Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
44 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 44 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 40]

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:21.30 το βραδυ και επρεπε να κοιμαται
ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
πηρε το παντελονι του πατερα του,σκουπισε ολο το σπιτι,πηρε την λεκανη μετα με τα ρουχα ,την εχωσε στην κεφαλα του(εξαφανιστηκε ολος μεσα)και αρχισε να φωναζει μεσα απο την λεκανη τα ακαταλαβιστικα του για κανα 10λεπτο.μετα την αφηνει,παει στην κουζινα ,ανοιγει το ντουλαπι με τα μπολ τα βγαζει ολα εξω και πηγαινε ενα ενα και τα εβαζε στο κεφαλι του πατερα του.
Τελειωνει απο αυτο παει στο δωματιο μου ανεβαινει στο κρεβατι,ανοιγει την τηλεοραση ,ξαπλωνει ,μιλαει παλι μονος του,ξανακατεβαινει.
παει μεσα στο χωλ στην παπουτσοθηκη,την ανοιγει ,βγαζει τα παπουτσια και τα παει στον αντρα μου,ταυτοχρονα περνουσε απο το γραφειο και πειραζε το pc για να δει αν ειναι ανοικτο.κουναγε το ποντικι ο πονηρος να ανοιξει η οθονη.μιλαμε κουραστηκα να τον κυνηγαω και τωρα που τα γραφω ακομα κουρασμενη ειμαι.

ααααααα
βασικο και καθολου αμελητεο...τραβηξε την κουρτινα απο την ακρη και την τραβαγε τοσο πολυ που εβλεπα να ταλαντευετε απο πανω του το κουρτινοξυλο...καλα μιλαμε για θριλερ το οποιο τελειωσε 23.45 ακριβως.εκει πεσανε οι μπαταριες υποθετω.αυτα.
πρει να βαλεις καμερες παντου στο σπιτι και να του τα διξεις οταν μεγαλωσει,θα ριξει πολυ γελιο.
δεν εχει πια και την εκπομπη με τα αστεια,αν εστελνες βιντεο σιγουρα θα κερδιζατε. Laughing Laughing Laughing

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ξεχασα να σας πω για το γαλα.η δικια μου πινει 250 το πρωι και 250 το βραδυ.τα χριστουγεννα το βραδυ η μεγαλη δεν ηθελε το γαλα και το ηπιε η μικρη.
ηπιε μισο λιτρο γαλα Shocked .θα σκασει το καμαρι μου.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αλικάκι μου εγώ του δίνω και αχλαδάκια και μήλα!!Το μήλο βέβαια το τρίβω στον τρίφτη,γιατί το ψιλοφοβάμαι..

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπήκα για να αποχαιρετήσω!!
Τουρτιτσα γέλασα με τη μικρή σου που ήπιε το γάλα της μεγάλης Laughing !!
Και με σένα τρελομαμα που σκοντάφτεις στα μουσικά αρκουδάκια!! Κ γω σκοντάφτω και δυστυχώς ξυπνάει με το παραμικρό!!
Μου έφυγε ένα άγχος, νομιζα ότι τα μωρά πρέπει να πίνουν περισσότερο γάλα! Καλά Αλικάκι, γίνεται να το κόψουν από τόσο μικρά Shocked ?Πρώτη φορά το ακούω! Και πώς το ξανάρχισε ξαφνικά??
Ζουζουνιτσα, εύχομαι ένα ήρεμο βράδυ στην κορούλα σου!!
Μαμαβινο, με το καλό τα αυριανα κατορθώματα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 18 215994 !!
Καλό σας βράδυ μαμάδες ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 18 417472 !!
(Μμμμμ λίγα έγραψα , παράξενο Razz !!)

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι όμως γίνεται Mangio μου!!!
Εγώ που έψαχνα από δω και από κει βρήκα πολλές μαμάδες με παρόμοιο θέμα!!
Ο δικός μου το έκοψε από την πρώτη μέρα που πήγαμε διακοπές,το καλοκαίρι...έκτοτε το προσπαθούσα και το πάλευα με πολλούς τρόπους μπας και το ξαναρχίσει και τελικά 4 μήνες μετά άρχισε να το πίνει!!

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πολύ καλημέρα σας κορίτσια μου!!! (εγώ με καλημέρες θα την βγάζω μου φαίνεται) Laughing Laughing Laughing
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όσες γιορτάζουν σήμερα !!!
Σήμερα πήρα το καφεδάκι μου και ήρθα να τον πιω μαζί σας, εφόσον είναι μεγάλη γιορτή και δεν κάνει να κάνουμε δουλειές !!

Λοιπόν χτες το βράδυ η μικρή μου κοιμήθηκε από τις 22.00 Shocked Shocked Shocked αλλά δεν τελειώνει εδώ !!! Ξύπνησε στις:
23.00
00.00
02.00
(και την έβαζα στο στήθος και ξανακοιμόταν. Αυτό συνήθως μας παίρνει αναλόγως από 10 εώς 20 λεπτά)
Και ξύπνησε ξανά στις 05.20 και κοιμήθηκε στις 07.00 περίπου Mad Mad Mad και ήθελε να παίξει με ενα νινι που είδε στο τραπέζι Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Και λέω εγώ μετά, είναι δυνατόν επειδή κοιμήθηκε λίγο νωρίτερα από τις 01.00, να μου χορταίνει τόσο πολύ ύπνο και να θέλει παιχνίδια μεσα στη μαύρη νύχτα ??????????????????
Τώρα τρώμε "άγι" (αχλάδι) και βλέπουμε ζουζούνια !!!!!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσακια τι κανετε;τι κανουν τα παιδακια σας;και εμενα εχει αρχισει εδω και 2 βδομαδες και μου κανει μαγκιες με το γαλα στα 200 το πολυ καθε φορα δειχνει να αναγουλιαζει .σημερα της μεγαλωσα την μια τρυπα στη θηλη του μπιμπερο μηπως και κουραζεται και τα παραταει γιατι οσες φορες της δινω το υπολοιπο με το κουταλακι το πινει μια χαρα.αντε να δουμε τι θα κανει οταν θα μας το αλλαξει η γιατρος και απο σκονη μας το γυρισει στο φρεσκο.εσας αληθεια τα δικα σας πινουν σκονη ή φρεσκο πλεον;

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mangio έγραψε:Χαχα Αγγελικούλα τι κάνεις??Διάβασα για προξενιο και μπάινω στα γρήγορα, διότι θα ξυπνήσει το αγορι μου τωρα!Πάνω που θα έλεγα στο Αλικάκι ότι θα βρούμε άλλη νύφη, βρέθηκες εσύ!! Δέχομαι δέχομαι!! Είναι τόσο γλυκούλα, να την φας που δεν μπορώ να αντισταθώ!!Υπάρχει βέβαια ένα προβληματάκι Razz !! Θα δεχτεί να ερθει στην Κρητη Laughing ??
Γεια σου Mangio μου!! Γιατί καλέ προβληματάκι η Κρήτη ?? Δεν έδω καταφέρει να πάω διακοπές σε πολλά μερη της Ελλάδος που θα ήθελα, και η Κρήτη είναι μέσα σε αυτά. Η ξαδέρφη μου έχει πάει Ρέθυμνο νομίζω και περάσαν καταπληκτικά. Άσε που μέθυσε με την ρακή που τους κερνούσαν και έγινε λιώμα Laughing Laughing Laughing Laughing
Περαστικά σας και να μπαίνεις πιο συχνά, έστω και λίγη διάθεση κάτι κάνει!!Καλέ λέει "κουζίνα" και "πετσέτα" Shocked Very Happy Very Happy ??
Σωτηρία, αν τα πράγματα μεταξύ εσένα και της πεθεράς δεν είναι πολύ καλά, καλύτερα ο σταθμός.Αν το έχει η πεθερά,θα χειροτερέψουν κ θα καταπιέζεσαι. Εμένα το προσέχει γειτόνισσα, αν ήταν ξένη δεν ξέρω τι θα έκανα, μιλάω εκ του ασφαλούς τώρα.Η κάθε λύση έχει τα ρίσκα της.
Κορίτσια πάω για άπλωμα ή ό,τι προλάβω τελοσπάντων!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Angie_77 έγραψε:Πολύ καλημέρα σας κορίτσια μου!!! (εγώ με καλημέρες θα την βγάζω μου φαίνεται) Laughing Laughing Laughing
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όσες γιορτάζουν σήμερα !!!
Σήμερα πήρα το καφεδάκι μου και ήρθα να τον πιω μαζί σας, εφόσον είναι μεγάλη γιορτή και δεν κάνει να κάνουμε δουλειές !!

Λοιπόν χτες το βράδυ η μικρή μου κοιμήθηκε από τις 22.00 Shocked Shocked Shocked αλλά δεν τελειώνει εδώ !!! Ξύπνησε στις:
23.00
00.00
02.00
(και την έβαζα στο στήθος και ξανακοιμόταν. Αυτό συνήθως μας παίρνει αναλόγως από 10 εώς 20 λεπτά)
Και ξύπνησε ξανά στις 05.20 και κοιμήθηκε στις 07.00 περίπου Mad Mad Mad και ήθελε να παίξει με ενα νινι που είδε στο τραπέζι Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Και λέω εγώ μετά, είναι δυνατόν επειδή κοιμήθηκε λίγο νωρίτερα από τις 01.00, να μου χορταίνει τόσο πολύ ύπνο και να θέλει παιχνίδια μεσα στη μαύρη νύχτα ??????????????????
Τώρα τρώμε "άγι" (αχλάδι) και βλέπουμε ζουζούνια !!!!!!!

καλημερα κορτισακι και χαρας το κουραγιο σου.δε νομιζω να χορταινει υπνο απλα ισως κατι την ενοχλει καιξυπναει και το ριχνει στο παιχνιδι για να ξεχαστει.εμενα χτες κοιμηθηκε πρωτη φορα σερι μετα απο πολλους μηνες.

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια!μολις βρηκα λιγο χρονο να σας γραψω τα νεα μας,πηγαμε εχθες στον παιδιατρο ,και ευτηχως πηγα.....πολυ φλεμα η μικρη και παρα πολυ χαλια ο λαιμος τις,μας εδωσε σιροπια για τον βηχα και γιατον λαιμο, αντιφλεγμονοδη και οντριβιν για τιν μυτουλα ,δυσολη νυχτα το πολυ να κοιμηθηκε 2 ωρες τιν ενοχλουσε ο βηχας καιδεν μπορουσε να κοιμηθει,εντομεταξυ ροχαλιζει παρα πολυ........δεν ξερω γιατι μαλλον απο τιν μυτηο παιδιατρος ειπε οτι μεχρι τιν δευτερα θα ειναι καλα,αντε να δουμε γιατι σημερα χειροτερα τιν βλεπω,φοβαμαι αυτο το φλεμα που εχει τιν προηγουμενη φορα μου διμιουργησε βρογχιολιτιδα απο αυτο και λιγο φοβαμαι,φυσικα τοτε ηταν μικρη και ο γιατρος δεν ειχε δωσει φαρμακα.αυτα τα δικα μας νεα,ελπιζω εσυς και τα φασολακια σας να ειναι καλα!ααααααα κοριτσια η πεθερα μου μενει απο κατω απο εμας και σημερα θα μαγειρεψει γιθα ναφαμε ,να τιν κατεβασω κατω η θα κρυωσει?φοβαμαι τωρα

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα μανουλες, εγω ειμαι στην δουλεια και μπηκα ψιλοκρυφα να σας γραψω.
Ελπιζω ολα τα αρρωστουλικα μωρακια να ειναι καλυτερα σημερα.
Εμεις σταματησαμε την σκονη μολις γιναμε 1 ετους γιατι δεν την ηθελε κιολας και πινουμε το nesclac της nestle το tetrapak που το πινει πολυ ανετα χωρις καμια δυσκολια τωρα βεβαια και αναλογα σε τι φαση ειναι και τα δοντια μας ή στεγνωνουμε και τα 250ml πρωι βραδυ ή μπορει να πιουμε στην χειροτερη 150ml.
Μπορει να το εχετε ξανασυζητησει και εγω να μην το παρακολουθησα, υπαρχει κανενα μωρακι που κοιμαται στο κρεβατι των γονιων του? Embarassed Embarassed Embarassed

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
crazymommy έγραψε:
Angie_77 έγραψε:Κοριτσάκια μου γλυκά Καλή Χρονιά να έχουμε πάνω απ'όλα. Εγώ αυτές τις μέρες δεν έμπαινα λόγω διάθεσης παλι. Άμα είσαι πολλές ώρες μόνος σου συνηθίζεις και μετά δεν θες τίποτα !!!!
Εκτός αυτού έχω και την μικρή με πυρετό από την Κυριακή το βράδυ. Η παιδίατρος μου είχε πει να προσέχω για πυρετό από σημερα λόγω του mmr (εγώ τριπλούν το ήξερα από την μαμά μου,πόσο αλλάζουν όλα τελικά???) αλλά εφόσον έκανε νωρίτερα πυρετό μαλλον ίωση μου είπε. Ευτυχώς μόνο μέχρι 38.2 έφτασε και της έδινα ενναλάξ ντεπόν και πονσταν αλλά χτες το βράδυ τα χρειάστηκα !!! Της δίνω φάρμακο με τη σύριγγα (με το κουταλάκι σιγά μην το πιει) και το πονστάν είναι και λίγο πηχτό και μου πνίγονταν και δεν ήξερα τι να κάνω η έρημη η μάνα η μοναχή !!!! Την έκανα ανάποδα και δεν έπαιρνε ανάσα καλά και ΤΡΟΜΑΞΑ κορίτσια αλλά ευτυχώς όλα καλά στο τέλος. Μονο που το μισό το φάρμακο το φτύσαμε και άργησε να κατέβει ο πυρετός και άμαθη εγώ από αρρώστιες (μου έιχε ξανακάνει μια φορά μονο πυρετό για μια μέρα) δεν ήξερα τι να κάνω λέμε !!! Ευτυχώς σήμερα έχει ένα 37.4 όλη μέρα. Για να δούμε όταν κοντοζυγώσει το βράδυ τι θα κάνει ???
Δεν ξέρω και με το εμβόλιο τι γίνεται?? Λέτε να μου ξανακάνει πυρετό γι'αυτό το λόγο από σήμερα??? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


Aλίκη μου (crazymommy) πολύ χάρηκα με τα κατορθώματα της μικρής σου. Δανάη την είπαμε?? Δεν θυμάμαι!!! Να δεις που τώρα που λέει αυτές τις 3 λεξούλες θα πάρει μπρος σιγά σιγά και θα σε τρελάνει μετά. Εμενα κάθε μέρα μαθαίνει και από μια λέξη. Σήμερα έμαθε την "κουζίνα" και την "πετσέτα" και τις λέει καθαρά. Χτες έλεγε "πυτό" (πυρετό) και "μακό" (φάρμακο). Τι πλάκα που έχουνε όταν προσπαθούν να μιλήσουνε ε???


Α από ύψος πήραμε ένα πόντο και είμαστε 79εκ και από βάρος 8990γρ Razz Razz Τα 9 κιλά πότε θα τα δείξει η ζυγαρια΄?? Οέο??? Τώρα που δεν τρώει λόγο πυρετού αυτές τις μέρες θα χάσουμε κι όλας και άντε να δούμε.

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!
Ωχου κι εσύ την έχεις αρρωστούλα; Περαστικάκια της! Για συμπτώματα από εμβόλιο δεν ξέρω να σου πω διότι δεν είχαμε μέχρι τώρα. Ξέρω μόνο να σου πω ότι κυκλοφορούν τρελά πολλές ιώσεις και ναι, είναι πανεύκολο να κολλήσεις -πόσο μάλλον η μικρούλα- ακόμα και από τον αέρα... Πωπω κι εγώ στη θέση σου θα τα είχα δει όλα στη φάση με το ponstan. Εμείς μόνο depon έχουμε πιει μέχρι τώρα (όταν ήταν 10 μηνών περίπου) και μας άρεσε, οπότε το ήπιαμε κανονικά με το κουταλάκι! Ελπίζω να μην έχει αλλάξει κάτι από τότε αν και το ponstan ξέρω πως έχει άλλη γεύση. Πάντως να ξέρεις υπάρχουν και άλλα σιρόπια (μας τα είχε γράψει η γιατρός αλλά κάπου έχω το χαρτί τώρα και δε θυμάμαι) αντί για ponstan, από τα οποία το καθένα έχει διαφορετική γεύση. Δεν μπορεί, κάποιο ίσως να της αρέσει λιγάκι, αν και είναι και δύσκολη η μικρή σου...
Αλίκη μου ευτυχώς δεν ξαναέκανε πυρετό ως τώρα και μάλλον από το εμβόλιο ήταν παρά από ίωση αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρη !! Το πονσταν της το έδινα για να μην της δίνω συνέχεια ντεπόν, για εναλλαγή ξέρεις, και της έριχνε τον πυρετό κατευθείαν και κρατούσε 5ωρο απυρετη σε αντίθεση με το ντεπονάκι. Αυτά τα πνιξίματα τα σκιάζομαι πολύ Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Ναι, Δανάη είναι το όνομα μας. Smile Καλέ τι φόρα έχει πάρει η δικιά σου; Ούτε στον ύπνο μου να τη δω να λέει "πυτό" για τον πυρετό...! Shocked
ναι μωρέ η ψυχούλα μου. Ό,τι της λέω προσπαθεί να το πει Very Happy Very Happy

Όσο για το ύψος κι εμείς 79 μετρηθήκαμε (αν και δεν είμαι σίγουρη αν τη μέτρησε σωστά διότι κουνιόταν πολύ) αλλά μπροστά σε εσάς τα μοντελάκια -είπαμε μην ανησυχείς βρε συ!- εμείς είμαστε χοντρούλες! 10.200 γαρ... Αλλά αυτό το μήνα δεν έβαλε ούτε γραμμάριο. Τον επόμενο μήνα όμως θα ξαναπάμε (έχουμε της ανεμοβλογιάς), οπότε και θα μετρηθούμε ξανά...
Κι εμένα τον πρηγουμενο μήνα δεν είχε πάρει καθόλου και είχε χάσει και 30γρ !!! Μια χαρα είστε. Δεν είναι παχουλή η Δανάη καλέ!! Που να δεις μωρά παχιά παχιά Laughing Laughing Laughing

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 18 379767

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
siren έγραψε:Καλημερα μανουλες, εγω ειμαι στην δουλεια και μπηκα ψιλοκρυφα να σας γραψω.
Ελπιζω ολα τα αρρωστουλικα μωρακια να ειναι καλυτερα σημερα.
Εμεις σταματησαμε την σκονη μολις γιναμε 1 ετους γιατι δεν την ηθελε κιολας και πινουμε το nesclac της nestle το tetrapak που το πινει πολυ ανετα χωρις καμια δυσκολια τωρα βεβαια και αναλογα σε τι φαση ειναι και τα δοντια μας ή στεγνωνουμε και τα 250ml πρωι βραδυ ή μπορει να πιουμε στην χειροτερη 150ml.
Μπορει να το εχετε ξανασυζητησει και εγω να μην το παρακολουθησα, υπαρχει κανενα μωρακι που κοιμαται στο κρεβατι των γονιων του? Embarassed Embarassed Embarassed

κοπελιτσα μην ντρεπεσαι και μενα μαζι μου κοιμαται δυστυχως αλλα οκ θα το ξεπερασουμε..τον τελευταιο μηνα δεν το κουναει απο το κρεβατι μου.

γεια σε ολα τα κοριτσακια

οπως ξερατε ειμασταν αρρωστοι4 μερες(πυρετος απο ιωση στις αμυγδαλες).απο χθες εβγαλε κοκκινιλες,σπιθουρακια στο κορμο και στην πλατουλα πολυ αχνα.μου ειπε ο παιδιατροςς οτι συμβαινει πολλες φορες μετα απο πυρετο να μην ανησυχω και αν τον κανω μπανιο4 φορες την μερα και να του βαζω ενυδατικη.ΑΛΛΑ εγω εχω φρικαρει παντελωωως.σας εχει τυχει?

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κορίτσια! Τι λένε των Φωτων?Χρόνια Πολλά πάλι Rolling Eyes ??
Τι κάνουν τα αρρωστούλικα ζουζούνια??Ελπιζω καλύτερα!!
Μια και ρώτησες siren για ύπνο, εμας δεν κοιμάται προς το παρόν καθολου στο κρεβάτι μας, θέλει την απλα του! Προς το παρον ε ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 18 534787 ?? Οταν θα μεγαλώσει και δεν θα έχει καγκελα το κρεβάτι του, δεν σας τάζω!!
Μαμαβινο, δεν είναι τίποτα αυτα τα σπινθουράκι,α είναι επειδη πέρασε την ίωση.Και μας την πρώτη φορά που αρρωστησε καλά, είχε γεμισει, αλλα ευτυχώς με είχε προετοιμάσει η παιδίατρος!
Περαστικά στα αρρωστούλικα μας και με το καλό να γίνουν καλά να συνεχίσουν το ......έργο τους!! (Μαμαβίνο , εξαιρείται ο μικρός σου Laughing !!).Φιλιά!

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
mangio έγραψε:Καλημερα στα κορίτσια!!!Τι κάνετε σήμερα?? Μόλις κοιμήθηκε ο μικρος μου και πίνω στα γρήγορα τον καφέ μου!!Μαζί με ένα τοστάκι Embarassed !! Με τυρί μόνο ε Razz ??
Αλικάκι τώρα ξυπνησε από το βράδυ ο μικρός σου?? Εμένα είπε χτες να μου δώσει χαρά για μία και μοναδική μέρα του νέου έτους κ κοιμήθηκε σερί! Ε σήμερα ξύπνησε 2 φορές το βράδυ, έκανε κανενα 20λεπτο να κοιμηθεί(πάλι καλά!!) και στις 7+15 το μάτι γαρίδα!!

Σωτηρια , πήρες την καλύτερη απόφαση, με το καλό να ξεκινάει ο γιος σου κάθε μέρα με χαμόγελο!!Ελπίζω να έχετε καλές δασκάλες!!Α! Επίσης, κάποια άλλη κοπέλα σε καλωσόρισε χτες, μην της πάρω τη δόξα χιχιχι!! Εγω σε είχα καλωσορίσει από προχτές Razz !!
Αντζιιιιιιιι, ακούς τι κάνει η νύφη του Αλικακίου Laughing ??? Θέλω και γω νοικοκυρούλα ε Laughing ??? Είμαι σίγουρη ότι θα τα κάνει όλα τόσο γλυκά!!!
Τρελομαμα, να τη χαίρεσαι την κοράκλα σου ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 18 417472 !!
Και μένα πετάει στα σκουπίδια, σκουπίζει με μωρομάντηλο, πιάνει και σκούπες, αλλά εντάξει άλμα επί κοντώ δεν κάνει ακόμα!!!Τώρα τον κυνηγάω πάνω στον καναπέ που τρέχει, ευτυχώς ακόμα δεν μου ανέβηκε στο τραπέζι!! Δεν θυμάμαι ποιας μαμας είχε ανέβει!!Ή μάλλον, της mamavino ο γιος θα το έκανε, μην ψάχνω άδικα Very Happy !!
Αλικάκι, εγώ φωνάζω τα πεθερικα παππού κ γιαγια μπροστά στο μικρό, αλλά εκέινος φωνάζει τη γιαγιά με το όνομά της, αφού ακουει τον παππου. Τη μαμά μου την βλέπει 1-2 φορές την εβδομάδα, αλλά το γιαγια δεν το πολυλεει σε σχεση με τις αλλες λεξεις.Δυστυχώς έχει μόνο έναν παππου, ο πάτέρας μου δεν ζει.
Κοριτσάκια μου πάω για μάζεμα κουζίνας,μαγείρεμα, σκούπισμα, σφουγγάρισμα,σιδέρωμα και πλυντήριο!! προλαβαίνω σε 40 λεπτά??προλαβαίνω !! Φιλάκια σε όλες!!
με αφορμη την ερωτηση προς την αλικη της μανγκιο να ρωτησω κατι.ακομα ξυπνανε τα παιδακια σας την νυχτα?
μαλλον ειμαι πολυ τυχερη σε αυτο το θεμα.η μικρη μου απο 1μιση μηνων κοιμαται σερι ολο το βραδυ.και η μεγαλη μου απο 2 μηνων.θα με βριζεται τωρα το ξερω αλλα να μην το πω?

Που είσαι εσύ βρε Γιωργίτσα μας??? Laughing Laughing Laughing Και της συνυφάδας μου και της ξαδερφής μου τα παιδάκια σερί κοιμούνται,αλλά δεν τις βρίζω Very Happy Very Happy Very Happy Απλά σας θεωρώ πολύ πολύ πολύ τυχερεεεεεεεεεες Wink Wink Wink Wink

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αλικακι έγραψε:Αλήθεια,κοριτσάκια,όσες είστε με τους γονείς σας κοντά και βλέπεστε,πως τους φωνάζετε μπροστά στο παιδί???
Εγώ,εδώ και καιρό τους λέω "παππού και γιαγιά" γιατί παρατήρησα ότι όταν τους φώναζα "μαμά,μπαμπά",τους φώναζε έτσι και ο μικρός!!!
Και μου είναι τόσο δύσκολο!Η συνήθεια,βλέπετε...

Αλικάκι μου χαθήκαμε καλέ !!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Επειδή με το φέις δεν βλέπω φως (να φωνάξω την Νικολούλη ??? Razz Razz Razz , μπα δεν νομίζω Laughing Laughing Laughing ), λέω να μου στείλεις κανένα μειλ στη διεύθυνση μου που θα βρεις στο φέις. Τι λές ε??
Λοιπόν εγώ την μαμά μου "μαμά" την φωνάζω αλλά η μικρή την λέει κανονικά "γιαγιά" γιατί της λέω "ποιος θα έρθει? Η γιαγιά??" οπότε το έχει μάθει έτσι. Την πεθερά μου μόνο "γιαγιά" την λέω (και είναι και 49 χρονών τρομάρα της). Ο πεθερός μου δεν ζει δυστυχώς και με τον πατέρα μου έχουμε κόψει σχέσεις (ποτέ δεν είχαμε δηλ) εδώ και 25 χρόνια !!! Εκτός αυτού μένει Πειραιά και είναι και καμια 80αριά χρονών Shocked Shocked

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
grammatiki έγραψε:
Angie_77 έγραψε:Πολύ καλημέρα σας κορίτσια μου!!! (εγώ με καλημέρες θα την βγάζω μου φαίνεται) Laughing Laughing Laughing
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όσες γιορτάζουν σήμερα !!!
Σήμερα πήρα το καφεδάκι μου και ήρθα να τον πιω μαζί σας, εφόσον είναι μεγάλη γιορτή και δεν κάνει να κάνουμε δουλειές !!

Λοιπόν χτες το βράδυ η μικρή μου κοιμήθηκε από τις 22.00 Shocked Shocked Shocked αλλά δεν τελειώνει εδώ !!! Ξύπνησε στις:
23.00
00.00
02.00
(και την έβαζα στο στήθος και ξανακοιμόταν. Αυτό συνήθως μας παίρνει αναλόγως από 10 εώς 20 λεπτά)
Και ξύπνησε ξανά στις 05.20 και κοιμήθηκε στις 07.00 περίπου Mad Mad Mad και ήθελε να παίξει με ενα νινι που είδε στο τραπέζι Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Και λέω εγώ μετά, είναι δυνατόν επειδή κοιμήθηκε λίγο νωρίτερα από τις 01.00, να μου χορταίνει τόσο πολύ ύπνο και να θέλει παιχνίδια μεσα στη μαύρη νύχτα ??????????????????
Τώρα τρώμε "άγι" (αχλάδι) και βλέπουμε ζουζούνια !!!!!!!

καλημερα κορτισακι και χαρας το κουραγιο σου.δε νομιζω να χορταινει υπνο απλα ισως κατι την ενοχλει καιξυπναει και το ριχνει στο παιχνιδι για να ξεχαστει.εμενα χτες κοιμηθηκε πρωτη φορα σερι μετα απο πολλους μηνες.

Καλησπέρα Γραμματική μου!!! Από νεογέννητο μου τα κάνει αυτά μωρέ!!! Με 5-6 ώρες ύπνο, ξύπνια η μπέμπα Shocked Shocked Shocked . Που υποτίθεται ότι τα μωρά μωρά κοιμούνται πόσο 17 ώρες Rolling Eyes ??
Οπότε δεν νομίζω να την ενοχλεί κάτι εδώ και 17 μήνες, τι να πω πια ??? Δεν ξυπνάει κάθε βράδυ για παιχνίδι, μόνο όταν έχει κοιμηθεί νωρίς και όχι πάντα, αλλά για στήθος ξυπνάμε κάθε 2-3 ώρες όμως!!!!!
Σήμερα το μεσημέρι κοιμήθηκε από τις 15.00 ως τις 18.00 (με διάλλειμα βέβαια για μπυζί Very Happy ), οπότε δεν ξέρω τι με περιμένει το βράδυ. Τι ώρα θα κοιμηθεί σήμερα άραγε ??? Στις 02.00 Shocked Shocked :shoc
k:

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακια τι κανετε;τι κανουν τα παιδακια σας;και εμενα εχει αρχισει εδω και 2 βδομαδες και μου κανει μαγκιες με το γαλα στα 200 το πολυ καθε φορα δειχνει να αναγουλιαζει .σημερα της μεγαλωσα την μια τρυπα στη θηλη του μπιμπερο μηπως και κουραζεται και τα παραταει γιατι οσες φορες της δινω το υπολοιπο με το κουταλακι το πινει μια χαρα.αντε να δουμε τι θα κανει οταν θα μας το αλλαξει η γιατρος και απο σκονη μας το γυρισει στο φρεσκο.εσας αληθεια τα δικα σας πινουν σκονη ή φρεσκο πλεον;

Εγώ του δίνω το όλυμπος το φρέσκο.Από 12 μηνών έκοψα την σκόνη και έπαιρνα φρέσκο μετά από καθοδήγηση του γιατρού.



grammatiki έγραψε:
Angie_77 έγραψε:Πολύ καλημέρα σας κορίτσια μου!!! (εγώ με καλημέρες θα την βγάζω μου φαίνεται) Laughing Laughing Laughing
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όσες γιορτάζουν σήμερα !!!
Σήμερα πήρα το καφεδάκι μου και ήρθα να τον πιω μαζί σας, εφόσον είναι μεγάλη γιορτή και δεν κάνει να κάνουμε δουλειές !!

Λοιπόν χτες το βράδυ η μικρή μου κοιμήθηκε από τις 22.00 Shocked Shocked Shocked αλλά δεν τελειώνει εδώ !!! Ξύπνησε στις:
23.00
00.00
02.00
(και την έβαζα στο στήθος και ξανακοιμόταν. Αυτό συνήθως μας παίρνει αναλόγως από 10 εώς 20 λεπτά)
Και ξύπνησε ξανά στις 05.20 και κοιμήθηκε στις 07.00 περίπου Mad Mad Mad και ήθελε να παίξει με ενα νινι που είδε στο τραπέζι Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Και λέω εγώ μετά, είναι δυνατόν επειδή κοιμήθηκε λίγο νωρίτερα από τις 01.00, να μου χορταίνει τόσο πολύ ύπνο και να θέλει παιχνίδια μεσα στη μαύρη νύχτα ??????????????????
Τώρα τρώμε "άγι" (αχλάδι) και βλέπουμε ζουζούνια !!!!!!!

καλημερα κορτισακι και χαρας το κουραγιο σου.δε νομιζω να χορταινει υπνο απλα ισως κατι την ενοχλει καιξυπναει και το ριχνει στο παιχνιδι για να ξεχαστει.εμενα χτες κοιμηθηκε πρωτη φορα σερι μετα απο πολλους μηνες.


Συμφωνώ με την Γραμματική ως προς το "χαράς το κουράγιο σου"!!!!!!!!



mamavivo έγραψε:γεια σε ολα τα κοριτσακια

οπως ξερατε ειμασταν αρρωστοι4 μερες(πυρετος απο ιωση στις αμυγδαλες).απο χθες εβγαλε κοκκινιλες,σπιθουρακια στο κορμο και στην πλατουλα πολυ αχνα.μου ειπε ο παιδιατροςς οτι συμβαινει πολλες φορες μετα απο πυρετο να μην ανησυχω και αν τον κανω μπανιο4 φορες την μερα και να του βαζω ενυδατικη.ΑΛΛΑ εγω εχω φρικαρει παντελωωως.σας εχει τυχει?

Και εμάς μας είχε τύχει,πέρυσι του Αγ.Νικολάου και τρέχαμε στον γιατρό βραδυάτικα γιατί είχα πανικοβληθεί!!!
Είναι φυσιολογικό,πάντως,μην ανησυχείς,θα περάσει!!




Angie_77 έγραψε:
αλικακι έγραψε:Αλήθεια,κοριτσάκια,όσες είστε με τους γονείς σας κοντά και βλέπεστε,πως τους φωνάζετε μπροστά στο παιδί???
Εγώ,εδώ και καιρό τους λέω "παππού και γιαγιά" γιατί παρατήρησα ότι όταν τους φώναζα "μαμά,μπαμπά",τους φώναζε έτσι και ο μικρός!!!
Και μου είναι τόσο δύσκολο!Η συνήθεια,βλέπετε...

Αλικάκι μου χαθήκαμε καλέ !!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Επειδή με το φέις δεν βλέπω φως (να φωνάξω την Νικολούλη ??? Razz Razz Razz , μπα δεν νομίζω Laughing Laughing Laughing ), λέω να μου στείλεις κανένα μειλ στη διεύθυνση μου που θα βρεις στο φέις. Τι λές ε??
Λοιπόν εγώ την μαμά μου "μαμά" την φωνάζω αλλά η μικρή την λέει κανονικά "γιαγιά" γιατί της λέω "ποιος θα έρθει? Η γιαγιά??" οπότε το έχει μάθει έτσι. Την πεθερά μου μόνο "γιαγιά" την λέω (και είναι και 49 χρονών τρομάρα της). Ο πεθερός μου δεν ζει δυστυχώς και με τον πατέρα μου έχουμε κόψει σχέσεις (ποτέ δεν είχαμε δηλ) εδώ και 25 χρόνια !!! Εκτός αυτού μένει Πειραιά και είναι και καμια 80αριά χρονών Shocked Shocked


ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 18 587529 Θα σου στείλω λείαν συντόμως!!!!
Όσο για τον μπαμπά σου και τον πεθερό σου..τι να πω ..λυπάμαι!!



αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:καλημερα κοριτσια!μολις βρηκα λιγο χρονο να σας γραψω τα νεα μας,πηγαμε εχθες στον παιδιατρο ,και ευτηχως πηγα.....πολυ φλεμα η μικρη και παρα πολυ χαλια ο λαιμος τις,μας εδωσε σιροπια για τον βηχα και γιατον λαιμο, αντιφλεγμονοδη και οντριβιν για τιν μυτουλα ,δυσολη νυχτα το πολυ να κοιμηθηκε 2 ωρες τιν ενοχλουσε ο βηχας καιδεν μπορουσε να κοιμηθει,εντομεταξυ ροχαλιζει παρα πολυ........δεν ξερω γιατι μαλλον απο τιν μυτηο παιδιατρος ειπε οτι μεχρι τιν δευτερα θα ειναι καλα,αντε να δουμε γιατι σημερα χειροτερα τιν βλεπω,φοβαμαι αυτο το φλεμα που εχει τιν προηγουμενη φορα μου διμιουργησε βρογχιολιτιδα απο αυτο και λιγο φοβαμαι,φυσικα τοτε ηταν μικρη και ο γιατρος δεν ειχε δωσει φαρμακα.αυτα τα δικα μας νεα,ελπιζω εσυς και τα φασολακια σας να ειναι καλα!ααααααα κοριτσια η πεθερα μου μενει απο κατω απο εμας και σημερα θα μαγειρεψει γιθα ναφαμε ,να τιν κατεβασω κατω η θα κρυωσει?φοβαμαι τωρα



Πω,πω τι περάσατε!!Περαστικά να είναι και γρήγορα!!Ευτυχώς που την πήγες...

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανούλες!! Πως είστε σήμερα?? Εμείς όχι και πολύ καλά καθώς κρύωσε η μικρή μου, έκανε πυρετό, τρέχει η μυτούλα και βήχει λιγάκι ακούγεται σαν να έχει ακροαστικά!! Δε την γλιτώσαμε και εμείς με τη σειρά μας...μήπως φταίει που πήγαμε στον παιδότοπο τις 2 τελευταίες εβδομάδες και κόλλησε από εκεί? Αλλά τι να έκανα αφού της αρέσει εκεί πέρα..με αυτό το κρύο που έχει αυτές τις μέρες δε μπορούσαμε να πάμε και πουθενά αλλού να ξεσκάσει...

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζουζουνίτσα μου,ξέχασα να σου γράψω αναλυτικά την λοσιόν... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 18 667478
Τι έκανες???Πήγες στο φαρμακείο να ρωτήσεις???

Καλημέρα κοριτσάκια!!Πως είναι τα παιδάκια σας σήμερα??
Να σας γράψω και κάτι να γελάσετε???
Βγήκαμε χθες το απόγευμα με τον γιο μου και του λέω...κάτσε,αγάπη μου,να περπατήσουμε κάτω από τα μπαλκόνια μην πάει και μας πέσει τίποτα στο κεφάλι,από τον πολύ αέρα...
Και μου λέει ...τι??? Rolling Eyes
Και του λέω...καμιά γλάστρα,ντε!!!!! Razz

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:Καλημέρα μανούλες!! Πως είστε σήμερα?? Εμείς όχι και πολύ καλά καθώς κρύωσε η μικρή μου, έκανε πυρετό, τρέχει η μυτούλα και βήχει λιγάκι ακούγεται σαν να έχει ακροαστικά!! Δε την γλιτώσαμε και εμείς με τη σειρά μας...μήπως φταίει που πήγαμε στον παιδότοπο τις 2 τελευταίες εβδομάδες και κόλλησε από εκεί? Αλλά τι να έκανα αφού της αρέσει εκεί πέρα..με αυτό το κρύο που έχει αυτές τις μέρες δε μπορούσαμε να πάμε και πουθενά αλλού να ξεσκάσει...


Και εσείς???Πω,πω..όλα τα μωρά άρρωστα!!!
Κοίτα...από φίλες μου που ξέρω,τώρα το χειμώνα,αποφεύγουν να πηγαίνουν τα παιδάκια τους σε κλειστό χώρο...πολύ πιθανόν να κόλλησε κάτι από κει...αλλά απ'την άλλη...εγώ στον μπαλκόνι τον είχα βγάλει τις προάλλες και το βράδυ είχε πυρετό!!! Shocked
Περαστικά σας!!!!!

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:
mommy12585 έγραψε:Καλημέρα μανούλες!! Πως είστε σήμερα?? Εμείς όχι και πολύ καλά καθώς κρύωσε η μικρή μου, έκανε πυρετό, τρέχει η μυτούλα και βήχει λιγάκι ακούγεται σαν να έχει ακροαστικά!! Δε την γλιτώσαμε και εμείς με τη σειρά μας...μήπως φταίει που πήγαμε στον παιδότοπο τις 2 τελευταίες εβδομάδες και κόλλησε από εκεί? Αλλά τι να έκανα αφού της αρέσει εκεί πέρα..με αυτό το κρύο που έχει αυτές τις μέρες δε μπορούσαμε να πάμε και πουθενά αλλού να ξεσκάσει...


Και εσείς???Πω,πω..όλα τα μωρά άρρωστα!!!
Κοίτα...από φίλες μου που ξέρω,τώρα το χειμώνα,αποφεύγουν να πηγαίνουν τα παιδάκια τους σε κλειστό χώρο...πολύ πιθανόν να κόλλησε κάτι από κει...αλλά απ'την άλλη...εγώ στον μπαλκόνι τον είχα βγάλει τις προάλλες και το βράδυ είχε πυρετό!!! Shocked
Περαστικά σας!!!!!


Είναι και η περίοδος τέτοια με ιώσεις...και γω δεν πιστεύω ότι κόλλησε από εκεί κάτι για να πω την αλήθεια, μάλλον επειδή είχε αέρα παγωμένο προχθές και στεκόμασταν έξω για λίγο με τη μικρή μπορεί από εκεί να την άρπαξε κανένα ρεύμα, τι να πω...περαστικά να είναι σε όλα τα παιδάκια ..

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:
αλικακι έγραψε:
mommy12585 έγραψε:Καλημέρα μανούλες!! Πως είστε σήμερα?? Εμείς όχι και πολύ καλά καθώς κρύωσε η μικρή μου, έκανε πυρετό, τρέχει η μυτούλα και βήχει λιγάκι ακούγεται σαν να έχει ακροαστικά!! Δε την γλιτώσαμε και εμείς με τη σειρά μας...μήπως φταίει που πήγαμε στον παιδότοπο τις 2 τελευταίες εβδομάδες και κόλλησε από εκεί? Αλλά τι να έκανα αφού της αρέσει εκεί πέρα..με αυτό το κρύο που έχει αυτές τις μέρες δε μπορούσαμε να πάμε και πουθενά αλλού να ξεσκάσει...


Και εσείς???Πω,πω..όλα τα μωρά άρρωστα!!!
Κοίτα...από φίλες μου που ξέρω,τώρα το χειμώνα,αποφεύγουν να πηγαίνουν τα παιδάκια τους σε κλειστό χώρο...πολύ πιθανόν να κόλλησε κάτι από κει...αλλά απ'την άλλη...εγώ στον μπαλκόνι τον είχα βγάλει τις προάλλες και το βράδυ είχε πυρετό!!! Shocked
Περαστικά σας!!!!!


Είναι και η περίοδος τέτοια με ιώσεις...και γω δεν πιστεύω ότι κόλλησε από εκεί κάτι για να πω την αλήθεια, μάλλον επειδή είχε αέρα παγωμένο προχθές και στεκόμασταν έξω για λίγο με τη μικρή μπορεί από εκεί να την άρπαξε κανένα ρεύμα, τι να πω...περαστικά να είναι σε όλα τα παιδάκια ..


Κυκλοφορούν πολλές ιώσεις.
Πάντως αν δεν σου αρέσει ο βήχας της να την πας στον γιατρό να την ακροαστεί.
Μην την αφήσεις!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
siren έγραψε:Καλημερα μανουλες, εγω ειμαι στην δουλεια και μπηκα ψιλοκρυφα να σας γραψω.
Ελπιζω ολα τα αρρωστουλικα μωρακια να ειναι καλυτερα σημερα.
Εμεις σταματησαμε την σκονη μολις γιναμε 1 ετους γιατι δεν την ηθελε κιολας και πινουμε το nesclac της nestle το tetrapak που το πινει πολυ ανετα χωρις καμια δυσκολια τωρα βεβαια και αναλογα σε τι φαση ειναι και τα δοντια μας ή στεγνωνουμε και τα 250ml πρωι βραδυ ή μπορει να πιουμε στην χειροτερη 150ml.
Μπορει να το εχετε ξανασυζητησει και εγω να μην το παρακολουθησα, υπαρχει κανενα μωρακι που κοιμαται στο κρεβατι των γονιων του? Embarassed Embarassed Embarassed

η δικια μας καποια βραδια δεν φευγει με τιποτα απο το κρεβατι και τελικα κοιματια μαζι μας αναγκαστικα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις