Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
499 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 499 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 29 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 41]

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:
litsakos έγραψε:

Καλημερα κοριτσια!
Αυριο εχει γεννεθλια το μικρακι μου, κλεινει τα 2 Very Happy


σημερα σε σκεφτομουν....οτι μια απο αυτες τις μερες εχει γενεθλια η μικρη σου!!!!!


Nαι ηρθε η σειρα μας Αθηνα Smile
Δεν ειχαμε διαθεση για τπτ λογω των γεγονοτων...αλλα σκεφτηκα οτι θα χαρει η μικρη πολυ με ενα παρτακι, περιμενει πως κ πως την τουρτα Μινι! Αν κ λογω τελευταιας στιγμης δεν βρηκα αυτο που ηθελα (που να προλαβει ο αλλος να φτιαξει ζαχαροπαστες κ σχεδια σε μια μερα Razz ) αλλα βρηκα μια ωραια τουρτιτσα για αυριο,θα ρθουν κ πολυ λιγοι φιλοι,δεν εχω διαθεση για πολλα πολλα, μονο στενους φιλους θελω. Και ρε γμτ εψαχνα τοσο καιρο για το παρτυ της να το οργανωσω κτλ αλλα ετσι οπως ειναι η κατασταση γενικα δεν ξερω,δεν μου βγαινει τπτ. Το παιδακι δεν φταιει ομως να μην χαρει σωστα? Rolling Eyes



natali-maria έγραψε:[b]Καλημέρα κοπέλες!!Τι κάνετε Very Happy Very Happy ?Περαστικά στις αρρωστούλες!!!Εγω σήμερα είμαι κάαααααααπως καλύτερα!!!!Λιτσάκο να την χαίρεσαι την μικρούλα σου και χρόνια της πολλά για αύριο!!Είμαι η πρώτη που σας είπε χρόνια πολλά Very Happy Very Happy !!! Ε!Τι σόι πρωταγωνίστρια είμαι άλλωστε Razz Razz Razz Razz Razz ?Εγω πήρα τα comtrex και όντως φέρνουν υπνηλία,τα παναντόλ δεν μου κάνουν τίποτα!!Ετσι χθες πήγα στον γιατρό και μου έδωσε αντιβίωση και ντεξαρίνα σπρέυ για την μύτη Crying or Very sad Crying or Very sad !!!

Ναταλι σε ευχαριστω! Smile Περαστικα!Καλα ποσο καιρο παιδευεσαι με την ιωση ρε συ?

trilly έγραψε:καλημερα κι απο μενα.

περαστικα σε ολες τις αρρωστουλες!

ειδε μηπως καμια σας εχτες την εκπομπη της Φλεσσα? ειχε μια καθηγητρια διδακτικης στο παν. ιωαννινων η οποια ανελυε τα κλασικα παραμυθια. ειχε πολυ ενδιαφερον αλλα αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν το εξης. ειπε οτι καλο ειναι τα παραμυθια να τα αφηγουμαστε χωρις να τα κραταμε στο χερι, χωρις να αιτιολογησει το γιατι. μαλλον για να μην βλεπουν τις εικονες και να τα φανταζονται μονα τους. και το αλλο που ειπε ηταν οτι μετα το παραμυθι καλο ειναι να μην κανουμε ηθικοδιδακτικη αλλα να το ρωταμε εμις τι καταλαβε και τετοια.

πολυ ενδιαφερον. εσεις ετσι κανετε με τα παραμυθια?

Δεν το χα ξανακουσει αυτο, ενδιαφερουσα πρεπει να ηταν η εκπομπη. Ξερω οτι οταν τους διαβαζουμε παραμυθακια καλο ειναι να ακολουθουμε με το δαχτυλο τις λεξεις,τα βοηθαει λεει επειτα στην ανγνωση. Αποτυπωνουν λεξεις. Ο μεγαλος οταν κανει οτι διαβαζει βαζει κι αυτος το δαχτυλο στις γραμμες.Τα χει μαθει απ εξω, και η μικρουλα Smile
Καποιες φορες παιζουμε κ ρολους, τελευταια πολυ συχνα.

Αλλα κατι που σκεφτομουν ειναι οτι καποια παραμυθια παραειναι ...βιαια να το πω?Δεν βρισκω την σωστη λεξη. Πχ ο κυνηγος σκοτωσε τον λυκο, ο μπαμπας του Χανσελ κ της Γκρετελ τα εγκατελειψε στο δασος, η Χιονατη το ιδιο...οι περισσοτερες μαμαδες πεθαναν κ εχουν κακιες μητριες.Τι στο καλο?! Τα αλλαζω αυτα τα παραμυθια,λεω αλλα δικα μου στα επιμαχα σημεια. Razz

Θυμασαι το ονομα της καθηγητριας?Να το ψαξω στο youtube, θα την εχει την εκπομπη.

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αθηνα εγω εχτες επαθα πλακα διοτι διαπιστωσα οτι δεν τα θυμαμαι καλα τα παραμυθια! εδειχνε αποσπασματα και ελεγα καθε φορα....ρε ετσι ξεκιναει η χιονατη??? η ραπουνζελ τον ειχε κοροιδεψει τον πριγκηπα?? και τεποια. πρεπει να τα ξαναδιαβασω!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κανονικα τωρα θα επρεπε να εχω βγει για δουλειες, να κανω κ το σπιτι για αυριο...αλλα εφτιαξα 2ο καφε Razz Εχουν παει μικρα +μπαμπας στο εξοχικο βολτα και ειμαι μονη,που θα το ξαναβρω αυτο? Laughing

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λιτσα η καθ. λεγεται σμαραγδα μανταδακη-παπαδοπουλου. καπως ετσι. ηταν πολυ ωραια εκπομπη.

σ'αυτο που αναφερθηκες για την σκληροτητα που εχουν τα παραμυθια, ειπε οτι πρεπει τα παιδια να ερθουν σε επαφη με την πραγματικοτητα. κι οταν η φλεσσα αναφερθηκε στο ελεεινο-κατα την γνωμη μου-κοριτσακι με τα σπιρτα, η καθ. ειπε οτι θα μποροιυσαμε να το αλλαξουμε το τελος και να πουμε οτι κοιμηθηκε βαρια.

αναφερθηκε και σε ενα αλλο βιβλιο του gianni rodari η γραμματικη της φαντασιας.

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
trilly έγραψε: κι οταν η φλεσσα αναφερθηκε στο ελεεινο-κατα την γνωμη μου-κοριτσακι με τα σπιρτα, η καθ. ειπε οτι θα μποροιυσαμε να το αλλαξουμε το τελος και να πουμε οτι κοιμηθηκε βαρια.

αναφερθηκε και σε ενα αλλο βιβλιο του gianni rodari η γραμματικη της φαντασιας.

Λοιπόν αυτό το παραμύθι μου δημιούργησε κι εμένα ψυχολογικά Rolling Eyes Το είχα σε εκδοχή που στο τέλος το κοριτσάκι το υιοθετεί μια οικογένεια κ ζουν αυτοί καλά κ εμείς καλύτερα.

Κ ξαφνικά το κάνουμε μια μέρα στο σχολείο κ η δασκάλα-νηπιαγωγός δεν πολυθυμάμαι ποια ήταν, λέει ότι πέθανε κ δεν υιοθετήθηκε!!Μια βδομάδα έκλαιγα απαρηγόρητη!!

Βέβαια τώρα πια κάθε φορά που θυμάμαι το παραμύθι, μου έρχεται στο μυαλό το χαρούμενο φινάλε. Τι παιχνίδια παίζει το μυαλό, ε?

Όσο για τη Γραμματική της Φαντασίας είναι όντως εξαιρετική.

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ!είχα κάποια βιβλία του rodari όταν ήμουν μικρή και τα θυμάμαι ως πολύ ωραία...

Λιτσάκος αυτό που λες για την βία το έχω σκεφτεί κι εγώ και απλά δεν της έχω πει μέχρι τώρα κανένα από τα γνωστά (πλην της ωραίας κοιμωμένης που μας το έφεραν δώρο και δεν γινόταν να μην το διαβάσουμε).βέβαια, απ´ ότι έχω καταλάβει η γιαγιά της τής έχει πει κ την κοκκινοσκουφίτσα αλλά δεν θέλω να γίνω περίεργη και σε αυτό οπότε το αφήνω να περάσει... Κι εμένα είναι 2.

Trilliy, όντως ενδιαφέρουσα πρέπει να ήταν η εκπομπή!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:Κανονικα τωρα θα επρεπε να εχω βγει για δουλειες, να κανω κ το σπιτι για αυριο...αλλα εφτιαξα 2ο καφε Razz Εχουν παει μικρα +μπαμπας στο εξοχικο βολτα και ειμαι μονη,που θα το ξαναβρω αυτο? Laughing

ΛΙΤΣΑΚΟ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΕΝΙΑ ΣΟΥ , Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
trilly ευχαριστω,θα την ψαξω την εκπομπη.Κ θα κοιταξω για το βιβλιο που προτεινεις.

supermom δεν εχουμε παρει κανενα απο τα κλασσικα για αυτο το λογο,αλλα η γιαγια τους εχει φερει και τους διαβαζε και επειδη δεν θελω να παρεμβω σε αυτο (δεν θελω να παρεμβω,δεν το βρισκω θετικο) για αυτο τους τα λεω με αλλαγμενο τελος.Αλλα αυτο το "σκοτωνω" τους εχει μεινει!Ο μεγαλος αν του κανω παρατηρηση η φωναξω "θα σε σκοτωσω μαμα", ακομα κ η μικρη αν νευριασει με τον αδερφο της παει απο πανω του "κοτωνω Γιαννη!"...οκ,δεν κατανοουν την σημασια της λεξης αλλα ποσο βιαιο ακουγεται,δεν ταιριαζει σε παιδικα χειλη!

Παω κοριτσια,δεν θα κανω τπτ αν κατσω κι αλλο εδω. Laughing
Trilly δεν ανοιγεις ενα θεμα με τα παραμυθια?Εχει ζουμι η υποθεση!

Βιβη ευχαριστωωωω!  Τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη? #25!! - Σελίδα 17 9664

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:

καλημερα τατιανα , καλημερα σε ολες !! και εγω θα ηθελα να παω για κανα ψωνιο αλλα δεν εχω που να αφησω τις μικρες !! αν δεις κανα ωραιο κοματι παρε και για μενα αλλα σε μεγαααααλο νουμερο !!

Κατι θα κανω μανιτσα μου για σενα....


litsakos έγραψε:

Τατιανα δεν εχεις φιλους πανω? Ειναι δυσκολα χωρις φιλους Sad


Καλημερα κοριτσια!
Αυριο εχει γεννεθλια το μικρακι μου, κλεινει τα 2 Very Happy

Ναι αστα Λιτσα...

Να χαιρεσαι την κουκλιτσα σου αυριο...

Ποτε αρχιζεις να λες παραμυθια?

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:Καλημερα κι απο μενα...Αβασταχτη η ολη φαση του να μην εχεις μια φιλη να βγεις για ενα καφεδακι..Οι δυο κολλητες μου ειναι κατω στην Αθηνα..Θα παω για ψωνακια...Μπας και..

σαν δε ντρεπεσαι.....παλιοκοριτσο!!

καλησπερα σε ολες!!! ωραια μερα σημερα Cool . ειμαστε καλα??

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:
δεν ειναι ευκολα , ειναι πολυ αποτομα ! δεν το καταλαβαινεις οσο εισαι εγκυος και λες α τι ωραια θα ειμαστε μετα οι τρεις μας και τελικα μετα την γεννα καταλαβαινεις οτι εισαι μονη σου με ενα μωρο ! η ζωη του μπαμπα δεν αλαζει ουσιαστικα , εργαζεται οπως εργαζοταν κοιμαται οπως κοιμοταν και βλεπει την αγαπημενη του ομαδα στην τηλεοραση οπως την εβλεπε ! ενω η ζωη της μαμας ανατρεπεται ! πρεπει να πλενει εξτρα ρουχαλακια απο οσα επλενε , να τρωει οταν θα μπορει και οταν δεν θα κλαιει το μωρο να κανει μπανιο οταν θα προλαβει και αυτο στα γρηγορα και κοιμαται λιγοτερο απ οσο κοιμοταν και με διακοπες !! ενα μωρο επιφερει πολλες αλαγες !


Ρε κορίτσια, συμβαίνει ακόμα αυτό;; Δηλαδή δεν μπορεί ο μπαμπάς να κρατήσει δύο ώρες το μωρό να φάει η μαμά σαν άνθρωπος και να κάνει ένα μπάνιο; Λέω εγώ τώρα... Ή εγώ τα έχω πολύ παραμυθένια στο μυαλό μου;

litsakos έγραψε:


Καλημερα κοριτσια!
Αυριο εχει γεννεθλια το μικρακι μου, κλεινει τα 2 Very Happy


Να τη χαίρεσαι Λιτσάκι τη μπουμπού!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λιτσακι το μικρουλι δεν φταιει πουθενα!!!καντε το παρτακι σας και να περασετε ομορφα με τους φιλους σας!!!!!
οντως τα κλασσικα παραμυθια πολυ κακια μαγισσα και σκοτωμος υπαρχει.....
και εγω προσπαθω να τους το αλλαξω.....αλλα ευτυχως εχουν κολλησει τωρα με κατι Χριστουγεννιατικα παραμυθια οποτε οκ!!!!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
CHRISLA2216 έγραψε:
tatijana έγραψε:Καλημερα κι απο μενα...Αβασταχτη η ολη φαση του να μην εχεις μια φιλη να βγεις για ενα καφεδακι..Οι δυο κολλητες μου ειναι κατω στην Αθηνα..Θα παω για ψωνακια...Μπας και..

σαν δε ντρεπεσαι.....παλιοκοριτσο!!

καλησπερα σε ολες!!! ωραια μερα σημερα Cool . ειμαστε καλα??

Χριστινακι μου σορυ γλυκεια μου εχεις απολυτο δικιο,σε ξεχασα...Ποσο μαλακας ειμαι?Ποσο?


elena25 έγραψε:

Ρε κορίτσια, συμβαίνει ακόμα αυτό;; Δηλαδή δεν μπορεί ο μπαμπάς να κρατήσει δύο ώρες το μωρό να φάει η μαμά σαν άνθρωπος και να κάνει ένα μπάνιο; Λέω εγώ τώρα... Ή εγώ τα έχω πολύ παραμυθένια στο μυαλό μου;


Αναλογα....Κι εγω πιστευα οτι θα εχω σουπερ βοηθεια αλλα τιποτε απο ολα αυτα δεν ειχα..Μια φορα μονο τον πηρε βολτα για να κοιμηθω λιγο...Και αλλες δυο φορες τους ειχα αφησει μονους κ ετυχε να χεστει το αμοιρο και εκεινος ξερναγε και μου ειπε οτι δεν μπορει να το ξανακανει...Και τις νυχτες δε μπορουσε να σηκωθει να με βοηθησει στο ταισμα...Ολη μερα ελειπε στην δουλεια...Οποτε καταλαβαινεις..Εμενα αυτο ηταν το σκηνικο.Σε αλλες κοπελες ειναι διαφορετικο.

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας κοριτσια!!!!!!!

Λιτσακι να χαιρεσαι την ομορφια σου! γερη και ευτυχισμενη να ειναι παντα...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


εχτες βγηκα βολτα και με πηγανε εδω



εσεις τι κανετε????

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elena25 έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:
δεν ειναι ευκολα , ειναι πολυ αποτομα ! δεν το καταλαβαινεις οσο εισαι εγκυος και λες α τι ωραια θα ειμαστε μετα οι τρεις μας και τελικα μετα την γεννα καταλαβαινεις οτι εισαι μονη σου με ενα μωρο ! η ζωη του μπαμπα δεν αλαζει ουσιαστικα , εργαζεται οπως εργαζοταν κοιμαται οπως κοιμοταν και βλεπει την αγαπημενη του ομαδα στην τηλεοραση οπως την εβλεπε ! ενω η ζωη της μαμας ανατρεπεται ! πρεπει να πλενει εξτρα ρουχαλακια απο οσα επλενε , να τρωει οταν θα μπορει και οταν δεν θα κλαιει το μωρο να κανει μπανιο οταν θα προλαβει και αυτο στα γρηγορα και κοιμαται λιγοτερο απ οσο κοιμοταν και με διακοπες !! ενα μωρο επιφερει πολλες αλαγες !


Ρε κορίτσια, συμβαίνει ακόμα αυτό;; Δηλαδή δεν μπορεί ο μπαμπάς να κρατήσει δύο ώρες το μωρό να φάει η μαμά σαν άνθρωπος και να κάνει ένα μπάνιο; Λέω εγώ τώρα... Ή εγώ τα έχω πολύ παραμυθένια στο μυαλό μου;


δεν τα εχεις παραμυθενια ακριβως....αλλα ειναι δυσκολο!!!!εγω ακομα και τωρα που τα κοριτσια ειναι λιγο μεγαλυτερες πρεπει να περιμενω τον Μητσο να γυρισει απο τη δουλεια για να κανει μπανιο....αυτο ομως ειναι δυσκολο....λειπει ολη τη νυχτα και δεν εχει ωραριο οποτε εχει και αυτος την κουραση του!!!!!
το καιρο που ειχαμε το μαγαζι τα ωραρια μας ηταν λιγο κυριλε οποτε βοηθουσε σε ολα.....τωρα θα περιοριστει στο να παιξει μαζι τους....δεν εχει την υπομονη να τις κοιμησει ας πουμε!!!!

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σιγουρα δεν ειναι παραμυθενια τα πραγματα μετα τον ερχομο ενος παιδιου. ειναι πιο δυσκολα αλλα οχι απαραιτητα και πιο ασχημα. παντως εκει φαινεται κατα ποσο ο αντρας αγαπαει και ποναει την γυναικα του.

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συμβαινει και πολυ μαλιστα !! ερχεται ο αντρας απο την δουλεια και σου λεει ειμαι πτωμα δεν μπορω - ολη μερα δουλευα - εσυ εισαι στο σπιτι και καθεσαι κλπκλπ !! ξαναλεω βεβαια πως ειναι στον ανθρωπο και στην σχεση αναμεσα στο ζευγαρι !!

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:


δεν τα εχεις παραμυθενια ακριβως....αλλα ειναι δυσκολο!!!!εγω ακομα και τωρα που τα κοριτσια ειναι λιγο μεγαλυτερες πρεπει να περιμενω τον Μητσο να γυρισει απο τη δουλεια για να κανει μπανιο....αυτο ομως ειναι δυσκολο....λειπει ολη τη νυχτα και δεν εχει ωραριο οποτε εχει και αυτος την κουραση του!!!!!
το καιρο που ειχαμε το μαγαζι τα ωραρια μας ηταν λιγο κυριλε οποτε βοηθουσε σε ολα.....τωρα θα περιοριστει στο να παιξει μαζι τους....δεν εχει την υπομονη να τις κοιμησει ας πουμε!!!!


Καταλαβαίνω πως ένα μωρό εξαρτάται απόλυτα από τη μαμά του. Στην ουσία εκείνη είναι που ασχολείται περισσότερο. Τα κάνει όλα. Αλλά δεν νομίζω πως οι σημερινοί άντρες είναι και παντελώς αδιάφοροι όπως ήταν κάποτε. Για παράδειγμα εμένα ο Τάσος (Δόξα Τω Θεώ) στα 7 χρόνια που είμαστε μαζί με βοηθάει απίστευτα πολύ σε όλα. Φαντάζομαι πως με το παιδί του θα είναι το ίδιο. Ελπίζω δηλαδή να συμβεί αυτό. Απλά πραγματικά ενοχλούμαι όταν βλέπω άντρες να μη σηκώνουν το δαχτυλάκι τους και η γυναίκα να τα κάνει όλα μόνη της.

Βλέπω ζευγάρια που βοηθάει πάρα πολύ ο ένας τον άλλο και τα χαίρομαι. Υπάρχουν δηλαδή αυτά τα ζευγάρια, δεν είναι στη φαντασία μου. Καταλαβαίνω πως δεν γίνεται να δουλεύει ο άντρας μου όλη μέρα και να γυρνάει κουρασμένος και εγώ να του αφήνω το μωρό να το αναλάβει εκείνος. Άνθρωπος είναι και αυτός και θέλει να ξεκουραστεί. Αλλά μια μικρή βοήθεια θα μπορεί να την προσφέρει φαντάζομαι.

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
trilly έγραψε:σιγουρα δεν ειναι παραμυθενια τα πραγματα μετα τον ερχομο ενος παιδιου. ειναι πιο δυσκολα αλλα οχι απαραιτητα και πιο ασχημα. παντως εκει φαινεται κατα ποσο ο αντρας αγαπαει και ποναει την γυναικα του.

ασχημα δεν ειναι σιγουρα....δυσκολα ναι!!!!
εκει που ειστε δυο ερχεται ακομα ενα πλασματακι που εχει αναγκη της φροντιδας σου.....οποτε μεχρι να βρουν ολοι μια σειρα ειναι δυσκολο!!!!

valerakievelinaki έγραψε:συμβαινει και πολυ μαλιστα !! ερχεται ο αντρας απο την δουλεια και σου λεει ειμαι πτωμα δεν μπορω - ολη μερα δουλευα - εσυ εισαι στο σπιτι και καθεσαι κλπκλπ !! ξαναλεω βεβαια πως ειναι στον ανθρωπο και στην σχεση αναμεσα στο ζευγαρι !!


παντως οι περισσοτεροι αντρες την ιδια εντυπωση εχουν....καθεσαι σπιτι αραχτη και ολα γινονται με μαγικο τροπο!!!!χαχαχα!!!!παντως ο δικος μου που εκατσε με τις μικρες απο βρεφη σπιτι εχει αντιθετη αποψη....καταλαβαινει ποσο δυσκολο ειναι.....!!!!!

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evvi έγραψε:τσουπριτσες να σας ρωτηξω κατι??
εχω κατι παιχνιδακια - αρκουδακια του μικρου που κανουν μουσικη αλλα δεν αλλαζουν οι μπαταριες ειναι ραμμενα τι γινετε σ αυτη τι περιπτωση? αχρηστα?

ρωτησα και χτες μηπως γνωριζει κανεις??

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι ο Νικολας με βοηθαγε απιστευτα οσο ειμασταν μονοι και οσο ημουν εγκυος.Οταν ηρθε το παιδι ολα αλλαξανε.Οχι οτι δεν το προσπαθησε.Αλλα δεν μπορουσε με τιποτα.
Ο αδερφος μου κανει 2 δουλειες.Πολεμικο Ναυτικο κ φυλαει εναν επιχειρηματια...Κι ομως απο την πρωτη στιγμη εκανε οτι κανει κ η γυναικα του.Εκεινος δεν ειναι κουρασμενος?Και στο ΠΝ ειναι εκπαιδευτης σκυλων σε εκρηκτικα,οχι να κοιταει τα αστρα.

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εμενα στον κοσμο του ειναι πρεπει να του δινεις σαφης οδηγιες για να κανει κατι. πχ αλλαξε το μωρο(εννοειτε ντυστο μετα μην το αφηνεις με το φορμακι πετα την πανα και γενικως οτι δημιουργησες εκει γυρω) δυσκολο??
ασε που ακομη δεν εχει καταλαβει πως τα μωρα καποια στιγμη πρεπει να κλαινε

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evvi έγραψε:
evvi έγραψε:τσουπριτσες να σας ρωτηξω κατι??
εχω κατι παιχνιδακια - αρκουδακια του μικρου που κανουν μουσικη αλλα δεν αλλαζουν οι μπαταριες ειναι ραμμενα τι γινετε σ αυτη τι περιπτωση? αχρηστα?

ρωτησα και χτες μηπως γνωριζει κανεις??


να σου πω.....ειχαμε ενα gummybear.....εντοπισα τον μηχανισμο...τον ξηλωσα εβαλα νεα μπαταρια και ξαναεραψα...ολα οκ!!!!!!!

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[b]Καλησπέρα κοπέλες!!Τι κάνετε?Εγω είμαι καλύτερα!!!

Λιτσάκο ευχαριστώ!Ασε εχω πολύ καιρό!Το πάλεψ μόνη μου την περασμένη φορά με βίξ,τσάι,σούπες παναντόλ κτλ και συνήλθα,είχα μόνο βήχα!Καπνίζω κιολας και είπα οκ ειναι απο το τσιγάρο!!Ξανα κύλησα ομως και χθες πήγα στον γιατρό και μου έδωσε αντιβίωση,ήμουν πιο χάλια απο την περασμένη φορά!!Ευτυχώς είμαι καλύτερα!!Να περάσετε τέλεια στο πάρτυ σας  Τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη? #25!! - Σελίδα 17 130627  Τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη? #25!! - Σελίδα 17 130627  Τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη? #25!! - Σελίδα 17 130627  Τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη? #25!! - Σελίδα 17 130627 !!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:
evvi έγραψε:
evvi έγραψε:τσουπριτσες να σας ρωτηξω κατι??
εχω κατι παιχνιδακια - αρκουδακια του μικρου που κανουν μουσικη αλλα δεν αλλαζουν οι μπαταριες ειναι ραμμενα τι γινετε σ αυτη τι περιπτωση? αχρηστα?

ρωτησα και χτες μηπως γνωριζει κανεις??


να σου πω.....ειχαμε ενα gummybear.....εντοπισα τον μηχανισμο...τον ξηλωσα εβαλα νεα μπαταρια και ξαναεραψα...ολα οκ!!!!!!!

αληθεια και εμεις τον εχουμε και λεμε ενταξει τσαμπα τα λεφτα δωσαμε.μα πως τα κανουν ετσι.που περιπου ειναι ο μηχανισμος?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 29 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις