Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
195 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 195 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 40]

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοριτσια.πως εισται σημερα... Εμεις ευτυχως δεν εχουμε κολλησει απο την ιωση της γιαγιας...κραταμε αποστασεις αν κ η μαμα μου βλεπει τη μικρη απο μακρια κ βαζει τα κλαματα που δεν μπορει να τη παρει αγκαλια... Ποσες μερες ποια πρεπει να ειμαστε σε αποσταση?την αλλη κυριακη φευγουμε κιολας για το νησι να παμε κ στον μπαμπα μας επιτεελους που εχει να μας δει σχεδον διμηνο...την τριτη εμεις εχουμε εμβολιο....
Κοριτσια μετα το φαγητο φρουτοκρεμα κλπ,τα κρατατε τα μωρακια σας να ρευτουν?εγω την κραταω αγκαλια αλλα δεν νομιζω να ρευεται... Πρεπει να ρευονται μετα το φαγητο?

aggelini


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
minubaki έγραψε:Καλημερα κοριτσια.πως εισται σημερα... Εμεις ευτυχως δεν εχουμε κολλησει απο την ιωση της γιαγιας...κραταμε αποστασεις αν κ η μαμα μου βλεπει τη μικρη απο μακρια κ βαζει τα κλαματα που δεν μπορει να τη παρει αγκαλια... Ποσες μερες ποια πρεπει να ειμαστε σε αποσταση?την αλλη κυριακη φευγουμε κιολας για το νησι να παμε κ στον μπαμπα μας επιτεελους που εχει να μας δει σχεδον διμηνο...την τριτη εμεις εχουμε εμβολιο....
Κοριτσια μετα το φαγητο φρουτοκρεμα κλπ,τα κρατατε τα μωρακια σας να ρευτουν?εγω την κραταω αγκαλια αλλα δεν νομιζω να ρευεται... Πρεπει να ρευονται μετα το φαγητο?

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΙΝΑ.ΚΟΙΜΗΘΗΚΕΣ ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΧΘΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ?ΚΟΙΤΑ ΕΜΕΝΑ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕ ΡΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ.ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΩ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΣΠΑΝΙΑ ΡΕΥΕΤΑΙ.ΑΧ ΤΗΝ ΚΑΗΜΕΝΗ ΤΗ ΜΑΜΑ ΣΟΥ.ΝΑ ΤΗ ΒΛΕΠΕΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΑΚΡΙΑ...ΑΣ ΦΟΡΕΣΕΙ ΜΙΑ ΜΑΣΚΑ ΚΑΙ ΑΣ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΦΟΥ ΦΕΥΓΕΤΕ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΙΟΛΑΣ.ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ,ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΝΕΡΑΚΙ .ΕΓΩ ΔΕ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΙΜΑΡΓΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΦΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΓΑΛΑΚΤΟΣ.

zizou

zizou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΑΧ!ΠΟΣΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΚΟΠΗΚΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΕΠΙΝΕ ΤΟ ΜΟΚΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΚΑΙ ΣΤΜΠΛΗΡΩΜΑ.ΕΙΧΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ EΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΘΕΡΜΟΚΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΤΡΑΒΗΞΕ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΡΙΝ ΤΟΥ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΑ ΕΓΩ ΤΟ ΕΒΓΑΖΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙΡΟ!

fotini2705


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zizou έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΑΧ!ΠΟΣΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΚΟΠΗΚΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΕΠΙΝΕ ΤΟ ΜΟΚΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΚΑΙ ΣΤΜΠΛΗΡΩΜΑ.ΕΙΧΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ EΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΘΕΡΜΟΚΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΤΡΑΒΗΞΕ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΡΙΝ ΤΟΥ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΑ ΕΓΩ ΤΟ ΕΒΓΑΖΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙΡΟ!


zizoy kai emena ekatse 1 bdomada stin uermokitida toy ebgaza to gala kai to pigaina kai tis teletaies meres pigena kai to taiza kai etsi den moy kopike to gala moy.

fotini2705


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
koritsia emena o mikros sinexizei na min toy aresei i xortosoypa eipa na stamatiso gia 3 4 meres kai molis katebo kato na arxiso pali siga siga.eseis ti kanete?akoma exo trelathei to brady pleon ksipnaei 4 me 5 fores kai den iremei me tipota para mono sto sththos ti tha kano thee moy exo katantisi zompi

aggelini


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
fotini2705 έγραψε:koritsia emena o mikros sinexizei na min toy aresei i xortosoypa eipa na stamatiso gia 3 4 meres kai molis katebo kato na arxiso pali siga siga.eseis ti kanete?akoma exo trelathei to brady pleon ksipnaei 4 me 5 fores kai den iremei me tipota para mono sto sththos ti tha kano thee moy exo katantisi zompi

ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ ΦΩΤΕΙΝΗ ΜΟΥ ΘΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ.ΕΜΕΝΑ ΕΦΑΓΕ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΒΑΛΑ ΣΕΛΙΝΟΡΙΖΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΣΥΜΠΤΩΣΗ.ΠΑΝΤΩΣ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΣΕΛΙΝΟ ΓΕΝΙΚΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ.ΑΦΟΥ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΘΑ ΤΟ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ. Very Happy

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
panta έγραψε:
beba160a έγραψε:
ποσο ειναι μια φυσιολογικη μεριδα γαλακτος για πρωινο και βραδυνο γευμα? ηπιε 150μλ ειναι καλα?

πριν 1 εβδ ηταν 7300 και 65,5 ποντους.φυσιολογικη ειναι απλα σον 5ο πηρε ελαχιστο βαρος. γενικα απο τον 4ο και μετα επιβραδυνθηκε πολυ το βαρος. σκεψου γεννηθηκε 3550..ηταν μεγαλο μωρακι. και τρωει του σκασμου..

Κατρχήν δε στο εχω πει αλλα η μπεμπα σου ειναι τρελλο φατσόνι! Εχει και πολύ μαλλί, για να ζηλεύουμε εμείς....
Σιγα σιγα θα αυξησει το γαλα που πινει. Κανονικα σε αυτη την ηλικια πινουν περισσοτερο, αλλα λογω θηλασμου νομιζω πως δε μπορει να πιει απευθειας 210 ή 240 που πινουν αλλα μωρα που δε θηλαζουν. Το δικο σου γαλα ειναι πιο ελαφρυ, οποτε η σκονη τη χορταινει πιο γρηγορα και δε μπορει να πιει μεγαλη ποσοτητα.
Απο τον τριτο μηνα ολα τα μωρα επιβραδυνουν την αυξηση στο βαρος που παιρνουν. Τώρα με τις κρεμες θα παιρνει περισσοτερο απο πριν.[/quote]

ναι το ξερω αυτο αλλα στον 5ο πηρε μονο 300γρ. βεβαια απο την στιγμη που μπηκαν οι στερεες πηρε 650γρ μεσα σε 1 μηνα. αλλα βλεπω ολα τα μωρακια σας ειναι αρκετα μεγαλυτερα και αναρωτιομουν... ο γιατρος βεβαια λεει οτι ειναι μια χαρα..
καλα απο μαλλι σκιζουμε μεχρι και πισω μπορω και της πιανω κοτσιδα. τα πασαλειφουμε καθε μερα με ολες μας τις κρεμες.
θα βγαλετε κι εσεις. εμεις ειμαστε το ασυνηθιστο εσεις το φυσιολογικο.

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
aggelini έγραψε:
minubaki έγραψε:Καλημερα κοριτσια.πως εισται σημερα... Εμεις ευτυχως δεν εχουμε κολλησει απο την ιωση της γιαγιας...κραταμε αποστασεις αν κ η μαμα μου βλεπει τη μικρη απο μακρια κ βαζει τα κλαματα που δεν μπορει να τη παρει αγκαλια... Ποσες μερες ποια πρεπει να ειμαστε σε αποσταση?την αλλη κυριακη φευγουμε κιολας για το νησι να παμε κ στον μπαμπα μας επιτεελους που εχει να μας δει σχεδον διμηνο...την τριτη εμεις εχουμε εμβολιο....
Κοριτσια μετα το φαγητο φρουτοκρεμα κλπ,τα κρατατε τα μωρακια σας να ρευτουν?εγω την κραταω αγκαλια αλλα δεν νομιζω να ρευεται... Πρεπει να ρευονται μετα το φαγητο?

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΙΝΑ.ΚΟΙΜΗΘΗΚΕΣ ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΧΘΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ?ΚΟΙΤΑ ΕΜΕΝΑ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕ ΡΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ.ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΩ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΣΠΑΝΙΑ ΡΕΥΕΤΑΙ.ΑΧ ΤΗΝ ΚΑΗΜΕΝΗ ΤΗ ΜΑΜΑ ΣΟΥ.ΝΑ ΤΗ ΒΛΕΠΕΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΑΚΡΙΑ...ΑΣ ΦΟΡΕΣΕΙ ΜΙΑ ΜΑΣΚΑ ΚΑΙ ΑΣ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΦΟΥ ΦΕΥΓΕΤΕ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΙΟΛΑΣ.ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ,ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΝΕΡΑΚΙ .ΕΓΩ ΔΕ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΙΜΑΡΓΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΦΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΓΑΛΑΚΤΟΣ.


θα τη παρω μαζι μου τη μητερα μου λιγεσ μερες μαζι μου γιατι δεν μπορω να ταξιδεψω μονη οποτε θα τη χαρει λιγο παραπανω... Μια χαρα κοιμηθηκα χθες ευτυχως...
Κ εγω αμα τη βαλω στηθος θα φαει κανονικα κ θα φαει λιγοτετο κρεμα...αν δινω πρωι βραδυ στηθος λες να μου κοπει σιγα σιγα? Δεν θελω ακομη να σταματησω...

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fotini κανε υπομονη...για θυμησε μας τι του βαζεις στην χορτοσουπα και πως την ξεκινησες με ποιο λαχανικο?

εμεις κοριτσια εχθες παλι ειχαμε δραματα με το μπουκαλι. τελικα αφου σπαραξε στο κλαμα ηπιε 140μλ.
κατι παραξενο συναιβει το πρωι.
δεν ηθελε ουτε στηθος ουτε μπιμπερο εμαεινε νηστικη μεχρι τις 12 30.
λετε να της δημιουργω ψυχολογικη πιεση και να μην θελει να πιει καθολου γαλα? τελικα με πολυ κλαμα ηπιε παλι μπιμπερο.

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
minubaki έγραψε:
aggelini έγραψε:
minubaki έγραψε:Καλημερα κοριτσια.πως εισται σημερα... Εμεις ευτυχως δεν εχουμε κολλησει απο την ιωση της γιαγιας...κραταμε αποστασεις αν κ η μαμα μου βλεπει τη μικρη απο μακρια κ βαζει τα κλαματα που δεν μπορει να τη παρει αγκαλια... Ποσες μερες ποια πρεπει να ειμαστε σε αποσταση?την αλλη κυριακη φευγουμε κιολας για το νησι να παμε κ στον μπαμπα μας επιτεελους που εχει να μας δει σχεδον διμηνο...την τριτη εμεις εχουμε εμβολιο....
Κοριτσια μετα το φαγητο φρουτοκρεμα κλπ,τα κρατατε τα μωρακια σας να ρευτουν?εγω την κραταω αγκαλια αλλα δεν νομιζω να ρευεται... Πρεπει να ρευονται μετα το φαγητο?

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΙΝΑ.ΚΟΙΜΗΘΗΚΕΣ ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΧΘΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ?ΚΟΙΤΑ ΕΜΕΝΑ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕ ΡΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ.ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΩ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΣΠΑΝΙΑ ΡΕΥΕΤΑΙ.ΑΧ ΤΗΝ ΚΑΗΜΕΝΗ ΤΗ ΜΑΜΑ ΣΟΥ.ΝΑ ΤΗ ΒΛΕΠΕΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΑΚΡΙΑ...ΑΣ ΦΟΡΕΣΕΙ ΜΙΑ ΜΑΣΚΑ ΚΑΙ ΑΣ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΦΟΥ ΦΕΥΓΕΤΕ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΙΟΛΑΣ.ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ,ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΝΕΡΑΚΙ .ΕΓΩ ΔΕ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΙΜΑΡΓΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΦΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΓΑΛΑΚΤΟΣ.


θα τη παρω μαζι μου τη μητερα μου λιγεσ μερες μαζι μου γιατι δεν μπορω να ταξιδεψω μονη οποτε θα τη χαρει λιγο παραπανω... Μια χαρα κοιμηθηκα χθες ευτυχως...
Κ εγω αμα τη βαλω στηθος θα φαει κανονικα κ θα φαει λιγοτετο κρεμα...αν δινω πρωι βραδυ στηθος λες να μου κοπει σιγα σιγα? Δεν θελω ακομη να σταματησω...

μην ανυσυχεις δεν κοβεται. θα προσαρμοστει μεσα σε 2-3 μερες η ζητηση με την προσφορα. αν πρηστεις μην ανησυχισεις βγαλε λιγο με το θηλαστρο να αποφορτιστει και ολα θα στρωσουν.

zizou

zizou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fotini2705 έγραψε:
zizou έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΑΧ!ΠΟΣΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΚΟΠΗΚΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΕΠΙΝΕ ΤΟ ΜΟΚΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΚΑΙ ΣΤΜΠΛΗΡΩΜΑ.ΕΙΧΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ EΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΘΕΡΜΟΚΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΤΡΑΒΗΞΕ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΡΙΝ ΤΟΥ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΑ ΕΓΩ ΤΟ ΕΒΓΑΖΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙΡΟ!


zizoy kai emena ekatse 1 bdomada stin uermokitida toy ebgaza to gala kai to pigaina kai tis teletaies meres pigena kai to taiza kai etsi den moy kopike to gala moy.
ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ! ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΗΓΑΙΝΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΤΟ ΔΙΝΑΝΕ ΜΕ ΤΟ ΣΩΛΗΝΑΚΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ!!!ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΩ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΑΣΩ!

fotini2705


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zizou έγραψε:
fotini2705 έγραψε:
zizou έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΑΧ!ΠΟΣΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΚΟΠΗΚΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΕΠΙΝΕ ΤΟ ΜΟΚΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΚΑΙ ΣΤΜΠΛΗΡΩΜΑ.ΕΙΧΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ EΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΘΕΡΜΟΚΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΤΡΑΒΗΞΕ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΡΙΝ ΤΟΥ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΑ ΕΓΩ ΤΟ ΕΒΓΑΖΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙΡΟ!


zizoy kai emena ekatse 1 bdomada stin uermokitida toy ebgaza to gala kai to pigaina kai tis teletaies meres pigena kai to taiza kai etsi den moy kopike to gala moy.
ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ! ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΗΓΑΙΝΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΤΟ ΔΙΝΑΝΕ ΜΕ ΤΟ ΣΩΛΗΝΑΚΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ!!!ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΩ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΑΣΩ!

den pirazi zizoy opos to eipes sto epomeno moraki kai soy eyxomai sintoma

fotini2705


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
beba160a έγραψε:fotini κανε υπομονη...για θυμησε μας τι του βαζεις στην χορτοσουπα και πως την ξεκινησες με ποιο λαχανικο?

εμεις κοριτσια εχθες παλι ειχαμε δραματα με το μπουκαλι. τελικα αφου σπαραξε στο κλαμα ηπιε 140μλ.
κατι παραξενο συναιβει το πρωι.
δεν ηθελε ουτε στηθος ουτε μπιμπερο εμαεινε νηστικη μεχρι τις 12 30.
λετε να της δημιουργω ψυχολογικη πιεση και να μην θελει να πιει καθολου γαλα? τελικα με πολυ κλαμα ηπιε παλι μπιμπερο.


beba moy ksekinisa me patata sketi meta ebala patata kai karoto kai meta kolokithi

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fotini2705 έγραψε:
beba160a έγραψε:fotini κανε υπομονη...για θυμησε μας τι του βαζεις στην χορτοσουπα και πως την ξεκινησες με ποιο λαχανικο?

εμεις κοριτσια εχθες παλι ειχαμε δραματα με το μπουκαλι. τελικα αφου σπαραξε στο κλαμα ηπιε 140μλ.
κατι παραξενο συναιβει το πρωι.
δεν ηθελε ουτε στηθος ουτε μπιμπερο εμαεινε νηστικη μεχρι τις 12 30.
λετε να της δημιουργω ψυχολογικη πιεση και να μην θελει να πιει καθολου γαλα? τελικα με πολυ κλαμα ηπιε παλι μπιμπερο.


beba moy ksekinisa me patata sketi meta ebala patata kai karoto kai meta kolokithi

και ειχες προβλημα και με τα 3? δηλαδη δεν ηθελα τα λαχανικα απο την αρχη? συνηθως τα περισσοτερα τσινανε με το κολοκυθακι. προτεινω να βαλεις λιγο περισσοτερο καροτο που ειναι πιο γλυκο και λιγοτερο κολοκυθι και φυσικα μια κουταλιτσα λαδι και λεμονακι. και το σελινακι ειναι καλο αν σου επιτρεπει ο γιατρος σας.
αν παλι δεν θελει δοκιμασε μια μερα σκετο το καροτο. ειναι λιγα τα μωρα που δεν τους αρεσει.

astero2000

astero2000
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
beba160a έγραψε:
fotini2705 έγραψε:
beba160a έγραψε:fotini κανε υπομονη...για θυμησε μας τι του βαζεις στην χορτοσουπα και πως την ξεκινησες με ποιο λαχανικο?

εμεις κοριτσια εχθες παλι ειχαμε δραματα με το μπουκαλι. τελικα αφου σπαραξε στο κλαμα ηπιε 140μλ.
κατι παραξενο συναιβει το πρωι.
δεν ηθελε ουτε στηθος ουτε μπιμπερο εμαεινε νηστικη μεχρι τις 12 30.
λετε να της δημιουργω ψυχολογικη πιεση και να μην θελει να πιει καθολου γαλα? τελικα με πολυ κλαμα ηπιε παλι μπιμπερο.

beba moy ksekinisa me patata sketi meta ebala patata kai karoto kai meta kolokithi

και ειχες προβλημα και με τα 3? δηλαδη δεν ηθελα τα λαχανικα απο την αρχη? συνηθως τα περισσοτερα τσινανε με το κολοκυθακι. προτεινω να βαλεις λιγο περισσοτερο καροτο που ειναι πιο γλυκο και λιγοτερο κολοκυθι και φυσικα μια κουταλιτσα λαδι και λεμονακι. και το σελινακι ειναι καλο αν σου επιτρεπει ο γιατρος σας.
αν παλι δεν θελει δοκιμασε μια μερα σκετο το καροτο. ειναι λιγα τα μωρα που δεν τους αρεσει.

εμείς με το πατάτα-καρότο δεν τρελαθήκαμε... μετά από 2 μέρες αρχίσαμε το συνδυασμό πατάτα-μπρόκολο. Έπαθε πλάκα!!!! Τώρα πια τρώμε πατάτα-μπρόκολο-καρότο και όταν τελειώνει κλαίει!!!!
Κολοκύθι δεν μας άφησε να φάμε γιατί δεν είναι εποχή του. Δεν δοκιμάζεις και το μπρόκολο? έχει έντονη γεύση που μπορεί να της αρέσει... μακάρι να της αρέσει για είναι από τα πιο πλούσια λαχανικά σε βιταμίνες!!!

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπεμπα ναι οντως σημερα που εφαγε ολα τα γευματα κανονικα κ δεν της εδωσα γαλα απ το πρωι μου ειχε πρηστει λιγο,αλλα την εβαλα πριν καμια ωρα κ τωρα παλι να φαει στηθος κ τωρα θα φαμε παλι πριν να κοιμηθιυμε...φοβαμαι κ με την ιωση της μαμας κ τη βαζω λιγο παραπανω να την προστατεψω κ με τον θηλασμο οσο μπορω...
Πιστευω βοηθαει...
Οσο για το λεμονακι εμενα της αρεσει πολυ αλλα νομιζω την δυσκολευει στα κακα της... Χθες εκανε μονο 1μικρο μπαλακι σαν 1κουκουτσι ελιας να σας δωσω να καταλαβετε κ σημερα παλι τα ιδια...καναμε λιγο γυμναστηκουλα με τα ποδαρακια στη κοιλιτσα κ μασαζακι κ πριν λιγο καταφεραμε κ καναμε επιτελους κακακια...κ τωρα μολις αλλο 1μπαλακι...
Ποτε δεν ειχαμε προβλημα...
Α ειχαμε μονο με το μηλο της 2-3πρωτες μερες...
Φωτεινη κανε υπομονη αν κ μου κανει εντυπωση που ξυπναει τοσο συχνα...μου τα εκανε κ εμενα βεβαια αλλα οταν μπηκε στο 3ο μηνα σταματησε...μηπως δε του φτανει το γαλα κ ξυπναει συνεχεια? Οσο για τα λαχανικα κανε συνδιασμους,κατι θα του αρεσει δεν μπορει...κρεας δε του δινεις καθολου?

fotini2705


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
beba160a έγραψε:
fotini2705 έγραψε:
beba160a έγραψε:fotini κανε υπομονη...για θυμησε μας τι του βαζεις στην χορτοσουπα και πως την ξεκινησες με ποιο λαχανικο?

εμεις κοριτσια εχθες παλι ειχαμε δραματα με το μπουκαλι. τελικα αφου σπαραξε στο κλαμα ηπιε 140μλ.
κατι παραξενο συναιβει το πρωι.
δεν ηθελε ουτε στηθος ουτε μπιμπερο εμαεινε νηστικη μεχρι τις 12 30.
λετε να της δημιουργω ψυχολογικη πιεση και να μην θελει να πιει καθολου γαλα? τελικα με πολυ κλαμα ηπιε παλι μπιμπερο.


beba moy ksekinisa me patata sketi meta ebala patata kai karoto kai meta kolokithi

και ειχες προβλημα και με τα 3? δηλαδη δεν ηθελα τα λαχανικα απο την αρχη? συνηθως τα περισσοτερα τσινανε με το κολοκυθακι. προτεινω να βαλεις λιγο περισσοτερο καροτο που ειναι πιο γλυκο και λιγοτερο κολοκυθι και φυσικα μια κουταλιτσα λαδι και λεμονακι. και το σελινακι ειναι καλο αν σου επιτρεπει ο γιατρος σας.
αν παλι δεν θελει δοκιμασε μια μερα σκετο το καροτο. ειναι λιγα τα μωρα που δεν τους αρεσει.


θα τα δοκιμασω ετσι που μου το λετε θα βαλω και σελινο και επισης μου ειπανε και για γλυκοπατατα οτι εχει διαφορα θα κανω πειραματα και βλεπουμε.

fotini2705


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
astero2000 έγραψε:
beba160a έγραψε:
fotini2705 έγραψε:
beba160a έγραψε:fotini κανε υπομονη...για θυμησε μας τι του βαζεις στην χορτοσουπα και πως την ξεκινησες με ποιο λαχανικο?

εμεις κοριτσια εχθες παλι ειχαμε δραματα με το μπουκαλι. τελικα αφου σπαραξε στο κλαμα ηπιε 140μλ.
κατι παραξενο συναιβει το πρωι.
δεν ηθελε ουτε στηθος ουτε μπιμπερο εμαεινε νηστικη μεχρι τις 12 30.
λετε να της δημιουργω ψυχολογικη πιεση και να μην θελει να πιει καθολου γαλα? τελικα με πολυ κλαμα ηπιε παλι μπιμπερο.

beba moy ksekinisa me patata sketi meta ebala patata kai karoto kai meta kolokithi

και ειχες προβλημα και με τα 3? δηλαδη δεν ηθελα τα λαχανικα απο την αρχη? συνηθως τα περισσοτερα τσινανε με το κολοκυθακι. προτεινω να βαλεις λιγο περισσοτερο καροτο που ειναι πιο γλυκο και λιγοτερο κολοκυθι και φυσικα μια κουταλιτσα λαδι και λεμονακι. και το σελινακι ειναι καλο αν σου επιτρεπει ο γιατρος σας.
αν παλι δεν θελει δοκιμασε μια μερα σκετο το καροτο. ειναι λιγα τα μωρα που δεν τους αρεσει.

εμείς με το πατάτα-καρότο δεν τρελαθήκαμε... μετά από 2 μέρες αρχίσαμε το συνδυασμό πατάτα-μπρόκολο. Έπαθε πλάκα!!!! Τώρα πια τρώμε πατάτα-μπρόκολο-καρότο και όταν τελειώνει κλαίει!!!!
Κολοκύθι δεν μας άφησε να φάμε γιατί δεν είναι εποχή του. Δεν δοκιμάζεις και το μπρόκολο? έχει έντονη γεύση που μπορεί να της αρέσει... μακάρι να της αρέσει για είναι από τα πιο πλούσια λαχανικά σε βιταμίνες!!!


θα το κανω αστερο θα βαλω και μπροκολο να δω ευχαριστω παντως

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fotini2705 έγραψε:
astero2000 έγραψε:
beba160a έγραψε:
fotini2705 έγραψε:
beba160a έγραψε:fotini κανε υπομονη...για θυμησε μας τι του βαζεις στην χορτοσουπα και πως την ξεκινησες με ποιο λαχανικο?

εμεις κοριτσια εχθες παλι ειχαμε δραματα με το μπουκαλι. τελικα αφου σπαραξε στο κλαμα ηπιε 140μλ.
κατι παραξενο συναιβει το πρωι.
δεν ηθελε ουτε στηθος ουτε μπιμπερο εμαεινε νηστικη μεχρι τις 12 30.
λετε να της δημιουργω ψυχολογικη πιεση και να μην θελει να πιει καθολου γαλα? τελικα με πολυ κλαμα ηπιε παλι μπιμπερο.

beba moy ksekinisa me patata sketi meta ebala patata kai karoto kai meta kolokithi

και ειχες προβλημα και με τα 3? δηλαδη δεν ηθελα τα λαχανικα απο την αρχη? συνηθως τα περισσοτερα τσινανε με το κολοκυθακι. προτεινω να βαλεις λιγο περισσοτερο καροτο που ειναι πιο γλυκο και λιγοτερο κολοκυθι και φυσικα μια κουταλιτσα λαδι και λεμονακι. και το σελινακι ειναι καλο αν σου επιτρεπει ο γιατρος σας.
αν παλι δεν θελει δοκιμασε μια μερα σκετο το καροτο. ειναι λιγα τα μωρα που δεν τους αρεσει.

εμείς με το πατάτα-καρότο δεν τρελαθήκαμε... μετά από 2 μέρες αρχίσαμε το συνδυασμό πατάτα-μπρόκολο. Έπαθε πλάκα!!!! Τώρα πια τρώμε πατάτα-μπρόκολο-καρότο και όταν τελειώνει κλαίει!!!!
Κολοκύθι δεν μας άφησε να φάμε γιατί δεν είναι εποχή του. Δεν δοκιμάζεις και το μπρόκολο? έχει έντονη γεύση που μπορεί να της αρέσει... μακάρι να της αρέσει για είναι από τα πιο πλούσια λαχανικά σε βιταμίνες!!!


θα το κανω αστερο θα βαλω και μπροκολο να δω ευχαριστω παντως


ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΠΡΟΚΟΛΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΟΝΑΕΙ ΜΕΤΑ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΟΥ,ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΕΡΙΑ!!!!

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
trelomana περιμενα να φαμε 3 μερες το σπανακι για να σου πω εντυπωσεις.το εφαγε θαυμασια και χωρις κανενα προβλημα.
σημερα της ειχα κοτοπουλο πατατα καροτο καλοκυθι σπανακι εφαγε 300μλ σχεδον ηθελε το καμαρι μου και λυπηθηκα να την σταματησω

ασχετο...ακουγα μουσικουλα και ειπα να σας αφιερωσω ενα απο τα αγαπημενα μου κομματια για μια γλυκια καληνυχτα
https://youtu.be/uByqkrCuKLM
Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 29 417472

aggelini


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ.ΤΡΕΛΟΜΑΝΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΦΑΜΕ ΣΠΑΝΑΚΙ 4 ΦΟΡΑ ΣΗΜΕΡΑ. ΜΑΣ ΑΡΕΣΕ ΑΡΚΕΤΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΠΑΝΤΖΑΡΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ.ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΣΤΗ ΧΟΡΤΟΣΟΥΠΑ,ΣΤΑ ΚΡΕΑΤΑ ΒΑΖΩ ΠΑΤΑΤΑ,ΚΑΡΟΤΟ ΚΑΙ ΣΕΛΙΝΟ ΜΟΝΟ .ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ.ΚΑΛΟ ΣΚ ! Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 29 315810 ΣΕ ΟΛΕΣ

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!
ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ????
ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΛΥ ΟΡΕΞΗ ΣΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΜΑΣ!!!!
ΑΝΑΓΟΥΛΙΑΣΑΜΕ ΛΙΓΑΚΙ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΝ ΦΑΓΑΜΑΕ!!!!!
ΝΕΡΑΚΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΔΥΣΤΗΧΩΣ,.......!!!!
ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΕΜΦΙΑΛΟΜΕΝΟ ΝΕΡΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΒΡΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!
ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΜΕ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!!!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΣΠΑΝΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ!!!!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΝΕΡΟ ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΒΡΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΔΙΝΕΤΕ???
ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΠΙΝΟΥΜΕ ΕΜΦΙΑΛΩΜΕΝΟ ΟΧΙ ΒΡΥΣΗΣ!
Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΒΡΑΖΩ,ΕΝΩ Η ΠΑΙΔΟΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΜΦΙΑΛΩΜΕΝΟ!!!!
ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ!!!!!
Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 29 417472 Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 29 417472 Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 29 417472

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια!! Όλα καλα; εμεις εδω σπιτι και παιζουμε με τη μικρη!

beba ωραία η αφιέρωση. Πρώτη φορά το ακουσα το τραγουδι. Τωρα τελευταια ουτε μουσικη δεν προλαβαινω να ακουσω!

Παω να ανοικω ραδιοφωνο και να αλλαξω τη μικρη μετα μουσικης!

pf


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε? Τα ζουζουνάκια σας? Εμείς από χθες μπήκαμε στον 8ο Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 29 536304 Πώς περνάει έτσι ο καιρός???
trelomana εμείς πίνουμε νεράκι εμφιαλωμένο. Μάλιστα σήμερα δοκιμάσαμε και το εκπαιδευτικό ποτηράκι!
aggelini καλά να περάσετε καλή μου τη γιαγιάκα.
beba πώς τα πήγατε σήμερα με το μπουκάλι?
Κοριτσάκια μου γλυκά σας φιλώ Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 29 417472
Καλή σας μέρα!

fotini2705


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
trelomana έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!
ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ????
ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΛΥ ΟΡΕΞΗ ΣΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΜΑΣ!!!!
ΑΝΑΓΟΥΛΙΑΣΑΜΕ ΛΙΓΑΚΙ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΝ ΦΑΓΑΜΑΕ!!!!!
ΝΕΡΑΚΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΔΥΣΤΗΧΩΣ,.......!!!!
ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΕΜΦΙΑΛΟΜΕΝΟ ΝΕΡΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΒΡΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!
ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΜΕ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!!!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΣΠΑΝΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ!!!!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΝΕΡΟ ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΒΡΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΔΙΝΕΤΕ???
ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΠΙΝΟΥΜΕ ΕΜΦΙΑΛΩΜΕΝΟ ΟΧΙ ΒΡΥΣΗΣ!
Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΒΡΑΖΩ,ΕΝΩ Η ΠΑΙΔΟΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΜΦΙΑΛΩΜΕΝΟ!!!!
ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ!!!!!
Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 29 417472 Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 29 417472 Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 29 417472


trelomama ego toy dino me to pothraki kai pinei mia xara gia dokimase to

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις