Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
566 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 566 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 29]

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειναι ενοχλητικο τωρα που υπαρχει η κριση και οπως ειπατε επειδη οντος ειναι πολλοι για μια μικρη χωρα σαν την ελλαδα..
δεν ειναι κακο οποιος εργαζεται εδω να εχει δικαιωματα ισα με τους ντοπιους ειναι κακο που πολλες φορες γινεται παρανομα και με ψευτικα χαρτια..
Σε ολες τις χωρες ο μεταναστης εχει δικαιωματα εφοσον πληρει καποιες προυποθεσης.
για παραδειγμα η γερμανια εχει γεμισει απο τουρκους, εχουν δικα τους μαγαζια, σπιτια κυκλοφορουν με πανακριβα αυτοκινητα και περνου ολα τα επιδοματα που δινει το κρατος..τωρα τελευταια αρχισαν να τους κυνηγανε καπως γιατι ειχαν ακριβα αυτοκινητα και επερναν επιδομα ανεργιας



Έχει επεξεργασθεί από τον/την τατιανα στις Κυρ Ιαν 22, 2012 1:10 pm, 1 φορά

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω πιστευω οτι ειναι κακο να παιρνουνε μονο απο την χωρα και οχι να δινουν οπως κανουν και οι υπολοιποι πολιτες της χωρας.Εφοσον εχουνε επιδοματα και βοηθεια το δικαιο ειναι να πληρωνουν και τους φορους που πληρωνουμε και εμεις!

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
black beauty έγραψε:εγω πιστευω οτι ειναι κακο να παιρνουνε μονο απο την χωρα και οχι να δινουν οπως κανουν και οι υπολοιποι πολιτες της χωρας.Εφοσον εχουνε επιδοματα και βοηθεια το δικαιο ειναι να πληρωνουν και τους φορους που πληρωνουμε και εμεις!

εννοειτε αυτο..

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="black beauty"]Γεια σας και παλι!

Λοιπον εκτος απο τοσα που εχω γραψει τα οποια σκεφτομαι ανα διαστηματα θελω να προσθεσω και αυτο εδω!
Η χωρα μας πλεον εχει παρα πολλους αλλοδαπους!Πολλα παιδακια εχουν γεννηθει και εδω!

Θελω να ακουσω τις γνωμες σας πανω σε αυτο το θεμα,(χωρις ομως τσακωμους σας παρακαλω) ας πει οποιος θελει την γνωμη του κοσμια!

Λοιπον αν τα δικα σας παιδακια τυχαινει και κανουνε παρεα με αλλοδαπα παιδακια,τι κανετε φοβαστε,τα απομακρυνετε?
Εγω για να πω την αληθεια μου, ψιλοφοβαμαι,ειμαι λιγο καχυποπτη γιατι πολλες φορες βλεπω οτι ειναι πιο πονηρα,και αποθαρρυνω την κορη μου!Βεβαια δεν προσπαθω να της περασω ρατσιστικες αποψεις!Ξερετε πως ειναι τα παιδακια ακουνε και απο αλλα και βγαζουν αμεσως συμπερασμα,εγω προσπαθω να της δωσω να καταλαβει οτι ειναι και αυτοι ανθρωποι απλα προτιμω να κανει παρεα με τα ελληνακια!

Κανω λαθος που ανησυχω κοριτσια?Εσεις τι λετε?ποια ειναι η γνωμη σας?

[/quote]

Δεν θα ανησυχουσα τοσο πολυ στη θεση σου.Παιδακια ειναι και αυτα και δεν νομιζω οτι εχουν πονηρια και κακια.Αυτη ισως την καλλιεργουν αργοτερα και ισως απο το πως τους συμπεριφερονται οι αλλοι.Και εισαι τοσο σιγουρη οτι δεν υπαρχουν ελληνακια με κακη συμπεριφορα?

Μεγαλωσα σε μια χωρα ( Καναδας) οπου υπηρχαν παρα πολυ ξενοι απο οποια χωρα μπορεις να φανταστεις.Οι καλυτερες μου φιλες, η μια ηταν απο Ινδια και η αλλη απο Πακισταν.
Ο κοσμος εκει , οι δασκαλοι ποτε δεν ξεχωριζαν τα παιδια και τα αντιμετωπιζαν ολα ως ισοι προς ισοι.

Εσυ σαν μανουλα θα εχεις απο κοντα το παιδακι σου οποιες και αν ειναι οι συναναστροφες του.Και οτι βλεπεις λαθος θα επεμβαινεις αναλογα.Ετσι θα προσπαθησω να κανω και εγω οταν μεγαλωσουν τα δικα μου. Wink

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μην το ψάχνετε το θέμα, με το κοινωνικό κράτος και την πολιτική που είχαμε ανέκαθεν, η Ελλάδα έγινε ένα ξέφραγκο αμπέλι! Είναι κρίμα πραγματικά...όλο αυτό με τους εκατοντάδες χιλιάδες αλλοδαπούς είναι κάτι για να μας απασχολεί γενικότερα και να μην βλέπουμε τι πραγματικά σχεδιάζουν πίσω από την πλάτη μας και τι θέλουν να μας περάσουν...

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="black beauty"]ναι αλλα νομιζω οτι οι περισσοτεροι αν οχι ολοι οι ελληνες πανε εκει για δουλεια και δεν προκαλουν τοσα προβληματα οσα στην χωρα μας!Ειναι δυσκολο νομιζω να μην εισαι καχυποπτος με τοσα συμβαντα!

Σε αυτο θα διαφωνησω εν μερει μαζι σου.Στο εξωτερικο δυστυχως και σε πολλες χωρες εχουμε την ρετσινια του πονηρου λαου και του κλεφτη.Οπως εδω ξεγελανε πολλοι το συστημα και πλουτιζουν ετσι θελανε κα κανανε και εξω.Στον Καναδα ειχαν μπει φυλακη αρκετοι ελληνες λογω φοροδιαφυγης, λαδωματος κλπ. Crying or Very sad Crying or Very sad

Θυμαμαι χαρακτηριστικα στο αεροδρομιο της Μαλτας ημουν στα dutyfree και ψωνιζα και καποια στιγμη ακουω μια πωλητρια να λεει..κλεψανε καποιοι κατι δειγματα και κολωνιες ..και λεει μια αλλη...α τους ελληνες που ειναι εδω να ψαξουμε.Παντα αυτοι κλεβουν.
Ηθελα να ανοιξει η γη να με καταπιει.
Και οντως ψαξανε τις τσαντες του ελληνικου γκρουπ και οντως μια ελληνιδα τα ειχε αρπαξει...δυστυχως!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δυστηχως-ειμαστε-ρατσιστες!!κακα-τα-ψεματα-ειμαστε!!αλλα-οχι-με-ολους-πχ-δεν-εχουμε-προβλημα-με-καποιους-που-ειναι-απο-αυστρια-γαλλια-ν.υορκη-αυστραλια-αλλα-οταν-προκειτε-για-αλβανους-βουλγαρους-εγχρωμους-πακιστανους-αλαζει-το-πραγμα!!

εγω-δεν-εχω-κανενα-προβλημα-να-κανει-παρεα-η-κορη-μου-με-παιδακια-αλλοδαπα-αλωστε-η-νονα-της-ειναι-αλβανεζα-και-δεν-την-αλαζω-με-καμια-φτανει-να-παιζουν-καλα-και-να-μην-μαλωνουν!!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κριμα για αυτο που λες!Ομως πιστευω οτι ειναι περιορισμενα αυτα τα περιστατικα,δεν νομιζω να συμβαινουν τοσο εντονα οπως εδω που το μεγαλυτερο ποσοστο εγκληματικοτητας ειναι αλλοδαποι!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια δεν λεω οτι ειναι ολοι το ιδιο,σιγουρα υπαρχουν και εξαιρεσεις!Εχω προσεξει διαφορά στον χαρακτηρα τους σε σχεση με το απο ποιο μερος καταγονται!

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια σε καποια πραγματα συμφωνω μαζι σας αλλα σε μερικα διαφωνω...το τι νομους εχει αυτο το κρατος δεν εχει να κανει με τους αλλοδαπους....ετσι οπως το θετετε ειναι λες και οι αλλοδαποι ζουν εεδω βασιλιαδες.για ενα ξεροκοματο ξενιτευονται και περπαταν μερες ολοκληρες και δουλευουν σαν σκυλια για να τους εκμεταλευονται καποιοι εργοδοτες...γιατι τα κανουν αυτα...?αφηνουν γυναικες και παιδια στις πατριδες τους και ερχονται ελλαδα για ενα καλυτερο αυριο...και εχουν να αντιμετωπισουν τον ελληνα που κακα τα ψεμματα κοριτσια τις περισσοτερες φορες αντιμετωπιζει τον ξενο καπως....ο μαυρος ο αλβανος ο ρωσοποντιος....ονοματα δεν εχουν δλδ...?τι θα πει ο μαυρος?ολοι ανθρωποι ειμαστε ....και οσο για τις δουλειες που περνουν τις περνουν γιατι καποιοι ελληνες δεν καταδεχονται να δουλευουν για 10 ευρω...δεν ειναι καλο να κρινουμε τους ανθρωπους απο την καταγωγη τους...εχω γνωρισει αλβανουσ γιατι ζω σε χωριο με χωραφια και δουλευουν πολλλοι αλβανοι σε αυτα με πολυ καλυτερους τροπους απο πολλους ελληνες...βεβαια υπαρχει και η αλλη πλευρα..ναι υπαρχουν και αλλοδαποι που δημιουργουν φασαριες και διαπραττουν εγκληματα....ελληνες ομως δεν υπαρχουν....?μην τους βαζουμε ολους λοιπον στο ιδιο καζανι...σεβαστες ολες οι αποψεις..ελπιζω να μην παρεξηγηθω αλλα αυτη ειναι η αποψη μου
και κατι ακομα τελευταιο θελω να πω....οταν κανα αλβανακι με πολυ καλους βαθμους που σημαινει οτι αυτο το ΄παιδι διαβασε νοιαστηκε αγαπησε τα ελληνικα θελει να σηκωσει την ελληνικη σημαια τσιναμε και κανουμε φασαριες...οταν ο πυρρος δημας ομως κερδισε το χρυσο και πανυγηρηζε δεν ειδα κανεναν να τσιναειισα ισα καμαρωναμε κιολας....τι ειναι ο δημας...βορειοπειρωτης εν ολιγοις αλβανος...τι ειναι ο καχισβιλι τι ειναι η μιρελλα μανιανι.....?να μην ειμαστε λοιπον εθνικοφρονες οταν μας βολευει....χιλια συγγνωμη για το μεγαλο και ελπιζω να μην παρεξηγηθω

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="ksapphire"]
black beauty έγραψε:ναι αλλα νομιζω οτι οι περισσοτεροι αν οχι ολοι οι ελληνες πανε εκει για δουλεια και δεν προκαλουν τοσα προβληματα οσα στην χωρα μας!Ειναι δυσκολο νομιζω να μην εισαι καχυποπτος με τοσα συμβαντα!

Σε αυτο θα διαφωνησω εν μερει μαζι σου.Στο εξωτερικο δυστυχως και σε πολλες χωρες εχουμε την ρετσινια του πονηρου λαου και του κλεφτη.Οπως εδω ξεγελανε πολλοι το συστημα και πλουτιζουν ετσι θελανε κα κανανε και εξω.Στον Καναδα ειχαν μπει φυλακη αρκετοι ελληνες λογω φοροδιαφυγης, λαδωματος κλπ. Crying or Very sad Crying or Very sad

Σε αυτά είμαστε πρώτοι εμείς δυστυχώς! Γι αυτό φτάσαμε και εδώ που φτάσαμε!

Θυμαμαι χαρακτηριστικα στο αεροδρομιο της Μαλτας ημουν στα dutyfree και ψωνιζα και καποια στιγμη ακουω μια πωλητρια να λεει..κλεψανε καποιοι κατι δειγματα και κολωνιες ..και λεει μια αλλη...α τους ελληνες που ειναι εδω να ψαξουμε.Παντα αυτοι κλεβουν.
Ηθελα να ανοιξει η γη να με καταπιει.
Και οντως ψαξανε τις τσαντες του ελληνικου γκρουπ και οντως μια ελληνιδα τα ειχε αρπαξει...δυστυχως!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτους τους αποκαλουμε οπως λες βορειοηπειρωτες και συνηθως εχουν πολυ καλυτερους τροπους απο τους υπολοιπους αλβανους!

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
art86 έγραψε:κοριτσια σε καποια πραγματα συμφωνω μαζι σας αλλα σε μερικα διαφωνω...το τι νομους εχει αυτο το κρατος δεν εχει να κανει με τους αλλοδαπους....ετσι οπως το θετετε ειναι λες και οι αλλοδαποι ζουν εεδω βασιλιαδες.για ενα ξεροκοματο ξενιτευονται και περπαταν μερες ολοκληρες και δουλευουν σαν σκυλια για να τους εκμεταλευονται καποιοι εργοδοτες...γιατι τα κανουν αυτα...?αφηνουν γυναικες και παιδια στις πατριδες τους και ερχονται ελλαδα για ενα καλυτερο αυριο...και εχουν να αντιμετωπισουν τον ελληνα που κακα τα ψεμματα κοριτσια τις περισσοτερες φορες αντιμετωπιζει τον ξενο καπως....ο μαυρος ο αλβανος ο ρωσοποντιος....ονοματα δεν εχουν δλδ...?τι θα πει ο μαυρος?ολοι ανθρωποι ειμαστε ....και οσο για τις δουλειες που περνουν τις περνουν γιατι καποιοι ελληνες δεν καταδεχονται να δουλευουν για 10 ευρω...δεν ειναι καλο να κρινουμε τους ανθρωπους απο την καταγωγη τους...εχω γνωρισει αλβανουσ γιατι ζω σε χωριο με χωραφια και δουλευουν πολλλοι αλβανοι σε αυτα με πολυ καλυτερους τροπους απο πολλους ελληνες...βεβαια υπαρχει και η αλλη πλευρα..ναι υπαρχουν και αλλοδαποι που δημιουργουν φασαριες και διαπραττουν εγκληματα....ελληνες ομως δεν υπαρχουν....?μην τους βαζουμε ολους λοιπον στο ιδιο καζανι...σεβαστες ολες οι αποψεις..ελπιζω να μην παρεξηγηθω αλλα αυτη ειναι η αποψη μου
και κατι ακομα τελευταιο θελω να πω....οταν κανα αλβανακι με πολυ καλους βαθμους που σημαινει οτι αυτο το ΄παιδι διαβασε νοιαστηκε αγαπησε τα ελληνικα θελει να σηκωσει την ελληνικη σημαια τσιναμε και κανουμε φασαριες...οταν ο πυρρος δημας ομως κερδισε το χρυσο και πανυγηρηζε δεν ειδα κανεναν να τσιναειισα ισα καμαρωναμε κιολας....τι ειναι ο δημας...βορειοπειρωτης εν ολιγοις αλβανος...τι ειναι ο καχισβιλι τι ειναι η μιρελλα μανιανι.....?να μην ειμαστε λοιπον εθνικοφρονες οταν μας βολευει....χιλια συγγνωμη για το μεγαλο και ελπιζω να μην παρεξηγηθω

Έχει διαφορά αυτός που είναι από την Βόρειο Ήπειρο και αυτός που είναι καθαρά Αλβανός, μη τρελαθούμε κιόλας! Δεν ξέρω τι είναι ο πυρρος δήμας να σου πω την αλήθεια απλά σου τονίζω ότι είναι δυο διαφορετικά πράγματα

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το θεμα πηγε αλλου ενω ξεκινησε αλλιως....εγω κοπελα μου σου ειπα την αποψη μου και σου ειπα επισης οτι ειναι λογικο να ανυσηχεις για το παιδακι σου γιατι εισαι μανουλα και εχεις τις επιφυλαξεις σου....οσο για τους βοροειπηρωτες οι οπως αλλιως τους λενε δεν ειναι ελληνες αλλα χαιρομαστε...τελος παντων ο καθενας εχει την αποψη του και ειναι σεβαστη

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι πηγε τελικα αλλου,ας μεινουμε στο θεμα και ας μην παμε παραπερα και δημιουργηθουν παρεξηγησεις!

και παλι σας ευχαριστω ολες σας για τις γνωμες σας!!

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι απο μερια μου καμια παρεξηγηση...απολυτως καμια...δεχομαι ολες τις αποψεις ακομα και αν ειναι διαφορετικες απο την δικη μου.... Smile

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω το ιδιο!!! Smile

Τις σεβομαι ολες ειλικρινα,και εγω την γνωμη μου ανεφερα!

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
art86 έγραψε:οχι απο μερια μου καμια παρεξηγηση...απολυτως καμια...δεχομαι ολες τις αποψεις ακομα και αν ειναι διαφορετικες απο την δικη μου.... Smile

Μολις διάβασα συγκεκριμένα ότι γεννήθηκε στη Χίμαιρα της Αλβανίας από Έλληνες γονείς! Η Μανιάνι είναι όντως από την Αλβανία και έχει Ελληνική υπηκοότητα...Έχεις δίκιο πάντως που λες για την υποκρισία του να μας πειράζει να σηκώσει ελληνική σημαία ένας αλλοδαπός μαθητής που είναι άριστος στη δική μας γλώσσα και να πανηγυρίζουμε όταν αθλητές που έχουν ξένο αίμα κερδίζουν για τη χώρα μας!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παντως-εμενα-η-κουμπαρα-μου-που-ειναι-απο-τιρανα-μου-εχει-πει-οτι-και-οι-βοριοηπειρωτες-αλβανοι-ειναι-και-κακος-που-δεν-το-παραδεχονται-δεν-υπαρχει-λογος-να-ντρεπομαστε-για-την-καταγωγη-μας-αλλα-να-καμαρωνουμε!!!και-πολυ-μαλιστα

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συμφωνω

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:εννοειται γιατι πρωτοι εμεις οι Ελληνες αρνηθηκαμε τις δουλειες αυτες!

Βεβαια η χωρα μας εχει παρα πολλους ξενους!Θα επρεπε κατα την γνωμη μου να υπαρχει ενα μετρο στο ποσους να δεχεται,εδω δεν μπορει να φροντισει τους δικους της πολιτες θα φροντισει τους ξενους?

σωστο.
Μου φαινεται βεβαια αδικο να εχουν μια μεγαλυτερη βοηθεια απο το κρατος παρα τους ιδιους τους πολιτες της!Νομιζω οτι ενω παιρνουν καποια επιδοματα δεν πληρωνουν τους ιδιους φορους που πληρωνουμε και εμεις.Δεν ξερω οποια ξερει ας με διορθωσει!
περνουν και ατοκα στεγαστικα ενω οι ελληνες πρεπει να τα πληρωνουμε 30 χρονια.

black beauty έγραψε:δεν ξερω με λεπτομερειες αλλα σε πολλα θεματα εχουν περισσοτερες ευκολιες απο εναν Ελληνα πολιτη!Οποια ξερει περισσοτερα ας μας κατατοπισει καλυτερα!

Μου τα εχουνε πει αλλοι,πως γενικα το κρατος ευνοει περισσοτερο τους αλλοδαπους σε καποια πραγματα!
αυτο συμβαινει.

totula έγραψε:καλησπερα. ουτε εγω θελω το παιδι μου να κανει παρεα με αλλοδαπους αλλα δυστυχως ειναι αναποφεκτο. και σας μιλαω εγω που εχω μεγαλωσει στο εξωτερικο και εχω φιλους απο την χωρα που εμενα εδω. οταν γυρισα στην Ελλαδα πριν απο 13 χρονια δεν με ενοχλουσε αλλα με τα χρονια κουραστηκα να βλεπω μονο ξενους. βαρεθηκα να μπαινω στο λεωφορειο και οι περισσοτεροι να ειναι ξενοι, να πηγαινω το παιδι μου στις κουνιες και τα περισσοτερα παιδακια να ειναι ξενα, να κανω αιτηση στον δημοτικο σταθμο και να διαλεγουν το αλλοδαπο απο το δικο μου το παιδι γιατι πληρει τις πρυποθεσεις και το ιδιο να συμβαινει και στον οαεδ. και εκει που τρελλανομαι ειναι οτι παραπονιουντε κιολας για τξν Ελλαδα. Ας τους ενημερωσει καποιος οτι δεν τους κραταμε με το ζορι οποιαδηποτε ωρα μπορουν να φυγουν. Μπορει να ειμαι σκληρη αλλα ειλικρινα κουραστηκα. και προς θεου δεν λεω οτι εμεις ειμαστε καλοι και εκεινοι κακοι.
black beauty δεν ξερω αν τους ευνοει το κρατος αλλα σιγουρα δεν ειμασταν ετοιμοι να δεχτουμε τοσους πολους μεταναστες
συμφωνω,αλλα ποιος μας ρωτησε?

MAJA

MAJA
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
πρεπει να ντρεπεσαι για αυτα που γραφεις!!!
μιλαμε για παιδακια!!!!! αλλοδαπά παιδάκια -αντιμετώπιση &αλλοδαπές οικογένειες αντιμετώπιση από τους Έλληνες και από την πολιτεία  - Σελίδα 3 966307
και γραφεις και ανετα,εγω στην κορη μου λεω να παιζει με τα ελληνακια!!!!!ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΗ!!!!!!!!
ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΕ Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΦΤΕΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟΔΑΠΟ,ΑΠ'ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ!!!
οχι οτι θα περασει ασχημα αλλα να μαθηεις εσυ "κυρα" μου να σεβεσε !!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την MAJA στις Κυρ Ιαν 22, 2012 2:20 pm, 1 φορά

skilef

skilef
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
black beauty έγραψε:ναι αλλα νομιζω οτι οι περισσοτεροι αν οχι ολοι οι ελληνες πανε εκει για δουλεια και δεν προκαλουν τοσα προβληματα οσα στην χωρα μας!Ειναι δυσκολο νομιζω να μην εισαι καχυποπτος με τοσα συμβαντα!

Την δεχομαι την αποψη και ας με θεωρεις συμφωνα με τα λεγομενα σου ρατσιστρια.


koita katalavenw tin anusixia sou,omos gia tin germania kaneis la8os.ekei misoun tous ellines giati tous prokaloun provlimata(etsi mou leei i kouniada mou pou menei ekei).an pame kai emeis sto ekswteriko na zeisoume to idio kaxipopta 8a mas fer8oun.egw den ksexwrizw xwres,panw ap'ola an8ropos na einai.

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν θελω να ανακατευτω και ουτε να κανω το συνηγορο κανενος αλλα μονο που διαβασα το μνμ λυπαμαι...αν δεις παραπανω θα δεις οτι διαφωνω και εγω αλλα καθε αποψη ειναι σεβαστη και δεν ειμαστε εδω για να κρινουμε κανεναν ...κυρα μου?τι θα πει κυρα μου?και ξανα λεω σε πολλα πραγματα διαφωνησα και εγω αλλα ο τροπος σου σορυ αλλα ηταν απαραδεκτος

MAJA

MAJA
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
art86 έγραψε:δεν θελω να ανακατευτω και ουτε να κανω το συνηγορο κανενος αλλα μονο που διαβασα το μνμ λυπαμαι...αν δεις παραπανω θα δεις οτι διαφωνω και εγω αλλα καθε αποψη ειναι σεβαστη και δεν ειμαστε εδω για να κρινουμε κανεναν ...κυρα μου?τι θα πει κυρα μου?και ξανα λεω σε πολλα πραγματα διαφωνησα και εγω αλλα ο τροπος σου σορυ αλλα ηταν απαραδεκτος

δεν μιλησα σεσενα κυρα μου,στην κοπελα που ανοιξε το θεμα!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις