ήμασταν σίγουροι αν θα ζήσει. Η μάνα του απαρηγόρητη, προσευχόταν συνεχώς μέρα νύχτα. Τελικά ξύπνησε, 50 κιλά, με μερική απώλεια μνήμης (δεν θυμόταν την μηχανή του γιατί την είχε αγοράσει 1 εβδομάδα πριν το τροχαίο) και παράλυση λόγω εγκεφαλικών βλαβών και ακινησίας. Με τα πολλά επανήλθε. Του πήρε χρόνο αλλά επανήλθε. Στα 23 του παντρεύτηκε μια κοπέλα που γνώριζε 6 μηνές και είχε αφήσει έγκυο- επίτηδες όπως παραδέχθηκε μετά απο καιρό. Βιαζόταν να κάνει πράγματα όπως αποδείχθηκε. Στα 26 τελικά πέθανε απο τροχαίο. Η γυναίκα του ενα βράδυ που είχαμε βγει οι 2 μας μετά απο καιρό, μου είπε πως εκείνος γνώριζε πως θα πεθάνει μικρός. Του το είχαν πει λέει κάποιοι κύριοι με μαύρα ρούχα που είχε συναντήσει όσο ήταν σε κόμμα. Ήταν σαν μια παράταση γι' αυτόν όλο αυτο. Και γι' αυτό ήθελε να κάνει λέει οικογένεια και παιδιά, για να μην αφήσει τους γονείς του μόνους. Απλά περίμενε ότι θα πεθάνει κάπου στα 35, δεν το περίμενε τόσο νωρίς. Δεν ξέρω τι είδε και πως το είδε. Το τραγικό είναι πως η γυναίκα του όταν πέθανε ο ξάδερφός μου ήταν έγκυος στο δεύτερο παιδάκι τους στον 9ο και το πρώτο τους παιδάκι ήταν 3,5 χρονών. Τώρα τα μεγαλώνει η γιαγιά τους.

love


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κατα καποιο τροπο μαλλον εχουν διαισθηση οτι μαλλον θα πεθανουν.. η φιλη μου που εχασε αδερφο μου ειπε οτι σε ολες τις φωτο του λιγο πριν πεθανει χαιρετουσε..
δεν μπορω να καταλαβω ομως πως ακριβως νιωθουν? πψς το γνωριζουν ?

asoula@live.com

asoula@live.com
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αλικακι έγραψε:Εσείς το έχετε στον τόπο σας ότι αν κάνετε πίτα και φουσκώσει πολύ(πολύ όμως)δείχνει ότι κάποια κοντινή μας ή εμείς θα μείνουμε έγγυες???
Λοιπόν,η μαμά μου είχε φτιάξει πίτα και είχε ξεχυλίσει από το ταψί το ζυμάρι!!!Μας λέει τότε,κάποια απ'τις δυο σας,ή εγώ ή η νύφη μου,θα μείνει έγγυος!!Η νύφη μου ήταν εβδομάδων αλλά δεν το'ξερε!!
Και μου'χε τύχει και μένα..έκανα παστίτσιο,όχι πίτα,και είχα καλεσμένη την κουμπάρα μου.Το παστίτσιο κόντευε να φτάσει στην οροφή του φούρνου.Πράγμα που δεν μου έχει συμβεί ποτέ!!Λοιπόν,η κουμπάρα μου ήταν και εκείνη έγγυος και δεν το ήξερε!!!
η πιτσα μετραει???φουσκωσε τοσο που μονο πιτσα δεν φαινοταν παρα ψωμι με αλλαντικα!!! Rolling Eyes Rolling Eyes

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:
mommy12585 έγραψε:

Όχι ισχύει αυτό, ειδικά μετά από αυτά που είδα, και πιθανόν αυτό να σημαίνει ότι υπάρχει ζωή και μετά τον θάνατο, σε κάποιο άλλο μέρος! Δε μπορεί να μην υπάρχει τίποτα και έτσι απλά να πεθαίνουμε....

Eνταξει η ύλη επιστρέφει στην γη, αλλά η ψυχη που πηγαίνει; Εφόσον είναι όλα ενέργεια για να υπάρχει ισορροπία, δεν μπορεί να χάνεται τίποτα όταν απλά πεθαίνει το υλικό κομμάτι...

stefy έγραψε:MariaM αυτο με το παιδακι αν θυμαμαι καλα εσυ το ειχες γραψει και στο θεμα με τα ονειρα... Και με ειχε συγκλονισει και τοτε...


Ναι το έχω αναφέρει αλλες 2-3 φορές μέσα στο φόρουμ μέχρι στιγμής θυμαμαι.

Επίσης κάτι που δεν έχω ξαναναφέρει είναι για έναν ξάδερφό μου που έχει πεθάνει. Ο ξάδερφός μου αυτός ήταν μοναχοπαίδι, και πάντα ατίθασο παιδί. Από μικρός είχε σπάσει χέρια και πόδια αρκετές φορες, είχε κάνει ράμματα σχεδόν παντού και γενικά η λέξη φόβος πρέπει μάλλον να του ήταν άγνωστη. Στα 19 του έπαθε ένα σοβαρότατο τροχαίο και έμεινε σε κόμμα 2 μήνες. Τότε δεν ήμασταν σίγουροι αν θα ζήσει. Η μάνα του απαρηγόρητη, προσευχόταν συνεχώς μέρα νύχτα. Τελικά ξύπνησε, 50 κιλά, με μερική απώλεια μνήμης (δεν θυμόταν την μηχανή του γιατί την είχε αγοράσει 1 εβδομάδα πριν το τροχαίο) και παράλυση λόγω εγκεφαλικών βλαβών και ακινησίας. Με τα πολλά επανήλθε. Του πήρε χρόνο αλλά επανήλθε. Στα 23 του παντρεύτηκε μια κοπέλα που γνώριζε 6 μηνές και είχε αφήσει έγκυο- επίτηδες όπως παραδέχθηκε μετά απο καιρό. Βιαζόταν να κάνει πράγματα όπως αποδείχθηκε. Στα 26 τελικά πέθανε απο τροχαίο. Η γυναίκα του ενα βράδυ που είχαμε βγει οι 2 μας μετά απο καιρό, μου είπε πως εκείνος γνώριζε πως θα πεθάνει μικρός. Του το είχαν πει λέει κάποιοι κύριοι με μαύρα ρούχα που είχε συναντήσει όσο ήταν σε κόμμα. Ήταν σαν μια παράταση γι' αυτόν όλο αυτο. Και γι' αυτό ήθελε να κάνει λέει οικογένεια και παιδιά, για να μην αφήσει τους γονείς του μόνους. Απλά περίμενε ότι θα πεθάνει κάπου στα 35, δεν το περίμενε τόσο νωρίς. Δεν ξέρω τι είδε και πως το είδε. Το τραγικό είναι πως η γυναίκα του όταν πέθανε ο ξάδερφός μου ήταν έγκυος στο δεύτερο παιδάκι τους στον 9ο και το πρώτο τους παιδάκι ήταν 3,5 χρονών. Τώρα τα μεγαλώνει η γιαγιά τους.


Μαρία γιατί τα παιδάκια τα μεγαλώνει η γιαγιά τους;

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα η γιαγια μου την τελευταια εβδομαδα πριν πεθανει (αυτη η γιαγια μου σιριαλ) ελεγε διαφορα κουλα. Πεθανε 29 Μαρτιου. Την 25η Μαρτιου χωρις να γιορταζει ειχε λυσσαξει να μας κανει τραπεζι ολη την οικογενεια. Χωρις λόγο. Εχει καλεσει κι εναν φιλο του πατερα μου ο οποιος ειναι κριτικος. ΑΥτος λοιπον της εφερε δωρο μια σκαλιστη κουλουρα που ειναι πανω της αναγλυφα λουλουδια. Με το που το ειδε η γιαγια μου του λεει "Τι μου το εφερες το στεφανι? Δεν πεθανε ακομη! Θα μου το φερεις συντομα αλλου". Μετα ειδε το φλυτζανι της μητερας μου και της λεει:"Στενάχωρο τραπεζι βλέπω. Μάλλον θα ναι αυτο που θα κανετε που θα πεθάνω". Αλλο... Μια μερα πριν πεθανει ειχε λυσσαξει να παει κομμωτηριο. Εξω εβρεχε καταρακτωδως και η γιαγια εκι να παει. "Για να ειμαι όμορφη" μας ειχε πει. Την ιδια μερα μου χε πει να παω να τις παρω μαυρες σταφιδες. Εγω ξεμυαλισμενη τοτε μου το χε πει 2-3 φορες και το αμελησα. Την ημερα που πεθανε τα τελευταια της λόγια...
"Τελικα δεν μου τις εφερες εκεινες τις μαυρες σταφιδες. Δεν πειραζει κοριτσι μου μην στεναχωριεσαι. Την ευχη μου να χεις". Μετα που γυρισα να φυγω κλεινοντας την πορτα εφυγε απο ανακοπη καρδιας.

abouna

abouna
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="MariaM"]
abouna έγραψε:αυτο που μου συμβαινει συνεχεια ειναι το εξης..οταν καποιος φυγει απο την ζωη κ τον ξερω εστω και ελαχιστα(συγχωριανος,φιλος φιλου κτλ)ερχεται στα ονειρα μου και μου μεταφερει διαφορα! πριν λιγο καιρο πεθανε ξαφνικα ο αδερφος της κουμπαρας μου.καθομασταν ολη μερα φυσικα στο σπιτι της στην αυλη και το βραδυ ειδα ονειρο τοοοοοσο ζωντανο οτι οπως καθομασταν στην αυλη ηρθε στα καγκελα και μας κοιτουσε,κοιταω τους υπολοιπους κ κανεις δεν τον αντιληφθει και αυτος μου χαμογελαει καπως σαν να μου λεει ελα πιο κοντα και παω...(ανατριχιαζωκαι βουρκωνω μονο που το περιγραφω)μου λεει πες στην αδερφη μου και την μητερα μου ειμαι καλα,ειμαι πολυ καλα....αυτο γινοταν 40 ημερες! εμφανιζοταν στο ονειρο μου οπου και να ημουν...η κουμπαρα μου ειχε παθει πλακα,αλλα μου ειπε:το ηξερα φιλεναδα μου οτι θα ερχοταν σε εσενα!

Eμένα αυτό μου συμβαίνει με τους κοντινούς συγγενεις και μια φορά μου συνεβη και με ένα παιδάκι μιας φίλης της μαμάς μου που είχε όγκο στο κεφάλι και πέθανε. Είχα να το δω 2 χρόνια και ένα ξημέρωμα είδα στον ύπνο μου ότι μας είχε επισκεφτεί και έπαιζαν με τον αδερφό μου που είχαν 2 χρόνια διαφορά. Εκείνο το πρωί με το που ξύπνησα, έμαθα ότι πέθανε το ξημέρωμα... Όπως είπα είχαμε να το δούμε 2 χρόνια και μετά θυμήθηκα ότι τότε είχε ζητήσει απο την μαμά του να το αφήσει να παίξουν με τον αδερφό μου αλλά εκείνη του ειχε υποσχεθεί ότι θα το φέρει άλλη φορά και θα παίζουν όλη μέρα. Αυτό δεν συνέβη ποτέ τελικά, μόνο στον ύπνο μου...
Επίσης για 10 χρόνια έβλεπα τον παππού μου στον ύπνο μου. Άλλωτε μου έλεγε πως περνάει, άλλωτε, τον έβλεπα στο σπίτι του και ενω είχαμε μαζευτεί πολλοί συγγενείς δεν μπορούσε να τον δει κανείς άλλος. Νομίζω ήμουν και η μόνη απο τους συγγενείς μου που έβλεπε και όνειρα με τον παππού. Μια φορά στα 5 χρόνια μετά το θάνατό του, εμφανίστηκε στον ύπνο μου πάλι και μου είπε να μην τον βγάλουμε γιατί δεν έχει λιώσει ακόμα. Η μια του πλευρά είχε λιώσει ενώ η άλλη όχι. Ο παππούς μου πέθανε απο εγκεφαλικό... Τελικά, η μάνα μου με πίστεψε και τον βγάλαμε μετά απο 2 χρόνια. Στα ξεχώματα ένιωθα σαν να πηγαίνω σε γιορτή ενώ όλοι θρηνούσαν. Ακόμα νιώθω αυτό το δέσιμο μαζί του. Ερχόταν στον ύπνο μου για 10 ολοκληρα χρόνια και συζητούσαμε και δεν μου έλειπε. Τύχαινε να είναι πάντα ψυχοσάββατο, πράγμα που το μάθαινα και αυτό όταν ξυπνούσα. Με αυτά και με αυτά και όλα όσα είδα τα τελευταία αυτά 10 χρονια πιστεύω και εγώ στην μετά θάνατον ζωή και δεν αποκλείω τίποτα πια... Αρχικά πίστευα πως κάποια πράγματα τα έπλαθε το μυαλό μου αλλά όχι πια. Ο παππους μου ένα βράδυ μου είπε πως δεν θα ξανάρθει να με δει και από τότε δεν ξαναήρθε...

abouna έγραψε:οχι απλως εχω χασει τον υπνο μου....ασε που ειμαι μοναχοπαιδι και δεν ειχα παρεα στο δωματιο.τωρα που ειμαι παντρεμενη εχω τουλαχιστον παρεα οταν πεταγομαι απο τον υπνο! εχω δει διαφορες σκιες,εχω παθει μωρα πολλες φορες,εχω προφητευσει γεγονοτα(και αλλοι με λενε γρουσουζα αλλα εγω εξηγω οτι ειμαι διορατικη) το μονο που μου λειπει κ θελω πολυ να δω ειναι νεραιδα! πιστευω οτι οταν βρεθω στο καταλληλο μερος θα την δω και τοτε θα εχω πολλα να σας διηγηθω Very Happy

Ευτυχώς εκτός απο τα όνειρα δεν έχω δει τίποτα άλλο αλλιώς δεν θα την έβγαζα καθαρή... Πωπω, πως την παλεύεις; Φοβάσαι ή έχεις συμβιβαστει με όλο αυτό που για εσένα είναι πραγματικότητα;

δεν συνηθιζεται αυτο....πασχω σιγουρα απο ελλειψη υπνου! χαχαχα αφου απο παιδι μετραω πολλα ξαγρυπνα βραδυα Shocked

asoula@live.com

asoula@live.com
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια...εχω χ...ει πανω μου με αυτα που διαβαζω κ ακομα δεν τα τελειωσα..θελω να κανω μπανιο κ δεν το κουναω απ τον καναπε...περιμενω το αγορακι μου.. εχω μουδιασει...θελω να πω κ γω καποια δικα μου μαρεσουν πολυ αυτα αλλα φοβαμαι τωρα...μπρρρρ...

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:
Επίσης κάτι που δεν έχω ξαναναφέρει είναι για έναν ξάδερφό μου που έχει πεθάνει. Ο ξάδερφός μου αυτός ήταν μοναχοπαίδι, και πάντα ατίθασο παιδί. Από μικρός είχε σπάσει χέρια και πόδια αρκετές φορες, είχε κάνει ράμματα σχεδόν παντού και γενικά η λέξη φόβος πρέπει μάλλον να του ήταν άγνωστη. Στα 19 του έπαθε ένα σοβαρότατο τροχαίο και έμεινε σε κόμμα 2 μήνες. Τότε δεν ήμασταν σίγουροι αν θα ζήσει. Η μάνα του απαρηγόρητη, προσευχόταν συνεχώς μέρα νύχτα. Τελικά ξύπνησε, 50 κιλά, με μερική απώλεια μνήμης (δεν θυμόταν την μηχανή του γιατί την είχε αγοράσει 1 εβδομάδα πριν το τροχαίο) και παράλυση λόγω εγκεφαλικών βλαβών και ακινησίας. Με τα πολλά επανήλθε. Του πήρε χρόνο αλλά επανήλθε. Στα 23 του παντρεύτηκε μια κοπέλα που γνώριζε 6 μηνές και είχε αφήσει έγκυο- επίτηδες όπως παραδέχθηκε μετά απο καιρό. Βιαζόταν να κάνει πράγματα όπως αποδείχθηκε. Στα 26 τελικά πέθανε απο τροχαίο. Η γυναίκα του ενα βράδυ που είχαμε βγει οι 2 μας μετά απο καιρό, μου είπε πως εκείνος γνώριζε πως θα πεθάνει μικρός. Του το είχαν πει λέει κάποιοι κύριοι με μαύρα ρούχα που είχε συναντήσει όσο ήταν σε κόμμα. Ήταν σαν μια παράταση γι' αυτόν όλο αυτο. Και γι' αυτό ήθελε να κάνει λέει οικογένεια και παιδιά, για να μην αφήσει τους γονείς του μόνους. Απλά περίμενε ότι θα πεθάνει κάπου στα 35, δεν το περίμενε τόσο νωρίς. Δεν ξέρω τι είδε και πως το είδε. Το τραγικό είναι πως η γυναίκα του όταν πέθανε ο ξάδερφός μου ήταν έγκυος στο δεύτερο παιδάκι τους στον 9ο και το πρώτο τους παιδάκι ήταν 3,5 χρονών. Τώρα τα μεγαλώνει η γιαγιά τους.

Έχω μείνει...

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα εχω ανατριχιασει!!!!!
λοιπον!Λιγες μερες αφου γεννησα την πρωτη μου κορη χασαμε τον πεθερο μου!
18 ημερων...κατα τις 9 κοιμηθηκε και κατσαμε να δουμε dvd με τον αντρα μου....καποια στιγμη χτυπησε το κινητο μου και ηταν η πεθερα μου που πηρε να πει του αντρα μου να κατεβει στο χωριο γιατι ο πεθερος μου αισθανθηκε μια αδιαθεσια...πηρα να ερθει η μαμα μου (εμενε 2 στενα πιο κατω)...μεχρι να ερθει ξυπνησε η μικρη (χωρις να ειναι η ωρα της για φαι,αλλαγμα) και μας αρχισε στα τρελλα χαμογελα μεχρι που στο τελος γελασε βγαζοντας κραυγουλες και μετα κοιμηθηκε αμεσως.....ηρθε η μαμα μου και μας πηραν τηλ οτι ο πεθερος μου πεθανε απο ανακοπη!μετα απο 2 μερες και κοιταζοντας τα χαρτια της νεκροτομης ειδαμε οτι η ωρα θανατου ηταν ακριβως η ιδια ωρα με την στιγμη που το παιδακι μου χαζογελαγε! πιστευω οτι μαλλον ειχε ερθει να την χαιρετισει!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μια θεία μου στο χωριό,πέρυσι το καλοκαίρι συνάντησε έναν χωριανό,παλικάρι εκείνος,και του είπε...δεν με πας μέχρι το Σιδάρι (διπλανό χωριό,τουριστικό μέρος),που θέλω να το γυρίσω,να το δω???
Να προσθέσω ότι η θεία μου δεν οδηγούσε και δεν πήγαινε ποτέ βόλτες,μόνο όταν ήταν να πάει στο φαρμακείο...
Το παλικάρι ντράπηκε να πάει βόλτα με μια "γιαγιά" και της είπε ότι δεν προλάβαινε γιατί είχε δουλειές.
Δυο μέρες μετά η θεία μου έπαθε εγκεφαλικό και έμφραγμα μαζί και πέθανε μπροστά στα μάτια μου.
Το παλικάρι είχε τόσες τύψεις μετά που δεν την πήγε την τελευταία της βόλτα..κάτι θα είχε αισθανθεί η θειά μου,δεν μπορεί έτσι να το ζήτησε.

Litsaki89

Litsaki89
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Η ζωη μου ολοκληρη ειναι ενα παρανορμαλ.
Αγαπουσα πολυ την γιαγια μου αυτη με μεγαλωσε επαθε κατι σε εγκεφαλικο και ηταν 5 μηνεσ στα νοσοκομεια.Το βραδυ της Τεταρτης την βλεπω σ ενα τρενο να με χαιρεταει και να χαμογελαει ξυπνησα και ηταν 2κ20 την επομενη μερα εγραφα εξετασεις ηρθε το πρωι η θεια μου και μου ειπε αντε πανε γραψε για να παμε να δουμε την γιαγια μου λετε ψεματα της ειπα η γιαγια πεθανε κ μου το κρυβετε.Οταν εγραφα ενα περιστερι καθοταν στο παραθυρο μεχρι που τελειωσα κ εφυγα.Τελικα ηταν αληθεια ειχε πεθανει...στην εγκυμοσυνη μου την ειδα πολλεσ φορες συνηθος μ επιανε το παραπονο οτι δεν ηταν διπλα μου...ξερω οτι ηταν εκει την μερα που γεννησα περασε εξω απο την πορτα της αιθουσας τοκετων...Ο γιος μου πολλες φορες που τον αφηνω μονο του ξεκαρδιζετε στα γελια κ αλλεσ φορες κλαιει σαν κατι να τον τρομαξε λενε οτι επειδη τα μωρα ειναι αγνες ψυχες βλεπουν τουσ αγγελους που ερχονται για να παιξουν κ τα διαβολακια που ερχονται για να τα τρομαξουν το πιστευω!!!

cretanvenus

cretanvenus
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια εχω ανατριχιασει με ολα αυτα τα supernatural Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 8 534787
χτες το βραδυ τα διαβαζα κ μου ειχε σηκωθει η τριχα καγκελο afro
κ παρολαυτα συνεχιζα μεχρι που τα διαβασα ολα Shocked
αν καποια στιγμη μπορεσω θα σας διηγηθω κ γω την δικη μου ιστορια,γιατι πονω πολυ οταν την διηγουμαι,ειναι σαν να το ξαναζω Crying or Very sad αν μπορεσω να το ξεπερασω θα σας την πω...

https://www.youtube.com/cretanvenus

abouna

abouna
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
cretanvenus έγραψε:κοριτσια εχω ανατριχιασει με ολα αυτα τα supernatural Οτι πιο paranormal εχετε ζησει...... - Σελίδα 8 534787
χτες το βραδυ τα διαβαζα κ μου ειχε σηκωθει η τριχα καγκελο afro
κ παρολαυτα συνεχιζα μεχρι που τα διαβασα ολα Shocked
αν καποια στιγμη μπορεσω θα σας διηγηθω κ γω την δικη μου ιστορια,γιατι πονω πολυ οταν την διηγουμαι,ειναι σαν να το ξαναζω Crying or Very sad αν μπορεσω να το ξεπερασω θα σας την πω...

περιμενουμε με αγωνια....και ισως μολις την πεις νιωσεις καλυτερα...

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sasanath έγραψε:...
Μαρία γιατί τα παιδάκια τα μεγαλώνει η γιαγιά τους;

Μεγαλη ιστορια Σασα μου. Η μαμα τους ξαναπαντρευτηκε αλλά δεν τα πηρε μαζι απο δική της επιλογη, αλλά παλι καλα γιατι αν η θεια μου δεν ειχε την ευθυνη τους τωρα, θα ειχε κλειστει σε κανενα μοναστηρι η θα ειχε πεσει απο κανενα μπαλκονι, το πιο πιθανο. Παίρνει ζωη ομως απο αυτα και ξεχνιεται συχνα και γελαει με τα κατορθωματα τους! Ειδικά ο μικρος που ηταν αγενητος οταν χαθηκε ο μπαμπας του, ειναι ιδιος ρε κοριτσια! Οταν λέμες ιδιος, ΙΔΙΟΣ! Δηλαδή ακομα και αυτη η σύμπτωση ειναι πολύ κάπως... Η θεια μου με την μαμα τους ειναι πολύ καλά, σαν μανα και κορη, καμια σχεση με πεθερα και νυφη. Τωρα πως παρθηκε αυτη η αποφαση τα παιδια να μεινουν με την γιαγια δεν το γνωριζω ακριβως. Ο αντρας της κοπελας εχει και αυτος 3 παιδακια και δεν τα εχει αυτος, τα εχει η μαμα τους, οποτε μπορει να επαιξε και αυτο ρολο... τι να πω...

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ κορίτσια όλες οι ιστορίες σας είναι συγκλονιστικές.Τις διαβάζω με πολύ αγωνία. Shocked Πιστεύω πολύ σε όλα αυτά και θεωρώ πως τιποτα δεν είναι τυχαίο.Κάποια στιγμή θα σας γράψω καια εγώ τις δικές μου ιστορίες.Όταν θα έχω ησυχία Rolling Eyes

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elena25 έγραψε:Έπίσης κάτι που έχω διαβάσει.

Τα μωράκια όταν γελάνε μόνα τους κοιτώντας κάπου επίμονα είναι γιατί βλέπουν το φύλακα άγγελό τους που παίζει μαζί τους. Ενώ όταν κλαίνε απότομα είναι γιατί έχουν δει κάποιο κακό πνεύμα...

Η κόρη μου το κάνει πολύ συχνά αυτό και μια μέρα ήατν στο σπίτι μας μια φίλη μου με το μωρό της δυο μήνες πιο μικρό απο την δική μου και εκεί που τα είχαμε αι παίζανε γυρνάνε και τα δυο και κοιτάνε σε ένα συγκεκριμένο σημείο του τοίχου .Στην αρχή ανέκφραστα και μετά αρχίσανε να γελάνε.Με την φίλη μου μείναμε κάγκελο και μου είπε πως ο μικρός το κάνει συχνά αυτό και πως στο σπίτι της μαμάς της σε ένα μπουφε έχει πολλές κορνίζες με φωτό και ο μικρός χωρίς να του έχουν πει τίποτα κοιτάει την φωτό με τον μπαμπα της που τον έχασε λίγο πριν μείνει έγκυος και του γελάει. Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 17]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις