Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
530 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 530 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 27 ... 34  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 34]

476ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Πεμ Ιουν 21, 2012 2:55 am

buttonaki

buttonaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
marin! έγραψε:buttonaki μου και μένα μου ειχε πει ο παιδίατρος να της δίνω κιντερτε ενδιάμεσα μήπως διψάει.Το δοκίμασα ενα βράδυ αλλα το έφτυνε και δεν δεχόταν και το μπιμπερό με τίποτα. Με την μαία μου που μίλησα μου είπε οτι δεν το συμπαθεί το κιντερτε γιατι έχει ζαχαρη. Βέβαια ακούς διάφορα αλλα και να ήθελα να της δώσω δυστυχώς δεν της αρέσει.
Χθες ήρθε και το καρότσι της επιτέλους και θα επιχειρήσουμε για βολτούλα αν και έχω πολύ άγχος για το πως θα αντιδράσει.
Τώρα κοιμάται έχει κανένα δίωρο φτου φτου!!!
Βρε κορίτσια τα δικά σας χτυπάνε ποδιά χέρια? η δικιά μου χτυπιέται και τα κουνάει σαν τρελή όλη την ώρα.Το τι κλοτσιά και μπουνια έχω φάει δεν λέγεται..Αφήστε που πιάνει το στήθος μου όταν τρώει και το πιέζει!!!Πολύ γέλιο....

Ωχχχχ... ωστε έτστι με το Κίντερτε; Για να δούμε κ εμάς, θα το δεχτεί; Πάντως μου είπε η παιδίατρος να του δίνω λίγο, 10ml 2 φορες τη μέρα.
Αααα, μου είπε κ οι βόλτες με το καρότσι μπορεί να βοηθήσουν. Πρέπει κι εγώ να τον δοκιμάσω στο καρότσι σιγα-σιγά!
Κι εμένα πάντως χτυπιέται, χέρια-πόδια, είναι ένας μικρός μποξέρ! Ο άντρας μου που παίζει βόλλευ λέει ότι το παιδί καρφώνει από τώρα Very Happy

477ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Πεμ Ιουν 21, 2012 3:12 am

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αμα της το δώσεις να μου πεις πως αντέδρασε αν το ήπιε...
χαχαχχα!φαντάσου να μεγαλώσουν και να είναι τόσο υπερκινητικα την βάψαμε ξύλο θα τρώμε...
Αντε να δούμε πως θα αντιδράσουν στην πρώτη βολτούλα τους.
Πάντως χθες την βάλαμε στο καθισματάκι του αυτοκινητού και μόλις μπήκε εκει κοιμήθηκε μέσα σε δευτερόλεπτα!!!
Και στο μάρσιπο που την έβαλα μια μέρα μέσα στο σπίτι για να μπορέσω να φαω με το που άρχισα να περπατάω κοιμήθηκε!!Λες να τα βγάζουμε βόλτα και να νανουρίζονται??? Πάρτυ θα κάνω!!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 328109 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 328109

478ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Πεμ Ιουν 21, 2012 5:36 am

buttonaki

buttonaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κι εμένα ο δικός μου με το που κάθησε στο κάθισμα του αυτοκινήτου κοιμήθηκε!!!
Κ στο ring sling που τον έβαλα το ίδιο. Απλά παραέχει ζέστη για να τον βάζω συχνά αυτές τις μέρες!
Όταν το δοκιμάσουμε το ροφηματάκι μας θα σου πω! Θα δοκιμάσω επιτέλους κ τα μπιμπερό μας! Πρέπει να κάνω αποστείρωση κιόλας Rolling Eyes

479ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Πεμ Ιουν 21, 2012 8:19 am

kastoria

kastoria
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια κ ο δικος μου χτυπιεται κ εχει κ δυναμη απορω που δε κλαιει μετα!!!
κι εμενα με το στηθος ηρεμει και εδω κ 2 βραδια τον παιρνω στο κρεβατι του δινω στηθος κ κοιμομαστε μαζι,δε ξερω αν ειναι καλο η κακο παντως κοιμαμαι λιγο παραπανω.
επισης πιπιλά του δινω αλλα δεν την πολυθελει απλα να τον ξεγελαει λιγο γιατι θελει να τρωει συνεχεια,πολυ φαγανο το παιδακι μου, δυστυχως δε χορταινει μονο απο το δικο μου κ του δινω κ συμπληρωμα ξενο
τη Δευτερα παμε κι εμεις στο γιατρο να δουμε τι θα μας πει!!!

κουραγιο κοριτσια, μου ειπαν μολις σαραντισουν στρωνουν, ελπιζω να ισχυει για ολα παιδακια!!!

480ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Πεμ Ιουν 21, 2012 9:32 am

stalitsa2012


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!

Buttonaki μου ακριβως τα ιδια εχουμε κ εμεις την τελευταια εβδομαδα,γιάυτο κ χαθηκα λιγακι.Εχουμε ακριβως τα ιδια συμπτωματα κ νομιζα οτι μονο εμεις τα παθαινουμε αυτα!
Πολυ κουραση κ αυπνια δε το συζητω,υπαρχουν στιγμες που νομιζω θα λυποθυμησω απο τη νυσταRolling Eyes
Κ εμενα η παιδιατρος για κολικους μου
ειπε οτι της φαινεται κ μου προτεινε να του δωσω σταγονες infacolic κ βλεπουμε.Η αληθεια ειναι οτι απο χτες που του εδωσα πρωτη φορα βλεπω βελτιωση! Δεν ξερω αν ετυχε,γι'αυτο θα περιμενω να περασουν λιγες μερες,πριν χαρω ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 215994
Οσο για το κιντερντε που λετε θα της πω κ εγω να παρω μηπως βοηθησει κ κοιμαται παραπανω αναμεσα στα γευματα,γιατι ακομα στης 2με 3 ωρες τρωμε!
Ευη σε ζηλευω που κοιμαται η μπεμπουλα σου τοσο πολυ το βραδυ φτου φτου!!
Εν τω μεταξυ,εκοψα κ τα γαλακτοκομικα απο χτες,να δω μηπως φταιει κ αυτο,θα κανω πειραματα με την διατροφη μου,τι να πω...
Κατα τ'αλλα,αυριο θα παμε στην παιδιατρο για την μηνιαια επισκεψη,αν κ φαινεται να πανε ολα καλα.Τον ζυγισα στο σπιτι πριν 7μερες κ ηταν 4.700γρ!! Αρα τωρα φτασαμε σιγουρα τα 5 κιλα! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 536304
Η αληθεια ειναι οτι επειδη θελει αγκαλιτσες αυτες τις μερες,μου εχει φυγει η μεση!
Α!!Το καλυτερο δε σας το ειπα!Εχει κανα 2μερες περιπου,που αντιδραει οταν του μιλαμε κ μας σκαει κατι χαμογελα...,σκετη γλυκα ειναι!!!Τον γεμισα φιλια!!! Very Happy
Να μη σας κουραζω αλλο,αυτα απο εμας κοριτσακια μου,φιλια στα μωρα σας κ σε εσας ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 417472

481ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Πεμ Ιουν 21, 2012 12:29 pm

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγώ πάλι δίνω κίντερτε, από το νοσοκομείο..μετά έπινε μόνο γάλα αλλά τώρα της δίνω 2 φορές τη μέρα.η παιδιατρός μου μου είπε πως ίσα ίσα ενυδατώνονται τα μωράκια..στην αρχή ξυνίζει αλλά μετά το πίνει..κοιμούνται στο αμάξι απτο θόρυβο και τη κίνηση,αλλά...αν μάθουν την έκατσες.πιπίλα ούτε εγώ την ήθελα αλλά τώρα της τη δίνω! Embarassed Embarassed

το πιστολάκι το έχετε δοκιμάσει?

και εμένα χτυπιέται κορίτσια,χέρια-πόδια,με αποτέλεσμα εχτές να πάρει τη πρώτη της τούμπα.τα είδα όλα!!! Mad Mad
την είχε ο άντρας μου το πρωί στο ριλάξ και τον πήρε ο ύπνος στον καναπέ,εγώ καθάριζα το δωμάτιο μας,ώσπου ακούω από το δωμάτιο κλάμα απίστευτο..τρέχω και η μικρή στο πάτωμα.. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ.ο άντρας μου μόνο που δεν έκλαιγε,όλα οκ όμως!τα μάτια σας 14 κορίτσια όσο μεγαλώνουν κάνουν ακόμη πιο πολλές κινήσεις!

πολλά φιλιά σε όλες σας!!και ακόμη περισσότερα στα μπεμπάκια ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 417472

482ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Πεμ Ιουν 21, 2012 2:27 pm

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πωπω λαχτάρα που θα πάθετε από την τούμπα!!!πρέπει να έχουμε το νου μας.κάθε μέρα κανουν κ κάτι νέο...μεγαλώνουν γρήγορα κ είναι κ πανέξυπνα!!!!
Το πιστολάκι το βάζαμε όταν έκλαιγε μετά το μπάνιο.τώρα το συνήθισε άμα την πιάσει δεν σταματάει ούτε με αυτό.
Τώρα είναι ξύπνια κ δεν λέει να κοιμηθεί.χαζεύει το ταβάνι...αχ ποτέ θα κοιμηθώ όλη την νύχτα....βλέπω κ τον άντρα μου δίπλα που κοιμάται κ ζηλευωωωω.....
Ελπίζω να κοιμηθούμε σύντομα ....νυστάζω. ..

483ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Παρ Ιουν 22, 2012 1:16 am

raina

raina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα σε όλες τις ταλαιπωρημένες πλην ευτυχιμένες μανούλες!!!
Χάθηκα για λίγο απ'την παρέα σας γιατί είχαμε τρεχάματα. Μετά από κάποιους εμετούς-ρουκέτα έτρεχα από παιδίατρο σε παιδίατρο να δω τί μπορεί να έχει ο μικρούλης...άκουσα από απλή δυσανεξία στο μαμαδογαλατάκι μου εώς χειρουργείο για στένωση πυλωρού Shocked Ευτυχώς εμπιστεύτηκα το ένστικτό μου και με λίγη υπομονή κι επιμονή πέρασαν όλα...Μάλλον ήταν λόγω λαιμαργίας του μπεμπούλη κ των κολικών που τον ταλαιπωρούν.
Το αποτέλεσμα είναι, μετά από μια απώλεια βάρους 300 γραμμαρίων να έχουμε φτάσει αισίως τα 5,500 κιλάκια!!! Laughing
Η μέση μου έχει βγει off, το στήθος κάνει παραγωγή αγελάδας πλέον, αλλάαααα...δεν πτοούμαστε κ βγαίνουμε σχεδόν κάθε μέρα έξω με τα αγοράκια μου από την τρίτη εβδομάδα Wink Σε όλη τη διάρκεια της βόλτας είναι κύριοι, κατά τις 7-8 το απόγευμα αρχίζει το πάρτυ εώς τα μεσάνυχτα περίπου.
Γι'αυτό κοριτσάρες υπομονή όσο μπορείτε κ ψυχραιμία...μόλις μπουν στον τρίτο σταματάνε οι κολικοί κ αρχίζουν μετά τα δοντάκια χαχαχαχαχα Mad
Φιλάκια σε όλεεεες!!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 215994

484ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Παρ Ιουν 22, 2012 3:18 am

buttonaki

buttonaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πράγματι κορίτσια, πως μεγαλώνουν έτσι, κάθε μέρα καινούρια κόλπα Rolling Eyes
Εύη, σίγουρα κατατρομάξατε! πωπω! Shocked
Μανούλες μου, χθες του έδωσα Κίντερτε κ μια χαρά το ήπιε κατευθείαν κ ούτε θέμα είχε με το μπιμπερό αλλά... δεν τον ηρέμησε Shocked Τα ίδια έκανε!!!
Εμάς πιάνει k ηρεμεί Shocked με τον απορροφητήρα!!!Βέβαια ενώ αποκοιμιέται κατευθείαν κάτω από αυτόν... με το που τον έβαζα στην καλαθούνα, ξαναξυπνούσε Shocked Εεεεε, αυτό έγινε πολλές φορές! Έβαλα κ την καλαθούνα δίπλα από τον απορροφητήρα αλλα ΤΖΙΦΟΣ Mad
Αχχχχχ, ψάχνουμε όλο κόλπα...

raina, τέλος καλό, όλα καλά! Μπράβο σας! πωπω, σας ανησύχησαν άνευ λόγου Crying or Very sad Μια χαρά ο μπεμπούλης!
Εμάς πήγε 4 κιλάκια κ μου βγαίνει το χέρι! Δεν μπορώ να τον πιάνω άνετα με το ένα χέρι όπως πριν κ χωρίς να κουράζομαι για ώρα Rolling Eyes

485ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Παρ Ιουν 22, 2012 3:46 am

raina

raina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σόφη μου προσπάθησε να μην τον πολυπαίρνεις αγκαλιά στο χέρι αλλά να κάνετε αγκαλίτσες στον καναπέ ή στο κρεβάτι γιατί η πλάτη σου θα τα παίξει με μαθηματική ακρίβεια λίαν συντόμως Sad
Έτσι την πάτησα εγώ με τον πρώτο μου...Ίσως βοηθήσει το καρότσι και οι βόλτες στον καθαρό αέρα. Τους κάνει πολύ καλό και τα ηρεμεί για την υπόλοιπη μέρα αρκεί να μην τον αφήνεις να πολυκοιμάται κατά την διάρκεια της μέρας από δω και πέρα ώστε να σου είναι πιο ήσυχος το βράδυ.Κι εμείς χαλαρώνουμε λίγο με τον απορροφητήρα Smile Μικρά κολπάκια που φυσικά δεν ισχύουν για όλα τα μωρά αλλά δεν χάνεις τίποτα να τα δοκιμάσεις Wink
Όσο για το Κίντερτε...ούτε με άφηνε η παιδίατρος να του δίνω με τον αποκλειστικό θηλασμό ούτε όμως είδα κι εγώ ποτέ καμία διαφορά, τί να πω, τυχαίνει. Μόνο μητρικό γάλα όσο θέλει και όποτε θέλει με την προυπόθεση να τρώω εγώ πολλές σούπες, γάλα, χυμό και άφθονο νερό για να αναπληρώνω τα υγρά. Αυτάαααα τα ολίγα χεχε. Φιλάκιαααα!!!

486ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Παρ Ιουν 22, 2012 4:34 am

buttonaki

buttonaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
raina έγραψε:Σόφη μου προσπάθησε να μην τον πολυπαίρνεις αγκαλιά στο χέρι αλλά να κάνετε αγκαλίτσες στον καναπέ ή στο κρεβάτι γιατί η πλάτη σου θα τα παίξει με μαθηματική ακρίβεια λίαν συντόμως Sad
Έτσι την πάτησα εγώ με τον πρώτο μου...Ίσως βοηθήσει το καρότσι και οι βόλτες στον καθαρό αέρα. Τους κάνει πολύ καλό και τα ηρεμεί για την υπόλοιπη μέρα αρκεί να μην τον αφήνεις να πολυκοιμάται κατά την διάρκεια της μέρας από δω και πέρα ώστε να σου είναι πιο ήσυχος το βράδυ.Κι εμείς χαλαρώνουμε λίγο με τον απορροφητήρα Smile Μικρά κολπάκια που φυσικά δεν ισχύουν για όλα τα μωρά αλλά δεν χάνεις τίποτα να τα δοκιμάσεις Wink
Όσο για το Κίντερτε...ούτε με άφηνε η παιδίατρος να του δίνω με τον αποκλειστικό θηλασμό ούτε όμως είδα κι εγώ ποτέ καμία διαφορά, τί να πω, τυχαίνει. Μόνο μητρικό γάλα όσο θέλει και όποτε θέλει με την προυπόθεση να τρώω εγώ πολλές σούπες, γάλα, χυμό και άφθονο νερό για να αναπληρώνω τα υγρά. Αυτάαααα τα ολίγα χεχε. Φιλάκιαααα!!!

Raina μου, έχεις απόλυτο δίκιο για την αγκαλιά Wink Κι εγώ δε θέλω να μάθει έτσι γιατί ήδη πονάει η πλατούλα μου! Βέβαια λένε οι παιδοψυχολόγοι κ το ίδιο μας έλεγε κ η μαία στον ανώδυνο ότι δεν το κάνουν συνειδητά τους πρώτους μήνες της ζωής του να ζητάνε την αγκαλιά Shocked τι να πω?
πάντως όταν ξαπλώνουμε παρεούλα δεν είναι το ίδιο, δεν ηρεμεί πάντα Shocked χθες έτσι κοιμηθήκαμε πάντως!
αχχχχ κορίτσια! τι να κάνω?! και είναι τόοοοοσο γλυκούλης όταν είναι φρονιμούλης Cool
Τώρα ήρθε ο άντρας μου κ θέλουμε να φάμε κ κλαίει ενώ κ ταισμένος είναι κ αλλαγμένος Rolling Eyes

487ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Παρ Ιουν 22, 2012 5:08 am

buttonaki

buttonaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια, την πέφτω για λίγο ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 328109
Ο απορροφητήρας έπιασε αυτή τη φορά κατευθείαν ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 654316
Με τον που τον πλησιάσαμε με την καλαθούνα κοιμήθηκε απευθείας κ τώρα τον έχουμε εκεί κ θα τον προσέχει ο άντρας μου Wink
Όσο για βόλτες έξω... έχει πολλή ζέστη ρε κορίτσια κ είναι λίγο ταλαιπωρία! Ααααα, κ βράδυ μου λένε κ όλοι να μην τον βγάζω έξω αν δεν σαραντήσουμε Rolling Eyes

488ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Κυρ Ιουν 24, 2012 2:45 pm

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευη!!!!!Απο τωρα η μπουμπου σε λαχταρα????????
Αχ το ψυχακι!!!!

Κοριτσαρες μου?ταλαιπωρημενες κ αγχωμενες!!!!Αλλα ολες υπεροχες!!ΥΠΟΜΟΝΗ!ΤΑ 100πρωτα χρονια ειναι δυσκολα,ε Ευη?χαχαχαχα!
Τι να κανουμε..?

Μπηκαμε στο 3το μηνα!!!! Μεγαλωσαμε σχεδον στα 5 κιλα φτανουμε!Μαμ κακα ,λιγο γκρινια,λιγο ματι γαριδα απο τις 5 το απογευμ ως τις 00.00 συνηθως!Περναμε φαση!!!αλμα!!!τρωει και ξαναπειναει παλι!Η γκρινιαζει χωρις λογο,ελεγμενο αυτο!!Αλλαααα τη νυχτα νανιιιιι ως 7 συνηθως!!!αντε να δουμε τι θα δουμε!Καλα απο γελια χαμος τωρα!!!!Ολο παιζουμε!!!

Σεξ....Αμε!κανουμε κανουμε!χαχαχαχα!Στα φορτε μας!!!στα κλεφτα!χαχαχα με σασπενς για τη μπεμπα μη ξυπνησει μετα τρεχουμε να την δουμε μεσα στο δωματιο!!!!

Υπομονηηηηη δν κανω κ τιποτα αλλο!!!!

489ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Κυρ Ιουν 24, 2012 10:57 pm

raina

raina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα σε όλες!!!
Έσφιξαν οι ζέστες και τα νεύρα μαζί Rolling Eyes Αρχίσαμε να ζοριζόμαστε με τον μεγάλο μου γιο...δεν τρώει, προσκολλάται ξανά πάνω μου και δεν θέλει να πολυπαίρνω αγκαλίτσες τον μπέμπη..κοινώς ζηλεύειιι Sad Σκεφτείτε πως την ώρα των κολικών και του θηλασμού την περνάω με δυο μωρά στην αγκαλιά Shocked !!! Εύχομαι να μου δώσει ο Θεός δύναμη να αντέξει η πλάτη μου γιατί αλλιώς... Τις υπόλοιπες ώρες πάλι είμαι η πιο ευτυχισμένη μανούλα, ειδικά την ώρα της βόλτας συνοδευόμενη από τους δύο "άντρες" μου Wink Μαμά κουκουβάγια!
Έχουμε κι εμείς τα ξεκαρδίσματά μας,τα γελάκια μας, τις φατσούλες μας κι αισίως φτάσαμε και περάσαμε τα 5,500 κιλά Shocked Εξ ου και ο πόνος στην πλάτη Rolling Eyes Για μπανάκι στη θάλασσα παρόλο που την έχουμε στα πόδια μας θα πάμε μάλλον σήμερα γιατί είχαμε μελτέμια και ψιλοφοβήθηκα τις προηγούμενες μέρες να πάρω το μωρό μην μου κρυώσει.
Πολλά γλυκά φιλιά σε όλες, κουράγιο και υπομονή...τα καλύτερα έρχονται!!!

490ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Κυρ Ιουν 24, 2012 11:36 pm

adamantini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα βρε κορίτσια!!!!Αχ Ευη φαντάζομαι λαχτάρα που θα πήρατε... Shocked Shocked
βλέπω και εσείς δεν πολυγράφετε στην ομαδούλα μας ε?πάνε εκείνες οι εποχές που κάθε μέρα λέγαμε τα νέα μας...και να πήγα στο γιατρό και να ήρθε και η κούνια μας...κ.τ.λ Laughing Laughing ξέρει καμία μανουλα πως μπορω να καταλάβω αν η μικρή μου περνάει άλμα ανάπτυξης?πολύ ανυσηχία ρε παιδί μου όλο στο στήθος καθόλου ύπνο όλη μέρα και το βράδυ μετά τις 12.30 πάντα,και 4-4.30 ξυπνάει θηλάζει και ξανά στις 6.30 και μετά στις 8.30 και πάει έτσι όλη μέρα ουφ κουράστηκα!!!!ευτηχώς που έχουμε μεγάλη αυλη και είμααστε έξω διαφορετικά θα είχα σαλτάρει!!!!!αυτά τα νέα τα δικά μας!!!φιλιά πολλά στα μπεμπάκια σας!!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 893968 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 893968

491ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Κυρ Ιουν 24, 2012 11:52 pm

adamantini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
blackrose έγραψε:Ευη!!!!!Απο τωρα η μπουμπου σε λαχταρα????????
Αχ το ψυχακι!!!!

Κοριτσαρες μου?ταλαιπωρημενες κ αγχωμενες!!!!Αλλα ολες υπεροχες!!ΥΠΟΜΟΝΗ!ΤΑ 100πρωτα χρονια ειναι δυσκολα,ε Ευη?χαχαχαχα!
Τι να κανουμε..?

Μπηκαμε στο 3το μηνα!!!! Μεγαλωσαμε σχεδον στα 5 κιλα φτανουμε!Μαμ κακα ,λιγο γκρινια,λιγο ματι γαριδα απο τις 5 το απογευμ ως τις 00.00 συνηθως!Περναμε φαση!!!αλμα!!!τρωει και ξαναπειναει παλι!Η γκρινιαζει χωρις λογο,ελεγμενο αυτο!!Αλλαααα τη νυχτα νανιιιιι ως 7 συνηθως!!!αντε να δουμε τι θα δουμε!Καλα απο γελια χαμος τωρα!!!!Ολο παιζουμε!!!

Σεξ....Αμε!κανουμε κανουμε!χαχαχαχα!Στα φορτε μας!!!στα κλεφτα!χαχαχα με σασπενς για τη μπεμπα μη ξυπνησει μετα τρεχουμε να την δουμε μεσα στο δωματιο!!!!

Υπομονηηηηη δν κανω κ τιποτα αλλο!!!!

Κλειώωωωω βοήθεια πεσ μου η δική μας φάση είναι άλμα η να το πάρω απόφαση οτι δεν θα κοιμηθώ ολόκληρη νύχτα???

492ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Δευ Ιουν 25, 2012 4:30 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αδαμαντινι!!!
Αστα ανεξηγητη γκρινια!γαριδα ματι απο την ωρα που καλοξυπναει,δηλαδη πχ 12 εως 12 τη νυχτα θα κοιμηθει συνολικα καμια ωρα σπαστα! την κοιμιζω κ οταν την αφηνω τσουπ ξυπναει κ αντε παλι!Τη μια γελακια,μετα μαμ,μετα γαριδα,γκρινια<οχι ανυποφορη ομως>,δειχνει να μη την βολευει τιποτα.
Ε κανω αμαν!!
Εχθες τη νυχτα ξυπνησε μετα απο καιρο στις 4.30 κ πεινουσε!!!
Η εκει που τρωει πχ 100μλ μετα θα φαει στο 3ωρο πχ 50μλ κ μετα στο 2ωρο γκρινια τρωει χερια απτην πεινα!!!!!
Ενω νυσταζει,δν κοιμαται!Εγω το κοβω αλμα η φαση!Τι να πω...την νυχτα απτις 11 ως 12μιση παλιψιλογκρινια ,αλλα μετα πεφτει τεζα!παλι καλα δηλαδη..!
Εσεις πως ειστε???

493ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Δευ Ιουν 25, 2012 5:18 am

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μια απο τα ίδια και εμείς...γκρίνια και αυπνία...και συνεχώς η μικρή στο στήθος μου..εχω λιωσει στο κρεβατι δεν αντεχω αλλο...την νύχτα ξυπνάμε κανα 2 φορές για μαμ και μετά κάνω αμαν να την κοιμήσω.αφου έχω αρχίσει να σκφτομαι μήπως δεν χορταίνει με το δικό μου.
Σήμερα θα έρθει ο παιδίατρος να την δει οπότε θα δω και πως πάει.
Τωρα κοιμάται...πάνω που είπα να σηκωθώ να μαγειρέψω όσο προλαβαίνω κόπηκε το ρεύμα και ήρθε τώρα!!!
Τα νέυρα μου.
Και αυτό που σκέφτομαι περισσότερο είναι το πως θα βγούμε βόλτα.Αφού όλο θέλει να τρώει τι θα κάνω ????Αν κάνει όπως στο σπίτι θα πρεπει να την θηλάζω μονιμα.Εχω πάρει και ring sling αλλα ακόμα ουτε και έχω καταφέρει να το δοκιμάσω να δω πως λειτουργεί...
Το έχει δοκιμάσει καμμιά σας και με θηλασμό σε εξωτερικό χώρο??

494ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Δευ Ιουν 25, 2012 6:45 am

cleo!

cleo!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα μανουλες!ζεσταινεστε??? ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 215994
εμεις σταματησαμε την γκρινια για 2 μερες, σαραντησαμε πηγαμε εκκλησια και για καφε,χαρηκαμε οτι εστρωσε το μπεμπακι με τα σαραντα, αλλα ξαναρχισαμε!γκρινια γκρινια και παλι γκρινια!και να ηρεμει στην αγκαλια και να λιωνουμε μαζι απο την ζεστη! απο οτι βλεπω ολες τα ιδια περναμε οποτε παρηγοριεμαι.
σημερα τον ειδε και ο παιδιατρος,ολα καλα, αν και εχουμε παλινδρομηση και εκει αποδιδει την γκρινια,οτι το γαλατακι που βγαζει του καιει τον οισοφαγο.ρευεται ακομα και 2- 2,5 ωρες μετα το φαγητο.τα δικα σας το κανουν αυτο??η αναπτυξη μας super...5.200 και 60 εκ. για 42 ημερων παιδι!!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 893968
αυτα τα νεα μας...αντε να ηρεμησουν τα μπεμπακια να βγουν και οι μανουλες καμια βολτα γιατι η ζεστη ειναι αφορητη! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 531909

495ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Δευ Ιουν 25, 2012 10:24 am

raina

raina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="marin!"]μια απο τα ίδια και εμείς...γκρίνια και αυπνία...και συνεχώς η μικρή στο στήθος μου..εχω λιωσει στο κρεβατι δεν αντεχω αλλο...την νύχτα ξυπνάμε κανα 2 φορές για μαμ και μετά κάνω αμαν να την κοιμήσω.αφου έχω αρχίσει να σκφτομαι μήπως δεν χορταίνει με το δικό μου.
Σήμερα θα έρθει ο παιδίατρος να την δει οπότε θα δω και πως πάει.
Τωρα κοιμάται...πάνω που είπα να σηκωθώ να μαγειρέψω όσο προλαβαίνω κόπηκε το ρεύμα και ήρθε τώρα!!!
Τα νέυρα μου.
Και αυτό που σκέφτομαι περισσότερο είναι το πως θα βγούμε βόλτα.Αφού όλο θέλει να τρώει τι θα κάνω ????Αν κάνει όπως στο σπίτι θα πρεπει να την θηλάζω μονιμα.Εχω πάρει και ring sling αλλα ακόμα ουτε και έχω καταφέρει να το δοκιμάσω να δω πως λειτουργεί...
Το έχει δοκιμάσει καμμιά σας και με θηλασμό σε εξωτερικό χώρο??
[/quo

Και μόνο που θηλάζεις αποκλειστικά είναι μεγάλο επίτευγμα. Θέλει πολύ υπομονή τους πρώτους μήνες μέχρι να στρώσουν τα μικράκια μας και να φτιάξουν κάποιο ωράριο όμως μετά η ανταμοιβή ότι τα κατάφερες είναι τεράστια Very Happy Νιώθεις απίστευτη υπερηφάνια ότι το μεγαλώνεις αποκλειστικά από το σώμα σου.
Σε ότι αφορά τις βόλτες εγώ προσωπικά δεν είχα ring sling για να ξέρω κατα πόσο καλύπτει ώστε να αισθάνεσαι πιο άνετα αλλά προμηθεύτηκα μια τεράστια εσάρπα από ένα τουριστικό και έκανα την δουλειά μου μια χαρά έναν χρόνο στον πρώτο μου. Cool Πάρε και φαρδιές μπλούζες που δεν στενέυουν στη μέση ώστε να τις ανεβοκατεβάζεις εύκολα και θα κάνεις μια χαρά την "δουλειά" σου Wink
Μετά θα θηλάζεις αυτόματα και δεν θα το πολυσκέφτεσαι αν έχει κόσμο μπροστά. Εξάλλου δεν υπάρχει τίποτα πιο όμορφο και φυσικό από μια μανούλα που θηλάζει.
Καλές βολτίτσες λοιπόν sunny ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 536304

496ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Δευ Ιουν 25, 2012 10:25 pm

kastoria

kastoria
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα μανουλες!!!
΅Εχω μια απορια, αιμα εχετε ακομα? κι αν οχι ποτε σας σταματησε?? δεν την παλευω αλλο κ λογω ζεστης ειναι ακομα χειροτερα!!!

497ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τρι Ιουν 26, 2012 9:02 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια εχθες η μικρη εμενα ηταν ανησυχη πολυ,τα παντα την ενοχλουσαν,ετρωγε ανα 2ωρο ποτε ολο ποτε τιποτα μιλησα με το γιατρο εφταιγε η αφορητη ζεστη .μου επετρεψε να βαλω κλιματισμο να δροσισει το σπιτι.μπανια πολλα και υγρα<κατι που εκανα διαρκως>.Προσοχη λοιπον.
Σημερα ολα τα πατζουρια και παραθυρα κλειστα τα ειχα εκτος απο ενα να ανακυκλωνεται ο αερας,μια χαραμαδα,και κλιμα ελαφρυ πολυ ρυθμο και δροσισε λιγο.Η μικρη?Καμια σχεση με χτες κ τις τελευταιες μερες!Καταρχας κοιμηθηκε ως τωρα μια χαρα!!ξυπναγε την εκανα ντουζακι,μαμ κ νανι!Ειχα αγανακτησει λεμε!
Τωρα τα ανοιξα ολα να μπει αερας,αν κ ζεστη εχει αλλα οχι οπως πριν!Μπανακι η μικρη κ μαμ!Για να δουμε πως θα κλεισει η βραδυα!Ευτηχως χτες βραδυ 12 παρα τεζα ξεβρακωτη ως τις 7μιση!!!

498ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τρι Ιουν 26, 2012 10:01 am

buttonaki

buttonaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Χαιρετώ τις γλυκές κ κουρασμένες μανούλες κ τα όμορφα μπεμπίνια Very Happy !!!
Πωπω... βλέπω όλες πάνω κάτω τα ίδια περνάμε...
Πάντως έχεις δίκιο Blackrose μου, φταίει σίγουρα κι αυτή η αφόρητη ζέστη για αυτή την γκρίνια Rolling Eyes
Κι εμένα ο μπεμπούλης κάποιες ώρες έχει πολλή γκρίνια, σήμερα ας πούμε από τις 8:30 το πρωί εώς τις 16:30 δεν ηρεμούσε παρά μόνο αγκαλιά Shocked έκανα άπειρες προσπάθειες με διάφορους τρόπους αλλά τίποτα! Τώρα πάλι έχει από κείνη την ώρα που κοιμάται κ τον ξύπνησα μόνο για να φάει πριν λίγο αφού είχε να φάει από τις 14:00!! Και πάλι ξανακοιμήθηκε Shocked
Κάθε μέρα είναι πολύ διαφορετική, δεν μπορώ να δω κάποια συνέχεια στη συμπεριφορά του ή κάποια συνήθεια Rolling Eyes
Όσο για το θηλασμό που λέτε κι εγώ σήμερα το πρωί ήμουν όλη την ώρα με το στήθος έξω Smile Κι αυτό συμβαίνει πολλές φορές γιατί τον ηρεμεί κ πιστεύω ότι συχνά τρώει κι από λαιμαργία γιατί έχει πρόσφατα φάει κ μετά βγάζει γουλίτσες! Shocked
Δοκίμασα χθες να του δώσω πιπίλα. Στην αρχή την κάνει όπως το στήθος κ μετά τη φτύνει Rolling Eyes
Το Κίντερτε 2-3 φορές το ήπιε-φαίνεται ότι διψούσε πολύ κ μετά κάνει σα να αηδιάζει Shocked
Μαρίνα, πως πηγε χθες με τον παιδίατρο που την είδε; όλα καλά; σου είπε κάτι χρήσιμο;
Καστοριά, κι εγώ έχω ακόμα...όχι αίμα κόκκινο αλλά κάτι σα κίτρινο (σορρυ για την αηδία) κ δε λέει να σταματήσει! Χθες έκλεισα μήνα Shocked
Οι υπόλοιπες έχετε ή καθαρίσατε τελείως;
Αυτά κοριτσάκια Wink
Κουράγιο μανούλες!!!

499ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τρι Ιουν 26, 2012 12:17 pm

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειναι γεγονος,καθε μερα κ διαφορετικα τα μπεμπουλια μας!Εχουμε δρομο ακομα....δοντακια....κ αλλα πολλα!Απλα οσο μεγαλωνουν ξερεις κ τι φταιει στη συμπεριφορα τους!Παντως σημερα που εκανα οτι ειπε ο ντοκ ειδα διαφορα..ταλαιπωρηθηκε η μικρη..αλλα αιρκοντισιον μονο αν επετρεπε θα εβαζα!Αυριο θα <<δροσισει>> λιγο!
Θαλασσα θα τα πατε?Εγω τν αλλο μηνα λεω να την παω,οχι για πολλα,πολλα βεβαια!αλλα θελω! Θα δω τι θα πει ο ντοκ!
Τωρα...ξεκιναω διατροφη.Πρεπει να χασω κιλαααααααααα!

..τελικα μονο εγω καθαρισα και απο περιοδο και σεξουλιαστηκα??? Embarassed Shocked Embarassed

Very Happy

500ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τρι Ιουν 26, 2012 1:00 pm

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα κ από μένα.η μπουμπού μου κοιμάται επιτέλους.έχω λιώσει όλη μέρα γκρίνια κ συνεχώς στήθος λες κ δεν χορταίνει.ενώ κοιμάται το βράδυ κ ξυπνάμε ανά τρίωρο για μαμά μετά της 12 το μεσημέρι τρελαίνεται.
Ο γιατρός ήρθε χθες.πήραμε σε ένα μήνα 1.150 κ 3.5 πόντους!!!!είναι 5 κιλά η ντοματουλα μου (έτσι την φωνάζω έχει κάτι σακουλάκια).ο γιατρός μας είπε ότι είναι πολύ καλή !!!!του είπα για τα συχνά γεύματα κ με ξέχεσε που δεν τρώω .φροντισε να με καρφώσει ο Αντρουλης μου.του εξήγησα ότι δεν προλαβαίνω γιατί είμαι μόνη μου.απλά πρέπει να αύξηση το φαγητό μου

Από την άλλη η μέση μου χάλια πολύ πόνος κ κάθομαι κ στο κρεβάτι συνεχώς κ υποφέρω.
Θέλω να βγω έξω βρε κορίτσια έχω φρικάρει μέσα αλλά κάθε απόγευμα η μικρή μες την γκρίνια.
Υπομονή τι να πω....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 34]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 27 ... 34  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις