Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
468 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 468 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 29]

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το τι κάνει ο κάθε γονιός και πως συμβουλεύει το παιδί του είναι δικό του θέμα και ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Αν δεν αρέσει σε κάποιον ο τρόπος που συμβουλεύειο κάποιος το παιδί του, ας μην ακολουθήσει το παράδειγμά του.

Οι υβριστικές εκφράσεις και οι "κατάρες" από καρδιάς να λείπουν...

Το ίδιο και οι προσφωνήσεις



Έχει επεξεργασθεί από τον/την bell στις Κυρ Ιαν 22, 2012 2:30 pm, 1 φορά

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας κοριτσια κ εγω ειμαι της αποψης οτι δεν πρεπει στα παιδια μας να περασουμε τον ρατσισμο γτ υπαρχουν κ κατι ελληνακια τι να πω απο που να αρχισω εγω που τα βλεπω καθε μερα γτ ειμαι σε τετοια δουλεια που ολη μερα συναναστρεφομαι με καθε ειδο κοσμο,κ εξαρταται πος θα το μαθεις το παιδι,εγω ισα ισα εχω κ φιλες μου απο ξενοι χωρα κ κανω κ παρεα,κ δεν θα με πειραζει το παιδι μου να κανει παρεα,εννοειτε με προσοχη,,οπως ανεφερε η τατιανα για γερμανια να σας πω ενα παραδειγμα ,μενει η κουνιαδα μου εκει ειναι περιπου 17 χρονια τωρα εκει εχει κανει οικογενεια τα παντα εκει ειναι η ζωη της .κ μου λεει πολλες φορες οτι εχουμε γινει το μαυρο προβατο η ελληνες πειρε τους βριζουν πολλη οχι τους ιδιους του ελληνες γτ αυτη πειρε γερμανικη υπηκοτητα,κ καποιος γνωστος μας πειρε τηλεφ να κλειση για δουλεια κ να φυγει απο εδω κ μολλις τους ειπε οτι ειναι ελληνας του το εκλεισε στα μουτρα,παντου υπαρχει ρατσισμος κ ειδηκα τωρα θα το καταλαβετε οταν πατε σ εξενοι χωρα ,οποτε δεν πρεπει να δωσουμε στα παιδια μας τετοια αντιληψη γτ ισως καποια μερα παμε σε μια ξενοι χωρα κ θα εχουμε την ιδια αντιμετωπισει

MAJA

MAJA
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bell έγραψε:Το τι κάνει ο κάθε γονιός και πως συμβουλεύει το παιδί του είναι δικό του θέμα και ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Αν δεν αρέσει σε κάποιον ο τρόπος που συμβουλεύειο κάποιος το παιδί του, ας μην ακολουθήσει το παράδειγμά του.

Οι υβριστικές εκφράσεις και οι "κατάρες" από καρδιάς να λείπουν...

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΕΣ!!!!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bell έγραψε:Το τι κάνει ο κάθε γονιός και πως συμβουλεύει το παιδί του είναι δικό του θέμα και ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Αν δεν αρέσει σε κάποιον ο τρόπος που συμβουλεύειο κάποιος το παιδί του, ας μην ακολουθήσει το παράδειγμά του.

Οι υβριστικές εκφράσεις και οι "κατάρες" από καρδιάς να λείπουν...
Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:..υπάρχουν αλλοδαποί και αλλοδαποι...δεν ειναι όλοι στο ίδιο καζάνι..
εγω τωρα που ειμαι θεσσαλονικη ..εδω εχει περισσότερους ρωσους μαλλον ..δεν ξερω ακριβως τι ειναι να πω αληθεια ,αλλα οχι αλβανοι..

εχουμε στη γειτονια και σερβους και ρουμανους και για καποιο λογο ολοι τους αντιμετωπίζουν διαφορετικά και πιο καλοπροαίρετα..

να μην αναφερω πως αν μιλάγαμε για παιδακια απο αγγλια ,γαλια κλπ..οι περισσοτεροι δεν θα ειχαν καν θεμα...

δυστυχώς υπαρχει ενας ρατσισμος στην κοινωνία γενικα..

όμως αυτό που λετε για τους Έλληνες στο εξωτερικο δεν το δεχομαι ..εχω ζησει εξω και κανεις δεν με αντιμετώπισε ασχημα..ολοι με σεβασμό ..και μάλιστα βρηκα πολλους φιλέλληνες ..και τα παιδια στο σχολειο (οχι δικα μου,φιλων)..δεν ειχαν κανένα θεμα..


Εγω παλι εχω δεχτει σχολια ρατσιστικα οταν ημουν στο Βερολινο...και οι περισσοτεροι φιλοι μου εκει.Οπως επισης εχουν χτυπησει και γνωστο μας φοιτητη Ελληνα οι νεοναζι...Με σεβασμο μου φερθηκαν οι περισσοτεροι,οπως φερθηκα κ εγω. Και φιλους εκανα ,δεν κρινω τον λαο στο συνολο ,τους συμπαθω τους Γερμανους μ αρεσει η κουλτουρα τους αλλα σε καποιους απο αυτους,ελαχιστους θελω να πιστευω ,δεν αρεσουν οι ξενοι.
Σε αυτο το αρθρο μιλαει για μια ακροδεξια τρομοκρατικη οργανωση στην Γερμανια και μεταξυ αλλων αναφερει την δολοφονια ενος Ελληνα.
http://portal.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathextra_1_21/11/2011_415757
Αλλα δεν χρειαζεται καν νομιζω να δουμε τα προσωπικα μας παραδειγματα,τα ανοδικα ποσοστα των ακροδεξιων κομματων στην Ευρωπη αρκουν για να μας πεισουν οτι η ξενοφοβια δεν δεν ειναι θεμα Ελληνικο μονο.

skilef

skilef
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
τατιανα έγραψε:
black beauty έγραψε:εννοειται γιατι πρωτοι εμεις οι Ελληνες αρνηθηκαμε τις δουλειες αυτες!

Βεβαια η χωρα μας εχει παρα πολλους ξενους!Θα επρεπε κατα την γνωμη μου να υπαρχει ενα μετρο στο ποσους να δεχεται,εδω δεν μπορει να φροντισει τους δικους της πολιτες θα φροντισει τους ξενους?

Μου φαινεται βεβαια αδικο να εχουν μια μεγαλυτερη βοηθεια απο το κρατος παρα τους ιδιους τους πολιτες της!Νομιζω οτι ενω παιρνουν καποια επιδοματα δεν πληρωνουν τους ιδιους φορους που πληρωνουμε και εμεις.Δεν ξερω οποια ξερει ας με διορθωσει!

Περνουν οι αλλοδαποι επιδοματα?δεν το εχω ακουσει αυτο..
ξερω για παλινοστουντες που ειχαν καποια βοηθεια πριν χρονια αλλα μιλαμε για ανθρωπους που ειχαν ελληνικη υπηκοοτητα και φυσικα φορολογουνται κανονικοτατα..


koritsia kanenas allodapos den pernei epidoma! epernan kapote oi palinostountes omos twra ola komena.kanenas den pernei tipota kai pleirwnoun tous idious forous,a kai daneia peiran mono autoi pou eixan elliniki upikootita alla zousan ekswteriko kai meta gurisan.auta mou eixe pei enas filos mou pou douleuei ston oaed.

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MAJA έγραψε:
bell έγραψε:Το τι κάνει ο κάθε γονιός και πως συμβουλεύει το παιδί του είναι δικό του θέμα και ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Αν δεν αρέσει σε κάποιον ο τρόπος που συμβουλεύειο κάποιος το παιδί του, ας μην ακολουθήσει το παράδειγμά του.

Οι υβριστικές εκφράσεις και οι "κατάρες" από καρδιάς να λείπουν...

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΕΣ!!!!

Ακόμη και έτσι να είναι να λείπουν οι προσφωνήσεις! υπάρχουν τα nicknames για να απευθυνθείς σε κάποιον!

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟ.ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΥΛΑ ΕΧΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΤΑ ΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΚΑΠΩΣ.ΔΕΝ ΕΠΕΛΕΞΑΝ ΝΑ ΖΟΥΝ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΑΥΤΑ!ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΕ ΚΑΡΙΔΙΑΣ ΚΑΡΙΔΙ!
ΟΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΟΥΝ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ.ΑΛΛΟΙ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΓΙ ΑΥΤΑ.

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:παντως-εμενα-η-κουμπαρα-μου-που-ειναι-απο-τιρανα-μου-εχει-πει-οτι-και-οι-βοριοηπειρωτες-αλβανοι-ειναι-και-κακος-που-δεν-το-παραδεχονται-δεν-υπαρχει-λογος-να-ντρεπομαστε-για-την-καταγωγη-μας-αλλα-να-καμαρωνουμε!!!και-πολυ-μαλιστα

επειδη ζουσα κοντα στα συνορα κ ξερω πολλα πραγματα δεν διαφωνο μαζη σου η βορειοηπειρωτες με αλβανους δεν ειναι το ιδιο ειχε πεσει στα χερια μου στο σχολειο που ειμουν ενα βιβλιο που μιλουσε για αυτα τα δυο η βορειοηπειρωτες ειναι καθαρα ελληνες απλα αν θυμαμαι καλα τοτε ηταν πολεμος νομιζω ειχαν χωριστει τα συνορα κ καποια μερη εμεινα απο την μεσα πλευρα της αλβανειας..κ απο οσο ξερω κ απο γνωστους μου ετσι ειναι,εμενα ας πουμε η γιαγια μου ειναι βορειοηπειρωτησα ενω ο παπους μου ελληνας αλλα ειμαστε ελληνες εχουμε ελληνικη υπηκοτητα αλλα ετσι ειχαν γινει τα πραγματα παλια οπως χωριστικαν...μπωρει να κανω κ λαθος αλλα δεν ειναι το ιδιο αλβανος με βορειοηπειρωτης

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα η μαγια μπελ μου με αποκαλεσε κυρα χωρις να με ξερει χωρις να τις εχω δωσει αυτο το δικαιωμα γιατι απλα τις ειπα οτι ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες....και αν ειχε προσεξει θα εβλεπε οτι και εγω διαφωνησα με μερικα κοριτσια αλλα δεν χαρακτηρισα καμια γιατι κανεις δεν μου δινει αυτο το δικαιωμα ουτε καν η ανωνυμια μου....ειπα οτι δεν θα απαντησω γιατι δεν εχει νοημα αλλα εξοργιζομαι οταν μου μιλαν ετσι χωρις κανεναν ουσιαστικο λογο...

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν είχα σκοπό να απαντήσω στο θέμα κορίτσια αλλά μετά απο την απάντηση της maja με πνίγει το δίκαιο.Κατ αρχήν με την ΟΜΟΡΦΗ απάντηση σου αγαπητή φίλη αποδικνύεις σε όλες τις υπόλοιπες τί είδους επίπεδο έχεις και κατ επέκταση αυτό το μεταλαμπαδεύεις και στα παιδάκια σου δυστυχώς.Είμαστε προκατελειμένοι σαν λαός απέναντι στους αλλοδαπούς λόγω της εγκληματικότητας,της πορνείας,των ένοπλων ληστειών,των συμβολαίων θανάτου,των σπειρών,των συμοριών,των μαφιών που πολλαπλασιάστηκαν στην χώρα μας μετά την ανεξέλεγκτη μετανάστευση αλλοδαπών.Και εμείς ως Έλληνες μεταναστεύσαμε στα πέρατα της γής αλλά πάντοτε με αξιοπρέπεια και πολύ δουλεια!!!!Δε μπήκαμε ποτέ παράνομα απο τα βουνά ή απο την θάλασσα σε καμία χώρα.Ούτε δημιουργήσαμε σπείρες.Εχετε ακούσει ποτέ για Ελληνική μαφία????Όμως εγώ εχω ακούσει στην Ελλάδα μας για Ρουμανική,Αλβανική,Ρωσική.....ΤΟΝΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΡΙΑ!!!!Αλλά ο καθένας ας αναρωτηθεί πως ήταν η Ελλαδίτσα μας πρίν...Και βέβαια είχαμε εγκληματικότητα αλλά περιορισμένη.Τώρα τα πράγματα έχουν γίνει ανεξελεκτα πια.Και εγώ πάντως είμαι πολύ επιφυλακτική για την συναναστροφή του παιδιού μου με αλλοδαπά παιδάκια.Και όντως τα παιδιά είναι αθώες ψυχούλες.Μα σκεφτήτε την διαπεδαγώγηση τους!!!!Συγνώμη για τον χείμαρο των σκέψεων μου,αλλά δεν άντεξα με την επίθεση της κυρίας.(Εμείς εδώ στην Ελλάδα λέμε κυρία και όχι κυρά)

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:δυστηχως-ειμαστε-ρατσιστες!!κακα-τα-ψεματα-ειμαστε!!αλλα-οχι-με-ολους-πχ-δεν-εχουμε-προβλημα-με-καποιους-που-ειναι-απο-αυστρια-γαλλια-ν.υορκη-αυστραλια-αλλα-οταν-προκειτε-για-αλβανους-βουλγαρους-εγχρωμους-πακιστανους-αλαζει-το-πραγμα!!
!


Οπως λεει κ ο λαος μας Βαρβαρα "οπου φτωχος και η μοιρα του"... Sad

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:δυστηχως-ειμαστε-ρατσιστες!!κακα-τα-ψεματα-ειμαστε!!αλλα-οχι-με-ολους-πχ-δεν-εχουμε-προβλημα-με-καποιους-που-ειναι-απο-αυστρια-γαλλια-ν.υορκη-αυστραλια-αλλα-οταν-προκειτε-για-αλβανους-βουλγαρους-εγχρωμους-πακιστανους-αλαζει-το-πραγμα!!
!


Οπως λεει κ ο λαος μας Βαρβαρα "οπου φτωχος και η μοιρα του"... Sad

ε-μααααααααα!!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zennia έγραψε:Δεν είχα σκοπό να απαντήσω στο θέμα κορίτσια αλλά μετά απο την απάντηση της maja με πνίγει το δίκαιο.Κατ αρχήν με την ΟΜΟΡΦΗ απάντηση σου αγαπητή φίλη αποδικνύεις σε όλες τις υπόλοιπες τί είδους επίπεδο έχεις και κατ επέκταση αυτό το μεταλαμπαδεύεις και στα παιδάκια σου δυστυχώς.Είμαστε προκατελειμένοι σαν λαός απέναντι στους αλλοδαπούς λόγω της εγκληματικότητας,της πορνείας,των ένοπλων ληστειών,των συμβολαίων θανάτου,των σπειρών,των συμοριών,των μαφιών που πολλαπλασιάστηκαν στην χώρα μας μετά την ανεξέλεγκτη μετανάστευση αλλοδαπών.Και εμείς ως Έλληνες μεταναστεύσαμε στα πέρατα της γής αλλά πάντοτε με αξιοπρέπεια και πολύ δουλεια!!!!Δε μπήκαμε ποτέ παράνομα απο τα βουνά ή απο την θάλασσα σε καμία χώρα.Ούτε δημιουργήσαμε σπείρες.Εχετε ακούσει ποτέ για Ελληνική μαφία????Όμως εγώ εχω ακούσει στην Ελλάδα μας για Ρουμανική,Αλβανική,Ρωσική.....ΤΟΝΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΡΙΑ!!!!Αλλά ο καθένας ας αναρωτηθεί πως ήταν η Ελλαδίτσα μας πρίν...Και βέβαια είχαμε εγκληματικότητα αλλά περιορισμένη.Τώρα τα πράγματα έχουν γίνει ανεξελεκτα πια.Και εγώ πάντως είμαι πολύ επιφυλακτική για την συναναστροφή του παιδιού μου με αλλοδαπά παιδάκια.Και όντως τα παιδιά είναι αθώες ψυχούλες.Μα σκεφτήτε την διαπεδαγώγηση τους!!!!Συγνώμη για τον χείμαρο των σκέψεων μου,αλλά δεν άντεξα με την επίθεση της κυρίας.(Εμείς εδώ στην Ελλάδα λέμε κυρία και όχι κυρά)
Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
art86 έγραψε:εμενα η μαγια μπελ μου με αποκαλεσε κυρα χωρις να με ξερει χωρις να τις εχω δωσει αυτο το δικαιωμα γιατι απλα τις ειπα οτι ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες....και αν ειχε προσεξει θα εβλεπε οτι και εγω διαφωνησα με μερικα κοριτσια αλλα δεν χαρακτηρισα καμια γιατι κανεις δεν μου δινει αυτο το δικαιωμα ουτε καν η ανωνυμια μου....ειπα οτι δεν θα απαντησω γιατι δεν εχει νοημα αλλα εξοργιζομαι οταν μου μιλαν ετσι χωρις κανεναν ουσιαστικο λογο...

Very Happy

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
zennia έγραψε:Δεν είχα σκοπό να απαντήσω στο θέμα κορίτσια αλλά μετά απο την απάντηση της maja με πνίγει το δίκαιο.Κατ αρχήν με την ΟΜΟΡΦΗ απάντηση σου αγαπητή φίλη αποδικνύεις σε όλες τις υπόλοιπες τί είδους επίπεδο έχεις και κατ επέκταση αυτό το μεταλαμπαδεύεις και στα παιδάκια σου δυστυχώς.Είμαστε προκατελειμένοι σαν λαός απέναντι στους αλλοδαπούς λόγω της εγκληματικότητας,της πορνείας,των ένοπλων ληστειών,των συμβολαίων θανάτου,των σπειρών,των συμοριών,των μαφιών που πολλαπλασιάστηκαν στην χώρα μας μετά την ανεξέλεγκτη μετανάστευση αλλοδαπών.Και εμείς ως Έλληνες μεταναστεύσαμε στα πέρατα της γής αλλά πάντοτε με αξιοπρέπεια και πολύ δουλεια!!!!Δε μπήκαμε ποτέ παράνομα απο τα βουνά ή απο την θάλασσα σε καμία χώρα.Ούτε δημιουργήσαμε σπείρες.Εχετε ακούσει ποτέ για Ελληνική μαφία????Όμως εγώ εχω ακούσει στην Ελλάδα μας για Ρουμανική,Αλβανική,Ρωσική.....ΤΟΝΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΡΙΑ!!!!Αλλά ο καθένας ας αναρωτηθεί πως ήταν η Ελλαδίτσα μας πρίν...Και βέβαια είχαμε εγκληματικότητα αλλά περιορισμένη.Τώρα τα πράγματα έχουν γίνει ανεξελεκτα πια.Και εγώ πάντως είμαι πολύ επιφυλακτική για την συναναστροφή του παιδιού μου με αλλοδαπά παιδάκια.Και όντως τα παιδιά είναι αθώες ψυχούλες.Μα σκεφτήτε την διαπεδαγώγηση τους!!!!Συγνώμη για τον χείμαρο των σκέψεων μου,αλλά δεν άντεξα με την επίθεση της κυρίας.(Εμείς εδώ στην Ελλάδα λέμε κυρία και όχι κυρά)
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Και από μένα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zennia έγραψε:Δεν είχα σκοπό να απαντήσω στο θέμα κορίτσια αλλά μετά απο την απάντηση της maja με πνίγει το δίκαιο.Κατ αρχήν με την ΟΜΟΡΦΗ απάντηση σου αγαπητή φίλη αποδικνύεις σε όλες τις υπόλοιπες τί είδους επίπεδο έχεις και κατ επέκταση αυτό το μεταλαμπαδεύεις και στα παιδάκια σου δυστυχώς.Είμαστε προκατελειμένοι σαν λαός απέναντι στους αλλοδαπούς λόγω της εγκληματικότητας,της πορνείας,των ένοπλων ληστειών,των συμβολαίων θανάτου,των σπειρών,των συμοριών,των μαφιών που πολλαπλασιάστηκαν στην χώρα μας μετά την ανεξέλεγκτη μετανάστευση αλλοδαπών.Και εμείς ως Έλληνες μεταναστεύσαμε στα πέρατα της γής αλλά πάντοτε με αξιοπρέπεια και πολύ δουλεια!!!!Δε μπήκαμε ποτέ παράνομα απο τα βουνά ή απο την θάλασσα σε καμία χώρα.Ούτε δημιουργήσαμε σπείρες.Εχετε ακούσει ποτέ για Ελληνική μαφία????Όμως εγώ εχω ακούσει στην Ελλάδα μας για Ρουμανική,Αλβανική,Ρωσική.....ΤΟΝΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΡΙΑ!!!!Αλλά ο καθένας ας αναρωτηθεί πως ήταν η Ελλαδίτσα μας πρίν...Και βέβαια είχαμε εγκληματικότητα αλλά περιορισμένη.Τώρα τα πράγματα έχουν γίνει ανεξελεκτα πια.Και εγώ πάντως είμαι πολύ επιφυλακτική για την συναναστροφή του παιδιού μου με αλλοδαπά παιδάκια.Και όντως τα παιδιά είναι αθώες ψυχούλες.Μα σκεφτήτε την διαπεδαγώγηση τους!!!!Συγνώμη για τον χείμαρο των σκέψεων μου,αλλά δεν άντεξα με την επίθεση της κυρίας.(Εμείς εδώ στην Ελλάδα λέμε κυρία και όχι κυρά)

Τώρα εγώ τι να απαντήσω;







Ά! το βρήκα!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



Respect Respect Respect

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστώ μανούλες.Νομίζω πως και η μανούλα black beauty που άνοιξε το θέμα κάπως έτσι θα σκεφτόταν και η ίδια και θα είχε τους ενδοιασμούς της.Δεν άντεξα με έπνιξε το δίκαιο!Να τονίσω όμως πως υπάρχουν και εξαιρέσεις.Ελάχιστες ίσως αλλά υπάρχουν.Το διακυνδυνεύεις όμως ως μάνα να συναναστραφεί το μωρό σου που προσπαθείς με νύχια και με δόντια να το παραδόσεις σωστό και ολοκληρωμένο άνθρωπο στην κοινωνία να σου παραστρατήσει απο κακή συναναστροφή.Ε όχι!!!!Γιατί να βάλω τα χέρια μου και να βγάλω τα μάτια μου????Δεν χρειάζεται να πώ περισσότερα η απάντηση της φίλης MAJA μας κατατόπισε απόλυτα και μας ενθάρυνε για ακόμη μια φορά τους φόβους και ενδοιασμούς μας.ΠΑΙΔΕΙΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΑΙΔΕΙΑ(οχι αυτή που διδάσκεται στις αίθουσες του σχολείου.Αυτή που η κάθε μανούλα καλλιεργεί στο παιδί της).

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
:goodidea

MAJA

MAJA
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
zennia έγραψε:Ευχαριστώ μανούλες.Νομίζω πως και η μανούλα black beauty που άνοιξε το θέμα κάπως έτσι θα σκεφτόταν και η ίδια και θα είχε τους ενδοιασμούς της.Δεν άντεξα με έπνιξε το δίκαιο!Να τονίσω όμως πως υπάρχουν και εξαιρέσεις.Ελάχιστες ίσως αλλά υπάρχουν.Το διακυνδυνεύεις όμως ως μάνα να συναναστραφεί το μωρό σου που προσπαθείς με νύχια και με δόντια να το παραδόσεις σωστό και ολοκληρωμένο άνθρωπο στην κοινωνία να σου παραστρατήσει απο κακή συναναστροφή.Ε όχι!!!!Γιατί να βάλω τα χέρια μου και να βγάλω τα μάτια μου????Δεν χρειάζεται να πώ περισσότερα η απάντηση της φίλης MAJA μας κατατόπισε απόλυτα και μας ενθάρυνε για ακόμη μια φορά τους φόβους και ενδοιασμούς μας.ΠΑΙΔΕΙΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΑΙΔΕΙΑ(οχι αυτή που διδάσκεται στις αίθουσες του σχολείου.Αυτή που η κάθε μανούλα καλλιεργεί στο παιδί της).


ΚΥΡΑ μου,με παιδεια- ζεις σε ΕΕ,ΔΕΝ ΖΕΙΣ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ,σε καθε χωρα του κοσμου υπαρχουν και θα υπαρχουν αλλοδαποι,και δεν σου φταινε αυτοι για εγκληματικότητα,πορνεία, ληστειες,κτλ αυτα υπαρχουν παντου!!!
το τι κανει ο καθε ελληνας στο εξωτερικο δεν το ξερεις εσυ,
εγω ειχα την ευκαιρια και γνωρισα ελληνκη να μην πω τι(στην γερμανια) Razz γιαυτο μην μιλας,τραβιομουνα 10 χρονια στα δικαστιρια για κατι ΕΛΛΗΝΟΠΟΥΛΑΚΙΑ,που με κατακλεψανε εξω απο το σπιτι μου!!!!!και το επιπεδο μου ας το,δεν θα το φτασεις εσυ ποτε!!!γυρισα ολο το κοσμο εσυ μαλλον την μιτη σου εξω απο χωριο σου δεν εβγαλες!!!!

NantiaN

NantiaN
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
black beauty έγραψε:αυτους τους αποκαλουμε οπως λες βορειοηπειρωτες και συνηθως εχουν πολυ καλυτερους τροπους απο τους υπολοιπους αλβανους!
Δεν ξερω που στν Αθηνα μενετε εσεις οι υπολοιπες ομως εδω που μενω εγω μπορω να σας πω πολυ πιο ευκολα.. Μεγαλωσα στα Κ.Πατησια πηγα σχολειο στα διδακτηρια Νομικου η αλλιως 8ο γυμασιο και λυκειο στα ΤΕΕ Γαλατσιου οσοι ξερετε απ αυτες τις περιοχες καταλαβαινετε!!Στην ταξη μου η καλυτερη μαθητρια ΑΛΛΟΔΑΠΗ και το αξιζε το αξιζε γτ δεν ειχε γονεις να της πληρωνουν φροντηστιρια μονο δυο ματια που ειχε βγαλει στο διαβασμα!!Οι αλλοδαποι δουλεψαν σε δουλειες που οι Ελληνες δεν εριξαν την μυτη τους να δουλεψουν κοιμοντουσαν σε σπιτια πιο μικρα απ την κρεββατοκαμαρα που ειχα εγω (το γνωριζω εκ πειρας) γιανα μπορεσουν να συντηρισουν την οικογενια τους..και μαλιστα ημανα ενος πολυ καλου μου φιλου καθηγητρια μαθηματικων στην χωρα της κ ο πατερας του πολιτικος μηχανικος!!!καλη τους ωρα πηγανε παλι πισω στην Αλβανια πλεον... Ομως οχιδιακρισεις στα παιδια οχι ειναι μικροβιο..... και κατι που ξεχασα ΟΧΙ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΕΣ ειναι κακοωβουλη στον πιο μεγαλο τους βαθμο......

https://facebook.com/nantia.naturally

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MAJA έγραψε:
zennia έγραψε:Ευχαριστώ μανούλες.Νομίζω πως και η μανούλα black beauty που άνοιξε το θέμα κάπως έτσι θα σκεφτόταν και η ίδια και θα είχε τους ενδοιασμούς της.Δεν άντεξα με έπνιξε το δίκαιο!Να τονίσω όμως πως υπάρχουν και εξαιρέσεις.Ελάχιστες ίσως αλλά υπάρχουν.Το διακυνδυνεύεις όμως ως μάνα να συναναστραφεί το μωρό σου που προσπαθείς με νύχια και με δόντια να το παραδόσεις σωστό και ολοκληρωμένο άνθρωπο στην κοινωνία να σου παραστρατήσει απο κακή συναναστροφή.Ε όχι!!!!Γιατί να βάλω τα χέρια μου και να βγάλω τα μάτια μου????Δεν χρειάζεται να πώ περισσότερα η απάντηση της φίλης MAJA μας κατατόπισε απόλυτα και μας ενθάρυνε για ακόμη μια φορά τους φόβους και ενδοιασμούς μας.ΠΑΙΔΕΙΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΑΙΔΕΙΑ(οχι αυτή που διδάσκεται στις αίθουσες του σχολείου.Αυτή που η κάθε μανούλα καλλιεργεί στο παιδί της).


ΚΥΡΑ μου,με παιδεια- ζεις σε ΕΕ,ΔΕΝ ΖΕΙΣ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ,σε καθε χωρα του κοσμου υπαρχουν και θα υπαρχουν αλλοδαποι,και δεν σου φταινε αυτοι για εγκληματικότητα,πορνεία, ληστειες,κτλ αυτα υπαρχουν παντου!!!
το τι κανει ο καθε ελληνας στο εξωτερικο δεν το ξερεις εσυ,
εγω ειχα την ευκαιρια και γνωρισα ελληνκη να μην πω τι(στην γερμανια) Razz γιαυτο μην μιλας,τραβιομουνα 10 χρονια στα δικαστιρια για κατι ΕΛΛΗΝΟΠΟΥΛΑΚΙΑ,που με κατακλεψανε εξω απο το σπιτι μου!!!!!και το επιπεδο μου ας το,δεν θα το φτασεις εσυ ποτε!!!γυρισα ολο το κοσμο εσυ μαλλον την μιτη σου εξω απο χωριο σου δεν εβγαλες!!!!
ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΑΘΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ ΚΑΛΗ ΜΟΥ.Απλά για το τέλος της συζήτησης κάθε Ελληνίδα μανούλα κρίνει το καλό των παιδιών της.Αλήθεια αφού στην Γερμανία είχες τέτοια προβλήματα με Ελληνόπουλα γιατί ήρθες στην Ελλάδα να εγκατασταθείς.Ευλογο το ερώτημα!!!Οσο για το θέμα του χωρίου σε πληροφορώ οτι είμαι Θεσσαλονικιά.Ισως εσείς έχετε στην χώρα σας ΤΟΣΟ μεγάλα χωριά.Ποιός ξέρει????

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γιατι ρε κοριτσια εγω δηλαδη που ζω σε χωριο τι παει να πει...οτι ειμαι χαμηλοτερου επιπεδου...?το επιπεδο απο αλλου φαινεται...απο τον τροπο μου μιλασ σε ανθρωπους ας πουμε...απο το να δεχεσαι μια γνωμη διαφορετικη απο την δικη σου ας πουμε...εγω ας πουμε δεν θα μιλουσα ποτε οπως η μαγια-και δεν την αποκαλω κυρα οπως εκανε αυτη εμενα-επιδη καποιος εχει διαφορετικη γνωμη απο μενα....η μαγια θα μου απαντησει και εδεχομενως θα με βρισει αλλα εγω δεν θα απαντησω....ΑΥΤΑ

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
art86 έγραψε:γιατι ρε κοριτσια εγω δηλαδη που ζω σε χωριο τι παει να πει...οτι ειμαι χαμηλοτερου επιπεδου...?το επιπεδο απο αλλου φαινεται...απο τον τροπο μου μιλασ σε ανθρωπους ας πουμε...απο το να δεχεσαι μια γνωμη διαφορετικη απο την δικη σου ας πουμε...εγω ας πουμε δεν θα μιλουσα ποτε οπως η μαγια-και δεν την αποκαλω κυρα οπως εκανε αυτη εμενα-επιδη καποιος εχει διαφορετικη γνωμη απο μενα....η μαγια θα μου απαντησει και εδεχομενως θα με βρισει αλλα εγω δεν θα απαντησω....ΑΥΤΑ
Respect Respect Respect Respect kοπέλα μου με βρίσκει απόλυτα σύμφωνη!!!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτό που δεν πρέπει να ξεχνάμε είναι ότι ο κάθε άνθρωπος, ανεξάρτητα από την παιδεία που έλαβε και από τον πολιτισμό στον οποίο ανατράφηκε, έχει μέσα του την ίδια φλόγα της ανθρώπινης φύσης που έχουμε κι εμείς: Έχει δηλαδή την ικανότητα να αγαπά, να δημιουργεί, να ζει σε κοινωνία, να σκέπτεται, να χαίρεται, να θαυμάζει. Ίσως σε κάποια εξωτερικά ιδιώματα ή σε κάποιες συνήθειες να διαφέρει από εμάς, αλλά αυτό θα έπρεπε να ξυπνούσε το ενδιαφέρον μας μάλλον - πώς να γνωριστούμε καλύτερα - παρά το φόβο, την κατάκριση, την περιφρόνηση.
Η καλύτερη ισορροπία όταν είμαστε αντιμέτωποι με ανθρώπους από άλλες φυλές, είναι να διατηρούμε μια υγιή στάση φιλοξενίας, όπου αποδεχόμαστε τον άλλο γι' αυτό που είναι, ενώ ταυτόχρονα σεβόμαστε και τον εαυτό μας γι' αυτό που είναι και γι' αυτό που έχει. Αν προσέξουμε στον άλλο άνθρωπο, στην άλλη φυλή, κάποια ελαττώματα, ας θυμηθούμε ότι έχουμε και εμείς, αν όχι τα ίδια, τουλάχιστον άλλα εξ'ίσου σοβαρά ελαττώματα. Αν αντιληφθούμε κάποια προτερήματα, ας μην αφήσουμε τον εαυτό μας να τα διαστρεβλώσει με σκέψεις του τύπου "Μπορεί αυτοί να είναι ευγενικοί αλλά είναι κατά βάθος ψυχροί, ενώ εμείς που όλοι μέρα βριζόμαστε κατά βάθος έχουμε καλή καρδιά". Δηλαδή, αν προσπαθούσαμε λίγο περισσότερο, αν είχαμε την διάθεση να μάθουμε, δε θα μπορούσαμε εμείς να γίνουμε και ευγενικοί και να έχουμε καλή καρδιά; Ο πραγματικά μεγάλος άνθρωπος, ο πραγματικά μεγάλος λαός, είναι αυτός που ξέρει να μαθαίνει από τα προτερήματα των άλλων ενώ ταυτόχρονα διατηρεί αλώβητη τη δική του ταυτότητα.


Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις