Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
381 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 381 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 40]

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κασσιανη θα σε μαλωσω.ξεκουραση τωρα.δεν χρειαζεται και πολλα πολλα.9 μηνες ξεκουραση γιατι μετα θα τρεχεις![/quote]

Χαχαχαχ σαν να ακούω τον άντρα μου.Τι να κάνω και κάποια πράγματα πρέπει να γίνουν ρε γαμώτο.Το πάω όσο πιο χαλαρά μπορώ σας το ορκίζομαι.Απλά κουράστηκα σήμερα χωρίς ιδιαίτερο ρόλο.Ίσως επειδή δεν κοιμήθηκα καλά το βράδυ.Έχω και την μικρή με βήχα και μίξες. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cassiani έγραψε:
tatijana έγραψε:Βιβή μου κ Έλενα,το ξέρω ότι το κάνει για να κάνω πίσω.Όχι ακόμη είμαστε μαζί,απο τρίτη που είναι η μετακόμιση θα δει μετα τα καλα....κ εγω γιατί ποναω.

Που είσαι μωρή?Τι έγινε?Κάτι έχασα πάλι.
Καλημέρα κορίτσια.Εγω κουράστηκα σήμερα και σέρνομαι. No

ΕΣΥ κάτσε στα αυγά σου κυρία μου....έχει γίνει χαμός,θα τα πούμε άμα μπορείς στο σκαιπ το βραδάκι.

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:
cassiani έγραψε:
tatijana έγραψε:Βιβή μου κ Έλενα,το ξέρω ότι το κάνει για να κάνω πίσω.Όχι ακόμη είμαστε μαζί,απο τρίτη που είναι η μετακόμιση θα δει μετα τα καλα....κ εγω γιατί ποναω.

Που είσαι μωρή?Τι έγινε?Κάτι έχασα πάλι.
Καλημέρα κορίτσια.Εγω κουράστηκα σήμερα και σέρνομαι. No

ΕΣΥ κάτσε στα αυγά σου κυρία μου....έχει γίνει χαμός,θα τα πούμε άμα μπορείς στο σκαιπ το βραδάκι.

Έλα στο φεις μια βόλτα να μου τα πείς γιατί το σκαιπ έχω ξεχάσει πως ανοίγει.

elenalamprini

elenalamprini
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ο άνθρωπος είναι για δέσιμο!!!Και μιλάω για τον πεθερό μου!!Πήρε 3 σκυλιά και τώρα δεν έχει να τα ταϊσει και πέρνει τηλέφωνο τον άντρα μου και του ζητάει απο τις κροκέτες της σκυλίτσας μας!!!!Του έδωσα για 2 εβδομάδες και τώρα πάλι θέλει!!!

http://changedyourlife.blogspot.com/

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cassiani έγραψε:
tatijana έγραψε:
cassiani έγραψε:
tatijana έγραψε:Βιβή μου κ Έλενα,το ξέρω ότι το κάνει για να κάνω πίσω.Όχι ακόμη είμαστε μαζί,απο τρίτη που είναι η μετακόμιση θα δει μετα τα καλα....κ εγω γιατί ποναω.

Που είσαι μωρή?Τι έγινε?Κάτι έχασα πάλι.
Καλημέρα κορίτσια.Εγω κουράστηκα σήμερα και σέρνομαι. No

ΕΣΥ κάτσε στα αυγά σου κυρία μου....έχει γίνει χαμός,θα τα πούμε άμα μπορείς στο σκαιπ το βραδάκι.

Έλα στο φεις μια βόλτα να μου τα πείς γιατί το σκαιπ έχω ξεχάσει πως ανοίγει.

Κοιτά να το θυμηθεις γιατί θέλω να βλέπω την κοιλιτσα σου,χαχαχαχ....

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ποπάκι, μην τον παρεξηγείτε μωρέ... Ίσως κι αυτός να τα έχει χαμένα. Πόσο χρονών είναι; [/quote]


Ελενα ειναι 24 χρονων.Αλλα ειναι ψωναρα με το ντυσιμο κτλ,να φανταστεις πηγε για να μεινει μονιμα κ ξεχωρισε 2 βαλιτσες ρουχα,τα οποια τα ζυγισαμε κι ηταν 60κιλα ρουχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Φαντασου,κι εδω που ηταν συνεχεια τσακωμους ειχαμε γτ εκεινος ξοδευε ολο τον μισθο του σε μαλακιες ρουχα γυαλια ακριβα παπουτσια κτλ,κι λογαριασμους ολα χρωστουμενα,κι ετρεχε η μανα μ να κανει διακανονισμους για να τα δινει με δοσεις,ε συγνωμη δλδ μια ζωη η μανα μου θα ασχολειτε με τα 2 κοπροσκυλα?Ο ενας ειναι 23 ο αλλος 24 κι οι 2 χτυπα τον εναν κι πιαστον αλλον ειναι.Του αποαυτου τους τον χαβα εχουν κι οι 2 στην κοσμαρα τους τελειως.Ειδικα ο μικρος το παιζει κ ιστορια μου αμαρτια μου κι καλα να τον λυπομαστε,τεσπα εχει κανει πολλα η μανα μου γιαυτους κι αντι να ωριμαζουν χειροτερα γινονται.
Αντι να την λυπηθουν που εχει περασει τοσα στη ζωη της,κι να πουνε ενταξει φτανει τωρα ας παρουμε εμεις την ζωη στα χερια μας,,οχι τιποτα,χειροτερα.
Μα ξερεις τι θα κανω,θα παρουμε καμμια μεταθεση κι θα τους αφησει ξεκρεμαστους κι θα σου πω εγω.
Τρελαινομαι που την βλεπω να σκιζεται γιαυτους κι αυτοι δν της κακοφερονται οκ,αλλα δν κανουν κ τπτ να προχωρησουν στην ζωη τους κ να ηρεμησει κ αυτη λιγο.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
manoula_24xr έγραψε:Ποπάκι, μην τον παρεξηγείτε μωρέ... Ίσως κι αυτός να τα έχει χαμένα. Πόσο χρονών είναι;


Ελενα ειναι 24 χρονων.Αλλα ειναι ψωναρα με το ντυσιμο κτλ,να φανταστεις πηγε για να μεινει μονιμα κ ξεχωρισε 2 βαλιτσες ρουχα,τα οποια τα ζυγισαμε κι ηταν 60κιλα ρουχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Φαντασου,κι εδω που ηταν συνεχεια τσακωμους ειχαμε γτ εκεινος ξοδευε ολο τον μισθο του σε μαλακιες ρουχα γυαλια ακριβα παπουτσια κτλ,κι λογαριασμους ολα χρωστουμενα,κι ετρεχε η μανα μ να κανει διακανονισμους για να τα δινει με δοσεις,ε συγνωμη δλδ μια ζωη η μανα μου θα ασχολειτε με τα 2 κοπροσκυλα?Ο ενας ειναι 23 ο αλλος 24 κι οι 2 χτυπα τον εναν κι πιαστον αλλον ειναι.Του αποαυτου τους τον χαβα εχουν κι οι 2 στην κοσμαρα τους τελειως.Ειδικα ο μικρος το παιζει κ ιστορια μου αμαρτια μου κι καλα να τον λυπομαστε,τεσπα εχει κανει πολλα η μανα μου γιαυτους κι αντι να ωριμαζουν χειροτερα γινονται.
Αντι να την λυπηθουν που εχει περασει τοσα στη ζωη της,κι να πουνε ενταξει φτανει τωρα ας παρουμε εμεις την ζωη στα χερια μας,,οχι τιποτα,χειροτερα.
Μα ξερεις τι θα κανω,θα παρουμε καμμια μεταθεση κι θα τους αφησει ξεκρεμαστους κι θα σου πω εγω.
Τρελαινομαι που την βλεπω να σκιζεται γιαυτους κι αυτοι δν της κακοφερονται οκ,αλλα δν κανουν κ τπτ να προχωρησουν στην ζωη τους κ να ηρεμησει κ αυτη λιγο.
[/quote]

ποπη ασχετο τι κανει η ανιψια σου?ποσο ειναι τωρα το μωρακι της?

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cassiani έγραψε:κασσιανη θα σε μαλωσω.ξεκουραση τωρα.δεν χρειαζεται και πολλα πολλα.9 μηνες ξεκουραση γιατι μετα θα τρεχεις!

Χαχαχαχ σαν να ακούω τον άντρα μου.Τι να κάνω και κάποια πράγματα πρέπει να γίνουν ρε γαμώτο.Το πάω όσο πιο χαλαρά μπορώ σας το ορκίζομαι.Απλά κουράστηκα σήμερα χωρίς ιδιαίτερο ρόλο.Ίσως επειδή δεν κοιμήθηκα καλά το βράδυ.Έχω και την μικρή με βήχα και μίξες. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[/quote]
περαστικα της μωρε.

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!


ποπη ασχετο τι κανει η ανιψια σου?ποσο ειναι τωρα το μωρακι της?[/quote]


Ποια ανιψια μου?????????

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχεις πολυ δικιο σε αυτα που λες ποπη!Και μετα παντρευονται αυτα τα αγορια και ειναι ακομη μαμακηδες!Θελει μεγαλη προσοχη στο μεγαλωμα των παιδιων!Οσο μπορουμε να τα κανουμε ανεξαρτητα γιατι ερχονται ακομη πιο δυσκολες μερες,αν εμεις δεν μπορουμε να τα βοηθαμε τι θα κανουν αυτα,θα απελπιστουν,δεν θα μπορουν να παρουν την ζωη στα χερια τους!Θυμηθειτε την περιπτωση του γιου της αλικης που ελεγε οτι οταν ζουσε η μαμα του ενιωθε τοση ασφαλεια,την ειχε συνεχεια κοντα του,τον βοηθουσε παρα πολυ και οταν πεθανε αυτη,αυτος ενιωσε τον κοσμο να χανεται,δεν ηξερε πως να ζησει.Για αυτο για το καλο τους ας μην τα κανουμε μαλθακα,ας μην τους τα δινουμε ολα ετοιμα στο πιατο γιατι αργοτερα θα περασουμε και αυτα αλλα και εμεις πολυ δυσκολα!Ελπιζω να μην παρεξηγησετε τα λογια μου για καλο το λεω!Και εγω προσπαθω καθημερινα να μην κακομαθαινω την κορη μου!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μη μου πεις οτι μπερδευτηκα,την κοπελιτσα για την οποια μας ειχες μιλησει λιγους μηνες πριν,α δεν ειναι ανιψια σου,δεν θυμαμαι της κουμπαρας σου η κορη μηπως?

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μη στενοχωριέσαι ρε συ Πόπη. Δύσκολο θα μου πεις, αλλά προσπάθησέ το γιατί στην κατάστασή σου δεν κάνει να συγχύζεσαι ρε συ. Θα το βρει το δρόμο του.

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είχα να μπώ 5 μερες και βλέπω της Πόπης γίνεται από εξελίξεις! Λαμπρινή( αν το λέω σωστά) ο πεθερός να πάει να πάρει μόνος του φαι αφού πήρε τα σκυλιά! Κασσιανάκι με το καλό κοριτσάκι μου! Τάτι, δεν ξέρω τί ακριβώς έχει γίνει. Απότι κατάλαβα είστε στα μαχαίρια? Θες να μετακομίσεις??? Πάντως εσύ θα κάνεις ότι είναι καλύτερο για το παιδάκι σου και για σένα. Αρκει να κάνει πίσω ο εγωισμός. Και από τις δύο μεριές. Εμένα τωρα τα νεύρα μου έχουν γίνει παστίτσιο με την μικρή και τις αγκαλιες.Πώς τα κατάφερα έτσι στο τρίτο δεν ξέρω. Επίσης έχω θέμα με τον θηλασμό γιατί όταν την θηλάζω τρείς φορές μου έχει έρθει αίμα και ο γιατρός λέει να το αποφεύγω για να μην μου πεί να το κόψω τελείως αλλά η μικρή μου θέλει μόνο βυζί!!! Εχω δοκιμάσει τρία γάλατα και τίποτα. Στο τέλος αναγκάζομαι και της ξανακάνω κρέμα για να αποφύγω τον βραδυνό θηλασμο αλλά την ΄βλέπω και την λυπάμαι. Εχω τύψεις για αυτό. Crying or Very sad

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamatina έγραψε:Είχα να μπώ 5 μερες και βλέπω της Πόπης γίνεται από εξελίξεις! Λαμπρινή( αν το λέω σωστά) ο πεθερός να πάει να πάρει μόνος του φαι αφού πήρε τα σκυλιά! Κασσιανάκι με το καλό κοριτσάκι μου! Τάτι, δεν ξέρω τί ακριβώς έχει γίνει. Απότι κατάλαβα είστε στα μαχαίρια? Θες να μετακομίσεις??? Πάντως εσύ θα κάνεις ότι είναι καλύτερο για το παιδάκι σου και για σένα. Αρκει να κάνει πίσω ο εγωισμός. Και από τις δύο μεριές. Εμένα τωρα τα νεύρα μου έχουν γίνει παστίτσιο με την μικρή και τις αγκαλιες.Πώς τα κατάφερα έτσι στο τρίτο δεν ξέρω. Επίσης έχω θέμα με τον θηλασμό γιατί όταν την θηλάζω τρείς φορές μου έχει έρθει αίμα και ο γιατρός λέει να το αποφεύγω για να μην μου πεί να το κόψω τελείως αλλά η μικρή μου θέλει μόνο βυζί!!! Εχω δοκιμάσει τρία γάλατα και τίποτα. Στο τέλος αναγκάζομαι και της ξανακάνω κρέμα για να αποφύγω τον βραδυνό θηλασμο αλλά την ΄βλέπω και την λυπάμαι. Εχω τύψεις για αυτό. Crying or Very sad

να μην εχεις τυψεις,καλα θα μου πεις παντα για κατι εχουμε τυψεις εμεις οι γυναικες!Δοκιμασε της και αλλο γαλα,ειχα αλλαξει και εγω πολλες μαρκες μεχρι να της αρεσει καποιο!!Το αλμυρον το εχεις δοκιμασει,το Guigoz(νομιζω ετσι λεγεται)

κοιτα οσο να ειναι της κακοφαινεται γιατι το μητρικο γαλα απορροφα τις γευσεις που τρως εσυ και ετσι καθε φορα εχει αλλη εμπλουτισμενη γευση,ενω τα αλλα εχουν παντα την ιδια βαρετη γευση!

καλη υπομονη και ολα να πανε καλα για εσενα!!

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστώ κοριτσάκι! το ελπίζω!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamatina έγραψε:Ευχαριστώ κοριτσάκι! το ελπίζω!

να εισαι καλα!Τα γαλατα που σου λεω τα εχεις δοκιμασει?Θυμαμαι οτι το guigoz το εδιναν σε παιδακια που δεν δεχοντουσαν αλλα γαλατα,λογω της πιο εντονης γευσης τους,νομιζω εχει λιγο πιο γλυκια και ευχαριστη γευση απο τα υπολοιπα!(Σορυ που σου μιλαω με οχι και τοση μεγαλη σιγουρια αλλα βλεπεις εχω περασει κατα πολυ αυτην την περιοδο,εχουν περασει αρκετα χρονακια απο τοτε)

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:εχεις πολυ δικιο σε αυτα που λες ποπη!Και μετα παντρευονται αυτα τα αγορια και ειναι ακομη μαμακηδες!Θελει μεγαλη προσοχη στο μεγαλωμα των παιδιων!Οσο μπορουμε να τα κανουμε ανεξαρτητα γιατι ερχονται ακομη πιο δυσκολες μερες,αν εμεις δεν μπορουμε να τα βοηθαμε τι θα κανουν αυτα,θα απελπιστουν,δεν θα μπορουν να παρουν την ζωη στα χερια τους!Θυμηθειτε την περιπτωση του γιου της αλικης που ελεγε οτι οταν ζουσε η μαμα του ενιωθε τοση ασφαλεια,την ειχε συνεχεια κοντα του,τον βοηθουσε παρα πολυ και οταν πεθανε αυτη,αυτος ενιωσε τον κοσμο να χανεται,δεν ηξερε πως να ζησει.Για αυτο για το καλο τους ας μην τα κανουμε μαλθακα,ας μην τους τα δινουμε ολα ετοιμα στο πιατο γιατι αργοτερα θα περασουμε και αυτα αλλα και εμεις πολυ δυσκολα!Ελπιζω να μην παρεξηγησετε τα λογια μου για καλο το λεω!Και εγω προσπαθω καθημερινα να μην κακομαθαινω την κορη μου!


Ναι ετσι ειναι,η μανα μ βεβαια κανει τα πρακτικα,αλλα πχ αμα παντρευτει κτλ,δν ειναι ανθρωπος που θα ανακατευεται κτλ.Αλλα δλδ σε ολες τις δυσκολιες η μανα μ πρεπει να βγαζει το φιδι απο την τρυπα.Τους εχω πει,κακομοιρηδες,αν η μαμα πεθανει κ ερθετε ναμου ζητησετε να σας κανω τα χατηρια αυτα μην μπειτε καν στον κοπο,λυπαμαι αλλα οχι,εδω δν κακομαθαινω τον αντρα μου,θα κανω σαυτους?Κι γιαυτο εχουμε τσακωθει απειρες φορες,γτ να κανω κατι σε μια αναγκη ναι,ολοι μας εχουμε περασει απο αναγκες,αλλα πχ να σηκωθω απο τα ζεστα μου να του σιδερωσω το πουκαμισο ενω η μανα μ εχει 50σιδερωμενα επειδη τ καυ@@σε να βαλει το συγκεκριμενο για να προλαβει αυτος να κανει 3 ωρες μπανιο κ να ετοιμαστει,οχι δν το κανω,γτ δουλευε σπαστο,κι ερχοταν μεσημεριατικα ετρωγε ξεκουραζοταν κ ξαναγυρνουσε στη δουλεια,κ επρεπε στο ενδιαμεσον να κανει μπανιο κτλ,οποτε ελειπε η μανα μ εγω δν του εκανα,του λεω συγνωμη αλλα εγω δν σ σιδερωνω τπτ,ξερεις κ σιδερωνεις ξερεις να κανεις καφε.Καντα μονος σου.Εχω φαει πολυ βρισιμο αλλα δν το κανω δν με νοιαζει.Αλλο το να σηκωθει αργα να ξεχαστηκε κτλ,αλλο εκει ναι να τν βοηθησω,αλλα πχ να μ ζηταει δανεικα (κι αγυριστα) κι να εχει μολις πληρωθει οχι τ λεω,δν εχω μα μου δν εχω τ λεω κ τελειωσε,κι κλεινω την πορτα.Ειμαι πολυ σκληρη αλλα ετσι θελουν,μου λεει ο μικρος που ειναι ανεργος κ κωλοβαραει ολη μερα,εχεις 5ευρω,λεω δν μ αφησε λεφτα ο γιαννης,ενιωθα ασχημα,αλλα να σηκωθει να βρει οποιαδηποτε δουλεια,να βγαζει το χαρτζιλικι του,οχι να τ δωσω λεφτα να παει για καφε,με τπτ,η θεια μ εχει σουβλατζιδικο,δουλευεε εκει κι σταματησε γτ εσπασε το χερι τ,κι δν ξαναγυρναει λεει εχει μεν δικιο σαυτα που λεεει ,αλλα αν εχει αναγκη ας παει για λιγο καιρο,μεχρι να βρει κατι καλυτερο,τεσπα δν ασχολουμαι,δν μπορω να χαλαω την ηρεμια μου για αυτους.Καλοι χρυσοι,αλλα χεστηκα απο τν μια.

black beauty έγραψε:μη μου πεις οτι μπερδευτηκα,την κοπελιτσα για την οποια μας ειχες μιλησει λιγους μηνες πριν,α δεν ειναι ανιψια σου,δεν θυμαμαι της κουμπαρας σου η κορη μηπως?


Αααααα αυτη λες,αν σ πω,οτι εχω να δω τη μικρη απο 4μηνων θα με πιστεψεις??Λοιπον ηταν η μικρη αρρωστη δν πηγαιναμε,μετα ξεκινησε σχολειο,ξανα συνεχεια ιωση κτλ,δν πηγαιναμε μετα με την εγκυμοσυνη κ γω ολο εμετους δν την εβλεπα,ε οταν γιναμε καλα,κι πηγα να τν δω ειχε παει στου πατερα της,ενα μηνα και,γτ μαλλον τσακωθηκε με τν μανα της κ πηγε αποκει,κιδν τν εβλεπα,κ μετα τα γενεθλια της μικρης δν τν εφερε,γτ ηταν μωρο,αν μν ερθει σε τοσο κοσμο,κι μετα τα γενεθλια της μικρης,εμεις ειχαμε ξεμεινει απο λεφτα κτλ,κι ημουνα χαλια εγω κ η μικρη με ωτιτιδα,κι η κουμπααρα μου στραβωσε μαζι μου,επειδη δν ποηγα σου γιου της την γιορτη,αν κ ευχηθηκα διαδικτιακως,αλλα η ιδια στραβωσε,ε συγνωμη της λεω,αν δν καταλαβαινεις,οτι ημουνα κ αφραγκη κ χωρις βενζινη τι ναρθω με αδεια χερια,το παιδι παρεξηγει,κτλ,λεει ε τοτε να μν εχετε απαιτηση ναρχομαστε εμεις στα δικα σας,μην σωσεις της ειπα κ γω,ε συγνωμη,κ μεσβησε απο φβ κτλ,κι της εστειλα ενα μηνυμα την πρωτοχρονια ενω μεν μεχει σβησει κι απο το 2ρο προφιλ της,αποκει κ περα,αν δν θελει ναχουμε επαφες,ουτε κ γω θα θελω,δν μπορω να τρεχω για ολους να ειμαι η καλη μην τυχον κ δν με κανουν παρεα,ειμαι οποια ειμαι κ σε οποιον αρεσει,σε οποιον δν αρεσει να μνερθει να με ξαναδει κι να μν παρει τηλεφωνο ξανα,στο κατω κατω,ας κανουν κι οι αλλοι τα παντα για ναναι φιλοι μου,οχι μονο εγω να ενδιαφερομαι για φιλιες,εγω να παιρνω εγω να στελνω μηνυματα,κι οι υπολοιποι εχουνε τηλεφωνα κτλ,γτ να παιρνω μοναχα εγω?Μονο οι αλλοι εχουν τρεξιματα με τα παιδια τους,εμεις επειδη τυχαινει η κορη μου ναναι,ησυχη τι σημαινει οτι δν εχω κανει παιδι?Ε οχι φτανει.Κι ετσι καταληγω να σ πω,οτι δν ξερω τι κανει η μικρη μπουμπου



elena25 έγραψε:Μη στενοχωριέσαι ρε συ Πόπη. Δύσκολο θα μου πεις, αλλά προσπάθησέ το γιατί στην κατάστασή σου δεν κάνει να συγχύζεσαι ρε συ. Θα το βρει το δρόμο του.


Αυτο κανω γτ δν με παιρνει,εχω [παψει να ασχολουμαι γτ μεχουν βγαλει κιολας οτι ειμαι κακια,κι οτι θελω το κακο τους επειδη δν τους κακομαθαινω οπως η μανα μου οταν μ ζητανε δανεικα η οτιδηποτε,νταξ ειδικα ο μικρος,με βοηθαει με την μικρη,παει τν παιρνει απο το σχολειο,κτλ,αλλα δλδ για ενα καλο π μου κανουν πρεπει εγω να κατσω να τους κανω χατηρια,ε οχι,αμα δν θελουν ας μν το κανουνε.Ειδικα ο μικρος δν πρεπει ναχει παραπονο γτ του εχω συγχωρεσει εγκληματα.Που δν υπαρχει λογος να τα αναφερω τωρα,δν θελω καν να τα θυμαμαι.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε ναι ποπη βρισκουν και τα κανουν!ετσι ειναι!Εσυ οσο μπορεις μην ψυχοπλακωνεσαι αλλα ξερω παντα οι κορες συμπονανε τις μανουλες τους περισσοτερο ειδικα αν εχουνε παιδακια!Εγω οταν γεννησα παραδεχθηκα και εκτιμησα ακομη περισσοτερο την μαμα μου και ενιωσα χιλιες δυο τυψεις για τις λιγες φορες που της μιλησα ασχημα!Τωρα πλεον κλεινω το στομα μου και την υπερασπιζομαι οταν χρειαζεται ειτε μπροστα στον μπαμπα μου ειτε μπροστα στην αδερφη μου!

καλη λευτερια να εχεις!Πω περασε ο καιρος ποτε μιλουσαμε στο τσατ και σκεφτομασταν για δευτερο και τωρα εισαι σχεδον ετοιμη να γεννησεις!Με το καλο!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ποπη ενα εχω να πω οτι λιγο η κριση λιγο οι ορμονες μας μας εχουν κανει να φερομαστε πολυ παραξενα και χωρις δευτερη σκεψη κανουμε τρελλα πραγματα!

Αλλοι ανθρωποι χωριζουν και αλλοι κανουν περα δηθεν φιλους και "καλους" συγγενεις!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:καλησπερα κοριτσια!

mamavivo μια χαρα σε βλεπω!Παντα τοσο τυχερη να εισαι!!

κοριτσια ποτε αρχιζουν οι εκπτωσεις,εχετε βαλει κατι στο ματι να ψωνισετε?

mamamatina έγραψε:Είχα να μπώ 5 μερες και βλέπω της Πόπης γίνεται από εξελίξεις! Λαμπρινή( αν το λέω σωστά) ο πεθερός να πάει να πάρει μόνος του φαι αφού πήρε τα σκυλιά! Κασσιανάκι με το καλό κοριτσάκι μου! Τάτι, δεν ξέρω τί ακριβώς έχει γίνει. Απότι κατάλαβα είστε στα μαχαίρια? Θες να μετακομίσεις??? Πάντως εσύ θα κάνεις ότι είναι καλύτερο για το παιδάκι σου και για σένα. Αρκει να κάνει πίσω ο εγωισμός. Και από τις δύο μεριές. Εμένα τωρα τα νεύρα μου έχουν γίνει παστίτσιο με την μικρή και τις αγκαλιες.Πώς τα κατάφερα έτσι στο τρίτο δεν ξέρω. Επίσης έχω θέμα με τον θηλασμό γιατί όταν την θηλάζω τρείς φορές μου έχει έρθει αίμα και ο γιατρός λέει να το αποφεύγω για να μην μου πεί να το κόψω τελείως αλλά η μικρή μου θέλει μόνο βυζί!!! Εχω δοκιμάσει τρία γάλατα και τίποτα. Στο τέλος αναγκάζομαι και της ξανακάνω κρέμα για να αποφύγω τον βραδυνό θηλασμο αλλά την ΄βλέπω και την λυπάμαι. Εχω τύψεις για αυτό. Crying or Very sad


Ματινα ακου, εχεις την ιδια ευθυνη απεναντι στο εμβρυο ,οπως και στα αλλα σου παιδια.Κ φυσικα απεναντι στον εαυτο σου. Μην εχεις καθολου τυψεις. Και αν χρειαστει φυσικα θα διακοψεις,ειπαμε...

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι ρε Λίτσα. Το ξέρω, but το βλέπω το καημένο και το λυπάμαι! Εσύ πώς πας σήμερα?

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:ποπη ενα εχω να πω οτι λιγο η κριση λιγο οι ορμονες μας μας εχουν κανει να φερομαστε πολυ παραξενα και χωρις δευτερη σκεψη κανουμε τρελλα πραγματα!

Αλλοι ανθρωποι χωριζουν και αλλοι κανουν περα δηθεν φιλους και "καλους" συγγενεις!!



Σιγουρα,εγω εχω παψει να κανω τα παντα μην τυχον κι χασω η παρεξηγηθω η θεωρηθω κακια φιλη.Φτανει,τελειωσε.
Ενδιαφερομαι για οσους μου δειχνουν οτι ενδιαφερονται κ για αυτους που νιωθω οτι μας αγαπανε κ μας νοιαζονται.Οι υπολοιποι δν με ενδιαφερουν.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πολυ καλα κανεις!Τις προαλλες διαβασα κατι πολυ αληθινο

πηγαινε καπως ετσι:

Δεν εχω χρονο να ξοδευσω με ανθρωπους που δεν με αγαπουν(συμπαθουν κτλ κτλ)προτιμω να τον ξοδευσω με ανθρωπους που με αγαπουν και τους αγαπω!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamatina έγραψε:Ναι ρε Λίτσα. Το ξέρω, but το βλέπω το καημένο και το λυπάμαι! Εσύ πώς πας σήμερα?


Σε καταλαβαινω μωρε Rolling Eyes δεν ειναι ευκολο. Μην νιωθεις τυψεις ομως,ειναι ειδικη περιπτωση τωρα.
Εγω περιμενω τον δερματολογο τωρα,μιλησε αυτος με γυναικολογο για να καταληξουν ποιον πρεπει να δω.Μου λεγε μηπως ειναι μαστιτιδα. Θα δουμε σε λιγο βασικα,μαστιτιδα τωρα???

elenalamprini

elenalamprini
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:
mamamatina έγραψε:Ναι ρε Λίτσα. Το ξέρω, but το βλέπω το καημένο και το λυπάμαι! Εσύ πώς πας σήμερα?


Σε καταλαβαινω μωρε Rolling Eyes δεν ειναι ευκολο. Μην νιωθεις τυψεις ομως,ειναι ειδικη περιπτωση τωρα.
Εγω περιμενω τον δερματολογο τωρα,μιλησε αυτος με γυναικολογο για να καταληξουν ποιον πρεπει να δω.Μου λεγε μηπως ειναι μαστιτιδα. Θα δουμε σε λιγο βασικα,μαστιτιδα τωρα???

Περαστικά ότι και να είναι!!

http://changedyourlife.blogspot.com/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις