Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
141 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 141 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lamproula έγραψε:
Να σας ρωτησω,το βραδυ να το ξυπναω το μωρο για φαι?Τρωει στις δωδεκα και μετα αν δεν το ξυπνησω δεν παραπονιεται.Να το ξυπναω παλι στις 6 το πρωι ?πειραζει 6 ωρες ατα'ι'στο?

λαμπρούλα εμάς ο παιδίατρος μας είπε να μην το ξυπνάμε..Τώρα 6 ώρες δεν ξέρω και εγώ όμως αν θα τον άφηνα.. Rolling Eyes Rolling Eyes

tattooed_snowhite έγραψε:
ΠΟΣΟ μπορω να φυλαξω το γαλα που βγαζω με το θηλαστρο στο ψυγειο? ενα 24ωρο πχ? Rolling Eyes

Σωτηρία εγώ ξέρω πως διατηρείται ένα 24ωρο.Δεν διατηρείται σε θερμοκρασία δωματίου σίγουρα πάντως..

mmairula έγραψε:koritsia na rwthsw an 3erete sxetika me to symplhrwmatiko epidoma toy OAED exw kata8esei edw kai 10 mers kai den exoun mpei tpt ston ari8mo kata8eshs kai otan kate8esa den h3eran na mas ppoun an 8a mpoun pote ktl ktl 3erei kamoia ta phre?

Εγώ έκανα χαρτιά 7/12 και μου είπανε να τα περιμένω σε κανένα μήνα..

Τελικα εμείς ο ένας παιδίατρος έδωσε fucidin-H για τα σπυράκια δια τηλεφώνου και ο άλλος ( ο φίλος μου) είπε είναι δερματίτιδα αφού είδα το μμσ που του έστειλα με το ποπουδάκι μας Razz Razz Razz και έδωσε οδηγίες για πιο εναλλακτικές μεθόδους αντιμετώπισης...έχω ανησυχήσει λίγο..

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tattooed_snowhite έγραψε:καλησπεεερα Μαιρουλα Κικιτσο Στελλιτσα Πηνελοπακι να σου ζησει κοριτσαρε ξανα! χεχεχ
Λαμπρουλητα μουυυ! τι κανεις κοριτσαρε???
εγω δεν την ξυπναω το βραδυ! κοιματε και 5 και 6 ωρες σερι! και την μερα μου τρωει ανα 4ωρο ΝΤΑΝ! τι ρολοι αυτο το παιδι χαχαχα

φιλακια σε ολες!

α! ξεχασα να σας ρωτησω αν γνωριζει καμια κοκονα?

ΠΟΣΟ μπορω να φυλαξω το γαλα που βγαζω με το θηλαστρο στο ψυγειο? ενα 24ωρο πχ? Rolling Eyes

εμενα μου πε η παιδιατρος 2 μερες οτι διατηρητε στο πισω μερος του ψυγειου οχι στο ραφι

503ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 21 Empty Κεραυνοβολος έρωτας!!! Παρ Δεκ 23, 2011 1:13 pm

Kat&son

Kat&son
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια γεια σας!! Τη δευτερα στις 10 50 έγινα κ γω μανούλα!!! Ο γιος μου είναι ενας κουκλος καλα μου τα λέγατε σεις κ γω φοβόμουν πως δεν θα ήταν!! Γεννηθήκαμε 4κιλα κ 54 cm κ ευτυχώς με καισαρικη τελικά γιατί βρέθηκε πως ο λώρος ήταν κοντός κ θα είχα πρόβλημα αλλιώς!! Εγω είμαι καλύτερα αρκετά σήμερα ποναω αλλα σηκωνομαι τις πρώτες 3 μέρες εκτός απο τον γνωστό ιλεο εγω λόγω σπαστικης κολιτιδας υπέφερα απο τέτοιο τυμπανισμο κ πόνους που δεν μπορούσα ούτε το παιδάκι μου να πάρω αγκαλιτσα ούτε να θηλασω ούτε τίποτα κ με είχαν 3 μέρες με όρο νηστικη κ χωρίς παυσιπονα αλλα απο χτες που κατάφερα κ θηλασα κ τον πήρα κ αγκαλιτσα τα ξέχασα όλα !! Με το θηλασμο τα πάμε αρκετά καλα απλά είναι σούπερ φαγανο το ζουμπουρλο μου(ίσως δεν έχω κ πολυ γάλα ακόμα) κ μετα απο 1 ώρα στήθος πειναει κιαλλο οπότε του δίνουμε κ συμπλήρωμα!τώρα έχει αρχίσει το άγχος που πάμε Σπιτι μας αύριο- ο Μπαμπας του περισσότερο παρα εγω!!! Η Βασουλα γέννησε; Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω καθόλου ελπίζω να είναι καλα τα μπεμπακια σας!!! Επόμενη ενημέρωση απο το μέτωπο μόλις μπορέσω!!! Καλα Χριστούγεννα σε όλες τις μανουλιτσες!!!

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νατάσα εμάς μας είπε ο ένας γιατρός οτι τα σπυράκια είναι απο τις ορμόνες μου επειδή θηλάζω και ο άλλος οτι είναι απο τα ρούχα που ακουμπάνε πάνω του προσπαθεί να τα συνηθίσει το δερματάκι του.
Είναι μικρά και κόκκινα φεύγουν και εμφανίζονται πάλι σε διαφορετικά σημεία.Του καθαρίζω το μουτράκι με φυσ.ορό μόνο.
Κατ να σου ζήσει ο γιόκας σου, με το καλό να βγείτε και να αναρρώσεις γρήγορα!
Γέννησε και η Βασούλα είδα στο άλλο θέμα τους Smile

mariannemam

mariannemam
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα μανουλιτες!!Δεν εχω προλαβει να σας διαβασω απ'οτι είδα μιλαμε για την συγκινηση του 40ισμου..για τον αφαλουλι και για τα σπυρακια στο κορμακι του μωρου μας...Ιδιες εννοιες ανεκαθεν ειχαμε,εχουμε και θα εχουμε...Εμενα ο μπομπιρακος μου ειναι 14 ημερων και δεν πιστευω πως περασαν ετσι οι μερες καθε μερα που του βαζω τραγουδακια και τον κραταω αγκαλιτσα συγκινουμαι τοσο πολυ!!
Οσο για τον αφαλο που κι εμενα μου βγαζει λιγο υγρο και αιματακι η παιδιατρος μου ειπε να το συνεχισω με οινοπνευμα και σε 3-4 μερες θα περασει.
Πηνελοπιτσα και Κατ να σας ζησουν και εσας τα φασολακια σας και καλη προσαρμογη στο πιο περιπετειωδες προγραμμα της ζωης σας!!
Χιονατουλα και Λαμπρουλα μου τι κανετε?Κι εγω με ολικη γεννησα χιονατουλα γιατι ειχαν πεσει οι παλμοι του μικρου και λιγο με χαλασε γιατι ηθελα να τον δω αμεσως αλλα αφου ολα πηγαν καλα και δεν ταλαιπωρηθηκε και ο μπεμπης δεν πειραζει.
Ρε κοριτσια αυτο το πραγμα με τον θηλασμο ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 21 401147 να πειναει καθε λιγο και λιγακι ειναι δυσκολο την νυχτα γι'αυτο και του δινω συμπληρωμα (Novalac) ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 21 446177 να χορταινει και να ξεκουραζεται κι αυτος κι εγω λιγο.Βγαζω και με θηλαστρο και φυλαω στο ψυγειο για να του δινω οταν θα εχω κοσμο και δεν θελω να τον βγαλω απο το προγραμμα του αλλα το χωνευει γρηγορα το μαναρι μου ζωη να 'χει!!!
Εσεις κοριτσια πως τα ντυνετε τα μπεμπακια σας?δεν θελω να τον κανω σαν κρεμμυδι και του φοραω ενα ολοσωμο φανελε φορμακι γιατι μου κλωτσαει τα σκεπασματα και δεν θελω να μου κρυωσει.Μου ειπε η παιδιατρος οτι φοραει η μαμα να φοραει και το μωρο δεν χρειαζονται υπερβολες.

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα και απο μας!
κατ να σου ζησει!!!!γερο και ευτυχισμενο!
aylin ευχαριστουμε για τις ευχες.
χθες ημουνα σε μια παρεα με συμβουλους θηλασμου και μου ειπαν οτι η μεικτη διατροφη που κανω στον μπεμπη τον μπερδευει και για αυτο εχει πονακια τωρα ενω δεν ειχε 40 μερες.
και οτι ο θηλασμος στο πλαι ξαπλωμενοι και οι 2 (που το κανω το βραδυ) ενοχοποιειται για ωτιτιδες στα μωρα.
θα ρωτησω και τον παιδιατρο αλλα ειπα να σας τα πω να εχετε το νου σας
καλα χριστουγεννα σε ολες!!!!

http://stefxon@gmail.com

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pumpkin έγραψε:Νατάσα εμάς μας είπε ο ένας γιατρός οτι τα σπυράκια είναι απο τις ορμόνες μου επειδή θηλάζω και ο άλλος οτι είναι απο τα ρούχα που ακουμπάνε πάνω του προσπαθεί να τα συνηθίσει το δερματάκι του.
Είναι μικρά και κόκκινα φεύγουν και εμφανίζονται πάλι σε διαφορετικά σημεία.Του καθαρίζω το μουτράκι με φυσ.ορό μόνο.

Ξέρω τι λες τέτοια εμφάνιζε και εμάς στην αρχή στο προσωπάκι του αλλά τώρα όχι πια..Τα σπυράκια που λέω ότι είναι δερματίτιδα τα έχει βγάλει στο ποπουδάκι του όμως.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

stefaniandreas έγραψε:
και οτι ο θηλασμος στο πλαι ξαπλωμενοι και οι 2 (που το κανω το βραδυ) ενοχοποιειται για ωτιτιδες στα μωρα.
θα ρωτησω και τον παιδιατρο αλλα ειπα να σας τα πω να εχετε το νου σας
καλα χριστουγεννα σε ολες!!!!

Αυτό είναι αλήθεια και στην πραγματικότητα δεν αφορά μόνο τον θηλασμό στο πλάι αλλά γενικότερα όταν ταίζεται το μωρό και είναι σε ευθεία θέση το σωματάκι του. Πρέπει πάντα το κεφαλάκι του να είναι λίγο πιο ψηλά από τα πόδια για να αναπτύσσονται σωστά οι πιέσεις από τον θηλασμό ή το τάισμα και να μην κάνει ωτίτιδες..

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα σε ολες και χρονια πολλα.Βασουλα και kat&son να σας ζησουν τα μωρα.Εγω απο το πρωι ακουω τα καλαντα απο τα παιδακια.Σημερα εβαλα και φυσιολογικο ορο στη μυτουλα του μωρου γιατι εκανε σαν pig pig ολο το βραδυ.Ευτυχισμενα χριστουγεννα να εχουμε ολες μας με τους αντρουληδες μας και τα παιδακια μας.Μαριαννα μου φιλακια πολλα και υπομονη!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

stefaniandreas έγραψε: οτι ο θηλασμος στο πλαι ξαπλωμενοι και οι 2 (που το κανω το βραδυ) ενοχοποιειται για ωτιτιδες στα μωρα.
!!!!

Shocked λες??? γιατι κατα ταλλα ειναι πολυ βολικη σταση και τη συστηνουν στις μανουλες.. Rolling Eyes

ειπατε τα καλαντα? εμεις τα ειπ[αμε σε 2 σπιτια εδω διπλα. ακομα δε τα λεμε παντου! βγηκε ηλιος και λεωνσα κανω δουλιτσα!!! φαγητο σημερα απεργω!!! ας φανε προχειρα!!! εεεε μαααα!!!! εγω αδεια χριστουγεννων δε δικαιουμαι????εεεε???? Razz

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια χαρα σε ολους!!!

τι κανετε???εμας ηρθαν δυο παιδακια μονο να μας πουν τα καλαντα Crying or Very sad Crying or Very sad ..Αλλα περιμενω κ την ανηψια...

σημερα εκανα ρολο γεμιστο στο φουρνο με πατατουλες ,,ευκολα κ νοστιμα....



φιλακια.

mmairula

mmairula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kalhmera koritsia kat na sou zhsei to mpempaki 8reftari vghke:) kalh loxeia den to 3erw ayo me tis wtitides ola ta paidia etsi ta 8hlasa den ekana pote se normal fash!emena o gios mou ta pe ta kalanta kai to eyxaristh8hke mporw na pw miso epidoma toketou evgake xaxaxaxaxa na nai kala ta paidakia mas kai xronia polla se osous exoun eortazomenous kai se olous mas me ygeia panw apo ola!!!!!!!! Wink Wink Wink Wink

https://www.facebook.com/home.php?ref=hp#!/mmairula

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!
ΚΑΤ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΓΙΟΚΑΣ ΣΟΥ!!!ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ!!!ΓΕΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!
ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΜΕ ΤΡΟΜΑΞΕΣ ΕΜΕΙΣ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!
ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΡΤΥ...ΠΑΤΗΣΑΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΒΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΑ. ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ.ΚΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΝΑ ΤΟΥ ΕΞΗΓΗΣΟΥΜΕ. ΠΟΛΥ ΒΛΑΚΕΙΑ ΠΑΝΤΩΣ.
ΚΑΛΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ 1 ΠΑΙΔΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ.
Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΡΩΕΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ.ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΡΧΙΣΩ ΣΤΑ ΜΠΑΤΣΑΚΙΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΙΑ.
ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΕΤΣΙ ΚΑΝΟΥΝ;ΛΙΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΞΥΠΝΙΟΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΦΑΕΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ 1 ΣΤΗΘΟΣ
ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΙΜΕΝΟ.....

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kikitso ανθρωποι ημαστε καμια φορα ξεφευγουμε!!!θα μιλησεις στα παιδακια σου κ θα το καταλαβουν οτι καμια φορα η μαμα κ ο μπαμπας μαλωνουν αλλα παρ''ολου αυτα αγαπιουνται κ οτι συμβαινουν κ αυτα!!
οσο για τον μικρο σου εμας καμια σχεση κοιμαται λιγες ωρες κατα την διαρκεια της ημερας περισσοτερες ωρες ειναι ξυπνιος κ την νυχτα ξυπναει 2φορες...

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν ηθελα να σας τρομαξω.ετσι μου ειπαν και ειπα να σας το πω.και μενα με βολευει η σταση αυτη παντως

http://stefxon@gmail.com

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσακια μου χαιρομαι πολυ για ολες σας διαβαζω αλλα δεν προλαβενω να γραψω συχνα...
να εχετε ολες καλα χριστουγεννα με τα μωρακια σας αγκαλιτσα.
εγω θιλασα λιγο παραπανω απο 40 μερες και μετα σταματισα βεβαια απο την αρχη δεν καναμε αποκλιστικο θυλασμο γιατι ηταν πολυ λιγο το γαλα και τωρα ξανααρχισα το καπνιζμα...
μου εχει στιχισει παρα πολυ που δεν τα καταφερα αλλα δεν μπορω να κανω τιποτα...
ειχαμε προχθες και εμεις μια ασχημη κατασταση σας την λεω για να μην τυχει σε καμια.
ΠΡΟΣΟΧΗ
πριν λιγες μερες ο μπεμπης ανεβασε 38.3 πυρετο οπος ολες θα ξερετε ο πυρετος σε τοσο βρεφος ειναι πολυ επικυνδινος και δεν το κραταμε σπιτι αν δεν αξιολογιθει τρεξαμε στο νοσοκομειο με προτροπη του παιδιατρου...
οταν φτασαμε εκη ηδη ο πυρετος επεσε και ηταν απολυτα υγιει το παιδι! δοξα το θεο δεν ηταν τιποτα...
ολο αυτο εγινε επειδη ειχαμε μεγαλη θερμοκρασια σπιτι και το μωρο δεν μπορουσε να ρυθμισει την θερμοκρασια του.
ρυξαμε την θερμοκρασια και το μωρο ειναι τελιος καλα και απυρετο.
σας το λεω για να προσεχετε...
ολη θα σας λενε προσοχη μην κρυωσει και στον φοβο μας να το προστατεψουμε τα σκαμε...

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamax έγραψε:

ΠΡΟΣΟΧΗ
πριν λιγες μερες ο μπεμπης ανεβασε 38.3 πυρετο οπος ολες θα ξερετε ο πυρετος σε τοσο βρεφος ειναι πολυ επικυνδινος και δεν το κραταμε σπιτι αν δεν αξιολογιθει τρεξαμε στο νοσοκομειο με προτροπη του παιδιατρου...
οταν φτασαμε εκη ηδη ο πυρετος επεσε και ηταν απολυτα υγιει το παιδι! δοξα το θεο δεν ηταν τιποτα...
ολο αυτο εγινε επειδη ειχαμε μεγαλη θερμοκρασια σπιτι και το μωρο δεν μπορουσε να ρυθμισει την θερμοκρασια του.
ρυξαμε την θερμοκρασια και το μωρο ειναι τελιος καλα και απυρετο.
σας το λεω για να προσεχετε...
ολη θα σας λενε προσοχη μην κρυωσει και στον φοβο μας να το προστατεψουμε τα σκαμε...



χρονια πολλα κ απο μας!![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] pale Επαθα πλακα μ''αυτο που ειπες!γιατι τι θερμοκρασια ειχατε στο σπιτι???η το εχεις συνεχεια τυλιγμενο?????

εμενα μου ειπε ο παιδιατρος οταν κανει το μωρο πυρετο παντα μετραμε 3βαθμους πιο κατω απ''αυτο που γραφει κ να μην εμπιστευομαστε τα ηλεκτρονικα θερμομετρα αλλα τα απλα...Ευτυχως ειχα 2 απλα γιατι στα φαρμακεια δεν τα πουλανε πλεων...

τελος καλο ολα καλα ,,σημασια εχει που το μωρο ειναι καλα!!!

οσο για το τσιγαρο σε ζηλευω τωρα που το ανεφερες ,,ετσι ομως ουτε να το μυρισω δεν θελω..No No No

κ οταν σταματησω τον θηλασμο δεν θελω να το ξανααρχισω ,,μεγαλη βλακεια μετα απο τοσο καιρο να το ξανα κανω συνηθεια...Γιατι κακα τα ψεματα δεν μπορουμε να αρκεστουμε στα λιγα ενα με το καφε ενα μετα το φαγητο κ παει λεγοντας!!!



φιλακια [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] καλα να περασετε κ χρονια πολλα στους Χρηστους κ της Χριστινες!!!

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα!
χρονια πολλα και καλα χριστουγεννα σε ολες τις μανουλες και τις οικογενειες μας με τα παλια και νεα μπεμπιδια!!!!!

http://stefxon@gmail.com

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα και χρονια πολλα σε οσες εχουν γιορτη στο σπιτι τους.Ας περασουμε τα πιο γλυκα χριστουγεννα! santa santa santa

mmairula

mmairula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kalhmera xronia polla me ygeia!!!!!!!!!!!!

https://www.facebook.com/home.php?ref=hp#!/mmairula

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γειά σας κορίτσια!!!

Χρόνια πολλά με υγεία!Ευτυχία στις οικογένειές μας στα πιο γλυκά και ξεχωριστά Χριστούγεννα της ζωής μας!!!

Μαμαχ τέλος καλό όλα καλά!Χαίρομαι που είστε καλά!

Φιλιά σε όλες!! Very Happy Very Happy Very Happy

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χρόνια Πολλά κορίτσια! καλά Χριστούγεννα Smile
Mamax χαίρομαι που όλα πήγαν καλά!! Very Happy

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χρονια πολλααα!!!!! σημερα σπιτι οικογενειακα! φαγαμε κατω στη μαμα μου το μεσημερι μετα λιωσαμε με ταινια και κοιμηθηκα κιολας! το απογευμα παιξαμε επιτραπεζιο με τα μικρα!!! τωρα ελπιζω να καταφερω να τα κοιμησω και τα 3!!! εχω κακα σχεδια για σημερα!! Embarassed Embarassed
μετα απο 6 μηνες.......για να δουμε.. Rolling Eyes

τσιγαρακι κανω με τον καφε! φροντιζω μονο να εχω θηλασει και οχι οταν κοντεβω να θηλασω. μεχρι 3-5 δεν περναει στο γαλα. δεν εχει βρεθει κατι ετσι μου ειπε μια συμβουλος αξιοπιστη

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
supermama έγραψε:χρονια πολλααα!!!!! σημερα σπιτι οικογενειακα! φαγαμε κατω στη μαμα μου το μεσημερι μετα λιωσαμε με ταινια και κοιμηθηκα κιολας! το απογευμα παιξαμε επιτραπεζιο με τα μικρα!!! τωρα ελπιζω να καταφερω να τα κοιμησω και τα 3!!! εχω κακα σχεδια για σημερα!! Embarassed Embarassed
μετα απο 6 μηνες.......για να δουμε.. Rolling Eyes

τσιγαρακι κανω με τον καφε! φροντιζω μονο να εχω θηλασει και οχι οταν κοντεβω να θηλασω. μεχρι 3-5 δεν περναει στο γαλα. δεν εχει βρεθει κατι ετσι μου ειπε μια συμβουλος αξιοπιστη

και εγώ που έχω ρωτήσει την κα.Παπαδήμα μου είπε οτι είναι καλύτερα να καπνίζεις λίγο και να θηλάζεις ΠΑΡΑ να καπνίζεις και να μην θηλάζεις.
Καμιά άλλη με καισαρική που να έκανε τρελίτσες πιο σύντομα απο την Αθηνά? Wink

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ αμαρτωλες!!!!! τετοιες Αγιες Ημερες το μυαλο σας στο κοκο!!!!

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χααχχααχ Embarassed

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις