Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
101 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 101 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 40]

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κοριτσια.
trelomana για παιδικο δυστυχως δεν γινεται λογω ωραριων και εμενα και του αντρα μου. δουλευω 3 βαρδιες 6-14 00. 14 00-22 00 και 22 00 -6 00
και ο αντρας μου 3 00-15 00 και 15 00-3 00. οπως καταλαβαινεις δεν υπαρχουν σταθμοι που να καληπτουν τετοιες τρελες ωρες εργασιας.
με το μοσχαρι τα πηγαμε τελεια της αρεσε και παρα πολυ και μιας και πηγαν ολα καλα ο γιατρος ειπε να ειναι το κυριο κρεας της και απ ολα τ αλλα λιγοτερο. το μεσημερι θα της δωσω σπανακι θα σου πω εντυπωσεις.
zizou μου σε καταλαβαινω για το τραπεζι που λες για τον κοσμο που ερχεται απο μακρυα κι εμεις θα εχουμε τετοιους γιατι καταγωμαστε απο επαρχιες αλλα σε τετοιυς καιρους ζηταμε και περιμενουμε την κατανοηση τους,
για το κρεατακι που λες νομιζω οτι 20γρ ειναι υπερβολικα λιγο.εμενα μου ειπε το 40% της μεριδας να ειναι κρεας στη φαση που ειναι αυτο εχουν περισσοτερη αναγκη γιατι οι πρωτεινες ειανι το δομικο συστατικο του οργανισμου
fotini ευχομαι σιδερο στη μεση σου με τη μετακομιση εκανα κι εγω τον οκτωμβριο ισα που ειχα σαραντισει και εφτυσα αιμα. για τα κακα επειδη εμεις θηλαζουμε αποκλειστικα τα μωρακια μας ειναι λογικο να στουμπωνουν στην αρχη. εμενα εκανε 3 μερες να ενεργηθει και οταν ηρθε η ωρα ματωσε το εντερακι της και τα ειδα ολα! θα περασει..προσπαθησε να δωσει λιγο νερακι με το κουταλακι. επισης το πορτοκαλι στη φρουτοκρεμα θα βοηθησει πολυ αν στο επιτρεπει ο γιατρος.
panta και μενα ειναι επιφυλακτικη και παντα με κοιταει μην τυχον και με χασει απο τα ματια της.

και τωρα τα δικα μας.ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!!! Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 28 215994 ηπιε ξενο γαλα με το μπιμπερο,150μλ.
το τι περασα μεχρι να τα καταφερω δεν περιγραφεται. απο προχθες το βραδυ παλευω ολη μερα κι ολη νυχτα.αλλαξα 3 ειδη μπιμπερο και 4 θηλες εκανα ολα τα καραγκιοζιλικια που υπαρχουν ,προσπαθησα ορθια καθιστη στο πλαι, με ρυζαλευρο μσα,σκετο με το κουταλακι με το ποτηρακι,και ενα σωρο αλλα. εσταζε απο την κορυφη μεχρι τα νυχια γαλα ειχε κολησει ο τοπος τελικα εκανα την καρδια μου πετρα την αφησα ολο το απογευμα νηστικη να γκρινιαζει και μετα απο ενα μπανακι και με ενα γλυκο τραγουδακι δικης μας επινοησης το ηπιε,έλπιζω να μην ηταν η μοναδικη φορα γιατι ουτε εγω αντεχω αλλη τετοια διαδικασια αλλαδεν θελω να βασανιζω το αγγελουδι μου. αλλα τι να κανω..ειναι σχεδον αδυνατον να συνεχισω το θηλασμο επιστρεφοντας στη δουλεια. προς το παρον θα της δινω μονο μια φορα την ημερα ξενο και τις υπολοιπες δικο μου αλλα στο μπιμπερο.

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα μανουλες...
Φωτεινη μου ποσο σε νιωθω με τη μετακομιση... Κ εγω μετακομησα στο νησι οκτωμβριο κ τα ειδα ολα...αφου τωρα που θα παω παλι πισω μου ειπε ο αντρας μου οτι μπορει να ψαξουμε για σπιτι γιατι ειχαμε κατι θεματα με τον σπιτονοικοκυρη κ του ειπα να το ξεχασει...δεν μπαινω παλι σε αυτη τη διαδικασια με τη μικρη...εδω κ 3χρονια μετακομηζαμε 6μηνες νησι6 στη πολη κ ειπα στοπ δεν μπορω αλλο ποσο μαλλον τωρα με τη μικρη....
Με την πατατα ειχα κ εγω θεμα...2πρωτεσ μερες φαγαμε πατατα με ζωμο απο κοτοπουλο κ μετα απο κανα 2ωρο κλαμα τρελο...να κοκκινιζει απο το κλαμα κ εγω να τρελλαινομαι να μην ξερψ τι εχει γιατι γενικως ειναι πολυ ησυχη (μεχρι κ τα 2πρωτα δοντακια μας τα βγαλαμε με ελαχιστη γκρινια κ 2βραδυνα ξυπνηματα για φαγητο) οποτε υπεθεσα οτι εφταιγε η πατατα...η παιδιατρος βεβαια μου ειχε πει να της δωσω 3-4 κουταλακια τη πρωτη μερα κ το διπλασιο τη δευτερη κ 3η μερα πιο πολυ κ να βαλω κ κοτοπουλακι΄της Ραφαελας της αρεσε τοσο πολυ που πρωτη μερα εφαγε μισο πιατακι κ 2η ολοκληρο το πιατο κ ισως της επεσε βαρυ κ να πονουσε μετα γι αυτο κ το κλαμα... Χθες που βαλαμε κ κοτοπουλακι εφαγε πιο λιγο κ οχι με τοσο ορεξη αλλα δεν ειχαμε γκρινια...

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κατι αλλο βρε κοριτσια να ρωτησω... Εχω τη μαμα μου απο την κυριακη χαλια με ιωση κ σημερα ειναι πολυ καλυτερα...σηκωθηκε κ βγηκε εξω...εγω αγχωθηκα για τη μικρη μη κολλησει μιας κ ειμαι σπιτι τους αυτες τις μερες... Μεχρι στιγμης τη γλυτωσαμε κ δεν κολλησαμε βεβαια φυλαγομασταν πολυ απο τη γιαγια μας...λετε να υπαρχει φοβος απο εδω κ περα να κολλησει?

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
spapastamou έγραψε:α εγω εκτος απο καροτο κ κολοκυθι βαζω και ενα κρεμμυδι και λιγο σελινο τα οποια τα πεταω μετα το βρασιμο...δεν τα αλεθω δηλαδη μεσα στο φαι απλα τα βαζω στο βρασιμο για να παιρνει πιο πλουσια γευση και πιο πολλες βιταμινες το φαγακι μας.... Very Happy

συμπεθερα τα μωρακια μας ειναι ιδια ηλικια αλλα εμας ακομη δε μας ειπε τπτ για φαγητο ακομη. μονο φρουτοκρεμα και τωρα για φαριν λακτε την ειπα εγω.
εσεις θηλαζετε ακομη?

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια!! Βροχή πάλι σήμερα! Πάει η βόλτα μας. Πώς είστε; Εμενα με επιασε ένα σπαστικό πράγμα και δεν μπορούσα να κοιμηθώ με τίποτα χθες βράδυ. Πήγε 4:30 για να με πάρει ο ύπνος Shocked Ευτυχώς η μπουμπού ξύπνησε στις 8:30 για γάλα οπότε πρόλαβα και κοιμήθηκα λιγάκι!

Μίνα δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά αν κολλάει τώρα η ίωση! Καλού κακού δεν προσέχετε λίγο ακόμη; Κρίμα είναι να κολλήσει τώρα στα τελειώματα.

Beba υπομονη με το γάλα. Είδες τελικά που τα κατάφερες; Σε λίγο θα το συνηθίσει και θα το πίνει πιο εύκολα. Τι γάλα της έδωσες;

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα μανουλες...
χθες το βραδυ ξυπνησε 2 φορες για φαγητο αλλα δεν ηθελε με τιποτα το μπιμπερο..ουρλιαζε. απογοητευτηκα προς στιγμην. την εβαλα στο στηθος γιατι θα σηκωνε τη γειτονια στο ποδι. εχει απιστευτα δυνατη φωνη απο την μερα που γεννηθηκε.
σημερα το πρωι ξυπνησε 9 30 πηγα να της δωσω παλι με το μπιμπερο μια απο τα ιδια. εκνα ξανα την καρδια μου πετρα και την αφησα χωρις φαγητο.συνεχισαμε την καθημερηνοτητα μας σαν να μην σημβαινει τιποτα. η καρδουλα μου τυο ξερει πως ενιωθα. τελικα κατα τις 11 30 αρχισε να μου λεει "μαμ μαμ μαμ" πηρα ξανα το μπιμπερο, το σπρωξε κανα 2 φορες αλλα μετα το πηρε και το ηπιε ολο. χαρες που εκανα. το εμα ομοως ειναι οτι η ωρα ειανι σχεδον 13 00 και ακομα δεν εχουμε φαει ουτε φρουτοκρεμα. μεχρι να περασει αυτο το μεταβατικο σταδιο το πραγραμμα της θα αναστατωθει. βρε κοριτσια μηπως βασανιζω το παιδι μου?
evvi μηπως εχει αργησει λιγο να σου βαλει το φαγητο? αν θυμαμαι καλα δεν εχεις βαρυ παιδι. μετα τον 5ο αδειαζουν οι αποθηκες σιδηρου του μωρου και χρειαζεται κρεας για να τις αναπληρωσει. τουλαχιστον σου εχει πει να δωσεις συμπληρωμα σιδηρου?
panta γαλα frisomel της εδωσα. εψαξα και μεσα στο φορουμ και σε ενα αλλο και λενε πολυ καλα λογια για το συγκεκριμενο. το δοκιμασα και εχει πολυ καλη γευση και πολυ κοντα στη γευση του δικου μου.(ε ναι εχω δοκιμασει το γαλα μου) Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 28 446177

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
minubaki έγραψε:Κατι αλλο βρε κοριτσια να ρωτησω... Εχω τη μαμα μου απο την κυριακη χαλια με ιωση κ σημερα ειναι πολυ καλυτερα...σηκωθηκε κ βγηκε εξω...εγω αγχωθηκα για τη μικρη μη κολλησει μιας κ ειμαι σπιτι τους αυτες τις μερες... Μεχρι στιγμης τη γλυτωσαμε κ δεν κολλησαμε βεβαια φυλαγομασταν πολυ απο τη γιαγια μας...λετε να υπαρχει φοβος απο εδω κ περα να κολλησει?

καμια φορα κολαμε και στην αναρρωση. να προτεινω αν η μαμα δεν εχει αντιρηση μια μασκα απο το φαρμακειο για οταν ειναι στον ιδιο χωρο με το μωρο. δεν ειναι κακο και εμεις εχουμε για μια ωρα αναγκης.

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
beba160a έγραψε:τ
panta γαλα frisomel της εδωσα. εψαξα και μεσα στο φορουμ και σε ενα αλλο και λενε πολυ καλα λογια για το συγκεκριμενο. το δοκιμασα και εχει πολυ καλη γευση και πολυ κοντα στη γευση του δικου μου.(ε ναι εχω δοκιμασει το γαλα μου) Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 28 446177

Το δοκίμασες το γάλα σουε ε; Εγω οχι ακομα! Ουτε στο γιο μου το δοκιμασα. Ουτε και τωρα νομιζω πως θα το κανω Razz . Δεν ξερω....μου φαινεται καπως....
Για το frizomel κι εγω το ιδιο εχω ακουσει, πως μοιαζει με τη γευση του μητρικου. Και μια φιλη μου που δινει ενα γευμα σκονη και ενα γευμα δικο της, frizomel δινει. Και το παιδακι της το δεχτηκε καλα.
Νομιζω πως δεν πειραζει αν δεν της δωσεις μια μερα φρουτοκρεμα και φαει κατευθειαν κρεατοσουπα. Για να μην παει πισω ολο το προγραμμα σας. Απο αυριο ισως το πιει το γαλα της και δε σου κανει νουμερακια.

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μασκα να σου πω την αληθεια δεν εβαλε αλλα δεν εχουν ερθει καθολου σε επαφη...δηλ ειναι η μητερα μου στο δωματιο της κ εμεις παμε στο σαλονι κουζινα κλπ,καθομαστε εμεις στο δωματιο μας κ παει η μητερα μου κουζινα...μπανιο το απολυμανουμε με ντετολ... Εγω πριν ειχα πονοκεφαλο κ τα χρειαστηκα πηρα 1ντεπον προληπτικα γιατι θηλαζω κ δεν νομιζω να μπορω να παρω κατι αλλο...ξαπλωσα μιση ωριτσα πριν με τη μικρη κ τωρα ειμαι καλυτερα....

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
minubaki έγραψε:Μασκα να σου πω την αληθεια δεν εβαλε αλλα δεν εχουν ερθει καθολου σε επαφη...δηλ ειναι η μητερα μου στο δωματιο της κ εμεις παμε στο σαλονι κουζινα κλπ,καθομαστε εμεις στο δωματιο μας κ παει η μητερα μου κουζινα...μπανιο το απολυμανουμε με ντετολ... Εγω πριν ειχα πονοκεφαλο κ τα χρειαστηκα πηρα 1ντεπον προληπτικα γιατι θηλαζω κ δεν νομιζω να μπορω να παρω κατι αλλο...ξαπλωσα μιση ωριτσα πριν με τη μικρη κ τωρα ειμαι καλυτερα....
ε ενταξει αφου δεν ερχεται σε αμεση επαφη με το παιδι. να αεριζετε καλα και το σπιτι. παντως παρε μια μασκουλα να εχεις. μην φανταστεις οτι ειμαι κι εγω κανενα φρικιο με την απολυμανση και την αποστειρωση.το αντιθετο θα ελεγα . αλλα αφου μπορουμε να κανουμε κατι για να μην αρρωστησουν τα βλασταρια μας θα το κανω. και οντως οταν θηλαζουμε δεν μπορουμε να παρουμε τιποτα αλλο εκτος απο το λατρεμενο ντεπονακι. ευχομαι να ηταν ενας απλος πονοκεφαλος και τιποτα αλλο!

aggelini


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ. ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΤΑ ΕΙΔΑ ΟΛΑ. Shocked Shocked Shocked ΤΑΊΖΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΕΙΧΑΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ.ΞΑΦΝΙΚΑ ΣΤΡΑΒΟΚΑΤΑΠΙΕ,ΚΟΚΚΙΝΙΣΕ, ΓΟΥΡΛΩΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ.ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΤΑ ΠΑΙΞΑ.ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ.ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΑΛΛΟ ΦΑΓΗΤΟ Η ΓΑΛΑ ΜΗ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟ.
ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕΙΩΣΩ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΑΠΟ 3(ΠΡΩΙ,ΒΡΑΔΥ,ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΝΥΧΤΑ)ΣΕ 2 ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΑΠΟΘΗΛΑΣΩ ΣΤΑΔΙΑΚΑ.ΒΕΒΑ ΕΣΥ ΠΩΣ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ?ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ.ΕΜΕΝΑ ΠΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΩ ΠΟΛΥ.

ΜΙΝUBAKI ΑΓΟΡΑΣΕ ΚΑΜΙΑ ΜΑΣΚΑ ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ.ΕΜΕΙΣ ΤΙΣ ΤΙΜΗΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΦΕΤΟΣ.Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ,ΦΟΡΟΥΣΕ ΜΑΣΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΑΘΕ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ.ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΑΡΕ ΚΑΜΙΑ ΒΙΤΑΜΙΝΗ C ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΝΤΕΠΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΙΩΣΕΙΣ. Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 28 667478 ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να παρω κ βιταμινη c αν ειναι να με βοηθησει.... Μου εχει γινει εμμονη ιδεα σημερα πως τη μια κατι εχω κ την αλλη οτι ειμαι καλα... Αφου πριν εβαλα τη μικρη κατω κ της εβαλα ορο ενω τα ρουθουνακια της ειναι καθαρα,απλα το πρωι καθυρασαμε λιγη μυξουλα πολυ λιγη που βγαζει που κ που πραγμα φυσιολογικο κατα τη παιδιατρο,εμενα ομως ειναι στο μυαλο μου επειδη εχει η μαμα την ιωση... Τωρα εχουμε κλειστει η καθεμια στο δωματιο της....
Βιταμινη c μπορω να παρω που θηλαζω?

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
minubaki έγραψε:Να παρω κ βιταμινη c αν ειναι να με βοηθησει.... Μου εχει γινει εμμονη ιδεα σημερα πως τη μια κατι εχω κ την αλλη οτι ειμαι καλα... Αφου πριν εβαλα τη μικρη κατω κ της εβαλα ορο ενω τα ρουθουνακια της ειναι καθαρα,απλα το πρωι καθυρασαμε λιγη μυξουλα πολυ λιγη που βγαζει που κ που πραγμα φυσιολογικο κατα τη παιδιατρο,εμενα ομως ειναι στο μυαλο μου επειδη εχει η μαμα την ιωση... Τωρα εχουμε κλειστει η καθεμια στο δωματιο της....
Βιταμινη c μπορω να παρω που θηλαζω?

απο βιταμινες τα παντα μου ειπε ο γιατρος. ρωτησα κι εγω λογω της τριχοπτωσης αν μπορω να παιρνω βιταμινες και μου ειπε ελευθερα.

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
aggelini έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ. ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΤΑ ΕΙΔΑ ΟΛΑ. Shocked Shocked Shocked ΤΑΊΖΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΕΙΧΑΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ.ΞΑΦΝΙΚΑ ΣΤΡΑΒΟΚΑΤΑΠΙΕ,ΚΟΚΚΙΝΙΣΕ, ΓΟΥΡΛΩΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ.ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΤΑ ΠΑΙΞΑ.ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ.ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΑΛΛΟ ΦΑΓΗΤΟ Η ΓΑΛΑ ΜΗ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟ.
ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕΙΩΣΩ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΑΠΟ 3(ΠΡΩΙ,ΒΡΑΔΥ,ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΝΥΧΤΑ)ΣΕ 2 ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΑΠΟΘΗΛΑΣΩ ΣΤΑΔΙΑΚΑ.ΒΕΒΑ ΕΣΥ ΠΩΣ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ?ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ.ΕΜΕΝΑ ΠΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΩ ΠΟΛΥ.

ΜΙΝUBAKI ΑΓΟΡΑΣΕ ΚΑΜΙΑ ΜΑΣΚΑ ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ.ΕΜΕΙΣ ΤΙΣ ΤΙΜΗΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΦΕΤΟΣ.Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ,ΦΟΡΟΥΣΕ ΜΑΣΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΑΘΕ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ.ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΑΡΕ ΚΑΜΙΑ ΒΙΤΑΜΙΝΗ C ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΝΤΕΠΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΙΩΣΕΙΣ. Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 28 667478 ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ

α πα πα φρικη αυτο που εγινε...οχι οτι δεν θα συμβει καποια στιγμη σε ολες μας.
εμενα επινε απο μπιμπερο χαμομηλακι απο 2 μηνων δεν της ειναι αγνωστο απλα δεν γουσταρει με τιποτα να πιει το γαλα της με αυτο. εγω σκεφτομαι για τους 2 μηνες που ειμαι ακομα σπιτι να της κοψω αρχικα το βραδυνο θηλασμο και για πρακτικους λογους. λενε οτι το ξενο χορταινει καλυτερα,μηπως και ξυπναει λιγοτερες φορες να χαρω κι εγω το μαξηλαρι μου.για τα ενδιαμεσα βραδυνα γευματα ακομα το βλεπω λιγο δυσκολο γιατι εκνευριζεται και ξαγρυπναει. μαλλον θα ακολουθησει το πρωινο και στο τελος τα εμδιαμεσα.
σκοπευεις να αποθηλασεις φυσικα η με χαπια? τι γνωριζεις για τον φυσικο αποθηλασμο? θα με ενδιεφερε πολυ.

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
panta έγραψε:
beba160a έγραψε:τ
panta γαλα frisomel της εδωσα. εψαξα και μεσα στο φορουμ και σε ενα αλλο και λενε πολυ καλα λογια για το συγκεκριμενο. το δοκιμασα και εχει πολυ καλη γευση και πολυ κοντα στη γευση του δικου μου.(ε ναι εχω δοκιμασει το γαλα μου) Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 28 446177

Το δοκίμασες το γάλα σουε ε; Εγω οχι ακομα! Ουτε στο γιο μου το δοκιμασα. Ουτε και τωρα νομιζω πως θα το κανω Razz . Δεν ξερω....μου φαινεται καπως....
Για το frizomel κι εγω το ιδιο εχω ακουσει, πως μοιαζει με τη γευση του μητρικου. Και μια φιλη μου που δινει ενα γευμα σκονη και ενα γευμα δικο της, frizomel δινει. Και το παιδακι της το δεχτηκε καλα.
Νομιζω πως δεν πειραζει αν δεν της δωσεις μια μερα φρουτοκρεμα και φαει κατευθειαν κρεατοσουπα. Για να μην παει πισω ολο το προγραμμα σας. Απο αυριο ισως το πιει το γαλα της και δε σου κανει νουμερακια.

τελικα εφαγε φρουτοκρεμα στις 13 30 και φαγητο στις 16 30. να σου πω δεν περασα κατευθειαν στο φαγητο γιατι ηδη χθες εχασε την φαριν λακτε. μην το λιμοκτονησω το μωρακι μου. ειναι και σχετικα ελαφρια σε σχεση με ολα τα υπολοιπα μωρακια της παρεουλας μας. στον 5ο λιγο πριν μπουν οι στερεες η καμπυλη αναπτυξης της ειχε κανει κοιλια και θελω να ανακτησω το χαμενο εδαφος. ελπιζω μολις συνηθισει το μπιμπερο να ξαναβρουμε τους ρυθμους μας.
αν δεν δοκιμαζα το γαλατακι θα εσκαγα ειχαμε περιεργεια με τον αντρα μου και το καναμε και οι 2 χι χι Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 28 8172 .

ποσο ειναι μια φυσιολογικη μεριδα γαλακτος για πρωινο και βραδυνο γευμα? ηπιε 150μλ ειναι καλα?

fotini2705


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
beba160a έγραψε:
panta έγραψε:
beba160a έγραψε:τ
panta γαλα frisomel της εδωσα. εψαξα και μεσα στο φορουμ και σε ενα αλλο και λενε πολυ καλα λογια για το συγκεκριμενο. το δοκιμασα και εχει πολυ καλη γευση και πολυ κοντα στη γευση του δικου μου.(ε ναι εχω δοκιμασει το γαλα μου) Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 28 446177

Το δοκίμασες το γάλα σουε ε; Εγω οχι ακομα! Ουτε στο γιο μου το δοκιμασα. Ουτε και τωρα νομιζω πως θα το κανω Razz . Δεν ξερω....μου φαινεται καπως....
Για το frizomel κι εγω το ιδιο εχω ακουσει, πως μοιαζει με τη γευση του μητρικου. Και μια φιλη μου που δινει ενα γευμα σκονη και ενα γευμα δικο της, frizomel δινει. Και το παιδακι της το δεχτηκε καλα.
Νομιζω πως δεν πειραζει αν δεν της δωσεις μια μερα φρουτοκρεμα και φαει κατευθειαν κρεατοσουπα. Για να μην παει πισω ολο το προγραμμα σας. Απο αυριο ισως το πιει το γαλα της και δε σου κανει νουμερακια.

τελικα εφαγε φρουτοκρεμα στις 13 30 και φαγητο στις 16 30. να σου πω δεν περασα κατευθειαν στο φαγητο γιατι ηδη χθες εχασε την φαριν λακτε. μην το λιμοκτονησω το μωρακι μου. ειναι και σχετικα ελαφρια σε σχεση με ολα τα υπολοιπα μωρακια της παρεουλας μας. στον 5ο λιγο πριν μπουν οι στερεες η καμπυλη αναπτυξης της ειχε κανει κοιλια και θελω να ανακτησω το χαμενο εδαφος. ελπιζω μολις συνηθισει το μπιμπερο να ξαναβρουμε τους ρυθμους μας.
αν δεν δοκιμαζα το γαλατακι θα εσκαγα ειχαμε περιεργεια με τον αντρα μου και το καναμε και οι 2 χι χι Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 28 8172 .

ποσο ειναι μια φυσιολογικη μεριδα γαλακτος για πρωινο και βραδυνο γευμα? ηπιε 150μλ ειναι καλα?


βεβα τι κανετε?ποσα κιλα ειναι η μικρη βρε?

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fotini2705 έγραψε:
beba160a έγραψε:
panta έγραψε:
beba160a έγραψε:τ
panta γαλα frisomel της εδωσα. εψαξα και μεσα στο φορουμ και σε ενα αλλο και λενε πολυ καλα λογια για το συγκεκριμενο. το δοκιμασα και εχει πολυ καλη γευση και πολυ κοντα στη γευση του δικου μου.(ε ναι εχω δοκιμασει το γαλα μου) Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 28 446177

Το δοκίμασες το γάλα σουε ε; Εγω οχι ακομα! Ουτε στο γιο μου το δοκιμασα. Ουτε και τωρα νομιζω πως θα το κανω Razz . Δεν ξερω....μου φαινεται καπως....
Για το frizomel κι εγω το ιδιο εχω ακουσει, πως μοιαζει με τη γευση του μητρικου. Και μια φιλη μου που δινει ενα γευμα σκονη και ενα γευμα δικο της, frizomel δινει. Και το παιδακι της το δεχτηκε καλα.
Νομιζω πως δεν πειραζει αν δεν της δωσεις μια μερα φρουτοκρεμα και φαει κατευθειαν κρεατοσουπα. Για να μην παει πισω ολο το προγραμμα σας. Απο αυριο ισως το πιει το γαλα της και δε σου κανει νουμερακια.

τελικα εφαγε φρουτοκρεμα στις 13 30 και φαγητο στις 16 30. να σου πω δεν περασα κατευθειαν στο φαγητο γιατι ηδη χθες εχασε την φαριν λακτε. μην το λιμοκτονησω το μωρακι μου. ειναι και σχετικα ελαφρια σε σχεση με ολα τα υπολοιπα μωρακια της παρεουλας μας. στον 5ο λιγο πριν μπουν οι στερεες η καμπυλη αναπτυξης της ειχε κανει κοιλια και θελω να ανακτησω το χαμενο εδαφος. ελπιζω μολις συνηθισει το μπιμπερο να ξαναβρουμε τους ρυθμους μας.
αν δεν δοκιμαζα το γαλατακι θα εσκαγα ειχαμε περιεργεια με τον αντρα μου και το καναμε και οι 2 χι χι Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 28 8172 .

ποσο ειναι μια φυσιολογικη μεριδα γαλακτος για πρωινο και βραδυνο γευμα? ηπιε 150μλ ειναι καλα?


βεβα τι κανετε?ποσα κιλα ειναι η μικρη βρε?

πριν 1 εβδ ηταν 7300 και 65,5 ποντους.φυσιολογικη ειναι απλα σον 5ο πηρε ελαχιστο βαρος. γενικα απο τον 4ο και μετα επιβραδυνθηκε πολυ το βαρος. σκεψου γεννηθηκε 3550..ηταν μεγαλο μωρακι. και τρωει του σκασμου..

fotini2705


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
beba160a έγραψε:
fotini2705 έγραψε:
beba160a έγραψε:
panta έγραψε:
beba160a έγραψε:τ
panta γαλα frisomel της εδωσα. εψαξα και μεσα στο φορουμ και σε ενα αλλο και λενε πολυ καλα λογια για το συγκεκριμενο. το δοκιμασα και εχει πολυ καλη γευση και πολυ κοντα στη γευση του δικου μου.(ε ναι εχω δοκιμασει το γαλα μου) Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 28 446177

Το δοκίμασες το γάλα σουε ε; Εγω οχι ακομα! Ουτε στο γιο μου το δοκιμασα. Ουτε και τωρα νομιζω πως θα το κανω Razz . Δεν ξερω....μου φαινεται καπως....
Για το frizomel κι εγω το ιδιο εχω ακουσει, πως μοιαζει με τη γευση του μητρικου. Και μια φιλη μου που δινει ενα γευμα σκονη και ενα γευμα δικο της, frizomel δινει. Και το παιδακι της το δεχτηκε καλα.
Νομιζω πως δεν πειραζει αν δεν της δωσεις μια μερα φρουτοκρεμα και φαει κατευθειαν κρεατοσουπα. Για να μην παει πισω ολο το προγραμμα σας. Απο αυριο ισως το πιει το γαλα της και δε σου κανει νουμερακια.

τελικα εφαγε φρουτοκρεμα στις 13 30 και φαγητο στις 16 30. να σου πω δεν περασα κατευθειαν στο φαγητο γιατι ηδη χθες εχασε την φαριν λακτε. μην το λιμοκτονησω το μωρακι μου. ειναι και σχετικα ελαφρια σε σχεση με ολα τα υπολοιπα μωρακια της παρεουλας μας. στον 5ο λιγο πριν μπουν οι στερεες η καμπυλη αναπτυξης της ειχε κανει κοιλια και θελω να ανακτησω το χαμενο εδαφος. ελπιζω μολις συνηθισει το μπιμπερο να ξαναβρουμε τους ρυθμους μας.
αν δεν δοκιμαζα το γαλατακι θα εσκαγα ειχαμε περιεργεια με τον αντρα μου και το καναμε και οι 2 χι χι Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 28 8172 .

ποσο ειναι μια φυσιολογικη μεριδα γαλακτος για πρωινο και βραδυνο γευμα? ηπιε 150μλ ειναι καλα?


βεβα τι κανετε?ποσα κιλα ειναι η μικρη βρε?

πριν 1 εβδ ηταν 7300 και 65,5 ποντους.φυσιολογικη ειναι απλα σον 5ο πηρε ελαχιστο βαρος. γενικα απο τον 4ο και μετα επιβραδυνθηκε πολυ το βαρος. σκεψου γεννηθηκε 3550..ηταν μεγαλο μωρακι. και τρωει του σκασμου..


βρε εσυ μια χαρα η μικρουλα τα παιδια που θηλαζουνε περνουνε το 2 3ημηνο 450-600 γραμμαρια δεν στο ειπε αυτο ο παιδιατρος και εμενα τωρα λιγο με τα φαγητα πηρε τα πανω του και ειναι 8200 πριν επερνε λιγο.εμενα που εχω θεμα με την χορτοσουπα τι να πω

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
beba160a έγραψε:
ποσο ειναι μια φυσιολογικη μεριδα γαλακτος για πρωινο και βραδυνο γευμα? ηπιε 150μλ ειναι καλα?

πριν 1 εβδ ηταν 7300 και 65,5 ποντους.φυσιολογικη ειναι απλα σον 5ο πηρε ελαχιστο βαρος. γενικα απο τον 4ο και μετα επιβραδυνθηκε πολυ το βαρος. σκεψου γεννηθηκε 3550..ηταν μεγαλο μωρακι. και τρωει του σκασμου..[/quote]

Κατρχήν δε στο εχω πει αλλα η μπεμπα σου ειναι τρελλο φατσόνι! Εχει και πολύ μαλλί, για να ζηλεύουμε εμείς....
Σιγα σιγα θα αυξησει το γαλα που πινει. Κανονικα σε αυτη την ηλικια πινουν περισσοτερο, αλλα λογω θηλασμου νομιζω πως δε μπορει να πιει απευθειας 210 ή 240 που πινουν αλλα μωρα που δε θηλαζουν. Το δικο σου γαλα ειναι πιο ελαφρυ, οποτε η σκονη τη χορταινει πιο γρηγορα και δε μπορει να πιει μεγαλη ποσοτητα.
Απο τον τριτο μηνα ολα τα μωρα επιβραδυνουν την αυξηση στο βαρος που παιρνουν. Τώρα με τις κρεμες θα παιρνει περισσοτερο απο πριν.

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
aggelini έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ. ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΤΑ ΕΙΔΑ ΟΛΑ. Shocked Shocked Shocked ΤΑΊΖΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΕΙΧΑΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ.ΞΑΦΝΙΚΑ ΣΤΡΑΒΟΚΑΤΑΠΙΕ,ΚΟΚΚΙΝΙΣΕ, ΓΟΥΡΛΩΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ.ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΤΑ ΠΑΙΞΑ.ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ.ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΑΛΛΟ ΦΑΓΗΤΟ Η ΓΑΛΑ ΜΗ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟ.
ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕΙΩΣΩ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΑΠΟ 3(ΠΡΩΙ,ΒΡΑΔΥ,ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΝΥΧΤΑ)ΣΕ 2 ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΑΠΟΘΗΛΑΣΩ ΣΤΑΔΙΑΚΑ.ΒΕΒΑ ΕΣΥ ΠΩΣ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ?ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ.ΕΜΕΝΑ ΠΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΩ ΠΟΛΥ.

Πω πω ειναι να μη τα παιξεις....Τα ατιμα μας τρομαζουν πολυ....φτου φτου να μη τυχει ξανα.

Να σας πω την αληθεια, κι εγω σκεφτομαι το βραδυ να της δινω λιγο εξτρα γαλατακι μηπως και σταματησει να ξυπναει. Δεν ξερω αν δεν της φτανει το δικο μου αλλα λεω να δοκιμασω. Στο μεγαλο μου γιο αποθηλασα εντελως φυσικα και χωρις να το καταλαβω καλα καλα. Βεβαια ηταν τριων μηνων οταν εγινε αλλα θα σας πω. Μετα το θηλασμο του εδινα και λιγο σκονη γιατι νομιζα πως δεν εφτανε το γαλα μου (οδηγιες του κ*** απο το νοσοκομειο που γεννησα). Ετσι το δικο μου μειωνονταν μερα με τη μερα ωσπου σταματησε εντελως η παραγωγη! Και τωρα οταν ειναι να αποθηλασω το ιδιο θα δοκιμασω, να τη θηλαζω και μετα να της δινω λιγο συμπληρωμα και μερα με τη μερα να μειωνω το θηλασμο και να αυξανω το συμπληρωμα, ωσπου να μη τη θηλαζω καθολου στο τελος. Αυτο θα γινει για το βραδυνο γευμα και μετα αφου αντικατασταθει πληρως, θα περασω και στο πρωινο. Παντως ειναι σημαντικο να σταματησει ο θηλασμος σταδιακα και για το μωρο και για τη μαμα. Αυριο που θα παω στο γυναικολογο θα τον ρωτησω και αυτον να δω τι θα μου πει

aggelini


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΕ ΦΥΣΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΑΠΟΘΗΛΑΣΩ.ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΑΡΑΙΩΝΕΙΣ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΣΤΑΔΙΑΚΑ.ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ THILASMOS ΣΤΟ FACEBOOK EIΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΟ ΝΑ ΠΙΝΕΙΣ ΦΑΣΚΟΜΗΛΟ 3-4 ΠΟΤΗΡΙΑ ΤΗΝ ΗΝΕΡΑ,ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΡΟΣΟΦΙ!!! Rolling Eyes ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΡΩΤΑΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΧΑΠΙΟΥ ΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΙ.
ΡΑΝΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΕΣΥ.ΘΑ ΑΚΥΡΩΣΩ ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΓΕΥΜΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 8-8:30.ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΕΓΩ ΔΙΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΝΕ 150ML ΣΥΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΓΙΑ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΣΤΙΣ 4-5.ΣΗΜΕΡΑ ΗΠΙΕ 90ML.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΧΟΡΤΑΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΞΕΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΥΠΝΑΝΕ.
ΒΕΒΑ 150ΜL ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΕΝΑ ΟΤΑΝ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΗΤΑΝ 7200 KG (ΣΤΟΝ 4ο ΜΗΝΑ Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 28 966307 ) ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ 150-180ΜL.ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΘΑ ΤΟ ΑΥΞΑΝΕΙΣ.

aggelini


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
minubaki έγραψε:Να παρω κ βιταμινη c αν ειναι να με βοηθησει.... Μου εχει γινει εμμονη ιδεα σημερα πως τη μια κατι εχω κ την αλλη οτι ειμαι καλα... Αφου πριν εβαλα τη μικρη κατω κ της εβαλα ορο ενω τα ρουθουνακια της ειναι καθαρα,απλα το πρωι καθυρασαμε λιγη μυξουλα πολυ λιγη που βγαζει που κ που πραγμα φυσιολογικο κατα τη παιδιατρο,εμενα ομως ειναι στο μυαλο μου επειδη εχει η μαμα την ιωση... Τωρα εχουμε κλειστει η καθεμια στο δωματιο της....
Βιταμινη c μπορω να παρω που θηλαζω?

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ. ΕΠΑΙΡΝΑ ΓΙΑ 40 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ.ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΨΕΥΔΑΡΓΥΡΟ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΟ ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟ ΚΟΛΛΑΓΟΝΝΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΗ ΕΠΟΥΛΩΣΗ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΤΟΜΗΣ.ΤΟ ΤΙ ΒΙΤΑΜΙΝΗ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ !!!ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΙΑ ΤΟ ΠΡΩΙ.ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΕΙ ΥΠΕΡΔΙΕΓΕΡΣΗ Η ΑΥΠΝΙΑ.1000mg NA ΠΑΡΕΙΣ

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ωχ την πηρα κατα της 8...ελπιζω να κοιμηθω....
Εμενα κοριτσια η παιδιατρος για τον αποθηλασμο μου ειπε καθε γευμα που θα δινω στην αρχη θα δινω λιγο κρεμα λιγο γαλα...σταδιακα θα αυξανω το φαγητο κ θα σταματαω το γαλα μεχρι να φτασουμε να δινουμε 3γευματα (φρουτοκρεμα...μεσημερι το αλεσμενο φαγητο...κ κρεμα το απογευμα)κ γαλα πρωι βραδυ... Το θεμα ειναι οτι εγω δεν θελω να αποθηλασω ακομα θελω να συνεχισω μεχρι να χρονισει η μικρη κ την βαζω κ ενδιαμεσα...αλλες φορες πινει αλλες οχι...απλα μερικες φορες αν δεν φαει καλα εγω τη βαζω στηθος κ δεν ξερω αν ειναι καλο αυτο...φοβαμαι μηπως μαθει με αυτον τον τροπο να μην τρωει τα φαγητα που δεν της αρεσουν κ τοσο αφου μετα θα ξερει πως εχει γαλα...

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
beba160a έγραψε:καλημερα μανουλες...
χθες το βραδυ ξυπνησε 2 φορες για φαγητο αλλα δεν ηθελε με τιποτα το μπιμπερο..ουρλιαζε. απογοητευτηκα προς στιγμην. την εβαλα στο στηθος γιατι θα σηκωνε τη γειτονια στο ποδι. εχει απιστευτα δυνατη φωνη απο την μερα που γεννηθηκε.
σημερα το πρωι ξυπνησε 9 30 πηγα να της δωσω παλι με το μπιμπερο μια απο τα ιδια. εκνα ξανα την καρδια μου πετρα και την αφησα χωρις φαγητο.συνεχισαμε την καθημερηνοτητα μας σαν να μην σημβαινει τιποτα. η καρδουλα μου τυο ξερει πως ενιωθα. τελικα κατα τις 11 30 αρχισε να μου λεει "μαμ μαμ μαμ" πηρα ξανα το μπιμπερο, το σπρωξε κανα 2 φορες αλλα μετα το πηρε και το ηπιε ολο. χαρες που εκανα. το εμα ομοως ειναι οτι η ωρα ειανι σχεδον 13 00 και ακομα δεν εχουμε φαει ουτε φρουτοκρεμα. μεχρι να περασει αυτο το μεταβατικο σταδιο το πραγραμμα της θα αναστατωθει. βρε κοριτσια μηπως βασανιζω το παιδι μου?
evvi μηπως εχει αργησει λιγο να σου βαλει το φαγητο? αν θυμαμαι καλα δεν εχεις βαρυ παιδι. μετα τον 5ο αδειαζουν οι αποθηκες σιδηρου του μωρου και χρειαζεται κρεας για να τις αναπληρωσει. τουλαχιστον σου εχει πει να δωσεις συμπληρωμα σιδηρου?
panta γαλα frisomel της εδωσα. εψαξα και μεσα στο φορουμ και σε ενα αλλο και λενε πολυ καλα λογια για το συγκεκριμενο. το δοκιμασα και εχει πολυ καλη γευση και πολυ κοντα στη γευση του δικου μου.(ε ναι εχω δοκιμασει το γαλα μου) Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 28 446177



KAI EΓΩ ΒΕΒΑ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ!!!!!
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ!!!!!

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
KAΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!
ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ????
ΕΜΕΙΣ ΜΟΛΙΣ ΚΟΙΜΘΗΘΚΑΜΕ!
ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΠΥΡΕΤΟΥ,ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΕΝ ΕΚΛΑΨΕ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ!!!!
ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΛΑΨΑΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ!!!
ΕΜΒΟΛΙΑ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ!!!!
ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ 2 ΜΗΝΩΝ ΠΙΝΑΜΕ 90 ΜΕ 120 ΜΛ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΩΡΑ ΑΛΛΑ 60 ΜΛ!!
ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΑΣ!
ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΠΙΝΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΟ!!!!
ΑΧ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΟΥΨΙΜΟ ΠΩΣ ΤΟ ΤΡΕΜΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!
ΠΑΝΤΑ ΘΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΣ ΑΡΚΕΤΑ!!!!
ΜΙΝΥΒΑΚΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΣΟΥ,,
ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΝΟΜΙΖΩ!!!!
ΒΕΒΑ Η ΜΙΚΡΗ ΠΕΙΣΜΑΤΑΡΑ ΣΟΥ ΒΓΗΚΕ!!!!
ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΠΕΙΝΑΣΕΙ ΕΙΔΕΣ....ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΙΘΗΣΕΙ!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις