Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
217 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 217 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 40]

Kat&son

Kat&son
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα κορίτσια κατάφερα ελπίζω να βάλω φωτο να δειτε το καμαρι μου που ετοιμάζεται για πρωθυπουργός!!!Δοκιμαζω να σας βαλω μερικες ακόμα!!Εντωμεταξύ απο οταν γεννηθηκε αυτο το παιδί κάτι μου θυμιζε και ειχε σκάσει να βρω τι και σήμερα το πρωί το βρήκα!!!Είναι ο φωτεινούλης αγκαλίτσας μου!!Διάβαζα τα παλια σας posts χτες και αργοπορημένα σχολιάζω τα εξής
α) Ακόμα και εγώ που τα πάω προς το παρών σχετικά καλά με το θηλασμό παραδέχομαι πως είναι παλούκι, πως μπορούν μερικές γυναίκες να κατακρίνουν δεν μπορώ να καταλάβω, αλλά μπορώ και σαν παιδοψυχολόγος να σας καθυσηχάσω οτι ούτε στην συναισθηματική ανάπτυξη και ψυχολογική υγεία του παιδιού έχει διαφορά αν δώσεις ξένο με το αν θηλάσεις, το πιο σημαντικό για το παιδί είναι το να ξέρει πως η μαμά είναι εκεί δίπλα του και οι αγκαλιές. Οτι και να λένε μερικοι οι αγκαλιές δεν κακομαθαίνουν το παιδί είναι βασικό στοιχείο για την συναισθηματική του σταθερότητα.
Δεύτερον, για να καταλάβω, τους βάζετε καλτσούλες μέσα απο το φορμακι; Εγώ νομιζα οτι αν δεν εχει ποδαράκια το φορμάκι μόνο. Περι βαφτισης εμείς δεν εχουμε αποφασίσει ακόμα ξέρουμε το όνομα Ηλίας οπως ο πεθερός μουκαι τη νονά που είναι η κολλητή μου που μας πάντρεψε κιολας, λέμε μήπως το κάνουμε 20 Ιουλίου που είναι του Προφήτη Ηλία αλλά δεν έχουμε καταλήξει. Πάντως εγώ δεν θα ήθελα πολυ κόσμο και νταβαντούρι , στο γάμο είχαμε 500 άτομα (βλ όλο το χωριό) και προτιμώ να είμαστε λίγοι και καλοι.
Προσπαθω να βαλω κιαλλες φωτο για να δουμε αν θα τα καταφέρω!![img][/img]

Kat&son

Kat&son
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αντε οι φωτο που εκανα post δεν φαίνονται . Για να δω τωρα;

Καλημέρα σε όλες!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]https://2img.net/r/ihimizer/img715/6524/iphonep328.jpg https://2img.net/r/ihimizer/img94/6573/iphonep302.jpg" alt=""/>
Αρχεία
iphonep 297.jpg
Δεν έχετε το δικαίωμα να κατεβάσετε τα attachments.
(122 Kb) Κατεβάστηκε 11 φορές

Kat&son

Kat&son
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κουκλος!!!η 2η ολα τα λεφτα

http://stefxon@gmail.com

Kat&son

Kat&son
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευχαριστώ πολυ Στεφάνια μου!! Πολυ χάρηκα που τα κατάφερα κ μπορείτε να τις δείτε!!

mariannemam

mariannemam
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Kat να σου ζησει ο κούκλος!!Όντως η 2η όλα τα λεφτά!!!
Supermama ακόμη και οι σουπερ μαμαδες περνανε τις "φασεις"τους αλλα δεν μασανε εε?Είσαι το προτυπο μας και σε θαυμαζουμε ολες εδω μεσα!!Πολύ θετική ενέργεια σου στέλνουμε!!!
Αρετούλα μου σε ευχαριστω κι εσενα για τις συμβουλες σου και ανυπομονω να κανονισουμε συναντηση ολες μαζι να σας γνωρισω και απο κοντα.
Που ειναι η Χιονατουλινα και η γειτονισσα μου καλε?Αχ αφιερωμενες εξ ολοκληρου στα αστερακια μας!!Εγω βρισκω χρονο και μπαινω γιατι εχω και βοηθεια στο σπιτι και απο την μαμα και απο τον αντρα μου που τωρα πλεον ειναι ανεργος...
Πολλά φιλια σε ολα τα κοριτσια μας!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 417472

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα και χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν.Εμας μπαμπας και πεθερος γιορταζουν και του χρονου θα γιορταζει και ο μικρος μου Γιαννακης!Βασουλα τα σπυρακια τα ψιλοεχουμε ακομα δεν ειναι κατι ειναι νεογνικη ακμη και θα φυγει μονη της.Λιγο νερακι με το χερακι σου να ριχνεις οταν το κανεις μπανιο και οπως ειπε και η αρετη μπορεις και λιγο χαμομηλακι με μια γαζουλα να βαζεις.Το γαλα ειπε η παιδιατρος καλυτερα απο βρυσης νερο.Κατ πολυ ωραιο το μωρακι σου απιστευτη φατσουλα,να σου ζησει!Καλτσουλες φοραμε και εμεις απο μεσα για ζεστασια!Νομιζω θα ερθω μαζι σου αρετη στη βουλγαρια να ξεσκιστουμε στα ψωνια για τα μωρα μας.Α ρε Ελλαδαρα!!!!!!

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γειτονισσα εδω ειμαι κοιμαται ο παιδαρος και εχω λιγο χρονο.Πως τα πατε εσεις,ολα καλα?Αντε να σαραντησουμε να αρχισουμε τις βολτες! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 536304 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 536304 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 536304

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εδω εδω παρουσα! μολις σας διαβαζα τι κανεις μαριανακι??? πως τα περνατε?
καθε που παω να γραψω κατι η μικρη νιαουριζει και μετα το ξεχναω χαχαχα
Λαμπρουλητααα? Αλεξακι? μορα! καιρο εχω να σας ''δω'' φιλια σε ολεςςςςςςςς

mariannemam

mariannemam
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
lamproula έγραψε:Γειτονισσα εδω ειμαι κοιμαται ο παιδαρος και εχω λιγο χρονο.Πως τα πατε εσεις,ολα καλα?Αντε να σαραντησουμε να αρχισουμε τις βολτες! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 536304 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 536304 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 536304

Εγω την αλλη Κυριακη θα παρω ευχη απο τον παπα στην Αγ.Τριαδα και μακαρι να εχει καλο καιρο να παμε καμια βολτιτσα παραλια να ρομανταζαρουμε με αντρα και γιο!!Τι πιο ωραιο αχχχ και ανυπομονω!!!!

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tattooed_snowhite έγραψε:εδω εδω παρουσα! μολις σας διαβαζα τι κανεις μαριανακι??? πως τα περνατε?
καθε που παω να γραψω κατι η μικρη νιαουριζει και μετα το ξεχναω χαχαχα
Λαμπρουλητααα? Αλεξακι? μορα! καιρο εχω να σας ''δω'' φιλια σε ολεςςςςςςςς

χιονατουλινι θυμασε τι μας ελεγαν πριν γεννησουμε?Να κανουμε οσα περισσοτερα μπορουμε γιατι μετα δεν θα εχουμε χρονο!Ετσι ειναι τα πραγματα τωρα αλλα ρε γαμωτο μολις μας σκασουν ενα χαμογελο η μας κοιταξουν στα ματια(οχι οτι μας βλεπουν,αλλα λεμε τωρα)τα ξεχναμε ολα!

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θυμαμαι θυμαμαι! αλλα οταν κοιματε εχω συνηθως εχω χρονο -αν βγαλεις και πληντηρια μαγειρεμα κλπ κλπ-

και τα βραδια μου κοιματε κατι ωραια 5ωρα 6ωρα και χθες 7ωρο! μια χαρα

εσεις πως τα πατε? αντε να περασουν οι μερες να παμε την βολτα μας με το γκαζοφονιαρικο καροτσι μας χαχαχαχ

mariannemam

mariannemam
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tattooed_snowhite έγραψε:εδω εδω παρουσα! μολις σας διαβαζα τι κανεις μαριανακι??? πως τα περνατε?
καθε που παω να γραψω κατι η μικρη νιαουριζει και μετα το ξεχναω χαχαχα
Λαμπρουλητααα? Αλεξακι? μορα! καιρο εχω να σας ''δω'' φιλια σε ολεςςςςςςςς
Χιονατουλινο μου καλα ειμαι τρελαμενη με τον μαγκα!!!Σε 2 βδομαδες μενουμε και μονοι μας με τον αντρουλη μας και τον μπεμπη και θα μπουμε κι εμεις στο δικο μας προγραμμα.Καλο να εχεις βοηθεια απο την μαμα αλλα καπου καπου σε πιανουν τα διαολια σου γιατι δεν καταλαβαινει καποια πραγματα γυρω απο την αποστειρωση και τις οδηγιες του παιδιατρου.Το γνωστο "εμεις πως σας μεγαλωσαμε δηλαδη?Ατη η σημερινη γενια...μπλα μπλα μπλα μπλα..."

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαριανακι βαλε οτοασπιδες και απλα κουνα το κεφαλι χαμογελαστα χαχαχα Laughing
εμενα το παιζουν ολοι κινεζοι για βοηθεια ασε.. ολα μα ολα μονη μου, εχει λιγο κουραση αλλα το προγραμμα παει σφαιρα ευτηχως...

ε ειναι να μην τρελλαθεις με το
νινι?? ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 215994

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tattooed_snowhite έγραψε:θυμαμαι θυμαμαι! αλλα οταν κοιματε εχω συνηθως εχω χρονο -αν βγαλεις και πληντηρια μαγειρεμα κλπ κλπ-

και τα βραδια μου κοιματε κατι ωραια 5ωρα 6ωρα και χθες 7ωρο! μια χαρα

εσεις πως τα πατε? αντε να περασουν οι μερες να παμε την βολτα μας με το γκαζοφονιαρικο καροτσι μας χαχαχαχ


εμεις εχουμε ενα προγραμμα που προσπαθουμε να το κανουμε καθε μερα,με την ωρα εννοω.Ετσι το βραδυ κοιμομαστε συνηθως απο τις 9 τρωμε 12:30 και μετα 4:30 αλλα σε 3-4 μερες μολις το ταισω στις 12 δεν θα το ξυπναω για φαι, οσο παει!Εμεις κλεφτη βολτουλα με το καροτσι πηγαμε μεχρι την μαμα μου δυο τετραγωνα πιο κατω(2-3 φορες).Τα καπακια απο τα μπιμπερο τα αποστειρωνετε?Ποση ωρα βραζετε το νερο για το γαλα?εγω μολις σαραντησει θα το βραζω και θα το εχω σε θερμος και ετσι το βραδυ μολις κλαψει τακα τακα γαλατακι!Για πεστε τι αλλο κανετε με το θεμα της αποστειρωσης

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
χιονατη και μαριαννα πεστε λιγο ιστορια απο γεννα να τρελαθουμε!θα πω και εγω!

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
supermama έγραψε:κοριτσια!!! σος!!!!!! μολις κατι δε παει καλα με το θηλασμο η γενικα κατι με κουραζει με πιανει τρελλα! σημερα ολη μερα ειμαι τσιτα! το μεσημερι εβαλα τα κλαματα γιατα καλα!!! πλανταξα.τωρα το βραδυ ημουν χαλια μετα απο πολυ ωρα θηλασμου και εδωσα λιγο ξενο. νιωθω αδυναμια οταν τελικα δινω ξενο ενω τα πηγαινα τελεια και νιωθω τυψεις.... νιωθω χαλια και δεν ξερω ακριβως γιατι Crying or Very sad

Αυτο το παθαινω και εγω !!!! Και εγω τον θυλαζω αλλα ειδικα το απογευμα και το βραδυ που ζηταει περισσοτερο φαγητο και του δινω ξενο με πιανουν και μενα τα κλαματα !!! Και συχγιζομαι!!!

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα την γραψω το απογευματακι εχει πλακα ο τροπος που μου σπασαν τα νερα χαχαχα

τομαρακι καλως ηρθες στην παρεα και να σου ζησει το κουκλι! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 328109

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tattooed_snowhite έγραψε:θα την γραψω το απογευματακι εχει πλακα ο τροπος που μου σπασαν τα νερα χαχαχα

τομαρακι καλως ηρθες στην παρεα και να σου ζησει το κουκλι! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 328109

Ευχαριστω πολυ χιονατουλα!!! Να χαιρεσαι και εσυ την κοριτσαρα σου!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας γεια σας!!!!!Τι κάνετε??Μόλις γυρίσαμε από την πρώτη μας έξοδο για φαγητό οι τρεις μας στον Φλοίσβο!!Και την πρώτη φορά που θήλασα δημοσίως ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 966307 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 966307 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 966307 Το έχετε κάνει?? Embarassed Embarassed Embarassed

Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί γίνομαι θεία σε λίγο, η ξαδέρφη μου είναι στην κλινική και περιμένει την μπεμπούλα της!!!Ήτανε 2 βδομάδες πίσω στην κύηση από την κουνιάδα μου η οποία δεν έχει γεννήσει ακόμη και έκανε την έκπληξη!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

mariannemam

mariannemam
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η δικιά μας ιστορία λοιπόν....
Παρασκευη 9 Δεκέμβρη λίγο πριν ξημερώσει ξεκινάμε από το σπίτι εγώ μπανιαρισμένη,παρφουμαρισμένη και έτοιμη (λέμε τώρα) για το μεγάλο ραντεβου της ζωής μου....Στις 7 έπρεπε να ήμουν εκεί.
Μην σας τα πολυλογώ δίνω χαρτιά κανονίζω δωμάτιο και αφού με φωνάζουνε πάω στην προετοιμασία πριν το χειρουργειο...(αίμα,ξυρισμα...και χερακι γιατρου...) Embarassed
Καθώς με παίρνουν με το καροτσάκι να με πάνε επάνω φωνάζουν τον Μανωλιο να με συνοδευσει και να με αποχαιρετησει....συγκίνηση δεν λες τιποτα!!!....!!!
Δωμάτιο ωδινών,τεχνητοί πόνοι,ανάμονη μεχρι να γίνει διαστολή και μετά από 20 λεπτά οι παλμοί του μικρού αρχίζουν να πέφτουν...Φωνάζουν τον γιατρό και μου λέει "Θα πάμε με καισαρική και ολική νάρκωση γιατί οι παλμοί του μικρού ..."Είχαν αρχίσει οι πόνοι και ούτε να αντιδράσω πρόκανα ούτε να σκεφτώ πολλά."Γιατρέ μου κάνε ότι θες σου έχω εμπιστοσύνη αρκει να μην ταλαιπωρηθεί το μωράκι μου" του λέω.Από κρεβάτι σε φορείο και μέσα στο χειρουργειο..κόσμος εκεί με κέφι να πειράζει ο ένας τον άλλον,καλά πολύ τυπάκια οι γιατροι και οι νοσοκόμοι στο Έλενα.Μου βάζουν αυτή την υπέροχη μάσκα "scuba-diving" και κάποια από πάνω μου άρχιζε να μου λέει "να μετρήσουμε μαζί ανάποδα απο το 10..." Τι μαζί, τι από το 10?Μία κρύα αίσθηση στο στόμα μου και τάβλα η Μαριάννα...Όταν βγήκα από τον ύπνο τον βαθύ είδα να ανοίγει μια πόρτα και από εκεί να μπάινει ο Μανωλιός....εγώ όμως καραναρκωμένη λες κι είχα χτυπήσει κούτες τα ουϊσκια...τον ρωτάω "Αγάπη το μωρό μας είναι καλά?Τον είδες?Πως είναι?έχει μαλλάκια?"Σε τι να πρωτοαπαντήσει ο κακομοίρης έτρεμε από την συγκίνηση."Ναι τον είδα,είναι υπέροχος.."Με είδε για λίγο και πάλι με πήραν για το δωμάτιο ανάνηψης για να συνέλθω τελείως.Ρε κορίτσια να θέλει το μάτι και να μην ανοίγει!!!!
(Μ'αρέσει που έγραψα πιο πάνω να μην σας τα πολυλογώ...yeah right!)
Με το που ΞΥΠΝΗΣΑ και με συνοδεία συζυγο-μαμα-πατριο-πεθερα με πήγαν στο δωμάτιο οπου μετα απο 5 λεπτα μου έφεραν το θαυματάκι μου....Δεν σταματησα να κλαίω....Η απόλυτη στιγμή Respect Respect Respect .Τόσα άτομα μέσα στο δωμάτιο και όμως μόνο εμείς οι δύο....Αυτά τα "ολίγα" συγκινήθηκα πάω να τον ξυπνήσω και να τον ρουφήξω στα φιλιά.
Υ.Γ.Ευχαριστω για την υπομονή σας Wink

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ωραια ιστοριουλα μαριαννα μου!Δεν θα ξεχασουμε ποτε την στιγμη που αντικρυσαμε πρωτη φορα τα παιδακια μας! cheers cheers

Λοιπον γραφω και εγω την ιστοριουλα μου!Παρασκευη 9 δεκεμβρη το πρωι μολις παω τουαλετα βλεπω αιματακια!Τρεχω στον αντρα μου και το ανακοινωνω και αρχιζουν να τρεμουν τα ποδια μου απο αγωνια και φοβο.Μην τα πολυλογο ο γιατρος με εξεταζει και λεει οτι μαλλον παμε για δευτερα πρωι,αμ δε το βραδυ κατα της 10 αρχιζουν πονοι που οσο περναει η ωρα γινοντε πιο συχνοι.Δεν αντεχω και στις 3το βραδυ παιρνω γιατρο και μου λεει ετοιμασου με το χαραμα μπαινουμε! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 606100 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 606100 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 606100 .Πρωι πρωι μπαινουμε κανουμε εξετασεις ερχεται και μια τρελη και μου γυριζει τον τραχηλο μπροστα ετσι χωρις οικτο,πρεπει να μας ακουσε ολο το νοσοκομειο!τελος παντων με παιρνει το φορειο και αιθουσα ωδινων,βλεπω μια κοπελα η οποια ειναι απο το βραδυ εκει,κλαιει φωναζει,την βλεπω και τα παιζω(λεω θα κανω και εγω ετσι?χαθηκα)αρχιζουν να μου βαζουν και αλλους πονους,διαστολη εχουμε ειδη.Σε καποι φαση δεν αντεχω αλλο και ζηταω επισκληριδιο,μου την κανουν και κατρακυλαει η πιεση μου στο 3,φωναζω μια μαια που περναει απεξω ευτυχως δεν θυμαμαι πολλα μονο μια μασκα οξυγονου που μου εβαλαν.τελος παντων παει και αυτο, με πανε στο δωματιο οπου σπρωχνουμε μεχρι να βγει το κεφαλι του παιδιου και μετα μας πανε χειρουργειο.Παμε σε αυτο το δωματιο και αρχιζω ενα τρεμουλο χωρις λογο(πρεπει να με επιασαν ολες οι παρενεργειες απο την επισκληριδιο και φαγουρα)αφου εχει περασει καποια ωρα και ακουω κοπελες να ουρλιαζουν,εχω χεστει πανω μου και λεω στο γιατρο οτι μην το πολυκαθυστερουμε να παμε για καισαρικη γιατι ειχα φοβηθει με τον φυσιολογικο απο αυτα που ειδα και ακουγα και ηξερα οτι το παιδι ειναι και τυλιγμενο στο λαιμο με το λωρο!!Μετα απο καποια ωρα ερχεται ο γιατρος και λεει να με ετοιμασουν για καισαρικη,τοτε αρχιζουν να τσιριζουν οι μαιες οτι ειμαι σχεδον ετοιμη να γεννησω κανονικα ,εδω αρχιζω να φοβαμαι γιατι καταλαβαινω πως ηρθε η ωρα!Με βοηθανε πολυ οι μαιες 5-6 σπρωξιες και αιθουσα τοκετου οπου σε 10 λεπτα ειχα γεννησει αφου ηρθε παλι αυτη η τρελη και μου πατησε την κοιλια και με ακουσε παλι ολο το νοσοκομειο!το παιδι δεν ηταν τυλιγμενο ειχε ξετυλιχτει!ποτε να μην απελπιζομαστε!Τοτε βλεπω το μικρο μου πιτσιποπακι και τα εχασα.τα λογια ειναι περιττα(ασε που δεν εβγαινε ο πλακουντας και ηρθε ενας γιατρος μς μικρα χερακια και εβαλε το χερι του και τον εβγαλε απο μεσα απο τη μητρα μετα απο μια ωρα!)αυτα τα λιγα συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο!
Ας μας που και οι αλλες φιλεναδες την ιστοριουλα τους!

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να σας ρωτησω κατι???? Ποση ωρα διαρκει συνηθως το ταισμα - αλλαγμα μεχρι να κοιμηθει το μωρουλινη ???
Εμας αυτο κραταει κοντα στη 1 1/2 ωρα περιπου ....

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαριαννακι και συ με ολικη? πως ησουν μετα?
Λαμπρουλητα μου στο τσακ σε προλαβαν οι μαιες μπραβο τους!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 328109 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 328109
τι ομορφη ιστορια και τι μαγεια πρεπει να ειναι ο Φ.Τ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 534787 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 534787 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 20011 !!! - Σελίδα 38 534787

τομαρακι σ'ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! οσο για το αλλαγμα/ταισμα/νανι και μας καμια ωριτσα
μεχρι να ρευτει κιολλας να ξαλαφρωσει, θελει λιγο στο χαλαρο Laughing

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αααα ωραια γιατι αγχωθηκα και μου φαινοταν λιγο υπερβολικο,ελεγα μηπως το κανω λαθος αλλα οκ !
Μολις μπορεσω θα σας γραψω και εγω τη δικη μου εμπειρια ...Στο αλλο γκρουπ την εχω βαλει αλλα εδω θα την βαλω και επισημα !! cheers Razz

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις