Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
53 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 53 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 40]

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχ!!!Ρε Βιβή!!! Laughing Laughing


Κι εγώ μια κατσαρόλα βάζω εκτός και αν δεν κάνει να φάει βαρύ φαγητό,οπότε θα του δώσω ή χτεσινό ή θα του κάνω κάτι άλλο.

Μήπως πρέπει να σας αφήσω και να πάω να τον ξυπνήσω τον αλητάκο μου??
Το μεσημέρι δεν θα κοιμάται με τίποτα!!!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε αλικη τι καλα που κοιμαται τοσο ,μια χαρα φτου φτου.10,45 και ακομα κοιμαται?απιστευτοοοοο μπραβοοοο Very Happy Very Happy Very Happy

anastasia78

anastasia78
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αχ βρε κοριτσια τι να πρωτογραψω? σε λίγο θα ξυπνήσει. κοιμήθηκε για πρωί στο κρεβάτι μας και λίγο χθες το βραδυ. ήταν από προχθες με ξαφνικό πυρετό τον πήγα παιδίατρο χθες, δεν του βρήκε τίποτα και κατα το μεσημεράκι ξεκίνησε εμετούς. τώρα ευτυχώς είμαστε καλά. αλλά όλη νύχτα γκρίνιαζε στον ύπνο του αν και ξύπνησε ορεξάτος. είναι και νηστικούλης ο καημένος. απο προχθες φώναζε όλη την ώρα "βυζάκι μαμά, γκαλίτσα" με πονάει το βυζί μου. τόσο ρούφηγμα ούτε όταν ήταν μωρό. και την νύχτα ξύπνησε και άρχισε να κάνει πράγματα που δεν μου είχε ξανακάνει. με μάλωνε και με χτύπησε κιόλας. τον απείλησα ότι αν το ξανακάνει θα τον βάλω τιμωρία. δεν ξέρω αν έπρεπε αλλά ευτυχώς σταμάτησε.
εμένα η μαμά μου, την πήρα στον παιδίατρο μαζί, τον ρώτησε γιατί δεν την αφήνω να του δίνει σοκολάτα. στην πεθερά μου για να κρατήσει το παιδί της έχω απόλυτη εμπιστοσύνη. η μάνα μου θα το ταίσει ότι ώρα να 'ναι και οτι να ΄ναι. δεν πειράζει αν λερώθηκε αν τρώει από κάτω και στις μάνας μου πατάνε όλη με τα παπούτσια μέσα. της αδερφής μου ο μικρός 8 χρονών έχει χοληστερίνη και εμένα με θεωρούν παράξενη που δεν τηγανίζω και προσέχω. τι να πω?
όσο για τα μανταρίνια εμένα τα έτρωγε τώρα τα φτύνει. έτρωγε και πορτοκάλι, του έλεγα μπεμπούλια πορτοκάλι και του έκοβα μικρές φέτες, όχι κομμάτια, τρώει πολύ αχλάδι αλλά την μπανάνα μια φορά την έφαγε και αυτό όταν του έδωσα μισή στο χέρι.
όσα για την άντζι που θηλάζει, υπομονή. φάση είναι θα περάσει.
και τωρα που θυμήθηκα κάτι που διάβασα και δεν μπορεσα να γράψω. το ντεπόν το υπολογίζουμε επι 5 πχ 10 κιλα επί 5 ίσον 50 δηλαδή 5μλ
το αλγοφρέν επί 4 πχ 10 κιλά επί 4 ίσον 40 δηλαδή 4 μλ.
φιλιά σε όλες σας

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Angie_77 έγραψε:

Σωτηρία μου πεθεροκαμμένη κι εσύ ε??
Κι εμένα μια άλλη φορά πέρσυι τέτοια εποχή που η Έλενα ήταν 6-7 μηνών, της λέω αν βάλεις το παιδί στο καρεκλάκι φαγητού να το ταίσεις, δέστο καλά.
Μόλις γύρισα σπίτι την είχε την μικρή στο καρεκλάκι άδετη παρακαλώ Mad Mad Mad και της είπα να το δέσει και λέει γιατί αφού δεν πέφτει Shocked Shocked Shocked Την προηγούμενη μέρα ήταν εδώ να δει που μου γλυστρούσε το παιδί ???? Ήθελε να κάνει ότι της έλεγε το βλαμένο το μυαλό της η κυρία. Έχει και ένα μεγαλύτερο εγγόνι 21 μηνών και μπερδεύεται πολύ. Νομίζει πώς ό,τι κάνει εκείνο θα κάνει και το δικό μου !!! Συγκρίνει κατάλαβες. Ασυναίσθητα μερικές φορές αλλά φοβάμαι μην του κάνει καμιά ζημιά κατά λάθος Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Καλημέρα Angie μου! Πωπω! Τόσα μα τόσα κοινά!!! Και η δικιά μου τα ίδια κάνει και σήμερα της έπεσε απο τον καναπέ! Δεν έπαθε τίποτα μου λέει, εγώ τρόμαξα!!! Shocked Shocked Shocked Επίσης συγκρίνει συνέχεια με τα εγγόνια του αδερφού της. Αυτοί του δίνουν αυτό, αυτοί κάνουν εκείνο...κι εγώ απαντάω! "Χέσ%%^&α" της λέω. Αυτοί ας κάνουν οτι θέλουν με τα παιδιά τους κι εγώ θα κάνω ότι θέλω με το παιδί μου! ΔΕ Μ'ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ Τ'ΑΝΙΨΙΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ!!!Κακό είναι;;;
Και για να μην παρεξηγηθώ! Όχι οτι δε μ'ενδιαφέρουν τα παιδιά τους! Προς Θεού! Απλά δεν έχω πρότυπα στην ανατροφή του παιδιού μου! Λειτουργώ μόνο με το δικό μου ένστικτο!

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mangio έγραψε:
Αχ οι πεθερές γενικώς ΟΤΑΝ και ΑΝ καταλάβουν ποτέ ότι τα παιδιά ΜΑΣ δεν είναι δικά ΤΟΥΣ, τότε μπορεί λίιιιγο τα πράγματα να διορθωθούν Twisted Evil !!


ΠΟΣΟ ΜΑ ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ!!!Σε 20 λέξεις τα είπες όλα!!!

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
crazymommy έγραψε:

Α, το θερμόμετρο, το ξέχασα! Κι εγώ είμαι από τις... τρελές που καταλαβαίνουν το αν έχει πυρετό ακουμπώντας της και ακόμα καλύτερα φιλώντας την στο μετωπάκι της. Και περιέργως πάντα πέφτω μέσα. Είτε σε εκείνη, είτε στον αντρούλη μου. Μόνο σε μένα δε μπορώ να το εφαρμόσω, για ευνόητους λόγους! Laughing Φυσικά, τσεκάρω και με το θερμόμετρο (ένα ψηφιακό μετώπου αλλά μας το διέλυσε η μικρή και τώρα ξανασκέφτομαι για άλλο). Αλήθεια, στη μασχάλη τους το φοράτε; Και πώς κάθονται ακίνητα; Γιατί στη δικιά μου αδύνατο να το πετύχω αυτό... Rolling Eyes Σωτηρία μου είναι αξιόπιστο το θερμόμετρο μετώπου που έχεις εσύ;

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 29 417472

Καλημέρα crazymommy! Κοίτα επειδή πάλι είχε πυρετούλη χθες ο μπουμπούκος μου και του έβαλα και τα δύο θερμόμετρα, μια μικρή απόκλιση της τάξεως +0,2-0,3 την έχει. Τόσο μικρή όμως νομίζω είναι αποδεκτή! Πολύ καλά λόγια έχω ακούσει επίσης για το ψηφιακό της Microlife που κοστίζει γύρω στα 10 €.

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Angie_77 έγραψε:

Καλή λύση η πιπίλα Σωτηρία μου αλλά εμένα την έφτυνε από νεογέννητο. Δεν την ήθελε ούτε αργότερα που ξαναδοκίμασα. Μόνο την μέρα μπορεί να της την δώσω για λίγο να την δαγκώσει για τα δοντάκια που την ανακουφίζει το καουτσούκ, και αυτό ήταν. Για ύπνο δεν το συζητώ. Ούτε νερό θέλει τα βράδια όταν ξυπνάει. Άλλος χαμός.
Η μικρή επειδή δεν τρώει πολύ φαγητό γενικότερα (8990 είμαστε από κιλά) και κάποιες από τις φορές που θηλάζει πίνει και γάλα. Όσο έχω δηλαδή τώρα πια. Αλλά περισσότερο το έχει για παρηγοριά, ζεστασιά, αγκαλίτσα, κλπ.
Το βράδυ από τις 22.00 περίπου και μέχρι να κοιμηθεί 00.00-01.00, έρχεται στο στηθος κάθε 20 λεπτά ίσως και περισσότερο. Για παιχνίδι. Και έτσι την κοιμίζω. Πάνω στο στήθος το οποίο θέλει όλη την μέρα!!
Πηρα και το "κοιμήσου παιδί μου" αλλά δεν το εφάρμοσα γιατί ξέρω απο τώρα ότι αν την ακουω να κλαίει πολύ και συνέχεια θα ενδώσω και δεν κάνει. Πιστεύω κάποια στιγμή να σταματήσει να θηλάζει τόσο πολύ.

Βρε κουκλίτσα μου, με όλο το θάρρος...ο παιδίατρος τι σου λέει για το βάρος του παιδιού; Μου φαίνεται πολύ αδυνατούλα η μπουμπού σου! Μήπως πρέπει σιγά σιγά ν' αρχίσει το "ξένο" γαλατάκι; Βέβαια θα μου πεις οτι όσο λίγο και να παίρνει απο 'σενα είναι αντισώματα για εκείνη αλλά μήπως θέλει συμπλήρωμα;
Χωρίς παρεξήγηση κουκλίτσα μου γιατί ξέρω πόσο ευαίσθητες είμαστε όλες σ' αυτό το θέμα.

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Βιβή και grammatiki που βλέπω ότι είστε ακόμα παρούσες!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσακι τι κανεις;

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερούδια μανούλες!!!

Sot2010 έγραψε:
crazymommy έγραψε:

Α, το θερμόμετρο, το ξέχασα! Κι εγώ είμαι από τις... τρελές που καταλαβαίνουν το αν έχει πυρετό ακουμπώντας της και ακόμα καλύτερα φιλώντας την στο μετωπάκι της. Και περιέργως πάντα πέφτω μέσα. Είτε σε εκείνη, είτε στον αντρούλη μου. Μόνο σε μένα δε μπορώ να το εφαρμόσω, για ευνόητους λόγους! Laughing Φυσικά, τσεκάρω και με το θερμόμετρο (ένα ψηφιακό μετώπου αλλά μας το διέλυσε η μικρή και τώρα ξανασκέφτομαι για άλλο). Αλήθεια, στη μασχάλη τους το φοράτε; Και πώς κάθονται ακίνητα; Γιατί στη δικιά μου αδύνατο να το πετύχω αυτό... Rolling Eyes Σωτηρία μου είναι αξιόπιστο το θερμόμετρο μετώπου που έχεις εσύ;

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 29 417472

Καλημέρα crazymommy! Κοίτα επειδή πάλι είχε πυρετούλη χθες ο μπουμπούκος μου και του έβαλα και τα δύο θερμόμετρα, μια μικρή απόκλιση της τάξεως +0,2-0,3 την έχει. Τόσο μικρή όμως νομίζω είναι αποδεκτή! Πολύ καλά λόγια έχω ακούσει επίσης για το ψηφιακό της Microlife που κοστίζει γύρω στα 10 €.

Αν έχει απόκλιση μόνο 2-3 δέκατα τότε μια χαρά είναι. Με αυτά τα ψηφιακά γενικότερα δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω κοριτσια λεω να αγορασωαυτοπου ειπε η κοπελα που σημαδευεις γιατι η δικια μου δεν καθεται με τιποτα να την μετρησω.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσακια ,τι κανετε?
Very Happy Very Happy και εγω το ψηφιακο του μετωπου θα παρω ,καποια στιγμη. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Angie_77 έγραψε:
crazymommy έγραψε:Κορίτσιααααααα έχω πεθάνειιιιιιιιι με τη μανταρινοσυζήτηση, είστε άπαιχτες!!!!!!! Laughing Laughing Laughing
Πάντως, δεν αποκλείεται να το φάει και σε κομματάκια μη-αλεσμένο η μικρή σου Γραμματικούλα μου! Δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις!
Η δικιά μου από φρούτα τρώει τώρα πορτοκάλι (τελικά της αρέσει πολύ!), μανταρίνι και μπανάνα. Κανένα από αυτά αλεσμένο, και για την ακρίβεια τη μπανάνα απλώς της την ξεφλουδίζουμε και τη δαγκώνει μόνη της κανονικά!

Όσο για τα φιλιά, ποια μανούλα δε φιλάει τα ζουζουνάκια της; Άλλες λιγότερο, άλλες περισσότερο. Εγώ θέλω να τη φάω, όχι απλώς τη φιλάω, αλλά τώρα που είμαι κρυωμένη το αποφεύγω και μου είναι πολύ δύσκολο ρε γμτ! Αλλά τελευταία, έρχεται και με φιλάει κι αυτή! Καλά, εκεί τρελαίνομαι!!!!!!!!!!!!!!

Το γρουσουζέψαμε το θέμα του ύπνου και τελικα η ζουζουνίτσα μου ξύπνησε κατά τις 2πμ και ήθελε να παίξει μέχρι τις 4! Αλλά νομίζω πως φταίει που την έβαλα σε υπνόσακο με τα πόδια μέσα (γιατί κανονικά κοιμάται σε υπνόσακο-φορμάκι) και προσπάθησε να τουμπάρει μέσα στον ύπνο της αλλά δεν τα κατάφερε... Τελικά την ξαναέβαλα στον παλιό υπνόσακο και να δούμε πότε θα τον πλύνουμε κι αυτόν!!!

Μπρρρρ πολύ κρύο αυτές τις μέρες και δεν μπορούμε να βγάλουμε καμιά βόλτα τα μικρούλια μας, θα μου ξεσαλλώσει πάλι μέσα στο σπίτι...!

Α, το θερμόμετρο, το ξέχασα! Κι εγώ είμαι από τις... τρελές που καταλαβαίνουν το αν έχει πυρετό ακουμπώντας της και ακόμα καλύτερα φιλώντας την στο μετωπάκι της. Και περιέργως πάντα πέφτω μέσα. Είτε σε εκείνη, είτε στον αντρούλη μου. Μόνο σε μένα δε μπορώ να το εφαρμόσω, για ευνόητους λόγους! Laughing Φυσικά, τσεκάρω και με το θερμόμετρο (ένα ψηφιακό μετώπου αλλά μας το διέλυσε η μικρή και τώρα ξανασκέφτομαι για άλλο). Αλήθεια, στη μασχάλη τους το φοράτε; Και πώς κάθονται ακίνητα; Γιατί στη δικιά μου αδύνατο να το πετύχω αυτό... Rolling Eyes Σωτηρία μου είναι αξιόπιστο το θερμόμετρο μετώπου που έχεις εσύ;

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 29 417472

Αλίκη μου γεια σου. Μην στεναχωριέσαι για το θέμα του ύπνου καλέ. Και της συνυφάδας μου (άσχετο δεν με έχει πάρει τηλ για Καλή Χρονιά αλλά δεν την παίρνω κι εγώ) που είναι 21 μηνών και κοιμάται πάντα σερί από τότε που γεννήθηκε, ένα βράδυ ξύπνησε κατά τις 04.00 νομίζω και ήθελε κι αυτός παιχνίδια. Ίσως να είναι φάση ανάπτυξης. Τόσα πολλά που διαβάζω πλέον έγινα και συμβουλάτορας τρομάρα μου Razz Razz Razz

Εμένα φρουτάκια δεν τρώει καθόλου. Της έδινα αχλάδι το πρωί κανονικά όχι αλεσμένο, το έτρωγε το μισό αλλά τις τελευταίες μέρες δεν το θέλει. Από μπανάνα να μην την δει ζωγραφιστή όπως και το μανταρίνι επίσης. Πορτοκάλια που να βρεις γλυκά ?? Έιχε φέρει ο κουμπάρος μας μια φορά από Σπάρτη και ήτανε λές και είχανε ζάχαρη !! Που να τα βρεις αυτά όμως !!!

Σήμερα δοκίμασα να της δώσω σε μπουκάλι γυάλινο να δοκιμάσει το γάλα της νεστλε το νεσλακ +1, αλλά δεν το έπινε ούτε αυτό. Τελικά μόνο από το φρέσκο πίνει λίγο αλλά ούτε 50ml. Οπότε έχω αγχωθεί λίγο με αυτό το θέμα και με τα φρούτα. Τι να σου πει και η παιδίατρος άμα το παιδί δεν τρώει??

Όσο για τα θερμόμετρα, έδωσα στην μάνα μου του υδραργύρου γιατί φοβάμαι για το παιδί, και πήρα ηλεκτρονικό που μπαίνει στη γλώσσα, στην μασχάλη και στον πωπό νομίζω, αλλά γίνεται πανικός Αλίκη μου. Μόλις πάω να της το βάλω στη μασχάλη, τρελαίνεται στο κλάμα. Στον πωπό δεν το συζητώ αλλά αυτό το μετώπου ακριβούτσικο μου φαίνεται και δεν ξέρω αν είναι και αξιόπιστο. Πάντως κι εγώ ακριβώς όπως εσύ. Δυο φορές που μου έχει κάνει πυρετό ως τώρα, από το μέτωπο που την φίλισα το κατάλαβα με την μία. Μετά της έβαλα θερμόμετρο και βεβαιώθηκα. Αμα φιλάς το παιδάκι σου πολύ, έχει και ένα καλό γιατί καταλαβαίνεις πότε είναι πιο ζεστό Wink

Φιλιά στην Δανάη !!!

Γεια σου Αντζούλα μου!!!!!
Καλέ, δεν έχω παράπονο από τον ύπνο της μικρής, παιδάκι είναι και θα ξυπνάει πότε-πότε. Αν και στην συγκεκριμένη περίπτωση ήταν δικαιολογημένη. Απόψε ξεράθηκε σερί και την ξύπνησα εγώ στις 10...

Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου με το γάλα και τα φρούτα, μιας και γενικά είναι ολιγοφαγούσα-μοντελάκι η μικρούλα Έλενα! Δεν μπορείς βέβαια να κάνεις και πολλά αν το παιδί αρνείται, μόνο πολύ-πολύ αργή πρόοδο αν βλέπεις, τότε σίγουρα θα είστε σε καλό δρόμο! Άμα της αρέσει περισσότερο το φρέσκο γάλα, γιατί να την πιέσεις να πιει από τ' άλλα; Αλλά, όπως αναφέρθηκε, προσπάθησε να της το δίνεις με διαφορετικούς τρόπους, να γίνει σαν παιχνιδάκι. Επίσης, βοηθάει πολύ αν βλέπει κι εσένα να κάνεις το ίδιο εκείνη την ώρα... Πάντως, για τα κιλά που σου είπε η Σωτηρία μου, εγώ νομίζω ότι δεν πρέπει να ανησυχείς τόσο. Είναι και στο σκαρί του παιδιού το πόσο βάρος θα έχουν και αν δεν ανησυχεί ο παιδίατρος, ο,τι και να λέμε εμείς... Εμάς τόσα και τόσα τρώει και είναι μόλις 1 κιλό παραπάνω.

Αυτό φοβάμαι κι εγώ με τα θερμόμετρα, ότι δηλαδή η μικρή μου δεν κάθεται καθόλου. Ακόμα και με εκείνο του μετώπου, καταλαβαίνει τι πάω να κάνω και κουνάει επίμονα δεξιά-αριστερά το κεφαλάκι της για να με εμποδίσει! Καταλαβαίνεις λοιπόν, ως ομοιοπαθούσα...

Α, για τα φρούτα, εμείς έχουμε από την Κρήτη, που υποτίθεται πως είναι πιο γλυκά, αλλά και αυτά εμενα μου φαίνονται ξινά! Πάντως η μικρή τα τρώει μια χαρά, δε μασάει!!! Τι να πω, είναι και στο παιδί... Rolling Eyes

Να μου φιλήσεις τη γλυκιά Έλενα (άλλο που δεν ήθελες, ευκαιρία έψαχνες, χαχαχ!)

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anastasia78 έγραψε:αχ βρε κοριτσια τι να πρωτογραψω? σε λίγο θα ξυπνήσει. κοιμήθηκε για πρωί στο κρεβάτι μας και λίγο χθες το βραδυ. ήταν από προχθες με ξαφνικό πυρετό τον πήγα παιδίατρο χθες, δεν του βρήκε τίποτα και κατα το μεσημεράκι ξεκίνησε εμετούς. τώρα ευτυχώς είμαστε καλά. αλλά όλη νύχτα γκρίνιαζε στον ύπνο του αν και ξύπνησε ορεξάτος. είναι και νηστικούλης ο καημένος. απο προχθες φώναζε όλη την ώρα "βυζάκι μαμά, γκαλίτσα" με πονάει το βυζί μου. τόσο ρούφηγμα ούτε όταν ήταν μωρό. και την νύχτα ξύπνησε και άρχισε να κάνει πράγματα που δεν μου είχε ξανακάνει. με μάλωνε και με χτύπησε κιόλας. τον απείλησα ότι αν το ξανακάνει θα τον βάλω τιμωρία. δεν ξέρω αν έπρεπε αλλά ευτυχώς σταμάτησε. να ξαναπαρεις τον παιδιατρο να δεις τι θα σου πει.
εγωτον πριζω συνεχεια αν μου φαινετε οτι κατι δεν παει καλα..και ηλεκτρολυτες για τον εμετο να μην αφυδατωνετεεμένα η μαμά μου, την πήρα στον παιδίατρο μαζί, τον ρώτησε γιατί δεν την αφήνω να του δίνει σοκολάτα. στην πεθερά μου για να κρατήσει το παιδί της έχω απόλυτη εμπιστοσύνη. η μάνα μου θα το ταίσει ότι ώρα να 'ναι και οτι να ΄ναι. δεν πειράζει αν λερώθηκε αν τρώει από κάτω και στις μάνας μου πατάνε όλη με τα παπούτσια μέσα. της αδερφής μου ο μικρός 8 χρονών έχει χοληστερίνη και εμένα με θεωρούν παράξενη που δεν τηγανίζω και προσέχω. τι να πω?
όσο για τα μανταρίνια εμένα τα έτρωγε τώρα τα φτύνει. έτρωγε και πορτοκάλι, του έλεγα μπεμπούλια πορτοκάλι και του έκοβα μικρές φέτες, όχι κομμάτια, τρώει πολύ αχλάδι αλλά την μπανάνα μια φορά την έφαγε και αυτό όταν του έδωσα μισή στο χέρι.
όσα για την άντζι που θηλάζει, υπομονή. φάση είναι θα περάσει.
και τωρα που θυμήθηκα κάτι που διάβασα και δεν μπορεσα να γράψω. το ντεπόν το υπολογίζουμε επι 5 πχ 10 κιλα επί 5 ίσον 50 δηλαδή 5μλ
το αλγοφρέν επί 4 πχ 10 κιλά επί 4 ίσον 40 δηλαδή 4 μλ.
φιλιά σε όλες σας

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:καλημερα κοριτσακια ,τι κανετε?
Very Happy Very Happy και εγω το ψηφιακο του μετωπου θα παρω ,καποια στιγμη. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Καλημέρα Βιβή μου!!!!
Ναι, είναι πολύ βολικό αρκεί να μετράει σωστά! Και έχω και την απορία, η υπέρυθρη ακτινοβολία, στην οποία βασίζεται, υπάρχει περίπτωση να είναι επικίνδυνη για το παιδί; Rolling Eyes

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:
mamavivo έγραψε:καλημερα κοριτσακια ,τι κανετε?
Very Happy Very Happy και εγω το ψηφιακο του μετωπου θα παρω ,καποια στιγμη. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Καλημέρα Βιβή μου!!!!
Ναι, είναι πολύ βολικό αρκεί να μετράει σωστά! Και έχω και την απορία, η υπέρυθρη ακτινοβολία, στην οποία βασίζεται, υπάρχει περίπτωση να είναι επικίνδυνη για το παιδί; Rolling Eyes
δεν νομιζω αλλα ας ρωτησουμε να δουμε..εγω σημερα νιωθω λιγο αρρωστη.
πρεπει να αρχισω να μαζευω το σπιτι για την μετακομιση και δεν θελω να κανω τιποτα...το σκεφτομαι και πελαγωνω γαμωτο...

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν νομιζω να ειναι επικινδυνο υπερηρθρο λεηζερ ειναι καπως.αλλα θα ρωτησω την παιδιατρο.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Κοριτσάκια μου,καλημέρα!!!

(...)

Αλικάκι μου,εγώ για να του βάλω θερμόμετρο θα τον πάρω αγκαλίτσα και θα τον κρατήσω έτσι ώστε η μασχάλη του να ακουμπάει πάνω μου.Τον πιέζω,κιόλας,και σαν πιο δυνατή,δεν κουνιέται!!!
Αν πάει να κουνηθεί,αρχίζω τα τραγουδάκια ή τα παραμύθια ή θα κρατάω το κινητό μου να παίζει τραγούδια ή τώρα τελευταία του λέω να κάνει ησυχία για να ακούσουμε το μπιπ-μπιπ.
Αλήθεια,πως πας με το κρύωμα???Εγώ λίγο καλύτερα κι ευτυχώς δεν φαίνεται να τον κόλλησα!!


Άντζι μου,δοκίμασε κι άλλους τρόπους να πίνει το γαλατάκι.Βάλε καλαμάκι ή βάλε μέσα μπισκοτάκια να τα πιάνετε μαζί με το κουταλάκι.
Πάρε άμα είναι και κάνα φανταχτερό ποτηράκι με αυτά τα ωραία στριφογυριστά καλαμάκια και δοκίμασε.
Κάνε το παιχνίδι,μπας και κάτσει να πιεί λιγουλάκι.

special φιλάκια στην νυφούλα μου και σε όλα τα παιδάκια!!
Επανέρχομαι με νέο ποστ και τα νέα μας για να μην σας κουράζω με "σεντόνια"

Αλικάκι μου καλημέρα!!!! Η μικρή μου είναι πολύ δυνατή (πήρε από το μπαμπά της, που αν θυμάσαι έκανε kick-boxing=πολύ δυνατός!) και επίσης έχει κόλλημα, δε θέλει να της ελέγχουμε τα χέρια! Οπότε καταλαβαίνεις πόσο δύσκολο εγχείρημα μπορεί να γίνει αυτό για εμάς. Μπράβο σε εσάς που τα καταφέρνετε όμως!
Όσο για το κρύωμα, ακόμα είμαι κρυωμένη αλλά το γύρισε σε μπούκωμα και συνάχι τώρα! Ευτυχώς εφυγε ο βήχας όμως! Η μικρή πάντως, ντούρα, δε χαμπαριάζει!
Να μου φιλήσεις γλυκά το γαμπρούλη μου!!!!! Α, και πού σαι, η μικρή μου έχει μάθει και δίνει φιλάκια και μάλιστα στο στόμα Shocked (αυτό τώρα που το έμαθε αφού εγώ πλέον μόνο στο μάγουλο τη φιλάω!), είναι έτοιμη νυφούλα, αλλά πρέπει να την προσέχουμε, χαχαχαχ! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 29 417472

αλικακι έγραψε:Που λέτε,κορίτσια,είχα βάλει κάτω από την κούνια του μικρού 2 φυλαχτά.

Τις προάλλες μας χάρισαν άλλο ένα και έτσι που το είδα με την παραμάνα θεώρησα καλό να τα καρφιτσώσω όλα μαζί πάνω στο στρώμα.

Ε,λοιπόν,χτες ο μικρός μου,όταν ξύπνησε,με φώναξε,πηγαίνω και τι να δω???

Είχε βγάλει το σεντόνι,το σελτεδάκι το μεγάλο,είχε ξεπαραμανιάσει τα φυλαχτά και προφανώς έπαιζε με την παραμάνα όπου έκανε μια ωραιότατη και μεγάλη γρατζουνιά κοντά στο μάτι του!!!

Προφανώς,πριν 4-5 μέρες που τα έβαλα με παρατήρησε,τα είχε στο μυαλό του και είπε..."μωρέ,τι να έκρυψε η μάνα μου από κει κάτω????"

Προσοχή,σας το λέω τώρα που την πάτησα!!Μην βάζετε παραμάνες και γενικά τίποτα άλλο κάτω από τα σκεπάσματα!!!

Εγώ τα έβαλα πάνω στις τάβλες,τώρα,και κάτω από το στρώμα.Δεν πιστεύω να μπορέσει να το σηκώσει!!!!


Επίσης,με αφορμή μια συζήτηση με την Γραμματική,χτες στο "τι σκέφτεστε" περί φαγητού μεσημεριανού,σκέφτηκα να λέμε κάθε μέρα εκτός από τα νέα μας και τι θα φάνε ή τι φάγανε τα παιδιά μας.
Έτσι θα παίρνουμε ιδέες και γιατί όχι να ανταλλάσουμε και συνταγές.
Τι λέτε????
Εγώ σήμερα θα του μαγειρέψω φακές!!!

Αχ, αλικάκι μου, εμένα με είχε προειδοποιήσει η μαμά μου από πολύ νωρίς για τις παραμάνες κι έτσι όταν άρχισε να είναι πιο κινητική στο κρεβάτι της, τις αφαίρεσα και τις έχω κάπου που δεν έχει πρόσβαση. Είναι πολύ επικίνδυνο πάντως και ήσαστε πολύ τυχεροί μπορώ να πω!

Κι όσο για το φαγητό, εμείς σήμερα έχουμε μακαρόνια με κιμά. Συνήθως τα τρώει, ελπίζω και σήμερα!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 29 417472

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:δεν νομιζω να ειναι επικινδυνο υπερηρθρο λεηζερ ειναι καπως.αλλα θα ρωτησω την παιδιατρο.

Το ελπίζω! Λες να ξέρει η παιδίατρος; Αλλιώς θα πρέπει να μας διαφωτίσει κάποιος τεχνολόγος...!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
που να τον βρουμε ; Very Happy

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:
αλικακι έγραψε:Κοριτσάκια μου,καλημέρα!!!

(...)

Αλικάκι μου,εγώ για να του βάλω θερμόμετρο θα τον πάρω αγκαλίτσα και θα τον κρατήσω έτσι ώστε η μασχάλη του να ακουμπάει πάνω μου.Τον πιέζω,κιόλας,και σαν πιο δυνατή,δεν κουνιέται!!!
Αν πάει να κουνηθεί,αρχίζω τα τραγουδάκια ή τα παραμύθια ή θα κρατάω το κινητό μου να παίζει τραγούδια ή τώρα τελευταία του λέω να κάνει ησυχία για να ακούσουμε το μπιπ-μπιπ.
Αλήθεια,πως πας με το κρύωμα???Εγώ λίγο καλύτερα κι ευτυχώς δεν φαίνεται να τον κόλλησα!!


Άντζι μου,δοκίμασε κι άλλους τρόπους να πίνει το γαλατάκι.Βάλε καλαμάκι ή βάλε μέσα μπισκοτάκια να τα πιάνετε μαζί με το κουταλάκι.
Πάρε άμα είναι και κάνα φανταχτερό ποτηράκι με αυτά τα ωραία στριφογυριστά καλαμάκια και δοκίμασε.
Κάνε το παιχνίδι,μπας και κάτσει να πιεί λιγουλάκι.

special φιλάκια στην νυφούλα μου και σε όλα τα παιδάκια!!
Επανέρχομαι με νέο ποστ και τα νέα μας για να μην σας κουράζω με "σεντόνια"

Αλικάκι μου καλημέρα!!!! Η μικρή μου είναι πολύ δυνατή (πήρε από το μπαμπά της, που αν θυμάσαι έκανε kick-boxing=πολύ δυνατός!) και επίσης έχει κόλλημα, δε θέλει να της ελέγχουμε τα χέρια! Οπότε καταλαβαίνεις πόσο δύσκολο εγχείρημα μπορεί να γίνει αυτό για εμάς. Μπράβο σε εσάς που τα καταφέρνετε όμως!
Όσο για το κρύωμα, ακόμα είμαι κρυωμένη αλλά το γύρισε σε μπούκωμα και συνάχι τώρα! Ευτυχώς εφυγε ο βήχας όμως! Η μικρή πάντως, ντούρα, δε χαμπαριάζει!
Να μου φιλήσεις γλυκά το γαμπρούλη μου!!!!! Α, και πού σαι, η μικρή μου έχει μάθει και δίνει φιλάκια και μάλιστα στο στόμα Shocked (αυτό τώρα που το έμαθε αφού εγώ πλέον μόνο στο μάγουλο τη φιλάω!), είναι έτοιμη νυφούλα, αλλά πρέπει να την προσέχουμε, χαχαχαχ! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 29 417472

αλικακι έγραψε:Που λέτε,κορίτσια,είχα βάλει κάτω από την κούνια του μικρού 2 φυλαχτά.

Τις προάλλες μας χάρισαν άλλο ένα και έτσι που το είδα με την παραμάνα θεώρησα καλό να τα καρφιτσώσω όλα μαζί πάνω στο στρώμα.

Ε,λοιπόν,χτες ο μικρός μου,όταν ξύπνησε,με φώναξε,πηγαίνω και τι να δω???

Είχε βγάλει το σεντόνι,το σελτεδάκι το μεγάλο,είχε ξεπαραμανιάσει τα φυλαχτά και προφανώς έπαιζε με την παραμάνα όπου έκανε μια ωραιότατη και μεγάλη γρατζουνιά κοντά στο μάτι του!!!

Προφανώς,πριν 4-5 μέρες που τα έβαλα με παρατήρησε,τα είχε στο μυαλό του και είπε..."μωρέ,τι να έκρυψε η μάνα μου από κει κάτω????"

Προσοχή,σας το λέω τώρα που την πάτησα!!Μην βάζετε παραμάνες και γενικά τίποτα άλλο κάτω από τα σκεπάσματα!!!

Εγώ τα έβαλα πάνω στις τάβλες,τώρα,και κάτω από το στρώμα.Δεν πιστεύω να μπορέσει να το σηκώσει!!!!


Επίσης,με αφορμή μια συζήτηση με την Γραμματική,χτες στο "τι σκέφτεστε" περί φαγητού μεσημεριανού,σκέφτηκα να λέμε κάθε μέρα εκτός από τα νέα μας και τι θα φάνε ή τι φάγανε τα παιδιά μας.
Έτσι θα παίρνουμε ιδέες και γιατί όχι να ανταλλάσουμε και συνταγές.
Τι λέτε????
Εγώ σήμερα θα του μαγειρέψω φακές!!!

Αχ, αλικάκι μου, εμένα με είχε προειδοποιήσει η μαμά μου από πολύ νωρίς για τις παραμάνες κι έτσι όταν άρχισε να είναι πιο κινητική στο κρεβάτι της, τις αφαίρεσα και τις έχω κάπου που δεν έχει πρόσβαση. Είναι πολύ επικίνδυνο πάντως και ήσαστε πολύ τυχεροί μπορώ να πω!

Κι όσο για το φαγητό, εμείς σήμερα έχουμε μακαρόνια με κιμά. Συνήθως τα τρώει, ελπίζω και σήμερα!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 29 417472

τα μακαρονια μετον κιμα τα αλεθεις ή τα τρωει κανονικα εσενα πλεον;

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω τα ψιλοκοβψ με το πιρουνακι και τα τρωει και καμια φορα ρουφαει και το μακαρονι τρελο γελιο..ψιλοκοψετα.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:που να τον βρουμε ; Very Happy

Έλά μου ντε, κι είμαστε μόνο γυναίκες εδώ μέσα...
Πάντως, το θέμα της ακτινοβολίας γενικότερα είναι κάτι που δεν έχει ερευνηθεί επαρκώς. Ή που έχει ερευνηθεί αλλά έχουν αποκρύψει στοιχεία... Ελπίζω να μην είμαστε στη 2η περίπτωση!

Άσχετο, αλλά τώρα γελάω με το καλτσόν της Βιβής! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Καλά, γελάω μόνη μου εδώ μέσα!!!!! Και δεν μπορώ και να εξηγήσω!!!! Shocked Cool

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
crazymommy έγραψε:
αλικακι έγραψε:Κοριτσάκια μου,καλημέρα!!!

(...)

Αλικάκι μου,εγώ για να του βάλω θερμόμετρο θα τον πάρω αγκαλίτσα και θα τον κρατήσω έτσι ώστε η μασχάλη του να ακουμπάει πάνω μου.Τον πιέζω,κιόλας,και σαν πιο δυνατή,δεν κουνιέται!!!
Αν πάει να κουνηθεί,αρχίζω τα τραγουδάκια ή τα παραμύθια ή θα κρατάω το κινητό μου να παίζει τραγούδια ή τώρα τελευταία του λέω να κάνει ησυχία για να ακούσουμε το μπιπ-μπιπ.
Αλήθεια,πως πας με το κρύωμα???Εγώ λίγο καλύτερα κι ευτυχώς δεν φαίνεται να τον κόλλησα!!


Άντζι μου,δοκίμασε κι άλλους τρόπους να πίνει το γαλατάκι.Βάλε καλαμάκι ή βάλε μέσα μπισκοτάκια να τα πιάνετε μαζί με το κουταλάκι.
Πάρε άμα είναι και κάνα φανταχτερό ποτηράκι με αυτά τα ωραία στριφογυριστά καλαμάκια και δοκίμασε.
Κάνε το παιχνίδι,μπας και κάτσει να πιεί λιγουλάκι.

special φιλάκια στην νυφούλα μου και σε όλα τα παιδάκια!!
Επανέρχομαι με νέο ποστ και τα νέα μας για να μην σας κουράζω με "σεντόνια"

Αλικάκι μου καλημέρα!!!! Η μικρή μου είναι πολύ δυνατή (πήρε από το μπαμπά της, που αν θυμάσαι έκανε kick-boxing=πολύ δυνατός!) και επίσης έχει κόλλημα, δε θέλει να της ελέγχουμε τα χέρια! Οπότε καταλαβαίνεις πόσο δύσκολο εγχείρημα μπορεί να γίνει αυτό για εμάς. Μπράβο σε εσάς που τα καταφέρνετε όμως!
Όσο για το κρύωμα, ακόμα είμαι κρυωμένη αλλά το γύρισε σε μπούκωμα και συνάχι τώρα! Ευτυχώς εφυγε ο βήχας όμως! Η μικρή πάντως, ντούρα, δε χαμπαριάζει!
Να μου φιλήσεις γλυκά το γαμπρούλη μου!!!!! Α, και πού σαι, η μικρή μου έχει μάθει και δίνει φιλάκια και μάλιστα στο στόμα Shocked (αυτό τώρα που το έμαθε αφού εγώ πλέον μόνο στο μάγουλο τη φιλάω!), είναι έτοιμη νυφούλα, αλλά πρέπει να την προσέχουμε, χαχαχαχ! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 29 417472

αλικακι έγραψε:Που λέτε,κορίτσια,είχα βάλει κάτω από την κούνια του μικρού 2 φυλαχτά.

Τις προάλλες μας χάρισαν άλλο ένα και έτσι που το είδα με την παραμάνα θεώρησα καλό να τα καρφιτσώσω όλα μαζί πάνω στο στρώμα.

Ε,λοιπόν,χτες ο μικρός μου,όταν ξύπνησε,με φώναξε,πηγαίνω και τι να δω???

Είχε βγάλει το σεντόνι,το σελτεδάκι το μεγάλο,είχε ξεπαραμανιάσει τα φυλαχτά και προφανώς έπαιζε με την παραμάνα όπου έκανε μια ωραιότατη και μεγάλη γρατζουνιά κοντά στο μάτι του!!!

Προφανώς,πριν 4-5 μέρες που τα έβαλα με παρατήρησε,τα είχε στο μυαλό του και είπε..."μωρέ,τι να έκρυψε η μάνα μου από κει κάτω????"

Προσοχή,σας το λέω τώρα που την πάτησα!!Μην βάζετε παραμάνες και γενικά τίποτα άλλο κάτω από τα σκεπάσματα!!!

Εγώ τα έβαλα πάνω στις τάβλες,τώρα,και κάτω από το στρώμα.Δεν πιστεύω να μπορέσει να το σηκώσει!!!!


Επίσης,με αφορμή μια συζήτηση με την Γραμματική,χτες στο "τι σκέφτεστε" περί φαγητού μεσημεριανού,σκέφτηκα να λέμε κάθε μέρα εκτός από τα νέα μας και τι θα φάνε ή τι φάγανε τα παιδιά μας.
Έτσι θα παίρνουμε ιδέες και γιατί όχι να ανταλλάσουμε και συνταγές.
Τι λέτε????
Εγώ σήμερα θα του μαγειρέψω φακές!!!

Αχ, αλικάκι μου, εμένα με είχε προειδοποιήσει η μαμά μου από πολύ νωρίς για τις παραμάνες κι έτσι όταν άρχισε να είναι πιο κινητική στο κρεβάτι της, τις αφαίρεσα και τις έχω κάπου που δεν έχει πρόσβαση. Είναι πολύ επικίνδυνο πάντως και ήσαστε πολύ τυχεροί μπορώ να πω!

Κι όσο για το φαγητό, εμείς σήμερα έχουμε μακαρόνια με κιμά. Συνήθως τα τρώει, ελπίζω και σήμερα!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 29 417472

τα μακαρονια μετον κιμα τα αλεθεις ή τα τρωει κανονικα εσενα πλεον;

Ακριβώς ίδια με της Βιβής, χαχαχαχ! Κι όταν ρουφάει το μακαρόνι είναι όλα τα λεφτά!!!!! Laughing Laughing Laughing

Πιστεύω ότι αν αλέσεις ζυμαρικά δεν τρώγονται. Γίνονται πολύ κολλώδη...

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακι τι κανεις;

Καλά είμαι κουκλίτσα μου! όσο καλά μπορούμε να είμαστε με αρρωστούλικα τα παιδάκια μας...έπεσε δουλειά γι'αυτό εξαφανίστηκα για λίγο.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις