Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
524 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 524 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 21  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 21]

251Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 1:05 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:



Και μια τελευταια ερωτηση astero200o επειδη δεν καταλαβα καλα,μαλλον αλλο καταλαβες και συ για αυτο λες μπραβο,ειναι μαγγια να λες οτι δεν θες να βοηθησεις αλλα εσυ στην αναγκη μια χαρα κοιταγες να βολευτεις (και αυτο δεν το λεει επισημα η εκκλησια οποτε ας την αφηνουμε απ εξω)? Δεκτο,κατανοητο επισης αλλα οχι ρε συ και μαγγια το να μην θελουμε να προσφερουμε...

μαγΚια* συγγνωμη εκανα ορθογραφικο λαθος Razz


εγω καταλαβαινω οτι εννοει πως ειναι μαγκια να παραδεχεσαι κατι και ας ειναι λαθος η ξεροντας οτι η παραδοχη του αυτη θα ειναι αρνητικη για αυτον!Γιατι πολλοι λενε μεγαλα λογια πχ α εγω ειμαι πολυ καλος χριστιανος,α εγω ειμαι πολυ νοικοκυρα και η αληθεια απεχει πολυ απο την πραγματικοτητα!

252Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 1:12 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Εμενα προσωπικα με ενοχλησε -σαν γυναικα, σαν μανα και σαν επιστημονα- το όλο σκηνικο του "Και το παιδι μου να χρειαζοταν μοσχευμα θα ρωτουσα πρωτα τον πνευματικο μου". Δεν κοροϊδεύω τους πνευματικους, ουτε αυτους που πηγαινουν σε πνευματικο, αν αυτο βγαινει απο τα λογια μου. Πιστεύω όμως οτι δεν ειναι οι αρμοδιοι να πάρουν αυτην την αποφαση.

Δεχομαι το να πας στον πνευματικο σου για να σου δώσει δυναμη σε μια σοβαρη πτυχη της ζωής σου. Δεχομαι να σε συμβουλεψει πώς θα γινεις καλύετρος άνθρωπος. Αλλά δεν μπορω να διανοηθώ πως θα επέμβει ένας πνευματικός στο αν θα αποφασισω να σωσω ή όχι το παιδι μου. Δεν μου καθεται ως μάνα ρε παιδακι μου!

Και, στ'αληθεια, πιστεύετε οτι θα υπήρχε πνευματικος που θα έλεγε "Οχι, μην το πάρεις το μόσχευμα"???? Μηπως δηλαδη το παίζουμε και λίγο εκ του ασφαλούς??

Γενικα θελει ενα ψαξιμο και σε αυτους γιατι δεν ειναι ολοι το ιδιο!Εννοειται πως δεν ειμαστε σαν προβατα αναζηταμε τον σωστο!Γενικα μιλαω πως σε ολα τα θεματα δεν πρεπει να ακολουθουμε οτι ακουμε,να φερω και ενα παραδειγμα οσον αφορα και την επιστημη?Οταν υπηρχαν τα εντονα κρουσματα της γριπης οι επιστημονες μας τρελανανε να κανουμε τα εμβολια,ειχε θορυβηθει ολη η Ελλαδα και ειχαμε τρομαξει ακουγοντας για τοσους θανατους,ομως καποιοι ανθρωποι το εψαξαν και πονηρευτηκαν και δεν τα εκαναν.Συμπερασμα?Παντου πρεπει να εχουμε τα ματια μας ανοιχτα!!

253Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 1:13 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οπως ξεχασα να αναφερω υπηρχαν και καποιοι επιστημονες που απετρεπαν τους ασθενεις τους να κανουν τα εμβολια αυτα ετσι?

σωστη και η Βανια και η phoenix!


Eχετε και εσεις ενα δικιο η αληθεια ειναι που λετε πολλα θεματα τα παμε στην θρησκεια,δεν ξερω πως γινεται αυτο.Ισως εχει σχεση με το πως εχει μεγαλωσει ο καθενας και με τα βιωματα του!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την black beauty στις Τρι Ιαν 17, 2012 1:21 pm, 1 φορά

254Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 1:20 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω λεω να ανοιχτει θεμα με τη θρησκεια
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΨΩ...

το θεμα αυτο για αλλο πραγμα μιλαει..απο εκει ξεκινανε ολα...

καληνυχτα σας

255Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 1:28 pm

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:
koukida έγραψε:

οτι τα λογια απεχουν απο την πραξη ειναι γεγονος πολλες φορες.
Οχι ομως να λεμε οτι ειναι θεαρεστο να ΜΗΝ προσφερουμε στον συνανθρωπο μας, γιατι παρεμβαινουμε στο εργο του θεου-
και εδω που τα λεμε- τι θες να πεις -οτι λεμε ψεμματα με το να δηλωνουμε οτι θα γινομασταν δοτες οργανων? θες μηπως να το παθουμε για να στο αποδειξουμε??? Shocked

δεν νομιζω να εννοει αυτο η κοπελα.Απλα λεει οτι πολλοι αλλα λενε στα λογια και αλλα κανουν στην πραξη και εγω το πιστευω αυτο.Ενταξει εσεις η εγω η και αλλα κοριτσια να το κανανε,δεν ξερουμε πως αντιδραει ο καθενας σε τετοιες περιπτωσεις ενω τις ζει!Γενικα αναρωτιεμαι για πολλα πραγματικα σκεφτομαι και τις 2 περιπτωσεις και μου ειναι δυσκολο και απο τις 2 μεριες!

μα σκέψου κατι-αν εγω δωσω το οκ να δωθουν τα οργανα μου στην περιπτωση που ειμαι κλινικα νεκρη- τι αλλο μπορω να κανω περα απ'αυτο?
εξαλλου εκεινη την ωρα το αν θα ειναι σεβαστη η επιθυμία μου θα εξαρτηθει απο το αν οι δικοι μου ανθρωποι θα την τηρήσουν- αλλοι θα αποφασισουν λοιπον για μενα εκεινη την ωρα.
Το ιδιο ισχυει και για τον περιγυρο του καθενος.

256Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 1:28 pm

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
όχι να μην ανοιχτεί θέμα με τη θρησκεία νομίζω το καλοκαίρι είχε ανοιχτεί κάτι τέτοιο και υπήρχε πάλι ένταση . Θεωρώ ότι είναι δικαίωμα του καθενός να πιστεύει στο Θεό να είναι άθεος αλλά ο καθένας πρέπει να σέβεται τα πιστεύω του άλλου , για κάποιες κοπέλες εδώ μέσα η αναφορά και μόνο στα Θεία είναι προσβολή -από την άλλη δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με την Νένα (αν δεν κάνω λάθος) ότι αν κινδυνεύει το παιδί μου και χρειάζεται μόσχευμα και μου το απαγορεύει ο πνευματικός μου θα πω όχι; , η αν εγώ πάρω την απόφαση να δωρίσω τα όργανα δικού μου ανθρώπου και ο πνευματικός μου μου πει όχι εγώ θα πράξω αυτό που μετά από σκέψη θα κάνω

257Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 1:31 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο που ειπα ητανε για να τονισω πως μιλαμε για αλλο πραγμα εδω...

ειτε ανοιχτει ειτε οχι το ιδιο μου κανει..δεν προκειται να συμμετεχω...

258Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 1:32 pm

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:

Γενικα θελει ενα ψαξιμο και σε αυτους γιατι δεν ειναι ολοι το ιδιο!Εννοειται πως δεν ειμαστε σαν προβατα αναζηταμε τον σωστο!Γενικα μιλαω πως σε ολα τα θεματα δεν πρεπει να ακολουθουμε οτι ακουμε,να φερω και ενα παραδειγμα οσον αφορα και την επιστημη?Οταν υπηρχαν τα εντονα κρουσματα της γριπης οι επιστημονες μας τρελανανε να κανουμε τα εμβολια,ειχε θορυβηθει ολη η Ελλαδα και ειχαμε τρομαξει ακουγοντας για τοσους θανατους,ομως καποιοι ανθρωποι το εψαξαν και πονηρευτηκαν και δεν τα εκαναν.Συμπερασμα?Παντου πρεπει να εχουμε τα ματια μας ανοιχτα!!

και τι ακριβως αποδείχθηκε τελικα οσον αφορα τα εμβόλια?? γιατι δεν νομιζω να δικαιώθηκε κανεις.

259Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 1:33 pm

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Shocked Shocked Shocked

260Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 1:34 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κουκιδα δεν λεω σε καμια περιπτωση οτι το δικο σας σκεπτικο ειναι λαθος η το δικο μας,αλλα σιγουρα η μεταμοσχευση δεν ειναι παντα και κατι αθωο ετσι?Απλα λεω τι εχω ακουσει για ολα αυτα και περι θρησκειας και περι μεταμοσχευσεως αλλα και παλι δεν ειμαι για τιποτα σιγουρη και κραταω τις επιφυλλαξεις μου!

Δηλαδη θα προτιμουσατε οι κοπελες που λενε κατι διαφορετικο απο εσας να λεγανε "ναι και εγω το ιδιο θα εκανα"
και να μην το εννοουσανε?

Εγω προτιμω αυτο παρα να λενε ψεμματα,οπως σιγουρα λενε πολλοι αλλοι,που το παιζουν ηθικολογοι και καλοι ανθρωποι(γενικα μιλαω στην κοινωνια)

και εγω δηλωνω δεν παω καθολου συχνα στην εκκλησια,ουτε εχω πνευματικο αλλα ψαχνομαι και αναρωτιεμαι για πολλα πανω στην θρησκεια,πολλα δεν τα καταλαβαινω,πολλα φαινονται να αντιφασκουν....

261Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 1:35 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:όχι να μην ανοιχτεί θέμα με τη θρησκεία νομίζω το καλοκαίρι είχε ανοιχτεί κάτι τέτοιο και υπήρχε πάλι ένταση .

Οχι,ισα ισα γραφτηκαν πολλες σελιδες και ηταν πολιτισμενη συζητηση,με πολλες διαφωνιες και χωρις εντασεις. Αφου θα μου μεινει αξεχαστο αυτο το θεμα,σπανιο για μαμαδοφορουμ!

262Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 1:36 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κουκιδα μου δεν ξερω ουτε σε αυτο ποιος ειχε δικιο αλλα κλεινω προς το οτι μαλλον δεν ηταν και τοσο αθωα και εμενα προσωπικα μου το ειπανε πολλα ατομα!




εσυ μπεμπινι τι επαθες?φρικαρες με τις σελιδες που γραψαμε?

263Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 1:37 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
βανια έγραψε:όχι να μην ανοιχτεί θέμα με τη θρησκεία νομίζω το καλοκαίρι είχε ανοιχτεί κάτι τέτοιο και υπήρχε πάλι ένταση .

Οχι,ισα ισα γραφτηκαν πολλες σελιδες και ηταν πολιτισμενη συζητηση,με πολλες διαφωνιες και χωρις εντασεις. Αφου θα μου μεινει αξεχαστο αυτο το θεμα,σπανιο για μαμαδοφορουμ!


χαχχα και εγω βγηκα το μεσημερι και μπηκα τωρα ξανα το βραδυ και ημουν σιγουρη οτι θα σας βρω σφαγμενες!ΟΥΦ μου εφυγε ενα βαρος που ειδα οτι ολες ειστε αρτιμελεις!!Smile

264Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 1:40 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:όχι να μην ανοιχτεί θέμα με τη θρησκεία νομίζω το καλοκαίρι είχε ανοιχτεί κάτι τέτοιο και υπήρχε πάλι ένταση .
Δεν ξερω αν εννοοουμε το ιδιο, αλλά σε ένα θεμα στο οποίο συζητούσαμε σχετικα με τη θρησκεία, τα πηγαμε εξαιρετικα. Ουτε μια ειρωνία, ουτε ενας καυγας ουτε τίποτα. Δεν θυμαμαι αν ειχες γραψει εκει, μαλλον όχι..
Κι εχουμε αποδειξει οτι μπορουμε να μιλάμε χωρις εντασεις για τα πιο σοβαρα ζητηματα..
Καληνυχτω! Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 417472

265Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 1:41 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κουκιδα πανω στο πρωτο σου ερωτημα σου απαντω ειλικρινα δεν ξερω αν θα ειχα την δυναμη να πω να κλεισουν τα μηχανηματα καποιου συγγενους μου ακομη και κατοπιν επιθυμιας του,δεν ξερω ειμαι ενοχικο ατομο δεν ξερω αν μπορουσα να το κανω!


Απο την αλλη μερια (αχ δεν θελω καθολου να το πω)αν ηταν στην θεση του αποδεκτη καποιος συγγενης μου ναι σιγουρα ηθελα να γινει καλα!Ουφ δεν ξερω κοριτσια μου βαζετε δυσκολα!


266Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 1:44 pm

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Είχα γράψει και εγώ σχετικά με την θρησκεία στο θέμα με την θρησκεία. Γιατί πρέπει να γράφω όμως στο θέμα με τις εκτρώσεις, στο θέμα με τον θηλασμό, στο θέμα με τις μεταμοσχεύσεις για την θρησκεία δεν μπορώ να καταλάβω....
Οκ, κάποιες είναι τέλειες χριστιανές, έχουν κονκάρδες με παπάδες, έτοιμη θέση στον Παράδεισο & έχουν διαβάσει όλους τους βιους Αγίων και Οσίων.
So fucking what?
Αυτό το είμαι τέλεια χριστιανή!!!! κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει ε?

267Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 1:46 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:όχι να μην ανοιχτεί θέμα με τη θρησκεία νομίζω το καλοκαίρι είχε ανοιχτεί κάτι τέτοιο και υπήρχε πάλι ένταση . Θεωρώ ότι είναι δικαίωμα του καθενός να πιστεύει στο Θεό να είναι άθεος αλλά ο καθένας πρέπει να σέβεται τα πιστεύω του άλλου , για κάποιες κοπέλες εδώ μέσα η αναφορά και μόνο στα Θεία είναι προσβολή -από την άλλη δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με την Νένα (αν δεν κάνω λάθος) ότι αν κινδυνεύει το παιδί μου και χρειάζεται μόσχευμα και μου το απαγορεύει ο πνευματικός μου θα πω όχι; , η αν εγώ πάρω την απόφαση να δωρίσω τα όργανα δικού μου ανθρώπου και ο πνευματικός μου μου πει όχι εγώ θα πράξω αυτό που μετά από σκέψη θα κάνω

Μα ετσι ειναι και ο σωστος κληρικος,αυτος θα σου πει την θεση του και χωρις να θελει να σε παρασυρει να κανεις κατι που αυτος πιστευει(οπως πολυ σωστα ειπε και η ελενα πιο πανω) και εσυ θα τα ζυγισεις και θα παρεις την αποφαση σου!!


Αλλωστε και ο Χριστος ποτε δεν αναγκασε κανεναν ανθρωπο να ακολουθησει τον χριστιανισμο,απλα πηγαινε κοντα τους τους ελεγε τα διδαγματα του και τους αφηνε να ερθουν αυτοι κοντα του!Δεν ειναι σαν αλλες θρησκεις που προσπαθουν να σε πεισουν για την πιστη τους(βλεπε ιεχωβαδες)

ακομη θυμαμαι που μας χτυπουσαν τις πορτες και προσπαθουσαν να μας αλλαξοπιστησουν!

Ουφ τελικα ξεφυγαμε,ολο για θρησκεια μιλαμε τωρα ε?

Εχετε επισης δικιο οτι εχει να κανει και με ανθρωπια ολο αυτο!

268Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 1:51 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλε ποια ειπε οτι ειναι τελεια χριστιανη?εγω απο εμενα την ελενα και την μαρκελλα δεν νομιζω ουτε να ειπωθηκε ουτε να εννοηθηκε κατι τετοιο!!Εγω παντως δεν εκλαμβανω κατι τετοιο,τουλαχιστον απο αυτες τις κοπελες!


Εχεις δικιο ομως πολλες που το παιζουν καλες και χριστιανες ειναι πολυ χειροτερες απο αλλες που δεν ειναι πολυ της εκκλησιας!!Απο τις λιγες φορες που εχω παει εκκλησια σαν ενηλικας,τις περισσοτερες προσεξα κατι κακιστρες κουτσομπολες να σχολιαζουν την μια και την αλλη!

269Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 1:53 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αμαν πια!Ειπα να κοιμηθω σημερα νωρις και δεν με αφηνετε!!Ποιος ξυπναει αυριο παλι πρωι πρωι!πφφφ

270Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 1:55 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:Είχα γράψει και εγώ σχετικά με την θρησκεία στο θέμα με την θρησκεία. Γιατί πρέπει να γράφω όμως στο θέμα με τις εκτρώσεις, στο θέμα με τον θηλασμό, στο θέμα με τις μεταμοσχεύσεις για την θρησκεία δεν μπορώ να καταλάβω....
Οκ, κάποιες είναι τέλειες χριστιανές, έχουν κονκάρδες με παπάδες, έτοιμη θέση στον Παράδεισο & έχουν διαβάσει όλους τους βιους Αγίων και Οσίων.
So fucking what?
Αυτό το είμαι τέλεια χριστιανή!!!! κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει ε?

οπως ειπα εχετε ενα δικιο πανω σε αυτο,πολλα θεματα τα σχολιαζουμε συμφωνα με την πιστη μας,δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο!

Να πω την αληθεια κανεις απο τις δυο πλευρες δεν μπορει να πει οτι η μια πλευρα ειναι η σωστη!

271Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 2:02 pm

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όπως και να χει, καλό είναι που εκτόνωσε η chicken τα νεύρα της κράζοντας ασύστολα τις απόψεις μου, άλλα ξέρετε κάτι? Καμία από τις επιθέσεις, τις ειρωνίες και τα επίθετα που χρησιμοποίησε δεν είναι ικανά να με βλάψουν. Ούτε φυσικά να μου αλλάξουν γνώμη.Καλή νύχτα!

272Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 2:03 pm

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Black beauty δε φρικαρα,αν και μου ηταν λιγο δυσκολο να παρακολουθησω το θεμα.συμφωνω μαζι σου γιατι και εγω ειμαι ενοχικο ατομο και γενικα το παρε-δωσε σε μια τετοια περιπτωση ειναι δυσκολο.να παρακαλαμε να μη βρεθουμε ποτε στη θεση να αποφασισουμε για τη πριζα η στη θεση του δοτη-λυπτη γιατι ειναι ζορι και να ειναι ολα μια απλη κουβεντα.

273Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 2:04 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλο βραδυ Μαρκελλα!

274Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 2:06 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπινι 1 έγραψε:Black beauty δε φρικαρα,αν και μου ηταν λιγο δυσκολο να παρακολουθησω το θεμα.συμφωνω μαζι σου γιατι και εγω ειμαι ενοχικο ατομο και γενικα το παρε-δωσε σε μια τετοια περιπτωση ειναι δυσκολο.να παρακαλαμε να μη βρεθουμε ποτε στη θεση να αποφασισουμε για τη πριζα η στη θεση του δοτη-λυπτη γιατι ειναι ζορι και να ειναι ολα μια απλη κουβεντα.

και εγω το ελπιζω για ολους μας!

παραλιγο να ξεσπασει καταιγιδα αλλα νομιζω πως το σωσαμε!Ειμαστε πολυ γλωσσουδες τελικα εμεις οι γυναικες!!Για ποτε γεμιζουμε τις σελιδες ε?

τι κανει το παιδακι σου?κοιμαται λογικα ε?

275Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 2:12 pm

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοιμαται του καλου καιρου,ας ακολουθησουμε και εμεις.καληνυχτα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 21]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 21  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις