Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
203 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 203 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 26 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 42]

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!

Το βάρος του μωρού


Το βάρος του μωρού
Ο μέσος όρος του βάρους ενός φυσιολογικού μωρού κατά τον τοκετό μπορεί να κυμαίνεται από 2,5 έως 4,4 κιλά.
Πριν ακόμη βγείτε από το μαιευτήριο, μπορεί το μωρό να χάσει γύρω στο 5-10 % από το αρχικό του βάρος, αλλά σε λίγο κιόλας διάστημα θα το επανακτήσει.

Το πρώτο τρίμηνο της ζωής του πρέπει να παίρνει 500-800γρ το μήνα.

Το 2ο τρίμηνο, περίπου 600γρ.

Το 3ο τρίμηνο περίπου 500 γρ. και το τελευταίο τρίμηνο του πρώτου χρόνου περίπου 300 γρ./μήνα.

Το βάρος είναι κάτι που θα ελέγχεται από τις επισκέψεις που θα κάνετε στον παιδίατρο και εκείνος θα βλέπει εάν η ανάπτυξη του παιδιού είναι φυσιολογική.
Μην μπαίνετε σε διαδικασίες σύγκρισης του μωρού σας με άλλα μωρά.
Το κάθε παιδί είναι μοναδικό και χρειάζεται να συγκρίνουμε την ανάπτυξη του με τα δικά του δεδομένα. Μην ζυγίζετε το μωρό όλη την ώρα.

Εάν θηλάζετε, η ποσότητα του γάλακτος είναι ακριβώς όση χρειάζεται το μωρό σας. Εάν δίνετε μπουκάλι με ξένο γάλα, δώστε όση ποσότητα συνιστάται για την ηλικία του.

Η ποιότητα της φόρμουλας είναι πολύ καλή, αλλά η έξτρα ποσότητα σκόνης οδηγεί σε παχυσαρκία και προβλήματα στο πεπτικό σύστημα των μωρών.

μανούλες αυγούστου...2011 Ν.2!!! - Σελίδα 10 40746 μανούλες αυγούστου...2011 Ν.2!!! - Σελίδα 10 40746 μανούλες αυγούστου...2011 Ν.2!!! - Σελίδα 10 40746 μανούλες αυγούστου...2011 Ν.2!!! - Σελίδα 10 40746 μανούλες αυγούστου...2011 Ν.2!!! - Σελίδα 10 40746 μανούλες αυγούστου...2011 Ν.2!!! - Σελίδα 10 40746 μανούλες αυγούστου...2011 Ν.2!!! - Σελίδα 10 40746 μανούλες αυγούστου...2011 Ν.2!!! - Σελίδα 10 40746

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΤΟ ΜΩΡΟ ΒΕΒΑΙΑ ΒΓΗΚΑΜΕ Κ 2600.ΜΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ Κ Ν ΑΡΧΙΣΩ ΜΠΟΥΚΑΛΙ Κ ΜΕΤΑ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ..ΤΡΩΕΙ 4 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΑΠ ΤΟΚΑΘΕ ΣΤΗΘΟΣ Κ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ Κ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ Κ ΤΗΣ ΦΤΙΑΧΝΩ ΞΕΝΟ.Κ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΠΙΝΕΙ 60 ΓΡ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ? 2 3 ΜΕΡΕΣ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΑΥΡΙΟ.

astero2000

astero2000
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
minubaki έγραψε: αστερο εμενα μου ειπε η παιδιατρος αφου περασαμε τα 5κιλα να μην την ξυπναω γιατι δεν υπαρχει κινδυνος για υπογλυκαιμια....!!!

Εμένα από 10 ημέρων μου είπε η παιδίατρος να μην την ξυπνάω και θα ξυπνάει μόνη της το πολύ στο τετράωρο. Στο μήνα που την ξαναείδε της είπα ότι δεν ξυπνούσε ειδικά το βράδυ και έβαζα ξυπνητήρια πάνω στις 4 ώρες και την ξυπνούσα εγώ!!! Μου είπε να μην το ξανακάνω, ήταν ήδη 5 κιλά, και να την ταΐσω όποτε το ζητάει αυτή. Από τότε ξεκίνησε να κοιμάται 6ωρα. Της το τράβηξα σε 8ωρο με αγκαλιές και πιπίλες. Στους 2 μήνες που την ξαναείδε, 6 κιλά πια..., μου είπε να της κάνω 5 τα γεύματα. Από εκείνη την ημέρα, που τρώει στις 22.00 δηλαδή, το τελευταίο γεύμα με όρεξη γιατί είναι ακόμη ξύπνια μου κοιμάται 10ωρα!!!! Μου φάνηκαν πολλές οι 10 ώρες και γι' αυτό ρώτησα την γιατρό και πραγματικά μου είπε ότι είναι πάρα πολλές για 2 μηνών παιδάκι και με έβαλε να την ξυπνάω στις 10 ώρες...

όσο για τις Κυριακές... η μόνη διαφορά είναι ότι έχουμε τον μπαμπά μας στο κρεβάτι μέχρι αργά... λέω την ερχόμενη να τον στείλω στον καναπέ μπας και κοιμηθούμε παραπάνω!!!

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
astero2000 έγραψε:
minubaki έγραψε: αστερο εμενα μου ειπε η παιδιατρος αφου περασαμε τα 5κιλα να μην την ξυπναω γιατι δεν υπαρχει κινδυνος για υπογλυκαιμια....!!!

Εμένα από 10 ημέρων μου είπε η παιδίατρος να μην την ξυπνάω και θα ξυπνάει μόνη της το πολύ στο τετράωρο. Στο μήνα που την ξαναείδε της είπα ότι δεν ξυπνούσε ειδικά το βράδυ και έβαζα ξυπνητήρια πάνω στις 4 ώρες και την ξυπνούσα εγώ!!! Μου είπε να μην το ξανακάνω, ήταν ήδη 5 κιλά, και να την ταΐσω όποτε το ζητάει αυτή. Από τότε ξεκίνησε να κοιμάται 6ωρα. Της το τράβηξα σε 8ωρο με αγκαλιές και πιπίλες. Στους 2 μήνες που την ξαναείδε, 6 κιλά πια..., μου είπε να της κάνω 5 τα γεύματα. Από εκείνη την ημέρα, που τρώει στις 22.00 δηλαδή, το τελευταίο γεύμα με όρεξη γιατί είναι ακόμη ξύπνια μου κοιμάται 10ωρα!!!! Μου φάνηκαν πολλές οι 10 ώρες και γι' αυτό ρώτησα την γιατρό και πραγματικά μου είπε ότι είναι πάρα πολλές για 2 μηνών παιδάκι και με έβαλε να την ξυπνάω στις 10 ώρες...

όσο για τις Κυριακές... η μόνη διαφορά είναι ότι έχουμε τον μπαμπά μας στο κρεβάτι μέχρι αργά... λέω την ερχόμενη να τον στείλω στον καναπέ μπας και κοιμηθούμε παραπάνω!!!

ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΠΙΠΙΛΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΑΝ ΔΕ ΦΑΕΙ Κ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΟΠΟΤΕ ΤΗΝ ΤΑΙΖΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 4 ΩΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Κ ΕΒΑΖΑ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙΑ ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΛΑΣΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΣΤΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΜΕΝΑ 7ΩΡΟ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ 1 2 ΦΟΡΕΣ ΣΥΝΗΘΩΣ 5 6 ΩΡΕΣ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΗ ΝΥΧΤΑ.

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΕΓΩ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΤΟ ΜΩΡΟ ΒΕΒΑΙΑ ΒΓΗΚΑΜΕ Κ 2600.ΜΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ Κ Ν ΑΡΧΙΣΩ ΜΠΟΥΚΑΛΙ Κ ΜΕΤΑ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ..ΤΡΩΕΙ 4 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΑΠ ΤΟΚΑΘΕ ΣΤΗΘΟΣ Κ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ Κ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ Κ ΤΗΣ ΦΤΙΑΧΝΩ ΞΕΝΟ.Κ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΠΙΝΕΙ 60 ΓΡ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ? 2 3 ΜΕΡΕΣ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΑΥΡΙΟ.

οχι μινακι μην το βλεπεις ετσι γι αυτο εβαλα και το αθρο παραπανω... οσο για το θηλασμο εγω θα σουν λεγα να το παλεψεις... ισως απο το μπιμπερο της ειναι πιο ευκολο γιατι με το θηλασμο κουραζονται κ αυτα πιο ευκολα αλλα θα ρωτησεις κ τη γιατρο σου αυριο... Wink

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:
astero2000 έγραψε:
minubaki έγραψε: αστερο εμενα μου ειπε η παιδιατρος αφου περασαμε τα 5κιλα να μην την ξυπναω γιατι δεν υπαρχει κινδυνος για υπογλυκαιμια....!!!

Εμένα από 10 ημέρων μου είπε η παιδίατρος να μην την ξυπνάω και θα ξυπνάει μόνη της το πολύ στο τετράωρο. Στο μήνα που την ξαναείδε της είπα ότι δεν ξυπνούσε ειδικά το βράδυ και έβαζα ξυπνητήρια πάνω στις 4 ώρες και την ξυπνούσα εγώ!!! Μου είπε να μην το ξανακάνω, ήταν ήδη 5 κιλά, και να την ταΐσω όποτε το ζητάει αυτή. Από τότε ξεκίνησε να κοιμάται 6ωρα. Της το τράβηξα σε 8ωρο με αγκαλιές και πιπίλες. Στους 2 μήνες που την ξαναείδε, 6 κιλά πια..., μου είπε να της κάνω 5 τα γεύματα. Από εκείνη την ημέρα, που τρώει στις 22.00 δηλαδή, το τελευταίο γεύμα με όρεξη γιατί είναι ακόμη ξύπνια μου κοιμάται 10ωρα!!!! Μου φάνηκαν πολλές οι 10 ώρες και γι' αυτό ρώτησα την γιατρό και πραγματικά μου είπε ότι είναι πάρα πολλές για 2 μηνών παιδάκι και με έβαλε να την ξυπνάω στις 10 ώρες...

όσο για τις Κυριακές... η μόνη διαφορά είναι ότι έχουμε τον μπαμπά μας στο κρεβάτι μέχρι αργά... λέω την ερχόμενη να τον στείλω στον καναπέ μπας και κοιμηθούμε παραπάνω!!!

ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΠΙΠΙΛΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΑΝ ΔΕ ΦΑΕΙ Κ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΟΠΟΤΕ ΤΗΝ ΤΑΙΖΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 4 ΩΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Κ ΕΒΑΖΑ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙΑ ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΛΑΣΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΣΤΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΜΕΝΑ 7ΩΡΟ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ 1 2 ΦΟΡΕΣ ΣΥΝΗΘΩΣ 5 6 ΩΡΕΣ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΗ ΝΥΧΤΑ.

εμενα δεν την πιανει αυτη την πιπιλα με τιποτα αλλα κ μενα εκανε 1 7ωρο μονο κ κοιμομαστε η δυο 4ωρα τη νυχτα η ενα 6ωρο... πλεον δεν ξυπναω ουτε εγω.. οταν ηταν πιο μικρη στο 4ωρο απαρετητως ειχαμε ξυπνητηρι...

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΙΝΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΜΑΘΕΙ Κ ΚΟΙΜΟΤΑΝΕ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 11 12 Κ ΞΥΠΝΑΓΕ 4 5 6 ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΝΥΣΤΑΖΕΙ ΝΩΡΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΩ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΙΑΝΕΙ ΓΚΡΙΝΙΑ ΑΠ ΤΗ ΝΥΣΤΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ 9 9.30 Κ ΙΥΟΝΑΕΙ 2 3.30 ΕΚΕΙ ΓΥΡΩ Κ ΜΕΤΑ 6.30 ΧΑΧΑ ΣΑ Κ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ!!

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΜΙΝΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΜΑΘΕΙ Κ ΚΟΙΜΟΤΑΝΕ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 11 12 Κ ΞΥΠΝΑΓΕ 4 5 6 ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΝΥΣΤΑΖΕΙ ΝΩΡΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΩ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΙΑΝΕΙ ΓΚΡΙΝΙΑ ΑΠ ΤΗ ΝΥΣΤΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ 9 9.30 Κ ΙΥΟΝΑΕΙ 2 3.30 ΕΚΕΙ ΓΥΡΩ Κ ΜΕΤΑ 6.30 ΧΑΧΑ ΣΑ Κ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ!!

ναι ακριβως το ιδιο προγραμμα και οσο το παλευω να την κρατησω ξυπνοια κ να την κιμησω πιο αργα τοσο περισσοτερο γκρινιαζει...
εγω πιστευω οτι ο θηλασμος παιζει ρολο που ξυπνανε πιο νωρις αλλα ειμαι διατηθημενη να το συνεχισω τουλαχιστον 6μηνο... να εχω κ γαλα βεβαια αλλα μεχρι στιγμης μια χαρα τα παμε περα απο τη πεθερα που μου εχει φαει τα αυτια εχεις αρκετο γαλα? που το ξερεις? ειναι ασπρο πηχτο η νερουλο? καθε απογευμα τα ιδια... κολλημα που εχει φαει αυτη η γυναικα με το θηλασμο ποια...

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΕΓΩ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΤΟ ΜΩΡΟ ΒΕΒΑΙΑ ΒΓΗΚΑΜΕ Κ 2600.ΜΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ Κ Ν ΑΡΧΙΣΩ ΜΠΟΥΚΑΛΙ Κ ΜΕΤΑ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ..ΤΡΩΕΙ 4 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΑΠ ΤΟΚΑΘΕ ΣΤΗΘΟΣ Κ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ Κ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ Κ ΤΗΣ ΦΤΙΑΧΝΩ ΞΕΝΟ.Κ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΠΙΝΕΙ 60 ΓΡ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ? 2 3 ΜΕΡΕΣ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΑΥΡΙΟ.


Όταν σταματάει από το στήθος κλαίει και γι αυτό της δίνεις συμπλήρωμα? Και η δική μου το κάνει 2-3 μέρες τώρα, τρώει δηλαδή κάνα 5λεπτο από το κάθε στήθος και μετά δε θέλει άλλο. Δεν γκρινιάζει όμως και έτσι την αφήνω. Απλά θα ξαναφάει στο 2ωρο , λίγο πιο νωρίς από ότι συνήθως. Δεν το κάνει όλες τις φορές που τη θυλάζω. Το κάνει 2-3 φορές τη μέρα. Εδώ και 10 μέρες περίπου κάνει 6 γεύματα τη μέρα. Άντε 7 αν δε φάει καλά σε κάποιο προηγούμενο γεύμα. Το τελευταίο γύρω στις 11:30-12:30 και κοιμάται 8ωρο (ή και 9ωρο σε τρελλά κέφια).

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
panta έγραψε:
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΕΓΩ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΤΟ ΜΩΡΟ ΒΕΒΑΙΑ ΒΓΗΚΑΜΕ Κ 2600.ΜΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ Κ Ν ΑΡΧΙΣΩ ΜΠΟΥΚΑΛΙ Κ ΜΕΤΑ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ..ΤΡΩΕΙ 4 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΑΠ ΤΟΚΑΘΕ ΣΤΗΘΟΣ Κ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ Κ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ Κ ΤΗΣ ΦΤΙΑΧΝΩ ΞΕΝΟ.Κ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΠΙΝΕΙ 60 ΓΡ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ? 2 3 ΜΕΡΕΣ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΑΥΡΙΟ.


Όταν σταματάει από το στήθος κλαίει και γι αυτό της δίνεις συμπλήρωμα? Και η δική μου το κάνει 2-3 μέρες τώρα, τρώει δηλαδή κάνα 5λεπτο από το κάθε στήθος και μετά δε θέλει άλλο. Δεν γκρινιάζει όμως και έτσι την αφήνω. Απλά θα ξαναφάει στο 2ωρο , λίγο πιο νωρίς από ότι συνήθως. Δεν το κάνει όλες τις φορές που τη θυλάζω. Το κάνει 2-3 φορές τη μέρα. Εδώ και 10 μέρες περίπου κάνει 6 γεύματα τη μέρα. Άντε 7 αν δε φάει καλά σε κάποιο προηγούμενο γεύμα. Το τελευταίο γύρω στις 11:30-12:30 και κοιμάται 8ωρο (ή και 9ωρο σε τρελλά κέφια).

θηλαζεις αποκλειστικα κ καταφερατε τοσες ωρες υπνου??? μπραβο....!!!
εμενα η παιδιατρος οταν ειχε αρχισει η μικρη μου να τρωει 5λεπτο και να σταματαει μου ειχε πει πως αυτο σημαινει οτι το μωρο εχει μαθει να θηλαζει σωστα και οτι εχει δυναμωσει και τραβαει πιο γρηγορα οποτε σε 5λεπτα εχει τελειωσει το γευμα της...
και οταν την ρωτησα γιατι αλλες φορες τρωει σε 5 λεπτα και αλλες καθεται τεταρτο 20λεπτο?(σπανια βεβαια) μου ειπε και εσυ οταν διψας αλλες φορες δεν πινεις το νερο σου μονορουφι και αλλες φορεςγουλια γουλια σιγα σιγα? ετσι και το μωρο

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
panta έγραψε:
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΕΓΩ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΤΟ ΜΩΡΟ ΒΕΒΑΙΑ ΒΓΗΚΑΜΕ Κ 2600.ΜΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ Κ Ν ΑΡΧΙΣΩ ΜΠΟΥΚΑΛΙ Κ ΜΕΤΑ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ..ΤΡΩΕΙ 4 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΑΠ ΤΟΚΑΘΕ ΣΤΗΘΟΣ Κ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ Κ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ Κ ΤΗΣ ΦΤΙΑΧΝΩ ΞΕΝΟ.Κ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΠΙΝΕΙ 60 ΓΡ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ? 2 3 ΜΕΡΕΣ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΑΥΡΙΟ.


Όταν σταματάει από το στήθος κλαίει και γι αυτό της δίνεις συμπλήρωμα? Και η δική μου το κάνει 2-3 μέρες τώρα, τρώει δηλαδή κάνα 5λεπτο από το κάθε στήθος και μετά δε θέλει άλλο. Δεν γκρινιάζει όμως και έτσι την αφήνω. Απλά θα ξαναφάει στο 2ωρο , λίγο πιο νωρίς από ότι συνήθως. Δεν το κάνει όλες τις φορές που τη θυλάζω. Το κάνει 2-3 φορές τη μέρα. Εδώ και 10 μέρες περίπου κάνει 6 γεύματα τη μέρα. Άντε 7 αν δε φάει καλά σε κάποιο προηγούμενο γεύμα. Το τελευταίο γύρω στις 11:30-12:30 και κοιμάται 8ωρο (ή και 9ωρο σε τρελλά κέφια).

ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΗΣ ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΟ ΓΑΛΑ Κ ΑΛΛΕΣ ΤΟ ΠΙΝΕΙ ΑΛΛΕΣ ΟΧΙΚ ΣΕ 2 ΩΡΕΣ ΠΕΙΝΑΕΙ ΜΕΤΑ Κ ΜΟΥ ΧΕΙ ΠΕΙ ΠΡΙΝ ΤΟ 3ΩΡΟ Ν ΜΗΝ ΤΗΝ ΤΑΙΖΩ.Κ ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.Κ ΜΕΝΑ ΤΟΣΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΚΑΝΕΙ.ΕΤΟΣ Κ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Η ΜΙΝ Κ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΜΕΣ ΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ?/Κ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΙΝΕΙ ΑΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΣΤΟ 5ΛΕΠΤΟ?ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 5 ΩΡΕΣ ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΟΝΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΟΣΟ ΘΑ ΠΙΕΙ Κ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΗΠΙΕ?100 ΓΡ!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!




ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΗΣ ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΟ ΓΑΛΑ Κ ΑΛΛΕΣ ΤΟ ΠΙΝΕΙ ΑΛΛΕΣ ΟΧΙΚ ΣΕ 2 ΩΡΕΣ ΠΕΙΝΑΕΙ ΜΕΤΑ Κ ΜΟΥ ΧΕΙ ΠΕΙ ΠΡΙΝ ΤΟ 3ΩΡΟ Ν ΜΗΝ ΤΗΝ ΤΑΙΖΩ.Κ ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.Κ ΜΕΝΑ ΤΟΣΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΚΑΝΕΙ.ΕΤΟΣ Κ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Η ΜΙΝ Κ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΜΕΣ ΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ?/Κ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΙΝΕΙ ΑΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΣΤΟ 5ΛΕΠΤΟ?ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 5 ΩΡΕΣ ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΟΝΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΟΣΟ ΘΑ ΠΙΕΙ Κ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΗΠΙΕ?100 ΓΡ!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.[/quote]



sorry κιολας, δε σε ξέρω, αλλά χωρίς παρεξήγηση: μη λες χαζά!! Smile τίποτα δεν έχει το παιδάκι σου!
Απλά από οτι κατάλαβα περνάν διάφορες φάσεις με το φαγητό. Άλλες φορές τρώνε παραπάνω άλλες φορές λιγότερο! Δεν μπορώ να σου πω τί να κάνεις το γάλα από το στήθος όταν δεν τρώει πολύ το μωρό Crying or Very sad
Εγώ πάντως δεν το κάνω κάτι και δεν έχει αλλάξει κάτι στην παραγωγή!! Ίσως να είναι λάθος αυτό. Άσε που δεν τα πάω καλά με το θήλαστρο, δηλαδή όσες φορές προσπάθησα να βγάλω, δεν κατάφερα τίποτα.
Κι εμένα ο παιδίατρος μου είπε στην αρχή ότι αν το παιδί τρώει συχνά σημαίνει πως δεν χορταίνει και τέτοια αλλά δεν του έδωσα και πολλή σημασία και θήλαζα ελεύθερα χωρίς ωράρια και τρίωρα. Αποζημειώθηκα για την επιλογή μου γιατί η μπεμπούλα έγινε μπεμπάρα και τώρα μου δίνει συχγαρητήρια!!

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
panta έγραψε:



ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΗΣ ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΟ ΓΑΛΑ Κ ΑΛΛΕΣ ΤΟ ΠΙΝΕΙ ΑΛΛΕΣ ΟΧΙΚ ΣΕ 2 ΩΡΕΣ ΠΕΙΝΑΕΙ ΜΕΤΑ Κ ΜΟΥ ΧΕΙ ΠΕΙ ΠΡΙΝ ΤΟ 3ΩΡΟ Ν ΜΗΝ ΤΗΝ ΤΑΙΖΩ.Κ ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.Κ ΜΕΝΑ ΤΟΣΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΚΑΝΕΙ.ΕΤΟΣ Κ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Η ΜΙΝ Κ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΜΕΣ ΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ?/Κ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΙΝΕΙ ΑΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΣΤΟ 5ΛΕΠΤΟ?ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 5 ΩΡΕΣ ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΟΝΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΟΣΟ ΘΑ ΠΙΕΙ Κ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΗΠΙΕ?100 ΓΡ!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.



sorry κιολας, δε σε ξέρω, αλλά χωρίς παρεξήγηση: μη λες χαζά!! Smile τίποτα δεν έχει το παιδάκι σου!
Απλά από οτι κατάλαβα περνάν διάφορες φάσεις με το φαγητό. Άλλες φορές τρώνε παραπάνω άλλες φορές λιγότερο! Δεν μπορώ να σου πω τί να κάνεις το γάλα από το στήθος όταν δεν τρώει πολύ το μωρό Crying or Very sad
Εγώ πάντως δεν το κάνω κάτι και δεν έχει αλλάξει κάτι στην παραγωγή!! Ίσως να είναι λάθος αυτό. Άσε που δεν τα πάω καλά με το θήλαστρο, δηλαδή όσες φορές προσπάθησα να βγάλω, δεν κατάφερα τίποτα.
Κι εμένα ο παιδίατρος μου είπε στην αρχή ότι αν το παιδί τρώει συχνά σημαίνει πως δεν χορταίνει και τέτοια αλλά δεν του έδωσα και πολλή σημασία και θήλαζα ελεύθερα χωρίς ωράρια και τρίωρα. Αποζημειώθηκα για την επιλογή μου γιατί η μπεμπούλα έγινε μπεμπάρα και τώρα μου δίνει συχγαρητήρια!![/quote]

ΙΣΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΟΤΙ ΒΓΑΖΕΙ 2 ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΠΑΝΩ Κ ΣΚΙΖΟΥΝ ΤΟ ΟΥΛΟ Κ ΤΑ ΚΑΤΩ Κ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕ ΤΡΩΕΙ..ΘΑ ΔΩ ΑΥΡΙΟ

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:

ΙΣΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΟΤΙ ΒΓΑΖΕΙ 2 ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΠΑΝΩ Κ ΣΚΙΖΟΥΝ ΤΟ ΟΥΛΟ Κ ΤΑ ΚΑΤΩ Κ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕ ΤΡΩΕΙ..ΘΑ ΔΩ ΑΥΡΙΟ


Ε με τα δοντάκια έχουν συνήθως ανησυχία! Κι εμένα βγάζει δοντάκι και άρχισε να κάνει τέτοια. Θα δεις δεν είναι τίποτα! Θα ξαναβρείτε το ρυθμό σας

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
minubaki έγραψε:

θηλαζεις αποκλειστικα κ καταφερατε τοσες ωρες υπνου??? μπραβο....!!!
εμενα η παιδιατρος οταν ειχε αρχισει η μικρη μου να τρωει 5λεπτο και να σταματαει μου ειχε πει πως αυτο σημαινει οτι το μωρο εχει μαθει να θηλαζει σωστα και οτι εχει δυναμωσει και τραβαει πιο γρηγορα οποτε σε 5λεπτα εχει τελειωσει το γευμα της...
και οταν την ρωτησα γιατι αλλες φορες τρωει σε 5 λεπτα και αλλες καθεται τεταρτο 20λεπτο?(σπανια βεβαια) μου ειπε και εσυ οταν διψας αλλες φορες δεν πινεις το νερο σου μονορουφι και αλλες φορεςγουλια γουλια σιγα σιγα? ετσι και το μωρο


Ναι το ξέρω αυτό με το 5λεπτο ότι χορταίνει το μωρό, αλλά η δική μου δεν είναι ακόμη σε αυτή τη φάση....εύχομαι να φτάσουμε γρήγορα κι εμείς σε τέτοιους χρόνους!!!

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
panta έγραψε:
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:

ΙΣΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΟΤΙ ΒΓΑΖΕΙ 2 ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΠΑΝΩ Κ ΣΚΙΖΟΥΝ ΤΟ ΟΥΛΟ Κ ΤΑ ΚΑΤΩ Κ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕ ΤΡΩΕΙ..ΘΑ ΔΩ ΑΥΡΙΟ


Ε με τα δοντάκια έχουν συνήθως ανησυχία! Κι εμένα βγάζει δοντάκι και άρχισε να κάνει τέτοια. Θα δεις δεν είναι τίποτα! Θα ξαναβρείτε το ρυθμό σας

απο τωρα βγαζετε δοντακια???
μπραβο....!!!
λες και εμεις γι αυτο τοσα σαλια η δεν πεζει ρολο?

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:
panta έγραψε:
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΕΓΩ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΤΟ ΜΩΡΟ ΒΕΒΑΙΑ ΒΓΗΚΑΜΕ Κ 2600.ΜΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ Κ Ν ΑΡΧΙΣΩ ΜΠΟΥΚΑΛΙ Κ ΜΕΤΑ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ..ΤΡΩΕΙ 4 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΑΠ ΤΟΚΑΘΕ ΣΤΗΘΟΣ Κ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ Κ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ Κ ΤΗΣ ΦΤΙΑΧΝΩ ΞΕΝΟ.Κ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΠΙΝΕΙ 60 ΓΡ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ? 2 3 ΜΕΡΕΣ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΑΥΡΙΟ.


Όταν σταματάει από το στήθος κλαίει και γι αυτό της δίνεις συμπλήρωμα? Και η δική μου το κάνει 2-3 μέρες τώρα, τρώει δηλαδή κάνα 5λεπτο από το κάθε στήθος και μετά δε θέλει άλλο. Δεν γκρινιάζει όμως και έτσι την αφήνω. Απλά θα ξαναφάει στο 2ωρο , λίγο πιο νωρίς από ότι συνήθως. Δεν το κάνει όλες τις φορές που τη θυλάζω. Το κάνει 2-3 φορές τη μέρα. Εδώ και 10 μέρες περίπου κάνει 6 γεύματα τη μέρα. Άντε 7 αν δε φάει καλά σε κάποιο προηγούμενο γεύμα. Το τελευταίο γύρω στις 11:30-12:30 και κοιμάται 8ωρο (ή και 9ωρο σε τρελλά κέφια).

ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΗΣ ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΟ ΓΑΛΑ Κ ΑΛΛΕΣ ΤΟ ΠΙΝΕΙ ΑΛΛΕΣ ΟΧΙΚ ΣΕ 2 ΩΡΕΣ ΠΕΙΝΑΕΙ ΜΕΤΑ Κ ΜΟΥ ΧΕΙ ΠΕΙ ΠΡΙΝ ΤΟ 3ΩΡΟ Ν ΜΗΝ ΤΗΝ ΤΑΙΖΩ.Κ ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.Κ ΜΕΝΑ ΤΟΣΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΚΑΝΕΙ.ΕΤΟΣ Κ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Η ΜΙΝ Κ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΜΕΣ ΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ?/Κ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΙΝΕΙ ΑΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΣΤΟ 5ΛΕΠΤΟ?ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 5 ΩΡΕΣ ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΟΝΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΟΣΟ ΘΑ ΠΙΕΙ Κ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΗΠΙΕ?100 ΓΡ!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.


γιατι βρε μινακι σου εχει πει πριν το 3ωρο να μην την ταιζεις? εφοσον θηλαζεις πρεπει να την ταιζεις οποτε κ οσο θελει... εχει τυχει μερες που την θηλαζω ανα μια ωρα και μερες που τρωει ανα 3ωρο 4ωρο...
και να σου πω την αληθεια απο οταν σταματησα αυτο με το ρολοι αρχισαν ολα να πηγαινουν πολυ καλυτερα... εγω τον πρωτο μηνα που ειχα παρα πολυ γαλα και μου πετρωνε συνεχεια το στηθος και πηγα να παθω μαστιτιδα εβγαζα το επιπλεον με θηλαστρο και το πεταγα... τωρα πανε ολα ρολοι εχω μονο οσο χρειαζεται η μικρη κ δεν κανω τπτ... ποσο πινει ουτε κ ξερω αλλα στο 5λεπτο τελειωνουμε... σπανια παραπανω...
ξερεις τι ψιλιαζομαι οτι γινεται με την μικρη σου... επιδη δινεις κ συμπληρωμα μπουκαλι το στηθος ειναι πιο κουραστικο κ τη δυσκολευει οποτε και σταματαει να τρωει..οποτε εσυ της δινεις μπουκαλι το οποιο δεν καταβαλει καποια προσπαθεια για να πιει κ πινει περισσοτερο... περιμενει το μπουκαλι που της ειναι και πιο ευκολο...
scratch scratch scratch

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΙΝΑΚΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ Κ ΓΩ ΑΛΛΑ Κ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ?ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ..ΧΘΕΣ ΒΕΒΑΙΑ ΘΗΛΑΖΕ 35 ΛΕΠΤΑ!!ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ Κ ΕΙΧΑ ΑΚΟΜΑ ΓΑΛΑ ΦΥΣΙΚΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΔΕΝ ΗΠΙΕ..

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΙΝΑΚΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ Κ ΓΩ ΑΛΛΑ Κ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ?ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ..ΧΘΕΣ ΒΕΒΑΙΑ ΘΗΛΑΖΕ 35 ΛΕΠΤΑ!!ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ Κ ΕΙΧΑ ΑΚΟΜΑ ΓΑΛΑ ΦΥΣΙΚΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΔΕΝ ΗΠΙΕ..

καλημερα μινα μου...!!!
ξερεις τι μπορεις να δοκιμασεις και εγω το κανω αυτο οταν τρωει λιγο...
την αφηνω να φαει οσο θελει και οταν νομιζω οτι δεν εχει φαει αρκετα την κραταω 1τεταρτο με μισαωρο και την ξαναβαζω στηθος... οταν πειναει ξανατρωει ενω αν δεν πειναει αλλο ουτε που το πλησιαζει το στηθος...
για δοκιμασε οταν δεις οτι δεν θελει αλλο να την αφησεις λιγο χωρις συμπληρωμα και ξαναπροσπαθησε σε λιγο...

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
minubaki έγραψε:
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΙΝΑΚΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ Κ ΓΩ ΑΛΛΑ Κ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ?ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ..ΧΘΕΣ ΒΕΒΑΙΑ ΘΗΛΑΖΕ 35 ΛΕΠΤΑ!!ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ Κ ΕΙΧΑ ΑΚΟΜΑ ΓΑΛΑ ΦΥΣΙΚΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΔΕΝ ΗΠΙΕ..

καλημερα μινα μου...!!!
ξερεις τι μπορεις να δοκιμασεις και εγω το κανω αυτο οταν τρωει λιγο...
την αφηνω να φαει οσο θελει και οταν νομιζω οτι δεν εχει φαει αρκετα την κραταω 1τεταρτο με μισαωρο και την ξαναβαζω στηθος... οταν πειναει ξανατρωει ενω αν δεν πειναει αλλο ουτε που το πλησιαζει το στηθος...
για δοκιμασε οταν δεις οτι δεν θελει αλλο να την αφησεις λιγο χωρις συμπληρωμα και ξαναπροσπαθησε σε λιγο...

ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΙΝΑΚΙ Κ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΙΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ 2 ΠΡΑΓΜΑΤΑ..ΕΠΕΙΔΗ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗ Κ ΝΕΥΡΙΚΙΑ ΟΤΑΝ ΤΡΩΕΙ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΜΑΣ ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΑΝ ΠΑΛΙ ΟΙ ΚΟΛΙΚΟΙ ΓΙΑΤΙ ΤΣΙΤΩΝΕΤΑΙ ΣΑ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ Ή ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΓΑΛΑ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ..ΟΥΦ..ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΤΗΣ ΤΑ ΠΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΠΑΧΥΝΕ ΝΕ ΗΣΥΧΑΣΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΛΥ!!

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:
minubaki έγραψε:
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΙΝΑΚΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ Κ ΓΩ ΑΛΛΑ Κ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ?ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ..ΧΘΕΣ ΒΕΒΑΙΑ ΘΗΛΑΖΕ 35 ΛΕΠΤΑ!!ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ Κ ΕΙΧΑ ΑΚΟΜΑ ΓΑΛΑ ΦΥΣΙΚΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΔΕΝ ΗΠΙΕ..

καλημερα μινα μου...!!!
ξερεις τι μπορεις να δοκιμασεις και εγω το κανω αυτο οταν τρωει λιγο...
την αφηνω να φαει οσο θελει και οταν νομιζω οτι δεν εχει φαει αρκετα την κραταω 1τεταρτο με μισαωρο και την ξαναβαζω στηθος... οταν πειναει ξανατρωει ενω αν δεν πειναει αλλο ουτε που το πλησιαζει το στηθος...
για δοκιμασε οταν δεις οτι δεν θελει αλλο να την αφησεις λιγο χωρις συμπληρωμα και ξαναπροσπαθησε σε λιγο...

ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΙΝΑΚΙ Κ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΙΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ 2 ΠΡΑΓΜΑΤΑ..ΕΠΕΙΔΗ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗ Κ ΝΕΥΡΙΚΙΑ ΟΤΑΝ ΤΡΩΕΙ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΜΑΣ ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΑΝ ΠΑΛΙ ΟΙ ΚΟΛΙΚΟΙ ΓΙΑΤΙ ΤΣΙΤΩΝΕΤΑΙ ΣΑ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ Ή ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΓΑΛΑ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ..ΟΥΦ..ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΤΗΣ ΤΑ ΠΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΠΑΧΥΝΕ ΝΕ ΗΣΥΧΑΣΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΛΥ!!

λες παλι ναεχετε κολικους?
παιζει ρολο κ η διατροφη σου ξερεις...
στειλε να μας πεις τι εγινε παιδιατρο...
εμεις σε 1 εβδομαδα θα παμε κ εγω εχω αγχος για το βαρος...

candycandy

candycandy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:
candycandy έγραψε:ΚΑΛΩΣ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΚΑΛΩΣΗΡΘΑΤΕ..ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΕΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ...ΑΧ ΒΡΕ ΜΙΝΑ ΟΜΟΙΟΠΑΘΟΥΣΑ...ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΡΩΤΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ

ΑΣΕ CANDY..ΛΕΣ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΟΥΜΕ Κ ΜΕΙΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Κ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΩΡΕΣ????

ΛΕΣ ΜΙΝΑ?ΘΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕ...ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7 ΩΡΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΠΟΤΕ,Κ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΡΗΜΕΝΕΣ

candycandy

candycandy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΕΓΩ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΤΟ ΜΩΡΟ ΒΕΒΑΙΑ ΒΓΗΚΑΜΕ Κ 2600.ΜΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ Κ Ν ΑΡΧΙΣΩ ΜΠΟΥΚΑΛΙ Κ ΜΕΤΑ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ..ΤΡΩΕΙ 4 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΑΠ ΤΟΚΑΘΕ ΣΤΗΘΟΣ Κ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ Κ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ Κ ΤΗΣ ΦΤΙΑΧΝΩ ΞΕΝΟ.Κ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΠΙΝΕΙ 60 ΓΡ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ? 2 3 ΜΕΡΕΣ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΑΥΡΙΟ
.

ΕΜΕΝΑ ΠΗΡΕ 800ΓΡ ΤΟ ΜΗΝΑ...ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΟΣΟ "ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ" ΜΕ ΒΑΣΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΔΥΣΦΟΡΙΑ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΚΑΘΕΤΕ ΚΑΛΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟΥ ΔΙΝΩ 6-7 ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΗ ΜΕΡΑ

candycandy

candycandy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:
panta έγραψε:



ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΗΣ ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΟ ΓΑΛΑ Κ ΑΛΛΕΣ ΤΟ ΠΙΝΕΙ ΑΛΛΕΣ ΟΧΙΚ ΣΕ 2 ΩΡΕΣ ΠΕΙΝΑΕΙ ΜΕΤΑ Κ ΜΟΥ ΧΕΙ ΠΕΙ ΠΡΙΝ ΤΟ 3ΩΡΟ Ν ΜΗΝ ΤΗΝ ΤΑΙΖΩ.Κ ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.Κ ΜΕΝΑ ΤΟΣΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΚΑΝΕΙ.ΕΤΟΣ Κ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Η ΜΙΝ Κ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΜΕΣ ΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ?/Κ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΙΝΕΙ ΑΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΣΤΟ 5ΛΕΠΤΟ?ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 5 ΩΡΕΣ ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΟΝΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΟΣΟ ΘΑ ΠΙΕΙ Κ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΗΠΙΕ?100 ΓΡ!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.



sorry κιολας, δε σε ξέρω, αλλά χωρίς παρεξήγηση: μη λες χαζά!! Smile τίποτα δεν έχει το παιδάκι σου!
Απλά από οτι κατάλαβα περνάν διάφορες φάσεις με το φαγητό. Άλλες φορές τρώνε παραπάνω άλλες φορές λιγότερο! Δεν μπορώ να σου πω τί να κάνεις το γάλα από το στήθος όταν δεν τρώει πολύ το μωρό Crying or Very sad
Εγώ πάντως δεν το κάνω κάτι και δεν έχει αλλάξει κάτι στην παραγωγή!! Ίσως να είναι λάθος αυτό. Άσε που δεν τα πάω καλά με το θήλαστρο, δηλαδή όσες φορές προσπάθησα να βγάλω, δεν κατάφερα τίποτα.
Κι εμένα ο παιδίατρος μου είπε στην αρχή ότι αν το παιδί τρώει συχνά σημαίνει πως δεν χορταίνει και τέτοια αλλά δεν του έδωσα και πολλή σημασία και θήλαζα ελεύθερα χωρίς ωράρια και τρίωρα. Αποζημειώθηκα για την επιλογή μου γιατί η μπεμπούλα έγινε μπεμπάρα και τώρα μου δίνει συχγαρητήρια!!

ΙΣΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΟΤΙ ΒΓΑΖΕΙ 2 ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΠΑΝΩ Κ ΣΚΙΖΟΥΝ ΤΟ ΟΥΛΟ Κ ΤΑ ΚΑΤΩ Κ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕ ΤΡΩΕΙ..ΘΑ ΔΩ ΑΥΡΙΟ[/quote]

ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΜΙΝΑ?ΑΠΟ ΤΩΡΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ? ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ 4-5ΒΓΑΖΟΥΝ?

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τα περισσότερα μωρά βγάζουν δόντια εκεί που λες 4-5 μηνών και μετά. Υπάρχει όμως περίπτωση να βγάλουν και νωρίτερα. Η δική μου 2,5 μηνών και έσκασε το πρώτο! Μη φανταστείς ολόκληρο δόντι αλλά μια μυτούλα. Ίσα ίσα που σου ξύνει το δάχτυλο.
Όσο για τα σάλια που ρωτάς minubaki, από ότι διάβαζα σε άλλο θέμα εδώ στο forum, κάποιες μαμάδες έλεγαν ότι δεν έχουν σχέση με τα δόντια! Εμένα για παράδειγμα δεν έχει σάλια, πολύ λίγα, παρ' όλα αυτά δοντάκι έχουμε!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 26 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις