Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
47 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 47 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 40]

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:με αφορμη την ερωτηση προς την αλικη της μανγκιο να ρωτησω κατι.ακομα ξυπνανε τα παιδακια σας την νυχτα?
μαλλον ειμαι πολυ τυχερη σε αυτο το θεμα.η μικρη μου απο 1μιση μηνων κοιμαται σερι ολο το βραδυ.και η μεγαλη μου απο 2 μηνων.θα με βριζεται τωρα το ξερω αλλα να μην το πω?

και μένα κοιμάται σερί από πριν σαραντήσει.
μόνο 1-2 βράδια έχει τύχει να ξυπνήσει για κανένα δίωρο γύρω στο χρόνο αλλά μάλλον θα την ενοχλούσε κανένα δόντι.
γενικά με τον ύπνο δεν έχω ξενυχτήσει ποτέ!!! (πριν σαραντήσει, εγώ κοιμόμουν και ο σύζυγος αναλάμβανε τα βράδια... Laughing )

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κοριτσάκια!
Εμείς πάλι το ξενυχτήσαμε..ο μικρούλης μου,έτριβε τα ματάκια από την νύστα και έκλαιγε.Μόλις του έδωσα πονστάν ηρέμησε και κοιμήθηκε κατά τις 10..
Γύρω στις 5 τα ξημερώματα,όμως,πάλι τα ιδια.Του ξαναέδωσα και ηρέμησε.
Είμαι σίγουρη ότι είναι δοντάκι..πολύ τελαιπώρια!!!
Εντωμεταξύ του έδινα παλιότερα ντεπόν και δεν του έκανε τίποτα.Συναντάω μια φίλη και μου λέει ότι ο γιατρός της της είπε ότι το ντεπόν είναι για τον πυρετό και ότι το πονστάν είναι για τα δοντάκια.
Εσείς τι τους δίνετε???

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ,ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑΜΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΝΥΧΤΑ....ΤΕΛΙΚ ΑΡΩΣΤΗΣΑΜΕ ΕΧΟΥΜΕ ΒΗΧΑ ΚΑΙ ΜΠΟΥΚΩΜΑ,ΕΥΤΗΧΩΣ ΠΥΡΕΤΟ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ...ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΤΙΝ ΠΟΡΕΙΑ,Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ 2 ΩΡΕΣ ,ΣΤΙΣ 1 ΕΠΕΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΧΩ ΤΟ ΡΙΛΑΞ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΑΠΑΝΩ ΤΟΥ...Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΣ ΤΙΝ ΒΡΗΚΕ ΣΤΡΑΒΩΜΕΝΗ ΔΕΝ ΕΚΛΕΓΕ ΑΛΛΑ ΚΡΙΝΙΑΖΕ,ΣΤΙΣ 2 ΚΑΙ ΣΤΙΣ 3 ΣΗΚΩΘΗΚΑΜΕ ΓΙΑ ΓΑΛΑ ΗΠΙΕ ΑΠΟ 120 ΓΡΑΜΑΡΙΑ, ΣΤΙΣ 5 ΚΑΙ ΣΤΙΣ 6 ΕΚΛΕΓΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΟΥΚΩΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣΕ ΝΑ ΛΕΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑ ΣΤΙΣ ΟΤΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΙΣ ΜΥΞΟΥΛΕΣ...ΕΕΕ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΘΑ ΡΟΥΦΟΥΣΑ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΣΥΜΦΟΡΙΤΗ ΤΙΣ ΜΥΞΕΣ,ΤΩΡΑ ΦΥΣΙΚΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ..ΔΙΑΘΕΣΗ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΒΗΧΑ ΔΕΝ ΠΟΛΥΣ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΑΛΙΚΑΚΗ ΤΙ ΛΑΔΑΚΙ ΠΕΡΝΕΙΣ ΓΙΑ ΕΤΡΙΒΕΣ?ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΟ ΜΠΟΥΚΩΜΑ?ΕΠΙΣΗΣ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΗΡΘΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΤΙΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΓΑΛΑ,ΔΕΝ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζουζουνίτσα μου,περαστικά σας!
Χάλια η νύχτα σας ε???
Παίρνω μία λοσιόν της mustella.Το είχα γράψει αναλυτικά και στην Γραμματική.Αλήθεια,Γραμματικλή,το πήρες???
Ζουζουνίτσα,αν θες να στο ξαναπώ θα στο γράψω το μεσημεράκι γιατί δεν τολμώ τώρα να ψαχουλεύω στο δωμάτιο του μικρόυ...είναι και άυπνος...
Κάνει πολύ καλή δουλειά στο μπούκωμα.Αποσυμφορίζει το αναπνευστικό και είναι φυτικό προιόν.
Εννοείς ότι από τότε που γέννησες δίνεις πάντα γάλα στο ενδιάμεσο???

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΑ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΟΛΜΟ ΝΑ ΠΜΠΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΙΣ ΧΙΧΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ,ΚΑΙ ΕΣΥΣ ΑΠΟ ΤΙ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΥ ΠΟΝΑΤΕ ΑΠΟ ΔΟΝΤΑΚΙΑ...ΕΓΩ ΤΙΣ ΔΙΝΩ ΝΤΕΠΟΝ, Η ΑΛΚΟΦΡΕΝ ΑΠΟ ΠΑΥΣΙΠΟΝΟ!ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΑΛΚΟΦΡΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ,ΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΙΝΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΑΛΑ ΣΥΓΟΥΡΑ 1 ΜΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΙΝ ΝΥΧΤΑ ,ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΙΝ ΞΕΓΕΛΑΣΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΛΗ Η ΓΕΙΤΟΝΙΑ.ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΔΑΚΙ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ ΤΟ ΠΟΥΛΑΝΕ?ΔΕΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΛΕΡΓΕΙΕΣ?

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζουζουνίτσα μου,από το φαρμακείο το πήρα,ναι.
Για αλλεργίες δεν ξέρω να σου πω..είναι και αναλόγως το παιδί.
Εγώ την πρώτη φορά έβαλα μια πολύ μικρή ποσότητα και την άλλη μέρα τον έψαξα,στο σωματάκι του.
Αφού δεν είδα τίποτα παράξενο,το συνέχισα και σε 3 μέρες μπούκωμα και μυξούλες..τέλος!!

Για το γάλα που λες,όταν ήταν ο δικός μου 2 μηνών περίπου,μου έβγαζε όλο το γάλα,σαν εμετό.Η τότε παιδίατρος που είχα μου είπε ότι εκείνην την ώρα που ξυπνάει,εφ'όσον το βγάζει,δεν έχει ανάγκη από γάλα.
Έτσι το σταμάτησα και από τότε πλέον όταν ξύπναγε του έκανα αγκαλίτσες και του έδινα την πιπίλα του.
Όταν αρχίσαμε το νεράκι του έδινα νερό.
Τώρα πλέον με φωνάζει μόνος του....μαμάαααααα,νεγιό!!!!!!!!
Είναι όμως και εδώ,αναλόγως το παιδί!!
Αφού το ζητάει πάει να πει πως πεινάει..νομίζω!!!

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΑΝ ΚΛΕΕΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟ ΓΑΛΑ!ΝΑ ΠΑΡΩ ΛΕΤΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΑΙ ΤΟΝ ΒΗΧΑ?Η ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ?ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟΝ ΒΗΧΑ ΠΟΛΥ!!!!!ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΞΕΡΟΣ ΒΗΧΑΣ..

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΑΝ ΚΛΕΕΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟ ΓΑΛΑ!ΝΑ ΠΑΡΩ ΛΕΤΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΑΙ ΤΟΝ ΒΗΧΑ?Η ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ?ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟΝ ΒΗΧΑ ΠΟΛΥ!!!!!ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΞΕΡΟΣ ΒΗΧΑΣ..

Όχι να πάρεις τηλέφωνο!!Μην το αφήσεις!!
Και αν χρειαστεί να την πας να την ακροαστεί κιόλας!!
Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ φοβάμαι μην τυχόν και γυρίσει σε ακροαστικά ή τίποτα άλλο.

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΝΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΤΗΛ,ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΩ ΝΑ ΠΑΩ.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:ΝΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΤΗΛ,ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΩ ΝΑ ΠΑΩ.


Εύχομαι να μην είναι τίποτα!!!
Ενημέρωσέ μας!!

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κορίτσια! Σας γράφω στα γρήγορα, δεν με αφήνει ο κύριος!!
Μαμαβινο και Ζουζουνιτσα περαστικά στα παιδακια σας κα ιυπομονη.Ζουζουνιτσα, και μένα πριν καιρο τα ιδια είχε ο δικος μου κ τελικα ειχε λαρυγγιτιδα, παιρναμε το σοντεσανιλ, ο εντονος βηχας υποχωρησε.
Σημερα ο δικος μου ξυπνησε στις 1μησι, μετά στις 5 ακουμε να φωναζει "μπαμπα λάλα", το αγνοησαμε αλλά σιγά μην το ξεχνούσε ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 17 534787 !! Το ζόρι του ήταν 100 ολοκληρα γραμμαρια!! Ξαναξύπνησε στις 7, με το ζόρι ξανακοιμηθηκε κ τελικώς σηκωθήκαμε στις 9μησι, πάλι καλά!!
Αλικάκι, ο μικρος μου πρωτοέβγαλε δοντι 5 μηνων κ όποτε έβγαζε ήταν ξύπνιος ένα ολοκληρο 3ωρο το βράδυ κλαιγοντας affraid !!Του ειχα δωσει καποιες φορες ντεπον. Πονσταν κ ντεπον τα έδινα εναλλαξ στον πυρετο. Τωρα έχει 17 δοντια και εδώ και ενα μηνα περιπου δεν εχω δει κανενα να βγαινει!Βιαζομαι, αντε να τελειωνουν!!
Βρε κοριτσια, εσας πόσο γαλα πίνουν περιπου τη μερα? Εμενα πχ επινε 200-240μλ το πρωί και άλλα τοσα το βραδυ, αλλά τώρα που μασουλάει ολημερίς, το εχει ελαττώσει κατα πολύ! Πίνει δηλαδη 100περιπου το πρωι, του δινω και το μεσημερι(ίσως αυτό φταίει) άλλα 100-120μλ και το βράδυ ζήτημα να πιει άλλα τόσα.
Δε με αφήνει, χτες το σκατό ανέβηκε όρθιο πάνω στην ηλεκτρική σκούπα και έκανε μία ωραιότατη τούμπα, ευτυχώς στο χαλί Rolling Eyes .
Καλη μερα να εχετε και περαστικά!!

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα στις μανουλες και στα μικρα ζουζουνακια. Περαστικα στα αρρωστουλικα!!!!!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 17 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 17 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 17 417472

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Ζουζουνίτσα μου,περαστικά σας!
Χάλια η νύχτα σας ε???
Παίρνω μία λοσιόν της mustella.Το είχα γράψει αναλυτικά και στην Γραμματική.Αλήθεια,Γραμματικλή,το πήρες???
Ζουζουνίτσα,αν θες να στο ξαναπώ θα στο γράψω το μεσημεράκι γιατί δεν τολμώ τώρα να ψαχουλεύω στο δωμάτιο του μικρόυ...είναι και άυπνος...
Κάνει πολύ καλή δουλειά στο μπούκωμα.Αποσυμφορίζει το αναπνευστικό και είναι φυτικό προιόν.
Εννοείς ότι από τότε που γέννησες δίνεις πάντα γάλα στο ενδιάμεσο???


την αγορασα αλικακι ναι ευχαριστω πολυ.στον επομενο βηχα που θα παρουσιαστει (ευχομαι να μην συμβει φετος βεβαια παλι) θα την χρησιμοποιησω.

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mangio έγραψε:Καλημερα κορίτσια! Σας γράφω στα γρήγορα, δεν με αφήνει ο κύριος!!
Μαμαβινο και Ζουζουνιτσα περαστικά στα παιδακια σας κα ιυπομονη.Ζουζουνιτσα, και μένα πριν καιρο τα ιδια είχε ο δικος μου κ τελικα ειχε λαρυγγιτιδα, παιρναμε το σοντεσανιλ, ο εντονος βηχας υποχωρησε.
Σημερα ο δικος μου ξυπνησε στις 1μησι, μετά στις 5 ακουμε να φωναζει "μπαμπα λάλα", το αγνοησαμε αλλά σιγά μην το ξεχνούσε ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 17 534787 !! Το ζόρι του ήταν 100 ολοκληρα γραμμαρια!! Ξαναξύπνησε στις 7, με το ζόρι ξανακοιμηθηκε κ τελικώς σηκωθήκαμε στις 9μησι, πάλι καλά!!
Αλικάκι, ο μικρος μου πρωτοέβγαλε δοντι 5 μηνων κ όποτε έβγαζε ήταν ξύπνιος ένα ολοκληρο 3ωρο το βράδυ κλαιγοντας affraid !!Του ειχα δωσει καποιες φορες ντεπον. Πονσταν κ ντεπον τα έδινα εναλλαξ στον πυρετο. Τωρα έχει 17 δοντια και εδώ και ενα μηνα περιπου δεν εχω δει κανενα να βγαινει!Βιαζομαι, αντε να τελειωνουν!!
Βρε κοριτσια, εσας πόσο γαλα πίνουν περιπου τη μερα? Εμενα πχ επινε 200-240μλ το πρωί και άλλα τοσα το βραδυ, αλλά τώρα που μασουλάει ολημερίς, το εχει ελαττώσει κατα πολύ! Πίνει δηλαδη 100περιπου το πρωι, του δινω και το μεσημερι(ίσως αυτό φταίει) άλλα 100-120μλ και το βράδυ ζήτημα να πιει άλλα τόσα.
Δε με αφήνει, χτες το σκατό ανέβηκε όρθιο πάνω στην ηλεκτρική σκούπα και έκανε μία ωραιότατη τούμπα, ευτυχώς στο χαλί Rolling Eyes .
Καλη μερα να εχετε και περαστικά!!
καλημερα εμενα η δικη μου 120 γρα στις 9 και φυσικα τα ξημερωματα 100 γρα το πρωι 120 γρα .καλα πινει ειναι αρκετα το γαλα που δινεις,ασε μωρε υπαρχουν παιδιακια που δεν πινουν καθολου!εγω πηρα τηλ τον παιδιατρο θα παμε το απογευμα στισ 6...βηχει τωρα φτερνιζεται και βγαζει φλεματα μαζι

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:
mangio έγραψε:Καλημερα κορίτσια! Σας γράφω στα γρήγορα, δεν με αφήνει ο κύριος!!
Μαμαβινο και Ζουζουνιτσα περαστικά στα παιδακια σας κα ιυπομονη.Ζουζουνιτσα, και μένα πριν καιρο τα ιδια είχε ο δικος μου κ τελικα ειχε λαρυγγιτιδα, παιρναμε το σοντεσανιλ, ο εντονος βηχας υποχωρησε.
Σημερα ο δικος μου ξυπνησε στις 1μησι, μετά στις 5 ακουμε να φωναζει "μπαμπα λάλα", το αγνοησαμε αλλά σιγά μην το ξεχνούσε ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 17 534787 !! Το ζόρι του ήταν 100 ολοκληρα γραμμαρια!! Ξαναξύπνησε στις 7, με το ζόρι ξανακοιμηθηκε κ τελικώς σηκωθήκαμε στις 9μησι, πάλι καλά!!
Αλικάκι, ο μικρος μου πρωτοέβγαλε δοντι 5 μηνων κ όποτε έβγαζε ήταν ξύπνιος ένα ολοκληρο 3ωρο το βράδυ κλαιγοντας affraid !!Του ειχα δωσει καποιες φορες ντεπον. Πονσταν κ ντεπον τα έδινα εναλλαξ στον πυρετο. Τωρα έχει 17 δοντια και εδώ και ενα μηνα περιπου δεν εχω δει κανενα να βγαινει!Βιαζομαι, αντε να τελειωνουν!!
Βρε κοριτσια, εσας πόσο γαλα πίνουν περιπου τη μερα? Εμενα πχ επινε 200-240μλ το πρωί και άλλα τοσα το βραδυ, αλλά τώρα που μασουλάει ολημερίς, το εχει ελαττώσει κατα πολύ! Πίνει δηλαδη 100περιπου το πρωι, του δινω και το μεσημερι(ίσως αυτό φταίει) άλλα 100-120μλ και το βράδυ ζήτημα να πιει άλλα τόσα.
Δε με αφήνει, χτες το σκατό ανέβηκε όρθιο πάνω στην ηλεκτρική σκούπα και έκανε μία ωραιότατη τούμπα, ευτυχώς στο χαλί Rolling Eyes .
Καλη μερα να εχετε και περαστικά!!
καλημερα εμενα η δικη μου 120 γρα στις 9 και φυσικα τα ξημερωματα 100 γρα το πρωι 120 γρα .καλα πινει ειναι αρκετα το γαλα που δινεις,ασε μωρε υπαρχουν παιδιακια που δεν πινουν καθολου!εγω πηρα τηλ τον παιδιατρο θα παμε το απογευμα στισ 6...βηχει τωρα φτερνιζεται και βγαζει φλεματα μαζι


περαστικα σας ευχομαι

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ax ζουζουνιτσα ,περαστικα σας μωρε...να πας το παιδι οπωσδηποτε ,καλα λεει η αλικη μην σου γυρισει σε ακροαστικα.εμενα στο ξερο,εντονο βηχα μου ειχε δωσει ενα σιροπι το οποιο δεν το θυμαμαι καθολου.εγω τον τριβω με λαδακι και χαμομηλακι,πολυ καλη δουλεια κανει.επισης το βραδυ αντι για γαλα που μου ζηταγε ή του εδινα ,νερο ή τσαγακι ή χαμομηλακι και το σταματησε τελικα.μην φανταστεις 2-3 φορες το εκανε και τελος.εμενα εχει φαει σκαλωμα να κοιμαται μαζι μου ,εχω βρει τον μπελα μου και πλεον οταν φευγω για δουλεια σπαραζει.πριν 1 βδομαδα ας πουμε χεσμενη με ειχε που εφευγα.ειμαστε απυρετοι δοξα τω θεο απο χθες,πολυ καλυτερα.αλλα με κανει οτι θελει και εχω αγχωθει οτι εχω χασει την μπαλα.μηπως του κανω κακο ?τι να πω .πολυ αγχος.
καλα δεν λεω τι εκανε χτες.θα κοπανιεστε.
μολις προλαβω θα γραψω

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοριτσάρες! Τι κάνετε; Πλάκωσε πολύ δουλειά σήμερα και δεν μπορώ να σας παρακολουθήσω! Περαστικά στα ζουζουνάκια που είναι αρρωστούλια!Κουράγιο σε όλες τις μανούλες! Να έχετε μια υπέροχη μέρα! Φιλιά!

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamavivo έγραψε:ax ζουζουνιτσα ,περαστικα σας μωρε...να πας το παιδι οπωσδηποτε ,καλα λεει η αλικη μην σου γυρισει σε ακροαστικα.εμενα στο ξερο,εντονο βηχα μου ειχε δωσει ενα σιροπι το οποιο δεν το θυμαμαι καθολου.εγω τον τριβω με λαδακι και χαμομηλακι,πολυ καλη δουλεια κανει.επισης το βραδυ αντι για γαλα που μου ζηταγε ή του εδινα ,νερο ή τσαγακι ή χαμομηλακι και το σταματησε τελικα.μην φανταστεις 2-3 φορες το εκανε και τελος.εμενα εχει φαει σκαλωμα να κοιμαται μαζι μου ,εχω βρει τον μπελα μου και πλεον οταν φευγω για δουλεια σπαραζει.πριν 1 βδομαδα ας πουμε χεσμενη με ειχε που εφευγα.ειμαστε απυρετοι δοξα τω θεο απο χθες,πολυ καλυτερα.αλλα με κανει οτι θελει και εχω αγχωθει οτι εχω χασει την μπαλα.μηπως του κανω κακο ?τι να πω .πολυ αγχος.
καλα δεν λεω τι εκανε χτες.θα κοπανιεστε.
μολις προλαβω θα γραψω
ευχαριστω πολυ !και εγω τωρα τελευταια τετιο προβλημα εχω ,κοιμαται μαζι μας ,μολισ τιν βαζω στο κρεβατι τις ξυπναει.δεν θελει να παει πουθενα ερχετε στα ποδια μου και αγκαλιαζει τα ποδια μου...παω νακανω τσιγαρο στο μπαλκονι και σπαραζει απο το κλαμα ,ξερω οτι τιν κανω κακο αλλα τι λυση να βρω?τι να κανουμε θα μεγαλωσουν ...

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πολύ καλημερα σας κορίτσια !!!!
Ήθελα να μπω από χτες να γράψω αλλά δεν μπόρεσα και σήμερα έχετε γράψει τόσα πολλά πάλι και δεν σας προλαβαίνω. Έχω το εξής θέμα. Η μικρή μου θέλει να τις βάζω τα ζουζούνια την ώρα που μπαίνω να γράψω και στην οθόνη του pc έχω και τα ζουζούνια και το φόρουμ και είναι πολύ μικρός ο χώρος μου για να μπορώ να βλέπω και να γράφω και με κουράζει. Επίσης έχει δυο βράδια που κοιμάται στις 01.30 η κυρία και δεν έχω χρόνο να γράψω. Ούφ....
Σήμερα δουλειές από το πρωί και είπα να σας καλημερίσω αλλά πήγε μεσημέρι πάλι.

Άντε φιλάκια πολλά σε όλες !!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mangio,εμένα ο δικός μου το'χε κόψει το γάλα από 14 μηνών και το ξαναρχίσαμε τον προηγούμενο μήνα.
Δεν μετράω ml ,πλέον, του βάζω σε κούπα και άλλες φορές το πίνει όλο ,άλλες φορές το μισό.Πρωί και βράδυ του δίνω.
Εσένα ο δικός σου μια χαρά πίνει!!!

Γραμματική μου,αχρείαστη να'ναι!!!

Βιβήκα,τα κατορθώματα του γιόκα σου σε συμβουλεύω να τα γράφεις σε ημερολόγιο!!Θα'χει πλάκα αργότερα να τα διαβάζετε και να γελάτε!!!Περιμένω τα νέα σας κατορθώματα!!!

Καλησπέρα στα υπόλοιπα κορίτσια!!!!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
21.30 το βραδυ και επρεπε να κοιμαται
ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
πηρε το παντελονι του πατερα του,σκουπισε ολο το σπιτι,πηρε την λεκανη μετα με τα ρουχα ,την εχωσε στην κεφαλα του(εξαφανιστηκε ολος μεσα)και αρχισε να φωναζει μεσα απο την λεκανη τα ακαταλαβιστικα του για κανα 10λεπτο.μετα την αφηνει,παει στην κουζινα ,ανοιγει το ντουλαπι με τα μπολ τα βγαζει ολα εξω και πηγαινε ενα ενα και τα εβαζε στο κεφαλι του πατερα του.
Τελειωνει απο αυτο παει στο δωματιο μου ανεβαινει στο κρεβατι,ανοιγει την τηλεοραση ,ξαπλωνει ,μιλαει παλι μονος του,ξανακατεβαινει.
παει μεσα στο χωλ στην παπουτσοθηκη,την ανοιγει ,βγαζει τα παπουτσια και τα παει στον αντρα μου,ταυτοχρονα περνουσε απο το γραφειο και πειραζε το pc για να δει αν ειναι ανοικτο.κουναγε το ποντικι ο πονηρος να ανοιξει η οθονη.μιλαμε κουραστηκα να τον κυνηγαω και τωρα που τα γραφω ακομα κουρασμενη ειμαι.

ααααααα
βασικο και καθολου αμελητεο...τραβηξε την κουρτινα απο την ακρη και την τραβαγε τοσο πολυ που εβλεπα να ταλαντευετε απο πανω του το κουρτινοξυλο...καλα μιλαμε για θριλερ το οποιο τελειωσε 23.45 ακριβως.εκει πεσανε οι μπαταριες υποθετω.αυτα.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πω πω ρε συ Βιβή!!Μες στην υπερένταση ο δικός σου!!!!
Το πρωί τουλάχιστον κοιμάται ή ξυπνάει από νωρίς????

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Πω πω ρε συ Βιβή!!Μες στην υπερένταση ο δικός σου!!!!
Το πρωί τουλάχιστον κοιμάται ή ξυπνάει από νωρίς????

απο τις 08.30 μεχρι τις 09.30 εχει ξυπνησει συνηθως.ολη μερα ετσι ειναι .την μανα μου την εχει στειλει λεμε.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
αλικακι έγραψε:Πω πω ρε συ Βιβή!!Μες στην υπερένταση ο δικός σου!!!!
Το πρωί τουλάχιστον κοιμάται ή ξυπνάει από νωρίς????

απο τις 08.30 μεχρι τις 09.30 εχει ξυπνησει συνηθως.ολη μερα ετσι ειναι .την μανα μου την εχει στειλει λεμε.


Πω,πω την καημένη την μαμά!!!
Το μεσημέρι τουλάχιστον κοιμάται???Ή ταρζανιάζει πάλι??
Αχ,τι λέω για το παιδάκι!!Ζωή να'χει και δεν πειράζει!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια καλησπέρα!!!! Πωπω, δίκιο έχει και η Άντζυ μας, αν δε μπαίνεις τακτικά καθημερινά την χάνεις τη μπάλα! Αλλά δεν πειράζει, είμαστε μια ζωντανή ομαδούλα, γι' αυτό! Smile
Βλέπω πολλά ζουζουνάκια είναι αρρωστούλικα! Sad Περαστικάκια σας και καλό κουράγιο στις μανούλες! Ζουζουνίτσα μου κι εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις το γιατρό. Καλύτερα να πάρεις και να μη χρειάζεται παρά να μην πάρεις και να χρειάζεται!

Σιρέν μας, ξανακαλωσήρθες! Φυσικά και σε θυμόμαστε, άλλωστε γράφεις τακτικά και σε άλλα θεματάκια! Wink Πώς είναι η μικρούλα σου;

Βιβή μου ναι, καλά σου λέει το αλικάκι, πρέπει να τα καταγράφεις σε ημερολόγιο. Εγώ κάθε φορά που σε διαβάζω χαχανίζω πάντως! Laughing Αν και πολλά από αυτά μας τα κάνει και η μικρή μας αλλά απλά δε δίνουμε πλέον σημασία, αρκεί να μη χτυπήσει! Την αφήνω να κάνει τις ταρζανιές της, να ξεσυγυρίσει όλο το σπίτι και το βράδυ αφού κοιμηθεί (κατά τις 11-12 εμείς κλασικά) αρχίζω το συμμάζεμα του τρελοκομείου! Μερικές φορές σκοντάφτω και σε κουκλάκια που αρχίζουν και τραγουδάνε ή σε κουδουνιστά μπαλάκια, οπότε και τρέμω μην μου ξυπνήσει, αλλά ευτυχώς άμα την πέσει κοιμάται βαριά... Sleep

Σήμερα είχα πάλι άδεια και την πήγα εγώ στις κούνιες και για ψώνια μετά, οπότε μου εκτονώθηκε κάπως. Τώρα κοιμάται ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 17 536304 αλλά σε λίγο την περιμένω να ξυπνήσει και να δούμε αν θα μου φάει το ψαράκι!!!

Και μιας και ανέφερα το θέμα φαγητό, κι εμείς δεν πίνουμε πολύ γαλατάκι, συνήθως γύρω στα 300+ αλλά τι να κάνω που μου μασαμπουκώνεται όλη μέρα και μετά δεν πεινάει για να πιει το γαλατάκι της; Οπότε κι εγώ δεν πολυσκάω με το θέμα, την αφήνω να πιεί όσο θέλει. Πάντως το πρωί που έτρωγα γάλα με δημητριακά μου μπαστακώθηκε στην αγκαλιά και ήθελε να μου το φάει. Της έδωσα και μια χαρά το κατέβαζε...

Σας είπα που λατρεύουμε τα μανταρίνια; Ευτυχώς γιατί τα σταφύλια γιοκ. Οπότε από φρουτάκια τρώμε μπανάνα (κλασική αξία), μανταρίνια, χυμό πορτοκάλι και θέλω να δοκιμάσω να στύψω και από μήλο να δω αν θα πιει... Τι άλλο να της δώσω τέτοια εποχή; Rolling Eyes

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις