Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
552 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 552 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 29]

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
black beauty έγραψε:ναι αλλα νομιζω οτι οι περισσοτεροι αν οχι ολοι οι ελληνες πανε εκει για δουλεια και δεν προκαλουν τοσα προβληματα οσα στην χωρα μας!Ειναι δυσκολο νομιζω να μην εισαι καχυποπτος με τοσα συμβαντα!

Την δεχομαι την αποψη και ας με θεωρεις συμφωνα με τα λεγομενα σου ρατσιστρια.

Δεν το λεω επιθετικα το ρατσιστρια απλα οταν εστω και χωρις μισος αποφευγεις ανθρωπους ειναι ενα ειδος ρατσισμου.Και θα σου πω οτι και εγω ειμαι ρατσιστρια με αυτην την εννοια γιατι εχω διαπιστωση πως ανθρωποι απο μια συγκεκριμενη χωρα ειναι πολυ ψευτες και μαλιστα μου το εχει εξομολογηθει καποια οτι μαθαινουν τα παιδια τους να λενε ψεματα..ετσι οταν γνωριζω καποιο ατομο απο κει ειμαι πιο καχυποπτη..
Απλα να μην τους βαζουμε ολους στο ιδιο τσουβαλι..
Εγω το εχω ζησει στο πετσι μου επειδη γεννηθηκα σε ξενη χωρα και ας ειμαι ελληνιδα..ηρθα 8 χρονων ελλαδα και σε ολα μου τα χρονια με αντιμετωπιζανε σαν ξενη!

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ασε που αν θελει το παιδακι σου να κάνει παρεα με αυτα τα παιδακια δεν μπορεις να το εμποδίσεις...στο σχολειο δεν μπορεις να εισαι μαζί του! Απλά αυτο που πρεπει κατεμέ να κάνεις ειναι να εχεις μια καλη σχεση με το κοριτσακι σου,να μιλατε για οσα γινονται κατα τη διάρκεια της μερας και αν δεις κατι που βαζει σε κινδυνο τη μικρή σου ειτε απο ελληνάκι είτε απο αλλοδαπό να επεμβεις διακριτικά...

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
litsakos έγραψε:
Αυτο που λες Τατιανα μου λενε και τα ξαδερφια μου που ζουν στο Μοναχο.
Εχω αρκετους συγγενεις και φιλουςστο εξωτερικο,Γερμανια,Αγγλια,Αμερικη,Ολλανδια,Ελβετια και αλλου. Στην πλειοψηφια τους μου εχουν μιλησει για κρουσματα ρατσισμου,απο την δουλεια μεχρι τον δρομο. Οπως μου χουν πει για πολλους Ελληνες που παρανομουν. Για καποιο λογο μας χαρακτηριζουν τεμπεληδες και αυτη ταμπελα ακολουθει τους Ελληνες εξω. Ο ξενος,ο καθε ξενος πρεπει να δουλεψει διπλα για να αποδειξει οτι αξιζει κατι.

ετσι ακριβως ειναι.. τωρα που σκεφτομασταν για γερμανια πηρε η νυφη μου τηλεφωνα σε καποιες δημοσιες υπηρεσιες να ρωτησει διαφορα σε περιπτωση που πηγαιναμε και μια γερμανιδα μολις ακουσε για ελληνες της το εκλεισε στα μουτρα..



Έχει επεξεργασθεί από τον/την τατιανα στις Κυρ Ιαν 22, 2012 11:56 am, 1 φορά

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα θελω και εγω να πω τιν γνωμη μου αναλογα με το θεμα ,δεν ειμαι ρατσιστρια,αλλα νομιζω οτι ο καθε ανθρωπος εχει και τον χαρακτηρα του...αλλα και πως αναθρευει τα παιδια του,πηγαμε επισκεψη σε ενα ζευγαρι οπου ειναι απο αλλη χωρα,μπορω να πω οτι τα παιδια του ειναι,παρα πολυ ευγενικα,κοινωνικα οπως καθε παιδι που μεγαλωνει με σωστες βασης απο τους γονεις,εγω τα συμπαθησα πολυ ,επισης ειναι και παρα πολυ καλη μαθητες!το θεμα ηταν ομως με τον πατερα,επεμενε να δωσει στο παιδι 7χρονων ρετσινα και αυτο δεν ηθελε.....ηταν αθωο και προσπαθουσε να καταλαβει γιατι ο μπαμπας του επιμενει φυσικα χωθηκε και η μαμα και ελεγε οχι στον αντρα τις ,το τελικο αποτελεσμα....να λεει ο μπαμπας στο παιδι (τωρα η μαμα θα τα τραβηξει ολα)και αυτο να λεει τι θα τραβηξει?εμενα δεν μου αρεσε αυτο γιατι εβλεπα δυο παιδια με σωστους τροπους.και λεω οταν ο ανθρωπο πινει δεν ξερει τι κανει...ποση ελληνες οταν πινουν συμπεριφερονται ασχημα στα παιδια,στιν γυναικα?αρα δεν εχει να κανει το απο που καταγεσαι εχει να κανει με τιν ανθρωπος εισαι!και το πως μεγαλωνεις το παιδι σου!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μα δεν της απαγορευω στο σχολειο να κανει παρεα απλα δεν το προχωραω!

Τατιανα εννοεις τους ρουμανους η κανω λαθος?

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
black beauty έγραψε:μα δεν της απαγορευω στο σχολειο να κανει παρεα απλα δεν το προχωραω!

Τατιανα εννοεις τους ρουμανους η κανω λαθος?

οχι τους αλβανους.εχει τυχει να συναναστραφω και σε δουλεια και σε σχολη που πηγαινα και παντα τους επιανα να ψευδονται και να εκμεταλευονται..απο την αλλη εχω γνωρισει και κανα 2 οικογενειες πολυ καλες που μου εχουν πει οτι ειναι στην νοοτροπια τους αυτο..

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:Γεια σας και παλι!

Λοιπον εκτος απο τοσα που εχω γραψει τα οποια σκεφτομαι ανα διαστηματα θελω να προσθεσω και αυτο εδω!
Η χωρα μας πλεον εχει παρα πολλους αλλοδαπους!Πολλα παιδακια εχουν γεννηθει και εδω!

Θελω να ακουσω τις γνωμες σας πανω σε αυτο το θεμα,(χωρις ομως τσακωμους σας παρακαλω) ας πει οποιος θελει την γνωμη του κοσμια!

Λοιπον αν τα δικα σας παιδακια τυχαινει και κανουνε παρεα με αλλοδαπα παιδακια,τι κανετε φοβαστε,τα απομακρυνετε?
Εγω για να πω την αληθεια μου, ψιλοφοβαμαι,ειμαι λιγο καχυποπτη γιατι πολλες φορες βλεπω οτι ειναι πιο πονηρα,και αποθαρρυνω την κορη μου!Βεβαια δεν προσπαθω να της περασω ρατσιστικες αποψεις!Ξερετε πως ειναι τα παιδακια ακουνε και απο αλλα και βγαζουν αμεσως συμπερασμα,εγω προσπαθω να της δωσω να καταλαβει οτι ειναι και αυτοι ανθρωποι απλα προτιμω να κανει παρεα με τα ελληνακια!

Κανω λαθος που ανησυχω κοριτσια?Εσεις τι λετε?ποια ειναι η γνωμη σας?


οχι δεν θα απομακρυνω το παιδι μου αποα καποιο παιδι μονο και μονο επειδη εχει ξενη καταγωγη!!!! ξενοφοβία δεν εχω. Laughing

Τα κριτιρια για να προστατέψω το παιδι μου απο 'κακες παρεες' ειναι άλλα. Very Happy

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
..υπάρχουν αλλοδαποί και αλλοδαποι...δεν ειναι όλοι στο ίδιο καζάνι..
εγω τωρα που ειμαι θεσσαλονικη ..εδω εχει περισσότερους ρωσους μαλλον ..δεν ξερω ακριβως τι ειναι να πω αληθεια ,αλλα οχι αλβανοι..

εχουμε στη γειτονια και σερβους και ρουμανους και για καποιο λογο ολοι τους αντιμετωπίζουν διαφορετικά και πιο καλοπροαίρετα..

να μην αναφερω πως αν μιλάγαμε για παιδακια απο αγγλια ,γαλια κλπ..οι περισσοτεροι δεν θα ειχαν καν θεμα...

δυστυχώς υπαρχει ενας ρατσισμος στην κοινωνία γενικα..

όμως αυτό που λετε για τους Έλληνες στο εξωτερικο δεν το δεχομαι ..εχω ζησει εξω και κανεις δεν με αντιμετώπισε ασχημα..ολοι με σεβασμό ..και μάλιστα βρηκα πολλους φιλέλληνες ..και τα παιδια στο σχολειο (οχι δικα μου,φιλων)..δεν ειχαν κανένα θεμα..

????????


Επισκέπτης
ο γιος μου ειναι 4,5 χρονων και εχει ενα και μοναδικο φιλαρακι στη γειτονια της πεθερας μου που ειναι απο την Αλβανια....στην αρχη ειχα καποιες φοβιες σχετικα με την ομιλια, δλδ δε θα ηθελα με τιποτα μαθαινοντας το παιδι μου να μιλαει να συναναστρεφεται με παιδακια που μιλανε λαθος ειτε λογω προφορας ειτε επειδη δεν ξερουν ελληνικα - μονο οσο μαθαινει, αν το παιδι μου ηταν πχ πρωτη δημοτικου δε θα ειχα το παραμικρο προβλημα....λοιπον το παιδακι οχι μονο μιλαει ελληνικα αλλα μιλαει και πιο καλα απ το δικο μου, ειναι 6 μηνες μεγαλυτερο και πολυ πολυ καλο παιδακι...παντα τον παιρνουν στο σπιτι τα πεθερικα μου οσες ωρες ειναι ο δικος μου ειναι και εκεινος μαζι του....παιζουν τοσο ομορφα και τα καμαρωνω....το μονο προβλημα ειτε οτι τα πεθερικα μου τον φωναζουν συνεχεια τουρκακι (λογω θρησκειας) και το ξεχωριζουν...δλδ δινουν στα δικα μου να φανε μπιφτεκια και πατατες κι εκεινο του δινουν ενα ξεροκοματο ψωμι και λενε "του φτανει του αλβανου"....εκανα πολλες φασαριες γι αυτο το θεμα και εχω καταφερει πια να δινουν ισα και σ εκεινο το παιδακι που σε τιποτα δε φταιει και ειναι απλα ενα παιδακι.....βεβαια με τη μανα του εχω καποιες επιφυλαξεις, του στυλ πως το αφηνει στην πεθερα μου πχ απο τις 11 το πρωι και δεν το γυρευει ως τις 10 το βραδυ......αλλα αυτο ειναι αλλο καπελο....δεν με πειραζει λοιπον, ολα παιδακια του θεου ειναι......

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:..υπάρχουν αλλοδαποί και αλλοδαποι...δεν ειναι όλοι στο ίδιο καζάνι..
εγω τωρα που ειμαι θεσσαλονικη ..εδω εχει περισσότερους ρωσους μαλλον ..δεν ξερω ακριβως τι ειναι να πω αληθεια ,αλλα οχι αλβανοι..

οι λεγομενοι ρωσοποντιοι μονο ρωσοι που δεν ειναι.. οι περισσοτεροι ειναι απο γεωργια, αρμενια..

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τατιανα έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:..υπάρχουν αλλοδαποί και αλλοδαποι...δεν ειναι όλοι στο ίδιο καζάνι..
εγω τωρα που ειμαι θεσσαλονικη ..εδω εχει περισσότερους ρωσους μαλλον ..δεν ξερω ακριβως τι ειναι να πω αληθεια ,αλλα οχι αλβανοι..

οι λεγομενοι ρωσοποντιοι μονο ρωσοι που δεν ειναι.. οι περισσοτεροι ειναι απο γεωργια, αρμενια..


δίκιο έχεις ...αυτοί θα είναι..οι οποίοι μιλάνε τέλεια ελληνικά!!..μόνο από το ντύσιμο τους καταλαβαίνεις..

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τατιανα οπως ειπα παραπανω και εγω για αυτην την εθνικοτητα ανησυχω συγκεκριμενα!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι συμφωνω πως δεν ειναι ολοι το ιδιο,το εχω δει και εγω προσωπικα!

Και εμενα που ο αντρας μου ενοχληθηκε περισσοτερο(μου ειπε κατευθειαν,να μην κανει παρεα μαζι της)του ειπα δεν ειναι ωραιο αυτο!

Σας λεω δεν της απαγορευσα να κανει παρεα μαζι με το κοριτσακι στο σχολειο!Απλα δεν το κυνηγαω να κανουν περαιτερω παρεα και εξω απο αυτο!Οπως ειπα και εξω να την συναντησουμε θα την αφησω να συναναστραφει μαζι της!

Και εγω νευριαζω οταν μιλανε μειονεκτικα για τους αλβανους και μαλιστα τους υποστηριζω γιατι λεω πως τους παραδεχομαι που πολλες φορες αφηνουν και τα ιδια τους τα παιδια στην χωρα τους για να ερθουν να δουλεψουν εδω.Ειναι ανθρωποι και αυτοι,απλα λογω οσων συμβαινουν κραταω επιφυλλαξεις!

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
black beauty έγραψε:Τατιανα οπως ειπα παραπανω και εγω για αυτην την εθνικοτητα ανησυχω συγκεκριμενα!

δεν ειναι κακο να ανυσηχεις αλλα καμια φορα απο την επιφυλακτικοτητα μας μπορει να πληγωσουμε ανθρωπους ή να περασουμε και λαθος μηνυματα στα παιδια μας..ελπιζω να μην κανω αυτο το λαθος και εγω τωρα που θα αποκτησω παιδακι..γιατι πριν λιγο καιρο εκανα τα νυχια σε μια πελατισα ελληνιδα πολυ καλη γυναικα και ηταν και οι κορες της εκει, η μια κορη ψαχνει δουλεια και αρχισανε να λενε πως οι ξενες εχουν παρει ολες τις δουλειες και αυτη ειναι ανεργη..ενιωσα πολυ ασχημα γιατι αν το παμε ετσι και μενα ο αδερφος μου και η νυφη μου τοσα χρονια περνουν την δουλεια απο καποιους γερμανους..
τωρα τα εγγονακια της που τα ακουνε αυτα αυριο μεθαυριο δεν θα γινουν ρατσιστες?
Ενταξει εχουμε κριση αλλα δεν φταινε οι ξενοι γιαυτο!

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
black beauty έγραψε:Τατιανα οπως ειπα παραπανω και εγω για αυτην την εθνικοτητα ανησυχω συγκεκριμενα!

Όλοι ανησυχούν με τη συγκεκριμένη εθνικότητα πίστεψε με...συμφωνώ με αυτό που είπε η τατιάνα πιο πάνω πάρα πολύ, το έχω ζήσει κατίδιαν και να μη συζητήσουμε για το μεγαλύτερο ποσοστό εγκληματικότητας από που προέρχεται.....

Εγώ όσον αφορά τα παιδάκια δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να κάνει παρέα η κόρη μου,τα παιδιά είναι παιδιά άλλωστε δεν έχουν την πονηριά των μεγάλων...θα προτιμούσα περισσότερο σαφώς να συναναστρέφεται με ελληνόπουλα...αλλά δυστυχώς όπως έχουν γίνει τα πράγματα, τα περισσότερα παιδιά στα σχολεία είναι αλλοδαπά παρά ελληνόπουλα Shocked
οπότε εκ των πραγμάτων δεν μπορείς να το περιορίσεις, και δεν υπάρχει και λόγος δηλαδή, μπορείς να δώσεις τις σωστές βάσεις στα παιδιά σου και μεγαλώνοντας αποκτούν τη κρίση τους μετά ....

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εννοειται γιατι πρωτοι εμεις οι Ελληνες αρνηθηκαμε τις δουλειες αυτες!

Βεβαια η χωρα μας εχει παρα πολλους ξενους!Θα επρεπε κατα την γνωμη μου να υπαρχει ενα μετρο στο ποσους να δεχεται,εδω δεν μπορει να φροντισει τους δικους της πολιτες θα φροντισει τους ξενους?

Μου φαινεται βεβαια αδικο να εχουν μια μεγαλυτερη βοηθεια απο το κρατος παρα τους ιδιους τους πολιτες της!Νομιζω οτι ενω παιρνουν καποια επιδοματα δεν πληρωνουν τους ιδιους φορους που πληρωνουμε και εμεις.Δεν ξερω οποια ξερει ας με διορθωσει!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και σε εμας mommy εχουμε παρα πολλα!

Αλλωστε πιστευω πως και αυτα αργοτερα μαλλον μεταξυ τους κανουν παρεα και οχι με ελληνοπουλα!Οπως εμεις οι γονεις ετσι στα δικα μας παιδια πιστευω λενε και οι Αλβανοι στα δικα τους!

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
black beauty έγραψε:εννοειται γιατι πρωτοι εμεις οι Ελληνες αρνηθηκαμε τις δουλειες αυτες!

Βεβαια η χωρα μας εχει παρα πολλους ξενους!Θα επρεπε κατα την γνωμη μου να υπαρχει ενα μετρο στο ποσους να δεχεται,εδω δεν μπορει να φροντισει τους δικους της πολιτες θα φροντισει τους ξενους?

Μου φαινεται βεβαια αδικο να εχουν μια μεγαλυτερη βοηθεια απο το κρατος παρα τους ιδιους τους πολιτες της!Νομιζω οτι ενω παιρνουν καποια επιδοματα δεν πληρωνουν τους ιδιους φορους που πληρωνουμε και εμεις.Δεν ξερω οποια ξερει ας με διορθωσει!

Περνουν οι αλλοδαποι επιδοματα?δεν το εχω ακουσει αυτο..
ξερω για παλινοστουντες που ειχαν καποια βοηθεια πριν χρονια αλλα μιλαμε για ανθρωπους που ειχαν ελληνικη υπηκοοτητα και φυσικα φορολογουνται κανονικοτατα..

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν ξερω με λεπτομερειες αλλα σε πολλα θεματα εχουν περισσοτερες ευκολιες απο εναν Ελληνα πολιτη!Οποια ξερει περισσοτερα ας μας κατατοπισει καλυτερα!

Μου τα εχουνε πει αλλοι,πως γενικα το κρατος ευνοει περισσοτερο τους αλλοδαπους σε καποια πραγματα!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμείς εδώ που μένουμε το σχολείο μας είναι πολιτισμικό όπως και το ίδιο το χωριό έχουν δώσει σπίτια σε Αλβανούς σε Πακιστανούς Ρωσσοπόντιους όπως καταλαβαίνετε μέσα σε κάθε τμήμα μπορεί να είναι και 5 παιδάκια αλλοδαπά έχει τύχη τάξη που είναι περισσότερα τα αλλοδαπά . Το καλοκαίρι ο Σταύρος παίζει και με την Αλά και με τον Μπρούνο η πρώτη είναι Αιγύπτια και ο άλλος Αλβανός . Μέσα στη τάξη έχουμε και ένα αλβανάκι τον Τζουλιάνο ένα πανέμορφο παιδάκι αλλά δεν μπορεί να ενταχθεί μέσα στο μαθηματική κοινότητα φωνάζει , ουρλιάζει χτυπάει τα παιδιά προσπαθούν αλλά είναι δύσκολο . Κάποια στιγμή η δασκάλα του Σταύρου μου είπε ότι οι γονείς του έκαναν παράπονα ότι ο Σταύρος τον βρίζει και ότι δεν το θέλει για φίλο η απάντηση μου είναι ήταν η εξής :θα μιλήσω στο Σταύρο ο οποίος όντως τον έλεγε γύφτο Crying or Very sad (κρίμα το παιδάκι ) αλλά δεν μπορώ να τον πιέσω με ποιον θα κάνει παρέα .. >>Ο λόγος που δεν τον ήθελε ο Σταύρος είναι επειδή κάνει πράγματα πέρα απο τη δική μας ιδιοσυγκρασία το γύφτος το είπε επειδή τον είδε να φτύνει Rolling Eyes η τον βλέπει να κάνει χαζομάρες να πειράζει τα κορίτσια άφηστε που πείραξε και το κορίτσι που αρέσει στο Σταύρο οπότε έχει λόγο Razz Εν κατακλείδι να πω ότι τα παιδιά μας έχουν κρίση και μπορούν να επιλέγουν τους φίλους τους τώρα Μαρία μου εσύ θα κρίνεις τι είναι καλύτερο για τη δική σας οικογένεια

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε ευχαριστω Βανια!
χαχαχ ε ναι σημαντικος λογος,απο τωρα το αγορι σου ειναι ετοιμο να υπερασπιστει το κοριτσι του!Wink

σωστος ιπποτης χεχεχ

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα. ουτε εγω θελω το παιδι μου να κανει παρεα με αλλοδαπους αλλα δυστυχως ειναι αναποφεκτο. και σας μιλαω εγω που εχω μεγαλωσει στο εξωτερικο και εχω φιλους απο την χωρα που εμενα εδω. οταν γυρισα στην Ελλαδα πριν απο 13 χρονια δεν με ενοχλουσε αλλα με τα χρονια κουραστηκα να βλεπω μονο ξενους. βαρεθηκα να μπαινω στο λεωφορειο και οι περισσοτεροι να ειναι ξενοι, να πηγαινω το παιδι μου στις κουνιες και τα περισσοτερα παιδακια να ειναι ξενα, να κανω αιτηση στον δημοτικο σταθμο και να διαλεγουν το αλλοδαπο απο το δικο μου το παιδι γιατι πληρει τις πρυποθεσεις και το ιδιο να συμβαινει και στον οαεδ. και εκει που τρελλανομαι ειναι οτι παραπονιουντε κιολας για τξν Ελλαδα. Ας τους ενημερωσει καποιος οτι δεν τους κραταμε με το ζορι οποιαδηποτε ωρα μπορουν να φυγουν. Μπορει να ειμαι σκληρη αλλα ειλικρινα κουραστηκα. και προς θεου δεν λεω οτι εμεις ειμαστε καλοι και εκεινοι κακοι.
black beauty δεν ξερω αν τους ευνοει το κρατος αλλα σιγουρα δεν ειμασταν ετοιμοι να δεχτουμε τοσους πολους μεταναστες

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
totula αυτο με ενοχλει και εμενα οτι το κρατος μας επρεπε να μεριμνει πρωτα για τους δικους της πολιτες οπως νομιζω οτι κανει καθε χωρα για τους δικους της!Πρωτα νοιαζεται και προνοει για τους δικους της και μετα για τους υπολοιπους!

Και εγω πιστευω οτι ειναι παρα πολλοι σε σχεση με αυτα που μπορει να τους προσφερει η χωρα μας!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
http://www.hli.gr/2011/%CE%B4%CE%AF%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-180-%CE%B5%CE%BA-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E-%CF%83%CE%B5-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B4%CF%8C%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%AF%CE%B1/
δείτε αυτό επίσης μπορούν να κάνουν αίτηση στον ΟΕΚ και να είναι δικαιούχοι για κατοικία και επίσης να παίρνουν επιδότηση ενοικίου και αν πάνε στα εξωτερικά ιατρεία ενός νοσοκομείου εμείς θα δώσουμε 5 ευρω αυτοί όχι .Εδώ που μένω έχουν πάρει σπίτια μέσω ΟΕΚ επειδή έχουν εισφορές δίκαιο η όχι τη να πω προσωπική μου γνώμη :με πονάει ο Έλληνας να είναι στο ενοίκιο και ο αλλοδαπός να έχει σπίτι

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να αυτα που λες εχω ακουσει και εγω,ελληνες θελανε να παρουνε σπιτι και δεν τους το δινανε,ενω με πολλη ευκολια δινανε σε αλλοδαπους.Δεν ειναι αδικο αυτο?Να εισαι εσυ Ελληνας και να ερχεται ενας αλλοδαπος και να παιρνει αυτα που δικαιουσαι εσυ πρωτος?Συγγνωμη αλλα εγω το βλεπω ως αδικια!

Αλλα κρατη δεν νομιζω να το κανουν αυτο!Πρωτα κοιτανε να φροντιζουν τους δικους τους πολιτες και μετα τους ξενους!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις