Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
61 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 61 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 40 από 40]

maraki-baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κοριτσια κατι ακομα...για το θεμα της βαπτισης που συχνα πυκνα αναφερεται...εμεις σκεφτομαστε ιουνιο-ιουλιο με θεμα την hello kitty!!!
αν καποια απο εσας εχει καμια ιδεα σχετικη η εχει υποψιν καποιο site μαγαζι κλπ...ευπροσδεκτα!!!

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια μου καλησπέρα,τι μου κάνετε?όλα καλά?Εμείς καλά προσπαθώ να βάλλω σε ένα πρόγραμμα την μπεμπούλα μου(δεν τα έχω καταφέρει ακόμη), βασικά κοιμόταν κατά τις 9,30 και ξυπνούσε στις 3,00 με 4,00 και χθές που της έδωσα στις 12,00 το τελευταίο της γεύμα ξύπνησε πάλι στις 3,30...θα δώ τι θα κάνω...

Πόσο πολύ συγκινήθηκα με τις ιστορίες σας...κάπου μου έμεινε αυτό που έγραψε η Αθηνά "προσπαθούσα να κρατήσω την γεύση του στο στόμα όπως κάνουμε όταν δίνουμε ένα υπέροχο φιλί με κάποιον υπέροχο άντρα..."...

Κατά τα άλλα η Χλόη και εμείς είμαστε καλα...σήμερα γνωρίσαμε και την προγιαγιά μας η οποία συγκινήθηκε πολύ που την είδε!

Στο πιο κάτω ποστ σας παραθέτω την δική μου ιστορία γέννησης!

Φιλάκια πολλά πολλά σε όλες

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι ωραίες οι ιστορίες σας!!!Εγώ δεν έχει τόσο νόημα να σας γράψω την δική μου μιας και ήτανε προγραμματισμένη καισαρική και δεν έχει τόσο ενδιαφέρον..

Ερώτηση: Τι κάνετε με τα νυχάκια των μωρών σας??Πως τα κόβετε?Είναι τόσο μικρά που με ψαλιδάκι δεν μπορώ αλλά πρέπει να βρεθεί μία λύση γιατί γρατζουνάει σαν γατί!!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Carrie έγραψε:Τι ωραίες οι ιστορίες σας!!!Εγώ δεν έχει τόσο νόημα να σας γράψω την δική μου μιας και ήτανε προγραμματισμένη καισαρική και δεν έχει τόσο ενδιαφέρον..

Ερώτηση: Τι κάνετε με τα νυχάκια των μωρών σας??Πως τα κόβετε?Είναι τόσο μικρά που με ψαλιδάκι δεν μπορώ αλλά πρέπει να βρεθεί μία λύση γιατί γρατζουνάει σαν γατί!!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes



εγω του τα κοβω οταν κοιμαται με παιδικο ψαλιδακι...αλλα του φοραω κ γαντακια Smile Very Happy

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

ολα με μετρο συμφωνο κ με αυτο κικιτσο....εχεις δικιο..απλα αυτα που ακουω συνεχεια αστην να κλαψει δεν ξερω ειναι κοντρα στο δικο μου καθαρα ενστικτο...δεν λεω οτι ειναι κ το σωστο...[/quote]

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΑΝ ΚΛΑΨΕΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΠΛΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΘΑ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΠΟΤΕ ΚΛΑΙΕΙ ΜΕ ΛΟΓΟ Η'ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΛΕΝΕ Π.Χ.ΩΣ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΟΡΙΑ.ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ(ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΜΩΡΑ ΑΠΟ 5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΑΝΩ)

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πακετο τομαρακι ! αλλα ας ειναι καλα το νινι και χαλαλι ολα! Very Happy
μαρακι ωραιο θεμα βαπτισης!
κικιτσακι τατιανουλα νατασα καλησπερα!
στελλινα μου φοβερη φωτο μαμα και κορη κουκλες! σου παει πολυ το βαψιμο φτουυυυυυυ σκορδα χιχιχιχ

α νατασσα εγω της τα κοβω με νυχοκοπτη παιδικο τακ τακ τακ στα γρηγορα μετα απο μπανακι, πανευκολα Very Happy

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πολυ ωραιες ολες οι ιστοριες τοκετου,σημασια δεν εχει ο τροπος για εμενα αλλα το οτι γεννησαμε το παιδακι μας και ειναι αυτα και εμεις καλα!Τα νυχακια τα κοβουμε και εμεις στον υπνο με το ειδικο ψαλιδακι carrie μην φοβασαι ειναι πολυ ευκολο!
supermama επειδη εισαι η βιβλος των γνωσεων να σε ρωτησω,τα καπακια απο τα μπιμπερο τα βραζουμε και αυτα?τις πιπιλες καθε ποτε?το νερο για το γαλα ποσα λεπτα βρασιμο και τελος βραζει καμια κοπελα νερο και το βαζει σε θερμος για να ειναι ετοιμο το βραδυ?

mariannemam

mariannemam
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα κοριτσακια μου.Αυτη τη στιγμη πληκτρολογω απλετα συγκινημενη με τις ιστοριες μας.Χιλιάδες εικόνες μικρού μεγέθους με μόνο μία να ξεχωρίζει..τη στιγμή που συναντιεται η μανούλα με το σπλάχνο της....
Σωτηρια μου κι εγω με ολικη δυστυχως αν και ηθελα τοσο να το ζησω,να ειμαι η πρωτη που θα τον δω αλλα δεν πειραζει αρκει που ολα πηγαν καλα.Οπως και να εγινε τον αγαπαω τοσο που δεν με νοιαζει ο τροπος που γεννησα.Ναι ειναι γλυκοπικρη η ιστορια σου αλλα το "end" ειναι το πιο υπεροχο κοριτσι μου....
Λαμπρουλα μου κι εσενα υπεροχη η ιστορια σου και πολυ συγκινητικη εξισου....Παραλιγο να γεννηθουν μαζι τα μπεμπακια μας αλλα σε περναμε μια μερα..χιχιχιχι!!
Supermama κι προγραμματισμενη καισαρικη να ειναι δεν παυει να ειναι η πιο δυνατη στιγμη...ΤΕΛΟΣ!!!!!!

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια μου όπως ξέρετε μετά απο μια δύσκολη εγκυμοσύνη, και δύσκολων καταστάσεων τις οποίες ούτε που τις θυμάμαι(αυτό πως έγινε δεν ξέρω)τελικά συνάντησα και εγώ την μικρή μου πιργκιπέσα η οποία απο θαύμα είναι στην αγκαλιά μου(αποκαλύψεις που μου έγιναν εκ των υστέρων)...

30/10 έχω πάει απόγευμα στο μαιευτήριο, κανονίζουμε τα χαρτιά, μου πήραν αίμα και μου έκαναν υπέρηχο στον οποίο διαπιστώθηκε πως η μικρή είχα χάσει βάρος μέσα στην κοιλιά και δεν τρεφόταν καθόλου... Shocked
Στη συνέχεια πήγα στο δωμάτιο, την επώμενη μέρα το πρωί ήρθε μια κοπέλα να μου κάνει κλίσμα, μου είπε να κάνω μπάνιο να φορέσω την σέξυ ρομπίτσα και να είμαι έτοιμη.Δυστυχώς κορίτσια τα δικά μου αισθήματα ήταν ανάμεικτα πολύ, ήρθε μια μαία να ακούσουμε για τελευταία φορά την καρδούλα της μπέμπας μέσα στην κοιλιά της μαμάς...εκεί συγκινήθηκα πολυ!

Στη συνέχεια ήρθε ο κύριος Λευτέρης, ανέβηκα στο φορείο και με πήγε στα χειρουργεία πριν μπώ μέσα φίλησα τον Στέφανο και την μαμά μου.Μέσα με περίμενε ο γιατρός μου ο οποίος με καθησύχασε πως όλα θα πάνε καλά, φοβόμουν όσο δεν υπάρχει, ήμουν σχεδόν σίγουρη πως η κάτι δεν θα πήγαινε καλά με την μπέμπα.Τεσπα με ετοιμάζουν, θα μου μείνει πάντα η εικόνα των γελαστών προσώπων εκεί μέσα που προσπαθούσαν να με κάνουν να γελάω.Καθώς με ετοίμαζαν και ενώ είχα ακόμη τις αισθήσεις μου, αρχίσαν και μου έλεγαν καληνύχτα...εγώ εν τω μεταξύ να τους λέω μην με κόβετε νοιώθω τα πάντα, γελούσαν και μου έλεγαν καλά καλά καληνύχτα, για πάρε μια βαθειά ανάσα μου είπαν και εκεί ένοιωσα κάτι σαν να με τσούζει σε στυλ μέντας στο λαιμό και αφέθηκα...

10,15 γεννήθηκε η πριγκιπέσσα μου...άριχισα να ανακτώ τις αισθήσεις μου μέσα στην αίθουσα όπου και μεταφέρθηκα απο το κρεβάτι στο φορείο.Ρώτησα για την μπέμπα, καλά είναι μου είπαν την πήγαν στην θερμοκοιτίδα.Δεν στεναχωρέθηκα αλλά μέσα μου είχα περιέργεια να την δβ και να την αγγίξω, να έβλεπα το μικρό μου βασανάκι(τα γράφω και κλαίω), πάει λέω απο μέσα μου την έχασα και αυτή τη στιγμή..με πάνε στην αίθουσα ανάνηψης, εγώ περδίκη και έρχεται μια μαία χωρίς να το περιμένω και μου ακουμπάει ενα πράσινο σεντονάκι που μέσα ήταν η καρδουλίνα μου που νιαούριζε...Δεν περιγράφω τι ένοιωσα, απλώς την είδα και μου φανηκε πανέμορφη...όσα και να είχα ζήσει μέχρι τότε μου φάνηκαν ένα τίποτα μπροστά στην κόρη μου!

ΟΙ υπόλοιπες μέρες πέρασαν ευχαριστα εκτός απο την ημέρα που βγήκα και δεν την είχα μαζί μου, Δεν θα ξεχάσω το βλέμμα της όσο την τάιζα και μας έλεγαν τέλος χρόνου περάστε έξω...εκείνο το σκ μου φάνηκε αιώνας...

Η ιστοριούλα μας κορίτσια...συγγνώμη εαν σας κούρασα και πάλι πολλά ευχαριστώ για όλες τις στιγμές που περάσαμε και για όλη σας την υποσ΄τηριξη!

Φιλιά Very Happy Very Happy Very Happy

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κορίτσια!
Πολύ όμορφες όλες σας οι ιστορίες Smile
Σήμερα σαραντίσαμε και εμείς, ήταν πολύ όμορφα, παρόλο που δεν είμαι και πολύ της εκκλησίας Razz
Χτες πάλι είχαμε ξενύχτι απο τις 4.30 μέχρι τις 6+, δεν έλεγε να κοιμηθεί, και τόλμησα να τον βάλω να κοιμηθεί μπρούμητα δίπλα μου για να τον ακούω.Κοιμήθηκε μέχρι τις 9.30 που ξύπνησε για να φάει, δεν το πίστευα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 40 536304 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 40 536304
Είναι η αγαπημένη του στάση με το που νυστάξει λίγο και τον βάλω έτσι ταβλιάζει ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ! Laughing

mmairula

mmairula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ti wraies istorioules vre koritsia!!H dikia mas alliws 3ekinhse kai alliws katelh3e shkw8hka 7 to prwi na pame rantevoudaki sto Elenas gia proklhsh fysiologikou toketou.Kaname tis e3etaseis kai 9 kai 30 mas valan ton oro oi ponoi arxisan siga siga kai gluka na erxontai koitaza to para8yro kai anypomonousa na er8ei to koritsaki mou kata tis 2 kai enw oi ponoi eixan er8ei sto ystato shmeio me diastolh 4 o giatros mou leei ela na spasoun\me ta nera gt anoigeis grhgora.Episklhridio den exw kanei se kamoia genna opote oute se ayth .To mwro htan kanonika pme to kefalaki katw alla eixe to xeraki kai kratage to kefalaki ths.Mou spaei ta nera o giatros kai mazi me ta nera feygei kai to xeraki mprosta kai to mwro gyrizei egkarsio.Loisa3a stous ponous alla opws feygan to nera elega erxesai koritsaki mou se perimenw!!!Meta 4 giatroi mazi me ton diko mou prospa8hsan na thn 3anagyrisoun 2 sth koilia e3wterika kai 2 apo katw leptomeries alles den lew panw se ayto katalavainete.....mesa se deyterolepta me etoimasan gia kaisarikh eixa sxedon xasei tis ais8hseis mou katalava mono oti to mwro exane palmouskai kindineya ki egw elega koimisteme den antexwna er8ei ki allos ponos...4 h wra vghke h mikrh mou egw 5kai mish 3ypnhsa apo thn olikh kai to prwto pou zhthsa htan h mikrh .thn xazeya enw th 8hlaza ki eklaiga.mexri to vrady eixa shkw8ei.kai thn allh mera to prwi eixa vgalei kai orous.Tis meres sto maieythrio panta tis eyxaristiomoun me to mwro to idio kai antras mou perase wres na koimatai me to asteraki mas agkalia.Paideythkame alla ta kataferame den 8a tis 3exasw pote aytes tis meres .... <3 <3

https://www.facebook.com/home.php?ref=hp#!/mmairula

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα!καιρος να σας γραψω και γω τη δικη μου.δευτερα βραδυ παω στην κλινικη για καρδιοτοκογραφημα.κανω τρελες συσπασεις που δεν τις καταλαβαινω και εχω 1 εκατοστο διαστολη.δεδομενου και του σακχαρου μου λεει ο γιατρος πεμπτη πρωι παμε για προκληση.τριτη πρωι παω κανονικα στη δουλεια και τριτη απογευμα με ποιανει πανικος οτι δε θελω να γεννησω.μαλωσα με τον ανδρεα και πηγα στο σπιτι του γιατρου μου.αφου με ηρεμησε η γυναικα του(μαια και αυτη) εφυγα.τεταρτη εφαγα οτι υπηρχε απο φαγητο και γλυκο γιατι κατι μου ελεγε οτι θα κανω καισαρικη.πεμπτη 5 το πρωι παμε στην κλινικη.μου βαζουν τα κοριτσια το υποθετο.μετα απο 3 ωρες με βλεπουν και ημουνα στα ιδια.μου βαζουν και 2ο υποθετο.μετα απο 3ωρες παλι τα ιδια.βαζω ορο με τεχνητους πονους.εκει αρχισα να αισθανομαι πονακια και εκανα επισκληριδιο.μεγαλη εφευρεση!!!μετα απλως περιμενα και σας εγραφα τα νεα μου.μεσα στο δωματιο 2 γυναικολογοι 1 αναισθησιολογος 1 παιδιατρος και 8 μαιες!!!πολυ γελιο ο αντρας μου δε χωρουσε.παρολαυτα οι ωρες περνουσαν και εξελιξη καμια.μου λεει ο γιατρος αν ολα ειναι καλα θα σε περιμενω μεχρι αυριο.μεχρι που καποια στιγμη αρχισα να κανω κατι μικρες αλλοιωσεις και νομιζα οτι αρχισα να κανω διαστολη.με κοιτανε και ειχα φτασει στα 2!!!!!!αυτα εγιναν 8 η ωρα.στην επομενη ωρα εκανα βαρια αλλοιωση,χασαμε εντελως τους παλμους του μωρου και μπηκαμε αρων αρων καισαρικη.με κοβουν και απο εκει που ολες οι μαιες ηταν πανω απο το κεφαλι μου και γελουσαμε τις βλεπω στην κοιλια μου με φατσες πανικοβλημενες.ακουω τη βεντουζα να μπαινει 4 φορες και το μωρο να μη βγαινει.με πατουσαν τοσο πολυ που πεθαινα στον πονο.μου κοπηκε η αναπνοη και αρχισα να κλαιω με αναφιλητα.ευτυχως ο καλος μου ο αναισθησιολογος ηταν απο πανω μου και μου εδωσε λιγη μεθη.τελικα μετα απο 25 λεπτα βγηκε το μωρο.ειχε χαλια θεση αλλα τελικα δε χρειαστηκε ουτε καν ζεστη.μου τον φερανε και απο οτι μου ειπανε τον ειπα βλαμμενο(εχω τυψεις).μετα κοιμηθηκα και οταν ξυπνησα ημουν μπουκωμενη με χαπια που σταματουν την αιμορραγια και ακουω το γιατρο να ζηταει διαθερμια,ρωταω αιμορραγω?οχι λεει καλα ειμαστε.το χειροτερο μου.να ξερω τι γινεται και να μη βλεπω.ζητουσα να μου βγαλουν το πανι αλλα δε το βγαζανε.τελικα μετα απο 1,5 ωρα βγηκα επιτελους απο το χειρουργειο.12 το βραδυ με ανεβασαν στο δωματιο.4 το πρωι σηκωθηκα και εβγαλα καθετηρα και ορο.πηγα πηρα το γιο μου και τον ειχα μεχρι τις 11 που ξεκινησε το επισκεπτηριο.τον εβαλα διπλα μου στο κρεβατι θηλασαμε και κοιμηθηκαμε αγκαλια!!!!!!!!!!ηταν υπεροχα!!!!!!!!!!!!!!στεναχωρεθηκα λιγο γιατι τοσες γυναικες ξεγεννησα και ηθελα να δω πως ειναι η εμπειρια.
σας κουρασα!!!!

http://stefxon@gmail.com

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tomaraki έγραψε:
supermama έγραψε:
tomaraki έγραψε:Θα κοψουμε τον τοκετο και το παιδι ειναι πολυ ψηλα !! Αν γινει παμε για καισαρικη !!!

τελεια η ιστορια σου!
αυτο που λες εδω εννοεις ''αν γινει'' η επισκληριδιος?

Ναι!!! Για την επισκληριδιο μου ελεγε !! Εκτος αν ηταν κατι αλλο και δεν μου το ειπε για να μην με πιασει πανικος!!!!

χμμμμμμμ........ Mad Mad εγω στο πρωτο μου δεν ειχα διαστολη και δεν κατεβαινε το μωρο. γενικα δεν ηθελα επισκληριδιο αλλα επεμεναν ολοι εκει μεσα... αργοτερα εκανα καισαρικη λογω οτι χαμηλωναν οι παλμοι του μωρου και καλα........(προφανος απο τη ναρκωση κοιμηθηκε-το εμαθα οτι συμβαινει αυτο απο γιατρο πριν λιγο καιρο- Twisted Evil

μια χαρα ηταν οι καισαρικες μου αλλα.... τεσπα! θα συγχιστω βραδυατικα

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Άνοιξα καινούριο θεματάκι στα γκρουπάκια μαμάδων! Laughing

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 40 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις