Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
47 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 47 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 40]

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mangio έγραψε:Κοριτσια τι κανετε?
Εγω Sleep πάρα πολύ, ο κυριος ξυπνησε από τις 6+15 και επιτέλους κοιμηθηκε λιγο τωρα!!Δε φτανει που ξυπναει τις καθημερινες 7 ακριβως, τα σαββατοκκύριακα που δεν δουλευω ξυπναει απο τις 6!!Ελεος!!
Πολλά θελω το ξερω!!
Αντζι πινω καφε και τρωω ενα τελειο γλυκακι απο τους κουραμπιεδες που εμειναν(δυστυχως πανευκολο και πανοστιμο!!).Δεν πολυπροσεχω, 5 μερες αντεξα χωρις σοκολατα, μεχρι εκει Embarassed !Προφανως εχω και γω εξαρτηση!Ειμαι σε υπερενταση ολη μερα και καπου πρεπει να ξεσκασω και γω ε?Ας ξεσπασω λοιπον στο φαι και στο νετ!!!
Καλημέρα Mangio μου!!!! Πώς άντεξες 5 μέρες χωρίς σοκολάτα ??? Shocked Shocked Shocked Shocked
OMG!!!! Laughing Laughing Laughing
Ούτε εγώ πολυπροσέχω, δηλ την μέρα μπορεί να φάω ό,τι βρεθεί μπροστά μου!!!! Απλά το βράδυ είναι το δύσκολο!!!!Δεν μπορώ να το ράψω τότε με τίποτα. Μια ξαδέρφη μου λέει φάε ό,τι θες μέχρι τις 18.00 και μετά τίποτα!!! Γινεται όμως δεν γίνεται Laughing Laughing Laughing

Αλικάκι, ο μικρος μου ξυπναει το βραδυ,θα τον αλλαξω, δεν ξανακοιμαται αμεσως, θελεις να νιωσει οτι ειμαστε διπλα του και μετα απο κανενα 20λεπτο στην καλυτερη ξανακοιμαται! Απο τα 3ωρα που χτυπουσε πριν ,το 20λεπτο ειναι λουκουμι!!
Α Βιβή, συγχαρητήρια για το φλουρί!!!! και πιο πολύ για την άδεια φυσικά ε??!! Και με το καλό να μας πεις ευχαριστα νεα!!
Κοριτσια, σας αφηνω προς το παρον να παω να κανω δουλειες γιατι τις αφησα ολες χτες, πρωτη φορα κοιμηθηκα απο τις 11μησι!!
καλα να περάσετε σημερα!!Φιλια στα μπουμπουκια σας ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 34 417472 !!

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamavivo έγραψε:κοριτσακια καλημερα

ακομα καθυστερηση,αλλα επειδη ψιλοποναει η κοιλιτσα λεω να περιμενω μπας και ερθουν ...

ο μικρος δεν πινει γαλα με τιποτα,εχω στεναχωρηθει.
τι να δινω για βραδινο και πρωινο τωρα?
του βαζω οπου μπορω γαλα να τον ξεγελασω αλλα πουυυυυυυυυ με τιποτααααααα.
τωρα ψιλοκοιμαται λιγο..θα δουμε.
θελει συνεχεια να τρωει γιαουρτιαα με φρουτααα

Καλημέρα Βιβή μου!! Και πάνω που σε είχα στο μυαλό μου βρε συ!!! Laughing
Λοιπόν εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα τεστ. Δεν μπορώ να έχω αγωνία. Και κάτι άλλο, όταν έμεινα έγκυος στην Έλενα, είχα καθυστέρηση αλλά δεν πίστευα ότι ήμουν έγκυος γιατί είχα κάτι ενοχλησούλες περιόδου στην κοιλιά και έλεγα αποκλείεται!!!!
Μετά έμαθα πως γίνεται κι αυτό. Αλλά και πάλι εσύ θα πράξεις όπως θές και όχι όπως λέμε εμείς!!! Laughing Laughing Laughing
Δεν ξέρω να σου δώσω συμβουλίτσα για το Διονυσάκη για να πίνει γάλα, μιας κι εμείς ούτε ζωγραφιστό να το δούμε δεν θέλουμε όπως ξέρεις, αλλα το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι για τα κουάκερ που έχω ακούσει. Αλλά δεν ξέρω αν τρώγονται με γάλα. Για πάτα στο γκουγκλη "δεν πίνει γάλα" να δεις καμια συμβουλή αν θες.
Φιλάκια πολλάαααα στο ζουζουνι σου!!!!

Υ.Γ και τα γιαουρτια καλά είναι πάντως!!!! Από το τίποτα!!! Ασβέστιο παίρνει το παιδί, εμέις να δούμε πώς θα πάρουμε Razz Razz

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
antzi esy ti δινεις για πρωινο,βραδινο δλδ?τι επιλογες εχεις?

για πες κατι ...

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamavivo έγραψε:antzi esy ti δινεις για πρωινο,βραδινο δλδ?τι επιλογες εχεις?

για πες κατι ...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΣΕ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ..ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΤΟ ΘΕΛΗΣΕΙ.ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΕΙΤΕ ΓΙΑ ΠΡΩΙΝΟ ΕΙΤΕ ΓΙΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΥΓΟΦΕΤΕΣ ΝΑ ΤΙς ΒΟΥΤΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΑΛΑ,ΔΗΜΗΤΡΙΑΚΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ?ΤΡΑΧΑΝΑ ΜΕ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΥΡΙ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΥΓΟΥΡΗ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙς ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΦΑΡΙ ΛΑΚΤΕ ΒΑΛΕ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΖΑΧΑΡΙΤΣΑ.

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:antzi esy ti δινεις για πρωινο,βραδινο δλδ?τι επιλογες εχεις?

για πες κατι ...
δοκιμασες να βαλεις λιγο μελι στο γαλα?

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamavivo έγραψε:antzi esy ti δινεις για πρωινο,βραδινο δλδ?τι επιλογες εχεις?

για πες κατι ...

Βιβίκα μου σου έγραψα ένα κατεβατό αμέσως μετά το ποστ σου αλλά το ιντερνετ με πέταξε έξω και το έχασα όλο Mad Mad Mad

Εμείς δεν έχουμε πρόγραμμα για το τίποτα. Ούτε στο φαγητό, ούτε στον ύπνο. Δηλ όταν σηκώνεται το πρωί, επειδή έχει θηλάσει όλο το βράδυ 6-7 φορές, δεν πολυ πεινάει. Οπότε κατά τις 12.00 της δίνω φαρίν λακτέ που δεν την έτρωγε ποτέ όλη και τώρα την τρώει Shocked Shocked
Το μεσημεριανό το πηδάμε Laughing Laughing Laughing (τρώει από το δικό μου φαγητό, καμιά μικρή μπουκίτσα δείγμα)
και το απόγευμα πια τρώει την κότα ή το μοσχαράκι της. Άντε ξωφαλτσα να φάει και κανένα φρούτο έτσι για αλλαγή!!

Από γαλατάκι δεν ξέρω να σε συμβουλέψω γιατί δεν πινουμε εμείς εκτός απο της μαμάς. Το μόνο που έχω ακούσει είναι για αυτα τα κουάκερ αλλά δεν ξέρω αν τρώγονται με γάλα. Οι άλλες μανούλες θα σε βοηθήσουν περισσότερο πιστεύω!!
!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Angie_77 έγραψε:
mamavivo έγραψε:κοριτσακια καλημερα

ακομα καθυστερηση,αλλα επειδη ψιλοποναει η κοιλιτσα λεω να περιμενω μπας και ερθουν ...

ο μικρος δεν πινει γαλα με τιποτα,εχω στεναχωρηθει.
τι να δινω για βραδινο και πρωινο τωρα?
του βαζω οπου μπορω γαλα να τον ξεγελασω αλλα πουυυυυυυυυ με τιποτααααααα.
τωρα ψιλοκοιμαται λιγο..θα δουμε.
θελει συνεχεια να τρωει γιαουρτιαα με φρουτααα

Καλημέρα Βιβή μου!! Και πάνω που σε είχα στο μυαλό μου βρε συ!!! Laughing
Λοιπόν εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα τεστ. Δεν μπορώ να έχω αγωνία. Και κάτι άλλο, όταν έμεινα έγκυος στην Έλενα, είχα καθυστέρηση αλλά δεν πίστευα ότι ήμουν έγκυος γιατί είχα κάτι ενοχλησούλες περιόδου στην κοιλιά και έλεγα αποκλείεται!!!!
Μετά έμαθα πως γίνεται κι αυτό. Αλλά και πάλι εσύ θα πράξεις όπως θές και όχι όπως λέμε εμείς!!! Laughing Laughing Laughing
Δεν ξέρω να σου δώσω συμβουλίτσα για το Διονυσάκη για να πίνει γάλα, μιας κι εμείς ούτε ζωγραφιστό να το δούμε δεν θέλουμε όπως ξέρεις, αλλα το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι για τα κουάκερ που έχω ακούσει. Αλλά δεν ξέρω αν τρώγονται με γάλα. Για πάτα στο γκουγκλη "δεν πίνει γάλα" να δεις καμια συμβουλή αν θες.
Φιλάκια πολλάαααα στο ζουζουνι σου!!!!

Υ.Γ και τα γιαουρτια καλά είναι πάντως!!!! Από το τίποτα!!! Ασβέστιο παίρνει το παιδί, εμέις να δούμε πώς θα πάρουμε Razz Razz

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!
Καταρχήν, Βιβή μου τα πονάκια -όπως σου λέει και η Άντζυ μας- είναι πιθανό σημάδι εγκυμοσύνης. Κι εγώ τα είχα και μάλιστα επειδή τις προηγούμενες μέρες ήμουν υποψιασμένη από άλλα συμπτώματα (υπνηλίες, πονοκεφάλους, δέκατα), αρχικά νόμιζα πως θα μου έρθει περίοδος τελικά. Το αποτέλεσμα; Η Δανάη μου! Αφού αντέχεις να περιμένεις δεν είναι κακό, αλλά αν κάνεις τεστάκι τώρα θα δείξει. Εύχομαι αυτό που θέλεις!!!

Κι όσο για το γάλα, όπως είπε η φιλενάδα μπορείς να δοκιμάσεις με κουάκερ - και βέβαια τα κουάκερ=νιφάδες βρώμης τρώγονται με γάλα. Και άμα το γάλα είναι ζεστό τότε θα χυλώσει με τα κουάκερ. Δεν τα τρώνε όλοι, αλλά δε χάνεις και τίποτα να δοκιμάσεις. Επίσης αντί για κουάκερ απλά δημητριακά μέσα στο γάλα και να τα τρώει με το κουταλάκι. Η δικιά μου βλέπει εμένα και τρελαίνεται. Επιτίθεται να μου το φάει, οπότε προσπαθώ να τα τρώω όταν δε με βλέπει... Cool ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 34 4872
Κι επίσης ο τραχανάς που σου έγραψε η ζουζουνίτσα μου. Ο τραχανάς γίνεται με γάλα (αν βρεις σταρένιο με κατσικίσιο γάλα είναι ο καλύτερος). Οπότε και να μην προσθέσεις γάλα εκεί, θα πάρει το ασβέστιο που πρέπει. Για τα διαστήματα που η μικρή μας έπινε πολύ λίγο γάλα (αλλά και γενικά δεν πίνει τρελές ποσότητες) η παιδίατρος μας είπε να μην την πιέσουμε και να της δώσουμε άλλες τροφές με ασβέστιο. Πχ μπρόκολο. Ψάξε τροφές που έχουν ασβέστιο και πρόσθεσέ τις στο διατροφολόγιό του μικρού σου. Έτσι θα είσαι καλυμμένη...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mangio έγραψε:Κοριτσια τι κανετε?
Εγω Sleep πάρα πολύ, ο κυριος ξυπνησε από τις 6+15 και επιτέλους κοιμηθηκε λιγο τωρα!!Δε φτανει που ξυπναει τις καθημερινες 7 ακριβως, τα σαββατοκκύριακα που δεν δουλευω ξυπναει απο τις 6!!Ελεος!!
Πολλά θελω το ξερω!!
Αντζι πινω καφε και τρωω ενα τελειο γλυκακι απο τους κουραμπιεδες που εμειναν(δυστυχως πανευκολο και πανοστιμο!!).Δεν πολυπροσεχω, 5 μερες αντεξα χωρις σοκολατα, μεχρι εκει Embarassed !Προφανως εχω και γω εξαρτηση!Ειμαι σε υπερενταση ολη μερα και καπου πρεπει να ξεσκασω και γω ε?Ας ξεσπασω λοιπον στο φαι και στο νετ!!!
Αλικάκι, ο μικρος μου ξυπναει το βραδυ,θα τον αλλαξω, δεν ξανακοιμαται αμεσως, θελεις να νιωσει οτι ειμαστε διπλα του και μετα απο κανενα 20λεπτο στην καλυτερη ξανακοιμαται! Απο τα 3ωρα που χτυπουσε πριν ,το 20λεπτο ειναι λουκουμι!!
Α Βιβή, συγχαρητήρια για το φλουρί!!!! και πιο πολύ για την άδεια φυσικά ε??!! Και με το καλό να μας πεις ευχαριστα νεα!!
Κοριτσια, σας αφηνω προς το παρον να παω να κανω δουλειες γιατι τις αφησα ολες χτες, πρωτη φορα κοιμηθηκα απο τις 11μησι!!
καλα να περάσετε σημερα!!Φιλια στα μπουμπουκια σας ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 34 417472 !!

Γεια σου mangio μου!!! Πωπω πρωινούλης που είναι ο μικρός σου!!!!! Χαρά στο κουράγιο σου! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 34 417472

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πώς φαίνονται οι μοναχούληδες ε?? Κάθε ΣαββατοΚύριακο, σας χάνω αλλά δεν παραπονιέμαι γιατί ξέρω ότι είστε με τους αντρούληδες σας και τα ζουζουνάκια σας και περνάτε μαζί τους τις ευχάριστες στιγμές που η καθημερινότητα σας κλέβει!!!!
Μα τι γράφω βραδιάτικα?? Razz Razz Razz Razz Razz
Μήπως να γράψω κανένα ποιήμα?? Μπα μάλλον για συγγραφέα με κόβω. Razz Razz Razz

Σήμερα της έκανα ψαράκι βραστό της Έλενας,αφού σούπα δεν το θέλει καθόλου, και της το καθάρισα, και της έβαλα λαδάκι, λεμονάκι και λίγο αλατάκι, και έφαγε 4-5 κομματάκια Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Τελικά το υπόλοιπο πήγε στην κοιλιά μου Razz
Ευτυχώς της έφτιαξα και μοσχαράκι και έφαγε λίγο από αυτό.
Της έδωσα και μανταρίνι, και ήταν γλυκό αυτη τη φορά, και της άρεσε και μου ζήτησε μόνη της κι άλλο, και πάνω που χάρηκα η μάνα, στις 2 φετούλες σταμάτησε!!!!

Άντε καλό Σ/Κ και τα λέμε αύριο βράδυ πάλι. Εμεις θα πάμε όπως πάντα στην γιαγιά και στον παππού μου!!!!

Φιλακια σε όλες και στα παιδάκια σας!!!!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η μικρη σου νομιζω ειναι λιγο χειροτερηη στο φαγητο απο την μεγαλη μου. Razz

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Sot2010 έγραψε:Αχ, κορίτσια δε σας είπα το πιο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!!! Σήμερα μου είπε "Σ'ΑΓΑΠΩ"! Το πρωί που ξυπνήσαμε (ναι, κι εμείς μαζί κοιμόμαστε, κι αν όχι απο την αρχή της νύχτας σίγουρα στην πορεία..) μου λέει " Μαμάααα"...λέω "τι είναι αγάπη μου;"...μου λέει "Παπώ"!!!! Λιώνω, σβήνω, χάνομαι!!!Είμαι η πιο ευτυχισμένη μανούλα του κόσμου!!!

εμένα μου λέει "πάω"
της λέω "και εγώ σ'αγαπάω"
και συμπληρώνει "πολύ"

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα,κοριτσάκια μου!!
Ελπίζω να περάσατε τέλεια το ΣΚ.
Εμείς το Σάββατο πήγαμε σε μια γιορτή και την Κυριακή πήγαμε εκδρομούλα!!
Αν και κουράστηκε το ζουζούνι μου πιστεύω ότι άξιζε τον κόπο...από το να μην ερχόταν μαζί μας...!!!!!

Βιβή μου ,για το θέμα γάλα,εγώ θα σου έλεγα ότι δεν αξίζει τον κόπο να στεναχωριέσαι.
Σίγουρα το ζουζούνι σου ξέρει καλύτερα και είμαι σίγουρη ότι θα βρεις άλλες τροφές που του αρέσουν και καλύπτουν την ανάγκη του για ασβέστιο.
Μπορείς να του δίνεις τυράκι ή γιαουρτάκια που του αρέσουν ,κιόλας.
Εγώ του έδινα το πρωί άνθος αραβοσίτου που το έφτιαχνα με γάλα και το βράδυ γιαούρτι με μέλι.
Αλλά γιαούρτι κανονικό όχι τα παιδιά επιδόρπια.
Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να το αφήσεις για λίγο διάστημα και μετά να το ξαναπροσπαθήσεις.
Μπορεί να απέκτησε δυσανεξία και κάτι να τον ενοχλεί...ρώτησε και τον παιδίατρο αν μπορεί να το έπαθε αυτό τώρα!!
Πάντως μην τον πιέσεις!!Όταν είναι έτοιμος,μπορεί,να το ξαναρχίσει απλά εσύ θα αφήνεις ένα διάστημα να περνά,χωρίς γάλα,και μετά πάλι θα το παλεύεις!!

Για το θέμα πάνα..εμείς φοράμε το 5.
Αυτές που πήρα τώρα,pambers dry,είναι ΤΟ 5+...αλλά μας πέφτουν μικρές!
Μην ξεχνάτε ότι είμαστε και αντράκια και έχουμε άλλη ανάπτυξη..

Σήμερα το μενού έχει...δεν έχω ιδέα...!!!!
Κάτι θα σκεφτώ και θα σας πω το μεσημέρι τι φάγαμε!!!

Φιλάκια σε όλες!!!!

Βιβήκα,για σένα....

http://forum.eimaimama.gr/t7404-topic?highlight=%CF%84%CE%B9+%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82+%CE%B4%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B5+%CE%B3%CE%B9%CE%B1+%CF%80%CF%81%CF%89%CE%B9%CE%BD%CF%8C

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσακια τι κανετε;τι κρυο ειναι αυτο σημερα;βγηκα απο το σπιτι για να παω στη δουλεια και νομιζα οτι θα μεινω εκει στον τοπο.τι κανουν τα ζουζουνια σας;εμενα η δικια μου εχει αρχισει και κανει μαγκιες χτες ερχοταν και μου ελεγε νταντα και σηκωνε χερι.της εβαλα φωνη αλλα αυτη γελαγε.σημερα εχουμε παιδιατρο το εμβολιο της ανεμοβλογιας.ελπιζω να πανε ολα καλα.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα,Γραμματική μου!!!
Αχ,εγώ δεν βγήκα ακόμη έξω.Ο ζουζούνος μου κοιμάται ακόμη.Ή μάλλον κοιμόταν...γιατί τώρα κάτι ακούω!!!
Αυτό με το "ντα ντα" μήπως είναι της ηλικίας???Και μένα μου το έχει κάνει αυτό τελευταία,κάνά 2 φορές και του λεω "κακό"!!!!"Την μανούλα..που σε αγαπάει???"
Και τώρα έχει καιρό να το κάνει!!!
Καλή επιτυχία στο εμβόλιο!!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Καλημέρα,Γραμματική μου!!!
Αχ,εγώ δεν βγήκα ακόμη έξω.Ο ζουζούνος μου κοιμάται ακόμη.Ή μάλλον κοιμόταν...γιατί τώρα κάτι ακούω!!!
Αυτό με το "ντα ντα" μήπως είναι της ηλικίας???Και μένα μου το έχει κάνει αυτό τελευταία,κάνά 2 φορές και του λεω "κακό"!!!!"Την μανούλα..που σε αγαπάει???"
Και τώρα έχει καιρό να το κάνει!!!
Καλή επιτυχία στο εμβόλιο!!!!

να΄σαι καλα κοριτσακι μου .

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ


Τιτικα με το καλο για το εμβολιο ,αλικακι ευχαριστω για τις πληροφοριες αλλα τα εχω κανει ολαααα.

λοιπον τι καταλαβα,απλα δεν θελει να το βλεπει καν το γαλα μπροστα του,οποτε παω νωριτερα και του φτιαχνω για πρωινο γαλα,μπαναν,μπισκοτο,τα βαζω μεσα στα μπολακια danonino που εχει τρελα και του λεω φαγακι και το τρωει.
αν το ιδιο μυγμα το βαλω σε αλλο μπολ δεν το τρωει.θελει να τρωει τα παντα μεσα σε αυτα τα πρασινα-κοκκινα-κιτρινα μπολακια του danonino (επιδορπιο γιαουρτι).μου λεει ο αντρας μου εχει αποψη το παιδι.
μελι δεν δινω γιατι τον πιανει τετοια υπερκινητικοτητα ο θεος να μας φυλαει.
το βραδυ του φτιαχνω τετοιο μειγμα παλι,ψιλοπαρομοιο με φαρι λακτε για να κοιμηθει.τουλαχιστον το τρωει και δεν το καταλαβαινει αλλα το γαλα ηταν πολυ ευκολο τσακ μπαμ,τωρα ολοκληρη διαδικασια .

το σαβατοκυριακο ηταν λοιπον πειραματικο για να φαει.ταυτοχρονα τον πλακωσε η απλωστρα δις ,εσπασε τελικα το τηλεκοντρολ,σκαρφαλωνε στο κομοδινο μου και πηδαγε στο κρεβατι μου,τρελα εγκεφαλικα.,σκουπισε με την ηλεκτρικη,γεμισε το σπιτι με μπολ και σκοτωθηκα .καλα δεν μιλαμε που προσπαθουσα να μαζεψω κουτες και μολις τις εφτιαχνα τις εβαζε στο κεφαλι και κουτουλαγε στους τοιχους.
κουραστηκα τοσο πολυ αυτο το Σ-Κ να τον κυνηγαω με ξεθεωσε.και αστε που μου βαζει και τις φωνες ...
περιοδο νιετε ....

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα βιβη μια χαρα σε βρισκω με το ταρζανακι σου.εμενα ειχε θεμα με τα κακα τελικα με μπολικα λαχανικα και φουλ πορτοκαλι και ακτινιδιο χτες με τρελανε στο σκατο.για να δουμε σημερα θα πανε καλα τα πραγματα στην γιατρο;ή θα της ριξει καμια σφαλιαρα;γιατι εχει αρχισει και κανει και τετοιες βλακειουλες τωρα.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:καλημερα βιβη μια χαρα σε βρισκω με το ταρζανακι σου.εμενα ειχε θεμα με τα κακα τελικα με μπολικα λαχανικα και φουλ πορτοκαλι και ακτινιδιο χτες με τρελανε στο σκατο.για να δουμε σημερα θα πανε καλα τα πραγματα στην γιατρο;ή θα της ριξει καμια σφαλιαρα;γιατι εχει αρχισει και κανει και τετοιες βλακειουλες τωρα.

αχαχαχαχα ξυλοοοοοοοοοοο η γιατροςςςςςςςςςς Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
grammatiki έγραψε:καλημερα βιβη μια χαρα σε βρισκω με το ταρζανακι σου.εμενα ειχε θεμα με τα κακα τελικα με μπολικα λαχανικα και φουλ πορτοκαλι και ακτινιδιο χτες με τρελανε στο σκατο.για να δουμε σημερα θα πανε καλα τα πραγματα στην γιατρο;ή θα της ριξει καμια σφαλιαρα;γιατι εχει αρχισει και κανει και τετοιες βλακειουλες τωρα.

αχαχαχαχα ξυλοοοοοοοοοοο η γιατροςςςςςςςςςς Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

και ειναι και αυστηρη αυτη θα της γυρισει το ματι αλλα δε νομιζω εκει ολο χαμογελα ειναι και ναζακια.στο σπιτι ξερει να κανει τις διαολιες της.

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας μανούλες!!! Τι κάνετε?? Εμείς είμαστε μια χαρά! Απο εχθές ούτε μυξούλες η μικρή ούτε τίποτα, λίγο βηχα είχε αλλά πολύ λίγες φορές μέσα στην μέρα...άντε μήπως και βγούμε λίγο από τους τέσσερις τοίχους...έχουμε κλείσει 8 μέρες μέσα στο σπίτι!!

Γραμματική και εμένα έχει ψιλοθέμα με τα κακάκια, μερικές φορές δε κάνει καθόλου μέσα στην μέρα...χθες της έβαλα ακτινιδιο όμως στα φρούτα, έφαγε και φασολάκια για μεσημεριανό και του έδωσε και κατάλαβε, τρεις φορές, ενώ τις προηγούμενες μέρες καθόλου!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εμεις ετσι αστα να πανε.εγω σκ της εδωσα οτι υπηρχε σε βοηθημα και χτες εκανε 3 φορες φουλ ομως.του εδωσε και καταλαβε που λενε.θα ρωτησω την παιδιατρο σημερ απου εχουμε εμβολιο για μελι και βρωμη που μου ειπαν καποιες κοπελες εδω.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:και εμεις ετσι αστα να πανε.εγω σκ της εδωσα οτι υπηρχε σε βοηθημα και χτες εκανε 3 φορες φουλ ομως.του εδωσε και καταλαβε που λενε.θα ρωτησω την παιδιατρο σημερ απου εχουμε εμ
βολιο για μελι και βρωμη που μου ειπαν καποιες κοπελες εδω.

για βρωμη δεν ξερω τιποτις..
για μελι ομως πρεπει να ειναι χωριατικο που λεμε ,οχι εμποριου γιατι τα μικρακια μας ειναι μωρα ακομα.εγω δεν του δινω αν και εχω απο την ζακυνθο πολυ φινο πραγμα γιατι τον πιανει τρελη υπερενταση,φουλ ενεργεια.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι εννοεις χωριατικο;που να το βρω;εγω ελεγα για μελι αττικη .α δινει και περισσοτερη ενεργεια το μελι;παναγια μου

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κοριτσάκια μου! Καλή εβδομάδα να 'χουμε! Καλά, οτι δε σας προλαβαίνω είναι μεγάλη αλήθεια! Συγχωρέστε με αν πάλι βρεθώ εκτός θέματος! Razz Razz Razz
Εγώ γύρισα στο σπίτι την Παρασκευή και βρήκα το ζουζουνάκι μου "μαραμένο" απο τον πυρετό! Η ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ (πεθερά) ούτε θερμόμετρο δεν του έβαλε και το κυριότερο ούτε με πήρε τηλέφωνο να μου το πει και όσες φορές την πήρα εγώ δεν μου είπε τίποτα. Τώρα λέει ανέβασε πυρετό. Μια χαρά ήταν!
Τέλος πάντων! Ας μην τα σκέφτομαι πάλι! Λοιπόν, με 3 μέρες Aerolin είμαστε μια χαρούλα αλλά παρ'όλα αυτά εγώ θα τον πάω σήμερα στην παιδίατρο γιατί φοβάμαι το χουρ-χουρι που αχνοακούγεται!

[quote="Angie_77"]
Αν είναι δυνατόν να της πέσει από τον καναπέ και να κάνει σαν να μην τρέχει τίποτα!!! Αναισθησία παιδάκι μου!!!! Κι εμένα η δικιά μου πήρε σήμερα στις 22.00 τηλέφωνο σπίτι Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil και μόλις είχα κοιμήσει την μικρή !!! Από τις σπάνιες φορές που κοιμάται τόσο πολύ νωρίς. Και το σήκωσα αμέσως και της μίλησα χαμηλόφωνα και αυτή γελούσε όταν της είπα ότι κοιμάται το παιδι Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Έτσι μου ήρθε να την βρίσω !!!
Καλά κάνεις και δεν έχεις πρότυπα. Απλά την σύγκριση την έχουμε στο αίμα μας. Κι εγω καμιά φορά απο μεσα μου λεω "να της ξαδέρφης μου, της συνυφάδας μου, κάνει αυτό π.χ, εμείς ποτε θα το κάνουμε??" Και μετά συνειδητοποιώ τι κάνω και με βρίζω. Εγώ σε μια συγγενή τώρα τα Χριστούγεννα της την είπα!!! Α αμάν πια. "Ο Βαγγελάκος κάθεται στην αγκαλιά μου και δεν κλαίει ενώ η Έλενα δεν παέι σε κανένα και γκρινιάζει". Κι εγώ κοιτώντας το παιδί μου της είπα ότι δεν κάνει να κάνουμε συγκρίσεις γιατί δεν είναι σωστο!!! Και να φανταστείς ότι εγώ δεν μιλάω εύκολα. Καθόλου εύκολα αλλά με έφερε στα όρια.!!!
Πάλι πολλά έγραψα Rolling Eyes :rol
l:

Angie μου you are just to good to be true!!! Αν αυτό θεωρείται οτι μίλησες, αν ακούσεις εμένα θα κοκκινήσεις! Φουλ επίθεση κοριτσάκι μου αν θέλεις να σε σέβονται!


Angie_77 έγραψε:

Σωτηρία μου η παιδίατρος μου έχει πει ότι είναι σε φυσιολιγικά πλαίσια η Έλενα γι'αυτό δεν είμαι πολύυυυ αγχωμένη. Αν μου πει οτιδήποτε περί κιλών τότε θα ανησυχήσω. Δεν παρεξηγιέμαι σου έχω πει ρώτα ό,τι θες Very Happy Very Happy
Και η παιδίατρος μου εχει πει ότι πρέπει να της δίνω ξένω πλέον αλλά μου φαίνεται βουνό το όλο θέμα. Δηλ, να την αφήνω να κλαίει ασταμάτητα για 1-2 βδομάδες μέχρι να τον κόψει τον βραδινό θηλασμό τουλάχιστον. Μέχρι ένα σημείο μου πιπίλιζε τα αυτιά γί'αυτό το θέμα αλλά αφού είδε κι απόειδε με εμένα, τα παράτησε Razz Razz
Η μικρή γεννήθηκε 3.060 κιλά, κανονικά δηλ, αλλά μπορεί να έχει πάρει από μενα. Όταν ήμουν μωρό έτρωγα μόνο την "κερμπερ" την κρεμούλα (το μισό βαζάκι δηλ,) όλη μέρα και άντε και κανένα αυγό. Μέχρι που έβγαλα το δημοτικό τα ποδαράκια μου ήταν καλαμάκια Razz Razz Razz
Μου τα λέει η μάνα μου δηλαδή και πιστεύω ότι ίσως είναι και κληρονομικό. Θα δείξει. Φιλάκια και να λες ό,τι νομίζεις πως είναι σωστό δεν με πειράζει είπαμε ε??

Αυτό έχει σημασία! Εφόσον είναι σε φυσιολογικά πλαίσια τότε δεν υπάρχει και λόγος ανησυχίας! Μοντελάκι η Ελενίτσα απο τα γενοφάσκια της!

mamavivo έγραψε:κερδισα το φλουριιιιιιιιιιιιιι...

και 100 ευρω και ενα 2ημερο αδεια .

Μπράβοοοοοοοοοοο!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 34 654316 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 34 654316 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 34 654316 Εύχομαι όλη η χρονιά σου να είναι γεμάτη τύχη!!!


mamavivo έγραψε:κοριτσακια καλημερα

ακομα καθυστερηση,αλλα επειδη ψιλοποναει η κοιλιτσα λεω να περιμενω μπας και ερθουν ...

ΈΛΑ Βιβίκαααααα, πότε ακριβώς είπες θα κάνεις το τεστ? Πότεεεεε?


grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακια τι κανετε;τι κρυο ειναι αυτο σημερα;βγηκα απο το σπιτι για να παω στη δουλεια και νομιζα οτι θα μεινω εκει στον τοπο.τι κανουν τα ζουζουνια σας;εμενα η δικια μου εχει αρχισει και κανει μαγκιες χτες ερχοταν και μου ελεγε νταντα και σηκωνε χερι.της εβαλα φωνη αλλα αυτη γελαγε.σημερα εχουμε παιδιατρο το εμβολιο της ανεμοβλογιας.ελπιζω να πανε ολα καλα.

Grammatiki μου κι εμένα άρχισε τα ντα ντα και υπέθεσα οτι κάπου το είδε στον παιδικό σταθμό...Ξέρω ότι έχουν κι ένα "επιθετικό" κοριτσάκι εκεί και λέω...Μμμμ....μάλιστα....
Καλή επιτυχία με το εμβόλιο!

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
geia sas koritsia m eimai nea stin paraia sas...KALOS SAS VRIKA... eimai i joanna exw 2 paidakia ton kwnstantino k tin elena p einai 4 k 3 etwn sxedwn...k nai eimai pali egkuws ston trito mina k exw pit 30.7.2012...filakia...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις