Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
465 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 465 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 36 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 42]

726Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 11:22 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα!πτωμα ειμαι τωρα εκατσα για 5 ' η μικρη δεν λεει να κοιμηθει...ολα καλα με το εμβολιο...ειμαστε 65,2 cm και 6,900kg πηραμε 700 γρ δεδομενου θηλαζω μονο με μια εξαιρεση 1 φορα την ημερα που θα φαει 150μλ συμπληρωμα.αρχιζουμε βανιλια απο αυριο κ σε τρεις βδομαδες φρουτακια...βγαζουμε δοντακια το καταλαβε πριν την εξεταση,επειδη ηταν λιγο κοκκινισμενα τα μαγουλακια και το πηγουνακι...τα σαλια την περιοδο που βγαζουν δοντακια ειναι οξινα κ κοκκινιζουν λιγο
μου ειπε για τα μπισκοτακια αν θελω να κανω....καλη ειναι η παιδιατρος μου ειναι η συζηγος του γυναικολογου μου που με ξεγεννησε κ ειναι η νεογνολογος στο ΛΗΤΩ
δεν θυμαμαι τι αλλο...α η δικη μου εκανε καμακι σενα μωρακι που ηταν εκει 6 μηνων κ αυτο τπτ σημασια δεν μας εδινε κ η δικη μου ηταν αγκου αγκου κ απλωνε τα χερακια να το πιασει...η πρωτη χυλοπιτα της!
zouzou τι εγινε?πως παει η μικρη...ολα περαστικα ευχομαι..
α και για τη νινιδα που δεν λεει να φυγει μας ειπε να της κανουμε μασαζ με ζεστο λαδακι...

727Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 1:06 pm

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ναι τσιπη μου παιρνω καθαρα 1178 ευρω κι ομως απο τον οαεδ πηρα οσα σου πα!!!!ταξι εχετε κι εσεις???κι εμεις!!!!!μπραβο στο κοριτσακι της Σασας!!!!!!θελω κι εγω χιονιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!παω να κανω ενα μπανακι κ νανι!!!!!!!καληνυχτεςςςςςςς!!!!!!!!φιλακιαααααααααα!!!!

728Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 1:11 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σασσα 700 γρ ε; Μπραβο,πολυ καλα!

729Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 1:22 pm

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:Σασσα 700 γρ ε; Μπραβο,πολυ καλα!


700 κ απο το στηθος???τι καλα τελειαααααα!!!!!


τωρα θα κοιμηθω!!!!

730Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 10:01 pm

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα κοριτσια τι κανετε?ευχαριστω πρωτα απ'ολα για τα περαστικα.μια χαρα ειναι η μικρη ευτυχως δεν εκανε κατι.δε μπηκα καθολου χθες το απογευμα γιατι ειχαμε κοσμο.σημερα εχουμε ΜΗΝΟΓΕΝΝΕΘΛΙΑ....γινομαστε 6 μηνων...

731Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 11:22 pm

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια...που ειστε?μονη ειμαι?

732Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 11:37 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα ζουζου !!! δοξα το θεο καλα ειναι η μικρη ε? εμενα μου ειχε πεσει ο ανιψιος μου , 15 χρονων ημουν κ εγω εκλαιγα πιο πολυ απ αυτον...
χρονια πολλα για τα μηνογενεθλια σας!!!!
σασσα μια χαρα ειναι το μπουμπουκι σου!!!
εμεις με κεφια ξυπνησαμε...αντε να δουμε!

733Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 11:46 pm

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αγγελικημαρια έγραψε:καλημερα ζουζου !!! δοξα το θεο καλα ειναι η μικρη ε? εμενα μου ειχε πεσει ο ανιψιος μου , 15 χρονων ημουν κ εγω εκλαιγα πιο πολυ απ αυτον...
χρονια πολλα για τα μηνογενεθλια σας!!!!
σασσα μια χαρα ειναι το μπουμπουκι σου!!!
εμεις με κεφια ξυπνησαμε...αντε να δουμε!



μια χαρα ευτυχως.η δικια μου εκλαψε μονο οταν επεσε.οταν την πηρα αγκαλια σταματησε κατευθειαν.χθες ολη μερα καθε φορα που το σκεφτομουν μου κοβοτανε τα ποδια.ευχαριστουμε πολυ...εσεις ποτε εχετε?

734Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 11:48 pm

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα και από μένα! Εμείς το πρωινό γάλα το ήπιαμε με κόλπα και τώρα τον έχω αφήσει στη κούνια μήπως και ξανακοιμηθεί. Νιαουρίζει βεβαια...

Για το τραπέζι Αγγελική κοιτάω όσο το δυνατόν λιγότερους... Μόνο τα αδέρφια των γωνιών μου με μερικά ξαδέρφια και πολύ λίγους φίλους και πάλι φτάνουμε τα 100 άτομα. Οι γονείς μου και τα πεθερικά μου δεν μπορούν να βοηθήσουν οικονομικά. Και έχω μεγάλο πρόβλημα. Η πεθερά μου δεν θέλει να κανουμε τίποτα γιατί σκέφτεται τα λεφτά και επειδή το καλοκαίρι πρέπει να γίνουν κάποιες επισκευές εδώ στο σπίτι για να είναι κατοικήσιμο, δεν θέλει να χαλάσουμε λεφτά για τραπέζι. Η μάνα μου από την άλλη θέλει να κάνουμε και προς Θεού όχι για αν δειχτεί ή να καλέσει όποιον της κατέβει. Απλά θέλει να χαρεί το γάμο μου. Ο πατέρας μου λέει να κάνουμε τραπέζι με μπουφέ στο πατρικό μου αλλά 100 άτομα σε σπίτι 100 τετραγωνικών θα είναι όρθιοι, θα κουραστούμε οι γυναίκες ενώ ο μπαμπάκας μου θα πίνει τις μπύρες του και δεν θα το ευχαριστηθώ. Οι κουμπάροι πρώτοι φορά βαφτίζουν θέλουν να γλεντήσουμε. Εγώ θέλω να κάνω τραπέζι. Ο Λευτέρης δεν παίρνει θέση και έχω πελαγώσει. Από τη μια μην κάνεις από την άλλη κάνε. Βρήκα με 15 ευρώ το άτομο και πάλι πολλά της φαίνονται της πεθεράς μου. Και έχει και με τριβελίζει επειδή πέρασε αυτή δύσκολα ότι θα περάσω και εγώ και επειδή ο πεθερός μου δούλευε πλλές ώρες όπως και ο Λευτέρης έχει λυσσάξει να μην κάνω να έχω τον άντρα μου στο σπίτι και κάτι τέτοια... Γενικά κόβω λεφτά από παντού για το γάμο και πάλι δεν τους έχω δίπλα μου... Έτσι νιώθω...

Ζουζού να χαίρεσαι την μπουμπού σου! Και εύχομαι να είναι η πρώτη και τελευταία μπούμπα της αυτή... Αν και ξέρω και από την ανηψιά μου μόλις σταθούν στα πόδια τους θα μετρήσουν κάθε εκατοστό του πατώματος!

735Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 11:53 pm

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ευχαριστουμε πολυ tsiph να εισαι καλα.κι εγω αυτο ευχομαι να ειναι η πρωτη και η τελευταια αλλα οπως λες οταν αρχιζουν και περπατανε σιγουρα δε θα το αποφυγουμε.ασχετο αλλα πρεπει να κανω δουλεις και βαριεμαι απιστευτα......

736Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 11:55 pm

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Join the club! Ο μικρός μου πρέπει αν ξανακοιμήθηκε και εγώ έχω κολλήσει εδώ...Και εχω πολλά πράγματα να κάνω!

737Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 23, 2011 12:00 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αστα να πανε.κι εμενα κοιμαται και πρεπει να βαλω οπωσδηποτε τωρα σκουπα γιατι τις τελευταιες φορες μολις την ακουει κλαιει.την προηγουμενη φορα σκουπισα το μισο σπιτι με τη μπουμπου αγκαλια γιατι αλλιως τσιριζε.και δεν ειχε προβλημα τωρα τι την επιασε δε μπορω να καταλαβω.λειπει και η πεθερα να της την αφησω.στη μαμα μου δε λεει να την παω γιατι εχει απιστευτο κρυο εξω οποτε...τρεχατε ποδαρακια μου τωρα.

738Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 23, 2011 12:03 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Α με τη σκούπα κορυφή! Κάθε φορά που βάζω τον αφήνω στο άλλο δωμάτιο με την κουνιάδα μου! Την τελευταία φοράέλειπε η κουνιάδα οπότο τον κράτησα εδώ. Του μίλγα μέχρι να ανοίξω τη σκούπα και μετά όσο σκούπιζα τον κοίταζα και χαμογέλαγα. Με κοίταγε σφιγμένος, είχε σφίξει και ένα κουκλάκι στα χέρια του και μόλις τελειώνω του λέω πάει τέλειωσε! Ε τότε βγάζει έναν αναστεναγμό άλλο πράγμα και μου έσκασε στα γέλια! Αλλά δεν βάζω τώρα γιατί ο άντρας μου δουλεύει βράδυ και χτες κοιμήθηκε στις 4 παρά. Καλά τον ξύπνησα να κρατήσει τον μπέμπη μέχρι να του φτιάξω γάλα δεν λέει να βάλω και σκούπα!

739Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 23, 2011 12:29 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα μωρομανες!!!! Ζουζου Μαρία happy μηνογενεθλια κ χαίρομαι που είναι καλα μετα το σαλτο!!άσχετο τσιπη στο προσκλητήριο βάλε αριθμό λογαριασμού αντί για Δωρα λεφτά θα σου περισσεψουν κιόλας εγω αυτο θα κάνω .

740Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 23, 2011 12:34 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σασα και εγώ αυτόέχω σκοπό να κάνω. Ήδη κάποια άτομα που με έχουν ρωτήσει τι θέλω για δώρο τους είπα χρήματα! Μόνο ένας θείος μου θα μου πάρει ηλεκτρική κουζίνα γιατί τώρα έχω ένα κουζινάκι μικρό.

741Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 23, 2011 12:49 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα!!! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 868444

Τσιπη μου εφοσον τα χρηματα θα τα βαλετε εσεις, κακως ανακατευονται τριτοι στις υποθεσεις σας. Η πεθερα σου δε σκεφτεται τη χαρα εκεινης της ημερας αλλα οτι ο κανακαρης της θα δουλεψει και θα κουραστει περισσοτερο. Κανονικα επρεπε να λαβουν ολοι -για να εισαστε και δικαιοι- απλα ενα προσκλητηριο και ασε την μετα να τρωγεται με τα ρουχα της. Θα ακους λογια απο πισω σου αλλα ειναι χειροτερο να στα λεει κατ ιδιαν εχοντας την ιδεα οτι μετραει η γνωμη της. Και οταν ανακατευονται πολλοι ο καθενας εχει τη γνωμη του και μπερδευεσαι. Μιληστε με τον αντρα σου και παρτε μια κοινη αποφαση. Ισως τσακωθειτε κιολας αλλα στο τελος θα βρειτε αυτο που ικανοποιει και τους 2. Και επιπλεον θα εχετε πληρη εικονα του ποσο θα σας στοιχισει και ετσι και εκεινος ισως αρχισει να μαζευει χρηματα οσο μπορει. Και δε θα μπορει να σε κατηγορησει η μαμα του γιατι θα ειναι και δικη αποφαση. Αν ειναι οπως τη φανταζομαι μην ξαφνιαστεις αν τελικα κανετε τραπεζι και ειναι μουτρωμενοι. Δεν μπορουμε να ζουμε απαισιοδοξα. Εισαστε νεοι και δεν μπορειτε να ζητε μονο για να πληρωνετε υποχρεωσεις. Αξιζετε -εφοσον καταφερετε και μαζεψετε τα χρηματα- να χαρειτε τα 2 μυστηρια. Γνωμη μου παντα.
Οικονομικα περιπου τα ιδια εκανα στη βαπτιση του Γιαννη. Το τραπεζι κοστισε 17 ευρω το ατομο και ειχα 80 ατομα ολοι συγγενεις και λιγοι φιλοι. Το χαρηκα περισσοτερο που δεν ειχα ξενους οπως στο γαμο! Επιμεληθηκα και τον στολισμο και ολα ηταν απλα και ομορφα οπως τα ηθελα!
Με το καλο!

Μαρακι, χαιρομαι που εισαστε καλα και που πιο μεγαλο ηταν το δικο σου σοκ απο το χτυπημα της μπεμπας!Να τη χαιρεσαι!

742Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 23, 2011 12:52 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αυτα τα μηνογεννεθλια ειναι σιγουρα πιο Very Happy Very Happy Very Happy γιατι αυτη η ημερομηνια η 23η δεκεμβριου ειναι σημαδιακη για μενα και για το μωρο.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ...

743Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 23, 2011 12:54 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MariaM έγραψε:Καλημερα!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Τσιπη μου εφοσον τα χρηματα θα τα βαλετε εσεις, κακως ανακατευονται τριτοι στις υποθεσεις σας. Η πεθερα σου δε σκεφτεται τη χαρα εκεινης της ημερας αλλα οτι ο κανακαρης της θα δουλεψει και θα κουραστει περισσοτερο. Κανονικα επρεπε να λαβουν ολοι -για να εισαστε και δικαιοι- απλα ενα προσκλητηριο και ασε την μετα να τρωγεται με τα ρουχα της. Θα ακους λογια απο πισω σου αλλα ειναι χειροτερο να στα λεει κατ ιδιαν εχοντας την ιδεα οτι μετραει η γνωμη της. Και οταν ανακατευονται πολλοι ο καθενας εχει τη γνωμη του και μπερδευεσαι. Μιληστε με τον αντρα σου και παρτε μια κοινη αποφαση. Ισως τσακωθειτε κιολας αλλα στο τελος θα βρειτε αυτο που ικανοποιει και τους 2. Και επιπλεον θα εχετε πληρη εικονα του ποσο θα σας στοιχισει και ετσι και εκεινος ισως αρχισει να μαζευει χρηματα οσο μπορει. Και δε θα μπορει να σε κατηγορησει η μαμα του γιατι θα ειναι και δικη αποφαση. Αν ειναι οπως τη φανταζομαι μην ξαφνιαστεις αν τελικα κανετε τραπεζι και ειναι μουτρωμενοι. Δεν μπορουμε να ζουμε απαισιοδοξα. Εισαστε νεοι και δεν μπορειτε να ζητε μονο για να πληρωνετε υποχρεωσεις. Αξιζετε -εφοσον καταφερετε και μαζεψετε τα χρηματα- να χαρειτε τα 2 μυστηρια. Γνωμη μου παντα.
Οικονομικα περιπου τα ιδια εκανα στη βαπτιση του Γιαννη. Το τραπεζι κοστισε 17 ευρω το ατομο και ειχα 80 ατομα ολοι συγγενεις και λιγοι φιλοι. Το χαρηκα περισσοτερο που δεν ειχα ξενους οπως στο γαμο! Επιμεληθηκα και τον στολισμο και ολα ηταν απλα και ομορφα οπως τα ηθελα!
Με το καλο!

Μαρακι, χαιρομαι που εισαστε καλα και που πιο μεγαλο ηταν το δικο σου σοκ απο το χτυπημα της μπεμπας!Να τη χαιρεσαι!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΜΑΡΑΚΙ να εισαι καλα..

744Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 23, 2011 1:11 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Έχουν σπάσει τα νεύρα μου ρε Μαρία. Χαίρομαι τις ετοιμασίες και κάθε φορά που πάω να της πω κάτι αρχίζει, εγώ θέλω να κοιμάστε ήσυχοι τα βράδια, και να είστε ευτυχισμένοι, και δεν θα με παρεξηγήσουν τα ξαδέρφια μου αν δεν κάνω τραπέζι και εγώ την άλλη μέρα από το γάμο μου έκλαιγα και και και... Εν τω μεταξύ με τον Λευτέρη δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Δεν τα πάει καθόλου καλά με τις γιορτλές και τα πανηγύρια. Αυτός θα ήθελε σε μια εκκλησία και μόνοι μας τελείως αν γίνετε ούτε καν αδέρφια. Όσο για αν μαζέψει χρήματα, αυτό είναι άλλο κεφάλαιο. Τσακωνόμασταν από την αρχή της εγκυμοσύνης, να μαζέψει λεφτά για τη γέννα. Μου ορκιζόταν ότι ναι θα τα μαζέψει (αλλά αγόρασε xbox Twisted Evil ) και το αποτέλεσμα ήταν την κλινική να την πληρώσουμε με κάρτα του πεθερού μου, να του τα χρωστάμε τώρα και να μπορεί να κάνει παρατηρήσεις. Εδώ μου έκανε παρατήρηση γιατί πάω το παιδί στην παιδοαλλεργιολόγο απόγευμα και πληρώνω 75 ευρώ (τα πρωινά ραντεβού ήταν κλεισμένα μέχρι και Φεβρουάριο) και να της πω ότι δεν μπορώ να πάω affraid Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 911307

Εν τω μεταξύ η μάνα μου έχει δίκαιο να τσαντίζεται. Στον πολιτικό γάμο είπαμε με τον Λευτέρη μόνο γονείς, αδέρφια και παπούδες και οι κολλητές μου, μια εκ των οποίων ήταν μάρτυρας. Μόλις φτάσαμε στο δημαρχείο βρήκαμε και τον αδερφό της μάνας του, με τη γυναίκα και το γιό του και τον αδερφό του πατέρα του. Η μάνα μου έσκασε, μου έλεγε αυτοί χωράγανε ενώ τα δικά μου τα αδερφια να μην έρθουν; Εσύ συγγενείς δεν είχες δηλαδή; Και μιλάμε για τα αδέρφια της που έχω μεγαλώσει μέσα στα σπίτι τους και έχω τις καλύτερες σχέσεις. Και για ξαδέρφια μου καλύτερα και από φίλους. Και όταν ρώτησε ο Λευτέρης γιατί ήρθαν η απάντησή της πεθεράς μου ήταν δεν τους κάλεσα μόνοι τους ήρθαν.... Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 911307

Επίσης όταν έριξα την ιδέα να κάνουμε τραπέζι μόνο για τους κουμπάρους και είπα οι θείοι του λευτέρη (αδέρφια των γονιών του) είναι 5 άτομα να καλέσω μόνο αυτούς (τα αδέρφια των δικών μου γωνιών φτάνουν τα 30 άτομα!) η απάντηση της πεθεράς μου ήταν ο αδερφός μου εννοείται ότι θα έρθει... Δηλαδή θα μου την κανει όπως στον πολιτικό.

Και για το νυφικό πρέπει μετά τις γιορτές να το παραγγείλω και την έχω καλά περίμενε και μη το παραγγείλεις ακόμα. Ναι θα μου λείψουν τα 180 ευρώ αλλά θα κάνει ακι ένα μήνα να έρθει και δεν θα τρέχω τελευταία στιγμή.

Κόβω λεφτά από παντου, και πάλι δεν είναι ευχαριστημένοι και τρέχω μόνη μου...
Σόρυ για το μεγάλο ποστ, αλλά γκρινιαξα και ηρέμησα λίγο...

745Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 23, 2011 1:14 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια σορι αλλα δεν βρίσκω τη συνταγή με τα μπισκοτακια για δοντακια μου τη στέλνετε η να την κάνετε ποστ;!xxxx thanks

746Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 23, 2011 1:19 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να γκρινιάξω λίγο και για το γνωστό θέμα της κουνιάδας; Χτες μπήκα στη κουζίνα και έπλενε ένα τάπερ (ο νεροχύτης είχε και άλλα άπλυτα). Της λέω γιατίτ ο πλένεις αυτό; λέει για να βάλω το κρέας που έμεινε. Της λέω βάλτο καλύτερα στο άλλο τάπερ γιατί αυτό είναι της μάνας σου και θέλω να της το στείλω πίσω. Ρε κορίτσια πήγα τώρα να πλύνω τα πιάτα και το τάπερ το είχε παρατήσει μισοπλυμένο... Χώρια το πυρέξ που έψησε κοτόπουλο, πάνω στην κουζίνα με τα κόκκαλα. Δεν είπα να το πλύνει αλλά βάλε λίγο νερό αν μουλιάσει.

Ρε κορίτσια πόση ώρα κάνετε να φτιάξετε γάλα του μωρού με έτοιμο νερό; Να αναμίξετε δηλαδή τη σκόνη με το νερό και μετά λίγο αν το κρυώσετε; Χτες έκανα μπάνιο τον μπέμπη και μέχρι να τον ντύσω αυτός πείναγε και γκρίνιαζε λίγο. Της λέω μήπως μπορείς μέχρι να τον ντύσω να του φτιάξεις το γάλα να μην τον καθυστερήσω; Και τι μου απαντάει;;; Δεν ξέρω αν προλαβαίνω γιατί θέλω να φτιάξω τα μαλλιά μου γιατί θα βγω βόλτα. Και εγώ η ηλίθια δεν κατάλαβα και της λέω όχι τώρα σου λέω να το φτιάξεις όχι μετά που θα φύγεις; Και μου λέει μετά καλά εντάξει μπορεί και να προλάβω. Αλλά το είπε με υφάκι. Μετά που το σκέφτηκα φασκελωνόμουν. Αλλά δεν παίζει αν της ξαναζητήσω τίποτα μόνη μου όλα για το παιδί! Και εννοείται θα τρέχω και από πίσω της να μαζεύω όσα κάνει... Mad

Πάντα σπίτι μου εγώ έτρεχα για όλα γιατί να αλλάξει κάτι εδώ;;; Υπηρέτης και εδώ για όλους!

747Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 23, 2011 1:21 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

748Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 23, 2011 1:43 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tsiph έγραψε:Σάσα αυτή είναι: http://www.sintagespareas.gr/sintages/mpiskota-odontofiias.html
σευχαριστω είσαι θέα
Όσον Φορά πεθερικά κ κουνιαδα δεν μπορώ να σχολιάσω τώρα το απόγευμα όμως θα σε κάνω να γελασεις

749Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 23, 2011 1:46 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τσιπη οταν παντρευτηκα η μαμα μου δεν ειχε κανει ακομα δυο χρονια...και γλεντι εκανα κ χορεψα κ το καταευχαριστηθηκα!!!!βεβαια τα λεφτα ηταν ετοιμα απ τους γονεις.αν θελεις να κανεις γλεντι θα κανεις.αυτα θα θυμομαστε στο κατω κατω.κ σε υπαιθριο χωρο να κανεις μπουφε κτλ πανω κατω τα ιδια θα σου βγουν. την πεθερα αστην να λεει, αν θα παντρευε την κορη τα ιδια θα ελεγε? 2 μυστηρια μαζι ειναι κ τους κουμπαρους θα τιμησεις κ το σοι σου.οπως εκεινη θελει τον αδερφο της ετσι κ εσυ θελεις τους δικους σου.
την κουνιαδα αρχικα τη δικαιολογουσα λογω το νεαρο της ηλικιας αλλα τελικα ειναι μεγαλη γαιδουρα.λες κ θα αρμεγε αγελαδα για να φτιαξει το γαλα!

750Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 30 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 23, 2011 1:48 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πωπω βρε Ξανθη μου απο που να αρχισω...

Τι μαυριλα ειναι αυτη με την πεθερα σου πια; Τι απαισιοδοξος ανθρωπος! Και της χρωστατε κιολας. Τι μπλεξιμο; Ο Λεφτερης ισως πρεπει να ωριμασει λιγο περισσοτερο και να μιλησει μαζι σου για ενα σοβαρο θεμα οπως αυτο. Αλλιως προβλεπεται να σας το βγαζουν ξινο!
Για το νυφικο εχεις βρει ενα πολυ οικονομικοτερο απο οτι κυκλοφορει και παλι δεν της αρεσει. μηπως εννοει να περιμενεις μηπως τελικα αναβαλετε το γαμο; Αχ και αυτος ο αντρας σου με το xbox... Toυς καθησε στο σβερκο σας.
Και αν κανετε τραπεζι και ερθουν καποιοι ακαλεστοι, ας τους πληρωσει αυτος που τους φωναξε!!
Οι γονεις ειναι για να λυνουν προβληματα,οχι να τα δημιουργουν!
Για την κουνιαδα τι να πω, ειναι περιορισμενης ευθυνης...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την MariaM στις Παρ Δεκ 23, 2011 1:49 am, 1 φορά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 36 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις