Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
46 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 46 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 40]

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sot2010 έγραψε:
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακι τι κανεις;

Καλά είμαι κουκλίτσα μου! όσο καλά μπορούμε να είμαστε με αρρωστούλικα τα παιδάκια μας...έπεσε δουλειά γι'αυτό εξαφανίστηκα για λίγο.....
τι δουλεια κανεις σωτηρία?και εσυ τιτικα?και οσες δουλευουν ?

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
crazymommy έγραψε:

Γεια σου Αντζούλα μου!!!!!
Καλέ, δεν έχω παράπονο από τον ύπνο της μικρής, παιδάκι είναι και θα ξυπνάει πότε-πότε. Αν και στην συγκεκριμένη περίπτωση ήταν δικαιολογημένη. Απόψε ξεράθηκε σερί και την ξύπνησα εγώ στις 10...

Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου με το γάλα και τα φρούτα, μιας και γενικά είναι ολιγοφαγούσα-μοντελάκι η μικρούλα Έλενα! Δεν μπορείς βέβαια να κάνεις και πολλά αν το παιδί αρνείται, μόνο πολύ-πολύ αργή πρόοδο αν βλέπεις, τότε σίγουρα θα είστε σε καλό δρόμο! Άμα της αρέσει περισσότερο το φρέσκο γάλα, γιατί να την πιέσεις να πιει από τ' άλλα; Αλλά, όπως αναφέρθηκε, προσπάθησε να της το δίνεις με διαφορετικούς τρόπους, να γίνει σαν παιχνιδάκι. Επίσης, βοηθάει πολύ αν βλέπει κι εσένα να κάνεις το ίδιο εκείνη την ώρα... Πάντως, για τα κιλά που σου είπε η Σωτηρία μου, εγώ νομίζω ότι δεν πρέπει να ανησυχείς τόσο. Είναι και στο σκαρί του παιδιού το πόσο βάρος θα έχουν και αν δεν ανησυχεί ο παιδίατρος, ο,τι και να λέμε εμείς... Εμάς τόσα και τόσα τρώει και είναι μόλις 1 κιλό παραπάνω.

Αυτό φοβάμαι κι εγώ με τα θερμόμετρα, ότι δηλαδή η μικρή μου δεν κάθεται καθόλου. Ακόμα και με εκείνο του μετώπου, καταλαβαίνει τι πάω να κάνω και κουνάει επίμονα δεξιά-αριστερά το κεφαλάκι της για να με εμποδίσει! Καταλαβαίνεις λοιπόν, ως ομοιοπαθούσα...

Α, για τα φρούτα, εμείς έχουμε από την Κρήτη, που υποτίθεται πως είναι πιο γλυκά, αλλά και αυτά εμενα μου φαίνονται ξινά! Πάντως η μικρή τα τρώει μια χαρά, δε μασάει!!! Τι να πω, είναι και στο παιδί... Rolling Eyes

Να μου φιλήσεις τη γλυκιά Έλενα (άλλο που δεν ήθελες, ευκαιρία έψαχνες, χαχαχ!)

Αχ, βρε κορίτσια δε σας προλαβαίνω και όλο εκτός θέματος είμαι!!! Δεν κατάλαβα οτι η Αντζούλα ξεκίνησε ήδη το γαλατάκι στην κορούλα της!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 30 667478
Αυτό για το βάρος το είπα γιατί ξέρω οτι στο χρόνο πάνω τα μωράκια πρέπει να έχουν τριπλασιάσει το βάρος τους! Δεν ξέρω πόσα κιλά γεννήθηκε η Έλενα αλλά μου φάνηκε λίγο μικρό το νουμεράκι! Μπορεί όπως λέτε να είναι το σκαρί του παιδιού.Γι'αυτό είπα μα ρωτήσει τον παιδίατρο. Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να αναστατώσω καμία! Φιλούρες!

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamavivo έγραψε:
τι δουλεια κανεις σωτηρία?και εσυ τιτικα?και οσες δουλευουν ?

Απασχολούμαι στον τομέα της Πληροφορικής.Κομπιουτεράκιας κοινώς!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
Sot2010 έγραψε:
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακι τι κανεις;

Καλά είμαι κουκλίτσα μου! όσο καλά μπορούμε να είμαστε με αρρωστούλικα τα παιδάκια μας...έπεσε δουλειά γι'αυτό εξαφανίστηκα για λίγο.....
τι δουλεια κανεις σωτηρία?και εσυ τιτικα?και οσες δουλευουν ?

Μαθηματικοστατιστικός είμαι και ασχολούμαι με στατιστικές αναλύσεις, δουλειά γραφείου... Cool

Σωτηρία μου κουράγιο και περαστικούλια σας!!!!!!!!!!

Sot2010 έγραψε:
crazymommy έγραψε:

Γεια σου Αντζούλα μου!!!!!
Καλέ, δεν έχω παράπονο από τον ύπνο της μικρής, παιδάκι είναι και θα ξυπνάει πότε-πότε. Αν και στην συγκεκριμένη περίπτωση ήταν δικαιολογημένη. Απόψε ξεράθηκε σερί και την ξύπνησα εγώ στις 10...

Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου με το γάλα και τα φρούτα, μιας και γενικά είναι ολιγοφαγούσα-μοντελάκι η μικρούλα Έλενα! Δεν μπορείς βέβαια να κάνεις και πολλά αν το παιδί αρνείται, μόνο πολύ-πολύ αργή πρόοδο αν βλέπεις, τότε σίγουρα θα είστε σε καλό δρόμο! Άμα της αρέσει περισσότερο το φρέσκο γάλα, γιατί να την πιέσεις να πιει από τ' άλλα; Αλλά, όπως αναφέρθηκε, προσπάθησε να της το δίνεις με διαφορετικούς τρόπους, να γίνει σαν παιχνιδάκι. Επίσης, βοηθάει πολύ αν βλέπει κι εσένα να κάνεις το ίδιο εκείνη την ώρα... Πάντως, για τα κιλά που σου είπε η Σωτηρία μου, εγώ νομίζω ότι δεν πρέπει να ανησυχείς τόσο. Είναι και στο σκαρί του παιδιού το πόσο βάρος θα έχουν και αν δεν ανησυχεί ο παιδίατρος, ο,τι και να λέμε εμείς... Εμάς τόσα και τόσα τρώει και είναι μόλις 1 κιλό παραπάνω.

Αυτό φοβάμαι κι εγώ με τα θερμόμετρα, ότι δηλαδή η μικρή μου δεν κάθεται καθόλου. Ακόμα και με εκείνο του μετώπου, καταλαβαίνει τι πάω να κάνω και κουνάει επίμονα δεξιά-αριστερά το κεφαλάκι της για να με εμποδίσει! Καταλαβαίνεις λοιπόν, ως ομοιοπαθούσα...

Α, για τα φρούτα, εμείς έχουμε από την Κρήτη, που υποτίθεται πως είναι πιο γλυκά, αλλά και αυτά εμενα μου φαίνονται ξινά! Πάντως η μικρή τα τρώει μια χαρά, δε μασάει!!! Τι να πω, είναι και στο παιδί... Rolling Eyes

Να μου φιλήσεις τη γλυκιά Έλενα (άλλο που δεν ήθελες, ευκαιρία έψαχνες, χαχαχ!)

Αχ, βρε κορίτσια δε σας προλαβαίνω και όλο εκτός θέματος είμαι!!! Δεν κατάλαβα οτι η Αντζούλα ξεκίνησε ήδη το γαλατάκι στην κορούλα της!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 30 667478
Αυτό για το βάρος το είπα γιατί ξέρω οτι στο χρόνο πάνω τα μωράκια πρέπει να έχουν τριπλασιάσει το βάρος τους! Δεν ξέρω πόσα κιλά γεννήθηκε η Έλενα αλλά μου φάνηκε λίγο μικρό το νουμεράκι! Μπορεί όπως λέτε να είναι το σκαρί του παιδιού.Γι'αυτό είπα μα ρωτήσει τον παιδίατρο. Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να αναστατώσω καμία! Φιλούρες!

Χαχα, είσαι newbie εσύ, γι' αυτό και δεν έχεις συνηθίσει... να μην προλαβαίνεις!!!!
Η Άντζυ μας θηλάζει ακόμα κατά βάση, αλλά κατά καιρούς, όπως και τώρα προσπαθεί να το κόψει και να το αντικαταστήσει με ξένο γάλα. Το θέμα της είναι ότι η μικρή είναι μέσα στην άρνηση γενικότερα, σε ο,τι αφορά τη διατροφή, και θέλει μόνο μπυζί. Ξέρω, είναι πολύ δύσκολη περίπτωση και σίγουρα αγχώνεται πολύ γιατί αντικειμενικά, όπως λες κι εσύ είναι μικρό το βάρος της. Αλλά και πάλι, πιστεύω (αλλά κυρίως ο παιδίατρος πιστεύει κι αυτό μετράει) ότι δεν είναι κάτι το ανησυχητικό. Μεγαλώνοντας, πιστεύω, που θα καταλαβαίνει και περισσότερα, θα τρώει μια χαρούλα το φαγάκι της! Και απλά θα το θυμάται όλο αυτό απλά σαν μια ταλαιπωρία... από τις πολλές που έχουμε να τραβήξουμε εμείς οι μανούλες, αλλά χαλάλι, ας είναι καλά τα παιδάκια μας!!!!!!!!!
Ας με διορθώσει και η Άντζυ μας αν κάνω κάπου λάθος! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 30 417472

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:ρε αλικη τι καλα που κοιμαται τοσο ,μια χαρα φτου φτου.10,45 και ακομα κοιμαται?απιστευτοοοοο μπραβοοοο Very Happy Very Happy Very Happy


Ευχαριστώ!!!!!Αλλα μου ξυπνάει ενδιάμεσα,για αλλαγή πάνας!!Βέβαια,ξανακοιμάται στο λεπτό...δεν παραπονιέμαι,όμως!!!!


Αναστασία μου,νομίζω ότι είναι πιο εύκολο να μετράς τα ml..το βάρος του παιδιού δια του 2..

Αλικάκι μου...φιλάκια στο στόμα????Ουάου!!!!Θα μου τον κάνετε εσείς...χαχαχαχα!!!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
Sot2010 έγραψε:
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακι τι κανεις;

Καλά είμαι κουκλίτσα μου! όσο καλά μπορούμε να είμαστε με αρρωστούλικα τα παιδάκια μας...έπεσε δουλειά γι'αυτό εξαφανίστηκα για λίγο.....
τι δουλεια κανεις σωτηρία?και εσυ τιτικα?και οσες δουλευουν ?

εγω δουλευω στο χρηματιστηριο στο τμημα πληροφορικης.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
mamavivo έγραψε:
Sot2010 έγραψε:
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακι τι κανεις;

Καλά είμαι κουκλίτσα μου! όσο καλά μπορούμε να είμαστε με αρρωστούλικα τα παιδάκια μας...έπεσε δουλειά γι'αυτό εξαφανίστηκα για λίγο.....
τι δουλεια κανεις σωτηρία?και εσυ τιτικα?και οσες δουλευουν ?

εγω δουλευω στο χρηματιστηριο στο τμημα πληροφορικης.

ΟΥΑΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ Ο DOWN ΤΖΟΟΥΝΣ????ΠΩς ΠΑΜΕΕΕ??

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
mamavivo έγραψε:ρε αλικη τι καλα που κοιμαται τοσο ,μια χαρα φτου φτου.10,45 και ακομα κοιμαται?απιστευτοοοοο μπραβοοοο Very Happy Very Happy Very Happy


Ευχαριστώ!!!!!Αλλα μου ξυπνάει ενδιάμεσα,για αλλαγή πάνας!!Βέβαια,ξανακοιμάται στο λεπτό...δεν παραπονιέμαι,όμως!!!!


Αναστασία μου,νομίζω ότι είναι πιο εύκολο να μετράς τα ml..το βάρος του παιδιού δια του 2..

Αλικάκι μου...φιλάκια στο στόμα????Ουάου!!!!Θα μου τον κάνετε εσείς...χαχαχαχα!!!!!

Χαχαχα! Τι κάνει ο υπναράς μας; (καλά, και η δικιά μου είναι υπναρού, και σ' αυτό θα ταιριάξουν!!!)

Τελικά δεν του άλλαξες πάνα; Τελικά λάθος σου είχα γράψει, νυχτερινές χρησιμοποιούμε τις Baby dry της pampers (πράσινες) και όχι τις Simply dry (πορτοκαλί). Από τότε που τις φορέσαμε σωθήκαμε, διότι η μικρή πριν βρεχόταν αλλά δεν ήθελε καθόλου να την αλλάξουμε και μέσα στη νύχτα πλάνταζε...!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
grammatiki έγραψε:
mamavivo έγραψε:
Sot2010 έγραψε:
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακι τι κανεις;

Καλά είμαι κουκλίτσα μου! όσο καλά μπορούμε να είμαστε με αρρωστούλικα τα παιδάκια μας...έπεσε δουλειά γι'αυτό εξαφανίστηκα για λίγο.....
τι δουλεια κανεις σωτηρία?και εσυ τιτικα?και οσες δουλευουν ?

εγω δουλευω στο χρηματιστηριο στο τμημα πληροφορικης.

ΟΥΑΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ Ο DOWN ΤΖΟΟΥΝΣ????ΠΩς ΠΑΜΕΕΕ??

Χαχαχα! Πάντως, περίμενα περισσότερες φιλολογους ανάμεσά μας. Μέχρι στιγμής όλες είμαστε θετικοτεχνολογικής κατεύθυνσης!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχαχαχαχα αστα να πανε.μακαρι να μην εχουμε καμια εκπληξη φετος και μεινουμε χωρις δουλεια.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:χαχαχαχαχαχαχα αστα να πανε.μακαρι να μην εχουμε καμια εκπληξη φετος και μεινουμε χωρις δουλεια.

Καλά, αυτό ξαναπέστο!!!!!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εσυ βιβη που εργαζεσαι;

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:εσυ βιβη που εργαζεσαι;

ΣΤΑ ΚΕΚ σε σεμιναρια ανεργων (μακρια απο μας)

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχαχαχα οντως μακρυα απο εμας.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:
αλικακι έγραψε:
mamavivo έγραψε:ρε αλικη τι καλα που κοιμαται τοσο ,μια χαρα φτου φτου.10,45 και ακομα κοιμαται?απιστευτοοοοο μπραβοοοο Very Happy Very Happy Very Happy


Ευχαριστώ!!!!!Αλλα μου ξυπνάει ενδιάμεσα,για αλλαγή πάνας!!Βέβαια,ξανακοιμάται στο λεπτό...δεν παραπονιέμαι,όμως!!!!


Αναστασία μου,νομίζω ότι είναι πιο εύκολο να μετράς τα ml..το βάρος του παιδιού δια του 2..

Αλικάκι μου...φιλάκια στο στόμα????Ουάου!!!!Θα μου τον κάνετε εσείς...χαχαχαχα!!!!!

Χαχαχα! Τι κάνει ο υπναράς μας; (καλά, και η δικιά μου είναι υπναρού, και σ' αυτό θα ταιριάξουν!!!)

Τελικά δεν του άλλαξες πάνα; Τελικά λάθος σου είχα γράψει, νυχτερινές χρησιμοποιούμε τις Baby dry της pampers (πράσινες) και όχι τις Simply dry (πορτοκαλί). Από τότε που τις φορέσαμε σωθήκαμε, διότι η μικρή πριν βρεχόταν αλλά δεν ήθελε καθόλου να την αλλάξουμε και μέσα στη νύχτα πλάνταζε...!


Και σε σκεφτόμουν σήμερα στο σούπερ μάρκετ,συμπεθερούλα μου...βλέπω τις baby dry και βλέπω και τις simply dry....και ψιλομπερδεύτηκα...τελικά τις πράσινες πήρα και θα του τις φορέσω το βράδυ.
Θα σου πω αύριο!!!!!
Μα καλά σε όλα ταιριάζουν τα ζουζούνια μας???χιχιχιχ!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 30 417472

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια που μενετε?ξερω οτι η τιτικα μενει περιστερι και η σωτηρια ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ,εγω ηλιουπολη και συντομα ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ .εσεις?

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια δεν αρχιζετε να γραφετε συνταγες απο τα φαγητα που φτιαχνετε στα καμαρια σας να παρω και εγω η καημενη καμια ιδεα;

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΟΣΧΑΡΑΚΙ ΜΕ ΑΡΑΚΑ ΚΑΙ ΠΑΤΑΤΕς..

βαζουμε το μοσχαρακι με λιγο λαδακι και λιγη ντοματουλα,λιγο νερο να βρασει,στην μεση του βρασμου ριχνουμε αρακα,καροτο,πατατα,ανιθο,φρεσκο κρεμμυδακι,αλατακι και λιγη ζαχαριστα ,προσθετουμε λιγο νερο και σε 20 λεπτα μετα ειναι ετοιμο

βαζω το μοσχαρι κανα 20 λεπτο μονο του στην χυτρα και μετα ολα τα αλλα,πεντανοστιμοοοο.

ΨΑΡΙ ΜΕ ΠΑΤΑΤΟΥΛΑ ΣΤΟΝ ΦΟΥΡΝΟ

βαζεις ψαρακι στο φουρνο λαδολεμονο με πατατουλα,σκεπαζεις με αλουμινοχαρτο ,αλατακι,λεμονακι,ριγανουλα,ενα φαγακι γρηγορο και πεντανοστιμο.ψαρι χωρις κοκκαλο.

επισης φακες με λαχανικα και πατατα για να μην του πεφτει βαρυ και να κανει αφθονα κακακια.


ολα τα αλλα οτι τρωμε και εμεις ,χωρις πολλα αλατια και ελαφρια.εμενα τρελαινετε για κοτοπουλο στο φουρνο με πατατα,τρωει μισο ταψι,κιμα με μακαρονια και μπιφτεκια.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mamavivo στις Πεμ Ιαν 12, 2012 5:45 am, 1 φορά

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας μανούλες!! καλέ τι κρύο είναι αυτό ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 30 534787 ??Μπορει κα ινα χιονίσει εδώ, για να δουμε!!
Ποτε μπαίνετε καλέ το πρωι?? Οσο για τα επαγγελματα,τριτοδεσμίτισσα εδώ!! Οι κάτω των 30 θυμούνται τη δέσμη Razz??Εστω ακουστά Laughing ? Εγω έχω κι άλλα παιδιά εκτός από τον δικό μου, ειμαι νηπιαγωγός! Πολλές φορές τα παιδιά μπερδεύονται και με λένε "μαμά" και μετά σκάνε στα γέλια:ιιιιιι μαμά την είπε Laughing !! και τους λέω ότι μαμα είμαι και γω! Βέβαια με έχουν πει και γιαγιά και θεία!! Και καλά το θεία, αλλά το γιαγιά Rolling Eyes Very Happy ??
Σημερα Αλικάκι το μενού του μικρού έχει φακόρυζο.Εμεις ομως άλλο, γιατι έκανα μπριζόλες και δεν του έχω δώσει ακόμα χοιρινό, εσεις?Ωράια η ερώτηση σου παντως ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 30 654316 !! Αλλά μονο τι τρώνε τα μικρά μας όχι εμεις ε Razz !!
Γεωργία02/7/10 να την χαίρεσαι την πεθερά σου!Τι να πω No !!
Το νυφουλάκι μου τι κάνει?? Πάντως "συμπεθέρα" και μένα την πιπίλα 5 μηνων την έπιασε, δεν την ηθελε με τίποτα!8 μήνες τον θήλαζα, από τον 3ο μηνα αποκλειστικά(το πάλεψα αρκετά), αλλά πλέον ειχα αντικαταστήσει γεύματα, το γάλα ελαττώθηκε και είχε ήδη 7 δόντια που τα ακόνιζε στο μπιτζί!Ετσι, σταματησα πολύ ομαλά, ούτε εκεινος το πήρε κατάκαρδα!Το επομενο θα ήθελα έστω ένα χρονο, αλλά τοσο πολύ καιρό δεν ξερω ρε γαμωτο, θα με κουραζε πολύ. Χαρα στην υπομονή σου!! Smile
Πλάκα εχει το καλσον στη θεωρια, αλλά μαλλον έχει Βιβη και στην πραξη για το μικρο σου ε??Εμενα που δεν μου έχει αφησει μανταλακι για μανταλακι?Με το που το πιανει, το εχει ανοιξει και το εχει κανει κομματια, ειναι και επικινδυνο.Πειτε μου οτι το κανουν και σας! Και τωρα με τις βροχες η απλώστρα ειναι μεσα συνεχως!
Πολλά εγραψα, μετά πάλι ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 30 417472 !!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mangio έγραψε:Γεια σας μανούλες!! καλέ τι κρύο είναι αυτό ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 30 534787 ??Μπορει κα ινα χιονίσει εδώ, για να δουμε!!
Ποτε μπαίνετε καλέ το πρωι?? Οσο για τα επαγγελματα,τριτοδεσμίτισσα εδώ!! Οι κάτω των 30 θυμούνται τη δέσμη Razz??Εστω ακουστά Laughing ? Εγω έχω κι άλλα παιδιά εκτός από τον δικό μου, ειμαι νηπιαγωγός! Πολλές φορές τα παιδιά μπερδεύονται και με λένε "μαμά" και μετά σκάνε στα γέλια:ιιιιιι μαμά την είπε Laughing !! και τους λέω ότι μαμα είμαι και γω! Βέβαια με έχουν πει και γιαγιά και θεία!! Και καλά το θεία, αλλά το γιαγιά Rolling Eyes Very Happy ??
Σημερα Αλικάκι το μενού του μικρού έχει φακόρυζο.Εμεις ομως άλλο, γιατι έκανα μπριζόλες και δεν του έχω δώσει ακόμα χοιρινό, εσεις?Ωράια η ερώτηση σου παντως ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 30 654316 !! Αλλά μονο τι τρώνε τα μικρά μας όχι εμεις ε Razz !!
Γεωργία02/7/10 να την χαίρεσαι την πεθερά σου!Τι να πω No !!
Το νυφουλάκι μου τι κάνει?? Πάντως "συμπεθέρα" και μένα την πιπίλα 5 μηνων την έπιασε, δεν την ηθελε με τίποτα!8 μήνες τον θήλαζα, από τον 3ο μηνα αποκλειστικά(το πάλεψα αρκετά), αλλά πλέον ειχα αντικαταστήσει γεύματα, το γάλα ελαττώθηκε και είχε ήδη 7 δόντια που τα ακόνιζε στο μπιτζί!Ετσι, σταματησα πολύ ομαλά, ούτε εκεινος το πήρε κατάκαρδα!Το επομενο θα ήθελα έστω ένα χρονο, αλλά τοσο πολύ καιρό δεν ξερω ρε γαμωτο, θα με κουραζε πολύ. Χαρα στην υπομονή σου!! Smile
Πλάκα εχει το καλσον στη θεωρια, αλλά μαλλον έχει Βιβη και στην πραξη για το μικρο σου ε??Εμενα που δεν μου έχει αφησει μανταλακι για μανταλακι?Με το που το πιανει, το εχει ανοιξει και το εχει κανει κομματια, ειναι και επικινδυνο.Πειτε μου οτι το κανουν και σας! Και τωρα με τις βροχες η απλώστρα ειναι μεσα συνεχως!
Πολλά εγραψα, μετά πάλι ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 30 417472 !!

φακορυζο?καλοοοοοοοοοοοοοο για πες στο τελειωμα το ρυζακι?πολυ ωραιο ειναι και οαρακας με ρυζι ...
χοιρινο στο φουρνο με πατατες εχει φαει ο μικρος αρκετες φορες.

απλωστρα χωρις μανταλακια μεσα βεβαιως βεβαιως ...ασε με δεν θελω να φρικαρω...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mamavivo στις Πεμ Ιαν 12, 2012 5:49 am, 1 φορά

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Α και κάτι άλλο βρε κορίτσια μου! Δε βρίσκω φρέσκο μπακαλιάρο! Εχετε δωσει κατεψυγμενο και αν ναι τι?Εχω δωσει ίσα ισα να δοκιμασει περκα κατεψυγμενη, αλλά δεν ξερω αν κάνει και ολο ξεχνάω να ρωτησω την παιδιατρο, αφου ο κυριος έχει ξεκουφαίνειτον κοσμο από τα κλάματά του όταν πάμε! Από φρέσκο τι άλλο??Και τσιπούρα έχω δώσει κα ικοκκινόψαρο, αλλά δεν ειμαι και ψαράς να τα ξέρω όλα!Το έχουμε ξανασυζητήσει νομιζω, αλλά δεν θυμάμαι Embarassed !

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βιβή ναι!! Μετά που ψήνεται η φακή βάζεις και ρύζι, καρολίνα βαζω συνηθως! Και ρεβυθόρυζο γίνεται,αλλά δεν το έχω φτιάξει ακόμα! Ο αρακας έτσι σκέτος ή λιωμένος? Τον φοβάμαι λίγο, ειδικά αν είναι μεγάλος. Μπάμιες δεν έχω δώσει, αλλά σιγά μην φάει!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mangio έγραψε:Βιβή ναι!! Μετά που ψήνεται η φακή βάζεις και ρύζι, καρολίνα βαζω συνηθως! Και ρεβυθόρυζο γίνεται,αλλά δεν το έχω φτιάξει ακόμα! Ο αρακας έτσι σκέτος ή λιωμένος? Τον φοβάμαι λίγο, ειδικά αν είναι μεγάλος. Μπάμιες δεν έχω δώσει, αλλά σιγά μην φάει!

μπαμιες δεν μπαινουν στο σπιτι,μπλιαχχ ,ο αρακας του το λιωνω στο πιρουνακι για να το φαι .
επισης και τα φασολακια ειναι πολυ νοστιμα ,φρεσκα απο την λαικη τρελενετε ..
επισης απο τοτε που σταματησα να του φτιαχνω δικο του φαγητο ηρεμησα,αυτο το 2 κατσαρολες μου εσπαγε τα νευρα..και επισης ξαναβαλαμε τις σουπες στην ζωη μας με τον διονυσακη τωρα τρωμε και εμεις.η κοτοσουπα εχει την τιμητικη της παντα.

http://www.sintagespareas.gr/sintages/tiganites-patates-xoris-tipseis.html

και πατατες τηγανιτες χωρις τυψεις...σωθηκα..
γενικα αυτο το site με εχει βοηθησει παρα πολυ ,εχει και για παιδακια..

τιτικαααααααααααα για σενα τα λεω Very Happy Very Happy Very Happy

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mangio έγραψε:Α και κάτι άλλο βρε κορίτσια μου! Δε βρίσκω φρέσκο μπακαλιάρο! Εχετε δωσει κατεψυγμενο και αν ναι τι?Εχω δωσει ίσα ισα να δοκιμασει περκα κατεψυγμενη, αλλά δεν ξερω αν κάνει και ολο ξεχνάω να ρωτησω την παιδιατρο, αφου ο κυριος έχει ξεκουφαίνειτον κοσμο από τα κλάματά του όταν πάμε! Από φρέσκο τι άλλο??Και τσιπούρα έχω δώσει κα ικοκκινόψαρο, αλλά δεν ειμαι και ψαράς να τα ξέρω όλα!Το έχουμε ξανασυζητήσει νομιζω, αλλά δεν θυμάμαι Embarassed !
εγω του δινω μπακαλιαρακι,εχει φαει τσιπουρα και φαγκρι αυτα.αλλα πολυ αγχος το ψαρι με τα κοκκαλα,τα ματια μας 400σια που λενε.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω μονο μπακαλιαρακι της εχω δωσει.ρε κοριτσια να ρωτησω κατι που μου ηρθε τωρα.το αυγο η δικια μου δεν το τρωει της ερχεται να τα βγαλει.αν της το κανω ομελετα ή αυγα με ντοματα πειραζει;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις