Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
271 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 271 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 15]

76ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:17 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κ ΕΓΩ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΓΑΜΟΥΣ ΠΗΓΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΡΥΖΙ

77ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:19 pm

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bonheur έγραψε:
mama katerina έγραψε:
bonheur έγραψε:Υπάρχει εγκύκλιος της Εκκλησίας της Ελλάδος που ορίζει ως κώλυμα τη μη τέλεση θρησκευτικού γάμου από πλευράς αναδόχων (είχε βγει όταν θεσπίστηκε ο πολιτικός γάμος και δεν άλλαξε από τότε). Εφόσον λοιπόν ο κληρικός υπάγεται στη δικαιοδοσία της Ελλαδικής Εκκλησίας οφείλει να εφαρμόζει τις διατάξεις της και να μην παριστάνει τον "κουλ" για να μη δυσαρεστήσει τυχόν πελάτες..

ετσι σαν πελατες μας βλεπουν...γιαυτο και το "δωστε κατι"... αφηνουμε μπουρμπουαρ και στην εκκλησια [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Να σου πω, επειδή το λέμε πολύ αυτό...εγώ έχω άλλη εμπειρία από την εκκλησία. Επειδή ήμουν από φτωχή οικογένεια (κλαψ Ξανθόπουλος Very Happy ), μίλησε ο παπάς της ενορίας μου στο μητροπολίτη, ο οποίος ενέκρινε μια μικρή μηνιαία υποτροφία για εμένα και πολλούς άλλους συντοπίτες που είχαμε το ίδιο θέμα. Δεν μας ζήτησαν τίποτε, μόνο μια βεβαίωση ότι παρακολουθούμε τακτικά τα μαθήματα. Το θεώρησα πολύ φυσιολογικό να δώσω κάτι όταν έγινα κι εγώ κουμπάρα και νονά, γιατί έζησα από κοντά και γνωρίζω πολύ καλά τα λειτουργικά έξοδα μιας εκκλησίας, αλλά και τον κόσμο που περιμένει κάτι από την ενορία του.Όταν ξοδεύω χιλιάρικα σε άσκοπο στολισμό, είναι ντροπή να τσιγκουνευτώ τη συνδρομή στο ναό. Ούτε έχει υποχρέωση ο νεωκόρος να κάθεται μέχρι τα μεσάνυχτα να σκουπίζει τα ρύζια και τα πατημένα ροδοπέταλα που άφησα πίσω μου, χωρίς ένα χαρτζηλίκι...Προσωπική άποψη βέβαια.




Καταρχήν κανεις δεν ακύρωσε το έργο της εκκλησίας που είναι μεγάλο... Μέρος της εκκλησίας όμως απομακρύνουν τον κόσμο από αυτή...
Τώρα για τις πληρωμές...Συγνώμη κιόλας αλλα που ζεις;;;; Τα έξοδα του κάθε ναού καλύπτονται από την εκάστοτε μητρόπολη... Τα έξοδα της κάθε μητρόπολης από τους πιστούς!!!!
Δηλαδή από εμας!!! Δημόσιοι υπάλληλοι είναι οι παπάδες και με μισθό.. Παχυλό ο οποίος πάρα την κρίση και τις περικοπές δεν πειράχθηκε.... Δεν είσαι υποχρεωμένος να δώσεις φράγκο σε κανένα!!!!! Όλοι πληρώνονται απο το κράτος!!! και το ρεύμα και η καθαριότητα (από χρήματα των πιστών) και όοοοοολαααααα!!!!!
Ο νονος και το ζευγάρι δεν χρειαζεται να δώσουν χρήματα!!! Ασχετα που τους ζητάνε και είναι εντελως παράνομο!!!! Αλλο αν θες να κάνεις δωρεα από μόνος σου....
όσο για την εγκύκλιο ...... "H άρνηση όμως βαπτίσεως , εκ μέρους ορισμένων ιερέων, τέκνων, τα οποία
προέρχονται εκ πολιτικού γάμου των γονέων των « είναι άστοργος και
αδικαιολόγητος, νευ ουδανός κανονικού και θεολογικού ερείσματος»(2).
Τοιουτοτρόπως, εφ’ όσον οι γονείς, οι οποίοι έχουν τελέσει πολιτικό γάμο
, προσέρχονται εις την Εκκλησία για να βαπτίσουν τα παιδιά τους,
έκαστον των οποίων αποτελεί ιδίαν εικόνα του Θεού και ανεξάρτητη ηθική
προσωπικότητα, η Εκκλησία ως φιλόστοργος μητέρα εκδέχεται ως θετική την
ενέργεια αυτή. Και με τη συγκατάβαση και στοργή της Εκκλησίας
επηρεάζονται ευμενώς κα διευκολύνονται τα μέγιστα εις την εν καιρώ
τέλεση και του θρησκευτικού τους γάμου, προς πλήρη αποκατάσταση των
πνευματικών των δεσμών με τη Μητέρα Εκκλησία" λέει και αυτό!!!!

78ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:20 pm

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
siren έγραψε:Ναι ρε Ελενακι μου αντε πες οτι ζητας εξτρα πραγματα να τα πληρωσεις, οταν ομως δεν ζητας τιποτα γιατι σου ζηταει να πληρωσεις?

bonheur δεν ειπα οτι ολοι οι παπαδες ειναι τετοιοι αλλα οι περισσοτεροι ειναι δυστυχως. Στο χωριο μου το το παπα τον λεμε παπουλη ειναι απιστευτος και ειναι τελειος ειναι διαφορετικος απο τους αλλους.
Πια εχει γινει επαγγελμα κ λιγοι ειναι αυτοι που το νιωθουν.....


Εμ, εκεί έχουν ευθύνη αυτοί που τους χειροτονούν και δεν τους ελέγχουν.

79ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:21 pm

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
bonheur έγραψε:
mama katerina έγραψε:
bonheur έγραψε:Υπάρχει εγκύκλιος της Εκκλησίας της Ελλάδος που ορίζει ως κώλυμα τη μη τέλεση θρησκευτικού γάμου από πλευράς αναδόχων (είχε βγει όταν θεσπίστηκε ο πολιτικός γάμος και δεν άλλαξε από τότε). Εφόσον λοιπόν ο κληρικός υπάγεται στη δικαιοδοσία της Ελλαδικής Εκκλησίας οφείλει να εφαρμόζει τις διατάξεις της και να μην παριστάνει τον "κουλ" για να μη δυσαρεστήσει τυχόν πελάτες..

ετσι σαν πελατες μας βλεπουν...γιαυτο και το "δωστε κατι"... αφηνουμε μπουρμπουαρ και στην εκκλησια ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 679259

Να σου πω, επειδή το λέμε πολύ αυτό...εγώ έχω άλλη εμπειρία από την εκκλησία. Επειδή ήμουν από φτωχή οικογένεια (κλαψ Ξανθόπουλος Very Happy ), μίλησε ο παπάς της ενορίας μου στο μητροπολίτη, ο οποίος ενέκρινε μια μικρή μηνιαία υποτροφία για εμένα και πολλούς άλλους συντοπίτες που είχαμε το ίδιο θέμα. Δεν μας ζήτησαν τίποτε, μόνο μια βεβαίωση ότι παρακολουθούμε τακτικά τα μαθήματα. Το θεώρησα πολύ φυσιολογικό να δώσω κάτι όταν έγινα κι εγώ κουμπάρα και νονά, γιατί έζησα από κοντά και γνωρίζω πολύ καλά τα λειτουργικά έξοδα μιας εκκλησίας, αλλά και τον κόσμο που περιμένει κάτι από την ενορία του.Όταν ξοδεύω χιλιάρικα σε άσκοπο στολισμό, είναι ντροπή να τσιγκουνευτώ τη συνδρομή στο ναό. Ούτε έχει υποχρέωση ο νεωκόρος να κάθεται μέχρι τα μεσάνυχτα να σκουπίζει τα ρύζια και τα πατημένα ροδοπέταλα που άφησα πίσω μου, χωρίς ένα χαρτζηλίκι...Προσωπική άποψη βέβαια.

σεβομαι την αποψη σου και συμφωνω στο οτι δεν ειναι ολοι ιδιοι υπαρχουν και κληρικοι που πραγματικα νοιαζονται και βοηθανε! αλλα ειναι δυστυχως η εξαιρεση στον κανονα.. διαφωνω σε αυτο που λες πως πρεπει να χαρτζιλικωσω τον παππα με το ετσι θελω γιατι ετσι τα ζητανε μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας! ναι να δωσω αν θελω εγω να συνεισφερω στον ναο αλλα οχι ετσι... οσο για τον στολισμο ειμαι κατα της υπερβολης γενικα στην εκκλησια αλλα ενα λουλουδι ναι θα πληρωσω να το βαλω μια φορα παντρευομαι και δεν τα ζητησα απο κανεναν δουλευω και πληρωνω επισης πληρωνω και τον παππα που ζηταει το εξτραδακι του... γιατι??? οποτε αμα θελει να εχει κανονες να μην ζηταει και λεφτα (που ετσι κι αλλιως δεν θα επρεπε να τα ζηταει) ας πληρωσει εκεινος τον νεωκορο.. ο νεωκορος θελει και παει πουθενα δεν φαινεται μαυρα ειναι τα "χαρτζηλικια" του ...ασε ειναι μεγαλο θεμα...με φιλικη παντα διαθεση ετσι? απλα εχουμε διαφορετικες αποψεις
συμφωνώ μαμά Κατερίνα

80ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:25 pm

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και να σας πω και κατι άλλο....
Αμα βγαλουμε άκρη με το συγκεκριμένο θέμα.....Εμένα να με χε@@@@!!!!

81ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:26 pm

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Evaggelitsa 26 έγραψε:Και να σας πω και κατι άλλο....
Αμα βγαλουμε άκρη με το συγκεκριμένο θέμα.....Εμένα να με χε@@@@!!!!


οντως ειναι ενα απο τα θεματα που δεν προκειται ποτε να βγει ακρη....δυστυχως....

82ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:27 pm

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευαγγελίτσα εγώ καλά ζω Wink Εσύ μάλλον δεν τα ξέρεις καλά. Τίποτα δεν πληρώνει η μητρόπολη στους ναούς, το αντίθετο. Οι πιστοί και μόνο συντηρούν τον κάθε ναό.
Όσο για τον παχυλό μισθό...εγώ ως εκπαιδευτικός ανήκω στους χαμηλόμισθους ΠΕ του Δημοσίου και ο τελευταίος μου μισθός ήταν 900 Ε (με 4 παιδιά και 8 έτη υπηρεσία). Ο παπάς μας και οικογενειακός φίλος επίσης με 4 παιδιά και 12 έτη πήρε 860 Ε και αφού θα μας κόψουν κι άλλα, ψάχνει αγοραστή για το σπίτι που πήρε με δάνειο, για να πάει σε μικρότερο. Μυθικά ποσά έτσι;

83ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:29 pm

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σας καληνυχτίζω. Δεν είχα σκοπό να κάνω το συνήγορο των ιερέων, αλλά μην ακούτε τα κανάλια που παραπληροφορούν και στοχοποιούν κοινωνικές ομάδες για να αποπροσανατολίσουν. Ρωτήστε και μάθετε μόνες σας.

84ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:31 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
spapastamou έγραψε:
Evaggelitsa 26 έγραψε:Και να σας πω και κατι άλλο....
Αμα βγαλουμε άκρη με το συγκεκριμένο θέμα.....Εμένα να με χε@@@@!!!!


οντως ειναι ενα απο τα θεματα που δεν προκειται ποτε να βγει ακρη....δυστυχως....

σιγουρα δεν θα βγει αλλα καναμε μια ωραια συζητηση!!!

καληνυχτα bonheur..
επιμενω παντως πως τα λεφτα που ζητανε ειναι παρανομαααααα και πιστεψε με ο ανθρωπος της διπλανης πορτας ειναι ο καλυτερος μαρτυρας!!!

χαχαχαχαχα το βιολι μου εγω Razz Razz Razz

φιλιααααααα ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 417472

85ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:33 pm

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bonheur έγραψε:Ευαγγελίτσα εγώ καλά ζω Wink Εσύ μάλλον δεν τα ξέρεις καλά. Τίποτα δεν πληρώνει η μητρόπολη στους ναούς, το αντίθετο. Οι πιστοί και μόνο συντηρούν τον κάθε ναό.
Όσο για τον παχυλό μισθό...εγώ ως εκπαιδευτικός ανήκω στους χαμηλόμισθους ΠΕ του Δημοσίου και ο τελευταίος μου μισθός ήταν 900 Ε (με 4 παιδιά και 8 έτη υπηρεσία). Ο παπάς μας και οικογενειακός φίλος επίσης με 4 παιδιά και 12 έτη πήρε 860 Ε και αφού θα μας κόψουν κι άλλα, ψάχνει αγοραστή για το σπίτι που πήρε με δάνειο, για να πάει σε μικρότερο. Μυθικά ποσά έτσι;


Συγνώμη κιόλας, δεν θέλω να σε θίξω... Και δεν είναι αυτός ο σκοπός της συζήτησης... Επειδή όμως έχω κάνει αυτή τη συζήση πρόσφατα με εκπαιδευτικούς φίλους μου... Σορρυ κιολας αλλα δεν θα λυπηθώ κάποιον που δουλεύει 5 μέρες την εβδομάδα το πολύ 6-7 ώρες τη μέρα, και κάθεται διακοπές Πασχα, Χριστούγεννα, Εθνικές γιορτές και δεν συμμαζεύεται...
Εγώ δούλευα 11-12 ώρες καθημερινα 6 μέρες την εβδομάδα με 3 εβδομάδες διακοπές το καλοκαίρι και μισθο 700 ευρώ...
οκ ξέρω οτι υπάρχουν δημοσιοι υπάλληλοι που πληρώνονται καλύτερα δουλεύοντας λιγότερο από εσας... αλλα δυστυχώς δεν ορίζουμε εμεις τα μισθολόγια...
Για το φίλο σου τον παπά.... Φαντάζομαι ότι τα έξτρα στην ανακοίνωση του μισθού του δεν σας τα ανέφερε... και μην πεις οτι δεν υπάρχουν θα αρχίσω να βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο!!!!! χαχαχα!!!

86ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:34 pm

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bonheur έγραψε:Ευαγγελίτσα εγώ καλά ζω Wink Εσύ μάλλον δεν τα ξέρεις καλά. Τίποτα δεν πληρώνει η μητρόπολη στους ναούς, το αντίθετο. Οι πιστοί και μόνο συντηρούν τον κάθε ναό.
Όσο για τον παχυλό μισθό...εγώ ως εκπαιδευτικός ανήκω στους χαμηλόμισθους ΠΕ του Δημοσίου και ο τελευταίος μου μισθός ήταν 900 Ε (με 4 παιδιά και 8 έτη υπηρεσία). Ο παπάς μας και οικογενειακός φίλος επίσης με 4 παιδιά και 12 έτη πήρε 860 Ε και αφού θα μας κόψουν κι άλλα, ψάχνει αγοραστή για το σπίτι που πήρε με δάνειο, για να πάει σε μικρότερο. Μυθικά ποσά έτσι;
αυτό είναι αλήθεια..
η αδελφή του άντρα μου εκπαιδευτικός και η παπαδιά της εκκλησίας μας φίλη μου. Οι μισθοί είναι έτσι όπως τα λέει η κοπέλα. Έχουν πέσει πάρα πολύ
και θα πέσουν κι άλλο.
τώρα για την μητρόπολη αν πληρώνει ή όχι δεν ξέρω...

87ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:37 pm

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λεμονάκι έγραψε:
bonheur έγραψε:Ευαγγελίτσα εγώ καλά ζω Wink Εσύ μάλλον δεν τα ξέρεις καλά. Τίποτα δεν πληρώνει η μητρόπολη στους ναούς, το αντίθετο. Οι πιστοί και μόνο συντηρούν τον κάθε ναό.
Όσο για τον παχυλό μισθό...εγώ ως εκπαιδευτικός ανήκω στους χαμηλόμισθους ΠΕ του Δημοσίου και ο τελευταίος μου μισθός ήταν 900 Ε (με 4 παιδιά και 8 έτη υπηρεσία). Ο παπάς μας και οικογενειακός φίλος επίσης με 4 παιδιά και 12 έτη πήρε 860 Ε και αφού θα μας κόψουν κι άλλα, ψάχνει αγοραστή για το σπίτι που πήρε με δάνειο, για να πάει σε μικρότερο. Μυθικά ποσά έτσι;
αυτό είναι αλήθεια..
η αδελφή του άντρα μου εκπαιδευτικός και η παπαδιά της εκκλησίας μας φίλη μου. Οι μισθοί είναι έτσι όπως τα λέει η κοπέλα. Έχουν πέσει πάρα πολύ
και θα πέσουν κι άλλο.
τώρα για την μητρόπολη αν πληρώνει ή όχι δεν ξέρω...

Ναι Λεμονακι θα συμφωνήσω... Αλλα σε σχέση με το τι γίνεται στον ιδιωτικό τομέα... ΜΙΑ ΧΑΡΑ ειναι!!!!!

88ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:39 pm

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Evaggelitsa 26 έγραψε:

Συγνώμη κιόλας, δεν θέλω να σε θίξω... Και δεν είναι αυτός ο σκοπός της συζήτησης... Επειδή όμως έχω κάνει αυτή τη συζήση πρόσφατα με εκπαιδευτικούς φίλους μου... Σορρυ κιολας αλλα δεν θα λυπηθώ κάποιον που δουλεύει 5 μέρες την εβδομάδα το πολύ 6-7 ώρες τη μέρα, και κάθεται διακοπές Πασχα, Χριστούγεννα, Εθνικές γιορτές και δεν συμμαζεύεται...
Εγώ δούλευα 11-12 ώρες καθημερινα 6 μέρες την εβδομάδα με 3 εβδομάδες διακοπές το καλοκαίρι και μισθο 700 ευρώ...
οκ ξέρω οτι υπάρχουν δημοσιοι υπάλληλοι που πληρώνονται καλύτερα δουλεύοντας λιγότερο από εσας... αλλα δυστυχώς δεν ορίζουμε εμεις τα μισθολόγια...
Για το φίλο σου τον παπά.... Φαντάζομαι ότι τα έξτρα στην ανακοίνωση του μισθού του δεν σας τα ανέφερε... και μην πεις οτι δεν υπάρχουν θα αρχίσω να βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο!!!!! χαχαχα!!!


Δε θα μπορούσα να διαφωνήσω περισσότερο με αυτό που υπογράμμισα! (συγνώμη κιόλας) Ο εκπαιδευτικός δεν προσφέρει απλά τις υπηρεσίες του, επιτελεί λειτούργημα! Και πολύ καλά κάνει και κάθεται τόσο καιρό στις διακοπές. Αφού τα σχολεία είναι κλειστά, τι πρέπει να κάνει, να πάει και να στηθεί απ' έξω; Αυτός ο άνθρωπος περνάει μια ζωή διαβάζοντας για να μάθει τα παιδιά του κόσμου γράμματα και να βγουν στην κοινωνία και στην αγορά εργασίας. Μην τα ισοπεδώσουμε όλα τώρα!

Συγνώμη για το έντονο ύφος.

89ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:39 pm

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Evaggelitsa 26 έγραψε:


Συγνώμη κιόλας, δεν θέλω να σε θίξω...
Και δεν είναι αυτός ο σκοπός της συζήτησης... Επειδή όμως έχω κάνει αυτή τη συζήση πρόσφατα με εκπαιδευτικούς φίλους μου... Σορρυ κιολας αλλα δεν θα λυπηθώ κάποιον που δουλεύει 5 μέρες την εβδομάδα το πολύ 6-7 ώρες τη μέρα, και κάθεται διακοπές Πασχα, Χριστούγεννα, Εθνικές γιορτές και δεν συμμαζεύεται...
Εγώ δούλευα 11-12 ώρες καθημερινα 6 μέρες την εβδομάδα με 3 εβδομάδες διακοπές το καλοκαίρι και μισθο 700 ευρώ...

ώπα Βαγγελιτσα- τωρα εθιξες εμενα ομως- δεν καταλαβα??? εχεις μπει σε ταξη να κανεις μαθημα και σου φανηκε παιχνιδακι? το θεωρεις το ιδιο απαιτητικο με καποιο αλλο επαγγελμα γραφειου ας πουμε? τι δουλεια κανεις αληθεια? 6-7 ωρες διδασκαλια την μερα σου φαινεται λιγο?
πιστεψε με- αν δουλευαν σερι ολη την χρονια οι εκπαιδευτικοι -ολοι με ζουρλωμανδυα θα ημασταν ή με λεξοτανιλ.

μην μιλαμε εξω απ'τον χορο παρακαλω πολυ- Wink

90ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:42 pm

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Evaggelitsa 26 έγραψε:
Λεμονάκι έγραψε:
bonheur έγραψε:Ευαγγελίτσα εγώ καλά ζω Wink Εσύ μάλλον δεν τα ξέρεις καλά. Τίποτα δεν πληρώνει η μητρόπολη στους ναούς, το αντίθετο. Οι πιστοί και μόνο συντηρούν τον κάθε ναό.
Όσο για τον παχυλό μισθό...εγώ ως εκπαιδευτικός ανήκω στους χαμηλόμισθους ΠΕ του Δημοσίου και ο τελευταίος μου μισθός ήταν 900 Ε (με 4 παιδιά και 8 έτη υπηρεσία). Ο παπάς μας και οικογενειακός φίλος επίσης με 4 παιδιά και 12 έτη πήρε 860 Ε και αφού θα μας κόψουν κι άλλα, ψάχνει αγοραστή για το σπίτι που πήρε με δάνειο, για να πάει σε μικρότερο. Μυθικά ποσά έτσι;
αυτό είναι αλήθεια..
η αδελφή του άντρα μου εκπαιδευτικός και η παπαδιά της εκκλησίας μας φίλη μου. Οι μισθοί είναι έτσι όπως τα λέει η κοπέλα. Έχουν πέσει πάρα πολύ
και θα πέσουν κι άλλο.
τώρα για την μητρόπολη αν πληρώνει ή όχι δεν ξέρω...

Ναι Λεμονακι θα συμφωνήσω... Αλλα σε σχέση με το τι γίνεται στον ιδιωτικό τομέα... ΜΙΑ ΧΑΡΑ ειναι!!!!!
μια χαρά ήταν.... γιατί τώρα
έχουν κοπεί όλα
και μην ξεχνάς όμως πως τον μισθό του ο δημόσιος υπάλληλος δεν τον όρισε μόνος του, άλλοι καθόρισαν τα ποσά. Και εγώ αν ήμουν δημόσιος υπάλληλος δεν θα έλεγα όχι σε μια μικρή αύξηση...
με καταλαβαίνεις τι εννοώ.
τώρα άλλο τι τσεπώνει ο παπάς...
γιατί μπορεί και να μην τα τσεπώνει

91ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:43 pm

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
koukida έγραψε:
Evaggelitsa 26 έγραψε:


Συγνώμη κιόλας, δεν θέλω να σε θίξω...
Και δεν είναι αυτός ο σκοπός της συζήτησης... Επειδή όμως έχω κάνει αυτή τη συζήση πρόσφατα με εκπαιδευτικούς φίλους μου... Σορρυ κιολας αλλα δεν θα λυπηθώ κάποιον που δουλεύει 5 μέρες την εβδομάδα το πολύ 6-7 ώρες τη μέρα, και κάθεται διακοπές Πασχα, Χριστούγεννα, Εθνικές γιορτές και δεν συμμαζεύεται...
Εγώ δούλευα 11-12 ώρες καθημερινα 6 μέρες την εβδομάδα με 3 εβδομάδες διακοπές το καλοκαίρι και μισθο 700 ευρώ...

ώπα Βαγγελιτσα- τωρα εθιξες εμενα ομως- δεν καταλαβα??? εχεις μπει σε ταξη να κανεις μαθημα και σου φανηκε παιχνιδακι? το θεωρεις το ιδιο απαιτητικο με καποιο αλλο επαγγελμα γραφειου ας πουμε?
πιστεψε με- αν δουλευαν σερι ολη την χρονια οι εκπαιδευτικοι -ολοι με ζουρλωμανδυα θα ημασταν ή με λεξοτανιλ.

μην μιλαμε εξω απ'τον χορο παρακαλω πολυ- Wink


Κούκλα μου, αν σε έθιξα συγνώμη... Είναι η αποψή μου.. οχι δεν μπήκα σε τάξη και με τον συγκεκριμένο χώρο δεν εχω σχέση... Αλλα καμία δουλειά ΔΕΝ είναι ευκολή... Για παράδειγμα το να είσαι ταμίας σε εφορία και να έχεις να αντιμετωπίσεις ένα σωρό κόσμο δυσαρεστημένο είναι χειρότερο... κι ομως και αυτοί στο δημόσιο δουλεύουν... χωρίς τα υπερ που ανέφερα πριν....

92ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:46 pm

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:
Evaggelitsa 26 έγραψε:


Συγνώμη κιόλας, δεν θέλω να σε θίξω...
Και δεν είναι αυτός ο σκοπός της συζήτησης... Επειδή όμως έχω κάνει αυτή τη συζήση πρόσφατα με εκπαιδευτικούς φίλους μου... Σορρυ κιολας αλλα δεν θα λυπηθώ κάποιον που δουλεύει 5 μέρες την εβδομάδα το πολύ 6-7 ώρες τη μέρα, και κάθεται διακοπές Πασχα, Χριστούγεννα, Εθνικές γιορτές και δεν συμμαζεύεται...
Εγώ δούλευα 11-12 ώρες καθημερινα 6 μέρες την εβδομάδα με 3 εβδομάδες διακοπές το καλοκαίρι και μισθο 700 ευρώ...

ώπα Βαγγελιτσα- τωρα εθιξες εμενα ομως- δεν καταλαβα??? εχεις μπει σε ταξη να κανεις μαθημα και σου φανηκε παιχνιδακι? το θεωρεις το ιδιο απαιτητικο με καποιο αλλο επαγγελμα γραφειου ας πουμε? τι δουλεια κανεις αληθεια? 6-7 ωρες διδασκαλια την μερα σου φαινεται λιγο?
πιστεψε με- αν δουλευαν σερι ολη την χρονια οι εκπαιδευτικοι -ολοι με ζουρλωμανδυα θα ημασταν ή με λεξοτανιλ.

μην μιλαμε εξω απ'τον χορο παρακαλω πολυ- Wink

μπορώ να σε καταλάβω έστω και λίγο, έχω προϋπηρεσία 29 μήνες σε κρατικό παιδικό σταθμό και έχω να πω, πως είναι πολύ μα πολύ δύσκολο !
τρέλα σκέτη !!
ευθύνη τεράστια !!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Λεμονάκι στις Δευ Νοε 14, 2011 2:48 pm, 1 φορά

93ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:47 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Evaggelitsa 26 έγραψε:...Σορρυ κιολας αλλα δεν θα λυπηθώ κάποιον που δουλεύει 5 μέρες την εβδομάδα το πολύ 6-7 ώρες τη μέρα, και κάθεται διακοπές Πασχα, Χριστούγεννα, Εθνικές γιορτές και δεν συμμαζεύεται...
...
Το βρισκεις ευκολο να υποθεσω το να εισαι σε μια ταξη 5-6-7 ωρες καθε μερα και να κανεις μαθημα??? Εχεις καθολου συναισθηση πόσο δυσκολο ειναι??? Δεν μιλαω για την ηθικη υποχρεωση του καθε εκπαιδευτικου, μιλαω για πραγματικη δυσκολια του να πρεπει να μιλησεις/συντονισει/κανεις μαθημα σε 10-15-20-25 παιδια, ηλικιας 12 ως 18.. (και οχι μονο)
Και οχι, 900 ευρω για θεση που απαιτει πανεπιστημιακο πτυχιο μου φαινονται ΠΟΛΥ λιγα.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Nena στις Δευ Νοε 14, 2011 2:48 pm, 1 φορά

94ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:47 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οι εφοριακοι?χαχαχαχχα

καλα βρε Evaggelitsa 26,τι συγκρινεις?Το ενα ειναι λειτουργημα κ το αλλο επαγγελμα.Την ιδια προσφορα εχουν προς το κοινωνικο συνολο??

95ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:50 pm

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Evaggelitsa 26 έγραψε:
koukida έγραψε:
Evaggelitsa 26 έγραψε:


Συγνώμη κιόλας, δεν θέλω να σε θίξω...
Και δεν είναι αυτός ο σκοπός της συζήτησης... Επειδή όμως έχω κάνει αυτή τη συζήση πρόσφατα με εκπαιδευτικούς φίλους μου... Σορρυ κιολας αλλα δεν θα λυπηθώ κάποιον που δουλεύει 5 μέρες την εβδομάδα το πολύ 6-7 ώρες τη μέρα, και κάθεται διακοπές Πασχα, Χριστούγεννα, Εθνικές γιορτές και δεν συμμαζεύεται...
Εγώ δούλευα 11-12 ώρες καθημερινα 6 μέρες την εβδομάδα με 3 εβδομάδες διακοπές το καλοκαίρι και μισθο 700 ευρώ...

ώπα Βαγγελιτσα- τωρα εθιξες εμενα ομως- δεν καταλαβα??? εχεις μπει σε ταξη να κανεις μαθημα και σου φανηκε παιχνιδακι? το θεωρεις το ιδιο απαιτητικο με καποιο αλλο επαγγελμα γραφειου ας πουμε?
πιστεψε με- αν δουλευαν σερι ολη την χρονια οι εκπαιδευτικοι -ολοι με ζουρλωμανδυα θα ημασταν ή με λεξοτανιλ.

μην μιλαμε εξω απ'τον χορο παρακαλω πολυ- Wink


Κούκλα μου, αν σε έθιξα συγνώμη... Είναι η αποψή μου.. οχι δεν μπήκα σε τάξη και με τον συγκεκριμένο χώρο δεν εχω σχέση... Αλλα καμία δουλειά ΔΕΝ είναι ευκολή... Για παράδειγμα το να είσαι ταμίας σε εφορία και να έχεις να αντιμετωπίσεις ένα σωρό κόσμο δυσαρεστημένο είναι χειρότερο... κι ομως και αυτοί στο δημόσιο δουλεύουν... χωρίς τα υπερ που ανέφερα πριν....

πως το ξερεις αφου ΔΕΝ εχεις μπει σε ταξη?
ουδεμια σχεση το ενα με το αλλο..........
αποψη σου ειναι αλλα δυστυχως την συμμεριζεται πολυς κόσμος που τα βλεπει ετσι επιφανειακα τα πραγματα οπως εσυ- και εμενα με στεναχωρει πολυ αυτο.

96ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:51 pm

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ε, ώπα... μην με φάτε κιόλας... δεν το είπα υποτιμητικά... Εντάξει δν λέω οι εκπαιδευτικοί προσφέρουν πολλά στο κοινωνικό σύνολο και καταλαβαίνω ότι η δουλεία τους είναι δύσκολη... Όμως την επιλέγουν... Αν δεν το γούσταραν δεν θα το έκαναν... (Ετσι θέλω να πιστεύω) εγώ αναφέρθηκα στα οφέλη, που είναι αρκετα... Ομως το θέμα είναι οι παπάδες και σορρυ που ξέφυγε η συζήτηση...

97ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:54 pm

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Evaggelitsa 26 έγραψε:

Κούκλα μου, αν σε έθιξα συγνώμη... Είναι η αποψή μου.. οχι δεν μπήκα σε τάξη και με τον συγκεκριμένο χώρο δεν εχω σχέση... Αλλα καμία δουλειά ΔΕΝ είναι ευκολή... Για παράδειγμα το να είσαι ταμίας σε εφορία και να έχεις να αντιμετωπίσεις ένα σωρό κόσμο δυσαρεστημένο είναι χειρότερο... κι ομως και αυτοί στο δημόσιο δουλεύουν... χωρίς τα υπερ που ανέφερα πριν....


Ο ταμίας της εφορίας μπορεί άνετα να διαφωνήσει και να μαλώσει με τον κόσμο και όταν πάει σπίτι του να είναι χαλαρός και όλα καλά! Ο εκπαιδευτικός όταν γυρίσει σπίτι του θα έχει να διορθώσει γραπτά, να βγάλει την ύλη των επόμενων ημερών και να ενημερωθεί για πάρα πολλά θέματα! Και εκτός αυτού, μιλάμε για συναναστροφή με παιδιά. Πρέπει συνεχώς να είναι στην τσίτα και έτοιμος να αντιμετωπίσει διάφορες καταστάσεις.

Δε λέω πως η δουλειά του εφοριακού είναι παιχνιδάκι. Ας μην ακυρώνουμε όμως τη δουλειά κάποιου που τυγχάνει να έχει περισσότερη άδεια από κάποιον άλλο!

98ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:55 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:
Evaggelitsa 26 έγραψε:
koukida έγραψε:
Evaggelitsa 26 έγραψε:


Συγνώμη κιόλας, δεν θέλω να σε θίξω...
Και δεν είναι αυτός ο σκοπός της συζήτησης... Επειδή όμως έχω κάνει αυτή τη συζήση πρόσφατα με εκπαιδευτικούς φίλους μου... Σορρυ κιολας αλλα δεν θα λυπηθώ κάποιον που δουλεύει 5 μέρες την εβδομάδα το πολύ 6-7 ώρες τη μέρα, και κάθεται διακοπές Πασχα, Χριστούγεννα, Εθνικές γιορτές και δεν συμμαζεύεται...
Εγώ δούλευα 11-12 ώρες καθημερινα 6 μέρες την εβδομάδα με 3 εβδομάδες διακοπές το καλοκαίρι και μισθο 700 ευρώ...

ώπα Βαγγελιτσα- τωρα εθιξες εμενα ομως- δεν καταλαβα??? εχεις μπει σε ταξη να κανεις μαθημα και σου φανηκε παιχνιδακι? το θεωρεις το ιδιο απαιτητικο με καποιο αλλο επαγγελμα γραφειου ας πουμε?
πιστεψε με- αν δουλευαν σερι ολη την χρονια οι εκπαιδευτικοι -ολοι με ζουρλωμανδυα θα ημασταν ή με λεξοτανιλ.

μην μιλαμε εξω απ'τον χορο παρακαλω πολυ- Wink


Κούκλα μου, αν σε έθιξα συγνώμη... Είναι η αποψή μου.. οχι δεν μπήκα σε τάξη και με τον συγκεκριμένο χώρο δεν εχω σχέση... Αλλα καμία δουλειά ΔΕΝ είναι ευκολή... Για παράδειγμα το να είσαι ταμίας σε εφορία και να έχεις να αντιμετωπίσεις ένα σωρό κόσμο δυσαρεστημένο είναι χειρότερο... κι ομως και αυτοί στο δημόσιο δουλεύουν... χωρίς τα υπερ που ανέφερα πριν....

πως το ξερεις αφου ΔΕΝ εχεις μπει σε ταξη?
ουδεμια σχεση το ενα με το αλλο..........
αποψη σου ειναι αλλα δυστυχως την συμμεριζεται πολυς κόσμος που τα βλεπει ετσι επιφανειακα τα πραγματα οπως εσυ- και εμενα με στεναχωρει πολυ αυτο.

Το δεχομαι αυτο του ταμια, αλλα αυτος αφηνει τη δουλεια του στο γραφειο οταν παει σπιτι. Ο εκπαιδευτικος ξερεις τι διάβασμα και ψαξιμο εχει να κανει για να φτιαξει σχεδιο μαθηματος? Ασκησεις? Σημειωσεις?
Δεν ειναι όλο οι δημοσιοι υπαλληλοι το ιδιο, ομοιως θα μπορουσα κι εγω να πω οτι αυτος που καθεται σε ενα γραφειο και κωλοβαραει ειναι στην καλυτερη φαση, χωρις να ξερω τι θεματα και τι ευθυνες περνανε απο τα χερια του καθε μερα.
Δεν εχεις διδαξει και δεν εχεις παιδια - χωρις να θελω να πατροναρω, νομιζω οτι θα αναθεωρησεις πολλά σε πριπτωση που συμβουν ειτε και τα δυο ειτε το δεύτερο τουλαχιστον απο αυτα.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Nena στις Δευ Νοε 14, 2011 2:56 pm, 1 φορά

99ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:55 pm

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:

πως το ξερεις αφου ΔΕΝ εχεις μπει σε ταξη?
ουδεμια σχεση το ενα με το αλλο..........
αποψη σου ειναι αλλα δυστυχως την συμμεριζεται πολυς κόσμος που τα βλεπει ετσι επιφανειακα τα πραγματα οπως εσυ- και εμενα με στεναχωρει πολυ αυτο.

θα συμφωνήσω και θέλω να τονίσω πως δεν δουλεύω στο δημόσιο αλλά είμαι αγρότισσα !!
υπάρχουν φυσικά και οι καλοπερσάκιδες αυτοί που δεν πατάν το πόδι τους στην δουλειά αλλά υπάρχουν και κάποιοι που βγάζουν 2πλή δουλειά

100ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:58 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι ρε Βαγγελιτσα αλλο το ενα αλλο το αλλο... πως τα κολλησες τωρα ετσι!!!
δεν ειναι το ιδιο....

40 λεπτα καθησα στα γενεθλια της κορης μου στο σχολειο και τρελαθηκα! πραγματικα θαυμασα απο μεσα μου τη δασκαλα και δεν μιλαμε για τις μεγαλυτερες ταξεις που ειναι μεγαλυτερες οι ευθυνες μεγαλυτερος ο πονοκεφαλος...χωρια τα ποσα χρονια στα θρανια για να παρεις το πτυχιο.. ..οχι εγω δεν το βλεπω επιφανειακα ειναι πολυ δυσκολο επαγγελμα..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 15]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις