Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
63 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 63 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 6]

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:

Τέλος, δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου, δεν σε ξέρω κιόλας, αλλά λογικό δεν είναι όταν διαβάζω κάτι και μου πέφτουν τα καταπληκτικά κόκκινα μαλλιά μου να γουρλώνω τα μάτια και να σχολιάζω με τέτοιο ύφος?


άσχετο!
τελικά είναι ωραίο το μαλλί;

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
florentiab έγραψε:
chicken έγραψε:

Τέλος, δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου, δεν σε ξέρω κιόλας, αλλά λογικό δεν είναι όταν διαβάζω κάτι και μου πέφτουν τα καταπληκτικά κόκκινα μαλλιά μου να γουρλώνω τα μάτια και να σχολιάζω με τέτοιο ύφος?


άσχετο!
τελικά είναι ωραίο το μαλλί;

Πάντα είναι ωραίο το μαλλί!!!! Razz Razz
Απλά τώρα πρέπει να βγάλω πιο πολύ το φρύδι :p Rolling Eyes

Ρε μη μου μιλάς θα με παρασύρεις στο βούρκο λέμε!

Πάω να παίξω κάτω με την μικρή στον κήπο θα επανέλθω Η “γενοκτονία” του Ελληνικού λαού………… - Σελίδα 6 328109 Η “γενοκτονία” του Ελληνικού λαού………… - Σελίδα 6 328109

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
panta έγραψε:Από το δημοτικό σχολείο του γιου μου, μας έδωσαν σήμερα μία πρόσκληση, όπου μεταξύ των άλλων έγραφε:
"Τα τελευταία χρόνια το Ελληνικό σχολείο έχει μετατραπεί σε πολυπολιτισμικό αφού αποτελεί χώρο συνάντησης πολιτισμών.
Με αφορμή αυτό ο σύλλογος διδασκόντων και ο σύλλογος γονέων σας καλεί..........
Ελάτε να συζητήσουμε ώστε ο χώρος του σχολείου να γίνει χώρος συνάντησης και ανάδειξης της κάθε κουλτούρας, του κάθε πολιτισμού, της κάθε γλώσσας. Κάθε γλώσσα έχει δικαίωμα να ακουστεί, κάθε γονιός θέλουμε να συμμετέχει και να βρούμε τους καλύτερους τρόπους επικοινωνίας και επαφής.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ; ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ;"


Μετά τα αλβανικά ονόματα και έθιμα στο βιβλίο της γλώσσας, μας βρήκε και αυτό τώρα!

βρίσκω την ιδέα αυτή εξαιρετική. Μπράβο στο σχολείο και στον σύλλογο γονέων!
πολύ θέλω η κόρη μου αυριο μεθαύριο να πάει σε ενα τετοιο σχολείο!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ηθελα απο την αρχη να γραψω στο θεμα αλλα δεν μπηκα στη διαδικασια να γραψω μιας και η θεματογραφος θα νομιζω οτι εχω κατι μαζι της.....
για να ξεκαθαρισω.....ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙΤΣΑ...μπορει συνηθως οι αποψεις μας να ειναι διαφορετικες αλλα αυτο δεν σημαινει οτι εχω καποιο προβλημα μαζι σου!!!
νομιζω οτι πιστευεις οτι επειδη εχουμε αντιθετη αποψη απο τη δικη σου κρινουμε αμεσως με εμπαθεια τα θεματα σου....μονο που δεν ειναι ετσι!και επειδη ειπες οτι το προβλημα ειναι οτι εχεις εκφρασει τις θρησκευτικες σου αντιληψεις μαλλον εισαι λαθος.....μας εχει κουρασει η αναγκη που εχεις να μας επιβαλλεις τις οποιες αποψεις σου....!!!!
και ειναι αδικο ολο αυτο που λες για τη Βιβιαν.........

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
panta έγραψε:Από το δημοτικό σχολείο του γιου μου, μας έδωσαν σήμερα μία πρόσκληση, όπου μεταξύ των άλλων έγραφε:
"Τα τελευταία χρόνια το Ελληνικό σχολείο έχει μετατραπεί σε πολυπολιτισμικό αφού αποτελεί χώρο συνάντησης πολιτισμών.
Με αφορμή αυτό ο σύλλογος διδασκόντων και ο σύλλογος γονέων σας καλεί..........
Ελάτε να συζητήσουμε ώστε ο χώρος του σχολείου να γίνει χώρος συνάντησης και ανάδειξης της κάθε κουλτούρας, του κάθε πολιτισμού, της κάθε γλώσσας. Κάθε γλώσσα έχει δικαίωμα να ακουστεί, κάθε γονιός θέλουμε να συμμετέχει και να βρούμε τους καλύτερους τρόπους επικοινωνίας και επαφής.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ; ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ;"

Μετά τα αλβανικά ονόματα και έθιμα στο βιβλίο της γλώσσας, μας βρήκε και αυτό τώρα!


μπράβο τους!
τι ακριβώς δεν σου άρεσε;

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:


μπράβο τους!
τι ακριβώς δεν σου άρεσε;


Ναι, κι εγώ θα ήθελα να μας εξηγήσει η κοπέλα αν μπορεί.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
panta έγραψε:Από το δημοτικό σχολείο του γιου μου, μας έδωσαν σήμερα μία πρόσκληση, όπου μεταξύ των άλλων έγραφε:
"Τα τελευταία χρόνια το Ελληνικό σχολείο έχει μετατραπεί σε πολυπολιτισμικό αφού αποτελεί χώρο συνάντησης πολιτισμών.
Με αφορμή αυτό ο σύλλογος διδασκόντων και ο σύλλογος γονέων σας καλεί..........
Ελάτε να συζητήσουμε ώστε ο χώρος του σχολείου να γίνει χώρος συνάντησης και ανάδειξης της κάθε κουλτούρας, του κάθε πολιτισμού, της κάθε γλώσσας. Κάθε γλώσσα έχει δικαίωμα να ακουστεί, κάθε γονιός θέλουμε να συμμετέχει και να βρούμε τους καλύτερους τρόπους επικοινωνίας και επαφής.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ; ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ;"

Μετά τα αλβανικά ονόματα και έθιμα στο βιβλίο της γλώσσας, μας βρήκε και αυτό τώρα!

Ειναι κακο αυτο??? scratch scratch

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Όχι βρε κοριτσια μια χαρα κινηση ειναι! Απλα μολις μου το έφερε σήμερα το παιδί, θυμήθηκα το θέμα!
Συμφωνω πως πλεον το σχολειο εγινε πολυπολιτισμικο και καλα ειναι οι γονεις να μαθαινουν να χειριζονται αυτη την κατασταση!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
panta έγραψε:Όχι βρε κοριτσια μια χαρα κινηση ειναι! Απλα μολις μου το έφερε σήμερα το παιδί, θυμήθηκα το θέμα!
Συμφωνω πως πλεον το σχολειο εγινε πολυπολιτισμικο και καλα ειναι οι γονεις να μαθαινουν να χειριζονται αυτη την κατασταση!


έτσι είναι!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:ΞΕΡΩ ΠΟΛΎ ΚΑΛΑ ΤΙ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΤΙ ΘΕΜΑΤΑ ΒΑΖΩ..

ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕς ΑΛΛΕς ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟΜΟΝΏΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΠΑΡΆΓΕΤΑΙ ...

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ...

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑς ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ...
ΟΠΟΙΟς ΔΕΝ ΜΕ ΣΥΜΠΑΘΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥς ΕΚΦΡΑΣΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ....
ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΑ ΑΠΟΜΟΝΏΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΜΑς ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ...

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ,,,ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ Η ΑΠΟΨΗ ΜΕΡΙΚΩΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΤΗς ΣΥΝΤΟΝΗΣΤΡΙΑς ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΩ ΠΟΤΕ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ...

Γιατι ψάχνεις να βρεις κάποιο δίκιο??
Ειναι φανερο οτι συμφωνα με τα δικα σου κριτηρια, εισαι πολυ καλυτερη Χριστιανη απο εμάς, και συμφωνα με τα δικα μου κριτηρια, θεωρω τον εαυτο μου καλυτερο άνθρωπο απο εσένα. Δεν νομιζω οτι τιθεται θέμα του ποιος εχει δικιο ή άδικο.
Έγραψες κάτι με το οποίο πολλοι διαφωνουν, οτι προσπαθουν να εξοντωσουν τον Ελληνισμο. Ας μιλήσω προσωπικα - εγω προσπάθησα να παραθέσω τους λόγους για τους οποίους διαφωνω με την άποψη σου. Θελω να πιστευω οτι επιχειρηματολόγησα επαρκως, και οτι καποιος μπορει να καταλάβει τη λογική μου. Αν κάποιο σημείο σου φαίνεται παράλογο ή μη αληθινο, μπορεις άνετα να μου το πεις, και ή θα το διευκρινησω καλυτερα, ή θα δω οτι όντως εχω άδικο διοτι με βαση τη λογικη δεν μπορω να εξαγω τα συμπερασματα που έβγαλα.

Το θέμα με τη θρησκεία δεν εχει να κάνει με το οτι εσυ εισαι Χριστιανη κι εμεις όλοι άθεοι. Ειναι το οτι εμφανίζεται σε κάθε σου θέμα ως απαράβατος κανονας.
Δεχομαι οτι ως Χριστιανη θα συμφωνεις περισσοτερο με τους κανονες του Χριστιανισμου παρα με τους κανονες του Ινδουισμου, οπότε τα περισσοτερα που λεγονται στις γραφες και στα ευαγγελια πιθανως θα σε εκφράζουν. Αλλά τα περισσοτερα απο τα πιστευω σου εμφανιζονται ως "πρεπει" και οχι ως "εχω την επιλογη να κανω...". Εμένα δηλαδη μου δινεις την εντυπωση οτι αναγκάζεσαι να κάνεις πράγματα που δεν πολυθες, απλα και μονο επειδη ειναι κανονες της θρησκείας σου (δεν αναφέρομαι σε κάτι συγκεκριμένο, απλα αυτο που μου βγαινει απο το άτομο σου, συμφωνα πάντα με τα ποστς σου, ειναι αυτη η συμπεριφορα). Ζητω συγγνωμη αν σε προσβάλλω κάπου με την παραπάνω εκφραση, δεν το λέω με σκοπο να σε θιξω. Στην ουσία μας παρουσιαζεται η θρησκεία σου, μέσα απο εσένα, με τον ιδιο τροπο που παρουσιαζεται σε σενα ο Ισλαμισμος, μέσα απο τους Μουσουλμάνους.

Επίσης και η Βιβιαν δικαιουται να εχει μια άποψη - αυτο δε σημαινει οτι πρεπει σωνει και ντε να αλλάξεις εσυ άποψη ή κοσμοθεωρία. Αλλά μη συμπεριφέρεσαι σαν (δανειζομαι την εκφραση της Βιβ) "πενταχρονο που το αδικουνε".

Προσωπικά, σε 7 σελίδες ποσταρισμάτων, δεν εχω διαβάσει ενα λογικο επιχειρημα απο εσένα στο οποίο να βασίζεις τον τιτλο αυτου του θέματος.

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou-boukitsa έγραψε:
andith έγραψε:
Το θεμα της ειναι πατρις-θρησκεια-οικογενεια! μ'αυτα και μ'αυτα μπαινει η χρυση αυγη στη βουλη στις επομενες εκλογες!


καλά λίγο έλειψα και το συρίσατε στο πολιτικό???


αndith κοπέλα μου για προσεχε λίγο τι λες!!!

μπαίνεις ξαφνικα και κανεις δηλώσεις εντυπωσιαμού!!...

τι ειναι αυτα τα πράγματα???

πια χρυση αυγη???..

απαραδεκτο να βγαζεις τετοια συμπερασματα..να πετας μια φραση εστι κυνικά και να χαλας ολοκληρο θεμα...


το θρηκεια -πατριδα- οικογενεια..εγινε αναφορα μοναχα μια φορα οταν μιλαγαμε για συγκεκριμενα βιβλια..

προσοχη οταν λεμε τετοια βαρια πραγματα...

Να προσεχεις τι λες να προσεχω κ γω τι δηλωσεις εντυπωσιασμου θα κανω!
Το θεμα ηταν χαλασμενο εξ αρχης και η καταληξη του ιδια οπως και ολα τα υπολοιπα που εχεις ανοιξει τον τελευταιο καιρο, με εσενα συνεχως αδικημενη και παρεξηγημενη! τι πραγμα κ αυτο να μην μπορεις να βρεις το δικιο σου βρε παιδι μου!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις