Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
550 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 550 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Respect . ΕΙΣΤΕ ΓΟΝΕΙΣ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ! ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΑΝΤΑ ΓΕΛΑΣΤΟ!

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευχομαι να σας εχει ο θεος καλα κ να μεγαλωσετε την οικογενεια σας κ αλλο!!! ενα μεγαλο μπραβο σε σενα κ στον αντρα σου ....

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πόσο πολύ χαίρομαι που ο μπέμπης σας είναι μια χαρά και αυτό γιατί εσείς πιστέψατε ότι όλα θα πάνε καλά και δεν το βάλατε κάτω!
Να είναι πάντα γερός και δυνατός και αυτός αλλά και εσείς για να τον μεγαλώσετε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο!

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να σας ζησει το μωρακι σας να ειναι παντα καλοτυχο, υγιες και ευτυχισμενο να το δειτε οπως επιθυμείτε.

http://www.worldjamboree.gr

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συγχαρητήρια σε εσάς που το παλέψατε και στον γιατρό που σας καθοδήγησε σωστά....και βέβαια ένα μεγάλο μπράβο στον μικρό αγωνιστή.
Ευχομαι την επόμενη φορά που το παιδί θα πάει Αγγλία θα είναι για σπουδές Laughing

dolfin


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
να σας ζησει.σας αξιζει η ευτυχια που ζειτε τωρα.

pf


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΜΙΝΑ+μπέμπα σε ευχαριστώ πάρα πολύ γλυκιά μου κι εσύ να χαίρεσαι την κορούλα σου και να την καμαρώσεις όπως επιθυμείς!
Mamavivo, να’ σαι καλά. Ώρες-ώρες δεν ξέρω ούτε εγώ πού βρήκα το θάρρος…Πίστευα όμως και πιστεύω ακράδαντα ότι είναι άδικο να αφαιρείς μία ζωή επειδή έτσι θέλεις.
RANIAASIKIDOY σε ευχαριστώ πολύ! Όσες μέρες ο μικρός ήταν στη μονάδα και τον επισκεπτόμουν είδα πραγματικά πολύ πόνο. Μακάρι όλα τα παιδάκια σ’ αυτό τον πλανήτη να είναι καλά και να μην περάσει κανένας άλλος γονιός αυτά που ζήσαμε εμείς.
Spapastamou σε ευχαριστούμε πολύ. Να χαίρεσαι κι εσύ το μπεμπάκι σου και να το καμαρώσεις όπως επιθυμείς!
Trilly μου, ήρωας είναι ο μικρός! Όταν ήμασταν στην Αγγλία, κατά τη διάρκεια της επέμβασης, οι μαθητευόμενοι που παρακολουθούσαν τον έλεγαν “Greek fighter”… Αγωνιστής λοιπόν από την κοιλιά μου…
Stefanakos, σε ευχαριστούμε πάρα πολύ!
Mommy12585, όντως ο καθηγητής στην Αγγλία ήταν ο Κύπρος Νικολαΐδης. Πρόκειται για έναν άνθρωπο με όλη τη σημασία της λέξης. Μακάρι να τον έχει καλά ο Θεός, για να μπορεί να βοηθάει όλο τον κόσμο. Οι γιατροί μου όμως στο νησί ήταν αυτοί που με καθοδήγησαν και μου τον σύστησαν, γι’ αυτό και τους είμαι ευγνώμων!
Mama katerina, να’ σαι καλά. Μάθημα ζωής, όπως το λες. Από το γεγονός εκείνο κι ύστερα συνειδητοποιήσαμε πως πρέπει να απολαμβάνουμε την κάθε στιγμή, χωρίς να στεκόμαστε και να στεναχωριόμαστε για ασήμαντα γεγονότα!
Maria M, σε ευχαριστώ πολύ! Να χαίρεσαι το ζουζουνάκι σου
Supermom, σε ευχαριστούμε κι εσένα. Α, και να ξέρεις ότι ποτέ στη ζωή μου δεν ήμουν τόσο θαρραλέα Απλά μου έδωσαν κουράγιο οι άνθρωποί μου και πίστεψα σε αυτό που μου είπε η κουμπάρα μου:
«Όταν ο Θεός θέλει να σου κάνει ένα ξεχωριστό δώρο,
στο τυλίγει μέσα σε ένα πρόβλημα»…

Grammatiki και litsakos σας ευχαριστώ πάρα πολύ και σας εύχομαι να έχετε πάντα χαρές στη ζωή σας!
Fatsoulinaki, όντως κάθε φορά που σκέφτομαι την ιστορία μας δακρύζω από χαρά κι ευγνωμονώ τον Θεό. Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου.
Αλικάκι, σε ευχαριστούμε πάρα πολύ κι ανταποδίδουμε τις ευχές.
Τουρτίτσα, αυτό ακριβώς θέλαμε με τη δημοσιοποίηση της «περιπέτειάς» μας, να δώσουμε κουράγιο σε ζευγάρια που περνάμε δύσκολες στιγμές…Σε ευχαριστούμε!
Katerina780, ο πόνος κάθε μάνας περνάει αντικρίζοντας τα ματάκια του παιδιού της. Το ίδιο και ο δικός μου. Να χαίρεσαι την οικογένειά σου!
Bonheur και markellajohny, σας ευχαριστούμε πάρα πολύ. Όντως, bonheur, η θυσία άξιζε! Markellajohny, μακάρι καμία μανούλα να μην περάσει ποτέ ξανά αυτό τον εφιάλτη…
Lara@, Lilliput και chicken σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας.
Manoulita-fraoulita και alexia-marinos σας ευχαριστούμε πολύ. Να χαίρεστε τις οικογένειές σας.
Chrisla 2216, σε ευχαριστώ. Όντως, όταν το υγρό είναι λίγο, υπάρχει η πιθανότητα να απορροφηθεί μόνο του (όπως φαντάζομαι ότι έγινε στη δική σου περίπτωση). Δυστυχώς όμως εμάς ήταν τέτοια η ποσότητά του που καθιστούσε αδύνατη την ανάπτυξη των πνευμόνων! Φαντάσου ότι όταν έβγαλε ο καθηγητής το υγρό πετάχτηκε πάνω μας και το άσπρο μου πουκάμισο έγινε… κιτρινάκι!!! «Αυτό ήταν το υγρό του παιδιού σου» μου είπε «τώρα είναι καλά!»…
Μαμακα μου και αγγελικημαρια, να ’στε καλά και να χαίρεστε τις οικογένειές σας.
Despoinaki,σε ευχαριστώ κοπέλα μου. Να χαίρεσαι κι εσύ το κοριτσάκι σου και να το καμαρώσεις όπως επιθυμείς!
Dimitra37, σε ευχαριστώ κι εσένα και σου εύχομαι να απολαμβάνεις κάθε στιγμή της μέρας με το παιδάκι σου!
New2eenmommy, να είσαι καλά.. Εγώ πάλι ελπίζω να πάει νωρίτερα για… διακοπές!
Dolphin, σε ευχαριστούμε πάρα πολύ.

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Διάβασα το κείμενο σου 2 φορές , ξέρεις τη μου έκανε εντύπωση ; η ερώτηση -προτροπή του γιατρού σου :θέλετε να το παλέψετε; είναι ελάχιστοι οι γιατροί που παίρνουν το ρίσκο αλλά να σε ενθαρρύνουν .
Πάντως δεν είναι τραγικό να πρέπει να φύγει ένα ζευγάρι να πάει στην Αγγλία να κάνει κάτι τέτοιο; γιατί εδώ δεν έχουν την υποδομή και την κατάρτιση ; γιατί πρέπει να φεύγουν έξω ; Μιλάμε για έναν αγώνα συναισθηματικό και οικονομικό ... Είπες η ευθυνοφοβία των Ελλήνων γιατρών .. πόσο δίκιο έχεις ,,, το παιδί που πήγε στην Αγγλία και γύρισε πίσω καλά ας είναι το πρώτο και ας γίνει παράδειγμα να μπορέσουν τα νέα ζευγάρια να μην παίρνουν αμέσως την απόφαση να διακόψουν την κύηση αλλά να το παλέψουν ...
Να είσαι καλά κοπέλα μου εσύ και ο άντρας σου και να τον δείτε να μεγαλώνει.

pf


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Βανια μου, σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου για τις ευχές σου. Όντως οι γιατροί μου έδωσαν και τις δυο επιλογές: διακοπή κύησης (με τοκετό απ’ όσο γνωρίζω) και αγώνα. Ήταν αυτοί που με ενθάρρυναν και ήταν δίπλα μου. Ήταν αυτοί που ενώ ο χρόνος έτρεχε και δεν προλαβαίναμε μου έλεγαν «όλα καλά θα πάνε, πίστευε. Θα δεις εμείς θα βρεθούμε πιο μπροστά από τον χρόνο»…Πλέον τους συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλες τις γυναίκες, γιατί πραγματικά τιμάνε τον όρκο που έδωσαν!

basilikaki

basilikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ. Ο ΘΕΟΣ ΣΑΣ ΤΟ ΕΔΩΣΕ ΓΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ Η ΘΕΛΗΣΗ ΣΑΣ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΗ. ΝΙΩΘΩ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕΣ ΕΣΥ.
ΕΙΣΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΡΟΣ ΜΙΜΗΣΗ. ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥΣ ΤΙΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.

mpougatsoula24

mpougatsoula24
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αναρτιχιασα με την υπεροχη ιστορια σου
συγχαρητηρια για τον αγωνα που δωσατε
για το κουραγιο που δειξατε
να σας ζησει ο λιλιπουτιος αγωνιστης σας
να ειναι παντα γερος κ καλοτυχος
να τον χαιρεστε... κ ευχομαι απο δω κ περα να εχετε ΜΟΝΟ δακρυα χαρας να τον χαιρεστε "Το παιδί που πήγε στην Αγγλία" - Σελίδα 2 417472 Respect

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χιλια μπραβο για την πιστη σας και τη θεληση σας!Να χαιρεστε το αγορακι σας και να ειστε γεροι και τυχεροι παντα!

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΠΡΑΒΟ!ΜΠΡΑΒΟ!ΜΠΡΑΒΟ!το μόνο που έχω να πω!εγώ είχα μια μικρή επιπλοκή στη γέννα και απο την τρομάρα μου δεν μου έπεφτε η πίεση για 2 εβδομάδες. Δεν μπορώ καν να φανταστώ τι τραβήξατε εσείς!Πάντως η υποστήριξη απο τον άντρα σου είναι μεγάλο πράγμα!να είναι πάντα το παιδάκι σας γερό και με το καλό να έρθει κι άλλο όσο πιο εύκολα γίνεται!
αϊ στο καλό μας έκανες και κλάψαμε απογευματιάτικο!!!!!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να τον χαιρεσαι!!!!!!παντα γερος και δυνατος ο μποπιρακος σου!!!!!!!

mama_tou_konstantinou

mama_tou_konstantinou
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ο μπομπιρακος ειναι πολυ τυχερος που σας εχει γονεις!
Μπραβο σας που το ψαξατε αλλα και για τον αγωνα που δωσατε.
Να τον χαιρεστε και να σας χαιρεται! Very Happy

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοπέλα μου σου αξίζουν πολλά συγχαριτήρια για το θάρρος, την ψυχραιμία, την αισιοδοξία, τη δύναμη της ψυχής σου! Ο Θεός όμως σε αντάμειψε και σου χάρισε αυτό το αγγελάκι για πάντα δίπλα σου. Εύχομαι πάντα χαρές από δω και μετά και μόνο όμορφα πράγματα να σου συμβαίνουν. Μακάρι να στε πάντα γεροι και δυνατοι και να καμαρωσετε το γιοκα σας γαμπρό. Είστε ένα όμορφο παράδειγμα σε έναν άσχημο κόσμο και σας ευχαριστώ για το μήνυμα δύναμης, αισιοδοξίας και αγάπης που μου δίνετε και μας δίνετε! Να σας έχει ο Θεός καλά!

pf


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Basilikaki, σε ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω όντως να πάρουν κουράγιο και άλλες μανούλες και να κυνηγήσουν το όνειρό τους ως το τέλος…Άλλωστε, η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!
Mpougatsoula24, σε ευχαριστούμε πάρα πολύ. Να χαίρεσαι κι εσύ το παιδάκι σου!
Sophia, να ‘σαι καλά και να απολαμβάνεις κάθε στιγμή με τη μικρή σου!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ, να χαίρεσαι τα παιδάκια σου. Μετά από αυτά που περάσαμε, κατάλαβαμε πως η πίστη κάνει θαύματα… Αν κάτι –λένε- το θέλεις τόσο πολύ, τότε το σύμπαν συνωμοτεί για να το αποκτήσεις…Εμείς λοιπόν το θέλαμε και το αποκτήσαμε!!!
Athina24, σε ευχαριστούμε πολύ πολύ. Να χαίρεσαι τα κοριτσάκια σου!
Mama_tou_konstantinou, σε ευχαριστούμε για τις ευχές σου! Θεωρώ βέβαια πως οι τυχεροί είμαστε εμείς που τον έχουμε αγκαλιά τώρα…
Vasiakalou, εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου να έχεις μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να κρατήσεις σύντομα αγκαλιά το μωράκι σου. Σε ευχαριστώ για τα λόγια σου και ανταποδίδω τις ευχές…

Tinkibell

Tinkibell
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μπράβο σας συγχαρητήρια για την πίστη σας, το θάρρος σας το κουράγιο σας...με δυσκολία συγκεντρωνω λέξεις γι αυτη την πρόταση, σε τέτοιες καταστάσεις όλες οι λέξεις μου φαίνονται τόσο φτωχές. Μέσα απτην ψυχη μου σας ευχομαι ο μικρός σας αγγελος να ναι πάντοτε υγειης κ αυτο να ναι απλα ενα κακο όνειρο που όμως τον έφερε στη ζωη. Να τον χαίρεστε

marilita1


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μονο μπραβο και πολλα συγχαρητηρια σας αξιζουν για το ψυχικο σας σθενος και την επιμονη σας να τα φερετε ολα εις περας. Να ζησετε ολοι σας τρισευτυχισμενοι. Very Happy

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
θα ήθελα να σου πω αρχικά πόσο χαίρομαι και συγκινούμαι που η ιστορία σου είχε το τέλος της αρχής που επιθυμούσες... Να είσαι ΠΑΝΤΑ εσύ και η οικογένεια σου γερή και δυνατή, να δίνεις κάθε μέρα πολλά φιλιά στο μωράκι σου και να σας έχει ο Θεος καλά...

Αν θέλεις και αν μπορείς δώσε μας περισσότερες πληροφορίες για την πάθηση αυτή... θα ήταν πολύτιμη μια ενημέρωση για εμάς από μια μανούλα που την έζησε...

Σε ευχαριστούμε ούτως η άλλως για την δύναμη που μας διδάσκουν μανούλες όπως εσύ και την θέληση σου να μοιραστείς μαζί μας την εμπειρία σου...

σου εύχομαι...ΜΙΑ ΖΩΗ...ΥΓΕΙΑ!!!

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΔΥΜΑΜΗ ΨΥΧΗΣ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΣΑΣ !!ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΑΣ !! ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙ ΟΠΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΣΑΝ 2η ΜΑΝΑ!!!

pf


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Tinkibell έγραψε:Μπράβο σας συγχαρητήρια για την πίστη σας, το θάρρος σας το κουράγιο σας...με δυσκολία συγκεντρωνω λέξεις γι αυτη την πρόταση, σε τέτοιες καταστάσεις όλες οι λέξεις μου φαίνονται τόσο φτωχές. Μέσα απτην ψυχη μου σας ευχομαι ο μικρός σας αγγελος να ναι πάντοτε υγειης κ αυτο να ναι απλα ενα κακο όνειρο που όμως τον έφερε στη ζωη. Να τον χαίρεστε

Tinkibell σε ευχαριστούμε πάρα πολύ!Να χαίρεσαι κι εσύ το ζουζουνακι σου!

pf


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
marilita1 έγραψε:Μονο μπραβο και πολλα συγχαρητηρια σας αξιζουν για το ψυχικο σας σθενος και την επιμονη σας να τα φερετε ολα εις περας. Να ζησετε ολοι σας τρισευτυχισμενοι. Very Happy

marilita1 να' σαι καλά κοπέλα μου. Όταν περνούσα όλη αυτή την κατάσταση, πίστευα ότι δεν έχω δύναμη καθόλου!Μέρα μετη μέρα όμως αποδεικνυόταν ότι έκρυβα τόση επιμονή που ούτε εγώ δεν φανταζόμουν. Να είσαι καλά και να χαίρεσαι την οικογένειά σου.

pf


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
γεωργία02/07/10 έγραψε:θα ήθελα να σου πω αρχικά πόσο χαίρομαι και συγκινούμαι που η ιστορία σου είχε το τέλος της αρχής που επιθυμούσες... Να είσαι ΠΑΝΤΑ εσύ και η οικογένεια σου γερή και δυνατή, να δίνεις κάθε μέρα πολλά φιλιά στο μωράκι σου και να σας έχει ο Θεος καλά...

Αν θέλεις και αν μπορείς δώσε μας περισσότερες πληροφορίες για την πάθηση αυτή... θα ήταν πολύτιμη μια ενημέρωση για εμάς από μια μανούλα που την έζησε...

Σε ευχαριστούμε ούτως η άλλως για την δύναμη που μας διδάσκουν μανούλες όπως εσύ και την θέληση σου να μοιραστείς μαζί μας την εμπειρία σου...

σου εύχομαι...ΜΙΑ ΖΩΗ...ΥΓΕΙΑ!!!

γεωργία02/07/10 σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου.
Δυστυχώς δεν μπορώ να δώσω λεπτομέρεις για την "πάθηση" καθώς όσο κι αν ψάξαμε το λόγο, κανένας γιατρός δεν ήταν σε θέση να μας πει. Όλοι είπαν ότι ήταν μία δυσπλασία, κάτι δηλαδή δεν πήγε καλά κατά τη διάρκεια σχηματισμού του εμβρύου! Αρκετά σπάνια περίπτωση, καθώς η θωρακική κοιλότητα ήταν γεμάτη υγρό, πράγμα που θα καθιστούσε αδύνατη την ανάπτυξη των πνευμόνων! Αυτό θα σήμαινε είτε ότι δεν θα άντεχε η καρδούλα του και θα ειχαμε ενδομήτριο θάνατο σε προχωρημένη κύηση είτε ότι θα φτάναμε σε τοκετό, αλλά το μωράκι δεν θα χαιρόταν αυτό τον κόσμο. Ίσα που θα το έβλεπα, θα το άκουγα για λίγο και μετά......
Από την όλη ιστορία, το "ηθικό δίδαγμα" αν θες, είναι να κάνουμε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις όποτε πρέπει και να έχουμε πίστη τόσο στο Θεό όσο και στο γιατρό μας!
Σε ευχαριστώ και πάλι και εύχομαι να είσαι καλά κι εσύ κι η οικογένειά σου!

pf


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mariloy έγραψε:ΔΥΜΑΜΗ ΨΥΧΗΣ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΣΑΣ !!ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΑΣ !! ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙ ΟΠΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΣΑΝ 2η ΜΑΝΑ!!!

mariloy σε ευχαριστώ πολύ και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου (αν θυμάμαι καλά έχεις δυο)! Να σου πω οτι αυτός ήταν και ο λόγος δημοσίευσης της ιστοριούλας μας. Θελουμε να πούμε στις μέλλουσες μαμάδες που ίσως αντιμετωπίζουν πρόβλημα στην εγκυμοσύνη τους ότι όλα είναι δυνατά! Μην τα παρατάνε επειδή κάποιος δεν θέλει να χαλάσει τη φήμη του....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις