Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
30 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 30 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 40]

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:εγω μονο μπακαλιαρακι της εχω δωσει.ρε κοριτσια να ρωτησω κατι που μου ηρθε τωρα.το αυγο η δικια μου δεν το τρωει της ερχεται να τα βγαλει.αν της το κανω ομελετα ή αυγα με ντοματα πειραζει;
οχι μια χαρα ,οπως θες δωστης το ,ακομα και αυγοφετα με λιγο γαλα.πεντανοστιμο,πω πω αυτο θα του φτιαξω το απογευμ,α.
τωρα διαβαζα μια συνταγη για γιουβαρελακια ,ευκολη ,θα την κανω αυριο το πρωι,εχω μισο κιλο κιμα οποτε οκ.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
grammatiki έγραψε:εγω μονο μπακαλιαρακι της εχω δωσει.ρε κοριτσια να ρωτησω κατι που μου ηρθε τωρα.το αυγο η δικια μου δεν το τρωει της ερχεται να τα βγαλει.αν της το κανω ομελετα ή αυγα με ντοματα πειραζει;
οχι μια χαρα ,οπως θες δωστης το ,ακομα και αυγοφετα με λιγο γαλα.πεντανοστιμο,πω πω αυτο θα του φτιαξω το απογευμ,α.
τωρα διαβαζα μια συνταγη για γιουβαρελακια ,ευκολη ,θα την κανω αυριο το πρωι,εχω μισο κιλο κιμα οποτε οκ.

επειδη θα ειναι τηγανητο για αυτο το λεω ρε συ.τι να πω θα το δοκιμασω και βλεπουμε.

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γραμματική, μια χαρά ωραιότατο ειναι και έτσι!! Του τα εχω κανει και αυτα για απογευματινο, αν και σιχαινομαι τρομερα το αυγο!Εμενα τρελαινεται στο αυγο(φτου φτου!), αν και τα παραπάνω απογευματινα δεν τα τρωει παντα ολα, γιατι δεν το βλεπει το αυγο Wink !!
Νομιζω πρεπει να κανω και καμια δουλιτσα, ουφ Crying or Very sad !!
Σας αφηνω ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 31 417472
Βιβη, αυγοφετα???Θα μας κανει καλο αυτη η ανταλλαγη αποψεων ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 31 654316 !!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mangio στις Πεμ Ιαν 12, 2012 6:11 am, 1 φορά

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
mamavivo έγραψε:
grammatiki έγραψε:εγω μονο μπακαλιαρακι της εχω δωσει.ρε κοριτσια να ρωτησω κατι που μου ηρθε τωρα.το αυγο η δικια μου δεν το τρωει της ερχεται να τα βγαλει.αν της το κανω ομελετα ή αυγα με ντοματα πειραζει;
οχι μια χαρα ,οπως θες δωστης το ,ακομα και αυγοφετα με λιγο γαλα.πεντανοστιμο,πω πω αυτο θα του φτιαξω το απογευμ,α.
τωρα διαβαζα μια συνταγη για γιουβαρελακια ,ευκολη ,θα την κανω αυριο το πρωι,εχω μισο κιλο κιμα οποτε οκ.

επειδη θα ειναι τηγανητο για αυτο το λεω ρε συ.τι να πω θα το δοκιμασω και βλεπουμε.

βρε με ελαχιστο λαδακι,η μαμα μου κανει αυγο και αντι για λαδι,βαζει νερο και γινετε,αλλο κουφο και αυτο,για να ειναι λεει ελαφρυ.

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια και απο μενα τι μου κανετε?διαβαζω συνταγες απο φαγητα εε?εγω σημερα εκανα λαχανοντολμαδες και εφαγε και η μικρη,οσο για ψαρακια ο αντρας μου δουλευει σε ψαραδικο και μου φερνει καθε βδομαδα φρεσκο μπακαλιαρο και το κανω ψαροσουπα τρελενε η μικρη,χοιρινο δεν τιν εχω δωσει ακομα,οταν τιν κανω οτιδηποτε με κιμα περνω παντα μοσχαρισιο.αχ κοριτσια το ζουζουνι μου ακομα δεν εμαθε τα ελληνικα μιλαει και αγλικα χιχιχιχ τρομαρα τις,εχθες μας λεει μπαι μπαι,επισης περνει ενα βιβλιο το βαζει στο κεφαλι και προσπαθει να μην τις πεσει,το εχει δει στο dvd τις μπαρμπη ,εχθες χτυπησε στο τραπεζι και ματωσε τα χειλια τις αλλα δεν εκλαψε καθολου ,εμενα μου κοπηκα ν τα ποδια.ρε κοριτσια τα δικα σας σηκωνουν χερι?εμενα με εχει σαπισει στις σφαλιαρες...εντομεταξυ οταν παει να σηκωσει χερι τις λεω κακο και μετα με χαιδευει για λιγο τσουπ τρωει και μια σφαλιαρα,δεν τιν μαλωνο κανω οτι δεν με πειραζει για να μην το βρει παιχνιδη..πιστευω φαση ειναι και θα περασει.τωρα αρχισα και ψαχνω για δουλεια και τιν αφησα για λιγο στιν γιαγια και στον παππου με πηραν τηλ και μου λενε αργεις?αυτη αρχισε και κλαιει...απο αυτο καταλαβα οτι εαν βρω γρηγορα θα περασω πολλα με τιν μικρη μου,μεχρι να με ξεσυνηθισει. Very Happy

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πω πω αυτο με το αργεις μου την δινει καμια φορα.τεσπα.
παλι καλα που δεν χτυπησε σοβαρα η ζου ζου.
και εμενα απλωνε χερι τωρα το εχει κοψει ,μου τραβαγε τα μαλλια ,του τα τραβαγα και εγω,με δαγκωνε?τον δαγκωνα..ολα αυτα βεβαια σιγα σιγα αλλα τον ενοχλουσαν,οποτε ΤΕΛΟΟΟΣ.σου λεει ασε γιατι δεν με παιρνει.\
φαση ειναι και θα περασει.που ψαχνεις στο ιντερνετ για δουλεια?χαμος ρε παιδι μου δεν υπαρχει τιποτα εκει ΕΞΩΩΩΩ.ελπιζω κατι να βρεις Very Happy Very Happy

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα νε δεις ενα μωρο δεν μπορουν να ξεγελασουν ,εντομεταξυ εχθες πηγα να αφησω ενα βιογραφικο και αφησα τιν πεθερα μου σπιτι εκτος οτι δεν μπορεσε να ηρεμησει τιν μικρη μου οταν εφτασα σπιτι βρηκα οχι μονο τιν πεθερα ....πεθερο ,συνηφαδα,κουνιαδο,Ε.Λ.Ε.Ο.Σ 4 ατομα και ενα σπιτι ανω κατω,δηλαδη εαν βρω που δυσκολα το κοβω εχω απελπιστει ...θα γυρναω και θα γινετε χαμος!οσο για δουλεια ειμαι νοσηλευτρια και εχω αναλογη προιπηρεσια σε αυτο,δεν θελω σε κλινικες γιατι ειναι κυκλικο ωραριο νυχτες απογευμα πρωι,ψαχνω κατι σε ιατρειο.εχθες βρηκα κατι αλλα για να σε παρουν πρεπει να σε κοσκινισουν.ψαχνω στο ιντερνετ, ψαχνεις και εσυ για δουλεια?

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:εμενα νε δεις ενα μωρο δεν μπορουν να ξεγελασουν ,εντομεταξυ εχθες πηγα να αφησω ενα βιογραφικο και αφησα τιν πεθερα μου σπιτι εκτος οτι δεν μπορεσε να ηρεμησει τιν μικρη μου οταν εφτασα σπιτι βρηκα οχι μονο τιν πεθερα ....πεθερο ,συνηφαδα,κουνιαδο,Ε.Λ.Ε.Ο.Σ 4 ατομα και ενα σπιτι ανω κατω,δηλαδη εαν βρω που δυσκολα το κοβω εχω απελπιστει ...θα γυρναω και θα γινετε χαμος!οσο για δουλεια ειμαι νοσηλευτρια και εχω αναλογη προιπηρεσια σε αυτο,δεν θελω σε κλινικες γιατι ειναι κυκλικο ωραριο νυχτες απογευμα πρωι,ψαχνω κατι σε ιατρειο.εχθες βρηκα κατι αλλα για να σε παρουν πρεπει να σε κοσκινισουν.ψαχνω στο ιντερνετ, ψαχνεις και εσυ για δουλεια?
οχι ψαχνουν οι αδελφες μου βασικα και ξερω τι χαμος γινετε...ευχομαι να βρεις κατι οπως το θες και μετα θα τους βαλεις σε σειρα μην ανησυχεις.

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ακριβως το προβλημα στιν προκειμενη περιπτωση ειναι να βρω.απο εκει και περα ολα θα μπουν στιν θεση τους!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μολις ανακαλυψα οτι εχω 7 μερες καθυστερηση,χαμπαρι το χαπατο δεν πηρα,ελπιχω να ερθει περιοδος...θα σας ενημερωσω παραυτα...τωρα παω να λιποθυμησω πουθενα... Very Happy Very Happy

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:μολις ανακαλυψα οτι εχω 7 μερες καθυστερηση,χαμπαρι το χαπατο δεν πηρα,ελπιχω να ερθει περιοδος...θα σας ενημερωσω παραυτα...τωρα παω να λιποθυμησω πουθενα... Very Happy Very Happy


χαχαχαχαχα λες να εισαι εγκυος;

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
mamavivo έγραψε:μολις ανακαλυψα οτι εχω 7 μερες καθυστερηση,χαμπαρι το χαπατο δεν πηρα,ελπιχω να ερθει περιοδος...θα σας ενημερωσω παραυτα...τωρα παω να λιποθυμησω πουθενα... Very Happy Very Happy


χαχαχαχαχα λες να εισαι εγκυος;
ποσα να αντεξω πια?
αχχαχααχχα θα δειξει βρε ,θα σου πω...

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
grammatiki έγραψε:
mamavivo έγραψε:μολις ανακαλυψα οτι εχω 7 μερες καθυστερηση,χαμπαρι το χαπατο δεν πηρα,ελπιχω να ερθει περιοδος...θα σας ενημερωσω παραυτα...τωρα παω να λιποθυμησω πουθενα... Very Happy Very Happy


χαχαχαχαχα λες να εισαι εγκυος;
ποσα να αντεξω πια?
αχχαχααχχα θα δειξει βρε ,θα σου πω...


εμενα μου ηρθε μια βδομαδα νωριτερα.μια χαρα μας βρισκω και τις 2.

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
λες να εισαι εγκυος?ευχομαι εαν το θελετε να ερθει.

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:κοριτσια που μενετε?ξερω οτι η τιτικα μενει περιστερι και η σωτηρια ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ,εγω ηλιουπολη και συντομα ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ .εσεις?
εγω αλεξανδρουπολη.

mamavivo έγραψε:μολις ανακαλυψα οτι εχω 7 μερες καθυστερηση,χαμπαρι το χαπατο δεν πηρα,ελπιχω να ερθει περιοδος...θα σας ενημερωσω παραυτα...τωρα παω να λιποθυμησω πουθενα... Very Happy Very Happy
βρε λες?

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Sot2010 έγραψε:
Angie_77 έγραψε:

Σωτηρία μου πεθεροκαμμένη κι εσύ ε??
Κι εμένα μια άλλη φορά πέρσυι τέτοια εποχή που η Έλενα ήταν 6-7 μηνών, της λέω αν βάλεις το παιδί στο καρεκλάκι φαγητού να το ταίσεις, δέστο καλά.
Μόλις γύρισα σπίτι την είχε την μικρή στο καρεκλάκι άδετη παρακαλώ Mad Mad Mad και της είπα να το δέσει και λέει γιατί αφού δεν πέφτει Shocked Shocked Shocked Την προηγούμενη μέρα ήταν εδώ να δει που μου γλυστρούσε το παιδί ???? Ήθελε να κάνει ότι της έλεγε το βλαμένο το μυαλό της η κυρία. Έχει και ένα μεγαλύτερο εγγόνι 21 μηνών και μπερδεύεται πολύ. Νομίζει πώς ό,τι κάνει εκείνο θα κάνει και το δικό μου !!! Συγκρίνει κατάλαβες. Ασυναίσθητα μερικές φορές αλλά φοβάμαι μην του κάνει καμιά ζημιά κατά λάθος Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Καλημέρα Angie μου! Πωπω! Τόσα μα τόσα κοινά!!! Και η δικιά μου τα ίδια κάνει και σήμερα της έπεσε απο τον καναπέ! Δεν έπαθε τίποτα μου λέει, εγώ τρόμαξα!!! Shocked Shocked Shocked Επίσης συγκρίνει συνέχεια με τα εγγόνια του αδερφού της. Αυτοί του δίνουν αυτό, αυτοί κάνουν εκείνο...κι εγώ απαντάω! "Χέσ%%^&α" της λέω. Αυτοί ας κάνουν οτι θέλουν με τα παιδιά τους κι εγώ θα κάνω ότι θέλω με το παιδί μου! ΔΕ Μ'ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ Τ'ΑΝΙΨΙΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ!!!Κακό είναι;;;
Και για να μην παρεξηγηθώ! Όχι οτι δε μ'ενδιαφέρουν τα παιδιά τους! Προς Θεού! Απλά δεν έχω πρότυπα στην ανατροφή του παιδιού μου! Λειτουργώ μόνο με το δικό μου ένστικτο!

Αν είναι δυνατόν να της πέσει από τον καναπέ και να κάνει σαν να μην τρέχει τίποτα!!! Αναισθησία παιδάκι μου!!!! Κι εμένα η δικιά μου πήρε σήμερα στις 22.00 τηλέφωνο σπίτι Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil και μόλις είχα κοιμήσει την μικρή !!! Από τις σπάνιες φορές που κοιμάται τόσο πολύ νωρίς. Και το σήκωσα αμέσως και της μίλησα χαμηλόφωνα και αυτή γελούσε όταν της είπα ότι κοιμάται το παιδι Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Έτσι μου ήρθε να την βρίσω !!!
Καλά κάνεις και δεν έχεις πρότυπα. Απλά την σύγκριση την έχουμε στο αίμα μας. Κι εγω καμιά φορά απο μεσα μου λεω "να της ξαδέρφης μου, της συνυφάδας μου, κάνει αυτό π.χ, εμείς ποτε θα το κάνουμε??" Και μετά συνειδητοποιώ τι κάνω και με βρίζω. Εγώ σε μια συγγενή τώρα τα Χριστούγεννα της την είπα!!! Α αμάν πια. "Ο Βαγγελάκος κάθεται στην αγκαλιά μου και δεν κλαίει ενώ η Έλενα δεν παέι σε κανένα και γκρινιάζει". Κι εγώ κοιτώντας το παιδί μου της είπα ότι δεν κάνει να κάνουμε συγκρίσεις γιατί δεν είναι σωστο!!! Και να φανταστείς ότι εγώ δεν μιλάω εύκολα. Καθόλου εύκολα αλλά με έφερε στα όρια.!!!
Πάλι πολλά έγραψα Rolling Eyes :rol
l:

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 31 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 31 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 31 417472

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλά μου κοριτσάκια τι κάνετε?? Σας άφησα στην 35 σελίδα και φτάσατε στην 39 Very Happy Very Happy Μπράβο σας. Από τα λίγα που διάβασα έχω να πω τα εξής:

Εγώ της δίνω αλεσμένο μόνο το μεσημεριανό (που το τρώμε απόγευμα είπαμε με την γειτόνισα) γιατί αλλιώς δεν πρόκειται να φάει ποσότητα και εφόσον είναι ολιγόφαγη γενικά της το αλέθω. Τρώμε ακόμα κοτόπουλο και μοσχάρι σούπα. Τίποτα άλλο Shocked Shocked Δεν θέλει ούτε όσπρια, ούτε μακαρονοειδή, ούτε λαδερά. Μόνο τα δοκιμάζει καταλάβατε?? Είναι της δοκιμής εμένα. Τρώει κάνα δυο κουταλίτσες και εντάξει χόρτασε Razz Razz Razz Δεν ξέρω τι θα κάνω με αυτό το θέμα.

Αλικάκι μου ένα δίκιο τό χεις για το γάλα. Θα κάνω όπως μου λες και θα σου πω αν το πιει με περισσότερη όρεξη.

Στο κρεβατάκι της μικρής μου έχω μόνο δύο εικονίτες κάτω από το σελτεδάκι και τίποτα άλλο. Δεν τα έχει ανακαλύψει ακόμα δεδομένου ότι την κούνια της έχει στο κλάσιμο γενικότερα Razz Razz Razz

Βιβή μου τραβάω μεγάλο ζόρι το ξερω αλλά και τι να κάνω?? Κ όσο ήταν εδώ ο άντρας μου, δεν έγινε κάποια αρχή για να κόψουμε το πολύ στήθος γιατί κι αυτός την λυπάται που κλαίει και μια από τα ίδια. Είδωμεν!!!
Τώρα είδα το ποστ περί καθυστέρησης. Βιβή μου αν είσαι έγκυος με το καλό κοπέλα μου και υπομονή. Ξέρω είναι πολύ δύσκολα με τον ταρζανάκο ακόμα μικρό αλλά τα μωρά πάντα είναι ευτυχία!!!

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mangio έγραψε:Γεια σας μανούλες!! καλέ τι κρύο είναι αυτό ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 31 534787 ??Μπορει κα ινα χιονίσει εδώ, για να δουμε!!
Ποτε μπαίνετε καλέ το πρωι?? Οσο για τα επαγγελματα,τριτοδεσμίτισσα εδώ!! Οι κάτω των 30 θυμούνται τη δέσμη Razz??Εστω ακουστά Laughing ? Εγω έχω κι άλλα παιδιά εκτός από τον δικό μου, ειμαι νηπιαγωγός! Πολλές φορές τα παιδιά μπερδεύονται και με λένε "μαμά" και μετά σκάνε στα γέλια:ιιιιιι μαμά την είπε Laughing !! και τους λέω ότι μαμα είμαι και γω! Βέβαια με έχουν πει και γιαγιά και θεία!! Και καλά το θεία, αλλά το γιαγιά Rolling Eyes Very Happy ??
Σημερα Αλικάκι το μενού του μικρού έχει φακόρυζο.Εμεις ομως άλλο, γιατι έκανα μπριζόλες και δεν του έχω δώσει ακόμα χοιρινό, εσεις?Ωράια η ερώτηση σου παντως ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 31 654316 !! Αλλά μονο τι τρώνε τα μικρά μας όχι εμεις ε Razz !!
Γεωργία02/7/10 να την χαίρεσαι την πεθερά σου!Τι να πω No !!

Το νυφουλάκι μου τι κάνει?? Πάντως "συμπεθέρα" και μένα την πιπίλα 5 μηνων την έπιασε, δεν την ηθελε με τίποτα!8 μήνες τον θήλαζα, από τον 3ο μηνα αποκλειστικά(το πάλεψα αρκετά), αλλά πλέον ειχα αντικαταστήσει γεύματα, το γάλα ελαττώθηκε και είχε ήδη 7 δόντια που τα ακόνιζε στο μπιτζί!Ετσι, σταματησα πολύ ομαλά, ούτε εκεινος το πήρε κατάκαρδα!Το επομενο θα ήθελα έστω ένα χρονο, αλλά τοσο πολύ καιρό δεν ξερω ρε γαμωτο, θα με κουραζε πολύ. Χαρα στην υπομονή σου!! Smile

Σ'ευχαριστώ Mangio μου για την υπομονή. Την έχω και μεγάλη Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Τι να την κάνω μωρέ?? Την λυπάμαι. Και αυτές τις μέρες σκέφτομαι ότι ίσως φταίω κι εγώ λιγάκι γιατί με το παραμικρό κλάμα την έβαζα στο στήθος και έπαθε εξάρτηση μάλλον. Ξέρω κι εγώ?? Και μια άλλη ξαδέρφη μου που τα παιδάκια της τρώγανε από όλα τα φαγητά και ποσότητα, μέχρι 18 μηνών τα θήλασε και μετά κλαίγανε και οι μικρές και η μαμά!!!! Η Ελενίτσα μου καλά είναι Δόξα το Θεό δεν την ξαναέπιασε πόνος (αν ήταν πόνος από δόντι και όχι ανεξήγητο κλάμα). Όσον αφορά την δίαιτα της Δευτέρας Laughing Laughing , προσπαθώ αλλά παρασύρομαι. Άσε που φτιάχνω όλο γλυκά και μετά τα τρώω μόνη μου Razz Razz Razz Πάντως η προσπάθεια μετράει, έτσι δεν λένε?? Το βραδινό θέλω να κόψω άλλα ακόμα δεν έχω κάνει και πολλά πράγματα !!!

Πλάκα εχει το καλσον στη θεωρια, αλλά μαλλον έχει Βιβη και στην πραξη για το μικρο σου ε??Εμενα που δεν μου έχει αφησει μανταλακι για μανταλακι?Με το που το πιανει, το εχει ανοιξει και το εχει κανει κομματια, ειναι και επικινδυνο.Πειτε μου οτι το κανουν και σας! Και τωρα με τις βροχες η απλώστρα ειναι μεσα συνεχως!
Πολλά εγραψα, μετά πάλι ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 31 417472 !!

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
crazymommy έγραψε:
mamavivo έγραψε:
Sot2010 έγραψε:
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακι τι κανεις;

Καλά είμαι κουκλίτσα μου! όσο καλά μπορούμε να είμαστε με αρρωστούλικα τα παιδάκια μας...έπεσε δουλειά γι'αυτό εξαφανίστηκα για λίγο.....
τι δουλεια κανεις σωτηρία?και εσυ τιτικα?και οσες δουλευουν ?

Μαθηματικοστατιστικός είμαι και ασχολούμαι με στατιστικές αναλύσεις, δουλειά γραφείου... Cool

Σωτηρία μου κουράγιο και περαστικούλια σας!!!!!!!!!!

Sot2010 έγραψε:
crazymommy έγραψε:

Γεια σου Αντζούλα μου!!!!!
Καλέ, δεν έχω παράπονο από τον ύπνο της μικρής, παιδάκι είναι και θα ξυπνάει πότε-πότε. Αν και στην συγκεκριμένη περίπτωση ήταν δικαιολογημένη. Απόψε ξεράθηκε σερί και την ξύπνησα εγώ στις 10...

Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου με το γάλα και τα φρούτα, μιας και γενικά είναι ολιγοφαγούσα-μοντελάκι η μικρούλα Έλενα! Δεν μπορείς βέβαια να κάνεις και πολλά αν το παιδί αρνείται, μόνο πολύ-πολύ αργή πρόοδο αν βλέπεις, τότε σίγουρα θα είστε σε καλό δρόμο! Άμα της αρέσει περισσότερο το φρέσκο γάλα, γιατί να την πιέσεις να πιει από τ' άλλα; Αλλά, όπως αναφέρθηκε, προσπάθησε να της το δίνεις με διαφορετικούς τρόπους, να γίνει σαν παιχνιδάκι. Επίσης, βοηθάει πολύ αν βλέπει κι εσένα να κάνεις το ίδιο εκείνη την ώρα... Πάντως, για τα κιλά που σου είπε η Σωτηρία μου, εγώ νομίζω ότι δεν πρέπει να ανησυχείς τόσο. Είναι και στο σκαρί του παιδιού το πόσο βάρος θα έχουν και αν δεν ανησυχεί ο παιδίατρος, ο,τι και να λέμε εμείς... Εμάς τόσα και τόσα τρώει και είναι μόλις 1 κιλό παραπάνω.

Αυτό φοβάμαι κι εγώ με τα θερμόμετρα, ότι δηλαδή η μικρή μου δεν κάθεται καθόλου. Ακόμα και με εκείνο του μετώπου, καταλαβαίνει τι πάω να κάνω και κουνάει επίμονα δεξιά-αριστερά το κεφαλάκι της για να με εμποδίσει! Καταλαβαίνεις λοιπόν, ως ομοιοπαθούσα...

Α, για τα φρούτα, εμείς έχουμε από την Κρήτη, που υποτίθεται πως είναι πιο γλυκά, αλλά και αυτά εμενα μου φαίνονται ξινά! Πάντως η μικρή τα τρώει μια χαρά, δε μασάει!!! Τι να πω, είναι και στο παιδί... Rolling Eyes

Να μου φιλήσεις τη γλυκιά Έλενα (άλλο που δεν ήθελες, ευκαιρία έψαχνες, χαχαχ!)

Αχ, βρε κορίτσια δε σας προλαβαίνω και όλο εκτός θέματος είμαι!!! Δεν κατάλαβα οτι η Αντζούλα ξεκίνησε ήδη το γαλατάκι στην κορούλα της!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 31 667478
Αυτό για το βάρος το είπα γιατί ξέρω οτι στο χρόνο πάνω τα μωράκια πρέπει να έχουν τριπλασιάσει το βάρος τους! Δεν ξέρω πόσα κιλά γεννήθηκε η Έλενα αλλά μου φάνηκε λίγο μικρό το νουμεράκι! Μπορεί όπως λέτε να είναι το σκαρί του παιδιού.Γι'αυτό είπα μα ρωτήσει τον παιδίατρο. Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να αναστατώσω καμία! Φιλούρες!

Χαχα, είσαι newbie εσύ, γι' αυτό και δεν έχεις συνηθίσει... να μην προλαβαίνεις!!!!
Η Άντζυ μας θηλάζει ακόμα κατά βάση, αλλά κατά καιρούς, όπως και τώρα προσπαθεί να το κόψει και να το αντικαταστήσει με ξένο γάλα. Το θέμα της είναι ότι η μικρή είναι μέσα στην άρνηση γενικότερα, σε ο,τι αφορά τη διατροφή, και θέλει μόνο μπυζί. Ξέρω, είναι πολύ δύσκολη περίπτωση και σίγουρα αγχώνεται πολύ γιατί αντικειμενικά, όπως λες κι εσύ είναι μικρό το βάρος της. Αλλά και πάλι, πιστεύω (αλλά κυρίως ο παιδίατρος πιστεύει κι αυτό μετράει) ότι δεν είναι κάτι το ανησυχητικό. Μεγαλώνοντας, πιστεύω, που θα καταλαβαίνει και περισσότερα, θα τρώει μια χαρούλα το φαγάκι της! Και απλά θα το θυμάται όλο αυτό απλά σαν μια ταλαιπωρία... από τις πολλές που έχουμε να τραβήξουμε εμείς οι μανούλες, αλλά χαλάλι, ας είναι καλά τα παιδάκια μας!!!!!!!!!
Ας με διορθώσει και η Άντζυ μας αν κάνω κάπου λάθος! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 31 417472

Respect Respect Respect Respect
Καλά Αλίκη μου με ξέρεις τόσο πολύ ε!!!! Να βρε πως φαίνονται οι φίλοι οι σωστοί!!!! Και οι άλλες μανούλες οι πιο παλιές από την ομάδα μας, ξέρουν την ιστορία μου, αλλά όλα όσα έγραψες ήταν λες και τα έλεγα εγώ!
Δεν μπαίνω πάλι συχνά στο φόρουμ, γιατί η μικρή έχει κολλήσει με τα ζουζούνια (παππου παππου λέει όταν θέλει να έρθουμε στο κομπιούτερ Laughing Laughing) και θέλει να την παίρνω αγκαλιά και για κάθε ένα από τα 50 τραγούδια από την playlist, μου λέει συνέχεια "άο" (άλλο). Τα έχει βαρεθεί όλα και μου είναι αδύνατον να συγκεντρώνομαι για να απαντάω!!

Προσπαθώ πάντως ε??

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Sot2010 έγραψε:
Angie_77 έγραψε:

Καλή λύση η πιπίλα Σωτηρία μου αλλά εμένα την έφτυνε από νεογέννητο. Δεν την ήθελε ούτε αργότερα που ξαναδοκίμασα. Μόνο την μέρα μπορεί να της την δώσω για λίγο να την δαγκώσει για τα δοντάκια που την ανακουφίζει το καουτσούκ, και αυτό ήταν. Για ύπνο δεν το συζητώ. Ούτε νερό θέλει τα βράδια όταν ξυπνάει. Άλλος χαμός.
Η μικρή επειδή δεν τρώει πολύ φαγητό γενικότερα (8990 είμαστε από κιλά) και κάποιες από τις φορές που θηλάζει πίνει και γάλα. Όσο έχω δηλαδή τώρα πια. Αλλά περισσότερο το έχει για παρηγοριά, ζεστασιά, αγκαλίτσα, κλπ.
Το βράδυ από τις 22.00 περίπου και μέχρι να κοιμηθεί 00.00-01.00, έρχεται στο στηθος κάθε 20 λεπτά ίσως και περισσότερο. Για παιχνίδι. Και έτσι την κοιμίζω. Πάνω στο στήθος το οποίο θέλει όλη την μέρα!!
Πηρα και το "κοιμήσου παιδί μου" αλλά δεν το εφάρμοσα γιατί ξέρω απο τώρα ότι αν την ακουω να κλαίει πολύ και συνέχεια θα ενδώσω και δεν κάνει. Πιστεύω κάποια στιγμή να σταματήσει να θηλάζει τόσο πολύ.

Βρε κουκλίτσα μου, με όλο το θάρρος...ο παιδίατρος τι σου λέει για το βάρος του παιδιού; Μου φαίνεται πολύ αδυνατούλα η μπουμπού σου! Μήπως πρέπει σιγά σιγά ν' αρχίσει το "ξένο" γαλατάκι; Βέβαια θα μου πεις οτι όσο λίγο και να παίρνει απο 'σενα είναι αντισώματα για εκείνη αλλά μήπως θέλει συμπλήρωμα;
Χωρίς παρεξήγηση κουκλίτσα μου γιατί ξέρω πόσο ευαίσθητες είμαστε όλες σ' αυτό το θέμα.

Σωτηρία μου η παιδίατρος μου έχει πει ότι είναι σε φυσιολιγικά πλαίσια η Έλενα γι'αυτό δεν είμαι πολύυυυ αγχωμένη. Αν μου πει οτιδήποτε περί κιλών τότε θα ανησυχήσω. Δεν παρεξηγιέμαι σου έχω πει ρώτα ό,τι θες Very Happy Very Happy
Και η παιδίατρος μου εχει πει ότι πρέπει να της δίνω ξένω πλέον αλλά μου φαίνεται βουνό το όλο θέμα. Δηλ, να την αφήνω να κλαίει ασταμάτητα για 1-2 βδομάδες μέχρι να τον κόψει τον βραδινό θηλασμό τουλάχιστον. Μέχρι ένα σημείο μου πιπίλιζε τα αυτιά γί'αυτό το θέμα αλλά αφού είδε κι απόειδε με εμένα, τα παράτησε Razz Razz
Η μικρή γεννήθηκε 3.060 κιλά, κανονικά δηλ, αλλά μπορεί να έχει πάρει από μενα. Όταν ήμουν μωρό έτρωγα μόνο την "κερμπερ" την κρεμούλα (το μισό βαζάκι δηλ,) όλη μέρα και άντε και κανένα αυγό. Μέχρι που έβγαλα το δημοτικό τα ποδαράκια μου ήταν καλαμάκια Razz Razz Razz
Μου τα λέει η μάνα μου δηλαδή και πιστεύω ότι ίσως είναι και κληρονομικό. Θα δείξει. Φιλάκια και να λες ό,τι νομίζεις πως είναι σωστό δεν με πειράζει είπαμε ε??

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
crazymommy έγραψε:
Angie_77 έγραψε:
crazymommy έγραψε:Κορίτσιααααααα έχω πεθάνειιιιιιιιι με τη μανταρινοσυζήτηση, είστε άπαιχτες!!!!!!! Laughing Laughing Laughing
Πάντως, δεν αποκλείεται να το φάει και σε κομματάκια μη-αλεσμένο η μικρή σου Γραμματικούλα μου! Δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις!
Η δικιά μου από φρούτα τρώει τώρα πορτοκάλι (τελικά της αρέσει πολύ!), μανταρίνι και μπανάνα. Κανένα από αυτά αλεσμένο, και για την ακρίβεια τη μπανάνα απλώς της την ξεφλουδίζουμε και τη δαγκώνει μόνη της κανονικά!

Όσο για τα φιλιά, ποια μανούλα δε φιλάει τα ζουζουνάκια της; Άλλες λιγότερο, άλλες περισσότερο. Εγώ θέλω να τη φάω, όχι απλώς τη φιλάω, αλλά τώρα που είμαι κρυωμένη το αποφεύγω και μου είναι πολύ δύσκολο ρε γμτ! Αλλά τελευταία, έρχεται και με φιλάει κι αυτή! Καλά, εκεί τρελαίνομαι!!!!!!!!!!!!!!

Το γρουσουζέψαμε το θέμα του ύπνου και τελικα η ζουζουνίτσα μου ξύπνησε κατά τις 2πμ και ήθελε να παίξει μέχρι τις 4! Αλλά νομίζω πως φταίει που την έβαλα σε υπνόσακο με τα πόδια μέσα (γιατί κανονικά κοιμάται σε υπνόσακο-φορμάκι) και προσπάθησε να τουμπάρει μέσα στον ύπνο της αλλά δεν τα κατάφερε... Τελικά την ξαναέβαλα στον παλιό υπνόσακο και να δούμε πότε θα τον πλύνουμε κι αυτόν!!!

Μπρρρρ πολύ κρύο αυτές τις μέρες και δεν μπορούμε να βγάλουμε καμιά βόλτα τα μικρούλια μας, θα μου ξεσαλλώσει πάλι μέσα στο σπίτι...!

Α, το θερμόμετρο, το ξέχασα! Κι εγώ είμαι από τις... τρελές που καταλαβαίνουν το αν έχει πυρετό ακουμπώντας της και ακόμα καλύτερα φιλώντας την στο μετωπάκι της. Και περιέργως πάντα πέφτω μέσα. Είτε σε εκείνη, είτε στον αντρούλη μου. Μόνο σε μένα δε μπορώ να το εφαρμόσω, για ευνόητους λόγους! Laughing Φυσικά, τσεκάρω και με το θερμόμετρο (ένα ψηφιακό μετώπου αλλά μας το διέλυσε η μικρή και τώρα ξανασκέφτομαι για άλλο). Αλήθεια, στη μασχάλη τους το φοράτε; Και πώς κάθονται ακίνητα; Γιατί στη δικιά μου αδύνατο να το πετύχω αυτό... Rolling Eyes Σωτηρία μου είναι αξιόπιστο το θερμόμετρο μετώπου που έχεις εσύ;

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 31 417472

Αλίκη μου γεια σου. Μην στεναχωριέσαι για το θέμα του ύπνου καλέ. Και της συνυφάδας μου (άσχετο δεν με έχει πάρει τηλ για Καλή Χρονιά αλλά δεν την παίρνω κι εγώ) που είναι 21 μηνών και κοιμάται πάντα σερί από τότε που γεννήθηκε, ένα βράδυ ξύπνησε κατά τις 04.00 νομίζω και ήθελε κι αυτός παιχνίδια. Ίσως να είναι φάση ανάπτυξης. Τόσα πολλά που διαβάζω πλέον έγινα και συμβουλάτορας τρομάρα μου Razz Razz Razz

Εμένα φρουτάκια δεν τρώει καθόλου. Της έδινα αχλάδι το πρωί κανονικά όχι αλεσμένο, το έτρωγε το μισό αλλά τις τελευταίες μέρες δεν το θέλει. Από μπανάνα να μην την δει ζωγραφιστή όπως και το μανταρίνι επίσης. Πορτοκάλια που να βρεις γλυκά ?? Έιχε φέρει ο κουμπάρος μας μια φορά από Σπάρτη και ήτανε λές και είχανε ζάχαρη !! Που να τα βρεις αυτά όμως !!!

Σήμερα δοκίμασα να της δώσω σε μπουκάλι γυάλινο να δοκιμάσει το γάλα της νεστλε το νεσλακ +1, αλλά δεν το έπινε ούτε αυτό. Τελικά μόνο από το φρέσκο πίνει λίγο αλλά ούτε 50ml. Οπότε έχω αγχωθεί λίγο με αυτό το θέμα και με τα φρούτα. Τι να σου πει και η παιδίατρος άμα το παιδί δεν τρώει??

Όσο για τα θερμόμετρα, έδωσα στην μάνα μου του υδραργύρου γιατί φοβάμαι για το παιδί, και πήρα ηλεκτρονικό που μπαίνει στη γλώσσα, στην μασχάλη και στον πωπό νομίζω, αλλά γίνεται πανικός Αλίκη μου. Μόλις πάω να της το βάλω στη μασχάλη, τρελαίνεται στο κλάμα. Στον πωπό δεν το συζητώ αλλά αυτό το μετώπου ακριβούτσικο μου φαίνεται και δεν ξέρω αν είναι και αξιόπιστο. Πάντως κι εγώ ακριβώς όπως εσύ. Δυο φορές που μου έχει κάνει πυρετό ως τώρα, από το μέτωπο που την φίλισα το κατάλαβα με την μία. Μετά της έβαλα θερμόμετρο και βεβαιώθηκα. Αμα φιλάς το παιδάκι σου πολύ, έχει και ένα καλό γιατί καταλαβαίνεις πότε είναι πιο ζεστό Wink

Φιλιά στην Δανάη !!!

Γεια σου Αντζούλα μου!!!!!
Καλέ, δεν έχω παράπονο από τον ύπνο της μικρής, παιδάκι είναι και θα ξυπνάει πότε-πότε. Αν και στην συγκεκριμένη περίπτωση ήταν δικαιολογημένη. Απόψε ξεράθηκε σερί και την ξύπνησα εγώ στις 10...

Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου με το γάλα και τα φρούτα, μιας και γενικά είναι ολιγοφαγούσα-μοντελάκι η μικρούλα Έλενα! Δεν μπορείς βέβαια να κάνεις και πολλά αν το παιδί αρνείται, μόνο πολύ-πολύ αργή πρόοδο αν βλέπεις, τότε σίγουρα θα είστε σε καλό δρόμο! Άμα της αρέσει περισσότερο το φρέσκο γάλα, γιατί να την πιέσεις να πιει από τ' άλλα;
Αχ και βάχ.... Laughing Laughing Δεν την πιέζω απλά κάνω δοκιμές!!! Το είχα στο ντουλάπι το νεσλακ και είπα να κάνω μια δοκιμούλα αλλά τίποτα Αλικάκι μου!!!
Αλλά, όπως αναφέρθηκε, προσπάθησε να της το δίνεις με διαφορετικούς τρόπους, να γίνει σαν παιχνιδάκι. Επίσης, βοηθάει πολύ αν βλέπει κι εσένα να κάνεις το ίδιο εκείνη την ώρα... Πάντως, για τα κιλά που σου είπε η Σωτηρία μου, εγώ νομίζω ότι δεν πρέπει να ανησυχείς τόσο. Είναι και στο σκαρί του παιδιού το πόσο βάρος θα έχουν και αν δεν ανησυχεί ο παιδίατρος, ο,τι και να λέμε εμείς... Εμάς τόσα και τόσα τρώει και είναι μόλις 1 κιλό παραπάνω.
Ναι θα προσπαθήσω αυτό που λέει το Αλικάκι για το γάλα και τους τρόπους που το δίνω. Μωρέ κι εγώ πίνω μαζί της γάλα εκείνη την ώρα αλλά αυτή τον χαβά της. Χτες που της το έδινα το νεσλακ στο μπιμπερό μου το έδινε πίσω και ήθελε να το πιω εγώ Razz Razz Razz Ναι αφού η παιατρος δεν έχει ανησυχήσει ακόμη, δεν ανησυχώ ούτε εγώ!!!!

Αυτό φοβάμαι κι εγώ με τα θερμόμετρα, ότι δηλαδή η μικρή μου δεν κάθεται καθόλου. Ακόμα και με εκείνο του μετώπου, καταλαβαίνει τι πάω να κάνω και κουνάει επίμονα δεξιά-αριστερά το κεφαλάκι της για να με εμποδίσει! Καταλαβαίνεις λοιπόν, ως ομοιοπαθούσα...
Ειναι πονεμένη ιστορία. Ας ελπίσουμε ότι δεν θα αρρωσταίνουν πολύ τα μικρά μας και δεν θα χρειάζονται θερμόμτρο !!!
Α, για τα φρούτα, εμείς έχουμε από την Κρήτη, που υποτίθεται πως είναι πιο γλυκά, αλλά και αυτά εμενα μου φαίνονται ξινά! Πάντως η μικρή τα τρώει μια χαρά, δε μασάει!!! Τι να πω, είναι και στο παιδί... Rolling Eyes

Να μου φιλήσεις τη γλυκιά Έλενα (άλλο που δεν ήθελες, ευκαιρία έψαχνες, χαχαχ!)

Θα της δώσω 1,000,000,000 φιλάκια !!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

Ματσ μουτσ ματσ μουτσ Laughing Laughing

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλέ μην βλέπετε που είμαι συνέχεια online. Απλά δεν κάνω αποσύνδεση ποτέ γιατί βαριέμαι να ξαναγράφω τους κωδικούς Razz Razz Razz
Δεν ξέρω αν είναι σωστό δηλ, αλλά με βολέύει.!!!!

Καληνύχταααα!!!!

Και πολλά φιλάκια σε όλα τα ζουζούνια και περαστικούλια σε όσα είναι άρρωστα!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 31 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 31 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 31 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 31 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 31 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 31 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 31 417472

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκια μου,καλημέρα!!!!
Αρχίζω με τα ευχάριστα νέα μας!!
Ο μικρός δεν ξύπνησε καθόλου με την καινούρια πάνα μας!!!
Pambers baby dry forever!!!!!!!!

Συμπεθερούλα μου,τρελομαμά,βρέθηκες στο κατάλληλο σημείο, την κατάλληλη στιγμή και μου απάντησες!!!!Σ'ευχαριστώ!!!!!
Σωθήκαμε,σας λέω!!!!Ήταν πολύ κρίμα για τον μικρούλη μου να ξυπνάει επειδή τον ενοχλούσαν τα τσισάκια του.
Και για μένα ,λιγότερο βέβαια,αλλά για να με ξαναπάρει ο ύπνος 4 η ώρα το ξημέρωμα,έκανα 2 ώρες!!!
Κι εμείς οι μάνες έχουμε ψυχή!!!


Βιβήκα!!!!Τι διαβάζω???Άντε καλέ,κάνε ένα τεστάκι!!!Μα τι χαλαρότητα είναι αυτή???Εμάς δεν μας σκέφτεσαι τι αγωνία έχουμε???? Laughing Laughing

Αντζουλίνι,τώρα προβληματίστηκα...πως και δεν τρώει τίποτα άλλο η μικρούλα σου???Ούτε ψαράκι,ούτε άλλα φαγητούλια???Ο γιατρός σας σε αυτό το θέμα τι σας λέει???
Σε ρωτάω και το τονίζω γιατί είπες να ρωτάμε ελεύθερα!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 31 328109
Ούτε όταν βλέπει εσάς να τρώτε διάφορα δεν ζητάει τσιμπολόγημα????Ή μήπως αυτό δεν το πιάνεις για κανονικό φαγητό????


Mangio,δική μας είναι η ομάδα και ό,τι θέλουμε θα γράφουμε,χαχαχα!!!!
Θες να γράφεις κι εσείς οι μεγάλοι τι φάγατε???Να το γράφεις!!!!

Εμείς σήμερα στο μενού έχουμε γαλοπούλα κοκκινιστή με μακαρόνια!!

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα ακομα κοιμαται η μικρη μου και ειναι ευκαιρια να πιω καφεδακι χαλαρα.ΑΛΙΚΑΚΙ σε ξυπναει τιν νυχτα γιατι ενοχλουν τα τσισακια ε?αφου βρηκατε τωρα τιν καταληλη πανα,καλους υπνους χιχιχι,εμενα δεν με ξυπναει για αλλαγη πανας αλλα για γαλατακι..angie οσο για το φαγητο,τι να κανουμε εχουν και αυτα προτιμησεις,και εμενα η δικη μου δεν θελει καποια αλλα τις τα δινω σε μικρες ποσοτητες.MAMAVIVO αντε να κανεις τεστ να δουμε......εχουμε αγωνια.κοριτσια εγω σημερα θα παω τιν μικρη μου στον παιδιατρο γιατι ενω ειναι καλα εχει διαθεσει τρωει παιζει αυτο το χουρ παραμενει στο στηθος.απο εχθες το μεσιμερη εψαχνα το στεθερο μου ασυρματο το βρηκα 11 ωρα τοβραδυ............και μαντεψτε πουυυυυυυυυ μεσα στον κουβα με τιν σφουγαριστρα που ειχα βαλει νερο για να καθαρισω.φυσικα χαλασε πηρε νερο μπολικο ο ασυρματος.τιν λεω βουλιτσα που ειναι το τηλ??????????και μου λεει( που που)φιλακια σε ολες

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζουζουνίτσα μου,σ'ευχαριστούμε!!!

Και ήθελα να σε ρωτήσω γι'αυτό το χουρ χουρ..ακόμη δεν έφυγε ε???
Να μας ενημερώσεις..

Όσο για το τηλεφωνο..λίγο να ξεφύγουν από την προσοχή μας κάνουν τα απίστευτα!!
Άκου μέσα στον κουβά!!χαχαχα!!!

Μια μέρα, θυμάμαι, έψαχνε η μαμά μου το τηλεκοντρόλ.Και που το βρήκε??Μέσα στο πλυντήριο!!!
Μα ποιός να το έβαλε??? ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 31 4872

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις