Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
24 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 24 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 40]

ifi+mpempe

ifi+mpempe
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμεις κοριτσια σημερα ηρθαμε στους γονεις μου και η μπεμπα κοιταει γυρω γυρω με γουρλομενα ματακια Shocked ... δεν μπορω να πιστεψω οτι οι γονεις μου εγιναν παπουδες... Smile

Tinkerbell


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημέρα κορίτσια!!!
μόλις κοιμήθηκε ο μπομπιράκος μου (παίρνει τον πρωινό του υπνάκο)!
εχθές είχαμε το πάρτυ για τα γενέθλια του μεγάλου μου και περάσαμε υπέροχα! τώρα ανοίγει τα δώρα του με τον μπαμπά του!
νωρίτερα είχαμε και τον μικρό εκεί δίπλα τους στο ριλαξάκι του για να τους βλέπει και σπρώχνωντας βγήκε έξω ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!! #3 - Σελίδα 29 606100

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Tina_1982


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Tinkerbell έγραψε:καλημέρα κορίτσια!!!
μόλις κοιμήθηκε ο μπομπιράκος μου (παίρνει τον πρωινό του υπνάκο)!
εχθές είχαμε το πάρτυ για τα γενέθλια του μεγάλου μου και περάσαμε υπέροχα! τώρα ανοίγει τα δώρα του με τον μπαμπά του!
νωρίτερα είχαμε και τον μικρό εκεί δίπλα τους στο ριλαξάκι του για να τους βλέπει και σπρώχνωντας βγήκε έξω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Με έκανες και γέλασα. Πολύ πλάκα ο μικρός!!!

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερουδια κοριτσαρες! Εγω τι να πω... εχω κατι νευρα.... χτες το απόγευμα ηρθε ο αντρας μου από την δουλεια αποκαμωμενος εφαγε ο ανθρωπος και πήγε για υπνο...στο μεταξυ θηλασα την μικρη και αποκοιμηθηκε κι αυτη...φυσιολογικοτατο! Χτυπαει το τηλεφωνο, ηταν η πεθερα μου (που την λατρευω, μου κρατα και την μικρη το απογευμα που λειπω στην δουλεια) και μου λεει ''τι κανετε? κοιμουνται? σας ερχονται επισκεψεις ΤΩΡΑ! (χωρις προειδοποιηση). Η ξαδερφη του Θαναση (ο αντρας μου) και η θεια. Ναι λεω εγω αλλα κοιμουνται και οι δυο! Ε, ξυπνα τον Θαναση δεν πειραζει δεν παθαινει τιποτα! Ετσι κι εγινε , ξύπνησα τον Θαναση (μες στα νευρα ο ανθρωπος και με το δικιο του) και μεσα στο 5΄λεπτο ηρθαν! Η ξαδερφη η θεια ο αντρας της ξαδερφης ο αδερφος της ξαδερφης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και ο πεθερος μου που εκανε το κορυφαιο: ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙ ΣΤΟ ΣΟΙ! Σημειωτεον, την συγκεκριμενη ξαδερφη του αντρα μου δεν την συμπαθω καθολου για 2 λογους: 1ον, ειναι κουτσομπολα, ολο ρωταει και θελει να μαθαινει τα παντα και με λεπτομερειες και 2ον γιατι την μερα του αρραβωνα μου με το που με ειδε μου ειπε :ΠΑΧΥΝΕΣ!! Τελος πάντων, το μωρο εχασε το προγραμα του φυσικα, και μετα από πολλή γκρινια κοιμηθηκε στις 4 το ξημερωμα Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked και φυσικα κι εγω μαζι που πόναγα κιολας γιατι μου ειχε ερθει και ρημαδοπεριοδος... Χαλια μερα η χτεσινη...και ακομα εχω νευρα....
Συγνωμη για το μεγαλο post αλλα ηθελα να τα πω καπου να ξεσπασω!
Γεωργια μου περαστικουλια!!!!

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elenikal έγραψε:Καλημερουδια κοριτσαρες! Εγω τι να πω... εχω κατι νευρα.... χτες το απόγευμα ηρθε ο αντρας μου από την δουλεια αποκαμωμενος εφαγε ο ανθρωπος και πήγε για υπνο...στο μεταξυ θηλασα την μικρη και αποκοιμηθηκε κι αυτη...φυσιολογικοτατο! Χτυπαει το τηλεφωνο, ηταν η πεθερα μου (που την λατρευω, μου κρατα και την μικρη το απογευμα που λειπω στην δουλεια) και μου λεει ''τι κανετε? κοιμουνται? σας ερχονται επισκεψεις ΤΩΡΑ! (χωρις προειδοποιηση). Η ξαδερφη του Θαναση (ο αντρας μου) και η θεια. Ναι λεω εγω αλλα κοιμουνται και οι δυο! Ε, ξυπνα τον Θαναση δεν πειραζει δεν παθαινει τιποτα! Ετσι κι εγινε , ξύπνησα τον Θαναση (μες στα νευρα ο ανθρωπος και με το δικιο του) και μεσα στο 5΄λεπτο ηρθαν! Η ξαδερφη η θεια ο αντρας της ξαδερφης ο αδερφος της ξαδερφης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και ο πεθερος μου που εκανε το κορυφαιο: ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙ ΣΤΟ ΣΟΙ! Σημειωτεον, την συγκεκριμενη ξαδερφη του αντρα μου δεν την συμπαθω καθολου για 2 λογους: 1ον, ειναι κουτσομπολα, ολο ρωταει και θελει να μαθαινει τα παντα και με λεπτομερειες και 2ον γιατι την μερα του αρραβωνα μου με το που με ειδε μου ειπε :ΠΑΧΥΝΕΣ!! Τελος πάντων, το μωρο εχασε το προγραμα του φυσικα, και μετα από πολλή γκρινια κοιμηθηκε στις 4 το ξημερωμα Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked και φυσικα κι εγω μαζι που πόναγα κιολας γιατι μου ειχε ερθει και ρημαδοπεριοδος... Χαλια μερα η χτεσινη...και ακομα εχω νευρα....
Συγνωμη για το μεγαλο post αλλα ηθελα να τα πω καπου να ξεσπασω!
Γεωργια μου περαστικουλια!!!!


ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ Shocked ΚΑΛΑ ΟΚ ΜΕ ΤΟ ΞΥΠΝΗΜΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ, ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΞΥΠΝΗΣΕ; ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΙ ΘΑ ΤΣΑΚΩΝΟΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ!!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΒΛΑΚΕΙΑ!!!!ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ!!!!

HLIANA

HLIANA
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσακια μου!! Εμεις ολα καλα! Κοιμηθηκαμε και τωρα παιχνιδακια διπλα στο τζακακι μας!
Περαστικά σου βρε Γεωργια μου! Πού την πατησες;;
Καλά Ελενη πολυ ακυρο! Με το δικιο σου να εχεις νευρα! Εμενα ευτυχως προς το παρον κατι τετοιοι συγγενεις κρατηθηκαν διακριτικα ή τους κρατα σε αποσταση η πεθερα μου! Χθες ηρθε η πεθερα και μας την κρατησε και πηγαμε και ειδαμε ενα ακομη κεντρο και καναμε και μια βολτουλα!
Ειχα βγαλει καλου κακου γαλατακι, αλλα δεν το χρειαστηκαμε και το εβαλα το βραδυ στην καταψυξη, λετε να μην κανει να το πεταξω;;

Εμεις μαθαμε την εγκυμοσυνη 3 Φεβρουαριου και πραγματικα θα ειναι απο τις πιο γλυκιες μου αναμνησεις! Το Στελινάκι μας το συλλάβαμε με εξωσωματικη και μετα απο 12 μερες στο κρεβατι περιμεναμε να ξημερωσει και ημασταν και οι 2 πανω απο το τηλεφωνο! Ο αντρουλης δεν πηγε δουλεια εκεινη τη μερα..Οταν χτυπησε το τηλεφωνο και ειδαμε απο την αναγνωριση οτι ηταν ο γιατρος πιαστηκαμε χερακι χερακι και βαλαμε το ακουστικο στη μεση! Ακουσαμε την τιμη της χοριακης και αρχισαμε να κλαιμε και οι 2!! Πωπω! Τι υπεροχο πραγμα ειναι να μαθαινεις οτι θα φερεις στον κοσμο παιδακι ρε κοριτσια!!!

mahimit

mahimit
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω τον πηγα στα jumbo την παραμονη πρωτοχρονιας.σε 20 λεπτα φυγαμε.ηθελε αγκαλια οπως ολη μερα αλλωστε,κατουρηθηκε.και γενικα γκρινιαζε.για πουθενα δεν ειμαστε...

Mpogos


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κοριτσάκια!
Γεωργία περαστικά σου!
Ελένη χαρά στην υπομονή σου! Μα να ξυπνήσει μωρό παιδί για να το δουν οι καλεσμένοι που ήρθαν και απροειδοποίητα;! Mad
Εμάς η πρώτη βραδιά στο δωμάτιό του κύλησε ομαλά με εμένα να μην κοιμάμαι καθόλου από το άγχος μου! Και ο μπεμπάκος μου το κατάλαβε και όταν πήγα να τον κοιμήσω κοιτούσε γύρω-γύρω και ήταν ανήσυχος! Έκανε 40-45 λεπτά να κοιμηθεί ενώ συνήθως στο 15λεπτο-20λεπτο έχει παραδοθεί! Όλα τα καταλαβαίνουν πια!!! Shocked Shocked Shocked
Σήμερα κανονικά δεν δούλευε ο αντρούλης μου όμως άλλαξαν τα σχέδια και μέχρι το βράδυ θα είμαστε μοναχούλια με το μπεμπάκι μου! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!! #3 - Σελίδα 29 534787
Σας αφήνω για λίγο γιατί πρέπει να πάω να τον ταϊσω σε λιγάκι! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!! #3 - Σελίδα 29 417472

Mpogos


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και επειδή η ζωή είναι μικρή και ο κόσμος ακόμα μικρότερος ( μα καλά, πώς τα λέω έτσι! Laughing ) να σας πω ότι μόλις ανακαλύψαμε με την Τίνα_1982 ότι ήμασταν συμμαθήτριες!!! Shocked affraid Και ναι, μετά το λύκειο και μια τυχαία συνάντηση στα jumbo με τις κοιλιές τούρλα βρεθήκαμε πάλι εδώ! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!! #3 - Σελίδα 29 328109 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!! #3 - Σελίδα 29 536304 Respect

Tina_1982


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mpogos έγραψε:Και επειδή η ζωή είναι μικρή και ο κόσμος ακόμα μικρότερος ( μα καλά, πώς τα λέω έτσι! Laughing ) να σας πω ότι μόλις ανακαλύψαμε με την Τίνα_1982 ότι ήμασταν συμμαθήτριες!!! Shocked affraid Και ναι, μετά το λύκειο και μια τυχαία συνάντηση στα jumbo με τις κοιλιές τούρλα βρεθήκαμε πάλι εδώ! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Very Happy Πόσο μικρός είναι ο κόσμος τελικά!!!!

antzelinino

antzelinino
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτσακια μου...
Τι κανετε?
Εγω σημερα δεν εκατσα καθολου... Αυριο εχει ο αντρουλης μου γενεθλια και θα ερθουν τα πεθερικα μου για μεσημεριανο, ειναι εδω και η γιαγια μου με τον παππου μου, περιμενω και την μαμα μου... Καταλαβαινετε... Ενας χαμος... Απο το πρωι ετοιμασιες... Ουφφφ... Κουραστηκα... Περιμενω τωρα να κυπνησει το μικρο, να τον ταισω και να παω και εγω για νανι.... Καλο βραδυ...

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κοριτσουδια...
Ακομα ξυπνια ειμαι....Δεν εχω υπνο.... ΚΑθαρισα , επλυνα, θηλασα, σιδερωσα και σε λιγο θα ξαπλωσω μπας και κοιμηθω λιγάκι!
Εγω σιγουρευτικα οτι ημουν εγκυος στις 31 Ιανουαρίου. Και λεω σιγουρευτικα γιατι κατι ειχα καταλαβει πριν! Λογω επαγγελματος ξερω πολυ καλα το σωμα μου! Οταν εκανα λοιπον, το μαθημα της χορευτικης γυμναστικης, στις ασκησεις που γινονται ξαπλα στο πάτωμα ψιλοζαλιζομουν και ψιλοανακατευομουν...έκανα 2 τεστ απο το φαρμακειο με διαφορα 5 ημερες μεταξυ τους και εβγαιναν αρνητικά! Στις 31/01 και ωρα 22:00 πήγαμε με τον αντρουλη μου στην γυναικολογο, καναμε μια χοριακη και τσουπ! Θετικοτατη! 4 εβδομαδων εγκυος! Δεν το περιμεναμε γιατι η τσουπρα ηρθε αμεσως με την 1η προσπαθεια και αμεσως μετα απο περιοδο! Το αστειο ειναι οτι στις 22/01 (μια βδομαδα νωριτερα δηλαδη) ειχα κανει τραπεζι σπιτι για τα γενεθλια μου και την γιορτη του αντρα μου και μας ανακοινωσε ο ξαδερφος του οτι θα γινει πατερας! Τον δουλευα οτι θα βγει Παρθενος το παιδι κι αν ειναι κοριτσι πωπω γκρινιαρα που θα ειναι και τετοιες λοιπες βλακειες! Τελικα η δικια του βγηκε Λεων και η δικια μου Παρθενος και μαλιστα εχουν ενα μηνα διαφορα ακριβως! Για αυτο λενε καλυτερα να μασας...
Σας ζαλισα το ξερω αλλα .... εχω αυπνιες!
Φιλακια!!!!!!!!!!

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ , ΠΑΛΙ ΜΟΥΣΚΕΜΑ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΥΡΕΤΟ, ΜΑΛΛΟΝ ΦΕΥΓΕΙ.ΑΛΛΑ ΕΙΔΑ ΠΑΛΙ ΒΛΕΝΝΑ ΜΕ ΑΙΜΑ ΣΤΑ ΚΑΚΑ, ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ, ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΚΟΙΤΑΖΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ!ΘΑ ΠΩ ΣΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ.ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΕΡΓΙΑ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΟΥ!!ΗΛΙΑΝΑ ΕΣΥ ΤΙ ΤΡΩΣ;

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ Crying or Very sad ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ Crying or Very sad ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

September

September
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κορίτσια!

Εμείς είμαστε οικογενειακώς άρωωστες. Η μεγάλη μου με 38,5 από χθες, η μικρούλα βήχει κι εγώ έχω πονόλαιμο και βήχω. Ευτυχώς το βράδυ μας ήταν ήσυχο.

Tinkerbel να σου ζήσει ο γιόκας σου, είναι πολύ όμορφα παιδάκια και τα δύο

`Αντζελα χρόνια πολλά για τον άντρα σου και να περάσετε καλά σήμερα

Ελένη, τι να πω πια!! Μα δε σέβονται καθόλου τα μωράκια ή νομίζουν πως επειδή είναι μικρούλια δεν καταλαβαίνουν κιόλας;

Tzef, μίλησε με το γιατρό για να ηρεμήσεις πρώτα και θα κάνεις ό,τι σου πει. Και σε 'σενα περαστικά.

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια! Εμεις φεραμε παιδιατρο πρωι πρωι.... η μικρη εκτος απο μπουκωμα χτες ξεκινησε και βηχα. Ρινιτιδα μας ειπε, πολλες πλυσεις με ορο και προσοχη στα συμπτωματα μην μας γυρισει σε βρογχιολιτιδα... Κατα τα άλλα καλα!
Γεωργια ρωτα την γιατρο! Αν χρειαστει να κοψεις τα γαλακτομικα να το κανεις κι ας τρως μονο χορτα! Εχεις κανει μεγαλο αγωνα και ειναι κριμα τωρα να σταματησεις! Θα σου πει η γιατρος τι να τρως! Και η Ηλιανα!
Αντζελα να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!
September περαστικα σε ολην την οικογενεια!

steef


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
antzelinino έγραψε:Καλησπερα κοριτσακια μου...
Τι κανετε?
Εγω σημερα δεν εκατσα καθολου... Αυριο εχει ο αντρουλης μου γενεθλια και θα ερθουν τα πεθερικα μου για μεσημεριανο, ειναι εδω και η γιαγια μου με τον παππου μου, περιμενω και την μαμα μου... Καταλαβαινετε... Ενας χαμος... Απο το πρωι ετοιμασιες... Ουφφφ... Κουραστηκα... Περιμενω τωρα να κυπνησει το μικρο, να τον ταισω και να παω και εγω για νανι.... Καλο βραδυ...

να τον χαιρεσαι κουκλα!!!

HLIANA

HLIANA
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πωπω..εγραφα τοσα και με πεταξε εξω και χαθηκαν...

Αγγελική να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!!

Γεωργία μου να ξερεις οτι για να καθαρισει ο οργανισμος σου χρειαζεται 2 βδομαδες! Να δεις τι θα πει και η παιδιατρος, γιατι ειναι κριμα να κανεις χωρις να ειναι αυτη η αιτια! Τρωω τα παντα εκτος απο γαλα!Κρεατικα-ψαρια-οσπρια-ρυζι-πατατες!Απο γλυκα του κουταλιού και κατι κουλουρακια που φτιαχνω χωρις γαλα! Προσοχη στα προιοντα που κρυβεται λακτοζη, οπως καποια ψωμια-ολα τα αλλαντικα-καποια ζυμαρικα-χυλοπιτες-εγω ειχα βρει και σε καποιο βιταμ που χρησιμοποιουσα..Πανε οι πιτσες-κρεπες-γλυκα κλπ κλπ.Γενικα στην αρχη ειναι δυσκολο..μετα συνηθιζεις! Εγω παντως τωρα μετα απο 3 μηνες εχω κουραστει! Ειπαμε να το εκοβα ..αλλα επειδη παιρνει αργα βαρος δεν θελω να πειραματιστω, γιατι θα παρει μερες να ξανακαθαρισουμε!

HLIANA

HLIANA
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ελενη μου περαστικα σας! Κι εμεις εχουμε μπουκωμενες μυτουλες και ακουω ενα χουρχουρισμα καποιες φορες στο λαιμουδακι μας! Η γιατρος μου ειπε ορο και επειδη δεν καθαριζει καλα να χρησιμοποιησουμε ενα φυσιομερ, καπως ετσι, που ειναι σπρευ ορος και τη βαζω στο μπανιο με υδρατμους για να μαλακωνουν οι εκκρισεις! Ερωτηση: τη μυτουλα την καθαριζετε γυρνωντας τα πλαγια , ετσι δεν ειναι!Το αριστερο της ρουθουνακι παιδευομαι να το καθαρισω..ολο μου γυρναει το κεφαλακι και τα καταπινει!

September

September
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ηλιάνα, ένας συνάδελφος του άντρα μου που έχει ένα αγοράκι στην ηλικία των δικών μας μωρών, του είπε ότι κρατάνε το μπέμπη μπρούμυτα πάνω στο χέρι τους(δηλαδή το μωρό ξαπλωμένο στο βραχίονα) και με μία σύρριγα του βάζουν ορό και καθαρίζει η μύτη εύκολα. Το δοκίμασα κι εγώ και όντως φεύγουν αρκετες ακαθαρσίες, αλλά δε μπορώ να το κάνω μόνη μου. Τις ώρες που δεν είναι ο άντρας μου εδώ κι εγώ της βάζω ορό, ενώ είναι ξαπλωμένη στο πλάι και το μισό χύνεται.

Elena84

Elena84
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ;
ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ…
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ. ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΛΙΓΕΣ ΜΥΞΟΥΛΕΣ…
ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΑΥΡΙΟ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗΝΙΑΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ.
ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΚΑΚΑ, ΙΣΑ ΠΟΥ ΛΕΡΩΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΟ, ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΣΚΛΗΡΑ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΙΛΙΑ…
ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ, ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΑΛΑ ΠΙΝΕΙ… ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ;
ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ 5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ… ΛΕΤΕ ΝΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ΜΕΤΑ;;;
ΑΑΑ ΕΤΟΙΜΗ ΚΑΙ Η ΦΟΥΣΤΙΤΣΑ ΜΑΣ…. ΧΙΧΙΧΙ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΦΩΤΟ…


Tina_1982


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα κορίτσια!
Περαστικά σε όσους είναι άρρωστοι. Αγγελική να χαίρεσαι το σύζυγο.
Μόλις έφαγε ο μικρούλης μου και κοιμήθηκε.
Τι κρύο είναι αυτό καλέ; Βγήκα στο μπαλκόνι να μαζέψω τα ρούχα και ξεπάγιασα. Θα ντύσετε τα παιδάκια σας τις απόκριες; Πήγα και είδα στολές σε ένα μαγαζί με αποκριάτικα και μου άρεσαν κάποιες. Μάλλον όμως θα προτιμήσω σε στυλ κάπας και όχι φορμάκι για να είναι πιο άνετα το παιδί και να φοράει τα κανονικά του ρουχάκια από μέσα.Είδα κάτι με ιππότες, καουμπόι, πολύ γέλιο.

Tina_1982


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Elena84 έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ;
ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ…
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ. ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΛΙΓΕΣ ΜΥΞΟΥΛΕΣ…
ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΑΥΡΙΟ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗΝΙΑΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ.
ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΚΑΚΑ, ΙΣΑ ΠΟΥ ΛΕΡΩΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΟ, ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΣΚΛΗΡΑ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΙΛΙΑ…
ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ, ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΑΛΑ ΠΙΝΕΙ… ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ;
ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ 5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ… ΛΕΤΕ ΝΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ΜΕΤΑ;;;
ΑΑΑ ΕΤΟΙΜΗ ΚΑΙ Η ΦΟΥΣΤΙΤΣΑ ΜΑΣ…. ΧΙΧΙΧΙ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΦΩΤΟ…



Ελενα μου είναι μια θεά η κόρη σου. Δεν έχω λόγια.

Elena84

Elena84
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tina_1982 έγραψε:
Elena84 έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ;
ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ…
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ. ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΛΙΓΕΣ ΜΥΞΟΥΛΕΣ…
ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΑΥΡΙΟ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗΝΙΑΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ.
ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΚΑΚΑ, ΙΣΑ ΠΟΥ ΛΕΡΩΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΟ, ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΣΚΛΗΡΑ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΙΛΙΑ…
ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ, ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΑΛΑ ΠΙΝΕΙ… ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ;
ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ 5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ… ΛΕΤΕ ΝΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ΜΕΤΑ;;;
ΑΑΑ ΕΤΟΙΜΗ ΚΑΙ Η ΦΟΥΣΤΙΤΣΑ ΜΑΣ…. ΧΙΧΙΧΙ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΦΩΤΟ…



Ελενα μου είναι μια θεά η κόρη σου. Δεν έχω λόγια.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ… ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑΝ ΚΟΥΚΛΟ…
ΕΓΩ ΘΑ ΤΗΝ ΝΤΥΣΩ ΜΠΑΛΑΡΙΝΑ… ΜΑΣ ΠΕΙΡΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΦΟΥΣΤΑ ΣΕ ΡΟΖ ΣΚΕΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΣ ΒΑΛΩ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΚΟΡΜΑΚΙ ΡΟΖ ΚΑΙ ΘΑ ΡΑΨΩ ΠΑΝΩ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΛΙ… ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΣ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΙΑ ΚΟΡΔΕΛΑ ΜΕ ΛΟΥΛΟΥΔΙ ΑΠΟ ΤΟΥΛΙ..
ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΥΣΤΑ ΤΗΣ ΦΩΤΟ… ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΟΣ ΘΑ ΤΗΣ ΦΟΡΕΣΩ.

HLIANA

HLIANA
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
September οντως μπρουμυτα που τη γυρισα ειναι καλυτερα!! Respect Δεν εχει πολλες, αλλα εστω προληπτικα καλο θα της κανει!

Έλενα πωπω γινατε 5 μηνων!! να μου τη φιλησεις την κουκλιτσα σας!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!! #3 - Σελίδα 29 417472 Θελω κι εγω να της παρω κορδελιτσα για τα μαλλια, αλλα θα την κρατησει ή θα τη βγαζει οπως τα σκουφακια;Απο πού τις παιρνετε; σε καταστηματα με παιδικα;

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
September έγραψε:Ηλιάνα, ένας συνάδελφος του άντρα μου που έχει ένα αγοράκι στην ηλικία των δικών μας μωρών, του είπε ότι κρατάνε το μπέμπη μπρούμυτα πάνω στο χέρι τους(δηλαδή το μωρό ξαπλωμένο στο βραχίονα) και με μία σύρριγα του βάζουν ορό και καθαρίζει η μύτη εύκολα. Το δοκίμασα κι εγώ και όντως φεύγουν αρκετες ακαθαρσίες, αλλά δε μπορώ να το κάνω μόνη μου. Τις ώρες που δεν είναι ο άντρας μου εδώ κι εγώ της βάζω ορό, ενώ είναι ξαπλωμένη στο πλάι και το μισό χύνεται.


Κι εγω ετσι το κανω!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις