Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
605 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 605 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 41]

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Υ.Γ-Τι γυμναστήρια και βλακείες...βόλτα με το καρότσι στους δρόμους της Πετρούπολης και τα κιλά εξαφανίζονται...σου βγαίνει λίγο η ψυχή αλλάαααααα...

Εαν δω αποτελέσματα θα σας γράψω! Very Happy Very Happy Very Happy

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
PoLaKi έγραψε:ΑΡΕΤΗ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...ΠΕΙΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΧΑΜΟΜΗΛΑΚΙ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΑΛΑΕΙ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΝΕΙ...



Πολακι,κανε το γαλα του με χαμομηλο....κ εμενα σκετο δεν το επινα αλλα οταν του δινω ξενο γαλα το ανακατευω με χαμομηλο αντι σκετο νερο...δοκιμασε το,εμενα ετσι το ηπιε...!!!!

mmairula

mmairula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Aulin h giatros 8a sou pei gia a kila alla me 2100 pou gennh8hke kala mou akougete to 3500 oti pernei na skeftesai....Gluko3ino xoirino ee? mmmmmm egw exw revu8ia oloi nisteyoun !Egw 8a th xtyphsw th mprizolitsa mou Razz

https://www.facebook.com/home.php?ref=hp#!/mmairula

mmairula

mmairula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
aylin έγραψε:Υ.Γ-Τι γυμναστήρια και βλακείες...βόλτα με το καρότσι στους δρόμους της Πετρούπολης και τα κιλά εξαφανίζονται...σου βγαίνει λίγο η ψυχή αλλάαααααα...

Εαν δω αποτελέσματα θα σας γράψω! Very Happy Very Happy Very Happy

Symfwnw kai me tosa xartia pou exw na mazepsw gia OAED kai OGA exw podarodromo polu Razz Razz Razz Razz Razz Razz

https://www.facebook.com/home.php?ref=hp#!/mmairula

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
aylin έγραψε:Μαριάννα μας να σου ζήσει ο γιός-μπεμπουλίνος-παιδαρος!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 50580 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 50580 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 50580

Χρόνια πολλά εαν γιορτάζεις!!!

Να τον καμαρώνεις και να τον δείς όπως επιθυμείς!!!

Εμείς γυρίσαμε απο την βολτίτσα μας, μαγειρεύω γλυκόξυνο χοιρινό με ρύζι(καλύτερα να είχα πάρει κοτόπουλο), με περιμένουν τα πιάτα, αλλα 3 πλυντήρια(κουβέρτες παπλώματα κλπ) η δεινοσαυρίνα κοιμάται ήταν ήσυχη και απόλαυσε την βολτίτσα της!!!

Εμείς φτάσαμε τα 3500 την Δευτέρα πάμε παιδίατρο και αύριο σαραντίζουμε!

Πολίνο μου και εγώ της έδωσα 2 φορές χαμομήλι το ίπιε, όπως λέει η Αρετή αντί γαι νερό στο γάλα.μπορώ να πω πως ηρέμησε αρκετά...

Ερώτηση...εμείς γεννηθήκαμε 2150 καλά είναι τα κιλά που έχει πάρει ε?ή μήπως θα έπρεπε να είναι περισσότερα?

φιλιά


Στελλιτσα,εμεις οταν πηγαμε στην παιδιατρο οταν ηταν 1 μηνα ειχε παρει ακριβως 1 κιλο,οποτε εσενα ειναι μια χαρα η μπε,πα!!!!

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mmairula έγραψε:
aylin έγραψε:Υ.Γ-Τι γυμναστήρια και βλακείες...βόλτα με το καρότσι στους δρόμους της Πετρούπολης και τα κιλά εξαφανίζονται...σου βγαίνει λίγο η ψυχή αλλάαααααα...

Εαν δω αποτελέσματα θα σας γράψω! Very Happy Very Happy Very Happy

Symfwnw kai me tosa xartia pou exw na mazepsw gia OAED kai OGA exw podarodromo polu Razz Razz Razz Razz Razz Razz


Α βρε Μαιρούλα μου...εσύ τουλάχιστον θα πάρεις και κάτι...όχι σαν εμένα που πήρα τον μ@@@ο!!!χιχιχι

maraki-baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
elpisrex έγραψε:
kikitso έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ!

ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ ΑΣ ΜΑΣ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ!
ΧΑΜΟΜΗΛΑΚΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΥΞΟΥΛΕΣ.ΚΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ. ΤΟ ΛΥΠΗΘΗΚΕ Η ΨΥΧΗ.ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΩ ΤΟ ΧΕΡΙ.ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΕΒΑΖΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΣΕ 5 ΛΕΠΤΑ ΓΙΝΟΤΑΝ Ο ΧΑΜΟΣ. ΤΟΝ ΟΡΟ ΤΟΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΡΟΥΦΑ ΤΙΣ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΤΟΝ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ! ΑΧ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΑΚΑΡΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΟΝΟΥΣΑ.

ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ ΕΙΔΕΣ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΓΕΣ ΕΣΥ ΤΙ ΝΑ ΕΚΑΝΕΣ ΝΑ ΕΛΕΓΕΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ;

καλημέρα! καταρχήν να καλωσορίσω κι εγώ το νέο μωράκι στην παρέα μας! μαριάννα να σου ζήσει!

λαμπρούλα κι εσύ με έναν πόνο εύχομαι.

συμπεθέρα το ίδιο κάνω κι εγώ! με το που θα φύγει ο μπαμπάς για δουλειά, η μπέμπα μετακομίζει στο κρεβάτι μαζί μου. και το απόγευμα πάλι, παίρνουμε έναν υπνάκο αγκαλίτσα στον καναπέ. λες να κάνουμε μ@λ@κία;

κοπελα μου κ εμεις κοιμομαστε αγκαλιτσα καποιες φορες που το ζηταει η μπεμπα..θελει χαδακια κ παρεουλα η οταν εχει κολικους...δεν ξερω αν τα κακομαθαινουμε( η πεθερα μου ετσι λεει)..αλλα πιστευω οτι η αγαπη κ αγκαλια δεν εβλαψε ποτε...
κανεναν...εξαλλου οταν σπαραζει το μωρο δεν μπορω να το αφηνω ετσι...

maraki-baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 654316 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 654316 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 654316 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 654316 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 654316 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 654316 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 654316 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 654316 να ζησουν τα νεοφερμενα μωρακια της παρεας να ειναι καλιτυχα κ γερα! Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 875502 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 875502 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 875502 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 875502 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 875502

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και μεις κοιμομαστε το πρωι κανενα 2ωρο αγκαλια!!!ενας αναπτυξιολογος μου ειπε οτι απο την αγκαλια και την αγαπη δεν παθαινουν τιποτα.δεν πειραζει λεει να τα κακομαθαινουμε.

http://stefxon@gmail.com

maraki-baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κοριτσια κ εμενα απο την τεταρτη εχει κανει μονο μια φορα κακα της κ τη βλεπω οτι ζοριζεται ενω εχει κ πολλα αερια...η αληθεια ειναι οτι δεν ρευεται ευκολα οση ωρα κ να την κρατησω...σημερα ρευοταν στον υπνο της!
πλεον την θηλαζω μονο την ημερα...δεν εχω αρκετο γαλα κ πινουμε το νοβαλακ 1...α επισης διαβασα σε καποιο σαιτ οτι απο το 2012 το γαλα πρωτης βρεφικης ηλικιας θα το εχουν κ τα σουπερ μαρκετ κ οχι μονο τα φαρμακεια κ ετσι θα ειναι πιο φθηνο!

mmairula

mmairula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
aylin έγραψε:
mmairula έγραψε:
aylin έγραψε:Υ.Γ-Τι γυμναστήρια και βλακείες...βόλτα με το καρότσι στους δρόμους της Πετρούπολης και τα κιλά εξαφανίζονται...σου βγαίνει λίγο η ψυχή αλλάαααααα...

Εαν δω αποτελέσματα θα σας γράψω! Very Happy Very Happy Very Happy

Symfwnw kai me tosa xartia pou exw na mazepsw gia OAED kai OGA exw podarodromo polu Razz Razz Razz Razz Razz Razz


Α βρε Μαιρούλα μου...εσύ τουλάχιστον θα πάρεις και κάτι...όχι σαν εμένα που πήρα τον μ@@@ο!!!χιχιχι

ki egw to voh8hma toketou to xasa..to sumplhrwmatiko an 8a parw apo ton Oaed apo ton oga kata8etw twra ki mesa se ena xrono kai ayta asta...

https://www.facebook.com/home.php?ref=hp#!/mmairula

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maraki-baby έγραψε:κοριτσια κ εμενα απο την τεταρτη εχει κανει μονο μια φορα κακα της κ τη βλεπω οτι ζοριζεται ενω εχει κ πολλα αερια...η αληθεια ειναι οτι δεν ρευεται ευκολα οση ωρα κ να την κρατησω...σημερα ρευοταν στον υπνο της!
πλεον την θηλαζω μονο την ημερα...δεν εχω αρκετο γαλα κ πινουμε το νοβαλακ 1...α επισης διαβασα σε καποιο σαιτ οτι απο το 2012 το γαλα πρωτης βρεφικης ηλικιας θα το εχουν κ τα σουπερ μαρκετ κ οχι μονο τα φαρμακεια κ ετσι θα ειναι πιο φθηνο!
το διαβασα και γω αυτο αλλα ξεσηκωθηκαν οι φαρμακοποιοι.κατσε να δουμε

http://stefxon@gmail.com

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και εμείς αγκαλιά, το βράδυ που ξυπνάει για φαγητό, δεν κάθετε με τίποτα στην καλαθούνα του.
Χτες είχαμε μέχρι τις 10+ κόσμο στο σπίτι, κοιμήθηκε μέχρι τις 1 και μετά μου έβγαλε την πίστη...!Ξυπνούσε, έτρωγε, γκρίνιαζε, κοιμόταν 10 λεπτά και πάλι απο την αρχή όλο.Νομίζω οτι είχε υπερένταση, πρώτη φορά ήταν ΤΟΣΟ ανήσυχος, δεν ήξερε τι ήθελε Sad

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βλέπω συναδέλφισσες ότι καμία μας δεν αντιστέκεται στην αγκαλιά. με τη διαφορά ότι το δικό μου το μωράκι δεν έχει κωλικούς και ανησυχίες γενικότερα και παίζει να είναι και το μοναδικό μωρό που ΔΕ ζητάει αγκαλιά! Shocked

παρ όλα αυτά, μπορεί το μωρό να μη θέλει, αλλά θέλει η μαμά. όπως λέει και ο άντρας μου "είσαι ικανή να την κρατάς ακόμα κι αν κλαίει να την αφήσεις". τι να κάνω βρε κορίτσια, αφού τρελαίνομαι να την έχω πάνω μου. Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 35468 άσε που ο ύπνος μαζί της μου φαίνεται πιο γλυκός, πιο ξεκούραστος. με μισή ωρίτσα ύπνο αγκαλιά, ξεκουράζομαι σα να έχω κοιμηθεί τρίωρο. έτσι είναι και για σας;

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elpisrex έγραψε:βλέπω συναδέλφισσες ότι καμία μας δεν αντιστέκεται στην αγκαλιά. με τη διαφορά ότι το δικό μου το μωράκι δεν έχει κωλικούς και ανησυχίες γενικότερα και παίζει να είναι και το μοναδικό μωρό που ΔΕ ζητάει αγκαλιά! Shocked

παρ όλα αυτά, μπορεί το μωρό να μη θέλει, αλλά θέλει η μαμά. όπως λέει και ο άντρας μου "είσαι ικανή να την κρατάς ακόμα κι αν κλαίει να την αφήσεις". τι να κάνω βρε κορίτσια, αφού τρελαίνομαι να την έχω πάνω μου. Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 35468 άσε που ο ύπνος μαζί της μου φαίνεται πιο γλυκός, πιο ξεκούραστος. με μισή ωρίτσα ύπνο αγκαλιά, ξεκουράζομαι σα να έχω κοιμηθεί τρίωρο. έτσι είναι και για σας;
και μενα δεν εχει κολικους αλλα μου αρεσει το πρωι που τον θηλαζω μετα να κοιμομαστε λιγο αγκαλιτσα!

http://stefxon@gmail.com

maraki-baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
elpisrex έγραψε:βλέπω συναδέλφισσες ότι καμία μας δεν αντιστέκεται στην αγκαλιά. με τη διαφορά ότι το δικό μου το μωράκι δεν έχει κωλικούς και ανησυχίες γενικότερα και παίζει να είναι και το μοναδικό μωρό που ΔΕ ζητάει αγκαλιά! Shocked

παρ όλα αυτά, μπορεί το μωρό να μη θέλει, αλλά θέλει η μαμά. όπως λέει και ο άντρας μου "είσαι ικανή να την κρατάς ακόμα κι αν κλαίει να την αφήσεις". τι να κάνω βρε κορίτσια, αφού τρελαίνομαι να την έχω πάνω μου. Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 35468 άσε που ο ύπνος μαζί της μου φαίνεται πιο γλυκός, πιο ξεκούραστος. με μισή ωρίτσα ύπνο αγκαλιά, ξεκουράζομαι σα να έχω κοιμηθεί τρίωρο. έτσι είναι και για σας;

πως να αντισταθεις σε αυτα τα πλασματακια?????εγω τουλαχιστον λατρευω τις ωρες που ειναι πανω μου
αργοτερα δεν θα μας θελουν..θα θελουν να ειναι ανεξαρτητα...κ ο μπαμπας της παντως θελει να κοιμαται αγκαλια μαζι της..κ λεει αστο καλο πρωτο παιδι ειναι ας το κακομαθουμε δικομας ειναι να το χορτασουμε..

maraki-baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
pumpkin έγραψε:Και εμείς αγκαλιά, το βράδυ που ξυπνάει για φαγητό, δεν κάθετε με τίποτα στην καλαθούνα του.
Χτες είχαμε μέχρι τις 10+ κόσμο στο σπίτι, κοιμήθηκε μέχρι τις 1 και μετά μου έβγαλε την πίστη...!Ξυπνούσε, έτρωγε, γκρίνιαζε, κοιμόταν 10 λεπτά και πάλι απο την αρχή όλο.Νομίζω οτι είχε υπερένταση, πρώτη φορά ήταν ΤΟΣΟ ανήσυχος, δεν ήξερε τι ήθελε Sad

εχω ακουσει οτι εκνευριζονται κ εχουν υπερενταση οταν εχουμε κοσμο σπιτι αργα..δεν ξερω αν ισχυει...παρατηρησε το...ισως βγαινουν απο τη βολη τους..

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
alexia-marinos έγραψε:
aylin έγραψε:Μαριάννα μας να σου ζήσει ο γιός-μπεμπουλίνος-παιδαρος!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 50580 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 50580 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 50580

Χρόνια πολλά εαν γιορτάζεις!!!

Να τον καμαρώνεις και να τον δείς όπως επιθυμείς!!!

Εμείς γυρίσαμε απο την βολτίτσα μας, μαγειρεύω γλυκόξυνο χοιρινό με ρύζι(καλύτερα να είχα πάρει κοτόπουλο), με περιμένουν τα πιάτα, αλλα 3 πλυντήρια(κουβέρτες παπλώματα κλπ) η δεινοσαυρίνα κοιμάται ήταν ήσυχη και απόλαυσε την βολτίτσα της!!!

Εμείς φτάσαμε τα 3500 την Δευτέρα πάμε παιδίατρο και αύριο σαραντίζουμε!

Πολίνο μου και εγώ της έδωσα 2 φορές χαμομήλι το ίπιε, όπως λέει η Αρετή αντί γαι νερό στο γάλα.μπορώ να πω πως ηρέμησε αρκετά...

Ερώτηση...εμείς γεννηθήκαμε 2150 καλά είναι τα κιλά που έχει πάρει ε?ή μήπως θα έπρεπε να είναι περισσότερα?

φιλιά


Στελλιτσα,εμεις οταν πηγαμε στην παιδιατρο οταν ηταν 1 μηνα ειχε παρει ακριβως 1 κιλο,οποτε εσενα ειναι μια χαρα η μπε,πα!!!!

Αλεξάκι μου πως είστε εσείς?Τι κάνει ο κούκλος σου?Φιλιά πολλά πολλά

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maraki-baby έγραψε:
pumpkin έγραψε:Και εμείς αγκαλιά, το βράδυ που ξυπνάει για φαγητό, δεν κάθετε με τίποτα στην καλαθούνα του.
Χτες είχαμε μέχρι τις 10+ κόσμο στο σπίτι, κοιμήθηκε μέχρι τις 1 και μετά μου έβγαλε την πίστη...!Ξυπνούσε, έτρωγε, γκρίνιαζε, κοιμόταν 10 λεπτά και πάλι απο την αρχή όλο.Νομίζω οτι είχε υπερένταση, πρώτη φορά ήταν ΤΟΣΟ ανήσυχος, δεν ήξερε τι ήθελε Sad

εχω ακουσει οτι εκνευριζονται κ εχουν υπερενταση οταν εχουμε κοσμο σπιτι αργα..δεν ξερω αν ισχυει...παρατηρησε το...ισως βγαινουν απο τη βολη τους..

κολοκυθάκι ισχύει ότι οι νυχτερινές επισκέψεις προκαλούν νευρικότητα στα βρέφη. το λέει η παράδοση και μου το επιβεβαίωσε και η ψυχολόγος μου ότι μέχρι τουλάχιστον 3 μηνών τα βρέφη δεν πρέπει να εκτίθενται σε κόσμο μετά τη δύση του ηλίου. και εμπειρικά μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι ισχύει. οπότε, πράξε αναλόγως. εγώ ενημέρωσα ότι δέχομαι καθημερινά από τις 12 το μεσημέρι έως τις 4 το απόγευμα και χέστηκ@ αν βολεύονται

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
λαμπρουλα τι εγινε τελικα?πως εισαι?

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elpisrex έγραψε:
maraki-baby έγραψε:
pumpkin έγραψε:Και εμείς αγκαλιά, το βράδυ που ξυπνάει για φαγητό, δεν κάθετε με τίποτα στην καλαθούνα του.
Χτες είχαμε μέχρι τις 10+ κόσμο στο σπίτι, κοιμήθηκε μέχρι τις 1 και μετά μου έβγαλε την πίστη...!Ξυπνούσε, έτρωγε, γκρίνιαζε, κοιμόταν 10 λεπτά και πάλι απο την αρχή όλο.Νομίζω οτι είχε υπερένταση, πρώτη φορά ήταν ΤΟΣΟ ανήσυχος, δεν ήξερε τι ήθελε Sad

εχω ακουσει οτι εκνευριζονται κ εχουν υπερενταση οταν εχουμε κοσμο σπιτι αργα..δεν ξερω αν ισχυει...παρατηρησε το...ισως βγαινουν απο τη βολη τους..

κολοκυθάκι ισχύει ότι οι νυχτερινές επισκέψεις προκαλούν νευρικότητα στα βρέφη. το λέει η παράδοση και μου το επιβεβαίωσε και η ψυχολόγος μου ότι μέχρι τουλάχιστον 3 μηνών τα βρέφη δεν πρέπει να εκτίθενται σε κόσμο μετά τη δύση του ηλίου. και εμπειρικά μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι ισχύει. οπότε, πράξε αναλόγως. εγώ ενημέρωσα ότι δέχομαι καθημερινά από τις 12 το μεσημέρι έως τις 4 το απόγευμα και χέστηκ@ αν βολεύονται


Συγνωμη που επεμβαινω στο θεματακι σας μιας κ ειμαι σε αλλου γκρουπ γεννας,αλλα τι διαφορα εχει το ναρθει καποιος πχ στις 6 η 7 απο τις 5.Δν καταλαβαινω την συγχηση που μπορει να προκαλεσει στο βρεφος.Συγχηση αναστατωση στη νεα μανουλα κτλ ναι νταξ,αλλα τωρα το βρεφος δν καταλαβαινει.Ουτως η αλλως με τις παραδοσεις δν τα παω καλα,δν συμφωνω με καμια....Απλα απορησα...

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
alexia-marinos έγραψε:λαμπρουλα τι εγινε τελικα?πως εισαι?


Αλεξια μου εχω βλεννιτσες ροζ και συσπασεις περιπου ανα 40 λεπτο με πονακια.Σε λιγο θα παω να με δει ο γιατρος και μου ειπε οτι οταν με δει θα μου πει μηπως μπουμε αυριο.

vasoulaki

vasoulaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lamproula kodeveis k esi!!!!ade me to kalo!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 215994

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
vasoulaki έγραψε:lamproula kodeveis k esi!!!!ade me to kalo!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 215994


Σε ευχαριστω Βασουλα ,αντε να παρεις σειρα και εσυ!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι γινετε??? τι κανετε??? χαθηκα ρε γμτ! δε σας προλαβαινω! ποια γεννησε??
χθες ειχα κοσμο το πρωι και μετα μεσα εξω περασε η μερα. σημερα καναμε επισημα την πρωτη βολτα. κανονικα για καφε οχι για υποχρεωσεις! Very Happy ειχε ωραιο ηλιο και βολταραμε!
τα βραδυα το γυρισαμε τωρα να τρωμε 11,30 το βραδυ και να κοιμομαστε. μετα 5 το πρωι ξανα ενα ταισμα γρηγοροι μεσα στον υπνο του! υστερα 8 και το πρωι! Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #12! - Σελίδα 39 328109 μακαρι να το παει ετσι!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις