Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
626 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 626 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μην ανησηχεις ετσι ειναι για ολες τις μανουλες Very Happy το ενστικτο θα δουλεψει και θα δεις που θα πεις αυτο ηταν και εγω που ανησυχουσα Πόσο σημαντικό είναι να έρχεται ο παιδίατρος σπίτι;;; - Σελίδα 2 215994 εμενα με ειχε ανχοση το μπανερακι του και αγορασα ενα τισ φισερ πραισ πανακρυβο και τελικα δεν ηταν οσο δυσκολο οσο φανταζομουν Πόσο σημαντικό είναι να έρχεται ο παιδίατρος σπίτι;;; - Σελίδα 2 654316

eyanthia

eyanthia
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
etoile! έγραψε:Ειναι οτι δεν εχω ιδεα απο παιδια και οι γυρω μου οχι μονο δε βοηθουν, πιο πολυ με μπερδευουν και με αγχωνουν!!! Πόσο σημαντικό είναι να έρχεται ο παιδίατρος σπίτι;;; - Σελίδα 2 534787

ο αποστολακος μου επειδη ειχε λιγο ικτερο κ του διαγνωστηκε κ συγγενης υποθυροειδισμος(δεν ειναι τιποτα σοβαρα αλλα εγω ειχα τρελαθει απο την αγωνια μου ωντας νεα μανουλα), τον ετρεχα στο παιδων κ στο ελενα που γεννησα για εξετασεις απο ημερων το καημενο! καθε φορα που βγαιναμε εξω ετρεμα απο την αγωνια μου, τον κουκουλωνα, εκανα σαν υστερικη (τι ειχαν τραβηξει οι δικοι μου...)και τελικα τιποτα δε κολλησε κ ολα πηγαν μια χαρα! γι'αυτο προσπαθησε να χαλαρωσεις κ ολα θα γινουν οπως πρεπει!

????????


Επισκέπτης
miki2009 έγραψε:μην ανησηχεις ετσι ειναι για ολες τις μανουλες Very Happy το ενστικτο θα δουλεψει και θα δεις που θα πεις αυτο ηταν και εγω που ανησυχουσα Πόσο σημαντικό είναι να έρχεται ο παιδίατρος σπίτι;;; - Σελίδα 2 215994 εμενα με ειχε ανχοση το μπανερακι του και αγορασα ενα τισ φισερ πραισ πανακρυβο και τελικα δεν ηταν οσο δυσκολο οσο φανταζομουν Πόσο σημαντικό είναι να έρχεται ο παιδίατρος σπίτι;;; - Σελίδα 2 654316

Α,περιττο να σου πω... το μπανακι του ειναι η νουμερο ενα φοβια μου!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Και οταν μου λενε οτι ειναι πανευκολο και το κρατάς απλα στο χερι, τους κοιταω λες και ειναι εξωγηινοι!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
etoile! έγραψε:
miki2009 έγραψε:μην ανησηχεις ετσι ειναι για ολες τις μανουλες Very Happy το ενστικτο θα δουλεψει και θα δεις που θα πεις αυτο ηταν και εγω που ανησυχουσα Πόσο σημαντικό είναι να έρχεται ο παιδίατρος σπίτι;;; - Σελίδα 2 215994 εμενα με ειχε ανχοση το μπανερακι του και αγορασα ενα τισ φισερ πραισ πανακρυβο και τελικα δεν ηταν οσο δυσκολο οσο φανταζομουν Πόσο σημαντικό είναι να έρχεται ο παιδίατρος σπίτι;;; - Σελίδα 2 654316

Α,περιττο να σου πω... το μπανακι του ειναι η νουμερο ενα φοβια μου!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Και οταν μου λενε οτι ειναι πανευκολο και το κρατάς απλα στο χερι, τους κοιταω λες και ειναι εξωγηινοι!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
ETSI FOBOMOYNA KI EGO ALA TELIKA KATELIKSA NA PO PANE XAMENA TA 40 EYRO POY EDOSA STO MPANIERAKI GIATI ITAN TELIKA POLI EFKOLO Πόσο σημαντικό είναι να έρχεται ο παιδίατρος σπίτι;;; - Σελίδα 2 215994

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
miki2009 έγραψε:
etoile! έγραψε:
miki2009 έγραψε:μην ανησηχεις ετσι ειναι για ολες τις μανουλες Very Happy το ενστικτο θα δουλεψει και θα δεις που θα πεις αυτο ηταν και εγω που ανησυχουσα Πόσο σημαντικό είναι να έρχεται ο παιδίατρος σπίτι;;; - Σελίδα 2 215994 εμενα με ειχε ανχοση το μπανερακι του και αγορασα ενα τισ φισερ πραισ πανακρυβο και τελικα δεν ηταν οσο δυσκολο οσο φανταζομουν Πόσο σημαντικό είναι να έρχεται ο παιδίατρος σπίτι;;; - Σελίδα 2 654316

Α,περιττο να σου πω... το μπανακι του ειναι η νουμερο ενα φοβια μου!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Και οταν μου λενε οτι ειναι πανευκολο και το κρατάς απλα στο χερι, τους κοιταω λες και ειναι εξωγηινοι!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
ETSI FOBOMOYNA KI EGO ALA TELIKA KATELIKSA NA PO PANE XAMENA TA 40 EYRO POY EDOSA STO MPANIERAKI GIATI ITAN TELIKA POLI EFKOLO Πόσο σημαντικό είναι να έρχεται ο παιδίατρος σπίτι;;; - Σελίδα 2 215994

Εμένα ήρθε η μαία την 2η μέρα στο δωματιο και την κάναμε μαζί μπάνιο, παρόλο που ήμουν καλωδιωμένη, με τις οδηγίες της, την κάναμε εύκολα μπάνιο στο νιπτήρα του δωματίου....Δεν είναι τίποτα! Μετά τον 6ο μήνα που δε μπορούσα να την κρατάω πια την έβαλα στην μπανιέρα μας σε ένα καθισματάκι! Η βρεφική μπανιέρα δε με βόλεψε καθόλου εμένα, ολόκληρη ιστορία είναι και πιάνει και πολύ χώρο...

????????


Επισκέπτης
Εγω δεν αγορασα μπανιερα μετα απο προτροπη ολων γυρω μου και απ οτι ακουω απο εσας!! Ειπα οτι αφου γεννηθει, ολο και καποιος μπορει να φερει δωρο και να πρεπει να το αλλαξω, ε παιρνω τοτε αμα δω οτι χρειαζεται!!! Θα δειξει... Very Happy

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και για μενα ειναι πολυ σημαντικο να ερχεται στο σπιτι ο παιδιατρος καθως επίσης και να τον βρισκεις στον τηλεφωνο 24 ωρες το 24 ωρο, ολην την εβδομαδα! Εγω ειμαι πολυ τυχερη γιατι η δικια μας πληροι αυτες τις προυποθεσεις και ειναι και πολυ καλή!

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elenikal έγραψε:Και για μενα ειναι πολυ σημαντικο να ερχεται στο σπιτι ο παιδιατρος καθως επίσης και να τον βρισκεις στον τηλεφωνο 24 ωρες το 24 ωρο, ολην την εβδομαδα! Εγω ειμαι πολυ τυχερη γιατι η δικια μας πληροι αυτες τις προυποθεσεις και ειναι και πολυ καλή!

Συμφωνώ,και γω για τον ίδιο λόγο έχω παραμείνει στην ίδια παιδίατρο!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:Ειναι οτι δεν εχω ιδεα απο παιδια και οι γυρω μου οχι μονο δε βοηθουν, πιο πολυ με μπερδευουν και με αγχωνουν!!! Πόσο σημαντικό είναι να έρχεται ο παιδίατρος σπίτι;;; - Σελίδα 2 534787


καλα etoile ολοι ευκολα τα βρηκαν!τι να σου πω!μπουρδες!
Στο πρωτο παιδι ιδιως εχεις αγχος,κ για το μπανιο,κ για ολα. Οσο περναει ο καιρος θα του παρεις τον αερα Razz κ μπανιο θα κανεις ευκολα εξω θα το βγαζεις (οπως γουσταρεις,θες μεσα 40 μερες?μεινε μεσα.θες να βγεις νωριτερα?βγες!). Αυτο με εκνευριζε οταν ημουν εγκυος,ολοι πια τα εκαναν με την μια ολα!!κ ξανα θα πω: μπουρδες! Laughing
Κ για τον παιδιατρο,δεν εχει καλυτερο κ χειροτερο,
αν οδηγεις ή μπορει αν σας παει ο αντρας,ειναι κοντα σου το ιατρειο κ εννοειται ειναι καλος γιατρος πας και εσυ στο ιατρειο.
αν δεν οδηγεις,ειναι δυσκολο να σε παει καποιος,ειναι μεγαλη αποσταση απο το σπιτι σας τοτε επιλεγεις εναν να ερχεται σε σας.
Δεν θα παθει ακτι το λεχουδι αν το βγαλεις εξω,μην ειμαστε υπερβολικες.Τοσα μωρα που τα πανε οι γονεις τους στο ιατρειο τι επαθαν ?
Οπως σε εξυπηρετει εσενα λοιπον. μην φοβασαι,δεν θα παθει κατι το μωρο σου. Cool

????????


Επισκέπτης
litsakos έγραψε:
etoile! έγραψε:Ειναι οτι δεν εχω ιδεα απο παιδια και οι γυρω μου οχι μονο δε βοηθουν, πιο πολυ με μπερδευουν και με αγχωνουν!!! Πόσο σημαντικό είναι να έρχεται ο παιδίατρος σπίτι;;; - Σελίδα 2 534787


καλα etoile ολοι ευκολα τα βρηκαν!τι να σου πω!μπουρδες!
Στο πρωτο παιδι ιδιως εχεις αγχος,κ για το μπανιο,κ για ολα. Οσο περναει ο καιρος θα του παρεις τον αερα Razz κ μπανιο θα κανεις ευκολα εξω θα το βγαζεις (οπως γουσταρεις,θες μεσα 40 μερες?μεινε μεσα.θες να βγεις νωριτερα?βγες!). Αυτο με εκνευριζε οταν ημουν εγκυος,ολοι πια τα εκαναν με την μια ολα!!κ ξανα θα πω: μπουρδες! Laughing
Κ για τον παιδιατρο,δεν εχει καλυτερο κ χειροτερο,
αν οδηγεις ή μπορει αν σας παει ο αντρας,ειναι κοντα σου το ιατρειο κ εννοειται ειναι καλος γιατρος πας και εσυ στο ιατρειο.
αν δεν οδηγεις,ειναι δυσκολο να σε παει καποιος,ειναι μεγαλη αποσταση απο το σπιτι σας τοτε επιλεγεις εναν να ερχεται σε σας.
Δεν θα παθει ακτι το λεχουδι αν το βγαλεις εξω,μην ειμαστε υπερβολικες.Τοσα μωρα που τα πανε οι γονεις τους στο ιατρειο τι επαθαν ?
Οπως σε εξυπηρετει εσενα λοιπον. μην φοβασαι,δεν θα παθει κατι το μωρο σου. Cool

Το να το παω στο ιατρειο με προβληματιζει γιατι θα ειναι χειμωνας και δε θελω να το παω σε ενα δωματιο γεματο με παιδακια και 100 ιωσεις! Δε με νοιαζει που θα τον βγαλω εξω (εκτος αν βεβαια εχει κανενα εντελως χαλια καιρο!!),ισα ισα που απο τωρα λεω οτι αν εχει καλο καιρο θα τον βγαζουμε βολτουλες, σιγα μη κατσω μεσα στο σπιτι 3-4 μηνες!!! Θα τρελαθω!! Αλλα δε θελω να τον παω μεσα στα παιδακια τους πρωτους 2-3 μηνες, νομιζω οτι ειναι επικινδυνο!!

Τι αγχη βαζω και εγω!!! Laughing

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λογικα ειναι τα αγχη σου,πρωτο μωρο δεν ξερεις πως θα ειναι. Οπως νιωθεις θα κανεις ετσι κι αλλιως.Περνωντας ο καιρος θα διαπιστωνεις μονη σου ποια ειναι υπερβολικα κ ποια οχι απο αυτα που θα κανεις. Smile Καπως ετσι ειναι για ολες μας.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις