Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
82 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 82 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 6]

126Ψηφοφορία ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Τρι Φεβ 28, 2012 12:25 pm

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ γω το πιστευω αυτο giorgina αλλα ποια στα αληθεια μπορει να δωσει μια τετοια απαντηση Crying or Very sad ?δυσκολο οταν μιλαμε υποθετικα..ο θεος να δινει δυναμη σε γονεις που αντιμετωπιζουν μια τετοια κατασταση..

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
thinkpink! έγραψε:Μετά από όλα αυτά που διαβάζω το μόνο που έχω να πω είναι ότι κάποιες έχουν επίπεδο και παιδεία 0.Και συνήθως τα παιδιά αυτών των ανθρώπων είναι που κοροϊδεύουν και περιθωριοποιούν τα παιδιά με ειδικές ανάγκες...Κρίμα...Κρίμα που ο Θεός δεν τους δίνει ένα ιδιαίτερο παιδί για να γίνουν καλύτεροι άνθρωποι.Εγώ αισθάνομαι περήφανη και πολύ περισσότερο ευλογημένη με αυτό το παιδί γιατί με έκανε καλύτερο άνθρωπο και έχω δει τον κόσμο διαφορετικά.Της προσφέρω τα πάντα εφόσον υπάρχει η οικονομική δυνατότητα και προσπαθώ να είναι χαρούμενη.Ποιος σου λέει ότι έχοντας ένα υγιέστατο παιδί δε μπορείς να το χάσεις ανά πάσα στιγμή ή να παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα υγείας;τότε κάνεις άλλο ή όχι;ο κόσμος δεν είναι ειδυλλιακά πλασμένος δυστυχώς!!!

Κατά την ταπεινή μου γνώμη, γιατί η γνώμη μου είναι τόσο λίγη όταν κάποιος το περνάει αυτό, συμφωνώ μαζί σου. Τα παιδιά με ιδιαιτερότητες είναι πολύ διαφορετικά αλλά και τόσο ίδια με όλους μας.
Πάντα θα υπαρχουν κομπλεξικοί άνθρωποι, άνθρωποι που δεν σκέφτονται όταν θίγουν ευαίσθητα θέματα μόνο και μόνο για να καλύψουν το υπερμεγέθες εγώ τους, αλλά πάντα θα υπάρχουν μανούλες που θα κάνουν το καλύτερο που μπορούν για τα παιδάκια τους αγαπώντας τα & φροντίζοντάς τα & γιαυτό κάποια στιγμή ο κόσμος μας θα γίνει καλύτερος.
Πρέπει να γίνει καλύτερος και να σταματήσουν πιά, να κοιτάνε έτσι, να μιλάνε έτσι, να αντιδρούν έτσι κάποιοι "άνθρωποι".
Και όταν θα γίνει επιτέλους καλύτερος και θα καταλάβουμε όλοι πόσο λίγοι είμαστε και πως τίποτα δεν είναι δεδομένο σχετικά με την υγεία μας και την υγεία όσων αγαπάμε, τότε ίσως -ίσως λέω, να αισθανθούν ασφάλεια και τα ιδιαίτερα παιδιά μας.

Εγώ είμαι απο τους ανθρώπους που κανένας δικός μου δεν έχει κάποια ιδιαίτερη ανάγκη, όμως υπάρχουν συνάνθρωποί μας, που καθημερινά συναναστρέφονται με τέτοιους ανθρώπους.

Μόνο σαν φόρο τιμής θα έπρεπε τουλάχιστον να ζητηθεί μια συγγνώμη.
Ναι είναι λίγο, ελάχιστο, αλλά είναι ένα μικρό βήμα. Και ίσως με πολλά μικρά βήματα φτάσουμε εκεί που πρέπει για να φύγουν τα εισαγωγικά απο την λέξη άνθρωπος....

thinkpink!

thinkpink!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
chicken έγραψε:
thinkpink! έγραψε:Μετά από όλα αυτά που διαβάζω το μόνο που έχω να πω είναι ότι κάποιες έχουν επίπεδο και παιδεία 0.Και συνήθως τα παιδιά αυτών των ανθρώπων είναι που κοροϊδεύουν και περιθωριοποιούν τα παιδιά με ειδικές ανάγκες...Κρίμα...Κρίμα που ο Θεός δεν τους δίνει ένα ιδιαίτερο παιδί για να γίνουν καλύτεροι άνθρωποι.Εγώ αισθάνομαι περήφανη και πολύ περισσότερο ευλογημένη με αυτό το παιδί γιατί με έκανε καλύτερο άνθρωπο και έχω δει τον κόσμο διαφορετικά.Της προσφέρω τα πάντα εφόσον υπάρχει η οικονομική δυνατότητα και προσπαθώ να είναι χαρούμενη.Ποιος σου λέει ότι έχοντας ένα υγιέστατο παιδί δε μπορείς να το χάσεις ανά πάσα στιγμή ή να παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα υγείας;τότε κάνεις άλλο ή όχι;ο κόσμος δεν είναι ειδυλλιακά πλασμένος δυστυχώς!!!

Κατά την ταπεινή μου γνώμη, γιατί η γνώμη μου είναι τόσο λίγη όταν κάποιος το περνάει αυτό, συμφωνώ μαζί σου. Τα παιδιά με ιδιαιτερότητες είναι πολύ διαφορετικά αλλά και τόσο ίδια με όλους μας.
Πάντα θα υπαρχουν κομπλεξικοί άνθρωποι, άνθρωποι που δεν σκέφτονται όταν θίγουν ευαίσθητα θέματα μόνο και μόνο για να καλύψουν το υπερμεγέθες εγώ τους, αλλά πάντα θα υπάρχουν μανούλες που θα κάνουν το καλύτερο που μπορούν για τα παιδάκια τους αγαπώντας τα & φροντίζοντάς τα & γιαυτό κάποια στιγμή ο κόσμος μας θα γίνει καλύτερος.
Πρέπει να γίνει καλύτερος και να σταματήσουν πιά, να κοιτάνε έτσι, να μιλάνε έτσι, να αντιδρούν έτσι κάποιοι "άνθρωποι".
Και όταν θα γίνει επιτέλους καλύτερος και θα καταλάβουμε όλοι πόσο λίγοι είμαστε και πως τίποτα δεν είναι δεδομένο σχετικά με την υγεία μας και την υγεία όσων αγαπάμε, τότε ίσως -ίσως λέω, να αισθανθούν ασφάλεια και τα ιδιαίτερα παιδιά μας.

Εγώ είμαι απο τους ανθρώπους που κανένας δικός μου δεν έχει κάποια ιδιαίτερη ανάγκη, όμως υπάρχουν συνάνθρωποί μας, που καθημερινά συναναστρέφονται με τέτοιους ανθρώπους.

Μόνο σαν φόρο τιμής θα έπρεπε τουλάχιστον να ζητηθεί μια συγγνώμη.
Ναι είναι λίγο, ελάχιστο, αλλά είναι ένα μικρό βήμα. Και ίσως με πολλά μικρά βήματα φτάσουμε εκεί που πρέπει για να φύγουν τα εισαγωγικά απο την λέξη άνθρωπος....

Ο κόσμος δεν θα γίνει καλύτερος όσο υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι.Μόνο με γερά χαστούκια ίσως στρώσουν και γίνει και ο κόσμος καλύτερος.

http://vrefikoispasmoi.blogspot.com/

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
thinkpink! έγραψε:
Ο κόσμος δεν θα γίνει καλύτερος όσο υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι.Μόνο με γερά χαστούκια ίσως στρώσουν και γίνει και ο κόσμος καλύτερος.

Συνήθως είμαι της τακτικής που αναφέρεις -τώρα το είδα πιο ανθρώπινα και διαφορετικά το θέμα.
Συμφωνώ όμως πως με χαστούκια ίσως ξυπνήσουν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
thinkpink! έγραψε:Εγώ πρέπει να κάνω άλλο παιδί ή όχι???Αν κάνω σημαίνει ότι το μικρό δεν το αγαπάω κι απλά το έκανα για να έχει το μεγάλο;;;Μην τρελαθούμε τώρα ποια μάνα ξεχωρίζει τα παιδιά της;;;;ενώ αν δεν κάνω σημαίνει ότι απλά φοβάμαι κ με δικαιολογείτε όλοι...Εγώ συγκεκριμένα όντως φοβάμαι κ δεν το σκέφτομαι προς το παρόν γτ δεν έχουμε διάγνωση ακόμη για τη μικρή κ μπορεί να μην έχουμε κ ποτέ.


κοπέλα μου θα απαντησω μόνο σε εσένα γιατι οι αλλοι μιλάνε έξω από το χωρό...
δεν ξερω για τους αλλους ,αλλα εγω που ανοιξα το θεμα δεν ειπα πουθενα πως ξεχωριζεις τα παιδια σου!..ουτε κατι αλλο...
το αν φανηκε πως δεν εισαι περιφανος για ενα παιδι, πάλι λαθος!!

ειμαι περίφανη για όλα τα παιδια μου το ίδιο!!..και αυτα που ειναι ΄΄καλα΄΄ οπως όλα τα παιδια του κόσμου ..και αυτό που αγωνίζεται περισσότερο..

ομως την πλαγια ματια, και την κακια του κόσμου την εχω δει πολλες φορες..σχεδον πάντα...οταν ηταν πιο μικρο κατω απο 2 χρόνων δεν ηταν το ιδιο..ενα μικρο παιδακι και να μην κανει πράγματα υπαρχουν δικαιολογίες...ενα μεγαλύτερο όχι...

καλως η κακως στην χωρα που ζουμε εχεις αλλη αντιμετώπιση αν εχεις ενα παιδι ΄΄ιδιαιτερο ΄΄ και αλλη αν εχεις ενα ..οπως τα άλλα΄΄ ...

αυτο προσπάθησα να εξηγήσω,,
και δεν απάντησα στις αλλες που βιάστηκαν να με κατηγορήσουν γιατι το κανουν παντα σε οποιοδήποτε θεμα...είναι κουραστικό πλεον..

αλλα εσυ αν το παρεξήγησες κακως..

τελος θα ηθελα να σου πω να μην φοβάσαι να κάνεις αλλο παιδι!..ειναι καλό και για το παιδάκι που έχεις...αν εχεις πίστη όλα θα πάνε καλα!! αν θες θα σου στειλω σε π.μ. τι μου λεγανε οι γιατροι ,,και ποσο επέμεναν να μην ξανακανω παιδι..και ποσο λάθος βγήκαν..

τεσπα...

οι υπόλοιποι που είναι ΄΄εξω απο το χορό΄΄ και κρίνουν τοσο άσχημα..και πανε να ΄΄την πουν΄΄ κιόλας...να εύχονται απλά να μην τους τυχει ..και να αφήσουν τα μεγάλα λόγια ..



Έχει επεξεργασθεί από τον/την bou-boukitsa στις Τρι Φεβ 28, 2012 1:12 pm, 1 φορά

thinkpink!

thinkpink!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bou-boukitsa έγραψε:
thinkpink! έγραψε:Εγώ πρέπει να κάνω άλλο παιδί ή όχι???Αν κάνω σημαίνει ότι το μικρό δεν το αγαπάω κι απλά το έκανα για να έχει το μεγάλο;;;Μην τρελαθούμε τώρα ποια μάνα ξεχωρίζει τα παιδιά της;;;;ενώ αν δεν κάνω σημαίνει ότι απλά φοβάμαι κ με δικαιολογείτε όλοι...Εγώ συγκεκριμένα όντως φοβάμαι κ δεν το σκέφτομαι προς το παρόν γτ δεν έχουμε διάγνωση ακόμη για τη μικρή κ μπορεί να μην έχουμε κ ποτέ.


κοπέλα μου θα απαντησω μόνο σε εσένα γιατι οι αλλοι μιλάνε έξω από το χωρό...
δεν ξερω για τους αλλους ,αλλα εγω που ανοιξα το θεμα δεν ειπα πουθενα πως ξεχωριζεις τα παιδια σου!..ουτε κατι αλλο...
το αν φανηκε πως δεν εισαι περιφανος για ενα παιδι, πάλι λαθος!!

ειμαι περίφανη για όλα τα παιδια μου το ίδιο!!..και αυτα που ειναι ΄΄καλα΄΄ οπως όλα τα παιδια του κόσμου ..και αυτό που αγωνίζεται περισσότερο..

ομως την πλαγια ματια, και την κακια του κόσμου την εχω δει πολλες φορες..σχεδον πάντα...οταν ηταν πιο μικρο κατω απο 2 χρονων δεν ηταν το ιδιο..ενα μικρο παιδακι και να μην κανει πραγματα υπαρχουν δικαιολογιες...ενα μεγαλυτερο όχι...

καλως η κακως στην χωρα που ζουμε εχεις αλλη αντιμετωπιση αν εχεις ενα παιδι ΄΄ιδιαιτερι ΄΄ και αλλη αν εχεις ενα ..οπως τα άλλα΄΄ ...

αυτο προσπαθησα να εξηγησω,,
και δεν απαντησα στις αλλες που βιαστηκαν να με κατηγορησουν γιατι το κανουν παντα σε οποιοδηποτε θεμα...ειναι κουραστικο πλεον..

αλλα εσυ αν το παρεξηγησες κακως..

τελος θα ηθελα να σου πω να μην φοβασαινα κανεις αλλο παιδι!..ειναι καλό και για το παιδακι που έχεις...αν εχεις πιστη όλα θα πάνε καλα!! αν θες θα σου στειλω σε π.μ. τι μου λεγανε οι γιατροι ,,και ποσο επεμενα να μην ξανακανω παιδι..και ποσο λαθος βγηκαν..

τεσπα...

οι υπολοιποι που είναι ΄΄εξω απο το χβρο΄΄ και κρινουν τοσο άχημα..και πανε να ΄΄την πουν΄΄ κιολας...να εύχονατι απλά να μην τους τυχει ..και να αφησουν τα μεγαλα λογια ..

Εσένα δε σε παρεξήγησα κατάλαβα γιατί άνοιξες το θέμα,το γράφω και πιο πάνω.οι υπόλοιποι όμως είπαν σκληρά πράγματα.

http://vrefikoispasmoi.blogspot.com/

twinlotus

twinlotus
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
thinkpink! έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
thinkpink! έγραψε:Εγώ πρέπει να κάνω άλλο παιδί ή όχι???Αν κάνω σημαίνει ότι το μικρό δεν το αγαπάω κι απλά το έκανα για να έχει το μεγάλο;;;Μην τρελαθούμε τώρα ποια μάνα ξεχωρίζει τα παιδιά της;;;;ενώ αν δεν κάνω σημαίνει ότι απλά φοβάμαι κ με δικαιολογείτε όλοι...Εγώ συγκεκριμένα όντως φοβάμαι κ δεν το σκέφτομαι προς το παρόν γτ δεν έχουμε διάγνωση ακόμη για τη μικρή κ μπορεί να μην έχουμε κ ποτέ.


κοπέλα μου θα απαντησω μόνο σε εσένα γιατι οι αλλοι μιλάνε έξω από το χωρό...
δεν ξερω για τους αλλους ,αλλα εγω που ανοιξα το θεμα δεν ειπα πουθενα πως ξεχωριζεις τα παιδια σου!..ουτε κατι αλλο...
το αν φανηκε πως δεν εισαι περιφανος για ενα παιδι, πάλι λαθος!!

ειμαι περίφανη για όλα τα παιδια μου το ίδιο!!..και αυτα που ειναι ΄΄καλα΄΄ οπως όλα τα παιδια του κόσμου ..και αυτό που αγωνίζεται περισσότερο..

ομως την πλαγια ματια, και την κακια του κόσμου την εχω δει πολλες φορες..σχεδον πάντα...οταν ηταν πιο μικρο κατω απο 2 χρονων δεν ηταν το ιδιο..ενα μικρο παιδακι και να μην κανει πραγματα υπαρχουν δικαιολογιες...ενα μεγαλυτερο όχι...

καλως η κακως στην χωρα που ζουμε εχεις αλλη αντιμετωπιση αν εχεις ενα παιδι ΄΄ιδιαιτερι ΄΄ και αλλη αν εχεις ενα ..οπως τα άλλα΄΄ ...

αυτο προσπαθησα να εξηγησω,,
και δεν απαντησα στις αλλες που βιαστηκαν να με κατηγορησουν γιατι το κανουν παντα σε οποιοδηποτε θεμα...ειναι κουραστικο πλεον..

αλλα εσυ αν το παρεξηγησες κακως..

τελος θα ηθελα να σου πω να μην φοβασαινα κανεις αλλο παιδι!..ειναι καλό και για το παιδακι που έχεις...αν εχεις πιστη όλα θα πάνε καλα!! αν θες θα σου στειλω σε π.μ. τι μου λεγανε οι γιατροι ,,και ποσο επεμενα να μην ξανακανω παιδι..και ποσο λαθος βγηκαν..

τεσπα...

οι υπολοιποι που είναι ΄΄εξω απο το χβρο΄΄ και κρινουν τοσο άχημα..και πανε να ΄΄την πουν΄΄ κιολας...να εύχονατι απλά να μην τους τυχει ..και να αφησουν τα μεγαλα λογια ..

Εσένα δε σε παρεξήγησα κατάλαβα γιατί άνοιξες το θέμα,το γράφω και πιο πάνω.οι υπόλοιποι όμως είπαν σκληρά πράγματα.

Προσωπικα θα ηθελα να ζητησω συγνωμη και απο τις 2 σας αν κατι απο αυτα που εγραψα σας προσβαλε ή σας φανηκε σκληρο.Δεν ειχα καμια τετοια προθεση και σε καμια περιπτωση δεν ειμαι εγω αυτη που θα κρινει τον πλησιον και τις επιλογες του.Ισως ο χειρισμος του λογου απο μερους μου να δημιουργησε ασχημα συναισθηματα σε καποια αλλα πραγματικα δεν το ηθελα.Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ο Θεος να σας δινει δυναμη και να τα αγγελουδια σας να ειναι παντα χαμογελαστα και ευτυχισμενα.Συγνωμη και παλι για τις λεξεις που χρησιμοποιησα...

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

bouboulina

bouboulina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!

Το διάβασα, πολύ καλό!!!

Το συστήνω σε όλες να το διαβάσετε. Η συνέντευξη του νεαρού δίνει μια άλλη ματιά στα πράγματα και την πραγματική τους διάσταση.

Σ'ευχαριστούμε που το παρέθεσες!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bouboulina έγραψε:

Το διάβασα, πολύ καλό!!!

Το συστήνω σε όλες να το διαβάσετε. Η συνέντευξη του νεαρού δίνει μια άλλη ματιά στα πράγματα και την πραγματική τους διάσταση.

Σ'ευχαριστούμε που το παρέθεσες!


όντως κουκιδα ..φοβερο άρθρο..θα συμφωνήσω!
μπράβο που το έβαλες!

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ναι θα έκανα και άλλα παιδάκια,όσα μπορούσα βέβαια οικονομικά.πιστεύω πως είναι πολύ καλύτερα να υπάρχουν και άλλα αδέρφια,θα υπήρχε σίγουρα πολύ αγάπη και από περισσότερα άτομα.

δεν είναι κανένα παιδί υποχρεωμένο να αναλλάβει τον/την αδερφο του μετά θάνατο των γονιών του,όχι όταν είναι άρρωστο,και καλά να είναι υπάρχουν πολλά προβλήματα σε διάφορες οικογένειες που κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να είναι στήριγμα για τον άλλον εφόρου ζωής.

όμως γιατί να σκεφτόμαστε έτσι?δηλ αν δεν του κάνουμε αδερφάκι και μετά το θανατό μας είναι εντελώς μόνο του είναι καλύτερα?δε νομίζω!και αν δηλαδη είχαμε 3 παιδιά και το 4ο γεννιόταν με πρόβλημα τι θα κάναμε?και πάλι αδέρφια θα υπήρχαν..πολλά πολλά φιλιά σε όλες αυτές τις οικογένειες που μεγαλώνουν παιδιά ιδιαίτερα με τόσο πολύ αγάπη.είναι άξιοι θαυμασμού!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις