Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
49 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 49 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 40]

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:τι εννοεις χωριατικο;που να το βρω;εγω ελεγα για μελι αττικη .α δινει και περισσοτερη ενεργεια το μελι;παναγια μου

δεν εχεις απο κανα γνωστο?ή απο βιολογικο μαγαζι ?
ναι ναι απιστευτη ενεργεια σου λεω ...ενα βραδυ τα χρειαστηκα πολυ.του εδωσα 8,30 και κοιμηθηκε 01,00 πρωτοφανες και πηγαινε περα δωθε σαν τρελος...αγρια νυχτα αυτη ηταν...ΜΑΚΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:]κοριτσακια καλημερα

ακομα καθυστερηση,αλλα επειδη ψιλοποναει η κοιλιτσα λεω να περιμενω μπας και ερθουν ...

ΈΛΑ Βιβίκαααααα, πότε ακριβώς είπες θα κάνεις το τεστ? Πότεεεεε?


ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΥΝΤΟΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamavivo έγραψε:

ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΥΝΤΟΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Κάποια στιγμή ΣΗΜΕΡΑΑΑΑΑ;;;Α! ωραία! Περιμένουμε νέα!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βιβήκα μου,περιμένω κι εγώ τα νέα σου με πολύ μεγάλη αγωνία!!!!Καλή επιτυχία!!!!

Επίσης να σε ρωτήσω.. αυτό με το μέλι και την ενέργεια το λες από προσωπική εμπειρία ή το έχεις ακούσει-διαβάσει??
Γιατί εγώ ποτέ δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο στον ζουζούνο μου... Rolling Eyes

Επίσης το μέλι απαγορεύεται μέχρι την ηλικία των 12 μηνών.Μετά επιτρέπεται.
Εγώ είχα ρωτήσει τον γιατρό μας και μου είπε να του δίνω άφοβα μετά τον χρόνο.

Είδες όμως που τα βόλεψες και βρήκες εναλλακτική????
Κάνε λίγη υπομονή και μπορεί να το ξαναρχίσει το γαλατάκι.
Συμφωνώ όμως ότι με το γάλα το δίνεις και ξεμπερδεύεις...αλλά τι να κάνουμε???Έχουν κι αυτά την άποψή τους!!!

Καλή μετακόμιση!!!Δεν σου είχα ευχηθεί!!
Φοβερός ο Διονυσάκης(για άλλη μια φορά)!!!!
Δεν έχεις κάπου να τον αφήσεις για να πακετάρεις???Γιατί δεν το βλέπω να τα καταφέρνετε παρέα!!!χαχαχαχα!!!!!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Βιβήκα μου,περιμένω κι εγώ τα νέα σου με πολύ μεγάλη αγωνία!!!!Καλή επιτυχία!!!!

Επίσης να σε ρωτήσω.. αυτό με το μέλι και την ενέργεια το λες από προσωπική εμπειρία ή το έχεις ακούσει-διαβάσει??
Γιατί εγώ ποτέ δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο στον ζουζούνο μου... Rolling Eyes
απο προσωπικη πειρα στο λεω ...ειχα φριξειιιιιεπισης το χω τσεκαρει κανα 2 φορες για υατο το λεω Επίσης το μέλι απαγορεύεται μέχρι την ηλικία των 12 μηνών.Μετά επιτρέπεται.
Εγώ είχα ρωτήσει τον γιατρό μας και μου είπε να του δίνω άφοβα μετά τον χρόνο.

Είδες όμως που τα βόλεψες και βρήκες εναλλακτική????
Κάνε λίγη υπομονή και μπορεί να το ξαναρχίσει το γαλατάκι.
Συμφωνώ όμως ότι με το γάλα το δίνεις και ξεμπερδεύεις...αλλά τι να κάνουμε???Έχουν κι αυτά την άποψή τους!!!

Καλή μετακόμιση!!!Δεν σου είχα ευχηθεί!!
Φοβερός ο Διονυσάκης(για άλλη μια φορά)!!!!
Δεν έχεις κάπου να τον αφήσεις για να πακετάρεις???Γιατί δεν το βλέπω να τα καταφέρνετε παρέα!!!χαχαχαχα!!!!!
πικρη ιστορια...μαζι θα την κανουμε και αν τα καταφερουμεεεεεεεεε

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βιβήκα,όλα καλά θα πάνε βρε!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 35 328109
Θα τα καταφέρεις εσύ!!Είμαι σίγουρη!!!
Θα σου πάρει λίγο χρόνο παραπάνω,αλλά τι να κάνεις???

anastasia78

anastasia78
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσακια μου τι κανετε? εμεις μετα από μια οικογενειακη ιωση γαστρεντεριτιδας ειμαστε καλα. πρωτα το παιδι μετα εγω και μετα ο αντρας μου. μας τσακισε. το παιδι σταματησε να πινει γαλα απο την μερα που έκανε εμετό και αρχισε να φωναζει "μπυζακι θέλω". ακόμη να το σταματήσει. κοιμάτε και τον ακούω να φωνάζει, τρεχω στο δωμάτιο και μου λέει μπυζακι θέλω!!! παραμιλούσε στον ύπνο του. από την μέρα που αρρώστησε άλλαξε τελείως. 3ωρα μεταμεσονύχτια ξενύχτια. κοιμήθηκε από τις 8 σήμερα. με το ζόρι καταφερα να τον κρατήσω μέχρι εκείνη την ώρα. κατά τις 5 το πρωί θα ξυπνήσουμε πάλι εκτός αν έχει πάλι 3ωρη αγρυπνία. χθες σπασανε τα νευρα μας και αρχισαμε να τσακωνόμαστε με τον άντρα μου, δεν του αρέσει να φωνάζει το παιδί για βυζί. και όλη μέρα μέσα στο σπίτι αλλωνίζει, και έχει τόσο κρύο που δεν έχω που να τον πάω. άσε που ξεκινήσαμε για το φούρνο κατα τις 11 και μας βρήκε μια στο δρόμο και μου έβαλε χέρι που το βγαζω έξω το παιδί με το κρύο. αυτά...
Βιβή καλή μετακόμιση και καλά αποτελέσματα!
φιλια σε όλες σας.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα,κοριτσάκια μου!!!

Καταρχήν,Αλικάκι μου,γιόρταζε η μικρούλα σας χθες???Η μικρή μου νύφη???
Είδα το εορτολόγιο αργά χθες..
Χρόνια Πολλά!!!Να την χαίρεστε,να την καμαρώνετε και να είναι πάντα ευτυχισμένη η μικρή μπουμπούκα!!!!
Αααα,και με το καλό τα αρραβωνιάσματα!!!χιχιχιχ!!!!!!

Περαστικά, Αναστασία, στον μικρό σου.Φαντάζομαι περάσατε δύσκολα.
Για τον θηλασμό,τι να σου πω..ο άντρας σου δεν έχει συνηθίσει??Ήταν και αρρωστούλης μωρέ,ο μικρούλης σας..λίγη υπομονή κάντε..δεν θυμάμαι,του δίνεις ξένο,αποκλειστικά,και τώρα το ξαναθυμήθηκε???

Για αυτό που λες,ότι έβγαλες το παιδί έξω με το κρύο....ουυυυυυυ,έχω πολλά τέτοια να σας διηγηθώ!!!
Εγώ,εδώ και καιρό, απαντάω,αναλόγως,στην κάθε αδιάκριτη και κουτσομπόλα που δεν ρωτάει αν έχω να αφήσω κάπου το παιδί,να κάνω τα βασικά ψώνια....
Αδιαφόρησε απλώς....

Σωτηρία μου,τι τραβάτε και εσείς οι εργαζόμενες,ε??Τρέχεις στις δουλίτσες σου,"τρέχεις" να προλάβεις κι εμάς!!!
Αλλά μια χαρά τα καταφέρνεις!!!
Πάντα μες στο κλίμα είσαι!!!

Ζουζουνίτσαααα,που είσαι???Με ακούς???
Τι έγινε με την μικρή σου??Τι κάνει??

Πολύ καιρό έχω να δω την Αθανασία,με τα δυδιμάκια...

Μάμμυ,καλή ανάρρωση!!!

Γραμματική μου,είδα ότι είστε εντάξει με το "θέμα"της μικρής,ε??Μπράβο!!Συνέχισε έτσι!!!

Βιβήκα μου,δεν σε πιέζω,αλλά τι έγινε???Έχουμε κάνα νέο??? Θετικό τεστ!! ?????

Χτες,τελικά, το μενού είχε.. κοτόπουλο ψητό,σε ειδικό τηγάνι που το βάζω στο μάτι της κουζίνας και ψήνει χωρίς λάδι,με κουνουπίδι και ντοματούλα.
Σήμερα θα φτιάξω μακαρόνια με κιμά.

Φιλάκια σε όλες!!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε;εμεις χτες πηγαμε παιδιατρο για το εμβολιο της ανεμοβλογιας.μια χαρα τα πηγε η μικρη ολο γελια και ναζια ηταν στην παιδιατρο ακομη και την ωρα που της εκανε το εμβολιο.μας ειπε οτι μπορει σε ενα μηνα να βγαλει σπυρακια με νερο λογω του εμβολιου.την ρωτησα για την δυσκοιλιοτητα και μου ειπε να κοψω τη μπανανα και για 2-3 μερες να δινω λαχανικα χωρις καθολου κρεας.στο θεμα του βαρους πηραμε μονο 200 γραμμαρια και παλι καλα με τοση κινητικοτητα που εχει και ενα ποντο σε υψος.αυτα τα ολιγα. Very Happy

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια μου,ηθελα να σας γραψω αλλα με αυτα που συνεβουν δεν προλαβα...τελικα τιν μικρη μου που ηταν να τιν παω τιν παρασκευη στον γιατρο δεν τιν πηγα γιατι τιν εβλεπα καλητερα,Σ/Κ παλι καλα αλλα ειχαμε λιγο κακοδιαθεσια,εχθες βουρ για τον παιδιατρο γιατι η μικρη μου εκανε 38.5 πυρετο,ο χρονος δεν μας μπηκε και πολυ καλα ολο τον χρονο ετσι θα τον βγαλουμε?δεν βγενω και πολυ εξω αλλα αυτη ιωση μας εχει ριμαξει.η μικρη μου εκανε ωτιτιδα και δεν εχουν περασει και τα λαιμα τις,μας εδωσε αντιβιωση τιν αμοχιλ αλλα τιν κανει εμετο τωρα παλι τηλ τον πηρα και μας εδωσε τιν σεκλορ αντε να δουμε...εκανε πυρετο και τα μεσανυχτα και το πρωι στιν 6 τωρα επεσε και κοιμαται.αχ κοριτσια μας τρελανε αυτη η ιωση,να ρθει το καλοκαιρακι κουραστικα,απο το πρωι στο ποδι ειμαι και η μικρη μου γκρινια και δεν ξεκολαει απο πανω μου,ουτε για κατουρημα παω.αλικακι μου τι μου κανει το ζουζουνι σου?βιβικα τι εγινε εχεις σπορακι στιν κοιλιτσα σου?τα υπολοιπα κοριτσια τι μου κανουν?ολα καλα?φιλακια πολλα

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γραμματική μου,τελικά δεν έφαγε ξύλο η παιδίατρος ε???χαχαχαχ!!!!!
Αααα,κάτι που θυμήθηκα και βοηθάει στα κακά είναι το λάχανο.Νερόβρασε λάχανο και όταν το σερβίρεις βάλε λίιιγο λεμονάκι και λαδάκι.
Θα δεις....θα γίνει χαμός!!!!
Τα κιλά σας και το ύψος μια χαρά!!!!
Μπράβο!!!!

Ζουζουνίτσα μου!!!Ταλαιπωρείται η μικρούλα σας, ε???
Περαστικά σας και υπομονή,θα περάσει και δεν σημαίνει ότι όλος ο χρόνος θα σας πάει έτσι!!Έτυχε!!!
Κρίμα μωρέ το ψυχουλάκι μου...
Ο μικρός μου μια χαρά είναι,σ'ευχαριστώ!!!
Πως το πάθαμε και δεν αρρωστήσαμε,με τόσα που ακούω και με τις ιώσεις που κυκλοφορούν...Δώξα τω Θεώ!!!!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι μια χαρα βρε;10.800 ειναι και 83 ποντους .δεν λεει να φτασει με τιποτα τα 11 κιλα.

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:Γραμματική μου,τελικά δεν έφαγε ξύλο η παιδίατρος ε???χαχαχαχ!!!!!
Αααα,κάτι που θυμήθηκα και βοηθάει στα κακά είναι το λάχανο.Νερόβρασε λάχανο και όταν το σερβίρεις βάλε λίιιγο λεμονάκι και λαδάκι.
Θα δεις....θα γίνει χαμός!!!!
Τα κιλά σας και το ύψος μια χαρά!!!!
Μπράβο!!!!

Ζουζουνίτσα μου!!!Ταλαιπωρείται η μικρούλα σας, ε???
Περαστικά σας και υπομονή,θα περάσει και δεν σημαίνει ότι όλος ο χρόνος θα σας πάει έτσι!!Έτυχε!!!
Κρίμα μωρέ το ψυχουλάκι μου...
Ο μικρός μου μια χαρά είναι,σ'ευχαριστώ!!!
Πως το πάθαμε και δεν αρρωστήσαμε,με τόσα που ακούω και με τις ιώσεις που κυκλοφορούν...Δώξα τω Θεώ!!!!!!
ευχαριστω πολυ για τα περαστικα,ναι δοξα το θεο που δεν σου εχει κολησει. Very Happy

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμεις χτες που πηγαμε στην παιδιατρο ηταν στον ιδιο χωρο 2 παιδακια και εβηχαν και ειχαν μυξες.ελπιζω να μην αρπαξε καμια ιωση η μικρη μου.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:τι μια χαρα βρε;10.800 ειναι και 83 ποντους .δεν λεει να φτασει με τιποτα τα 11 κιλα.


Και δεν είναι καλά τα 10800??
Μια χαρά είναι βρε!!Εξάλλου τι 11 κιλά τι 10800!!Σε 200 γραμμάρια κολλάς???χιχιχιχ!!!!!
Και το ύψος σας καλό είναι!!

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γραμματικη μου μην το σκευτεσαι...δεν νομιζω οτι τοσο ευκολα κολανε!οσο αναφορα για τα κιλα,εμενα μου ειπε οτι τοσο γρηγορα δεν θα βαζουν απο εδω και περα,εμενα ειναι 11500 και εχει κολησει Shocked

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχαχαχαχα ετσι οπως το θετεις εχεις δικιο. Very Happy

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:γραμματικη μου μην το σκευτεσαι...δεν νομιζω οτι τοσο ευκολα κολανε!οσο αναφορα για τα κιλα,εμενα μου ειπε οτι τοσο γρηγορα δεν θα βαζουν απο εδω και περα,εμενα ειναι 11500 και εχει κολησει Shocked

μακαρι να ηταν και εμενα 11.500 μην το συζητας καθολου.μακαρι να μην κολλησε ρε γαμωτο.και εβηχαν και συνεχεια τα παιδακια αυτα και με ειχε χτυπησει εγκεφαλικο

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:εμεις χτες που πηγαμε στην παιδιατρο ηταν στον ιδιο χωρο 2 παιδακια και εβηχαν και ειχαν μυξες.ελπιζω να μην αρπαξε καμια ιωση η μικρη μου.

Αυτό με ανυσηχεί και μένα κάθε φορά που έχουμε παιδίατρο.Μόνο και μόνο γι'αυτό είχα σκεφτεί να τον φωνάζω σπίτι!
Αλλά και πάλι δεν ξέρεις με τα μικρόβια που κουβαλάνε και αυτοί.
Θυμάμαι μια φορά δεν είχε καθόλου κόσμο..και το βράδυ μου αρρώστησε!!!
Τέλος πάντων,εύχομαι η δικιά σου να παραμείνει υγιής!!!!
Και όλα τα παιδάκια,δηλαδή!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα μανούλες!!!! Θα προσπαθήσω να είμαι σύντομη γιατί πρέπει να φύγω!!!!

αλικακι έγραψε:Καλημέρα,κοριτσάκια μου!!!

Καταρχήν,Αλικάκι μου,γιόρταζε η μικρούλα σας χθες???Η μικρή μου νύφη???
Είδα το εορτολόγιο αργά χθες..
Χρόνια Πολλά!!!Να την χαίρεστε,να την καμαρώνετε και να είναι πάντα ευτυχισμένη η μικρή μπουμπούκα!!!!
Αααα,και με το καλό τα αρραβωνιάσματα!!!χιχιχιχ!!!!!!

Περαστικά, Αναστασία, στον μικρό σου.Φαντάζομαι περάσατε δύσκολα.
Για τον θηλασμό,τι να σου πω..ο άντρας σου δεν έχει συνηθίσει??Ήταν και αρρωστούλης μωρέ,ο μικρούλης σας..λίγη υπομονή κάντε..δεν θυμάμαι,του δίνεις ξένο,αποκλειστικά,και τώρα το ξαναθυμήθηκε???

Για αυτό που λες,ότι έβγαλες το παιδί έξω με το κρύο....ουυυυυυυ,έχω πολλά τέτοια να σας διηγηθώ!!!
Εγώ,εδώ και καιρό, απαντάω,αναλόγως,στην κάθε αδιάκριτη και κουτσομπόλα που δεν ρωτάει αν έχω να αφήσω κάπου το παιδί,να κάνω τα βασικά ψώνια....
Αδιαφόρησε απλώς....

Σωτηρία μου,τι τραβάτε και εσείς οι εργαζόμενες,ε??Τρέχεις στις δουλίτσες σου,"τρέχεις" να προλάβεις κι εμάς!!!
Αλλά μια χαρά τα καταφέρνεις!!!
Πάντα μες στο κλίμα είσαι!!!

Ζουζουνίτσαααα,που είσαι???Με ακούς???
Τι έγινε με την μικρή σου??Τι κάνει??

Πολύ καιρό έχω να δω την Αθανασία,με τα δυδιμάκια...

Μάμμυ,καλή ανάρρωση!!!

Γραμματική μου,είδα ότι είστε εντάξει με το "θέμα"της μικρής,ε??Μπράβο!!Συνέχισε έτσι!!!

Βιβήκα μου,δεν σε πιέζω,αλλά τι έγινε???Έχουμε κάνα νέο??? Θετικό τεστ!! ?????

Χτες,τελικά, το μενού είχε.. κοτόπουλο ψητό,σε ειδικό τηγάνι που το βάζω στο μάτι της κουζίνας και ψήνει χωρίς λάδι,με κουνουπίδι και ντοματούλα.
Σήμερα θα φτιάξω μακαρόνια με κιμά.

Φιλάκια σε όλες!!!!
Αλικάκι μου δε γιόρταζε χτες η μικρή, λες να έχει αλλάξει κάτι; Rolling Eyes Σ' ευχαριστούμε πάντως για τις ευχούλες σου, τις δεχόμαστε και αντευχόμαστε!!!!!!!!

Κορίτσια, μη δίνετε σημασία στους... συμβουλάτορες που θα συναντάτε όπου κι αν πηγαίνετε! Και τη δικιά μας την έβγαλε χτες η μαμά μου μια γρήγορη βόλτα και γενικά βγήκαμε και στο σ/κ. Αν είναι καλά ντυμένο το παιδί, μια γρήγορη βολτούλα δεν του κάνει κακό (αρκεί να μην είναι καθόλου κρυωμένο εννοείται!).

Περαστικά στις Ζουζουνίτσας και της Αναστασίας τα μικράκια! Μόμμυ ελπίζω να κάνατε καμιά βολτούλα να ξεσκάσατε!

Γραμματική μου μια χαρά είναι το βάρος σας, σας είπε κάτι η παιδίατρος και αγχώνεστε να πατήσετε τα 11; Εμείς θα κάνουμε το ίδιο εμβόλιο τέλος του μήνα και θα ζυγιστούμε. Αλλά δε θα είμαστε 11 κιλά, στο υπογράφω από τώρα! Ελπίζω πάντως και σου εύχομαι να μην κόλλησε η μικρή σου!!!!!!

Λοιπόν, να σας πω τι μου έκανε η μικρή το σαββατόβραδο να γελάσετε: με πήρε ο ύπνος στον καναπέ το απογευματάκι και η μικρή αλώνιζε στο σπίτι κι ενώ την πρόσεχε ο μπαμπάς της. Λοιπόν, σε κάποια φάση που κοιμόμουν με πλησίασε και επειδή τις προηγούμενες μέρες όλο φυσούσα τη μύτη μου (αλικάκι θυμάσαι που ήμασταν κρυωμένες μαζίWink και η μικρή με παρακολουθούσε, πήρε λοιπόν ένα χαρτομάντηλο και αποφάσισε... να μου φυσήξει τη μύτη! Το αποτέλεσμα; Εκεί που κοιμόμουν ένιωσα να μου κόβεται ο αέρας και με πόνεσε κιόλας γιατί μου την πάτησε δυνατά! Ξυπνάω λοιπόν και την κοιτάω θυμωμένα και της λέω: Δανάη γιατί μου το έκανες αυτό; Με πόνεσες! Και τότε με κοιτάζει κάπως σκεφτικά και σκύβει και μου δίνει φιλάκι στο μάγουλο!!! I love you Εντάξει, έεεεεεεεεελιωσαααααααααααα!!!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 35 215994 Κι εννοείται χαλάλι η μύτη μου μετά από αυτό!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 35 328109

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ααααα, ξέχασα, Βιβή μου περιμένουμεεεεεεεεεεε!!!!!!! Καλέ τόσες μέρες τι περιμένεις; Εκτός κι αν έχεις γενικά ασταθή κύκλο....


Φιλούρες κορίτσια έφυγα για τη δουλειάααα!!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 35 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 35 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 35 417472

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:Καλημέρα μανούλες!!!! Θα προσπαθήσω να είμαι σύντομη γιατί πρέπει να φύγω!!!!

αλικακι έγραψε:Καλημέρα,κοριτσάκια μου!!!

Καταρχήν,Αλικάκι μου,γιόρταζε η μικρούλα σας χθες???Η μικρή μου νύφη???
Είδα το εορτολόγιο αργά χθες..
Χρόνια Πολλά!!!Να την χαίρεστε,να την καμαρώνετε και να είναι πάντα ευτυχισμένη η μικρή μπουμπούκα!!!!
Αααα,και με το καλό τα αρραβωνιάσματα!!!χιχιχιχ!!!!!!

Περαστικά, Αναστασία, στον μικρό σου.Φαντάζομαι περάσατε δύσκολα.
Για τον θηλασμό,τι να σου πω..ο άντρας σου δεν έχει συνηθίσει??Ήταν και αρρωστούλης μωρέ,ο μικρούλης σας..λίγη υπομονή κάντε..δεν θυμάμαι,του δίνεις ξένο,αποκλειστικά,και τώρα το ξαναθυμήθηκε???

Για αυτό που λες,ότι έβγαλες το παιδί έξω με το κρύο....ουυυυυυυ,έχω πολλά τέτοια να σας διηγηθώ!!!
Εγώ,εδώ και καιρό, απαντάω,αναλόγως,στην κάθε αδιάκριτη και κουτσομπόλα που δεν ρωτάει αν έχω να αφήσω κάπου το παιδί,να κάνω τα βασικά ψώνια....
Αδιαφόρησε απλώς....

Σωτηρία μου,τι τραβάτε και εσείς οι εργαζόμενες,ε??Τρέχεις στις δουλίτσες σου,"τρέχεις" να προλάβεις κι εμάς!!!
Αλλά μια χαρά τα καταφέρνεις!!!
Πάντα μες στο κλίμα είσαι!!!

Ζουζουνίτσαααα,που είσαι???Με ακούς???
Τι έγινε με την μικρή σου??Τι κάνει??

Πολύ καιρό έχω να δω την Αθανασία,με τα δυδιμάκια...

Μάμμυ,καλή ανάρρωση!!!

Γραμματική μου,είδα ότι είστε εντάξει με το "θέμα"της μικρής,ε??Μπράβο!!Συνέχισε έτσι!!!

Βιβήκα μου,δεν σε πιέζω,αλλά τι έγινε???Έχουμε κάνα νέο??? Θετικό τεστ!! ?????

Χτες,τελικά, το μενού είχε.. κοτόπουλο ψητό,σε ειδικό τηγάνι που το βάζω στο μάτι της κουζίνας και ψήνει χωρίς λάδι,με κουνουπίδι και ντοματούλα.
Σήμερα θα φτιάξω μακαρόνια με κιμά.

Φιλάκια σε όλες!!!!
Αλικάκι μου δε γιόρταζε χτες η μικρή, λες να έχει αλλάξει κάτι; Rolling Eyes Σ' ευχαριστούμε πάντως για τις ευχούλες σου, τις δεχόμαστε και αντευχόμαστε!!!!!!!!

Κορίτσια, μη δίνετε σημασία στους... συμβουλάτορες που θα συναντάτε όπου κι αν πηγαίνετε! Και τη δικιά μας την έβγαλε χτες η μαμά μου μια γρήγορη βόλτα και γενικά βγήκαμε και στο σ/κ. Αν είναι καλά ντυμένο το παιδί, μια γρήγορη βολτούλα δεν του κάνει κακό (αρκεί να μην είναι καθόλου κρυωμένο εννοείται!).

Περαστικά στις Ζουζουνίτσας και της Αναστασίας τα μικράκια! Μόμμυ ελπίζω να κάνατε καμιά βολτούλα να ξεσκάσατε!

Γραμματική μου μια χαρά είναι το βάρος σας, σας είπε κάτι η παιδίατρος και αγχώνεστε να πατήσετε τα 11; Εμείς θα κάνουμε το ίδιο εμβόλιο τέλος του μήνα και θα ζυγιστούμε. Αλλά δε θα είμαστε 11 κιλά, στο υπογράφω από τώρα! Ελπίζω πάντως και σου εύχομαι να μην κόλλησε η μικρή σου!!!!!!

Λοιπόν, να σας πω τι μου έκανε η μικρή το σαββατόβραδο να γελάσετε: με πήρε ο ύπνος στον καναπέ το απογευματάκι και η μικρή αλώνιζε στο σπίτι κι ενώ την πρόσεχε ο μπαμπάς της. Λοιπόν, σε κάποια φάση που κοιμόμουν με πλησίασε και επειδή τις προηγούμενες μέρες όλο φυσούσα τη μύτη μου (αλικάκι θυμάσαι που ήμασταν κρυωμένες μαζίWink και η μικρή με παρακολουθούσε, πήρε λοιπόν ένα χαρτομάντηλο και αποφάσισε... να μου φυσήξει τη μύτη! Το αποτέλεσμα; Εκεί που κοιμόμουν ένιωσα να μου κόβεται ο αέρας και με πόνεσε κιόλας γιατί μου την πάτησε δυνατά! Ξυπνάω λοιπόν και την κοιτάω θυμωμένα και της λέω: Δανάη γιατί μου το έκανες αυτό; Με πόνεσες! Και τότε με κοιτάζει κάπως σκεφτικά και σκύβει και μου δίνει φιλάκι στο μάγουλο!!! I love you Εντάξει, έεεεεεεεεελιωσαααααααααααα!!!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 35 215994 Κι εννοείται χαλάλι η μύτη μου μετά από αυτό!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 35 328109

οχι η παιδιατρος μια χαρα την βρηκε στα κιλα της εγω εχω κολημα.ελα μωρε η μικρουλα σου τι καλη;τι γλυκο αυτο που εκανε.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αλικάκι μου!!!Τι καλή που είναι η μικρούλα σου!!!!
Αχχχχχ,τέλειο αυτό που μας περιέγραψες!!!!!!
Δεν γιορτάζατε ε???Δεν πειράζει!!!!
Θα υπάρχουν 2 γιορτές φαίνεται...
Καλή δουλείτσα!!!!!!!

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοριτσάκια μου! Μάλλον καλησπέρα!!! Τι κάνετε; Μόλις βρήκα λίγο χρόνο για να τα πούμε! Λοιπόν, εμείς πήγαμε χθες στον παιδίατρο και μας διέγνωσε πάλι βρογχιολίτιδα! Τον παιδικό σταθμό μου %^^#$$%!!! Είμαστε με εισπνεόμενα και συνεχίζουμε και τη θεραπεία για τ'αυτάκια, οπότε δεν ξέρω τι φάρμακο να πρωτοδώσω στο ψυχουλάκι μου!!! Το καλό είναι οτι όλα αυτά τον βοηθάνε και ελπίζω σύντομα να είναι περδικάκι!!!

Αλικάκι μου τι κάνεις; Σ'έχω χάσει! Ξέρω ότι εσύ είσαι παρούσα τα πρωινά αλλά εγώ τρέχω και δε φτάνω! Δε μπορεί, δε μπορεί κάπου θα συναντηθούμε!!! Φιλιά στο ζουζουνάκι σου! Εύχομαι να παραμείνει υγιής γιατί όπως λες απο ιώσεις άλλο τίποτα!

Grammatiki μου, άντε πάει κι αυτό το εμβόλιο! Αντίδραση όμως μετά απο ένα μήνα, ε; Άκου να δεις!!! Όλα να πάνε καλά εύχομαι!

Zoyzoynitsa περαστικά σε όλους σας! Άλλο κακό να μη σας βρει!!!

Crazymommy όλα τα λεφτά η μπουμπού σου! Δεν της ζήτησες άλλα 10 φιλιά για να το ξεχάσεις;

Βιβίκααααα....πού είσαι καλέεεεεε;;;;

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερεα κοριτσακια μου,
πολυ δυσκολη μερα σημερα πραγματικα.πολυ δουλεια ,πολυ στεναχωρια ,ολα απο πολυ λοιπον.
δεν θα γραψω πολλα δεν εχω πολυ καλη διαθεση ...σας ευχαρσιτω που με σκεφτεστε ...ακομα τιποτα να ενημερωσω...εχω πολλα πονακια, λογικα θα μου ερθει περιοδος πιστευω .

σας φιλω Very Happy Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις