Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
49 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 49 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συμφωνώ με όλα τα κορίτσια.'Οποιος αγαπάει τόσο -όσο αγάπησες εσύ- δεν μπορεί ούτε στιγμή χωρίς τον άλλον όπως δε μπορούσες και σύ και κόντεψες να τρελλαθείς.Αυτός μια χαρά μπόρεσε χωρίς εσένα έξι μήνες.΄
Συμφωνώ και επαυξάνω μη διακυνδηνέυσεις για κανένα τη σχέση σου μενα ανθρωπο που σε ηρεμεί και ένα μωράκι που ασφαλώς υπεραγαπάς!!!Παρόλαυτα οι προβληματισμοί σου μεσα στο πρόγραμμα είναι αλλά μέχρι εκεί.Όχι γιατί δεν συμμερίζομαι αυτά που λες αλλά γιατί δεν αξίζει τον κόπο το συγκεκριμένο άτομο όπως είπαν επίσης τα κορίτσια!!!

http://shineon-n-on.blogspot.com

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θα σε βοηθήσει πολύ αν κάθε φορά που πας να τον σκεφτείς με έναν γλυκούλικο - νοσταλγικό - παραπονιάρικο τρόπο να σκεφτείς όλα αυτά που πέρασες εξαιτίας του και το πόσο κορόιδο πρέπει να σε θεωρεί για να νομίζει ότι μπορεί να σε πιλατεύει ενώ έχεις πλέον οικογένεια, και σου εγγυώμαι ότι θα νευριάζεις τόσο πολύ μαζί του που οι σκέψεις σου θα κόβονται μαχαίρι και αντίθετα θα σου δημιουργούνται άλλες τύπου θρίλερ χαχα...

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ακουσε καλα αυτο που θα σου πω. Ο πρωην σου ηταν ενα ακρως ανασφαλες ατομο που δεν μπορεσε να σε χωρεσει στη ζωη του. Προτιμουσε απλα να ερχεται και να φευγει επειδη φοβοταν να δοθει. Εμεις οι γυναικες ειμαστε πιο δυνατες οσο κι αν πληγωθουμε. Παντα βρισκουμε κατι απο το οποιο θα πιαστουμε και θα σηκωθουμε. Τωρα που εισαι μανα επεκτησες πραγματικα μια Αχιλλειο πτερνα, που ειναι το παιδι σου και η απεραντη αγαπη που του εχεις. Τιποτα πια δεν ποναει τοσο πολυ οσο ποναει μια μανα το παιδι της. Θα αναρωτηθεις τι σχεση εχει αυτο. Πιστευω ακραδαντα πως το ασθενες φυλο ειναι οι αντρες. Εσυ ξερεις ποσο πονεσες και ποσο πληγωθηκες απο τον αναποφασιστο πρωην σου που ηθελε να διαιωνισει μια ασταθη κατασταση. Ομως βρηκες τον εαυτο σου κι αναζητησες την ευτυχια που σου αξιζε. Και τη βρηκες! Ο πρωην σου που σε ειχε δεδομενη, πληγωθηκε σαφως! Ομως αυτο ΔΕΝ ειναι αγαπη. Ειναι απλα παθος. Ο ερωτευμενος ανθρωπος δεν αντεχει να αναπνεει διαφορετικο αερα απο εσενα, δεν βαζει εμποδια για να μην εισαι κοντα του και αντλει δυναμη απο την ευτυχια σου! Κανετε ονειρα για το κοινο μελλον και φανταζεστε πως θα μοιαζετε οταν θα ειστε γεροντακια. Σου το υπογραφωλοιπον πως αν δεν ειχες προχωρησει δεν θα αλλαζε τιποτα κι ο πρωην θα συνεχιζε να μπαινοβγαινει στη ζωη σου χωρις καμια προθεση να μεινει.
Πηρατε λοιπον κι οι 2 αυτο που σας αξιζε. Εσυ εναν αντρα που σε εκανε μητερα ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ και φτιαξατε μια ομοφρη οικογεια, και ο πρωην ενα μαθημα ζωης που ελπιζω να τον εκανε να αναθεωρησει πολλα και να παψει τα θελει ολα δικα του. Μην του επιτρεπεις να σε γεμιζει ενοχες. Εκανες αυτο που σου ζητησε οταν σου ειπε πως τελειωσατε οριστικα! Εκεινος ειπε και ξειπε αλλα μερικα πραγματα δεν ξεγινονται! Και αυτο το πλασμα που βγηκε απο τα σπλαχνα σου (δεν ξερω τη σχεση με τον αντρα σου) σου εμαθε σιγουρα πως ειναι η πραγματικη αγαπη. Τωρα που νιωθεις πως ειναι να αγαπας και να σ'αγαπουν πραγματικα, δεν συμφωνεις πως ηταν πολυ λιγα αυτα που σου εδινε και επαιρνε πισω οποτε ηθελε; Ευχησου του καλη τυχη και μην τον αφηνεις να σου δινει την αισθηση οτι εκανες λαθος επιλογη. Στο κατω-κατω αν εσυ εκανες -που δεν εκανες- 1 λαθος επιλογη που προχωρησες, εκεινος εκανε δεκαδες λαθος επιλογες οσες φορες σε εδιωξε απο τη ζωη του.

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οτι δε θα χαλασω την οικογενεια μου για κανεναν,αυτο ειναι δεδομενο..
κ η αγαπη για το παιδι,δε συγκρινεται με καμια αλλη αγαπη.
μαρια καλα τα ειπες,θα το διαβαζω καθε φορα που παει η υπουλη σκεψη να μου μπει στο μυαλο!οπως κ ολα τα υπολοιπα που ειπατε βεβαια!μαρκελλα αυτο κανω,καθε φορα που παω να σκεφτω κατι καλο,αμεσως μου ερχονται στο μυαλο ολες οι ασχημες καταστασεις,ολο το κλαμα που εχω ριξει γι αυτον τον ανθρωπο,μπροστα του,πισω του,στις φιλες μου,στην αδερφη μου,στους αγνωστους..ποταμια ολοκληρα σας λεω!!

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
shineon κ bell φυσικα κ εχετε δικιο,κ εγω τα σκεφτομαι αυτα..απλως οταν τ ακους κ απο καποιον αλλο,που επιβεβαιωνει αυτα που εχεις στο μυαλο,αυτο ειναι παντα καλυτερο Smile

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσακι μου , σε παρακαλω πολυ να κοψεις την οποιαδηποτε επαφη με τον τρελιακα! Αλλαξε και τηλ αν ειναι αναγκη. Αν τα μαθει αυτα ο ανδρας σου θα πληγωθει παρα πολυ. Για εναν ανισσοροπο θα χαλασεις την ισσοροπια που σου προσφερει ο ανδρας σου και το παιδακι σου ? Οχι βεβαια.
Αει σιχτιρ να του πεις και να το κλεισεις το τηλ την επομενη φορα που θα σε κανει να νιωσεις και ασχημα.

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν δεν γνώριζες τον άντρα σου, αν δεν είχατε τώρα το παιδάκι σας να είσαι σίγουρη πως θα παρακαλούσες να γνωρίσεις τώρα έναν άνθρωπο σαν τον άντρα σου. Για αυτών είσουν δεδομένη, συγνώμη κιόλας, σε είχε για ώρα ανάγκης και αν σε αγαπούσε πραγματικά θα έβρισκε τρόπο να μην χωρίσετε ποτέ.
Μάλλον εσύ αγαπούσες μόνη σου και πάλι συγνώμη !!!
Άλλαξε νούμερο τηλεφ. και διέγραψε το δικό του
μόνο κακό θα σου κάνει αυτός !!!

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν παρεξηγω βρε κοριτσια,μη ζητατε συγνωμη!!
ξερω οτι μ αγαπουσε κ αυτος αλλα ηταν μικρος,ανωριμος,ανασφαλης κ δεν ξερω κ εγω τι αλλο..κ προφανως δεν μ αγαπουσε αρκετα για να ξεβολευτει!
κ μου φαινεται πολυ εγωιστικο αυτο που κανει κ που εκανε παντα,αλλλα απ την αλλη ειμαι απ τη φυση μου ενοχικη κ αυτος το ξερει.ξερει οτι σκεφτομαι πωπωω πρεπει να ειμαι μεγαλη αναισθητη κ γαιδουρα που μεσα σε 6 μηνες γνωρισα καποιον αλλο!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μυρτω έγραψε:δεν παρεξηγω βρε κοριτσια,μη ζητατε συγνωμη!!
ξερω οτι μ αγαπουσε κ αυτος αλλα ηταν μικρος,ανωριμος,ανασφαλης κ δεν ξερω κ εγω τι αλλο..κ προφανως δεν μ αγαπουσε αρκετα για να ξεβολευτει!
κ μου φαινεται πολυ εγωιστικο αυτο που κανει κ που εκανε παντα,αλλλα απ την αλλη ειμαι απ τη φυση μου ενοχικη κ αυτος το ξερει.ξερει οτι σκεφτομαι πωπωω πρεπει να ειμαι μεγαλη αναισθητη κ γαιδουρα που μεσα σε 6 μηνες γνωρισα καποιον αλλο!
Ενω στην ουσια ειχες αναγκη να αγαπηθεις το συντομοτερο... Αλλα αυτη την ουσια ο αλλος δεν μπορει να την αντιληφθει.

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
μυρτω έγραψε:δεν παρεξηγω βρε κοριτσια,μη ζητατε συγνωμη!!
ξερω οτι μ αγαπουσε κ αυτος αλλα ηταν μικρος,ανωριμος,ανασφαλης κ δεν ξερω κ εγω τι αλλο..κ προφανως δεν μ αγαπουσε αρκετα για να ξεβολευτει!
κ μου φαινεται πολυ εγωιστικο αυτο που κανει κ που εκανε παντα,αλλλα απ την αλλη ειμαι απ τη φυση μου ενοχικη κ αυτος το ξερει.ξερει οτι σκεφτομαι πωπωω πρεπει να ειμαι μεγαλη αναισθητη κ γαιδουρα που μεσα σε 6 μηνες γνωρισα καποιον αλλο!
Ενω στην ουσια ειχες αναγκη να αγαπηθεις το συντομοτερο... Αλλα αυτη την ουσια ο αλλος δεν μπορει να την αντιληφθει.
συμφωνώ

kanty


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ειχα και εγω μια παρομοια ιστορια... στα18 ειχα γνωρησει τονξ πρωτο μου μεγαλο ερωτα περναγαμε τελεια και σχεδον μετα απο 1 χρονο σχεσης αρχησε να απομακρυνεται χωρις λογο. απ οτι ειχα καταλαβει τοτε φοβηθηκε οτι ειχαμε κολλησει και οτι η σχεση μας σοαρευε μεχρι και για γαμο μου ειχε μιλησει. Ετσι ξα φνηκα λοιπον μια μερα χωρισαμε.μετα απο ενα χρονο ηρθε και με βρηκε αφου εγω ειχα γνωρησει ηδη τον αντρα μου και μου ειπε οτι εψαξε και δεν βρηκε αλλη κοπελα σαν και μενα και μου ζητησε να τον παντρευτω.... τοτε λοιπον του ειπα οτι εχω σχεση και οτι οταν φευγω, φευγω για παντα και δεν ξαναγυριζω πισω..... μονο τα κλαμματα που δεν εβαλε εκεινη τη ωρα του ειπα αντιο και δεν τον ξανα ειδα ποτε. Μην τον αφηνεις να ταραξει την οικογενιακη σου ευτυχια πεστου να μην σε ξαναενοχλησει και πεστου οτι κοιτας μπροστα και οχι πισω αυτος μαλλον απο καπου εμαθε οτι εχεις κανει οικογενεια και εσκασε απο το κακο του!!! μακρυα.... Wink

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΕΒΡΙΖΑ. ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΑΝΑΣΤΑΤΩΝΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ?ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ?ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΒΡΗΚΕ ΑΛΛΟ ΘΥΜΑ? ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ? ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΓΩΙΣΤΗΣ Ο ΤΥΠΟΣ .-ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΥΓΕΝΙΚΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ-.
ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΑΓΑΠΑΣ Η ΟΧΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ-ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΑΥΤΟ-, ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΑΓΑΠΑΣ ΕΣΕΝΑ. ΑΝ ΝΑΙ ΣΤΕΙΛΤΟΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΑ.ΑΠΑΓΟΡΕΨΕ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙΣ ΚΑΙ ΥΠΟΤΙΜΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ.
ΚΡΑΤΑ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΣΟΥ, ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΑΚΟΥΓΟΜΑΙ ΛΙΓΟ ΣΚΛΗΡΗ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΣΟΥ ΦΕΡΘΗΚΕ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΑ. ΑΡΑ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ....

astero2000

astero2000
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έχω ζήσει και εγώ παρόμοια ιστορία που κράτησε πάνω από 10 χρόνια... Σχέση από μακριά που δεν οδηγεί πουθενά. Μεγάλη αγάπη αλλά κανένας από τους 2 δεν μπορούσε ή μάλλον δεν ήθελε να αφήσει την πόλη του. Τώρα πια είναι πάνω απ'όλα φίλος μου.
Στην δική σου περίπτωση όμως νοιώθω ότι εσύ είχες ελπίδες που αυτός εκμεταλλευόταν...
Το αστείο αλλά και ιδανικό στην περίπτωσή μου είναι ότι πραγματοποιήσαμε αυτό που ήμασταν σίγουροι ότι θα γίνει... να κάνουμε παιδί μαζί!!!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
όχι δεν καταλάβατε καλά... απλά οι κόρες μας έχουν ένα μήνα διαφορά!!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την astero2000 στις Παρ Νοε 25, 2011 3:20 am, 2 φορές συνολικά

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χμμμ δεν ξερω πιστευω πως ειναι καλυτερο για σενα να ξεκοψεις γιατι θα σε αναστατωνει καθε τοσο,καλυτερα να αλλαξεις αριθμο να μην σε βρισκει!Αυτος πως μπορεσε καποτε και σου ειπε οτι δεν σου εχει εμπιστοσυνη πια,πως μπορεσε να μην σου ξαναμιλησει για καιρο,ε και εσυ μπορεις τωρα!Ζυγισε τα πραγματα προτιμας μια σιγουρη-σταθερη σχεση η μια σχεση ανισορροπη?Ισως τωρα που ξερει οτι δεν μπορει να σε εχει,του εχεις γινει εμμονη!Σκεψου ομως πως αν διακινδυνευσεις την τωρινη σου σχεση αργοτερα να μην εχεις δευτερη ευκαιρια,γιατι τι σου λεει πως δεν θα ξανακανει ολα οσα εκανε!

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
η δικη του εκδοχη γι ολα αυτα ειναι πως εφοσον δεν μπορουσε να μου πει να μεινω μαζι του,επρεπε να ξεκοψουμε.αλλα καθε φορα,μετα απο λιγο καιρο(μια δυο μερες,οχι παραπανω) δεν το αντεχε να ειναι μακρια μου κ γινοταν αυτα τα πισωγυρισματα.κ επισης,οτι καποιες φορες αυτος ξεκοβε,αλλα τον ξαναεπαιρνα εγω..αυτο ειναι αληθεια,εγω τον επαιρνα πααααρα πολλες φορες(ηξερα πως δεν εχει σχεση) κ του ελεγα να βρεθουμε κ αυτος ερχοταν.ή ετυχε να συμβουν καποια πολυ ασχημα γεγονοτα στον οικογενειακο μου περιγυρο,τον πηρα τηλ.πηρε κατευθειαν το αεροπλανο κ ηρθε κ ξαναημασταν μαζι για καποιο διαστημα..
δεν ειναι οτι δε μ αγαπουσε..αλλα ειναι μεγαλος,τεραστιος εγωιστης..τοτε τα ηθελα κ τα παθαινα κατα καποιον τροπο,εννοω δλδ,οτι επρεπε να βρω τη δυναμη κ να φυγω μια για παντα κ οχι να καθομαι κ να παρακαλαω.
τωρα ομως,δεν υπαρει κανενα ελαφρυντικο..ερχεται κ μου φερνει τα πανω κατω κ δε σεβεται τπτ..με παιρνει με αφορμη τα γενεθλια μου ή τη γιορτη μου κ καταληγουμε να λεμε ποσο πολυ ποναει μακρια μου κ απ τη μια χαιρεται που προχωρησα ενω απ την αλλη με κατηγορει γιατι προχωρησα πολυ γρηγορα.
στον αντρα μου ειχα πει πως μου τηλεφωνησε καποιες φορες..μου ειπε πως μεγαλη κοπελα ειμαι ξερω τι πρεπει να κανω κ να διαχειριστω την κατασταση ωστε να μην πληγωθει κανενας μας..ουτε υστεριες ,ουτε τπτ,μονο εμπιστοσυνη μου δειχνει αυτος ο ανθρωπος..
χαιρομια που καποιες απο σας ειχατε κατι παρομοιο κ δεν αφησατε το παρελθον σας να σας στοιχειωνει..αυτο ακριβως πρεπει να κανω

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
astero εσεις μαλλον καταφερατε να εχετε μια φιλικη σχεση μετα απο καιρο;θα ηθελα να γινει κατι τετοιο,αλλα μαλλον ειναι απιθανο!
καλα αυτο με τις κορες σας,τι να πω..παλι καλα που δεν ειναι κορη κ γιος να συνεχιστει η παραδοση να σας πω την ιστορια μου..να μου πειτε τη γνωμη σας - Σελίδα 2 536304

vasoulaki

vasoulaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
thelo k ego na sou po tin tapini mou gnomi.ligo poli oi perissoteres ginekes exoun perasei mia paromia katastasi etsi k ego.pistevo pos se afti tin istoria pio poli apo olous pligonese esei.oso k na kleei k na xtipiete esi ponas pio poli kathe fora pou se enoxlei.eime k ego trela enoxiki k se niotho.stamata omos na to kaneis afto ston eafto sou,stamata na ton afineis na se dilitiriazei.an se agapouse pragmatika den tha efevge apo konta sou,k an itan ena lathos to oti efige(efoson oloi kanoume lathoi}tha eixe girisei metaniomenos k tha itan koda sou akoma pio kolimenos.aftos omos ekana polla lathoi k se skotose,oxi mono ena.
koritsi mou exo pligothei k ego poli ston parelthon k den aksizei.exeis mia omorfi zoi,enan kalo adra pou sagapaei kai ena gliko plasmataki pou to exete ferei ston kosmo mazi me ton adrouli sou.sigoura itan dipla sou se oli tin diarkeia tis egimosinis,stin genna,stous protous mines pou eixate to moro spiti.min xalas tin iremia tis psixis sou k tin galini pou sou prosferei i oikogeneia sou.
kopse kathe epafi me to parelthon k me afton.allakse tilefono,den ksero ti allo alla den sou kanei kalo na epikoinonite.
ego apla tin gnomi mou eipa,kapioi mporei na diafonoun.pados oti sou eipa sto eipa poli filika. I love you

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Επισης να σ πω οτι οσα χρονια κι να περασουν αυτες οι αρρωστημενες αγαπες...γτ ετσι τις ονομαζω,δν προκειται να φυγουν απο το κεφαλι μας.Στο λεω εγω που ημουνα κολλημενη μαζι του απο παιδακι...Απο 12 χρονων τον εβλεπα στη γειτονια κι ελεγα αυτον θελω να παντρευτω κι με κοροιδευαν οι φιλες μου οτι ειναι μεγαλος κτλ.Γτ οταν αρχισαμε να μιλαμε,ημουνα 13-14 κ εκεινος καπου στα 26-27.Φυσικα πολυ αργοτερα ειχαμε ολοκληρωμενη απο σεξουαλικης αποψης σχεση γτ σχεση δν ειχαμε ποτε.Ηταν ενα μπερδεμενο πραγμα.
Το θεμα ειναι οτι το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να κοιτας αυτο που εχεις διπλα σου κι να αφησεις αυτη την αναμνηση οπως μια πετρα που πετας στη λιμνη.Στην αρχη η πετρα αναταρασσει ολη τη λιμνη κι αργει να ηρεμησει...Μετα ηρεμει,αλλα η πετρα παραμενει μεσα της δν θα βγει ποτε.
Γιαυτο προχωρα κι μην ασχολεισαι.
Δν προκειται ποτε να τον ξεχασεις εστω κι το οτιδηποτε νιωθεις γιαυτον,επειδη ξερω ακριβως πως νιωθεις,κοιτα μπροστα,κι αστον αυτον να κουρευεται.
Η ιστορια σου μου θυμησε πολυ τη δικια μου στο εγραψα κι στην αρχη.
Αλλα να σ πω κι κατι ακομα?Ευτυχως κι δοξα τω Θεο που δν εγινε κατι πιο σοβαρο στην περιπτωση μου κ σου.Γτ αλλιως δν θα ειχαμε τη ζωη που εχουμε τωρα.Εγω νιωθω ασφαλεια κι αγαπη απο τον συζηγο μου παρολα τα μικροπροβληματα η κ μεγαλα προβληματα που ισως μπορει να προκληθουν.Σκεψου μια ζωη μαζι του,πως θα ηταν.....Οποτε καλυτερα ετσι...Παρα να αρρωστησω γτ τοτε κοντεψα να παω νοσοκομειο,απο τον πονο μου εκανα εμετο κι εβγαζα σπυρακια κοκκινομαυρα με μαυρο αιμα σε ολο το σωμα.Μου ειχε πει τοτε ο δερματολογος,κατι περναας κι σε αγχωνει,πρεπει να ηρεμησεις,κι ελεγε η μανα μου τι αγχος,ηρεμη ζωη εχει...Δν ηξερε λεπτομερειες γιαυτο...Τεσπα σορρυ σας ζαλισα,αλλα για το συγκεκριμενο θεμα μπορω να γραφω ωρες,το εζησα σε ηλικια πολυ περιεργη κι με στιγματισε αυτος ο ανθρωπος.

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

Το ιδανικό στην περίπτωσή μου είναι ότι πραγματοποιήσαμε αυτό που ήμασταν σίγουροι ότι θα γίνει... να κάνουμε παιδί μαζί!!!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
όχι δεν καταλάβατε καλά... απλά οι κόρες μας έχουν ένα μήνα διαφορά!!!![/quote]

Εμας οι κορες μας γεννηθηκαν ενα χρονο διαφορα κι εχουν το ιδιο ονομα!!!Κι δν ηξερα εγω ουτε εκεινος τιποτα.Τυχαια το εμαθα.

mariatwins

mariatwins
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
florentiab έγραψε:ένας πολύ καλός μου φίλος λέει:
το παρελθον πρέπει να το μεταχειριζόμαστε όπως το καθρεπτάκι του αυτοκινήτου, μικρές κλεφτές ματιές πισω, αλλά κυρίως κοιτάμε μπροστά
απλα ΤΕΛΕΙΟ και πολυ σοφο αυτο που ειπες!!!!

mariatwins

mariatwins
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
μυρτω έγραψε:σας ευχαριστω πολυ κοριτσια..ηδη νιωθω καλυτερα που το συζητησα με καποια ατομα πιο αντικειμενικα..γιατι οι φιλες μου,οσο να ναι,ειναι καπως πιο υποκειμενικες!
εχετε δικιο σε ολα κ ξερω πως πρεπει να ξεκοψω..κ πως προφανως,δε βρηκε κατι καλυτερο κ γι αυτο γυριζε κ ξαναγυριζε κ τωρα παλι τα ιδια.
απλως,τοσα χρονια αυτον τον ανθρωπο τον αγαπουσα οσο τπτ κ δεν μπορω απ τη μια στιγμη στην αλλη να παψω να ενδιαφερομαι για το αν ειναι καλα..
δεν μπορω να φανταστω τη ζωη μου χωρις το παιδι μου κ τον αντρα μου..
ειναι ωρες ωρες που με πιανουν αυτες οι ηλιθιες σκεψεις κ αυτα τα ηλιθια αν..
ευχαριστω κ παλι για τις απαντησεις.ειναι καποιες στιγμες που πρεπει να φας ενα χαστουκι κ να επανελθεις στα κανονικα σου!

να προχωρισεις γιατι αν οπως λες ρισαι ευτυχισμενη μην το χαλασεις γιατι ισως να μετανιωσεις...

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τα ιδια εχω περασει κ εγω.εμενα μετα απο πολλες ταλαιπωριες μεγαλους καβγαδες με τους γονεις μου που δν τον γουσταραν(κ ειχαν δικιο τελεικα αλλα οποιος ειναι καψουρης εχει παρωπιδες και ωτοασπιδες) μειναμε μαζι.στο διαστημα αυτο εζησα πολλα κ μαλιστα ασχημα αλλα εμενα εκει γτ τον αγαπουσα.ξαφνικα με διωχνει χωρις να μου πει τον πραγματικο λογο μονο αερολογιες.επεσα να πεθανω δν ηθελα κανενα.τυχαια λιγες μερες μετα γνωρισα τον τοτε συντροφο κ τωρα συζηγο κ πατερα του παιδιου μου κ καταλαβα οπως κ εσυ πως ειναι να εισαι σε μια φυσιολογικη σχεση.τοτε πολεμουσε να με προσεγγησει παλι μεσω facebook φυσικα του ειπα οτι ειμαι με αλλον αντρα κ οτι πλεον ειναι αργα,προσπαθησε να με κανει να αισθανθω ασχημα που προχωρησα γρηγορα μπροστα αλλα δν τον αφησα.ολο αυτο το εδειξα στον αντρα μου γτ δεν ηθελα να του εχω μυστηκα.λιγο καιρο μετα ξαναπροσπαθησε παλι,αυτη τη φορα δν ειπα τπτ στον αντρα μου κ πηγα και τον συναντησα στο σπιτι του αφου τα ειπαμε θελησε να μου ριχτει εκει ομως εγινα μπουρλωτο κ τον στολισα κανονικα με οτι κοσμιτικο επιθετο μπορεις να φανταστεις.οταν ηρεμησαμε λιγο μου ειπε εσυ αλλαξες εσυ δεν ησουν ετσι,ξερεις τι του ειπα?"ναι εσυ φταις γι'αυτο και επιτελους ξυπνησα"μετα απο αυτο δεν με ξανα ενοχλησε ποτε μεχρι τωρα.πισω γυρισα για χαρη του απειρες φορες.εκανα πολλα που τα εχω μετανιωσει αλλα βρηκα ομως την δυναμη απο τις πληγες που μου εκανε να φυγω να κλεισω την πορτα πισω μου κ να μην ξανα ασχοληθω.στον αντρα μου βρηκα την ηρεμια που ζητουσα κ πολλα παραπανω.ειναι πραγματικα το αλλο μου μισο και μου εκανε το πιο υπεροχο δωρο,τον γιο μας!

eleni...eleni

eleni...eleni
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ειναι ολοφανερο πως πραγματικη αγαπη ενιωθες μονο εσυ,οχι αυτος...εχεις οπως λες μια ηρεμη και ευτυχισμενη ζωη...γιαυτο λοιπον ξεγραψε τον,ειναι υπευθηνος των πραξεων του...μην επικοινωνεις αλλο μαζι του...πες του πως το πουλακι εβγαλε επιτελους φτερα και πεταξε...εσυ τον ηθελες διπλα σου,αυτος ομως σε εδιωξε πολλες φορες. κανενας δεν μπορει να εχει οτι θελει και οποτε το θελει... και να ξερεις (εχω ζησει παρομοια κατασταση) πως ο ανθρωπος δεν αλλαζει...προσεχε,μην επικοινωνεις αλλο μαζι του,διεγραψε τον απο το μυαλο σου,μην τον αφηνεις να σου δημιουργει δυσαρεστα συναισθηματα,δεν αξηζει να απασχολοεις το μυαλο σου γιαυτον.

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eleni...eleni έγραψε:ειναι ολοφανερο πως πραγματικη αγαπη ενιωθες μονο εσυ,οχι αυτος...εχεις οπως λες μια ηρεμη και ευτυχισμενη ζωη...γιαυτο λοιπον ξεγραψε τον,ειναι υπευθηνος των πραξεων του...μην επικοινωνεις αλλο μαζι του...πες του πως το πουλακι εβγαλε επιτελους φτερα και πεταξε...εσυ τον ηθελες διπλα σου,αυτος ομως σε εδιωξε πολλες φορες. κανενας δεν μπορει να εχει οτι θελει και οποτε το θελει... και να ξερεις (εχω ζησει παρομοια κατασταση) πως ο ανθρωπος δεν αλλαζει...προσεχε,μην επικοινωνεις αλλο μαζι του,διεγραψε τον απο το μυαλο σου,μην τον αφηνεις να σου δημιουργει δυσαρεστα συναισθηματα,δεν αξηζει να απασχολοεις το μυαλο σου γιαυτον.

συμφωνω οσο δεν παει αλλο!

http://stardustwork.blogspot.com

dora.

dora.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να σου πω και εγώ την ταπεινή μου γνώμη. Η σχέση μου με τον άντρα μου, ύστερα από κάποιους απροσάρμοστους έρωτες, με δίδαξε πως όταν κάποιος θέλει πραγματικά κάτι θα γυρίσει τον κόσμο τούμπα να το αποκτήσει.Με αξιοπρέπεια φυσικά και με σεβασμό για το άτομο που διεκδικεί. Ξεκάθαρα πράγματα κι όχι ήξεις αφίξεις!
Αν λοιπόν ήθελε π ρ α γ μ α τ ι κ α να ήταν μαζί σου δεν θα σε άφηνε ποτέ να φύγεις. Ακόμα, αν σε αγαπάει αληθινά δεν θα σε έβαζε ποτέ σε δίλημμα, ποτέ δεν θα σε έκανε να νιώσεις τύψεις που τώρα είσαι καλά και ευτυχισμένη. Συμπέρασμα δεν σε αγαπάει,είναι απλά πληγωμένος εγωισμός ανώριμου αρσενικού.
Και μην ξεχνάς, πρέπει να είσαι εσύ καλά κ ευτυχισμένη για εσένα αλλά κ για το παιδάκι σου!
Κ απο προσωπική εμπειρία θα σου πω πως η λύση είναι δραστική: αλλάζεις νούμερο και φυσικά διαγράφεις το δικό του!

Υ.Γ. Άψογη συμπεριφορά/στάση του άντρα σου!Λίγοι θα αντιδρούσαν έτσι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις