Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
54 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 54 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 40]

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
boubou έγραψε:
demmy5_k έγραψε:Τι κάνετε κοριτσάκια μου? Αδιαθετήσαμε όλες και πέσαμε? Δεσποινάκι δεν πειράζει, κοντά μας κι εσύ, πάμε όλες για την επόμενη φορά.

Βρε κορίτσια, έχω μια ερώτηση: όταν ξέρεις ότι προσπαθείς συνειδητά πλέον για παιδί, πόσο εύκολο είναι να αγνοήσεις το γεγονός αυτό την ώρα της "συνεύρεσης" με τον άντρα σου? Δεν καταντάει πλέον σαν καθαρή δουλειά αντί για ευχαρίστηση? Embarassed

Εγω πρωτη φορά μετά απο 5 μηνες ελευθερου σεξ στεναχωρήθηκα πραγματικά που αδιαθέτησα αυτή τη φορά κι ακόμη δν μου έχει περάσει! Sad Ελπίζω να μην με παίρνει τόσο από κάτω κάθε μήνα μέχρι να μείνω γιατί δν με βλέπω καλά!!

Όσον αφορά το σεξ, αυτό που με αγχώνει περισσότερο είναι ότι μετά από 10 χρόνια σχέσης δν είναι ούτως ή άλλως τόσο συχνές οι επαφές και με την κουραστική καθημερινότητα που έχουμε δυσκολεύει πολύ την προσπάθεια!Εγώ τώρα που προσπαθούμε έχω πολύ ανεβασμένη ψυχολογία για "αγαπούλες" και το ευχαριστιέμαι να κάνω, αλλά με εκνευρίζει το γεγονός ότι καταλλήγω να τον κυνηγάω εγώ κάθε φορά για να κάνουμε τις περισσότερες φορές παρά αυτός, γιατί μάλλον νιώθει να πιέζεται και μου το έχει πει κιόλας ότι νιώθει ότι τον κυνηγάω μόνο και μόνο επειδή θέλω μωρό!! Αν ήταν στην αρχή της σχέσης όλα θα ήταν πανεύκολα! Crying or Very sad

Ακριβώς τα ίδια κι εδώ boubou! Ο δικός μου δεν πιέζεται με το θέμα του μωρού, απλά κουράζεται υπερβολικά στη δουλειά κι έχει πολλές ευθύνες και πολλές φορές απλά είναι πτώμα και πρέπει να επιδιώξω εγώ την επαφή γιατί εγώ ξέρω τις γόνιμες. Δεν τον ανακατεύω με αυτές τις πληροφορίες για να μη μου αγχωθεί κι έχουμε άλλα "προβλήματα"! Και αυτό λοιπόν, το ότι στην ουσία έχω εγώ την ευθύνη να μη χαθούν οι γόνιμες, με κουράζει. Φυσικά του είπα μια μέρα ότι πρέπει να συντονιστούμε λίγο και να προσπαθούμε να έχουμε επαφές μέρα παρά μέρα, και νομίζω ότι έπιασε το νόημα γιατί τον προηγούμενο μήνα ήταν πιο συνεπής. Όχι ότι έχω παράπονο τις άλλες φορές, προς Θεού, είμαστε μαζί 12 χρόνια και κουραζόμαστε και οι δύο, δεν έχω την απαίτηση η λίμπιντο να είναι όπως στις αρχές!

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δν πιέζεται με το θέμα του παιδιού.. εννοείται ότι δν θα έκανα τίποτα αν δν ήμασταν και οι 2 έτοιμοι... πιέζεται από την άποψη ότι πρέπει σώνει και καλά να κάνουμε σεξ π.χ. την Τετάρτη επειδή είναι η ωορρηξία μου ενώ ίσως σε αντίθετη περίπτωση εκείνη την μέρα δν θα κάναμε γιατί μπορεί να δουλεύουμε και οι 2 πολλές ώρες και να βρισκόμαστε το βράδυ κομμάτια από την κούραση... πιο πριν δν του έλεγα τίποτα όταν τον έβλεπα κουρασμένο κι ας ήξερα ότι είχα ωορρηξία γιατί δν ήθελα να το κάνουμε με το ζόρι... μόνο αυτόν τον μήνα του το είπα! Από την μια δν μου αρέσει το προγραμματισμένο, αλλά από την άλλη αν δν κάνουμε στην ωορρηξία φοβάμαι πως και να έχουμε πρόβλημα.. αν περνάει καιρός και δν μένω, δν θα μπορούμε να το καταλάβουμε αφού και ο γιατρός σου λέει για ένα χρόνο εντατικά και μετά το ψάχνουν!Εντατικά σημαίνει ΣΙΓΟΥΡΑ στην ωορρηξία κάθε φορά να γίνεται! Αυτό είναι που χαλάει τα πράγματα!!Το μέρα παρά μέρα το αποκλείω σίγουρα στην δική μας περίπτωση δν παίζει να γίνει, ούτε εγώ θέλω τόσο συχνά πλέον και με το ζόρι αυτά τα πράγματα δν γίνονται!Γι αυτό πήρα τα τεστ ώστε να προσπαθήσω από εδώ και πέρα να γίνεται τουλάχιστον όταν πρέπει και τις άλλες φορές όποτε το νιώθουμε!

253Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 11 Empty ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ... Τετ Νοε 02, 2011 3:59 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
FELICITAKI ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ.ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ!ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΘΟΣ ΠΡΗΣΜΕΝΟ...ΘΑ ΔΟΥΜΕ...ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΟΡΙΟ ΜΕΧΡΙ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤ.ΠΑΝΤΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ...

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
boubou έγραψε:Δν πιέζεται με το θέμα του παιδιού.. εννοείται ότι δν θα έκανα τίποτα αν δν ήμασταν και οι 2 έτοιμοι... πιέζεται από την άποψη ότι πρέπει σώνει και καλά να κάνουμε σεξ π.χ. την Τετάρτη επειδή είναι η ωορρηξία μου ενώ ίσως σε αντίθετη περίπτωση εκείνη την μέρα δν θα κάναμε γιατί μπορεί να δουλεύουμε και οι 2 πολλές ώρες και να βρισκόμαστε το βράδυ κομμάτια από την κούραση... πιο πριν δν του έλεγα τίποτα όταν τον έβλεπα κουρασμένο κι ας ήξερα ότι είχα ωορρηξία γιατί δν ήθελα να το κάνουμε με το ζόρι... μόνο αυτόν τον μήνα του το είπα! Από την μια δν μου αρέσει το προγραμματισμένο, αλλά από την άλλη αν δν κάνουμε στην ωορρηξία φοβάμαι πως και να έχουμε πρόβλημα.. αν περνάει καιρός και δν μένω, δν θα μπορούμε να το καταλάβουμε αφού και ο γιατρός σου λέει για ένα χρόνο εντατικά και μετά το ψάχνουν!Εντατικά σημαίνει ΣΙΓΟΥΡΑ στην ωορρηξία κάθε φορά να γίνεται! Αυτό είναι που χαλάει τα πράγματα!!Το μέρα παρά μέρα το αποκλείω σίγουρα στην δική μας περίπτωση δν παίζει να γίνει, ούτε εγώ θέλω τόσο συχνά πλέον και με το ζόρι αυτά τα πράγματα δν γίνονται!Γι αυτό πήρα τα τεστ ώστε να προσπαθήσω από εδώ και πέρα να γίνεται τουλάχιστον όταν πρέπει και τις άλλες φορές όποτε το νιώθουμε!

Ναι βρε, κατάλαβα τι εννοούσες δεν υπέθεσα ότι πιέζεται για παιδί, αλίμονο Smile. Το μέρα παρα μέρα μου είπε ο γιατρός μου ότι είναι το πιο ασφαλές θεωρητικά για να μη χάνουμε τη μέρα της ωορηξίας μας. Δε θεωρώ ότι γίνεται με το ζόρι, μπορώ να σου πω ότι περισσότερο ζορίζομαι όταν κάνω τεστ και ξέρω ότι δεν πρέπει να χάσω τη μέρα της ωορηξίας. Κι εγώ χρησιμοποιώ τεστάκια, απλά τους προηγούμενους δυο μήνες είπα να μην τα χρησιμοποιήσω μήπως και ευθύνονται και αυτά για το άγχος μου. Αλλά αυτό τον μήνα παράγγειλα να έχω γιατί νομίζω ότι με ξεαγχώνουν τελικά. Τουλάχιστον μου βεβαιώνουν ότι πάω για ωορηξία και είμαι ήρεμη ότι ο οργανισμός μου λειτουργεί Embarassed Καλά κάνεις και τα χρησιμοποιείς, ειδικά αν περιορίζεστε στις επαφές σας λόγω δουλειάς.

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας κορίτσια μου! Τι κάνετε;

Διαβάζω για αγχωμένες κοπελιές και στενοχωριέμαι...

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Deb έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!Τελικά σήμερα το πρωί αδιαθέτησα!Δεν πειραζει όμως τουλάχιστον ξέρω τί μου γίνεται...Τώρα δηλαδή,για να μην κάνω ΠΑΛΙ λάθος,πότε θα έχω ωορρηξία?Και πότε θα είναι οι γόνιμες μέρες μου? Βοηθήστε με λιγάκι.... Very Happy

τον άλλο μήνα Deb, Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 11 417472

Όσο για το θέα επαφές είναι μια περίεργη κατάσταση νομίζω, για εμάς τις γυναίκες είναι εύκολο αλλά τα αγοράκια μας ; δεν είναι τόσο απλό για αυτούς άντε πατάω το κουμπί και τώρα θα γίνει κάγκελο το εργαλείο...

Το δικό μου αγοράκι κάπου στην μέση τις διαδρομής μας για μωρό άρχισε να μην έχει όρεξη και τον δικαιολογώ αφού έφτασα να θέλω να κάνω σεξ μόνο τις γόνιμες μέρες με σκοπό μου αυτό.
Είναι μια περίεργη κατάσταση που την υιοθετείς θέλοντας και μη όταν περάσει κάποιο διάστημα, εμμονή να το πω ;
Μετά απο πολλούς μήνες όμως και μετά απο πολλέεεες συζητήσεις αποδέχτηκε
την δική μου ψυχολογική κατάσταση πλέων και αντί να κυνηγάω, κυνηγιόμαστε Wink
Μέρα παρα μέρα, αν μας το επιτρέπαν οι συνθήκες τις ημέρας γιατί δεν είμαστε και ρομποτ.
Πλέων αν και ξέρουμε πως ένα μωρό για εμάς θα έρθει μόνο με εξωσωματική συνεχίζουμε την προσπάθεια γιατί ποτέ δεν ξέρεις..

boubou 5 μήνες είναι λίγος καιρός, πάρε τα πάνω σου και μην απογοητεύεσαι γιατί δεν υπάρχει λόγος. Πίστεψε το, αποδέξου το γεγονός και θα δεις που σύντομα θα ανταμειφτείς !!!




boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λεμονάκι έγραψε:
boubou 5 μήνες είναι λίγος καιρός, πάρε τα πάνω σου και μην απογοητεύεσαι γιατί δεν υπάρχει λόγος. Πίστεψε το, αποδέξου το γεγονός και θα δεις που σύντομα θα ανταμειφτείς !!!

Το ξέρω ότι είναι πολύυυυυ λίγο..ειδικά αν σκεφτείς ότι τους μισούς μήνες τους χάσαμε! Απλά λόγω του παλιοστόμαχου μου είχα λίγο πιστέψει ότι μπορεί να πέτυχε, γι αυτό έφαγα ήττα! Embarassed Embarassed Τώρα που το συζητάμε ήδη νιώθω πολύ καλύτερα γιατί δν έχω με ποιον άλλον να μιλήσω και τον αντρούλη μου δν θέλω να τον φορτώνω με τέτοια!! Είστε πολύ καλές όλες!! I love you
Ενώ για το μπεμπέ δν αγχώνομαι καθόλου, έχω τόσα άλλα άγχη μέσα στον μήνα που μάλλον αυτά φταίνε για το στομάχι μου, που φαντάζομαι ότι κι αυτά δυσχεραίνουν την κατάσταση και είμαι πολύ αγχώδης σαν άτομο για να μπορέσω να τα καταπολεμήσω ώστε να έρθει πιο γρήγορα το μικρό θαυματάκι!! Να υπήρχε ένα κουμπάκι να το πατούσες και να μπορούσες να τα γράφεις όλα στα παλιά σου τα παπούτσια.. τι καλά που θα ήταν!!!
Πάντως αυτό το φόρουμ είναι πολύ ζεστό και χαίρομαι που είμαι μέλος.... μου κάνει καλό! Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 11 417472

felicitaki

felicitaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
KRISTI 1 έγραψε:FELICITAKI ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ.ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ!ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΘΟΣ ΠΡΗΣΜΕΝΟ...ΘΑ ΔΟΥΜΕ...ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΟΡΙΟ ΜΕΧΡΙ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤ.ΠΑΝΤΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ...

Αφού δεν έχει έρθει ακόμα, να ελπίζεις οκ;; Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 11 215994

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
boubou έγραψε:
Λεμονάκι έγραψε:
boubou 5 μήνες είναι λίγος καιρός, πάρε τα πάνω σου και μην απογοητεύεσαι γιατί δεν υπάρχει λόγος. Πίστεψε το, αποδέξου το γεγονός και θα δεις που σύντομα θα ανταμειφτείς !!!

Το ξέρω ότι είναι πολύυυυυ λίγο..ειδικά αν σκεφτείς ότι τους μισούς μήνες τους χάσαμε! Απλά λόγω του παλιοστόμαχου μου είχα λίγο πιστέψει ότι μπορεί να πέτυχε, γι αυτό έφαγα ήττα! Embarassed Embarassed Τώρα που το συζητάμε ήδη νιώθω πολύ καλύτερα γιατί δν έχω με ποιον άλλον να μιλήσω και τον αντρούλη μου δν θέλω να τον φορτώνω με τέτοια!! Είστε πολύ καλές όλες!! I love you
Ενώ για το μπεμπέ δν αγχώνομαι καθόλου, έχω τόσα άλλα άγχη μέσα στον μήνα που μάλλον αυτά φταίνε για το στομάχι μου, που φαντάζομαι ότι κι αυτά δυσχεραίνουν την κατάσταση και είμαι πολύ αγχώδης σαν άτομο για να μπορέσω να τα καταπολεμήσω ώστε να έρθει πιο γρήγορα το μικρό θαυματάκι!! Να υπήρχε ένα κουμπάκι να το πατούσες και να μπορούσες να τα γράφεις όλα στα παλιά σου τα παπούτσια.. τι καλά που θα ήταν!!!
Πάντως αυτό το φόρουμ είναι πολύ ζεστό και χαίρομαι που είμαι μέλος.... μου κάνει καλό! Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 11 417472

κάνεις λάθος !! όλα αυτά που γράφεις εδώ, αυτά που σκέφτεσαι και νιώθεις αν δεν τα πεις στον άντρα σου τότε που θα τα πεις ;
μαζί θα το κάνετε το μωρό και πρέπει να ξέρει και να ξέρεις τι σκέφτεστε
γιατί είναι κοινή πορεία.
Δεν θα του φορτώσεις τίποτα !!
αυτή την στιγμή κουβαλάς τις ανησυχίες σου και τις δικές του. Γιατί να μην το συζητήσεις μαζί του
και να ξελαφρώσετε απο το φορτίο αυτό ;
δλδ αν περάσουν και άλλοι μήνες εσύ θα μαζεύεις και θα μαζεύεις ;
και που ξέρεις αν και αυτός θέλει να μιλήσει απλά σκέφτεται όπως εσύ ; κάνε την αρχή !!!
θα ηρεμήσει και τους δύο σας η συζήτηση !!!

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμφωνώ απόλυτα με το Λεμονάκι.

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγω λειτουργώ όπως τη boubou δυστυχώς. Προσπαθω να μη δείχνω τίποτα στον άντρα μου γιατί φοβάμαι μήπως αγχωθεί υπερβολικά. Ξερω οτι ειναι στρεσσαρισμενος αρκετά αλλα όπως και στις 2 παλινδρομες που περάσαμε, έτσι και τώρα η μονη του έννοια είναι να είμαι εγω καλα γι'αυτο δε θέλω κι εγω να φαίνονται πεσμένη. Στους άντρες δυστυχώς έχει και σωματικά συνέπειες το άγχος...ξέρεις καμιά φορά τι γίνεται;;;...

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο σύντροφος μας δεν νιώθει όπως εμείς, για αυτό και πρέπει να μοιραζόμαστε τα συναισθήματα μας.
Οι ανάγκες μας οι επιθυμίες μας τα συναισθήματα μας μένουν ανέκφραστα αλλά στην πραγματικότητα έχουν και αυτά μεγάλη σημασία για ήρεμη, αρμονική και επιτυχημένη πορεία.






boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λεμονάκι έγραψε:
κάνεις λάθος !! όλα αυτά που γράφεις εδώ, αυτά που σκέφτεσαι και νιώθεις αν δεν τα πεις στον άντρα σου τότε που θα τα πεις ;
μαζί θα το κάνετε το μωρό και πρέπει να ξέρει και να ξέρεις τι σκέφτεστε
γιατί είναι κοινή πορεία.
Δεν θα του φορτώσεις τίποτα !!
αυτή την στιγμή κουβαλάς τις ανησυχίες σου και τις δικές του. Γιατί να μην το συζητήσεις μαζί του
και να ξελαφρώσετε απο το φορτίο αυτό ;
δλδ αν περάσουν και άλλοι μήνες εσύ θα μαζεύεις και θα μαζεύεις ;
και που ξέρεις αν και αυτός θέλει να μιλήσει απλά σκέφτεται όπως εσύ ; κάνε την αρχή !!!
θα ηρεμήσει και τους δύο σας η συζήτηση !!!

Mπα, ο άντρας μου είναι χαλαρός τύπος! Δν αγχώνεται και κυρίως δν βιάζεται... είναι χαλαράααα κι όποτε γίνει!! Αν αρχίζω να μυρλιάζω λοιπόν σε αυτόν για το συγκεκριμένο θέμα.. μάλλον θα το μετανιώσει που ξεκινήσαμε και θα με αφήσει σύξυλη γιατί από την αρχή είπε, να το πάμε χαλαρά χωρίς προγραμματισμό και όποτε γίνει!! Να μην αγχωθώ και άλλα τέτοια!! Μιας και είναι ίσα με μένα και δν νιώθει μεγάλος για μωρό, δν χτύπησε το δικό του βιολογικό ρολόι κοινώς.. απλά και αύριο να έμενα έγκυος ξέρω ότι θα ήταν απίστευτα ευτυχισμένος!! Ξέρει πως νιώθω για το θέμα, απλά το σκέφτεται διαφορετικά από εμένα, αυτό είναι όλο... και φυσικά αν καταφέρω να τον αγχώσω κι αυτόν θα κάνουμε μια τρύπα στο νερό! Γι' αυτό επιλέγω να είναι τουλάχιστον ο ένας από τους 2 χαλαρός σε αυτή τη φάση! Embarassed

264Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 11 Empty ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ... Τετ Νοε 02, 2011 7:33 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΕ ΤΙ ΠΟΝΟΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ?ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΕΝΤΩΣΩ ΤΟ ΔΕΞΙ ΜΟΥ ΠΟΔΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΔΕΞΙΑ ΜΟΥ ΩΟΘΗΚΗ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΝΙΩΣΑ ΕΝΑ ΔΥΝΑΤΟ ΚΡΑΚ!! ΚΑΙ ΠΟΝΟ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ!!ΜΕ "ΜΑΓΚΩΣΕ" ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ!

a-niki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα ομορφες κοπελιες. Να ρωτησω κατι ? Στις 30/11 ειχα ωορυξια (το επιβεβαιωσα το βραδυ της ιδιας μερας με τεστ) αλλα ειχα ερθει σε επαφη με τον ανδρα μου την προηγουμενη μερα βραδυ. Υπαρχει περιπτωση να εγινε γονιμοποιηση η παμε για τον επομενο μηνα? Δυστυχως επρεπε να φυγει στις 30 για επαγγελματικο ταξιδι και δεν υπηρχε επαναληψη σνιφ σνιφ ..

a-niki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αααα 30/10 εννοουσα χιχιχ

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τα τεστ ωορηξίας που έχω χρησιμοποιήσει εγώ, όταν βγαίνουν θετικά σημαίνει ότι θα κάνω ωορηξία στις επόμενες δύο μέρες, όχι ότι είμαι σε ωορηξία τη στιγμή που κάνω το τεστ. Τα δικά σου δεν είναι έτσι;

Πάλι έχεις πιθανότητες να έχεις συλλάβει, μιας και το σπέρμα ζει ως και 72 ώρες από όσο ξέρω.

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι.

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
KRISTI 1 έγραψε:ΚΑΛΕ ΤΙ ΠΟΝΟΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ?ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΕΝΤΩΣΩ ΤΟ ΔΕΞΙ ΜΟΥ ΠΟΔΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΔΕΞΙΑ ΜΟΥ ΩΟΘΗΚΗ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΝΙΩΣΑ ΕΝΑ ΔΥΝΑΤΟ ΚΡΑΚ!! ΚΑΙ ΠΟΝΟ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ!!ΜΕ "ΜΑΓΚΩΣΕ" ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ!

αν θυμάμαι πρέπει να είσαι στην δεύτερη μέρα καθυστέρησης ;
έχω ξεχάσει Embarassed
τι ακριβώς μάγκωσε και έκανε κρακ ; το πόδι ;
αχ άντε κάποια να κάνει την αρχή βρε παιδάκι μου !!

269Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 11 Empty ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ... Τετ Νοε 02, 2011 10:14 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΛΕΜΟΝΑΚΙ ΕΧΩ ΚΥΚΛΟ 28 ΜΕ 30 ΜΕΡΕΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η 30η ΜΕΡΑ!ΚΡΑΚ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΩΟΘΗΚΗΣ!

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
a-niki έγραψε:καλησπερα ομορφες κοπελιες. Να ρωτησω κατι ? Στις 30/11 ειχα ωορυξια (το επιβεβαιωσα το βραδυ της ιδιας μερας με τεστ) αλλα ειχα ερθει σε επαφη με τον ανδρα μου την προηγουμενη μερα βραδυ. Υπαρχει περιπτωση να εγινε γονιμοποιηση η παμε για τον επομενο μηνα? Δυστυχως επρεπε να φυγει στις 30 για επαγγελματικο ταξιδι και δεν υπηρχε επαναληψη σνιφ σνιφ ..

Τα τεστ ωορρηξίας δείχνουν ότι στις επόμενες 48ωρες θα γίνει οχι ότι έγινε! Συνήθως στις οδηγίες λένε ότι πρέπει να κάνεις αγάπες μετά απο 12ώρες καισε λιγότερες από 48 για να πέσεις μέσα σίγουρα! Πάντα υπάρχει πιθανότητα να ζήσουν παραπάνω ώρες τα σπερματοζωάρια (μέχρι 6 μέρες έχει διαπιστωθεί στην πιο extreme περίπτωση βέβαια!) οπότε μπορείς ακόμη να ελπίζεις!! Wink

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια μου...
Ακόμα να εμφανιστεί αυτή η περίοδος...Κάτι πονάκια που είχα χτες το βράδυ με κάνανε να λέω "τώρα, ήρθε, νάτη" άλλα τίποτα πάλι.
Μόνο στο στήθος μου τούμπανο και οι θηλές δεν ακουμπιούνται.
Τι να πω...αν δεν είχα πάει στο γυναικολόγο θα ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι είμαι εγκυος....Δεν παίζει να έκανε λάθος ο γιατρός έτσι δεν είναι ρε κορίτσια? Δεύτερη μέρα καθυστέρησης χτες αν ήμουν δε θα έβλεπε κάτι???
Έχω αρχίσει να αμφιβάλλω ακόμα και για το γιατρό, πυροβολήστε με κάποια!!!

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρκέλλα μου, δεν έκανες χοριακή σωστά; Αν θυμάμαι καλά υπέρηχο σου έκανε ο γιατρός..

Του είπες ότι είχες καθυστέρηση ή τον άφησες απλά να βγάλει συμπεράσματα από τον υπέρηχο;

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Του είπα ότι έχω συμπτώματα κολπίτιδας άλλα έχω δύο μέρες καθυστέρηση και μου λέει πρέπει να αποκλείσουμε την εγκυμοσύνη για να σου δώσω αγωγή, οπότε μου έκανε υπέρηχο και μου λέει το ενδομήτριό σου δεν είναι αρκετά παχύ να δηλώνει εγκυμοσύνη, σίγουρα δεν είσαι.
Του είχα ήδη πει να κάνω τεστ εγκυμοσύνης ή χωριακή και μου είπε ότι ο υπέρηχος θα δείξει σίγουρα, και του λέω από τόσο νωρίς? και μου λέει ναι!

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ε, τότε, τι να πω.. Για να το λέει ο γιατρός και μάλιστα με τέτοια σιγουριά, ίσως πρέπει να χαλαρώσεις και να τον εμπιστευτείς! Πάντως να ξέρεις πως και το άγχος σου μπορεί να παίζει παιχνιδάκια με την περίοδό σου! Εγώ την πατάω συχνά έτσι.

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αγχος είχα γιατί το στήθος μου ήταν όπως στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και με τρόμαξε..Δεν είναι ότι δε θέλω μωρό, ελεύθερα κάνουμε εδώ και 8 μήνες, άλλα μέχρι το Δεκέμβρη είμαι πολύ άσχημα από θέμα εργασιακό γιατί υπάρχει μια πιθανότητα να με ξαναπροσλάβουν στη δουλειά μου και αν έμενα τώρα έγκυος αυτό δεν υπήρχε περίπτωση να γίνει...

Ο γιατρός στην ουσία με ξεάγχωσε άλλα από εκείνη την ώρα περιμένω, περιμένω και τίποτα...Ταυτόχρονα κάνω και την αγωγή για την κολπίτιδα, αλλιώς θα έκανα και ένα τεστ να μου φύγει η ιδέα ότι ενδεχομένως να μη φαίνεται στον υπέρηχο. (παντως ούτε στην κόρη μου φαινόταν τπτ όταν είχα πάει μετά από δύο βδομάδες καθυστέρησης στο γυναικολόγο, και για να το επιβεβαιώσει μου έκανε τεστ ούρων στο ιατρείο).

Τώρα αγχώνομαι γιατί δεν έρχεται...ουφ....παράνοια???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις