Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
404 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 404 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 32 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 42]

526Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 19, 2011 6:59 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σας κ απο μενα.Μαρια μεγια τα ρουχαλακια σας!Χαζευα λιγο ταλινκ με τις μπομπονιερες προσκλητηρια ειναι πανεμορφα.Σοφη περαστικα στην μαμα σου.Γραψατε πολλα κ δεν τα θυμαμαι ολα.
Α ευχαριστω για τις ευχες σας.Το Σαββατο ειχαμε λιγο κοσμο το βραδυ κ εχθες πηγαμε στο mall με τον μπεμπη για καφε κοριτσια ηταν πολυ ωραια αλλα ειχε τρελο κοσμο κ δεν το χαρηκα πολυ.Ηταν πατα με να σε πατω. Και λεμε να ξανα παμε αυριο το απογευμα μπας κ ψωνισουμε κ τιποτα να δει κ ο μπεμπης που ειναι στολισμενα ολα τοσο υπεροχα.Α στο golden εχει εκθεση βιβλιου που γινεται για φιλανθρωπικο σκοπο κ εχουν ολα τα βιβλια 1 ευρω.

527Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 19, 2011 7:10 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dora. έγραψε: Αμαν πια με όλες αυτές που σου υποδεικνύουν τι να κάνεις κ πως με το παιδί σου! Πες τη γνώμη σου καλή μου κ αν θέλουμε την ακολουθούμε! Άκου εκεί κατσάδα! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 654655
Όταν η δικιά μου μουρμουράει στον ύπνο της, δοκιμάζω την πιπίλα πρώτα η αλήθεια είναι.Έχει τύχει να πιπιλάει την πιπίλα σαν τρελή και έψαχνε με τα χεράκια της να πιάσει το μπιμπερό.. Πείναγε το παιδί μου! Πόσο μάλλον ένα μωρό που θηλάζει.. Συγχύστηκα! Περαστικά Σοφάκι σε σένα και τη μαμά σου!

Εχεις δικιο!
Και εγω με βοηθο την πιπιλα εκοψα το νυχτερινο υπνο ομως το μωρο μου δεν πεινουσε γιατι ηθελε να νανουριστει με το πιπιλισμα ,οχι να φαει. Αν πεινουσε δε θα καθομουν να το βασανιζω.

528Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 19, 2011 7:24 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mαρια πλακα μου κανεις?!...Ελβετικος σουγιας εισαι!!που τα ξερεις ολα αυτα?ειμαι καινουργια εδω κ εχω χασει επεισοδια!!σευχαριστω πολυ !!!

529Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 19, 2011 7:53 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sassaX έγραψε:Mαρια πλακα μου κανεις?!...Ελβετικος σουγιας εισαι!!που τα ξερεις ολα αυτα?ειμαι καινουργια εδω κ εχω χασει επεισοδια!!σευχαριστω πολυ !!!


Χαχαχαχα! Αν ειναι να συνεχισεις να μου κανεις τοσο ωραια κοπλιμεντα να πω κι αλλα χαχαχαχαχα!

530Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 19, 2011 8:38 am

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σάσα εγώ αδιαθέτησα από τον 4ο μήνα...Εχω αδιαθετήσει δηλαδη ,ήδη 2 φορές. Ογιατρός μου είχε πει ότι δεν είναι απαραίτητο όσο θηλάζεις να μην αδιαθετήσεις απλά ίσως αργήσεις περισσότερο από ότι αν δε θήλαζες.Είναι θέμα οργανισμού..Ούτε είναι απαραίτητονα σου μειωθεί το γάλα. Βέβαι εγώ τώρα πια δεν έχω και τη θηλάζω μόνο το πρωί και μάλιστα της δίνω και συμπλήρωμα μετά αλλά για κάνα ενάμιση μήνα αφού αδιαθέτησα τη θήλαζα κανονικά ...μέτα άρχισε να μειώνετε και προσθέταμε συμπλήρωμα!
Κι εγώ το βράδυ της δίνω πιπίλα αν ξυπνήσει αλλά είναι από τα ούλα της που την τρώνε... Είχε μια δυο μέρες που ξυπνούσε πολύ συχνά και δοκίμασα να την ταϊσω και δεν ήπιε ούτε 20ml ενώ πιπιλούσε συνέχεια την κουβέρτα και το δάχτυλό της..

531Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 19, 2011 10:27 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βγηκαν τα αβοκαντο!!!!!!!!!! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 654316

532Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 19, 2011 12:11 pm

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
irene12 έγραψε:Σάσα εγώ αδιαθέτησα από τον 4ο μήνα...Εχω αδιαθετήσει δηλαδη ,ήδη 2 φορές. Ογιατρός μου είχε πει ότι δεν είναι απαραίτητο όσο θηλάζεις να μην αδιαθετήσεις απλά ίσως αργήσεις περισσότερο από ότι αν δε θήλαζες.Είναι θέμα οργανισμού..Ούτε είναι απαραίτητονα σου μειωθεί το γάλα. Βέβαι εγώ τώρα πια δεν έχω και τη θηλάζω μόνο το πρωί και μάλιστα της δίνω και συμπλήρωμα μετά αλλά για κάνα ενάμιση μήνα αφού αδιαθέτησα τη θήλαζα κανονικά ...μέτα άρχισε να μειώνετε και προσθέταμε συμπλήρωμα!
Κι εγώ το βράδυ της δίνω πιπίλα αν ξυπνήσει αλλά είναι από τα ούλα της που την τρώνε... Είχε μια δυο μέρες που ξυπνούσε πολύ συχνά και δοκίμασα να την ταϊσω και δεν ήπιε ούτε 20ml ενώ πιπιλούσε συνέχεια την κουβέρτα και το δάχτυλό της..

Μαλιστα αρα δεν ειμαι η μονη,σευχαριστω...κ μεις πιπιλαμε κουβερτα κ δαχτυλο οταν φευγει η πιπιλα...

533Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 19, 2011 1:57 pm

georgia84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σασα σε σχεση με την περιοδο και το θηλασμο ειναι οπως τα λεει η Μαρια (να την ακους, μας εχει μαθει πολλα τοσους μηνες!). Αν αδιαθετησεις δεν σημαινει οτι κοβεται ο θηλασμος, μπορεις να συνεχισεις κανονικα. Εγω βεβαια δεν εχω αδιαθετησει ακομα και μου ειπε η γιατρος οτι μπορει να παει και ενα μηνα μετα το τελος του θηλασμου. Τη μικρη μου τη θηλαζω οταν ειμαι σπιτι και μεχρι πριν λιγες μερες και τη νυχτα. Δυστυχως τις τελευταιες μερες εχουν περιοριστει οι θηλασμοι στους 2-3 την ημερα αλλα και παλι βρε κοριτσια δεν τη βλεπω να καθεται οπως παλιοτερα. Κανα 5λεπτο απο το καθε στηθος και ουτε και μετα δε θελει. Ή χορταινει ή κουραζεται γιατι δεν εχω πολυ δεν ξερω....
Μαρια παααρα πολυ ενδιαφερον αυτο που ανεβασες! Το διαβασα ολο και προβληματιστικα παλι! Ημουν απο αυτες που το μισο βραδυ (αν οχι ολο) το εβγαζα στο δωματιο της μικρης, να κοιμομαστε μαζι σε ενα κρεβατι που υπαρχει εκει γιατι ξυπναγε συχνα τη νυχτα και δεν ειχα κουραγια. Με βαση αυτο που διαβασα η πρακτικη μου δεν ηταν λαθος και θα επρεπε να συνεχισω ετσι. Ομως εμενα η μαια που συναντησα (υπερμαχος του θηλασμου) γιατι μου ειπε να της δινω και συμπληρωμα να χορταινει το βραδυ και να κοιμαται για να φτιαξει τον υπνο της σιγα σιγα; "Αλλωστε" μου ειπε "ο θηλασμος σου δεν ειναι αποκλειστικος ετσι κι αλλιως." Βεβαια να πω οτι κι εμενα με ειχε κουρασει αυτη η κατασταση. Μου ελειπε το κρεβατι μου, ο αντρας μου, ο υπνος και πιανομουν γιατι δεν κουνιομουν επειδη ειχα το παιδι διπλα μου. και το πρωι για δουλεια αρκετες ωρες. Δεν ξερω μπερδευομαι μαλλον...
Σοφια μου περαστικα σας!!
Μαρια μεγεια τα ρουχα! Σωστο αντρακι θα ειναι ο Γιαννακης,ε? Κι εγω οταν ντυνω τη μικρη με κανενα φουστανακι παθαινω πλακα!!

534Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 19, 2011 2:07 pm

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kαι εγω απο τοτε που της εδωσα μπουκαλα το στηθος το βαριεται!5 λεπτα με το ζορι,εμαθε την μπουκαλα γκλου γκλου γκλου.....
Της πηρε κ ρουχαλακια σημερα για το ρεβεγιον των Χριστουγεννων και για το ρεβεγιον της Πρωτοχρονιας,σκετη μουρλια θα ανεβασω φωτο οταν θα τα βαλουμε!!Κ εδω ερχεται το επομενο ερωτημα...να δω πως θα την βολεψω βραδιατικα στα ξενα σπιτια στα ρεβεγιον..

535Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 19, 2011 2:52 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
georgia84 έγραψε:...
Μαρια παααρα πολυ ενδιαφερον αυτο που ανεβασες! Το διαβασα ολο και προβληματιστικα παλι! Ημουν απο αυτες που το μισο βραδυ (αν οχι ολο) το εβγαζα στο δωματιο της μικρης, να κοιμομαστε μαζι σε ενα κρεβατι που υπαρχει εκει γιατι ξυπναγε συχνα τη νυχτα και δεν ειχα κουραγια. Με βαση αυτο που διαβασα η πρακτικη μου δεν ηταν λαθος και θα επρεπε να συνεχισω ετσι. Ομως εμενα η μαια που συναντησα (υπερμαχος του θηλασμου) γιατι μου ειπε να της δινω και συμπληρωμα να χορταινει το βραδυ και να κοιμαται για να φτιαξει τον υπνο της σιγα σιγα; "Αλλωστε" μου ειπε "ο θηλασμος σου δεν ειναι αποκλειστικος ετσι κι αλλιως." Βεβαια να πω οτι κι εμενα με ειχε κουρασει αυτη η κατασταση. Μου ελειπε το κρεβατι μου, ο αντρας μου, ο υπνος και πιανομουν γιατι δεν κουνιομουν επειδη ειχα το παιδι διπλα μου. και το πρωι για δουλεια αρκετες ωρες. Δεν ξερω μπερδευομαι μαλλον...

Γιωργια μου ακριβως επειδη ο θηλασμος δεν ηταν πλεων αποκλειστικος σου εδωσε η μαια σου αυτη την συμβουλη. Στον αποκλειστικο θηλασμο ξερει και η ιδια ποσο μεγαλη σημασια εχουν οι νυχτερινοι θηλασμοι για την διατηρηση της γαλουχιας. Επειδη πλεων εχεις ξεκινησει σταδιακο αποθηλασμο κατι τετοιο δεν απαιτειται. Επιπλεον το να κοιμασαι με το μωρο σου πρεπει να γινεται με ανεση και να σε ευχαριστει. Δεν πρεπει η μαμα να καταπιεζεται απο 'πρεπει'. Ετσι, λοιπον αυτο που κανεις τωρα ειναι η σωστη επιλογη για εσας τους 3. Θα ξαναπω κατι που σας ελεγα συνεχεια οταν ειχατε τα μωρακια σας νεογενητα. Για να ειναι καλα ενα παιδακι πρεπει να ειναι πρωτα καλα η μαμα του! Αυτο κανεις λοιπον! Εχεις αυξημενες υποχρεωσεις αυτη την περιοδο και νομιζω πως εχεις βρει τη χρυση τομη. Ο αποκλειστικος θηλασμος για μια εργαζομενη μαμα θελει προγραμματισμο αλλα κυριως καταλληλες συνθηκες και εχει δυσκολιες οταν εχεις το παιδι μακρυα για ωρες. Το ξερεις απο πρωτο χερι. Σε διαβεβαιω λοιπον πως τα εχεις παει πολυ καλα και ειναι σημαντικο που ξερεις τι σε κουραζει γιατι προστατευεις τον εαυτο σου. Να εισαι λοιπον περηφανη γιατι στατιστικα εισαι στο μικρο ποσοστο των γυναικων που θηλασαν αποκλειστικα περα των πρωτων 40 ημερων, και πολυ περισσοτερο. Μην σε προβληματιζει ο πινακας, απλα εξηγει καποια πραγματα για τον υπνο των βρεφων γιατι πολλες μαμαδες αγχωνονται επειδη ακουν οτι ειναι κατι μη φυσιολογικο και πρεπει να κοβεται. Και οπως ειπα το cosleeping που αναφερεται, εχει ουσιαστικη αξια οταν ο θηλασμος ειναι αποκλειστικος και εχουν αξια τα νυχτερινα ξυπνηματα.

536Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 19, 2011 11:29 pm

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κ απο μενα!!Σας ευχομαι μια πολυ καλη μερα !!!χχχ
Μαρια συγνωμη που ρωτω...αλλα...ΠΩΣ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?!..εισαι μαια?!..πολυ χαιρομαι παντως οταν διαβαζω τις συμβουλες σου
KEEP GOING!!! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 417472

537Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 19, 2011 11:29 pm

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα! Τι κάνετε;;; Μπαίνω κάθε μέρα αλλά έχω μέρες να γράψω! Εγώ τον μπέμπη τον έχω ακόμα στο δωμάτιο μου αλλά σε κούνια κυρίως για τον φόβο του πνιγμού επειδή βγάζει συνέχεια γουλιές. Όχι στον ύπνο ποτε αλλά αν ξυπνήσει πολλ'ές φορές δεν κλαίει, κάνει τους κοιλιακούς του και εκεί βγάζει. Και αυτό είναι που φοβάμαι. Μάλλον προς τέλος Ιανουαρίου θα πάει στο δικό του δωμάτιο. Αν και εκεί θα είναι αναγκαστικά με την κουνιάδα και για αν πω την αλήθεια δεν είναι το καλύτερό μου... Θέλω το αντρακι μου να έχει το χώρο του αν και δεν γίνεται.

Για τα ρούχα, ο μπαμπάς μας μας πήρε ένα φορμάκι (2 ίδια για την ακρίβεια επειδή δεν ήξερε το μέγεθος Embarassed ) κόκκινο με τον γουίνι ντυμένο άγιο βασίλη και σκούφο άγιο Βασίλη!

Ο Παπαβέντσης μου απάντησε και θα τον συναντήσω στις 30 του μήνα το μεσημέρι! Όμορφα να δω αν θα με βοηθήσει!

Σήμερα πάμε στην παιδοαλλεργιολόγο αν πάρουμε οδηγίες για να ξεκινήσουμε τροφές. Η γαστρεντερίτιδα συνεχίζεται αλλά σήμερα θα κάνω και μια καλλιέργεια ούρων για να είμαστε σίγουροι. Εγώ φοβάμαι για αλλεργία πουθενά αλλού από μένα, η γιατρός μου είπε να το συζητήσω με τηνπαιδοαλλεργιολόγο αν και της φαίνεται απιθανο.

Επίσης χτες έκοψα τα ράμματα στο πόδι! Ναί είναι γεγονός! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 215994 Πάει και αυτό! Τέρμα!

Σας χαιρετώ προς το παρόν. Πάω να συμμαζέψω γιατί έχω πολλές εξωτερικές δουλειές σήμερα!

538Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 19, 2011 11:52 pm

ΓΑΤΑ

ΓΑΤΑ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
cat ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΑΡΧΙΣΑΤΕ ΝΑ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ.
ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΔΗΜΗΤΡΗ, ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕΙ Ο ΠΑΠΑΣ ΘΑ ΤΟΝ ΠΟΥΜΕ ΔΗΜΗΤΡΙΟ-ΜΙΧΑΗΛ ΤΩΝ ΔΥΟ ΠΑΠΠΟΥΔΩΝ.
ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΝΟΝΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΑΛΛΑ ΣΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΙΝ ΤΟΥ ΑΓ.ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ,ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΚΑΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ.
ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ!!
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΕΓΩ ΣΤΟ ΤΑΙΣΜΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΕΙΝΑΙ
ΠΡΩΤΟ ΓΕΥΜΑ ΣΤΙΣ 4:30ΤΟ ΠΡΩΙ(ΘΗΛΑΣΜΟΣ) Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 401147 TO ΠΡΩΙ 8 ΜΕ 8:30 ΜΠΙΜΠΕΡΟΝ ΜΕ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ 120ML Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 8172 (AYTO ΘΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ ΜΕ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ)12 ΜΠΙΜΠΕΡΟΝ ΜΕ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ 90ML Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 8172 , 15:00 ΘΗΛΑΣΜΟΣ Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 401147 -ΥΠΝΟΣ ΜΕΧΡΙ 18-18:30,ΣΙΔΗΡΟΣ, ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΙΣΗ ΩΡΑ,ΚΡΕΜΑ, ΚΑΤΑ ΤΙΣ 21:00-21:30 ΘΗΛΑΣΜΟΣ Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 401147 - ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΓΙΑ ΒΡΑΔΥ Sleep, 1:30 ΞΥΠΝΑΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΕΙ Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 401147 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ 4:30 ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΤΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΡΕΜΑ (ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ).
ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ ΤΩΡΑ, ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΗΡΘΕ ΚΑΙ Η ΝΟΝΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΕ ΤΑ ΔΩΡΑ ΤΗΣ, ΟΠΟΤΕ ΦΑΣΙΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ, ΝΑ ΦΤΑΞΩ ΦΑΓΗΤΑ,ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΣΚΟΥΠΙΣΩ, ΝΑ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΩ, ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΝΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΩ ΤΑ ΣΙΔΕΡΩΜΕΝΑ, ΝΑ ΒΓΩ ΝΑ ΨΩΝΙΣΩ,ΝΑ ΤΑΙΣΩ ΠΑΙΔΙΑ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΟΝΟ ΚΟΥΡΑΜΠΙΕΔΕΣ ΠΡΟΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΦΤΙΑΞΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ,ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚ. ΕΙΧΑ ΤΟΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ (24 ΦΟΡΕΣ ΠΗΓΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΣΚ, ΜΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ, ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ) ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ!!ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΕΒΛΕΠΕ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΛΥΝΕΙ ΤΑ ΠΙΑΤΑ,... ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΝΕΡΟΧΥΤΗ....
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ!! ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ!! Α!ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ.
ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΝΥΦΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ!!!!! ΧΕ ΧΕ ΧΕ

539Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 20, 2011 12:03 am

ΓΑΤΑ

ΓΑΤΑ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
cat ΣΑΣΑ Η ΜΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ Θ Ε Α ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΥΧΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΣΤΑΘΗΚΕ ΟΣΟ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ!!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΣ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΩΜΑ ΤΩΝ ΖΟΥΖΟΥΝΙΩΝ ΜΑΣ!!! I love you

540Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 20, 2011 12:08 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΓΑΤΑ έγραψε: cat ΣΑΣΑ Η ΜΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ Θ Ε Α ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΥΧΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΣΤΑΘΗΚΕ ΟΣΟ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ!!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΣ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΩΜΑ ΤΩΝ ΖΟΥΖΟΥΝΙΩΝ ΜΑΣ!!! I love you

ναι το'χω καταλαβει αυτο...παλι καλα δηλαδη που γεννησε Ιουλιο κ την εχουμε στην ομαδα μας Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 536304 ...εντωμεταξυ διοαβαζω εδω της Μαριας και τα λεω στον ανδρα μου και μου λεει που τα ξερεις ολα αυτα?! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 606100 ...το παιζω κ εξυπνη καταλαβες... Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 4872

541Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 20, 2011 12:11 am

ΓΑΤΑ

ΓΑΤΑ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
sassaX έγραψε:
ΓΑΤΑ έγραψε: cat ΣΑΣΑ Η ΜΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ Θ Ε Α ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΥΧΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΣΤΑΘΗΚΕ ΟΣΟ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ!!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΣ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΩΜΑ ΤΩΝ ΖΟΥΖΟΥΝΙΩΝ ΜΑΣ!!! I love you

ναι το'χω καταλαβει αυτο...παλι καλα δηλαδη που γεννησε Ιουλιο κ την εχουμε στην ομαδα μας Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 536304 ...εντωμεταξυ διοαβαζω εδω της Μαριας και τα λεω στον ανδρα μου και μου λεει που τα ξερεις ολα αυτα?! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 606100 ...το παιζω κ εξυπνη καταλαβες... Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 4872
cat καλα κανεις! καλα κανεις!!

542Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 20, 2011 1:08 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια!!!!!τι κανετε????εχθες το απογευμα πηγαμε στα Λητω να αγορασουμε φανελακια μπιτζαμακια κουταλακια πιατακια και τα δωρα μας για την Πρωτοχρονια!!!!μολις λοιπον φτασαμε ηταν ολα τα φωτα σβησμενα!νομιζα πως ηταν κλειστα!τελικα ειχε γινει διακοπη ρευματος κ μου εδειχναν τα πραγματα με φακο Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 606100 !!!! ευτυχως ηρθε γρηγορα το ρευμα!!!!σημερα λοιπον δοκιμασαμε τα κουταλακια μας!!!!ειναι πολυ ωραια!!!!!κοριτσια βαριεμαιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!

543Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 20, 2011 1:20 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα !!!!εγω να δεις πόσο βαριεμαι εδώ στη δουλειά .θέλω να πάω σπίτι να πάρω το μωρο κ να πάμε για ψώνια που θέλω για μια επίσκεψη που έχουμε απόψε ...στην ξαδερφη του άντρα μου που γέννησε πριν τρεις μήνες. Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 99132

544Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 20, 2011 1:51 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια εγω που γεννησα 23 Ιουνιου ειμαι ευπροσδεκτη?Very Happy

545Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 20, 2011 2:01 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια σας ευχαριστω! Εχω γινει σαν παντζαρι!! Embarassed Embarassed Embarassed Σασσα οχι δεν ειμαι μαια. Ειμαι μαμα που οσο ημουν εγκυος θεωρουσα πως μονο η επιθυμια μου να θηλασω θα ηταν αρκετη. Μεσα στο οπως αυτοοαποκαλειται "φιλικο στα βρεφη' μαιευτηριο ταιζαν κρυφα το μωρο μου με μπιμπερο, δεν ειχαν rooming in, μου το εφεραν 6 ωρες αφοτου το γεννησα και οταν το εφερναν και καλα να το θηλασω "αποκλειστικα' ταχα και καθε 2-3 ωρες αναλγοα με τα ωραρια τους απλα μου το εβαζαν στο στηθος. Εχει διαφορα το να θηλαζει απο το να μπαινει απλα στο στηθος. Εμενα λοιπον απλα πιπιλουσε και επειδη ερχοταν ταισμενο (ασπρη γλωσσιτσα βαμενη απο παχυ γαλα και οχι πρωτογαλα)... σε 5' κοιμοταν! Εφυγα με συνταγη του παιδιατρου για γνωστη μαρκα ξενου βρεφικου γαλατος και οδηγιες για 10λεπτο ταισμα ανα στηθος και συμπληρωμα με ξενο. Αυτο σημαινει σταδιακο αποθηλασμο! Αλλα που να ξερα τοτε τα συμφεροντα του μαιευτηριου... Ιδεα δεν ειχα. Φυγαμε με χαμηλο ικτερο. Το πρωτο βραδυ ηταν το μοναδικο που θηλασα αποκλειστικα! Ανα μιση ωρα πεινουσε! Του ειχαν ανοιξει το στομαχι με το ξενο στο μαιευτηριο. Την επομενη μερα ηρθε η παιδιατρος να δει τον ικτερο. Αυτο ηταν ενα ακομα χτυπημα στο θηλασμο γιατι μου συνεστησε να μην τον βαλω στο στηθος 1 εβδομαδα αλλα να αντλω με θηλαστρο και να δινω εναλλαξ με ξενο τα γευματα ανα τριωρο. Ετσι επειδη με το ξενο τα μωρα κανουν κακα συνεχεια θα αποβαλλοταν γρηγοροτερα η χολερυθρινη και θα επεφτε ο ικτερος. Πηρα ενα θηλαστρο της πλακας αξιας 90 ευρω που δεν ηταν για συχνη αντληση γιατι μου μειωσε την παραγωγη. Δεν ειχα ιδεα απο θηλαστρα νομιζα πως ειναι ολα ιδια. Μια εβδομαδα ημουν χαλια. Αντλουσα και εκλαιγα γιατι ειχα αναγκη την επαφη με το μωρο μου η οποια μου ειχε απαγορευτει και φοβομουν οτι θα του κανω κακο. Πιστεψα για αλλη μια φορα τυφλα εναν επαγγελματια υγειας. Περασαν 3μιση μηνες μικτης διατροφςη και σταδιακου αποθηλασμου μεχρι που στους 4 μηνες αρχισα να καταλαβαινω οτι στερεψα. Αυτο με σοκαρε. 1,5 μηνα μετα οταν το μωρο μου ηταν 5μιση μηνων ανοιξα τον υπολογιστη και αρχισα να διαβαζω και οσο διαβαζα τσιτωνα! Εγινα τουρμπο και εβγαζα καπνους! Διαβασα για μιζες απο τα ξενα γαλατα, για τορυιστικα πακετα για πραγματικη αγνοια μαιων και γιατρων για θεματα θηλασμου. Ειδικοτερα εμαθα ποσο "εχθρικο" αποδειχθηκε τελικα το μαιευτηριο που γεννησα στα βρεφη και ποσο μα ΠΟΣΟ λαθος ηταν η συμβουλη της παιδιατρου μας για τον ικτερο! Για να καταλαβεις θα μιλησω με αριθμους. Η πιθανοτητα να ευθυνεται ο θηλασμος για τον ικτερο ειναι μολις 1%!!! Ο νεογνικος ικτερος παρουσιαζεται στο 43% των βρεφων. Συνισταται συχνοτερος θηλασμος και σε υψηλα επιπεδα, ξενο γαλα για μονο 2 ημερες!!! ... Αργησα να το παρω χαμπαρι το ξερω. Ομως πλεων ξερω αρκετα ωστε να μην πεσω σε παγιδες στο επομενο παιδακι. Επιπλεον οταν μου δινεται η ευκαιρια χαιρομαι να συζητω με μανουλες που χρειαζονται μερικες συμβουλες γιατι δεν θελω να δω τη δικη μου ιστορια να επαναλαμβανεται. Το εχω παρει πολυ προσωπικα οπως καταλαβαινεις,χαχα! Οσο περισσοτερα μαθαινω για το θηλασμο. Ξερεις υπαρχουν πολλοι φανατικοι ομως κανουν λαθη με το να γινονται επιθετικοι ... και ετσι δεν βοηθουν τις μαμαδες. Δεν εχουν καταλαβει οτι οι αναγκες μιας μαμας πρεπει να αντιμετωπιζονται με σεβασμο και κατανοηση. Αυτα τα ...πολλα!

Στην ομαδα αυτη κολλησα οταν εμαθα για την εγκυμοσυνη της κουμπαρας μου και επρεπε να μοιραστω τη χαρα μου που θα γινω νονα!



Γατα, πωπω προγραμμα!!! Σε θαυμαζω πραγματικα! Και τι ωραια που τα λες για τον αντρα σου,χαχαχα!

Τσιπη τυχερη που θα συναντησεις τον Παπαβεντση! Αν εμενα Θεσσαλονικη θα ειχα παιδιατρο η αυτον η την γυναικα του!

546Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 20, 2011 2:06 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zouzou11 έγραψε:κοριτσια εγω που γεννησα 23 Ιουνιου ειμαι ευπροσδεκτη?Very Happy

Εννοειται!!!!!!!!! Καλως ηρθες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να σου ζησει!!!!!!!!!!!!!!! cheers cheers cheers cheers

547Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 20, 2011 2:19 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρία για αλλη μια φορά με αποστομωσες...δεν έχω λόγια!
Ζουζου welcome!!!!!!!!

548Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 20, 2011 2:43 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΜΑΡΙΑΜ τουλαχιστον εσυ προσπαθησες.εγω δεν ειχα την τυχη να νοιωσω αυτο το συναισθημα λογω προβληματος.με ειχε παρει πολυ απο κατω και ειχα θυμωσει με τον εαυτο μου.σκεψου μονο οτι ημουνα αναμεσα σε δυο κοπελες στο δωματιοκαι οταν φερνανε τα μωρακια εκεινες θηλαζανε κι εγω απλα το κρατουσα και το εβλεπα.ενοιωθα αχρηστη και ανικανη.χαιρομουν ομως πολυ για τα κοριτσια.καλως σας βρηκα και παλι.

549Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 20, 2011 2:49 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zouzou11 έγραψε:κοριτσια εγω που γεννησα 23 Ιουνιου ειμαι ευπροσδεκτη?Very Happy


Καλως ηλθες ζουζου!!!!!!!!!!να σου ζησει!!!!κοριτσακι η αγορακι???

550Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 20, 2011 2:51 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Sof έγραψε:
zouzou11 έγραψε:κοριτσια εγω που γεννησα 23 Ιουνιου ειμαι ευπροσδεκτη?Very Happy


Καλως ηλθες ζουζου!!!!!!!!!!να σου ζησει!!!!κοριτσακι η αγορακι???
κοριτσακι ειναι εσυ αγορακι ε? να μας ζησουν τα μικρουλια μας.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 32 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις