Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
243 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 243 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 15]

101ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:59 pm

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Evaggelitsa 26 έγραψε:Ε, ώπα... μην με φάτε κιόλας... δεν το είπα υποτιμητικά... Εντάξει δν λέω οι εκπαιδευτικοί προσφέρουν πολλά στο κοινωνικό σύνολο και καταλαβαίνω ότι η δουλεία τους είναι δύσκολη... Όμως την επιλέγουν... Αν δεν το γούσταραν δεν θα το έκαναν... (Ετσι θέλω να πιστεύω) εγώ αναφέρθηκα στα οφέλη, που είναι αρκετα... Ομως το θέμα είναι οι παπάδες και σορρυ που ξέφυγε η συζήτηση...

μας ειπες τεμπεληδες εν ολιγοις- αφου καθομαστε οοολη τη χρονια- και δουλευουμε 5-6 ωρες τη μερα- χωρις σκ-
θεωρεις οτι και πολλα μας ειναι τα 900ερω....
καθολου υποτιμητικα ολα αυτα απο μερους σου...... Shocked

και μας ειπες και ας προσεχαμε αφου το επιλεξαμε.
να σαι καλα κοπελα μου- στην επόμενη ζωη θα φροντισω να γινω τουλαχιστον εφοριακός, να βαραω σφραγιδες σε εγγραφα για να εκτιμηθει η προσφορα μου στο κοινωνικο συνολο.....
καληνυχτα

102ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 2:59 pm

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:
koukida έγραψε:
Evaggelitsa 26 έγραψε:
koukida έγραψε:
Evaggelitsa 26 έγραψε:


Συγνώμη κιόλας, δεν θέλω να σε θίξω...
Και δεν είναι αυτός ο σκοπός της συζήτησης... Επειδή όμως έχω κάνει αυτή τη συζήση πρόσφατα με εκπαιδευτικούς φίλους μου... Σορρυ κιολας αλλα δεν θα λυπηθώ κάποιον που δουλεύει 5 μέρες την εβδομάδα το πολύ 6-7 ώρες τη μέρα, και κάθεται διακοπές Πασχα, Χριστούγεννα, Εθνικές γιορτές και δεν συμμαζεύεται...
Εγώ δούλευα 11-12 ώρες καθημερινα 6 μέρες την εβδομάδα με 3 εβδομάδες διακοπές το καλοκαίρι και μισθο 700 ευρώ...

ώπα Βαγγελιτσα- τωρα εθιξες εμενα ομως- δεν καταλαβα??? εχεις μπει σε ταξη να κανεις μαθημα και σου φανηκε παιχνιδακι? το θεωρεις το ιδιο απαιτητικο με καποιο αλλο επαγγελμα γραφειου ας πουμε?
πιστεψε με- αν δουλευαν σερι ολη την χρονια οι εκπαιδευτικοι -ολοι με ζουρλωμανδυα θα ημασταν ή με λεξοτανιλ.

μην μιλαμε εξω απ'τον χορο παρακαλω πολυ- Wink


Κούκλα μου, αν σε έθιξα συγνώμη... Είναι η αποψή μου.. οχι δεν μπήκα σε τάξη και με τον συγκεκριμένο χώρο δεν εχω σχέση... Αλλα καμία δουλειά ΔΕΝ είναι ευκολή... Για παράδειγμα το να είσαι ταμίας σε εφορία και να έχεις να αντιμετωπίσεις ένα σωρό κόσμο δυσαρεστημένο είναι χειρότερο... κι ομως και αυτοί στο δημόσιο δουλεύουν... χωρίς τα υπερ που ανέφερα πριν....

πως το ξερεις αφου ΔΕΝ εχεις μπει σε ταξη?
ουδεμια σχεση το ενα με το αλλο..........
αποψη σου ειναι αλλα δυστυχως την συμμεριζεται πολυς κόσμος που τα βλεπει ετσι επιφανειακα τα πραγματα οπως εσυ- και εμενα με στεναχωρει πολυ αυτο.

Το δεχομαι αυτο του ταμια, αλλα αυτος αφηνει τη δουλεια του στο γραφειο οταν παει σπιτι. Ο εκπαιδευτικος ξερεις τι διάβασμα και ψαξιμο εχει να κανει για να φτιαξει σχεδιο μαθηματος? Ασκησεις? Σημειωσεις?
Δεν ειναι όλο οι δημοσιοι υπαλληλοι το ιδιο, ομοιως θα μπορουσα κι εγω να πω οτι αυτος που καθεται σε ενα γραφειο και κωλοβαραει ειναι στην καλυτερη φαση, χωρις να ξερω τι θεματα και τι ευθυνες περνανε απο τα χερια του καθε μερα.
Δεν εχεις διδαξει και δεν εχεις παιδια - χωρις να θελω να πατροναρω, νομιζω οτι θα αναθεωρησεις πολλά σε πριπτωση που συμβουν ειτε και τα δυο ειτε το δεύτερο τουλαχιστον απο αυτα.


Δεν έχω πρόβλημα στο να αναθεωρω τις απόψεις μου...ίσα ίσα χαίρομαι όταν το κάνω γιατί μαθαίνω περισσότερα, όταν αυτό γίνεται... Ομως με την ίδια λογική, ίσως να κρίνουμε κάπως άδικα και τους παπάδες... Καμία από εμάς δεν έχει κάνει παπάς και δεν ξέρει αν είναι δυσκολη ή όχι η δουλειά τους...

103ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 3:02 pm

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τελικά η νονά είναι η ανύπαντρη ή η μαμά του παιδιού ; ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 215994
το θέμα το έχουμε γ@μ.... εεε γαργαλίσει

104ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 3:04 pm

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
koukida έγραψε:
Evaggelitsa 26 έγραψε:Ε, ώπα... μην με φάτε κιόλας... δεν το είπα υποτιμητικά... Εντάξει δν λέω οι εκπαιδευτικοί προσφέρουν πολλά στο κοινωνικό σύνολο και καταλαβαίνω ότι η δουλεία τους είναι δύσκολη... Όμως την επιλέγουν... Αν δεν το γούσταραν δεν θα το έκαναν... (Ετσι θέλω να πιστεύω) εγώ αναφέρθηκα στα οφέλη, που είναι αρκετα... Ομως το θέμα είναι οι παπάδες και σορρυ που ξέφυγε η συζήτηση...

μας ειπες τεμπεληδες εν ολιγοις- αφου καθομαστε οοολη τη χρονια- και δουλευουμε 5-6 ωρες τη μερα- χωρις σκ-
θεωρεις οτι και πολλα μας ειναι τα 900ερω....
καθολου υποτιμητικα ολα αυτα απο μερους σου...... Shocked

και μας ειπες και ας προσεχαμε αφου το επιλεξαμε.
να σαι καλα κοπελα μου- στην επόμενη ζωη θα φροντισω να γινω τουλαχιστον εφοριακός, να βαραω σφραγιδες σε εγγραφα για να εκτιμηθει η προσφορα μου στο κοινωνικο συνολο.....
καληνυχτα

Γιατι βγάζεις τέτοια συμπεράσματα;;; Είπα ότι σε σχέση με άλλους μισθούς και με τους μισθούς που αμοιβονται υπόλοιποι στον ιδιωτικό τομέα, σήμερα, ειναι καλα... Και δεν είπα ότι είστε τεμπέληδες... Απλά είπα ότι δεν σας λυπάμαι... Το επιλέξατε, αν δεν μπορείται μην καταπιέζεστε...

105ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 3:06 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Evaggelitsa ]


Δεν έχω πρόβλημα στο να αναθεωρω τις απόψεις μου...ίσα ίσα χαίρομαι όταν το κάνω γιατί μαθαίνω περισσότερα, όταν αυτό γίνεται... Ομως με την ίδια λογική, ίσως να κρίνουμε κάπως άδικα και τους παπάδες... Καμία από εμάς δεν έχει κάνει παπάς και δεν ξέρει αν είναι δυσκολη ή όχι η δουλειά τους...[/quote]

δεν ειναι το ιδιο Βαγγελιτσα μου...δεν χρειαζεται να το αναλυσω ..σκεψου το.

106ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 3:08 pm

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Evaggelitsa 26 έγραψε:

Γιατι βγάζεις τέτοια συμπεράσματα;;; Είπα ότι σε σχέση με άλλους μισθούς και με τους μισθούς που αμοιβονται υπόλοιποι στον ιδιωτικό τομέα, σήμερα, ειναι καλα... Και δεν είπα ότι είστε τεμπέληδες... Απλά είπα ότι δεν σας λυπάμαι... Το επιλέξατε, αν δεν μπορείται μην καταπιέζεστε...


Με αυτή τη λογική κι εσύ επέλεξες να μη φας τα χρόνια σου στη μελέτη και στα θρανία και να κάνεις κάτι άλλο. Γι' αυτό λοιπόν δεν μπορείς ούτε εσύ να παραπονιέσαι για της 11 ώρες που τυχόν δουλεύεις.

107ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 3:12 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Evaggelitsa 26 έγραψε:Δεν έχω πρόβλημα στο να αναθεωρω τις απόψεις μου...ίσα ίσα χαίρομαι όταν το κάνω γιατί μαθαίνω περισσότερα, όταν αυτό γίνεται... Ομως με την ίδια λογική, ίσως να κρίνουμε κάπως άδικα και τους παπάδες... Καμία από εμάς δεν έχει κάνει παπάς και δεν ξέρει αν είναι δυσκολη ή όχι η δουλειά τους...
Αναφερθηκες σε αυτους που δουλευουν 6ωρο 5θημερο, με σ/κ, με γιορτες, με αργιες και απεργιες, και απαντησαμε σε αυτο.
Τελος παντων, ο καθενας νομζει οτι την εχει χειροτερα μου φαινεται. Ο ταμιας τη λεει στον εφοριακο, ο εφοριακος στον καθηγητη, ο καθηγητης στον ιδιωτικο υπαλληλο και ο ιδιωτικος υπάλληλος σε όλο το δημοσιο τομεα. Ειδικα η φραση "την επιλεγουν τη δουλεια τους" μου φανηκε εντελώς ακυρη να το πω?
Ενιγουέι, δεν θελω να το συνεχισω, το θεμα μας ηταν τελικα ποιος θα βαφτισει το παιδι? Ο παντρεμενο ή ο άνυπαντρος???
καληνυχτα σας κι απο εμενα Very Happy

108ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 3:14 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Evaggelitsa 26 έγραψε:Το επιλέξατε, αν δεν μπορείται μην καταπιέζεστε...
Και ο γιατρος το εχει επιλεξει το επαγγελμα του, αλλα δεν μπορεις να το πεις κι ευκολο.
Οκ, βγαινουν πολλα συμπλεγματα στην επιφανεια απο τη συζητηση, τα περισσοτερα αναμενομενα..

109ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 3:22 pm

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καληνύχτα κορίτσια... Η συζήτηση αυτή είναι πολύ μεγάλη και το θεμα άσχετο με όλα αυτά που αναφέρθηκαν.... Και πάλι συγνώμη αν θιχτηκαν κάποιες ...

110ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 3:29 pm

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εντάξει κορίτσια αν δεν ξέρεις αυτή την γνώμη έχεις, και εμένα αν με ρωτούσες πριν 6-8 χρόνια την ίδια άποψη είχα αλλά ως τόσο αν με ρωτούσες και εγώ δημόσιος θα ήθελα να γίνω(τότε)
τώρα όμως βλέπω τα πράγματα διαφορετικά γιατί τα έζησα και πλέων τα ζω μέσω του άντρα μου. Ακούω τον κόσμο να λέει τις θεωρίες του και απλά κουνάω το κεφάλι μου λέγοντας απλά δεν ξέρουν..... κρίμα μεν αλλά δεν θα χαλαστώ κιόλας. Ο κάθε ένας λέει τόσα όσα ξέρει...
και στο κάτω κάτω ας έστρωναν τον κώλο τους και ας γινόντουσαν δημόσιοι Wink

111ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Δευ Νοε 14, 2011 3:37 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bonheur έγραψε:
mama katerina έγραψε:
bonheur έγραψε:Υπάρχει εγκύκλιος της Εκκλησίας της Ελλάδος που ορίζει ως κώλυμα τη μη τέλεση θρησκευτικού γάμου από πλευράς αναδόχων (είχε βγει όταν θεσπίστηκε ο πολιτικός γάμος και δεν άλλαξε από τότε). Εφόσον λοιπόν ο κληρικός υπάγεται στη δικαιοδοσία της Ελλαδικής Εκκλησίας οφείλει να εφαρμόζει τις διατάξεις της και να μην παριστάνει τον "κουλ" για να μη δυσαρεστήσει τυχόν πελάτες..

ετσι σαν πελατες μας βλεπουν...γιαυτο και το "δωστε κατι"... αφηνουμε μπουρμπουαρ και στην εκκλησια ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 679259

Να σου πω, επειδή το λέμε πολύ αυτό...εγώ έχω άλλη εμπειρία από την εκκλησία. Επειδή ήμουν από φτωχή οικογένεια (κλαψ Ξανθόπουλος Very Happy ), μίλησε ο παπάς της ενορίας μου στο μητροπολίτη, ο οποίος ενέκρινε μια μικρή μηνιαία υποτροφία για εμένα και πολλούς άλλους συντοπίτες που είχαμε το ίδιο θέμα. Δεν μας ζήτησαν τίποτε, μόνο μια βεβαίωση ότι παρακολουθούμε τακτικά τα μαθήματα. Το θεώρησα πολύ φυσιολογικό να δώσω κάτι όταν έγινα κι εγώ κουμπάρα και νονά, γιατί έζησα από κοντά και γνωρίζω πολύ καλά τα λειτουργικά έξοδα μιας εκκλησίας, αλλά και τον κόσμο που περιμένει κάτι από την ενορία του.Όταν ξοδεύω χιλιάρικα σε άσκοπο στολισμό, είναι ντροπή να τσιγκουνευτώ τη συνδρομή στο ναό. Ούτε έχει υποχρέωση ο νεωκόρος να κάθεται μέχρι τα μεσάνυχτα να σκουπίζει τα ρύζια και τα πατημένα ροδοπέταλα που άφησα πίσω μου, χωρίς ένα χαρτζηλίκι...Προσωπική άποψη βέβαια.

προβληματιστηκα με αυτα που γραφεις bonheur,μου εκαναν εντυπωση.Ισως με την ιδια λογικη θα επρεπε να αντιμετωπιζουμε τον γιατρο. Τοσα και τοσα χρονια σπουδων,διαβασμα συχνο ακομα κ ενας εμπειρος γιατρος θα διαβασει, σκληρη δουλεια ,ευθυνη τεραστια,προσφορα στον ανθρωπο ανεκτιμητη,αγροτικο,αναμονη ετων για ειδικοτητα...κ να παιρνουν 1200? Οποτε το αξιζουν κ αυτοι οι ανθρωποι το φακελακι τους.
Κ οι νοσηλευτριες...δεν σπουδασαν για να καθαριζουν τις ακαθαρσιες του ασθενη,ή για να δουλευουν νυχτα,αλλα κ αυτες 3 κ 60 παιρνουν.Ντροπη. Και οι εκπαιδευτικοι..εχουν στα χερια τους τα παιδια μας.Αυτοι θα τους μαθουν "γραμματα",θα ειναι 2η οικογενεια γι αυτα.Κ ομως ΚΑΙ αυτοι με μισθους αστειους.Στην περιπτωση τους κ πριν τις μειωσεις παλι αστειοι ηταν...οταν πρεπει να γυρνουν σε αλλες πολεις,να πληρωνουν μετακομισεις,να ειναι οπου γης κ πατρις...νομιζω εισαι εκπαιδευτικος οποτε τα ξερεις απο πρωτο χερι.
Θα επρεπε να αγωνιζομαστε για την καλυτερη ζωη ολων,και οχι να υποτιμουμε τον κοπο κ την αξια του συνανθρωπου μας επειδη δεν αναγνωριζει το "αφεντικο" την δικη μας.
Ιδιως αυτοι που κανουν λειτουργημα ,ε,δεν ειναι ιδια η ευθυνη...

112ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Τρι Νοε 15, 2011 12:07 am

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:
bonheur έγραψε:
mama katerina έγραψε:
bonheur έγραψε:Υπάρχει εγκύκλιος της Εκκλησίας της Ελλάδος που ορίζει ως κώλυμα τη μη τέλεση θρησκευτικού γάμου από πλευράς αναδόχων (είχε βγει όταν θεσπίστηκε ο πολιτικός γάμος και δεν άλλαξε από τότε). Εφόσον λοιπόν ο κληρικός υπάγεται στη δικαιοδοσία της Ελλαδικής Εκκλησίας οφείλει να εφαρμόζει τις διατάξεις της και να μην παριστάνει τον "κουλ" για να μη δυσαρεστήσει τυχόν πελάτες..

ετσι σαν πελατες μας βλεπουν...γιαυτο και το "δωστε κατι"... αφηνουμε μπουρμπουαρ και στην εκκλησια ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 679259

Να σου πω, επειδή το λέμε πολύ αυτό...εγώ έχω άλλη εμπειρία από την εκκλησία. Επειδή ήμουν από φτωχή οικογένεια (κλαψ Ξανθόπουλος Very Happy ), μίλησε ο παπάς της ενορίας μου στο μητροπολίτη, ο οποίος ενέκρινε μια μικρή μηνιαία υποτροφία για εμένα και πολλούς άλλους συντοπίτες που είχαμε το ίδιο θέμα. Δεν μας ζήτησαν τίποτε, μόνο μια βεβαίωση ότι παρακολουθούμε τακτικά τα μαθήματα. Το θεώρησα πολύ φυσιολογικό να δώσω κάτι όταν έγινα κι εγώ κουμπάρα και νονά, γιατί έζησα από κοντά και γνωρίζω πολύ καλά τα λειτουργικά έξοδα μιας εκκλησίας, αλλά και τον κόσμο που περιμένει κάτι από την ενορία του.Όταν ξοδεύω χιλιάρικα σε άσκοπο στολισμό, είναι ντροπή να τσιγκουνευτώ τη συνδρομή στο ναό. Ούτε έχει υποχρέωση ο νεωκόρος να κάθεται μέχρι τα μεσάνυχτα να σκουπίζει τα ρύζια και τα πατημένα ροδοπέταλα που άφησα πίσω μου, χωρίς ένα χαρτζηλίκι...Προσωπική άποψη βέβαια.

προβληματιστηκα με αυτα που γραφεις bonheur,μου εκαναν εντυπωση.Ισως με την ιδια λογικη θα επρεπε να αντιμετωπιζουμε τον γιατρο. Τοσα και τοσα χρονια σπουδων,διαβασμα συχνο ακομα κ ενας εμπειρος γιατρος θα διαβασει, σκληρη δουλεια ,ευθυνη τεραστια,προσφορα στον ανθρωπο ανεκτιμητη,αγροτικο,αναμονη ετων για ειδικοτητα...κ να παιρνουν 1200? Οποτε το αξιζουν κ αυτοι οι ανθρωποι το φακελακι τους.
Κ οι νοσηλευτριες...δεν σπουδασαν για να καθαριζουν τις ακαθαρσιες του ασθενη,ή για να δουλευουν νυχτα,αλλα κ αυτες 3 κ 60 παιρνουν.Ντροπη. Και οι εκπαιδευτικοι..εχουν στα χερια τους τα παιδια μας.Αυτοι θα τους μαθουν "γραμματα",θα ειναι 2η οικογενεια γι αυτα.Κ ομως ΚΑΙ αυτοι με μισθους αστειους.Στην περιπτωση τους κ πριν τις μειωσεις παλι αστειοι ηταν...οταν πρεπει να γυρνουν σε αλλες πολεις,να πληρωνουν μετακομισεις,να ειναι οπου γης κ πατρις...νομιζω εισαι εκπαιδευτικος οποτε τα ξερεις απο πρωτο χερι.
Θα επρεπε να αγωνιζομαστε για την καλυτερη ζωη ολων,και οχι να υποτιμουμε τον κοπο κ την αξια του συνανθρωπου μας επειδη δεν αναγνωριζει το "αφεντικο" την δικη μας.
Ιδιως αυτοι που κανουν λειτουργημα ,ε,δεν ειναι ιδια η ευθυνη...

Προσωπικά θεωρώ μεγάλη ντροπή τις αμοιβές των γιατρών και των νοσηλευτών στα νοσοκομεία. Αλλά μπερδεύτηκα με τα υπογραμμισμένα. Φάνηκε ότι εγώ υποτίμησα τον κόπο του άλλου;...τι θες να πεις; (δεν δικαιολογώ το φακελάκι, λέω ότι θα έπρεπε να παίρνουν καλύτερα χρήματα από εμένα και από πολλές ειδικότητες.)

113ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Τρι Νοε 15, 2011 12:54 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bonheur έγραψε:
litsakos έγραψε:
bonheur έγραψε:
mama katerina έγραψε:
bonheur έγραψε:Υπάρχει εγκύκλιος της Εκκλησίας της Ελλάδος που ορίζει ως κώλυμα τη μη τέλεση θρησκευτικού γάμου από πλευράς αναδόχων (είχε βγει όταν θεσπίστηκε ο πολιτικός γάμος και δεν άλλαξε από τότε). Εφόσον λοιπόν ο κληρικός υπάγεται στη δικαιοδοσία της Ελλαδικής Εκκλησίας οφείλει να εφαρμόζει τις διατάξεις της και να μην παριστάνει τον "κουλ" για να μη δυσαρεστήσει τυχόν πελάτες..

ετσι σαν πελατες μας βλεπουν...γιαυτο και το "δωστε κατι"... αφηνουμε μπουρμπουαρ και στην εκκλησια ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 679259

Να σου πω, επειδή το λέμε πολύ αυτό...εγώ έχω άλλη εμπειρία από την εκκλησία. Επειδή ήμουν από φτωχή οικογένεια (κλαψ Ξανθόπουλος Very Happy ), μίλησε ο παπάς της ενορίας μου στο μητροπολίτη, ο οποίος ενέκρινε μια μικρή μηνιαία υποτροφία για εμένα και πολλούς άλλους συντοπίτες που είχαμε το ίδιο θέμα. Δεν μας ζήτησαν τίποτε, μόνο μια βεβαίωση ότι παρακολουθούμε τακτικά τα μαθήματα. Το θεώρησα πολύ φυσιολογικό να δώσω κάτι όταν έγινα κι εγώ κουμπάρα και νονά, γιατί έζησα από κοντά και γνωρίζω πολύ καλά τα λειτουργικά έξοδα μιας εκκλησίας, αλλά και τον κόσμο που περιμένει κάτι από την ενορία του.Όταν ξοδεύω χιλιάρικα σε άσκοπο στολισμό, είναι ντροπή να τσιγκουνευτώ τη συνδρομή στο ναό. Ούτε έχει υποχρέωση ο νεωκόρος να κάθεται μέχρι τα μεσάνυχτα να σκουπίζει τα ρύζια και τα πατημένα ροδοπέταλα που άφησα πίσω μου, χωρίς ένα χαρτζηλίκι...Προσωπική άποψη βέβαια.

προβληματιστηκα με αυτα που γραφεις bonheur,μου εκαναν εντυπωση.Ισως με την ιδια λογικη θα επρεπε να αντιμετωπιζουμε τον γιατρο. Τοσα και τοσα χρονια σπουδων,διαβασμα συχνο ακομα κ ενας εμπειρος γιατρος θα διαβασει, σκληρη δουλεια ,ευθυνη τεραστια,προσφορα στον ανθρωπο ανεκτιμητη,αγροτικο,αναμονη ετων για ειδικοτητα...κ να παιρνουν 1200? Οποτε το αξιζουν κ αυτοι οι ανθρωποι το φακελακι τους.
Κ οι νοσηλευτριες...δεν σπουδασαν για να καθαριζουν τις ακαθαρσιες του ασθενη,ή για να δουλευουν νυχτα,αλλα κ αυτες 3 κ 60 παιρνουν.Ντροπη. Και οι εκπαιδευτικοι..εχουν στα χερια τους τα παιδια μας.Αυτοι θα τους μαθουν "γραμματα",θα ειναι 2η οικογενεια γι αυτα.Κ ομως ΚΑΙ αυτοι με μισθους αστειους.Στην περιπτωση τους κ πριν τις μειωσεις παλι αστειοι ηταν...οταν πρεπει να γυρνουν σε αλλες πολεις,να πληρωνουν μετακομισεις,να ειναι οπου γης κ πατρις...νομιζω εισαι εκπαιδευτικος οποτε τα ξερεις απο πρωτο χερι.
Θα επρεπε να αγωνιζομαστε για την καλυτερη ζωη ολων,και οχι να υποτιμουμε τον κοπο κ την αξια του συνανθρωπου μας επειδη δεν αναγνωριζει το "αφεντικο" την δικη μας.
Ιδιως αυτοι που κανουν λειτουργημα ,ε,δεν ειναι ιδια η ευθυνη...

Προσωπικά θεωρώ μεγάλη ντροπή τις αμοιβές των γιατρών και των νοσηλευτών στα νοσοκομεία. Αλλά μπερδεύτηκα με τα υπογραμμισμένα. Φάνηκε ότι εγώ υποτίμησα τον κόπο του άλλου;...τι θες να πεις; (δεν δικαιολογώ το φακελάκι, λέω ότι θα έπρεπε να παίρνουν καλύτερα χρήματα από εμένα και από πολλές ειδικότητες.)

παρεξηγησες,δεν απευθυνοταν σε σενα αυτο που υπογραμμισες,διαπιστωση ειναι ,γενικη.
Κ οντως προβληματιζομαι για το αν θα επρεπε να δινουμε χρηματα εξτρα σε οσους ανεφερα. Απ την αλλη λεω οτι το επαγγελμα ειναι επιλογη (σε καποιες περιπτωσεις), γνωριζουμε που παμε.Αυτο ισχυει ως προς αυτον με τον οποιο θα εχουμε συνδιαλλαγη,οχι στο πως θα επρεπε το κρατος να αξιολογει την εργασια.
Οποτε μηπως θα επρεπε ολοι να μην ζητουν φακελακι/εξτρα χρηματα? Ειναι δυσκολοι καιροι,αλλα η αξιοπρεπεια θα επρεπε να διατηρειται απο ολους.

114ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Τρι Νοε 15, 2011 1:05 am

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα πως βρέθηκε το θέμα από τη βάπτιση στους εκπαιδευτικους??? έχασα επεισόδια.. ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 40746 ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 40746 ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 40746 ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 40746

Όσον αφορά τις δουλειές όλες έχουν την αξία τους και τις δυσκολίες τους..είτε είσαι καμαριέρα, είτε είσαι χειρούργος είτε απλά βάζεις σφραγίδες!! Άλλες αμείβονται ψηλά άλλες χαμηλά...Δεν μαρέσει να υποτιμάω προσωπικά κανενός την εργασία... Το ίδιο συνέβαινε και όταν δούλευα σε ξενοδοχείο, εμάς που είμασταν στα γραφεία μας έλεγαν δημόσιους υπαλλήλους επειδή είχαμε σ/κ...εγώ τους έλεγα τότε έξω από το χορό πολλά τραγούδια λένε, έλα να καθίσεις μια μέρα στο γραφείο και αν δε τρελαθείς από τα τηλ και τις δουλειές που πρέπει να κάνεις, τότε θα έχεις δίκιο....

φιλιά!!

115ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Τρι Νοε 15, 2011 1:16 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:Καλημέρα πως βρέθηκε το θέμα από τη βάπτιση στους εκπαιδευτικους??? έχασα επεισόδια.. ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 40746 ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 40746 ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 40746 ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 40746

Όσον αφορά τις δουλειές όλες έχουν την αξία τους και τις δυσκολίες τους..είτε είσαι καμαριέρα, είτε είσαι χειρούργος είτε απλά βάζεις σφραγίδες!! Άλλες αμείβονται ψηλά άλλες χαμηλά...Δεν μαρέσει να υποτιμάω προσωπικά κανενός την εργασία... Το ίδιο συνέβαινε και όταν δούλευα σε ξενοδοχείο, εμάς που είμασταν στα γραφεία μας έλεγαν δημόσιους υπαλλήλους επειδή είχαμε σ/κ...εγώ τους έλεγα τότε έξω από το χορό πολλά τραγούδια λένε, έλα να καθίσεις μια μέρα στο γραφείο και αν δε τρελαθείς από τα τηλ και τις δουλειές που πρέπει να κάνεις, τότε θα έχεις δίκιο....

φιλιά!!


Ευα,συμφωνω.Δεν θελω να παρεξηγηθω,δεν υποτιμω την εργασια κανενος,διαχωριζω ομως το λειτουργημα απο το επαγγελμα (ετσι κι αλλιως ειναι διαφορετικη η προσφορα τους). Επισης κ ο οδοκαθαριστης,κ αυτος που θα περασει να μαζεψει τα σκουπιδια θα επρεπε να αμοιβεται. Πηγε αλλου η κουβεντα Very Happy αλλα εχει ενδιαφερον.
Τον νεοκορο (ετσι γραφεται? Razz ) τον αντιμετωπιζω σαν "φτωχο" ανθρωπο,θα δωσω χρηματα -γιατι εγω ειμαι πλουσια χαχαχα- αλλα οχι 50 ευρω.Τα 50 ευρω για να τα εχω εγω στο σπιτι μου ειναι ωρες σκληρης δουλειας του αντρα μου κ δικες μου.Επισης με 50 ευρω καλουμαι να βγαλω το 15νθημερο που εμεινε μεχρι να τελειωσει ο Νοεμβρης (που πανε τα $$#@λεφτα?!).Οποτε μου φαινονται ΠΑΡΑ πολλα για να τα δωσω σε εναν ιερεα (μιας κ γι αυτους ειναι η συζητηση).Κ ποσο μαλλον οταν μου ζητουνται ευθαρσως. Αν κ ουτε στον γαμο μου,ουτε στην βαφτισεις μου ζητησαν χρηματα..Σαν νονα ομως εδωσα στον ιερεα,στους νεοκορους,κ σε οποιον απλωνε το χερι του...κ ολα αυτα στην Παναγια της Τηνου....εχω τις χειροτερες εντυπωσεις απο εκει.Εμποριο κανονικο.Περιμενα ουρα απ εξω για να βαφτισουν,τελειωνε η βαφτιση χωρις να το καταλαβεις,και τα χρηματα εδιναν κ επαιρναν....πολυ ασχημη εικονα!

116ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Τρι Νοε 15, 2011 1:26 am

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
litsakos έγραψε:
mommy12585 έγραψε:Καλημέρα πως βρέθηκε το θέμα από τη βάπτιση στους εκπαιδευτικους??? έχασα επεισόδια.. ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 40746 ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 40746 ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 40746 ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 40746

Όσον αφορά τις δουλειές όλες έχουν την αξία τους και τις δυσκολίες τους..είτε είσαι καμαριέρα, είτε είσαι χειρούργος είτε απλά βάζεις σφραγίδες!! Άλλες αμείβονται ψηλά άλλες χαμηλά...Δεν μαρέσει να υποτιμάω προσωπικά κανενός την εργασία... Το ίδιο συνέβαινε και όταν δούλευα σε ξενοδοχείο, εμάς που είμασταν στα γραφεία μας έλεγαν δημόσιους υπαλλήλους επειδή είχαμε σ/κ...εγώ τους έλεγα τότε έξω από το χορό πολλά τραγούδια λένε, έλα να καθίσεις μια μέρα στο γραφείο και αν δε τρελαθείς από τα τηλ και τις δουλειές που πρέπει να κάνεις, τότε θα έχεις δίκιο....

φιλιά!!


Ευα,συμφωνω.Δεν θελω να παρεξηγηθω,δεν υποτιμω την εργασια κανενος,διαχωριζω ομως το λειτουργημα απο το επαγγελμα (ετσι κι αλλιως ειναι διαφορετικη η προσφορα τους). Επισης κ ο οδοκαθαριστης,κ αυτος που θα περασει να μαζεψει τα σκουπιδια θα επρεπε να αμοιβεται. Πηγε αλλου η κουβεντα Very Happy αλλα εχει ενδιαφερον.
Τον νεοκορο (ετσι γραφεται? Razz ) τον αντιμετωπιζω σαν "φτωχο" ανθρωπο,θα δωσω χρηματα -γιατι εγω ειμαι πλουσια χαχαχα- αλλα οχι 50 ευρω.Τα 50 ευρω για να τα εχω εγω στο σπιτι μου ειναι ωρες σκληρης δουλειας του αντρα μου κ δικες μου.Επισης με 50 ευρω καλουμαι να βγαλω το 15νθημερο που εμεινε μεχρι να τελειωσει ο Νοεμβρης (που πανε τα $$#@λεφτα?!).Οποτε μου φαινονται ΠΑΡΑ πολλα για να τα δωσω σε εναν ιερεα (μιας κ γι αυτους ειναι η συζητηση).Κ ποσο μαλλον οταν μου ζητουνται ευθαρσως. Αν κ ουτε στον γαμο μου,ουτε στην βαφτισεις μου ζητησαν χρηματα..Σαν νονα ομως εδωσα στον ιερεα,στους νεοκορους,κ σε οποιον απλωνε το χερι του...κ ολα αυτα στην Παναγια της Τηνου....εχω τις χειροτερες εντυπωσεις απο εκει.Εμποριο κανονικο.Περιμενα ουρα απ εξω για να βαφτισουν,τελειωνε η βαφτιση χωρις να το καταλαβεις,και τα χρηματα εδιναν κ επαιρναν....πολυ ασχημη εικονα!

Σωστά, ο γιατρός και ο εκπαιδευτικός είναι λειτούργημα! δεν το συζητάμε, απλά βασικά είναι και εργασία, ο καθένας στον τομέα του..

Όσον αφορά τους παπάδες και νεοκόρους κλπ, ναι είναι απαράδεκτο να έχουν και τιμολόγιο ας πούμε. Εμένα η νονά της κόρης μου έδωσε 100 ευρώ στον παπά. 3-4 άτομα συμμετείχαν στην λειτουργία από αυτούς, αλλά ήταν ψιλοαγενείς δεν ξέρω κάν τι ρόλο βάραγε ο καθένας να σου πω την αλήθεια...μόνο ο ιερέας που την βάπτισε ήταν πολύ καλός..

Ο Χριστός δεν διέλυσε τα πάντα έξω από το ναό που το είχαν κάνει εμποροπανήγυρις? αυτά λοιπόν ναι δεν με εκφράζουν ούτε εμένα για αυτό δεν είμαι και πολύ της εκκλησίας, αλλά πιστεύω στον Θεό με όλη μου την ψυχή και πηγαίνω να κοινωνώ το παιδί μου τις Κυριακές...

117ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Τρι Νοε 15, 2011 1:37 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βασικα ειναι αυτη η ταση να βαζουμε όλους τους δημοσίους υπαλλήλους σε ένα καζανι. Λες και όλοι διοριστηκαν με μεσον, λες και ολοι ειναι βυσματιες που μπηκαν χωρις να υπαρχει αναγκαιότητα και αναγκαστικά κάνουν γραφική δουλεια. Διοτι οταν ο πολιτης που εχει μονο απολυτηριο δημοτικου ψαξει δουλεια, προφανως δεν θα μπει διευθυντης νοσοκομείου. Θα μπει σε δουλεια που απαιτει μινιμουμ προσοντα, σφραγιδες υπογραφες φωτοτυπιες. Χωρις να θελω να μειωσω τη συνεισφορα του συγκεκριμένου υπαλληλου.
Ομοιως, καποιος που "βολευεται" απο βουλευτη, χωρις κανενα πτυχιο ή προσον, θα μπει σε αντιστοιχη δουλεια. Δεν κατηγορω αυτον που ψαχνει για δουλεια στη συγκεκριμενη περιπτωση, κατηγορω τον βουλευτη που θα τον "βολεψει".
Στο δημοσιο υπαρχει ΠΟΛΛΗ γραφικη δουλεια, δυστυχως, με τη γραφειοκρατεια που υπαρχει. Όμως δεν ειναι όλοι η δημοσιοι υπάλληλοι υπαλληλοι γραφειου. Υπαρχουν οι γιατροι, οι νοσοκόμες, οι βρεφονηπιοκομοι, οι δασκαλοι, οι καθηγητες, οι μηχανικοι.. Υπάρχουν οι εναεριτες της ΔΕΗ. Πες μου ποιο ποσό μισθου ειναι αρκετο για καποιον που η δουλεια του ειναι να ανεβαινει σε κολωνες και πυλώνες στα 40 μετρα.

Το οτι επέλεξα ενα επάγγελμα και το ασκω προφανως με κάνει μισητη σε όλους οσους δεν ασκουν το επάγγελμα που επελεξαν. Καταλαβαινω τη δυσαρεσκεια όσων εχουν φαει χρονια σπουδων και "καταληγουν" να κανουν δουλεια που δεν αξιοποιει στο ελαχιστο τα προσοντα τους. Αρνουμαι όμως να κατανοήσω το φθονο όσων επέλεξαν να μη σπουδασουν και με κοιτανε με μισο ματι επειδη η δική τους δουλεια "ειναι πιο απαιτητικη". Τι εννοουν με αυτο? Όλες οι δουλειες εχουν τα υπερ και τα κατά τους, ας το βαλουμε καλα στο μυαλό μας. Προφανως το να ασχολεισαι με κατι που σου αρεσει, δεν δινει καλα λεφτα. Αν δινει και καλα λεφτα, πιθανως εχει τρελλο ωραριο εργασιας. Αν δεν εχει τρελλο ωραριο, σου αρεσει και δινει καλα λεφτα, μπορει να ειναι πολύ απαιτητικο. Μπορει να ειναι μακρια απο τον τόπο σου. Μπορει να ειναι αγχωτική δουλεια. Πολλά μπορει. Το οτι καποιος εχει ενα πτυχιο μπορει να ηταν και αποτελεσμα συγκυριών, μπορει όμως και να μοχθησε γι'αυτο.

Σε καθε περίπτωση, ας μη κρινουμε τα αλλοτρια, οχι μόνο εξ'ιδίων αλλα και γενικώς. The grass is always greener on the other side για μερικους...

118ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Τρι Νοε 15, 2011 1:46 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Επίσης, οσον αφορα το "φακελακι", προφανως κανενα ποσο δεν ειναι αρκετο για να "ευχαριστησεις" το γιατρο που σου εσωσε τη ζωη μετα απο εμφραγμα ή καποιο ατυχημα, εννοειται. Το κακο ειναι οτι ετσι ομως η υγεια αποκτα ταξικο χαρακτηρα. Αν εχεις λεφτα, θα χειρουργηθεις, αν οχι θα ψοφησεις. Αυτο ειναι καταπάτηση των ανθρωπίνων δικαιωμάτων.
Καταλαβαινω την ανακγη του χειρουργημενου να ευχαριστησει το γιατρο που του εκανε την επέμβαση ανοιχτης καρδιας δινοντας του ένα ποσο. Απο τη στιγμή όμως που αυτο γινεται πριν την εγχειρηση και ειναι και κοστολογημενο, δεν ειναι πλεον πραξη ευγνωμοσύνης. Ειναι "ποσα μου δινεις για να μη σε αφησω να πας σαν το σκυλι στ'αμπελι".

119ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Τρι Νοε 15, 2011 1:58 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:[
..

Ο Χριστός δεν διέλυσε τα πάντα έξω από το ναό που το είχαν κάνει εμποροπανήγυρις? αυτά λοιπόν ναι δεν με εκφράζουν ούτε εμένα για αυτό δεν είμαι και πολύ της εκκλησίας, αλλά πιστεύω στον Θεό με όλη μου την ψυχή και πηγαίνω να κοινωνώ το παιδί μου τις Κυριακές...


Αυτό που προσπάθησε να εξηγήσει η bonheur νομίζω..παραπάνω είναι ότι δεν είναι εμποροπανήγυρις που λες...
αυτοι οι άνθρωποι που συμμετέχουν στο μυστήριο δουλεύουν ...και ο ψαλτης που θα ψάλει οταν βαφτίζεις το παιδάκι σου...και ο νεωκόρος που θα καθαρίσει την εκκλησιά και θα φροντίσει να ειναι ολα καθαρά για να βαφτίσουμε η να παντρευτούμε εμεις...και ο παπας που κανει το μυστήριο...
τα εισοδήματα τους ειναι εξευτελιστικά...και παρόλα αυτα με τα λιγα που περνουν πρεπει να συντηρούν την εκκλησιά..να βοηθανε φτωχές οικογένειες να τα κάνουν όλα...
...τα φωτα της εκκλησίας..ο πολυέλεος..τα φωτά που βαζει ο καθε φωτογράφος οταν εμείς παντρευόμαστε η βαφτίζουμε καίνε πολυ...απο την τσεπη του θα τα πληρωσει ο παππούλης???δεν εχει οικογένεια και αυτος..?
δεν πρέπει να δώσουμε και εμεις κατι...τι ειναι ενα 50 ??...μήπως τα θέλουμε ολα δικα μας??

τι εισοδήματα νομίζετε εχει ενασ ναος??..τα κεράκια που κάνουν 0,30 λεπτα??ποσα να βγάλουν απο κει..ασε που ο περισσότερος κόσμος ρίχνει κατι και παίρνει 10 κεριά να ανάψει για ολο το σοι...
το κουτί που εχουν για το φιλόπτωχο...βάζει πια κανένας εκει λεφτα???οχι..ελάχιστοι..και ελάχιστα ποσα...
οποτε??

απο που θα βοηθήσουν τις φτωχες οικογένειες(που δεν εχουν να φανε λέμε τωρα ,οχι που στενευονται λιγο όπως ολοι μας πια)...

απο που θα πληρώσουν πετρέλαιο να είμαστε ζεστά στην βάφτιση και το γάμο...απο που θα πληρώσουν ρευμα???

για σκεφτείτε να δειτε πως αυτα που δινουμε ειναι ψίχουλα!!!

τώρα αμα εμεις δεν εχουμε το φιλότιμο να δώσουμε μονοί μας κατι ..αναγκάζονται να τα ζητήσουν...
τι να κανει πια ο παπάς να παει να ζητιανέψει για να το παίζουμε εμεις κύριοι?

120ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Τρι Νοε 15, 2011 2:12 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
mommy12585 έγραψε:[
..

Ο Χριστός δεν διέλυσε τα πάντα έξω από το ναό που το είχαν κάνει εμποροπανήγυρις? αυτά λοιπόν ναι δεν με εκφράζουν ούτε εμένα για αυτό δεν είμαι και πολύ της εκκλησίας, αλλά πιστεύω στον Θεό με όλη μου την ψυχή και πηγαίνω να κοινωνώ το παιδί μου τις Κυριακές...


Αυτό που προσπάθησε να εξηγήσει η bonheur νομίζω..παραπάνω είναι ότι δεν είναι εμποροπανήγυρις που λες...
αυτοι οι άνθρωποι που συμμετέχουν στο μυστήριο δουλεύουν ...και ο ψαλτης που θα ψάλει οταν βαφτίζεις το παιδάκι σου...και ο νεωκόρος που θα καθαρίσει την εκκλησιά και θα φροντίσει να ειναι ολα καθαρά για να βαφτίσουμε η να παντρευτούμε εμεις...και ο παπας που κανει το μυστήριο...
τα εισοδήματα τους ειναι εξευτελιστικά...και παρόλα αυτα με τα λιγα που περνουν πρεπει να συντηρούν την εκκλησιά..να βοηθανε φτωχές οικογένειες να τα κάνουν όλα...
...τα φωτα της εκκλησίας..ο πολυέλεος..τα φωτά που βαζει ο καθε φωτογράφος οταν εμείς παντρευόμαστε η βαφτίζουμε καίνε πολυ...απο την τσεπη του θα τα πληρωσει ο παππούλης???δεν εχει οικογένεια και αυτος..?
δεν πρέπει να δώσουμε και εμεις κατι...τι ειναι ενα 50 ??...μήπως τα θέλουμε ολα δικα μας??

τι εισοδήματα νομίζετε εχει ενασ ναος??..τα κεράκια που κάνουν 0,30 λεπτα??ποσα να βγάλουν απο κει..ασε που ο περισσότερος κόσμος ρίχνει κατι και παίρνει 10 κεριά να ανάψει για ολο το σοι...
το κουτί που εχουν για το φιλόπτωχο...βάζει πια κανένας εκει λεφτα???οχι..ελάχιστοι..και ελάχιστα ποσα...
οποτε??

απο που θα βοηθήσουν τις φτωχες οικογένειες(που δεν εχουν να φανε λέμε τωρα ,οχι που στενευονται λιγο όπως ολοι μας πια)...

απο που θα πληρώσουν πετρέλαιο να είμαστε ζεστά στην βάφτιση και το γάμο...απο που θα πληρώσουν ρευμα???

για σκεφτείτε να δειτε πως αυτα που δινουμε ειναι ψίχουλα!!!

τώρα αμα εμεις δεν εχουμε το φιλότιμο να δώσουμε μονοί μας κατι ..αναγκάζονται να τα ζητήσουν...
τι να κανει πια ο παπάς να παει να ζητιανέψει για να το παίζουμε εμεις κύριοι?

....δεν το παιζει κανεις κυριος φανταζομαι οταν παντρευεται ή βαφτιζει.Χριστιανος το "παιζει".
Καλειται ο ιερεας να καλυψει τους λογαριασμους ΔΕΚΟ απο την τσεπη του θες να πεις?

121ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Τρι Νοε 15, 2011 2:26 am

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
...katerina... έγραψε:Πηγα εκκλησια κ εκλεισα ημερομηνια 28/7 τελικα για να χε σαραντησει η
αδεφη μου..ο Παπας ελειπε κ θα με επαιρνε τηλ..κ με πηρε..κ χρειαζονται
τα εξης δικαιολογητικα,

α)Ληξ.πραξη γεν, μωρου την οποια να χω
παει στην ενορια μας κ να μας κνουν μεταβιβαση στην εκει ενορια(εχω
ταξει να το βαφτισω στην Αγ.Αννα Χαλανδρι)

Και οι αναδοχοι
α)Πιστοποιητικο βαπτισης
β)Πιστοποιητικο
οικ.καταστασης ενα μηνα πριν που να λεει οτι ειναι αγαμοι η πεντρεμενοι
μονο με θρησκευτικο αν εχουν κανει πολιτικο δεντους δεχεται η εκκλησια
για νονους
γ)Να ναι ενηλικες
δ)Υπευθυνη δηλωση με το γνησιον της
υπογραφης οτι ειναι ενεργα μελη της εκκλησιας κ δεν ανηκουν σε καποια
αιρεση η παραθρησκευτικη οργανωση

Το προβλημα τωρα..

Το
μωρο θα το βαφτισει η αδερφη μου η μικρη ενηλικη κ ελευθερη μαζι με τον
μελλοντα γαμπρο μου που ομως αναγκαστικα λογω εγκυμοσυνης θα τελεσουν
πολιτικο γαμο και μετα γαμοκ βαφτιση!!

Κ μεις τον θελουμε για
νονο κ εκεινος πολυ!!Κ η θα πρεπει να αλλαξουμε νονο η να ρωτησω αλλη
εκκλησια δηλ την ενορια μου που μας γνωριζει ο Παπας 25 χρονια κ αν
μπορει να κανει τα στραβα ματια(θα τον παρει η μαμα μου το απογευμα)που
αν γινει αυτο δεν θα πραγματοποιησω το ταμα μου..
Και οπως καταλαβαινετε ειμαι σκασμενη!!!!!!!!Κα με πολλα νευρα!!!!!!!!!!

Αυτα!!!!

Για τα δικαιολογητικά δεν ξέρω τι να σου πω αλλά για το γάμο της αδερφής σου και του γαμπρού σου μπορείς να πεις στον παπά πιο είναι το πρόβλημα και ότι θα κάνουν θρησκευτικό γάμο αργότερα.Ότι δεν το σνομπάρουν δηλαδή το θεσμό και λογικά θα το καταλάβει και δεν θα σας κάνει "νερά".Αν τώρα δεν θέλει, μπορείς να πας στον μητροπολίτη και να τα πεις.Δεν μπορείς να κοιτάξεις για άλλη εκκλησία της Αγίας Άννας να είσαι και σίγουρη;

122ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Τρι Νοε 15, 2011 2:31 am

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΟΙ ΤΥΠΙΚΟΥΡΕΣ ΤΟΥΣ ΦΑΓΑΝΕ.........

και ΔΕΝ ΠΑΤΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΙΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ Mad Mad Mad

Δεν κοιτάνε να βοηθήσουν και να ενώσουν τον κοσμάκι....αχχ

ΕΝΑΝ πατερ γνώρισα ΑΞΙΟ .....ΠΑΝ ΑΞΙΟ θα λεγα...και κοντέψαν να τον αφορίσουν επειδή πήγαινε με τα παιδάκια του στο γήπεδο ο ανθρωπος...

ΑΝΤΕΕΕΕΕΕΕΕ ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ......στην κατάσταση μου.......

ΚΑΛΗ ΕΥΚΟΛΙΑ κουκλα μου Wink

και ΒΑΛΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΩΝΗ......ΠΑΝΤΑ ΠΙΑΝΕΙ............ΡΕΜΑΛΙΑΑΑ!!!!!

ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΜΟ ΤΗΣ ΑΔΕΛΦΗΣ ΣΟΥ....για να παντρευτούν με ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ τα παιδια....ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΝΑ ΖΗΤΑΝΕ ΞΕΡΟΥΝ....

ΑΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥΣ............

123ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Τρι Νοε 15, 2011 3:04 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
mommy12585 έγραψε:[
..

Ο Χριστός δεν διέλυσε τα πάντα έξω από το ναό που το είχαν κάνει εμποροπανήγυρις? αυτά λοιπόν ναι δεν με εκφράζουν ούτε εμένα για αυτό δεν είμαι και πολύ της εκκλησίας, αλλά πιστεύω στον Θεό με όλη μου την ψυχή και πηγαίνω να κοινωνώ το παιδί μου τις Κυριακές...


Αυτό που προσπάθησε να εξηγήσει η bonheur νομίζω..παραπάνω είναι ότι δεν είναι εμποροπανήγυρις που λες...
αυτοι οι άνθρωποι που συμμετέχουν στο μυστήριο δουλεύουν ...και ο ψαλτης που θα ψάλει οταν βαφτίζεις το παιδάκι σου...και ο νεωκόρος που θα καθαρίσει την εκκλησιά και θα φροντίσει να ειναι ολα καθαρά για να βαφτίσουμε η να παντρευτούμε εμεις...και ο παπας που κανει το μυστήριο...
τα εισοδήματα τους ειναι εξευτελιστικά...και παρόλα αυτα με τα λιγα που περνουν πρεπει να συντηρούν την εκκλησιά..να βοηθανε φτωχές οικογένειες να τα κάνουν όλα...
...τα φωτα της εκκλησίας..ο πολυέλεος..τα φωτά που βαζει ο καθε φωτογράφος οταν εμείς παντρευόμαστε η βαφτίζουμε καίνε πολυ...απο την τσεπη του θα τα πληρωσει ο παππούλης???δεν εχει οικογένεια και αυτος..?
δεν πρέπει να δώσουμε και εμεις κατι...τι ειναι ενα 50 ??...μήπως τα θέλουμε ολα δικα μας??

τι εισοδήματα νομίζετε εχει ενασ ναος??..τα κεράκια που κάνουν 0,30 λεπτα??ποσα να βγάλουν απο κει..ασε που ο περισσότερος κόσμος ρίχνει κατι και παίρνει 10 κεριά να ανάψει για ολο το σοι...
το κουτί που εχουν για το φιλόπτωχο...βάζει πια κανένας εκει λεφτα???οχι..ελάχιστοι..και ελάχιστα ποσα...
οποτε??

απο που θα βοηθήσουν τις φτωχες οικογένειες(που δεν εχουν να φανε λέμε τωρα ,οχι που στενευονται λιγο όπως ολοι μας πια)...

απο που θα πληρώσουν πετρέλαιο να είμαστε ζεστά στην βάφτιση και το γάμο...απο που θα πληρώσουν ρευμα???

για σκεφτείτε να δειτε πως αυτα που δινουμε ειναι ψίχουλα!!!

τώρα αμα εμεις δεν εχουμε το φιλότιμο να δώσουμε μονοί μας κατι ..αναγκάζονται να τα ζητήσουν...
τι να κανει πια ο παπάς να παει να ζητιανέψει για να το παίζουμε εμεις κύριοι?

αποκλειεται να το διαβασαν τα ματια μου αυτο! απλα αποκλειεται!!!!!!
μηπως να βγαζαμε και ενα ποσο το μηνα να τους διναμε????? κριμα μωρε!!!
αχ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 679259 ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 679259 ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 679259 ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 679259 ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 679259 ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 679259 ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 679259 ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 679259

124ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Τρι Νοε 15, 2011 3:13 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
mommy12585 έγραψε:[
..

Ο Χριστός δεν διέλυσε τα πάντα έξω από το ναό που το είχαν κάνει εμποροπανήγυρις? αυτά λοιπόν ναι δεν με εκφράζουν ούτε εμένα για αυτό δεν είμαι και πολύ της εκκλησίας, αλλά πιστεύω στον Θεό με όλη μου την ψυχή και πηγαίνω να κοινωνώ το παιδί μου τις Κυριακές...


Αυτό που προσπάθησε να εξηγήσει η bonheur νομίζω..παραπάνω είναι ότι δεν είναι εμποροπανήγυρις που λες...
αυτοι οι άνθρωποι που συμμετέχουν στο μυστήριο δουλεύουν ...και ο ψαλτης που θα ψάλει οταν βαφτίζεις το παιδάκι σου...και ο νεωκόρος που θα καθαρίσει την εκκλησιά και θα φροντίσει να ειναι ολα καθαρά για να βαφτίσουμε η να παντρευτούμε εμεις...και ο παπας που κανει το μυστήριο...
τα εισοδήματα τους ειναι εξευτελιστικά...και παρόλα αυτα με τα λιγα που περνουν πρεπει να συντηρούν την εκκλησιά..να βοηθανε φτωχές οικογένειες να τα κάνουν όλα...
...τα φωτα της εκκλησίας..ο πολυέλεος..τα φωτά που βαζει ο καθε φωτογράφος οταν εμείς παντρευόμαστε η βαφτίζουμε καίνε πολυ...απο την τσεπη του θα τα πληρωσει ο παππούλης???δεν εχει οικογένεια και αυτος..?
δεν πρέπει να δώσουμε και εμεις κατι...τι ειναι ενα 50 ??...μήπως τα θέλουμε ολα δικα μας??

τι εισοδήματα νομίζετε εχει ενασ ναος??..τα κεράκια που κάνουν 0,30 λεπτα??ποσα να βγάλουν απο κει..ασε που ο περισσότερος κόσμος ρίχνει κατι και παίρνει 10 κεριά να ανάψει για ολο το σοι...
το κουτί που εχουν για το φιλόπτωχο...βάζει πια κανένας εκει λεφτα???οχι..ελάχιστοι..και ελάχιστα ποσα...
οποτε??

απο που θα βοηθήσουν τις φτωχες οικογένειες(που δεν εχουν να φανε λέμε τωρα ,οχι που στενευονται λιγο όπως ολοι μας πια)...

απο που θα πληρώσουν πετρέλαιο να είμαστε ζεστά στην βάφτιση και το γάμο...απο που θα πληρώσουν ρευμα???

για σκεφτείτε να δειτε πως αυτα που δινουμε ειναι ψίχουλα!!!

τώρα αμα εμεις δεν εχουμε το φιλότιμο να δώσουμε μονοί μας κατι ..αναγκάζονται να τα ζητήσουν...
τι να κανει πια ο παπάς να παει να ζητιανέψει για να το παίζουμε εμεις κύριοι?

....δεν το παιζει κανεις κυριος φανταζομαι οταν παντρευεται ή βαφτιζει.Χριστιανος το "παιζει".
Καλειται ο ιερεας να καλυψει τους λογαριασμους ΔΕΚΟ απο την τσεπη του θες να πεις?


από τα έσοδα της εκκλησίας..που είναι πια...τα κεράκια...κλπ...το κράτος δίνει μόνο τους μισθούς δεν συντηρεί το οίκημα της εκκλησιάς..αυτό το έχει αφήσει το κράτος στους πιστούς...

125ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! Τρι Νοε 15, 2011 3:22 am

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MAMA KATERINAAAA..........

ELEOS............

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 679259 ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 679259 ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 679259 ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 679259 ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! - Σελίδα 5 679259

θΑ είχες δίκιο αν ΕΜΕΝΑΝ ΕΚΕΙ....και δεν βάζαν ΤΑΡΙΦΑ για την κάθε διαδικασία και ανάλογα ποσα για το πόσα φώτα θα ανάψουν.....

ΑΝΤΕΕΕ.......ΜΗΝ ΓΙΝΩ ΤΩΡΑ ΒΡΩΜΟΣΤΟΜΗ....ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΕΔΩ!!!!!

Αλλο θέμα Η ΠΙΣΤΗ μας και άλλο οι εκπροσωποι της.....που στην εποχή μας είναι ΑΠΛΑ

ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ( υπάρχουν και εξαιρρέσεις βέβαια)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 15]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις