Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
305 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 305 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 24 ... 43  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 43]

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χριστιβαβι έγραψε:[ως να το αποβαλω το αγχος?μπορει καποιος να μου πει?εχω κουραστει ψυχολογικα παρα πολυ.σορυ που σας ζαλιζω ολες για να ειστε εδω εχετε τα θεματα σας


το ξερω οτι ειναι δυσκολο κ ειδικα στον συγκεκριμενο τομεα.απλα μην το σκεφτεσαι.βαλε κατω τον αντρα σου κ αλλαξε του τα φωτα ετσι για την ευχαριστηση.βγες εξω διασκεδασε. Ας μαζευτουμε εδω ολες οσες προσπαθουμε για μωρακι#6 - Σελίδα 6 417472 Ας μαζευτουμε εδω ολες οσες προσπαθουμε για μωρακι#6 - Σελίδα 6 417472 Ας μαζευτουμε εδω ολες οσες προσπαθουμε για μωρακι#6 - Σελίδα 6 417472 Ας μαζευτουμε εδω ολες οσες προσπαθουμε για μωρακι#6 - Σελίδα 6 417472 Ας μαζευτουμε εδω ολες οσες προσπαθουμε για μωρακι#6 - Σελίδα 6 417472

χριστιβαβι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ολες τις εξετασεις τις εκανα και τιποτα

χριστιβαβι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="Evaggelitsa 26"]
χριστιβαβι έγραψε:αυτο κανω συνεχεια να απολαμβανω τον αντρα μου αλλα το θελουμε και οι δυο τοσο πολυ...........οταν ειμαι μονη μου κλαιω συνεχεια.εχω φορεσει εδω και 4 μηνες και τη κορδελα απο τη τιμια ζωνη της παναγιας αλλα τιποτα


Να ρωτήσω κάτι και συγνώμη κιολας...

Και μάλιστα η ερώτηση αυτή απευθύνεται σε όλα τα κοριτσάκια της παρέας.. Κατι που τόσο καιρό δεν έχουμε αναφέρει...

Εχετε σκεφτεί καθόλου την υιοθεσία;

Το λέω γιατί εγώ πάντα το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου και το έχω συζητήσει και με τον καλό μου... Είναι ένα θέμα που μας βρίσκει απόλυτα σύμφωνους...Βέβαια θα είναι η τελευταία μας προσπάθεια, απλά αναρρωτιέμαι αν περνάει και από το δικό σας το μυαλό...[/quote
και εμεις το εχουμε σκεφτει αλλα γι απολυ αργοτερα δεν ειναι πολυ νωρις ακομη/

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Evaggelitsa 26 έγραψε:
χριστιβαβι έγραψε:αυτο κανω συνεχεια να απολαμβανω τον αντρα μου αλλα το θελουμε και οι δυο τοσο πολυ...........οταν ειμαι μονη μου κλαιω συνεχεια.εχω φορεσει εδω και 4 μηνες και τη κορδελα απο τη τιμια ζωνη της παναγιας αλλα τιποτα


Να ρωτήσω κάτι και συγνώμη κιολας...

Και μάλιστα η ερώτηση αυτή απευθύνεται σε όλα τα κοριτσάκια της παρέας.. Κατι που τόσο καιρό δεν έχουμε αναφέρει...

Εχετε σκεφτεί καθόλου την υιοθεσία;

Το λέω γιατί εγώ πάντα το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου και το έχω συζητήσει και με τον καλό μου... Είναι ένα θέμα που μας βρίσκει απόλυτα σύμφωνους...Βέβαια θα είναι η τελευταία μας προσπάθεια, απλά αναρρωτιέμαι αν περνάει και από το δικό σας το μυαλό...

Αυτο το λεγαμε απο παντα με τον αντρα μου! ότι αν δν θα καταφερναμε να κανουμε δικό μας παιδακι θα ήταν καλό να υιοθετήσουμε να σωσουμε κι ενα παιδάκι που δν εχει γονεις και να του δωσουμε την αγαπη μας και την καλύτερη ζωη που μπορουμε!(αλλά έτσι που ειναι δυσκολες οι υιοθεσίες και τα οικονομικά μας χάλια δν νομίζω να μας δινανε Razz Razz Razz )

χριστιβαβι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
boubou έγραψε:
Evaggelitsa 26 έγραψε:
χριστιβαβι έγραψε:αυτο κανω συνεχεια να απολαμβανω τον αντρα μου αλλα το θελουμε και οι δυο τοσο πολυ...........οταν ειμαι μονη μου κλαιω συνεχεια.εχω φορεσει εδω και 4 μηνες και τη κορδελα απο τη τιμια ζωνη της παναγιας αλλα τιποτα


Να ρωτήσω κάτι και συγνώμη κιολας...

Και μάλιστα η ερώτηση αυτή απευθύνεται σε όλα τα κοριτσάκια της παρέας.. Κατι που τόσο καιρό δεν έχουμε αναφέρει...

Εχετε σκεφτεί καθόλου την υιοθεσία;

Το λέω γιατί εγώ πάντα το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου και το έχω συζητήσει και με τον καλό μου... Είναι ένα θέμα που μας βρίσκει απόλυτα σύμφωνους...Βέβαια θα είναι η τελευταία μας προσπάθεια, απλά αναρρωτιέμαι αν περνάει και από το δικό σας το μυαλό...

Αυτο το λεγαμε απο παντα με τον αντρα μου! ότι αν δν θα καταφερναμε να κανουμε δικό μας παιδακι θα ήταν καλό να υιοθετήσουμε να σωσουμε κι ενα παιδάκι που δν εχει γονεις και να του δωσουμε την αγαπη μας και την καλύτερη ζωη που μπορουμε!(αλλά έτσι που ειναι δυσκολες οι υιοθεσίες και τα οικονομικά μας χάλια δν νομίζω να μας δινανε Razz Razz Razz )


ειναι μια λυση αλλα θελω να το σκεφτω σαν εσχατη λυση

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ θα το δοκιμάσω αυτό με το φούρνο,πέθανα μιλάμε σήμερα. Είμαι κ σαν την πατάτα τόσο καιρό... Rolling Eyes

Πετάγομαι να πάρω απλό ξύδι γιατί έχω μόνο μηλόξιδο η πριγκίπισσα queen

Hello Evi δώσε στο σπανάκι να καταλάβει!! Ας μαζευτουμε εδω ολες οσες προσπαθουμε για μωρακι#6 - Σελίδα 6 186566

Συμφωνώ με την υιοθεσία αλλά από όσο ξέρω είναι δύσκολη. Μια φίλη μου που το ψαχνε είπε ότι ήθελα να έχεις δουλειά, σπίτι στο όνομά σου κ 1000 μύρια.Δυστυχώς η φίλη μου τα παράτησε Sad

Αλλά από όσο ξέρω όλες εδώ είμαστε μικρούλες που προσπαθούμε οπότε έχουμε καιρό Cool

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
boubou έγραψε:
Αυτο το λεγαμε απο παντα με τον αντρα μου! ότι αν δν θα καταφερναμε να κανουμε δικό μας παιδακι θα ήταν καλό να υιοθετήσουμε να σωσουμε κι ενα παιδάκι που δν εχει γονεις και να του δωσουμε την αγαπη μας και την καλύτερη ζωη που μπορουμε!(αλλά έτσι που ειναι δυσκολες οι υιοθεσίες και τα οικονομικά μας χάλια δν νομίζω να μας δινανε Razz Razz Razz )



Αυτό ακριβώς και εμείς... Αλλα νομίζω ότι για να υιθετήσεις πρέπει ότι έχεις να γραφτούν στο παιδί... Βασικά ο πατέρας του άνδρα μου είναι υιοθετημένος... Τον υιθέτησε ένας ξάδερφος του κανονικού του πατέρα... Γιατί δεν είχαν παιδάκι αυτοί... Αλλα αυτά ήταν κάποτε... Μακάρι να έχουν γίνουν τροποποιήσεις στη νομοθεσία... Γιατί όπως και να το κάνουμε ένα παιδάκι θα μεγαλώσει καλύτερα σε μια οικογένεια που έχει να του προσφέρει τα απαρραίτητα παρά σε ένα ορφανοτροφείο...

el88tse

el88tse
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοριτσια ευχομαι σε ολες οσες περιμενουν την ακατανομαστη ποτε μη σωσει να ερθει για τους επομενους 9 μηνες να εχετε γερα σπορακια και πολλα θετικα τεστακια καταρχην οι πονοι μου συνεχιζονται ακομα μαλλον ειναι οι γονιμες την τριτη το απογευμα χασαμε ενα συγγενικο και φιλικο μας προσωπο απο ατυχημα μολις 37 χρονων κοριτσια πολυ χαλια ψυχολογικα αφησε 2 κοριτσακια 4 και 6 χρονων και χθες ηταν εκει και λεγανε συνεχεια να δουμε το μπαμπα μας

134Ας μαζευτουμε εδω ολες οσες προσπαθουμε για μωρακι#6 - Σελίδα 6 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Πεμ Ιαν 19, 2012 3:37 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ γω ημουν παντα υπερ της υιοθεσιας,εννοω απο μικρη πριν καν σκεφτω για οικογενεια κτλ...θαυμαζω οσες γυναικες το εχουν κανει πραγματικα..και το εχω συζητησει με τον αντρα μου και ειμαστε συμφωνοι ασχετε που ειμαι εγκυος.ωραιο θεμα αυτο...μπορειτε να το ανοιξετε και σαν θεμα εδω.

χριστιβαβι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
KRISTI 1 έγραψε:κ γω ημουν παντα υπερ της υιοθεσιας,εννοω απο μικρη πριν καν σκεφτω για οικογενεια κτλ...θαυμαζω οσες γυναικες το εχουν κανει πραγματικα..και το εχω συζητησει με τον αντρα μου και ειμαστε συμφωνοι ασχετε που ειμαι εγκυος.ωραιο θεμα αυτο...μπορειτε να το ανοιξετε και σαν θεμα εδω.

πολυ χαιρομαι πυ εισαι εγκυουλα ευχομαι να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη και να φερεις γουρι και σε εμας

136Ας μαζευτουμε εδω ολες οσες προσπαθουμε για μωρακι#6 - Σελίδα 6 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Πεμ Ιαν 19, 2012 3:43 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χριστιβαβι έγραψε:
KRISTI 1 έγραψε:κ γω ημουν παντα υπερ της υιοθεσιας,εννοω απο μικρη πριν καν σκεφτω για οικογενεια κτλ...θαυμαζω οσες γυναικες το εχουν κανει πραγματικα..και το εχω συζητησει με τον αντρα μου και ειμαστε συμφωνοι ασχετε που ειμαι εγκυος.ωραιο θεμα αυτο...μπορειτε να το ανοιξετε και σαν θεμα εδω.

πολυ χαιρομαι πυ εισαι εγκυουλα ευχομαι να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη και να φερεις γουρι και σε εμας
σε ευχαριστω πολυ.και σε σενα ευχομαι γρηγορα με ενα σπορακι στην κοιλιτσα!μπερδευτηκα,εσυ εθιξες το θεμα με την υιοθεσια?

χριστιβαβι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
KRISTI 1 έγραψε:
χριστιβαβι έγραψε:
KRISTI 1 έγραψε:κ γω ημουν παντα υπερ της υιοθεσιας,εννοω απο μικρη πριν καν σκεφτω για οικογενεια κτλ...θαυμαζω οσες γυναικες το εχουν κανει πραγματικα..και το εχω συζητησει με τον αντρα μου και ειμαστε συμφωνοι ασχετε που ειμαι εγκυος.ωραιο θεμα αυτο...μπορειτε να το ανοιξετε και σαν θεμα εδω.

πολυ χαιρομαι πυ εισαι εγκυουλα ευχομαι να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη και να φερεις γουρι και σε εμας
σε ευχαριστω πολυ.και σε σενα ευχομαι γρηγορα με ενα σπορακι στην κοιλιτσα!μπερδευτηκα,εσυ εθιξες το θεμα με την υιοθεσια?

οχιμια αλλη κοπελα.ευχομαι η ευχη σου να πιασει γρηγορα

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λόγω της δουλειάς του, ο άνδρας μου έτυχε να δει απο κοντά και να γνωρίσει τα παιδιά που φιλοξενούνται σε ένα ορφανοτροφείο της πόλης...

Τα περισσότερα παιδιά είναι θυματα είτε κακοποίησης απο τους γονείς τους, όπου επενέβη η πρόνοια και βρέθηκαν εκεί, είτε απο οικογένειες που δεν μπορούν να τα μεγαλώσουν (ναρκωμανης, φυλακισμένοι κλπ)

Μου είπε ότι όλα τα παιδιά εκεί μέσα είναι σαν οικογένεια και οι κυρίες που υπάρχουν (είτε εργάζονται είτε εθελοντικα) είναι πολύ καλές...

Έτυχε σε περιστατικό όταν μια μητέρα τηλεφώνησε στην κόρη της που φιλοξενούνταν εκεί και το παιδί δεν ήθελε καν να της μιλήσει... Πρόσφατα ήρθα δυο αδερφάκια.. Το μικρότερο ήταν 4 χρονών...

Κάθε Σαββατοκύριακο και γιορτές τα παιδιά φιλοξενούνται σε οικογένειες.. Τα αναλαμβάνει δηλ μια οικογένεια για χρόνια... Ο άνδρας μου μο πρότεινε να αναλάβουμε το μικρό που σας ανέφερα αλλα διστασα... Φοβήθηκα ότι θα δεθώ και μετά θα θέλω να το υιοθετήσω.. Με τα λίγα με τα πολλά με έπεισε ο καλός μου... Αλλα δυστυχώς δεν προλάβαμε.. Το ανέβαλε άλλη οικογένεια..

Εκει που θέλω να καταλήξω είναι ότι τα παιδιά στο συγκεκριμένο ιδρυμα έχουν τα πάντα.. Τροφη, φαγητο, ρουχα, φροντηστηρια, εξωσχολικές διαστηριότητες... Του λείπει όμως η οικογένεια... Το βασικότερο νομίζω...

Ηθελα απλά να το μοιραστω μαζί σας...

χριστιβαβι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τιποτα αλλο κοριτσια? καμια αλλη συμβουλη? Ας μαζευτουμε εδω ολες οσες προσπαθουμε για μωρακι#6 - Σελίδα 6 688264

rinamar

rinamar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Evaggelitsa 26 έγραψε:

Να ρωτήσω κάτι και συγνώμη κιολας...

Και μάλιστα η ερώτηση αυτή απευθύνεται σε όλα τα κοριτσάκια της παρέας.. Κατι που τόσο καιρό δεν έχουμε αναφέρει...

Εχετε σκεφτεί καθόλου την υιοθεσία;

Ναι το έχω σκεφτεί και είμαι 100000% σύμφωνη αν δεν καταφέρουμε να κυοφορήσω το παιδί μας. Η αλήθεια είναι οτι δεν το έχει τύχει να το πούμε με το άντρα μου αλλα επειδή τον ξέρω και κατηκώ μέσα στο κεφάλι του {!!!} με κλειστά μάτια και αυτός θα έλεγε ναι. Το να σώσεις ένα παιδί απο ιδρύματα, ταλεπορία, εγκατάλειψη και να του δώσεις όλη σου την αγάπη απο τα βάθη της καρδιάς σου δεν είναι θέμα ταμπού.. είναι το αυτονόητο.. τουλάχιστον για εμάς.
Επήσεις οταν είμουν στη πρώτη γυμνασίου έκανα μία φίλη η οποία με τον αδελφό τους είταν υοθετημενοι και τους το είχανε πει απο όταν είταν 5 χρονών. Είμαστε ακομα φίλες. Ποτέ δεν είδε αλλιώς τους θετούς γονείτς της. Δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα γιατί και οι γονείς το χειρίστηκαν υπέροχα. Γιατί όχι λοιπόν;

el88tse έγραψε:καλημερα κοριτσια ευχομαι σε ολες οσες περιμενουν την ακατανομαστη ποτε μη σωσει να ερθει για τους επομενους 9 μηνες να εχετε γερα σπορακια και πολλα θετικα τεστακια καταρχην οι πονοι μου συνεχιζονται ακομα μαλλον ειναι οι γονιμες την τριτη το απογευμα χασαμε ενα συγγενικο και φιλικο μας προσωπο απο ατυχημα μολις 37 χρονων κοριτσια πολυ χαλια ψυχολογικα αφησε 2 κοριτσακια 4 και 6 χρονων και χθες ηταν εκει και λεγανε συνεχεια να δουμε το μπαμπα μας

πραγματικά λυπάμαι για αυτή την απώλεια.. εύχομαι δύναμη και κουράγιο... Ο Θεός να βάλει το χέρι τους στις καρδούλες αυτών των παιδιών.. ..δεν έχω λόγια..

χριστιβαβι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Evaggelitsa 26 έγραψε:Λόγω της δουλειάς του, ο άνδρας μου έτυχε να δει απο κοντά και να γνωρίσει τα παιδιά που φιλοξενούνται σε ένα ορφανοτροφείο της πόλης...

Τα περισσότερα παιδιά είναι θυματα είτε κακοποίησης απο τους γονείς τους, όπου επενέβη η πρόνοια και βρέθηκαν εκεί, είτε απο οικογένειες που δεν μπορούν να τα μεγαλώσουν (ναρκωμανης, φυλακισμένοι κλπ)

Μου είπε ότι όλα τα παιδιά εκεί μέσα είναι σαν οικογένεια και οι κυρίες που υπάρχουν (είτε εργάζονται είτε εθελοντικα) είναι πολύ καλές...

Έτυχε σε περιστατικό όταν μια μητέρα τηλεφώνησε στην κόρη της που φιλοξενούνταν εκεί και το παιδί δεν ήθελε καν να της μιλήσει... Πρόσφατα ήρθα δυο αδερφάκια.. Το μικρότερο ήταν 4 χρονών...

Κάθε Σαββατοκύριακο και γιορτές τα παιδιά φιλοξενούνται σε οικογένειες.. Τα αναλαμβάνει δηλ μια οικογένεια για χρόνια... Ο άνδρας μου μο πρότεινε να αναλάβουμε το μικρό που σας ανέφερα αλλα διστασα... Φοβήθηκα ότι θα δεθώ και μετά θα θέλω να το υιοθετήσω.. Με τα λίγα με τα πολλά με έπεισε ο καλός μου... Αλλα δυστυχώς δεν προλάβαμε.. Το ανέβαλε άλλη οικογένεια..

Εκει που θέλω να καταλήξω είναι ότι τα παιδιά στο συγκεκριμένο ιδρυμα έχουν τα πάντα.. Τροφη, φαγητο, ρουχα, φροντηστηρια, εξωσχολικές διαστηριότητες... Του λείπει όμως η οικογένεια... Το βασικότερο νομίζω...

Ηθελα απλά να το μοιραστω μαζί σας...


κι εγω αυτα σκεφτομαι και τρελενομαι αλλεςν κανουμε τα παντα για να αποκτησουμε ενα μωρακι και αλλοι δεν τα εκτιμανε............τρελενομαι

rinamar

rinamar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χριστιβαβι έγραψε:τιποτα αλλο κοριτσια? καμια αλλη συμβουλη? Ας μαζευτουμε εδω ολες οσες προσπαθουμε για μωρακι#6 - Σελίδα 6 688264

Μπορείς να μου πεις τι έχεις κάνει απο εξετάσες; σε πόσους γιατρούς έχεις πάει να το ψάξεις το θέμα; ο άντρας σου έχει κάνει εξετάσεις; ή απλό σπερμοδιάγραμμα; εσύ; μόνο ορμονικές; οι γιατροί τι σας λένε;

χριστιβαβι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τι αλλο να μου πειτε κι εσεις? ο θεος να βαλει το χερι του και καποτε να δημιουργησουμε ενα φορουμ που να μιλαμε για τα παιδακια μας ευχομαι

χριστιβαβι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
rinamar έγραψε:
χριστιβαβι έγραψε:τιποτα αλλο κοριτσια? καμια αλλη συμβουλη? Ας μαζευτουμε εδω ολες οσες προσπαθουμε για μωρακι#6 - Σελίδα 6 688264

Μπορείς να μου πεις τι έχεις κάνει απο εξετάσες; σε πόσους γιατρούς έχεις πάει να το ψάξεις το θέμα; ο άντρας σου έχει κάνει εξετάσεις; ή απλό σπερμοδιάγραμμα; εσύ; μόνο ορμονικές; οι γιατροί τι σας λένε;

εχουμε κανει τα παντα απο εξετασεις.εγω ολα καλα σε ολες γιατι εκανα τα παντα λογω εξωσωματικης του αντρα μου μονο του βρηκανε χαμηλο ολιγοσπερμια και κιρσοκηλη

el88tse

el88tse
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
rinamar έγραψε:
Evaggelitsa 26 έγραψε:

Να ρωτήσω κάτι και συγνώμη κιολας...

Και μάλιστα η ερώτηση αυτή απευθύνεται σε όλα τα κοριτσάκια της παρέας.. Κατι που τόσο καιρό δεν έχουμε αναφέρει...

Εχετε σκεφτεί καθόλου την υιοθεσία;

Ναι το έχω σκεφτεί και είμαι 100000% σύμφωνη αν δεν καταφέρουμε να κυοφορήσω το παιδί μας. Η αλήθεια είναι οτι δεν το έχει τύχει να το πούμε με το άντρα μου αλλα επειδή τον ξέρω και κατηκώ μέσα στο κεφάλι του {!!!} με κλειστά μάτια και αυτός θα έλεγε ναι. Το να σώσεις ένα παιδί απο ιδρύματα, ταλεπορία, εγκατάλειψη και να του δώσεις όλη σου την αγάπη απο τα βάθη της καρδιάς σου δεν είναι θέμα ταμπού.. είναι το αυτονόητο.. τουλάχιστον για εμάς.
Επήσεις οταν είμουν στη πρώτη γυμνασίου έκανα μία φίλη η οποία με τον αδελφό τους είταν υοθετημενοι και τους το είχανε πει απο όταν είταν 5 χρονών. Είμαστε ακομα φίλες. Ποτέ δεν είδε αλλιώς τους θετούς γονείτς της. Δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα γιατί και οι γονείς το χειρίστηκαν υπέροχα. Γιατί όχι λοιπόν;

el88tse έγραψε:καλημερα κοριτσια ευχομαι σε ολες οσες περιμενουν την ακατανομαστη ποτε μη σωσει να ερθει για τους επομενους 9 μηνες να εχετε γερα σπορακια και πολλα θετικα τεστακια καταρχην οι πονοι μου συνεχιζονται ακομα μαλλον ειναι οι γονιμες την τριτη το απογευμα χασαμε ενα συγγενικο και φιλικο μας προσωπο απο ατυχημα μολις 37 χρονων κοριτσια πολυ χαλια ψυχολογικα αφησε 2 κοριτσακια 4 και 6 χρονων και χθες ηταν εκει και λεγανε συνεχεια να δουμε το μπαμπα μας

πραγματικά λυπάμαι για αυτή την απώλεια.. εύχομαι δύναμη και κουράγιο... Ο Θεός να βάλει το χέρι τους στις καρδούλες αυτών των παιδιών.. ..δεν έχω λόγια..


ειναι για λυπυση οντως και η μανα των παιδιων ακομα χειροτερα δεν ηταν παντρεμενοι θα εκαναν πολιτικο αλλα δεν προλαβε εχει αναγνωρισμενα ομως τα κοριτσια και δεν εχουν κανενα για συμπαρασταση μονο τους γυρω φιλους και γειτονες σκεφτομαι μαζι με την οικογενεια μου να κανουμε ενα ερανο να μαζεψουμε τροφιμα και ρουχαλακια για αυτην και τα κοριτσια να πουμε τον παππα της ενοριας μας η μανα δεν δουλευει....

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χριστιβαβι έγραψε:
Evaggelitsa 26 έγραψε:Λόγω της δουλειάς του, ο άνδρας μου έτυχε να δει απο κοντά και να γνωρίσει τα παιδιά που φιλοξενούνται σε ένα ορφανοτροφείο της πόλης...

Τα περισσότερα παιδιά είναι θυματα είτε κακοποίησης απο τους γονείς τους, όπου επενέβη η πρόνοια και βρέθηκαν εκεί, είτε απο οικογένειες που δεν μπορούν να τα μεγαλώσουν (ναρκωμανης, φυλακισμένοι κλπ)

Μου είπε ότι όλα τα παιδιά εκεί μέσα είναι σαν οικογένεια και οι κυρίες που υπάρχουν (είτε εργάζονται είτε εθελοντικα) είναι πολύ καλές...

Έτυχε σε περιστατικό όταν μια μητέρα τηλεφώνησε στην κόρη της που φιλοξενούνταν εκεί και το παιδί δεν ήθελε καν να της μιλήσει... Πρόσφατα ήρθα δυο αδερφάκια.. Το μικρότερο ήταν 4 χρονών...

Κάθε Σαββατοκύριακο και γιορτές τα παιδιά φιλοξενούνται σε οικογένειες.. Τα αναλαμβάνει δηλ μια οικογένεια για χρόνια... Ο άνδρας μου μο πρότεινε να αναλάβουμε το μικρό που σας ανέφερα αλλα διστασα... Φοβήθηκα ότι θα δεθώ και μετά θα θέλω να το υιοθετήσω.. Με τα λίγα με τα πολλά με έπεισε ο καλός μου... Αλλα δυστυχώς δεν προλάβαμε.. Το ανέβαλε άλλη οικογένεια..

Εκει που θέλω να καταλήξω είναι ότι τα παιδιά στο συγκεκριμένο ιδρυμα έχουν τα πάντα.. Τροφη, φαγητο, ρουχα, φροντηστηρια, εξωσχολικές διαστηριότητες... Του λείπει όμως η οικογένεια... Το βασικότερο νομίζω...

Ηθελα απλά να το μοιραστω μαζί σας...


κι εγω αυτα σκεφτομαι και τρελενομαι αλλεςν κανουμε τα παντα για να αποκτησουμε ενα μωρακι και αλλοι δεν τα εκτιμανε............τρελενομαι


βαγγελιτσα αυτο θα ηθελα να το κανω κ εγω.να φιλοξενω παιδακια

χριστιβαβι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
χριστιβαβι έγραψε:
rinamar έγραψε:
χριστιβαβι έγραψε:τιποτα αλλο κοριτσια? καμια αλλη συμβουλη? Ας μαζευτουμε εδω ολες οσες προσπαθουμε για μωρακι#6 - Σελίδα 6 688264

Μπορείς να μου πεις τι έχεις κάνει απο εξετάσες; σε πόσους γιατρούς έχεις πάει να το ψάξεις το θέμα; ο άντρας σου έχει κάνει εξετάσεις; ή απλό σπερμοδιάγραμμα; εσύ; μόνο ορμονικές; οι γιατροί τι σας λένε;

εχουμε κανει τα παντα απο εξετασεις.εγω ολα καλα σε ολες γιατι εκανα τα παντα λογω εξωσωματικης του αντρα μου μονο του βρηκανε χαμηλο ολιγοσπερμια και κιρσοκηλη

οι γιατροι μετα απο 2 σπερμετεχισεις μας βαλανε για εξωσωματικη και απετυχε

148Ας μαζευτουμε εδω ολες οσες προσπαθουμε για μωρακι#6 - Σελίδα 6 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Πεμ Ιαν 19, 2012 4:01 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Evaggelitsa 26 έγραψε:Λόγω της δουλειάς του, ο άνδρας μου έτυχε να δει απο κοντά και να γνωρίσει τα παιδιά που φιλοξενούνται σε ένα ορφανοτροφείο της πόλης...

Τα περισσότερα παιδιά είναι θυματα είτε κακοποίησης απο τους γονείς τους, όπου επενέβη η πρόνοια και βρέθηκαν εκεί, είτε απο οικογένειες που δεν μπορούν να τα μεγαλώσουν (ναρκωμανης, φυλακισμένοι κλπ)

Μου είπε ότι όλα τα παιδιά εκεί μέσα είναι σαν οικογένεια και οι κυρίες που υπάρχουν (είτε εργάζονται είτε εθελοντικα) είναι πολύ καλές...

Έτυχε σε περιστατικό όταν μια μητέρα τηλεφώνησε στην κόρη της που φιλοξενούνταν εκεί και το παιδί δεν ήθελε καν να της μιλήσει... Πρόσφατα ήρθα δυο αδερφάκια.. Το μικρότερο ήταν 4 χρονών...

Κάθε Σαββατοκύριακο και γιορτές τα παιδιά φιλοξενούνται σε οικογένειες.. Τα αναλαμβάνει δηλ μια οικογένεια για χρόνια... Ο άνδρας μου μο πρότεινε να αναλάβουμε το μικρό που σας ανέφερα αλλα διστασα... Φοβήθηκα ότι θα δεθώ και μετά θα θέλω να το υιοθετήσω.. Με τα λίγα με τα πολλά με έπεισε ο καλός μου... Αλλα δυστυχώς δεν προλάβαμε.. Το ανέβαλε άλλη οικογένεια..

Εκει που θέλω να καταλήξω είναι ότι τα παιδιά στο συγκεκριμένο ιδρυμα έχουν τα πάντα.. Τροφη, φαγητο, ρουχα, φροντηστηρια, εξωσχολικές διαστηριότητες... Του λείπει όμως η οικογένεια... Το βασικότερο νομίζω...

Ηθελα απλά να το μοιραστω μαζί σας...
πολυ συγκινητικο...κ γω θα φοβομουν στην θεση σου μην δεθω..παντως μπραβο σου που το αποφασισες εστω και αν δεν προλαβες..θελεις να το ανοιξεις σαν ξεχωριστο θεμα την υιοθεσια?

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
KRISTI 1 έγραψε:

Ηθελα απλά να το μοιραστω μαζί σας...
πολυ συγκινητικο...κ γω θα φοβομουν στην θεση σου μην δεθω..παντως μπραβο σου που το αποφασισες εστω και αν δεν προλαβες..θελεις να το ανοιξεις σαν ξεχωριστο θεμα την υιοθεσια?[/quote]


Ναι θα ήταν ωραία συζήτηση πιστεύω αλλα δε νομίζω να υπάρχει κάποια που να διαφωνεί...

Θα ανοίξω ομώς Κριστή μου.. Ο,τι κι αν είναι είμαι σίγουρη ότι θα περαστούν όμορφα μηνύματα!

rinamar

rinamar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χριστιβαβι έγραψε:
εχουμε κανει τα παντα απο εξετασεις.εγω ολα καλα σε ολες γιατι εκανα τα παντα λογω εξωσωματικης του αντρα μου μονο του βρηκανε χαμηλο ολιγοσπερμια και κιρσοκηλη

βρε καλή μου οι γιατροί σου τι λένε; συνήθως {τι συνήθως σχεδόν πάντα} μετά την εξωσωματική πας και σου λένε τι και πως και γιατί δεν έμεινες. Έχετε κρατήσει έμβρυα FETάκια για ακόμα μία προσπάθεια; Μόνο με ένα γιατρό το έχεις ψάξει; Πρώτα απ'όλα πως είναι δυνατό με κιρσοκήλη και ολιγοσπερμία να είναι καλό το σπέρμα; οι εξωσωματικοί δεν το είδανε αυτό; απ'όσο ξέρω γίνεται μία επεμβασούλα στην κιρσοκήλη και φτιάχνουν τα πράγματα. Αλλα με την ολιγοσπερμία; καμία αγωγή; ...Για πες μας...

el88tse έγραψε:
ειναι για λυπυση οντως και η μανα των παιδιων ακομα χειροτερα δεν ηταν παντρεμενοι θα εκαναν πολιτικο αλλα δεν προλαβε εχει αναγνωρισμενα ομως τα κοριτσια και δεν εχουν κανενα για συμπαρασταση μονο τους γυρω φιλους και γειτονες σκεφτομαι μαζι με την οικογενεια μου να κανουμε ενα ερανο να μαζεψουμε τροφιμα και ρουχαλακια για αυτην και τα κοριτσια να πουμε τον παππα της ενοριας μας η μανα δεν δουλευει....

..πολύ καλά θα κάνετε.. ευχομαι να κυλήσει ο χρόνος γρήγορα γι'αυτούς..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 43]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 24 ... 43  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις