Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
476 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 476 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 16]

276απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Πεμ Δεκ 22, 2011 3:59 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
florentiab έγραψε:
Nena έγραψε:
mamavivo έγραψε:επισης απορω πως γινετε να μπαινουν οι αντρες να κανουν μπανιο και να προκαλουν τρελο πανικο?να θελεις να κανεις γενικη μεταVery Happy
Αυτο δεν πρεπει να εξηγειται ουτε παραψυχολογικά, ουτε μεταφυσικα... Ειιναι απο τα μυστηρια της φυσης...

δεν θέλω να σας συγχίσω αλλά ο δικός μου δεν κάτι τίποτα. ούτε μία σταγόνα δεν πέφτει κάτω, ούτε μια τρίχα στο νιπτήρα! Cool
Ασε φλω, ποιος ξερει τι ψυχολοιγκα του εχει δημιουργησει του ανθρωπου και σε φοβαται.. Razz Razz



άντε καλέ! εγώ; είμαι πολύ συνεσταλμένη, δεν μιλώ πολύ και υπακούω τις διαταγές του συζύγου μου. όπως οφείλει να κάνει κάθε σωστή γυναίκα! Laughing Laughing Laughing

277απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Πεμ Δεκ 22, 2011 5:09 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
black beauty έγραψε:μα αφου ειπες οτι προσπαθουσε για το καλυτερο για τα παιδια της η μαμα του!


Και εγω το πιστευω ομως πως η παιδικη ηλικια μας συμμαδευει για μια ζωη και εννοειται και η σχεση με τους γονεις μας!

Δεν πολυκαταλαβες - το πρωτο ποστ που εβαλα ηταν μια ατακα σε μια σειρα στη τηλεοραση. Υποτιθεται οτι ηταν σαρκαστικη.
αααααααααααα

litsakos έγραψε:Black beauty εχει πολυ πλακα το θεμα σου Laughing Laughing ταυτοχρονα συζηταμε για Φροϋντ ,κιμα και γαντια στον φουρνο,μαγια και δεν συμμαζευεται χαχαχαχχαχα!
Πολυ το διασκεδαζω!

χαιρομαι που σας αρεσει,απλα ειναι καποιες αποριες που μου δημιουργουνται στο περασμα του χρονου!

natali-maria έγραψε:
black beauty έγραψε:οπως μου κανει εντυπωση που καποιοι βλεπουνε την παναγια και αλλους αγιους,δεν ξερω το υποσυνειδητο τα δημιουργει,δεν ξερω πως γινεται να καταλαβαινουμε οτι ειναι ο ταδε αγιος χωρις να τον εχουμε δει στα αληθεια.Εγω ποτε μου δεν εχω δει!Βρηκα εξηγηση σε αυτο,σε ενα βιβλιο,τιτλο δεν θυμαμαι,σε μερικους ανθρωπους λεει δεν εμφανιζονται γιατι ισως φοβηθουν και δεν ξερουμε την αντιδραση τους,δηλαδη εμφανιζονται σε μερικους ανθρωπους.Α και πρεπει να εχεις μεγαλη πιστη για να τους δεις!


Αυτό είναι ένα μεγάλο θέμα!Ηθελα να το ανοίξω και εγώ μετά όμως δείλιασα γιατί θα νομίζετε οτι είμαι τρελή!Τα δύο χρόνια που προσπαθώ για ένα μωρό έχω δεί στο όνειρό μου 2 Αγίους!Την 1η φόρα είδα ένα μέρος όπου δεν υπήρχε τίποτα γύρω και στην μέση υπήρχε μια εικόνα!Ρώτησα ποιανού είναι αυτη η εικόνα και μια φωνή ακούστηκε και μου είπε ο Αγιος Στυλιανός!Μπήκα στο γούγλη και είδα οτι είναι Προστάτης των παιδιών και τα θεραπεύει απο ασθένειες καθώς θεραπεύει και την στειρότητα των γυναικών!Οκ!Επαθα ένα κοκομπλόκο!Το καλοκαίρι είδα στο όνειρό μου οτι κάπου ήμουν και ξαφνικά εμφανίστηκε δίπλα μου μια γυναίκα μαυροφορεμένη ρώτησα ποια είσαι και πάλι ακούστηκε μια φωνή και μου είπε η Αγία Βαρβάρα!Ξανα μπήκα στο γούγλη και είδα οτι η Αγία Βαρβάρα, Βαρβαρώνει τις έγκυες, τις κάνει βάρβαρε και ανθεκτικές. Οι έγκυες δεν δουλεύουν στη γιορτή της, ούτε σκουπίζουν. Κρύβουν μάλιστα την σκούπα… για το καλό το δικό τους και για το καλό του παιδιού που θα γεννηθεί, για να μην πάθει ευλογιά.Κάποιες μου είπανε οτι είναι μήνυμα πως θα μείνω έγκυος τα Χριστούγεννα!
Δεν είμαι πολύ θρήσκια με την έννοια να πηγαίνω κάθε Κυριακή στην Εκκλησία πιστεύω πολύ όμως και προσεύχομαι!!!
Πείτε μου την γνώμη σας και θα σας πώ και το κορυφαίο που έχω πάθει όχι στον ύπνο μου όμως στον ξύπνιο μου!!
εισαι τρελη γιατι να σε περασουμε για τρελη,εδω μεσα εχουμε διαβασει πιο κουφες ιστοριες(βλεπε τρολ)αυτο θα μας πειραζε,ισα ισα προσωπικα μου αρεσει να ακουω πολυ για αυτα,γιατι δεν συμβαινουν σε μενα!Γενικα ψαχνομαι,μου αρεσει να μαθαινω...
Nena έγραψε:
mamavivo έγραψε:επισης απορω πως γινετε να μπαινουν οι αντρες να κανουν μπανιο και να προκαλουν τρελο πανικο?να θελεις να κανεις γενικη μεταVery Happy
Αυτο δεν πρεπει να εξηγειται ουτε παραψυχολογικά, ουτε μεταφυσικα... Ειιναι απο τα μυστηρια της φυσης...
χαχαχχαχα,γιατι αμα πανε να μας μαγειρεψουν κατι,εγω δυο τρεις του επετρεψα να βαλει το χερακι του και εβγαλα τα ματια μου!
Nena έγραψε:
florentiab έγραψε:
Nena έγραψε:
mamavivo έγραψε:επισης απορω πως γινετε να μπαινουν οι αντρες να κανουν μπανιο και να προκαλουν τρελο πανικο?να θελεις να κανεις γενικη μεταVery Happy
Αυτο δεν πρεπει να εξηγειται ουτε παραψυχολογικά, ουτε μεταφυσικα... Ειιναι απο τα μυστηρια της φυσης...

δεν θέλω να σας συγχίσω αλλά ο δικός μου δεν κάτι τίποτα. ούτε μία σταγόνα δεν πέφτει κάτω, ούτε μια τρίχα στο νιπτήρα! Cool
Ασε φλω, ποιος ξερει τι ψυχολοιγκα του εχει δημιουργησει του ανθρωπου και σε φοβαται.. Razz Razz
χαχαχχαχα
mamavivo έγραψε:
florentiab έγραψε:
Nena έγραψε:
mamavivo έγραψε:επισης απορω πως γινετε να μπαινουν οι αντρες να κανουν μπανιο και να προκαλουν τρελο πανικο?να θελεις να κανεις γενικη μεταVery Happy
Αυτο δεν πρεπει να εξηγειται ουτε παραψυχολογικά, ουτε μεταφυσικα... Ειιναι απο τα μυστηρια της φυσης...


δεν θέλω να σας συγχίσω αλλά ο δικός μου δεν κάτι τίποτα. ούτε μία σταγόνα δεν πέφτει κάτω, ούτε μια τρίχα στο νιπτήρα! Cool


ω ρε μπραβο,που το πετυχες αυτο το παληκαρι?Very Happy Very Happy

οπως επισης απορω γιατι παμε να παρουμε δυο πραγματα στο super και φευγουμε με σακουλες(τις παλιες καλες εποχες βεβαιως βεβαιως).

απορω με μενα που ειμαι τοσο νευρικη και δεν μπορω να χαλαρωσω οσο και να προσπαθω.τι να κανω?Very Happy ektos apo zanax.
ελα μου ντε!Εγω το παθαινω αυτο οταν παω χωρις λιστα,γιατι δεν θυμαμαι τι να ψωνισω και ψωνιζω βλακειουλες!Ειναι πολυ αστειο,λεω μολις τα δω τα προιοντα θα το θυμηθω αλλα ετσι ζαλισμενη που ειμαι μερικες φορες που να τα θυμηθω,τα θυμαμαι ομως μολις παω σπιτι!

278απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Πεμ Δεκ 22, 2011 5:29 am

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπόν ας σας πώ και το κορυφαίο!
Μέσα στο αυτοκίνητο έχω πάντα μια-δύο εικονίτσες!Διάβαζα μια μέρα για τον βίο της Παναγίας και τις ονομασίες της και ξαφνικά βλέπω η Παναγία η Γοργουπήκοος!Σκέφτομαι απο μέσα μου υπάρχει τέτοια ονομασία?Δεν την είχα ακούσει ποτέ!Και συνεχίζω να διαβάζω!Πηγαίνω την άλλη μέρα στην δουλειά παίρνω την τσάντα μου απο το πίσω κάθισμα απο την μεριά του οδηγου,είχα συνήθεια να αφήνω την τσάντα μου πάντα εκεί!Φεύγω απο την δουλειά ανοίγω το αυτοκίνητο και πάω να βάλω την τσάντα μου στο γνωστό μέρος!Και βλέπω μια εικονίτσα,λέω μπα!Τι εικονίτσα είναι αυτή?Πως βρέθηκε εδώ?Την παίρνω και βλέπω η Παναγία η Γοργουπήκοος!Με έπιασε ένα τρέμουλο και ένα κλάμα και σαν να έφυγε το βάρος που είχα μέσα μου!Εκείνο το διάστημα ήμουν πολύ πιεσμένη,είχα φτάσει στα πρόθυρα κατάθλιψης!!Και προσευχόμουν συνέχεια απο μέσα,όπου και να ήμουν η ελπίδα μου ήταν να με βοηθήσει η Παναγίτσα!Εμφανίστηκε για να μου δώσει το μήνυμα οτι με ακούει και θα με βοηθήσει!Όπως και έγινε!
Τώρα που προσπαθώ για μωρό προσεύχομαι όμως όχι όπως τότε!Μου εμφανίστηκε ξανα προχθές!Είδα την εικόνα κρεμασμένη σε ένα σημείο σε ένα "κυλικείο" όπου πάω κάθε μέρα εδώ και 3 μήνες περίπου!Πιστεύω πως και αυτο ήταν ένα μύνημα της οτι με ακούει και πάλι θα με βοηθήσει!

279απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Πεμ Δεκ 22, 2011 5:36 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω πρωτη φορα ακουω αυτην την ονομασια!Εγω παλιοτερα ειχα διαβασει μερικους βιους αγιους,ρε κοριτσια τι πιστη ειχανε...με τοσα βασανιστηρια και ομως εκει πιστευανε!Πιστευω λοιπον οτι πολλα πραγματα ειναι θεμα πιστεως!

Δεν ξερω πολλα πραγματα στην θρησκεια μας δεν μπορω να τα εξηγησω αλλα...πιστευε και μη ερευνα!

εχω διαβασει και για την αγια ειρηνη την χρυσοβαλαντου με το μηλο και κατι αλλο δεν θυμαμαι,ελεγε μεσα οτι οσοι πιστευανε γλιτωνανε απο καρκινο και διαφορες αλλες αρρωστειες και γυναικες που ειχαν προβλημα στειροτητας αποκτουσαν παιδακι!

εχω διαβασει επισης που κοπελες ταζανε σε καποιον αγιο το παιδακι τους και τελικα επειδη ηταν περιεργο το ονομα της αγιας η επειδη τους πιεζε καποιος αλλος συγγενης να μην το κανουνε,και να βαλουνε των παππουδων αυτα τα παιδακια κατι παθαινανε μετα(νομιζω αυτο το διαβασα για την τσαμπικα-τσαμπικο),εχετε διαβασει παρομοια πραγματα?

280απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Πεμ Δεκ 22, 2011 5:46 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
black beauty έγραψε:και εγω πρωτη φορα ακουω αυτην την ονομασια!Εγω παλιοτερα ειχα διαβασει μερικους βιους αγιους,ρε κοριτσια τι πιστη ειχανε...με τοσα βασανιστηρια και ομως εκει πιστευανε!Πιστευω λοιπον οτι πολλα πραγματα ειναι θεμα πιστεως!

Δεν ξερω πολλα πραγματα στην θρησκεια μας δεν μπορω να τα εξηγησω αλλα...πιστευε και μη ερευνα!

εχω διαβασει και για την αγια ειρηνη την χρυσοβαλαντου με το μηλο και κατι αλλο δεν θυμαμαι,ελεγε μεσα οτι οσοι πιστευανε γλιτωνανε απο καρκινο και διαφορες αλλες αρρωστειες και γυναικες που ειχαν προβλημα στειροτητας αποκτουσαν παιδακι!

εχω διαβασει επισης που κοπελες ταζανε σε καποιον αγιο το παιδακι τους και τελικα επειδη ηταν περιεργο το ονομα της αγιας η επειδη τους πιεζε καποιος αλλος συγγενης να μην το κανουνε,και να βαλουνε των παππουδων αυτα τα παιδακια κατι παθαινανε μετα(νομιζω αυτο το διαβασα για την τσαμπικα-τσαμπικο),εχετε διαβασει παρομοια πραγματα?
[u] ΕΝΑ ΓΝΩΜΙΚΟ ΛΕΕΙ,ΜΗΝ ΤΑΞΕΙΣ ΜΙΚΡΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΑΓΙΟΥ ΚΕΡΙ!ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΑΠ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΖΗΤΑΣ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΓΙΟ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ ΣΑΝ ΔΩΡΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙΣ ΤΗ 'ΣΥΜΦΩΝΙΑ'

281απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Πεμ Δεκ 22, 2011 8:19 am

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elena25 έγραψε:
mommy12585 έγραψε:Για το ξεμάτιασμα θέλω να πω ότι οκ να μην το πιστέψω γιατί μπορεί να είναι προλήψεις και παλιομοδίτικο, αλλά τότε πως γίνεται ξαφνικά να σε πιάνει τρελός πονοκέφαλος ετοιμος να πέσεις κάτω και αν σε ξεματιάσουν με τον κλασσικό τρόπο νερό και λαδάκι, να κόβεται μαχαίρι?? Εντάξει δεν είναι και όλα πια τόσο παραμύθια... Μήπως επειδή το πιστεύουμε μας περνάει αμέσως με τη δύναμη του μυαλού μας ή όντως η προσευχούλα που λέγεται πιάνει τόπο?? πάντα το είχα απορία αυτό αλλά σίγουρα δεν εξηγείται επιστημονικώς!


Αυτή τη στιγμή τα έχω λίγο μπερδεμένα στο μυαλό μου και δεν ξέρω αν αυτά που θα γράψω θα είναι κατανοητά. Θα το προσπαθήσω όμως.

Το μάτι το πιστεύω. Πιστεύω ότι ισχύει, ότι υπάρχει, ότι μπορεί κάποιος να "ματιάσει" κάποιον άλλον. Επίσης πιστεύω πως οι "προσευχές" που διαβάζουν στο ξεμάτιασμα μπορούν να λύσουν το κακό μάτι και να ξαλαφρώσουν τον ματιασμένο. Προσωπικά εγώ όμως, δε θέλω να με ξεματιάζουν, ούτε αποδίδω τα πάντα στο μάτι. (Λόγω θρησκευτικών πεποιθήσεων.) Ας πούμε, έχω μια γνωστή, που ό,τι και να της συμβεί, από έναν απλό πονοκέφαλο, μια γρατζουνιά ή ουρολοίμωξη (που λέει ο λόγος έτσιWink θα πει ότι οφείλεται στο μάτι! Και με το που θα την ξεματιάσουν της περνάνε όλα! Ε, εγώ αυτό το λέω υποσυνείδητο, όχι μάτι.

Και για να δώσω να καταλάβετε τι εννοώ με το υποσυνείδητο.

Η μαμά μου, πιστεύει στα όνειρα. Πάρα πολύ όμως! Επίσης πιστεύει πως όταν την φαγουρίζει η μύτη της κάτι κακό θα συμβεί. Όποτε βλέπει κάποιο όνειρο που θεωρεί κακό, την άλλη μέρα το πιο πιθανό είναι να της συμβεί κάτι.

Εγώ από την άλλη, δεν πιστεύω στα όνειρα! Τι ότι μου πέφτουν τα μαλλιά έχω δει, τι ότι μου πέφτουν τα δόντια, τι φίδια να με τσιμπάνε... την άλλη μέρα τουλάχιστον δε μου συνέβει τίποτα! Αυτό πώς εξηγείται;

Εγώ το εξηγώ ως εξής:

Βλέπουμε κάτι ή πιστεύουμε πως ματιαζόμαστε. "Κολλάει" το μυαλό μας σε αυτό και πιστεύουμε πως σίγουρο θα μας συμβεί κάτι κακό. Βάζουμε δηλαδή μέσα μας αρνητική ενέργεια. Κατά κάποιο τρόπο δηλαδή "τραβάμε" την κακοτυχία πάνω μας. Και με το μάτι το ίδιο.

Δεν ξέρω αν βγαίνει νόημα από αυτά που έγραψα..Rolling Eyes

Καλά σίγουρα είναι κάποιοι που με τον παραμικρό πονοκέφαλο λένε έχω μάτι, είχε μια γνωστή η μάνα μου και κάθε μέρα την ξεμάτιαζε, είχε βαρεθεί να την ξεματιάζει...εγώ ας πούμε επειδή δεν έχω πονοκεφάλους γενικά, αν δω ξαφνικά ότι 'πέφτω' απότομα, με πιάνει πονοκέφαλος και χασμουριέμαι τρελά το καταλαβαίνω ότι είναι μάτι και όντως όταν με ξεματιάζουν έχω..αλλά το παθαίνω σπάνια...

Η μάνα μου στην εγκυμοσύνη με έπρηζε να φοράω ματάκι, οκ αυτό το θεωρώ υπερβολή, όπως και έβαζε και στην μικρή μου όποτε βγαίναμε έξω που ήταν λιχουδάκι...τώρα κατά πόσο κάνουν δουλειά και αυτά..δεν το γνωρίζω...

Έχεις δίκιο, πολλές φορές όταν πιστεύεις πολύ σε κάτι αυθυποβάλλεις τον εαυτό σου στην κατάσταση την οποία πιστεύεις πολύ...

282απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Πεμ Δεκ 22, 2011 8:42 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΤΑΓΩΜΑΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟ "ΧΑΡΙΣΜΑ"ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Η ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΣ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΑΜΟΛΥΝΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ,ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΠΡΟΣΕΥΧΟΥΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑ Ο ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ?

283απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Πεμ Δεκ 22, 2011 9:22 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπινι 1 έγραψε:ΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΤΑΓΩΜΑΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟ "ΧΑΡΙΣΜΑ"ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Η ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΣ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΑΜΟΛΥΝΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ,ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΠΡΟΣΕΥΧΟΥΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑ Ο ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ?

Αυθυποβολη θα πουν καποιοι. Παρολ αυτα κι εγω πιστευω πολυ στο ματι!

284απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Πεμ Δεκ 22, 2011 9:57 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ας πουν οτι θελουν.πιστευω στο ματι

285απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Πεμ Δεκ 22, 2011 1:01 pm

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπινι 1 έγραψε:Ας πουν οτι θελουν.πιστευω στο ματι


Κανείς δεν προσπαθεί να πείσει κανέναν για την ορθότητα των λόγων του. Απλά απόψεις ανταλλάζουμε.

286απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Πεμ Δεκ 22, 2011 1:07 pm

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μπεμπινι 1 έγραψε:ΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΤΑΓΩΜΑΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟ "ΧΑΡΙΣΜΑ"ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Η ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΣ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΑΜΟΛΥΝΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ,ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΠΡΟΣΕΥΧΟΥΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑ Ο ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ?
Τι να πώ και εγώ βρε κορίτσια που είμαι Μεγαλοσαββατογεννημένη!!!!!χαχαχα.....

287απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Παρ Δεκ 23, 2011 12:00 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zennia έγραψε:
Τι να πώ και εγώ βρε κορίτσια που είμαι Μεγαλοσαββατογεννημένη!!!!!χαχαχα.....[/quote] ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΑ?ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΑ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ?Η ΚΡΙΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΗ,ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ ΚΑΙ ΠΡΟΜΗΝΥΜΑΤΑ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΦΥΛΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΚΟΤΟΠΙΕΣ?ΤΙ ΝΑ ΠΩ,ΕΤΣΙ ΛΕΝΕ!

288απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Παρ Δεκ 23, 2011 2:27 am

gioulaki

gioulaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αλλο ασχετο εχετε ακουσει για το αλειμα του νεογεννητου με αυγο?
η γιαγια μου ελεγε πως τα μωρα την πρωτη εβδομαδα στο μπανιο τα περναμε ενα χερι αυγο για να εχουν σφυκτη επιδερμιδα.Σε ολα μου τα ξαδερφια το εκανε κ στην αδερφη μου. Σε εμενα η μαμα μου δεν την αφηνε γιατι της βρωμουσε.
Δεν ξερω αλλα ολοι εχουν μια επιδερμιδα τσιτα εκτος απο μενα. Εγω την κορη μου φυσικα δεν την αλειψα με αυγο Razz Razz να μου βρωμαει συνεχεια.
Το εχετε ξανακουσει? Δεν ζει κ η γιαγια μου να την ρωτησω απο που ειναι αυτο.

289απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Παρ Δεκ 23, 2011 3:48 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
gioulaki έγραψε:Αλλο ασχετο εχετε ακουσει για το αλειμα του νεογεννητου με αυγο?
η γιαγια μου ελεγε πως τα μωρα την πρωτη εβδομαδα στο μπανιο τα περναμε ενα χερι αυγο για να εχουν σφυκτη επιδερμιδα.Σε ολα μου τα ξαδερφια το εκανε κ στην αδερφη μου. Σε εμενα η μαμα μου δεν την αφηνε γιατι της βρωμουσε.
Δεν ξερω αλλα ολοι εχουν μια επιδερμιδα τσιτα εκτος απο μενα. Εγω την κορη μου φυσικα δεν την αλειψα με αυγο Razz Razz να μου βρωμαει συνεχεια.
Το εχετε ξανακουσει? Δεν ζει κ η γιαγια μου να την ρωτησω απο που ειναι αυτο.

αυτό δεν το έχω ξανακούσει.
όμως η μαμά μου χτυπούσε το ασπράδι και το άπλωνε στο προσωπό της μέχρι να ξεραθεί. κάνει μια επιδερμίδα βΙλούδο! Smile

290απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Παρ Δεκ 23, 2011 3:49 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zennia έγραψε:
μπεμπινι 1 έγραψε:ΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΤΑΓΩΜΑΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟ "ΧΑΡΙΣΜΑ"ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Η ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΣ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΑΜΟΛΥΝΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ,ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΠΡΟΣΕΥΧΟΥΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑ Ο ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ?
Τι να πώ και εγώ βρε κορίτσια που είμαι Μεγαλοσαββατογεννημένη!!!!!χαχαχα.....


εσύ θα βλέπεις μεγάλα οράματα! Smile


291απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Παρ Δεκ 23, 2011 4:04 am

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στο μάτι πιστεύω πολύ αλλά όχι στην υπερβολή του.Για παράδειγμα κάποιοι άνθρωποι μέ το παραμικρό λένε ότι είναι ματιασμένοι και με έπριζαν να τους ξεματιάζω συνέχεια.Έχει τύχει όμως μία φορά που έκανα την κουνιάδα μου που δεν μπορούσε να σταθεί από τον πόνο και ούτε ντεπόν την έπιανε, τίποτα, να κοντέψω να λυποθυμήσω.Μάλλον είχε κακό μάτι...

Έχετε στην περιοχή σας ότι των φώτων (αν δεν κάνω λάθος) τα ζώα μιλούν;Δεν τα έχω ακούσει φυσικά αλλά από μικρή άκουγα τις γιαγιάδες μου να το λένε..

292απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Παρ Δεκ 23, 2011 4:34 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
florentiab έγραψε:


εσύ θα βλέπεις μεγάλα οράματα! Smile


KAI ΜΕΓΑΛΑ ΟΡΑΜΑΤΑ... ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ...!javascript:emoticonp('απλα αποριες - Σελίδα 12 654316').

293απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Παρ Δεκ 23, 2011 4:36 am

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
didumomama έγραψε:Στο μάτι πιστεύω πολύ αλλά όχι στην υπερβολή του.Για παράδειγμα κάποιοι άνθρωποι μέ το παραμικρό λένε ότι είναι ματιασμένοι και με έπριζαν να τους ξεματιάζω συνέχεια.Έχει τύχει όμως μία φορά που έκανα την κουνιάδα μου που δεν μπορούσε να σταθεί από τον πόνο και ούτε ντεπόν την έπιανε, τίποτα, να κοντέψω να λυποθυμήσω.Μάλλον είχε κακό μάτι...

Έχετε στην περιοχή σας ότι των φώτων (αν δεν κάνω λάθος) τα ζώα μιλούν;Δεν τα έχω ακούσει φυσικά αλλά από μικρή άκουγα τις γιαγιάδες μου να το λένε..


Αυτό δεν το έχω ακούσει. Η γιαγιά μου όμως λέει πως κάθε χρόνο στις 12 το βράδυ ξημερώματα των Φώτων ανοίγουν οι ουρανοί και αν κάνεις μια ευχή τότε θα πραγματοποιηθεί.

294απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Παρ Δεκ 23, 2011 4:40 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω σαββατο γεννηθηκα cyclops
και λενε οτι οι σαββατογεννημενοι ματιαζουν- οπως και οι γαλανοματηδες. εγω ειμαι και τα δύο.ωχωχ!!!

Γιουλακι ομολογω πρωτη φορα το ακουω αυτο με το αυγο.το σιγουρο ειναι οτι οντως τσιτωνει την επιδερμιδα!!

295απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Παρ Δεκ 23, 2011 4:45 am

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γιατι οταν γνωρισα τον αντρα μου ηταν καθε σαββατο εξω και απο την ωρα που καναμε παιδι το απιζει σπιτογατος; γτ ρε γαμωτο; μας καλεσαν σε ρεβεγιον το σαββατο και δε θελει να παμε! οκ να μην παρω το παιδι που θα καπνιζουν ολοι γτ ειναι μικρο ακομα, αλλα ας ερθει η αδελφη μου να το κραταει. θελω κ γω να βγω λιγο. να ντυθω να βαφτω να παω μια βολτα. ειμαι 3 μερες σπιτι κλεισμενη με τον κωλοκαιρο και δεν αντεχω αλλο. καταλαβαινω θελέι να ξεκκουραστει αλλα καθε σαββατο ξεκουραζομαστε εδω και 15 μηνες. τη μια ημουν εγκυος την αλλη το παιδι μικρο. ελεος! 11 μηνων πηγε ας το βαλουμε για υπνο και ας παμε μια βολτα απο τους κουμπαρους μας παραμονη χριστουγεννων. πρεπει παλι να κατσω να δω ταινια σπιτι; σορρυ για τη γκρινια αλλα θα σκασω! αν εχω αδικι πειτε το να μην τον πρηξω τσαμπα τωρα που θα ερθει απο τη δουλεια!

http://stardustwork.blogspot.com

296απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Παρ Δεκ 23, 2011 4:47 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
antonia32 έγραψε:γιατι οταν γνωρισα τον αντρα μου ηταν καθε σαββατο εξω και απο την ωρα που καναμε παιδι το απιζει σπιτογατος; γτ ρε γαμωτο; μας καλεσαν σε ρεβεγιον το σαββατο και δε θελει να παμε! οκ να μην παρω το παιδι που θα καπνιζουν ολοι γτ ειναι μικρο ακομα, αλλα ας ερθει η αδελφη μου να το κραταει. θελω κ γω να βγω λιγο. να ντυθω να βαφτω να παω μια βολτα. ειμαι 3 μερες σπιτι κλεισμενη με τον κωλοκαιρο και δεν αντεχω αλλο. καταλαβαινω θελέι να ξεκκουραστει αλλα καθε σαββατο ξεκουραζομαστε εδω και 15 μηνες. τη μια ημουν εγκυος την αλλη το παιδι μικρο. ελεος! 11 μηνων πηγε ας το βαλουμε για υπνο και ας παμε μια βολτα απο τους κουμπαρους μας παραμονη χριστουγεννων. πρεπει παλι να κατσω να δω ταινια σπιτι; σορρυ για τη γκρινια αλλα θα σκασω! αν εχω αδικι πειτε το να μην τον πρηξω τσαμπα τωρα που θα ερθει απο τη δουλεια!

ααα καλα τα λες .να πατε βολτα ρε συ επιβαλετε ,μερες που ειναι και αφου εχεις καποιον να κατσει με τον γιωργακη ακομα καλυτερα .να του το ξαναπεις .πιστευω οτι θα πατε στο τελος να διασκεδασεις και συ.Very Happy

297απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Παρ Δεκ 23, 2011 4:50 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να πατε! να πατε!! Γιορτες ειναι -μετα με τον καινουριο χρονο θα εχει καιρο πες του να αραξει όοοοσο θελει!!! 360 μερες- πες καλα ειναι? τις υπόλοιπες 5 ας βγουμε εξω!! Laughing

298απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Παρ Δεκ 23, 2011 4:55 am

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευχαριστω ρε κοριτσια! μιλαμε στο τελος θα κλαταρω απο την κλεισουρα. και την κυριακη που θα χουμε κοσμο παλι μεσα θα ειμαι για να φτιαξω το τραπεζι. δε λεω εχω μερακι για το Christmas table αλλα ας κανουμε μια περατζαδα και το σαββατο. ο σπυρος τουλαχιστον απει στη δουλεια βλεπει κοσμο, εγω σπιτι σπιτι σπιτι και παλι σπιτι. α! σημερα εκατσα και στο σπιτι! θα του το πω για την αδελφη μου γιατι δε του το προτινα. σημερα το σκεφτηκα. στην τελικη ο μικρος θα κοιμαται ουτε που θα καταλαβει οτι λειπουμε! αυτος 9,30-10,45 κατεβαζει ρολα! τεσπα! ας κοψω την γκρινια μερες που ειναι! Καλες γιορτες σε ολες! με υγεια κ ευτυχια! παω ξυπνησε ο μμικρΟς!

http://stardustwork.blogspot.com

299απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Παρ Δεκ 23, 2011 5:34 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α ωραιο αυτο για την γιορτη των φωτων!

κοριτσια κατι αλλο,θα ηθελα να ξερα,οι κοπελες που πουλανε αντικειμενα μεσω ιντερνετ ειναι αναγκασμενες να κοβουν αποδειξη?θελω να πω εχεις κινδυνο να σε "πιασουν"?

300απλα αποριες - Σελίδα 12 Empty Απ: απλα αποριες Παρ Δεκ 23, 2011 5:43 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αναρωτιεμαι επισης αν ειμαι η μοναδικη που φοβαται οταν τσιτσιριζει το λαδι.Οπως σημερα πχ που εκανα καλαμαρια,παφ και παφ,και αναγκαζομαι και χαμηλωνω το ματι και να ειναι καλα η μαμα μου που μου ειχε παρει αυτο το αντικειμενο που μοιαζει σαν ρακετα,που εχει σιτα, να μην πεταγονται τα λαδια.
Δεν θα ξεχασω ποτε την πρωτη φορα που τηγανισα πατατες,τις πετουσα απο αποσταση ασφαλειας!

μονο εγω ειμαι τοσο φοβιτσιαρα και μισω οταν τηγανιζω κατι και πιτσιλαει?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 16]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις