Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
171 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 171 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 34  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 34]

451ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τετ Ιουν 13, 2012 12:32 pm

buttonaki

buttonaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
pharmacy έγραψε:καλησπερα κι απο εμενα φιλες μου!!!!!!! απο κυριακη ειμαστε σπιτακι επιτελους...νοσηλλευτηκαμε 3 μερες με ενδοφλεβια κ απομονωση!!!αχ τι τραβηξαμε...τωρα ειμαστε σπιτακι κ τα εχουμε ολα αποστειρωμενα!!ειναι δυσκολα αλλα ο παλευουμε..ευτυχως η πληγη μας παει πολυ καλυτερα..εχουμε εν αθεματακι με αφαλο τωρα βεβαια(οχι που θα ησυχαζα)γιατι αν κ επεσε εχει υγρο ακοαμ κ φοβομαστε για μολυνση!!!!ευελπιστω ο καλος θεουλης να βαλει το χερακι του κ να πανε ολα καλα..ακομα παιρνουμε αντιβιωση απο στομα κσυνεχιζουμε....φιλακια πολλα σε ολες τις μανουλες κ τα μωρακια σας!!!!

Σιδερένιος ο μπεμπούλης!!!!!!!
Άλλο κακό να μην τον βρει κ να είναι πάντα υγιής κ τυχερός!!!
Κι εσείς κοριτσάκι μου να ηρεμήσετε σιγα-σιγά κ να το χαρείτε το αγοράκι σας Very Happy !!!
Ό,τι καλύτερο!!!

452ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τετ Ιουν 13, 2012 12:45 pm

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pharmacy έγραψε:καλησπερα κι απο εμενα φιλες μου!!!!!!! απο κυριακη ειμαστε σπιτακι επιτελους...νοσηλλευτηκαμε 3 μερες με ενδοφλεβια κ απομονωση!!!αχ τι τραβηξαμε...τωρα ειμαστε σπιτακι κ τα εχουμε ολα αποστειρωμενα!!ειναι δυσκολα αλλα ο παλευουμε..ευτυχως η πληγη μας παει πολυ καλυτερα..εχουμε εν αθεματακι με αφαλο τωρα βεβαια(οχι που θα ησυχαζα)γιατι αν κ επεσε εχει υγρο ακοαμ κ φοβομαστε για μολυνση!!!!ευελπιστω ο καλος θεουλης να βαλει το χερακι του κ να πανε ολα καλα..ακομα παιρνουμε αντιβιωση απο στομα κσυνεχιζουμε....φιλακια πολλα σε ολες τις μανουλες κ τα μωρακια σας!!!!

όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι, ειναι πολύ δυνατός ο μπεμπούλης σου αν και τόσο μικρούλης!!! ολα περαστικά να ειναι σου ευχομαι!!!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 417472

453ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Παρ Ιουν 15, 2012 4:34 am

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
περαστικούλια στο μπεμπούλη σου pharmacy!!!αυτό να ήταν το τελευταίο που περάστε.χάρηκα με την εξέλιξη!

κορίτσια οι υπόλοιπες είστε καλά?τα μπεμπάκια σας?

454ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Σαβ Ιουν 16, 2012 5:51 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γλυκια μου pharmacy , περαστικα στο μπεμπακο και αγυριστα κοριτσαρα μου!!!!
Καλησπεραααααα!
Καλο καλοκαιρι!!!
Μεγαλωνετε?????
Εμεις Την Τριτη θα παμε να κανουμε εμβολιο!!!!!!!
Καναμε μπουτακια!Μαγουλακια!διπλες στο λαιμο!
Φοραμε μονο ζιπουνακια και εξω φορεματακια καλοκαιρινα και σορτσακια!!!!!
Τα πονακια μας σχεδον τελειωσαν!ενα 5% εχουμε σε σχεση με πριν κ αυτο στο τελευταιο γευμα και κοιμαται μετα τις 12 τη νυχτα....αλλα ως τις 6μιση με 7 τις περισσοτερες φορες!!
Μονο με τα κακακια εχουμε θεμα!Κανει καθε 3 μερεσ!!της δινω ειδικο γαλα,χαμομηλακι,αλλα ειμαστε δυσκοιλιοι!...θα αλλαξουμε γαλα μαλλον!
Απο κιλα δν ξερω ποσο ειναι την Τριτη θα μαθουμε,αν και ειναι φανερο οτι τσουπωσε!!!! flower

Για γαμους κ βαφτισια βλεπω λετε!Εμεις 18 Αυγουστου βαφτιζουμε την μπεμπα Λαρισα!!Θα την πουμε Ειρηνη(απο Χρυσοβαλαντου)-Ραφαελα!

Γαμο,πολιτικο καναμε προ 1μιση χρονου...ο θρησκευτικος μετα απο 2 χρονια το πολυ θα γινει κ αυτος!Να εχουμε το πιο ομορφο παρανυφακι την κορη μας!!!

Αληθεια ποσο τρωνε τα νινακια σας?
Εμενα ετρωγε 120ml και με τις ζεστες δν ξερω,επεσε στα 90-100 και 7 γευματα την ημερα,ποτε και 8 ενιοτε!!!!
Ο γιατρος ειπε οτι η ζεστη τα επηρεαζει!
Αντε να περασουμε το κλιματιστικο,να το βαζω να δροσιζομαστε λιγο!!

Παντως οσες ειστε στη φαση των κολικων ,εμενα μας εσωσε το πιστολακι!το ηχογραφησα κ στο κινητο κ στα..σκουρα το βαζω κ ωωπ νανι.Βεβαια να μη μαθει ετσι. flower

Διακοπες θα πατε?
Εμεις θα παμε στον Ολυμπο στο χωριο μου και θα κατεβαινουμε για μπανιο Λεπτοκαρυα,Λιτοχωρο,Πλαταμωνα,Ν.Ποροι.....αλλ τελοσ του μηνα λεμε θα δειξει!
Μετα ,ειναι η βαφτιση μας...και Σεπτεμβρη πρωτα ο θεος αρχες,παμε Κω σε α'ξαδερφο του αντρα παντρευεται και θα το συνδιασουμε κ με διακοπες μια βδομαδα.!...Εκει μαλλον,λεω να μν παρω την μπεμπα!Θα ειναι κουραστικο για μενα κ για το μωρο.Θα την αφησω στη μαμα μου.Ως τοτε θα εχει στανταρ προγραμμα υπνου!Θα ζοριστω βεβαια,αλλα 10ωρες ταξιδι με καραβι,περα δωθε,γαμος κ νταβαντουρια θα ειναι εξαντλητικο για μενα κυριως κ το μωρο...!!

Πω πω γλωσσα δν εβαλα μεσα!
Αυριο ΤΟ ΝΟΥ ΜΑΣ!ΚΡΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ Κ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ!

Σας γλυκοφιλωωω! flower flower flower

455ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Δευ Ιουν 18, 2012 4:30 am

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα στις μανούλες!!!
Επιτέλους κατάφερα εστω και για λίγο απ ότι φαίνεται να γραψω κ γω.
Κλειώ μου χαίρομαι που σιγα σιγα βρίσκετε τους ρυθμούς σας και περάσατε και τους κολικούς.
Εμείς διακοπές δεν βλέπω να πηγαίνουμε φέτος.Και λόγω οικονομικών αλλα και λόγω μπέμπας.
Τι να σας πω βρε κορίτσια.Θηρίο έχει γίνει!!Συνεχώς γκρινιάζει, δεν κάθεται πουθενα ήρεμη, δεν κοιμάται την μέρα μόνο με διαλλείματα την νύχτα, και θέλει διαρκώς να είναι στο στήθος μου. Στηνν αρχη αγχωνόμουν οτι δεν χορταίνει αλλα κάθε βδομάδα παίρνει κανονικά βάρος.Ασε που όλη την ώρα σφίγγεται και ζορίζετε χωρις να κάνει κακα.Δεν ξέρω γιατί το κάνει. Δεν ξέρω καν αν είναι κολικοί. Το κλάμα που κάνει είναι ψευτοκλάμα συνήθως για να την πάρω αγκαλια και να την ταίσω.
Εσας βρε κορίτσια είναι ήρεμα?
Εσεις που θηλάζετε αποκλειστικά πως τα προλαβαίνετε όλα?
Εγώ που δεν έχω βοήθεια παρα μόνο απο τον άντρα μου όταν σχολάει το απογευμα, δεν μπορώ ούτε να μαγειρέψω να φάω εγώ η ίδια ούτε ενα μπάνιο να κάνω.Με έχει καθηλωμένη στο κρεβάτι όλη μέρα.
Χθες με πήραν τα κλάματα δεν μπορούσα να συνέλθω, απο μια ασήμαντη αφορμή βέβαια αλλα ξέσπασα μετά.Πως θα συνεχίσω τον αποκλειστικό θηλασμό?Αρχίζουν και πέφτουν τα κουράγια μου.Ξενύχτι απο την μία, λίγο φαγητό απο την άλλη, νοιώθω οτι θα πέσω κάτω ώρες ώρες. Και έκοψα και τα γαλακτοκομικά απο την διατροφή μου και είναι ακόμα χειρότερα.
Θα μου πείτε υπομονή, και γω αυτο λέω και όταν μου χαμογελάει η σκατούλα τα ξεχνάω όλα, αλλα είναι θέμα σωματικής κούρασης πλέον.
Πως βάλατε σειρά βρε κορίτσια?Και ακόμα δεν έχουμε βγει και έξω.
Σας ζάλισα αλλά ουφ τα είπα και εγώ κάπου.Μονάχη μου όλη μέρα δεν μιλάω με κανέναν παρα μόνο με την μπέμπα...

Φιλιά σε όλες!!!

456ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Δευ Ιουν 18, 2012 5:47 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marin! έγραψε:Καλησπέρα στις μανούλες!!!
Επιτέλους κατάφερα εστω και για λίγο απ ότι φαίνεται να γραψω κ γω.
Κλειώ μου χαίρομαι που σιγα σιγα βρίσκετε τους ρυθμούς σας και περάσατε και τους κολικούς.
Εμείς διακοπές δεν βλέπω να πηγαίνουμε φέτος.Και λόγω οικονομικών αλλα και λόγω μπέμπας.
Τι να σας πω βρε κορίτσια.Θηρίο έχει γίνει!!Συνεχώς γκρινιάζει, δεν κάθεται πουθενα ήρεμη, δεν κοιμάται την μέρα μόνο με διαλλείματα την νύχτα, και θέλει διαρκώς να είναι στο στήθος μου. Στηνν αρχη αγχωνόμουν οτι δεν χορταίνει αλλα κάθε βδομάδα παίρνει κανονικά βάρος.Ασε που όλη την ώρα σφίγγεται και ζορίζετε χωρις να κάνει κακα.Δεν ξέρω γιατί το κάνει. Δεν ξέρω καν αν είναι κολικοί. Το κλάμα που κάνει είναι ψευτοκλάμα συνήθως για να την πάρω αγκαλια και να την ταίσω.
Εσας βρε κορίτσια είναι ήρεμα?
Εσεις που θηλάζετε αποκλειστικά πως τα προλαβαίνετε όλα?
Εγώ που δεν έχω βοήθεια παρα μόνο απο τον άντρα μου όταν σχολάει το απογευμα, δεν μπορώ ούτε να μαγειρέψω να φάω εγώ η ίδια ούτε ενα μπάνιο να κάνω.Με έχει καθηλωμένη στο κρεβάτι όλη μέρα.
Χθες με πήραν τα κλάματα δεν μπορούσα να συνέλθω, απο μια ασήμαντη αφορμή βέβαια αλλα ξέσπασα μετά.Πως θα συνεχίσω τον αποκλειστικό θηλασμό?Αρχίζουν και πέφτουν τα κουράγια μου.Ξενύχτι απο την μία, λίγο φαγητό απο την άλλη, νοιώθω οτι θα πέσω κάτω ώρες ώρες. Και έκοψα και τα γαλακτοκομικά απο την διατροφή μου και είναι ακόμα χειρότερα.
Θα μου πείτε υπομονή, και γω αυτο λέω και όταν μου χαμογελάει η σκατούλα τα ξεχνάω όλα, αλλα είναι θέμα σωματικής κούρασης πλέον.
Πως βάλατε σειρά βρε κορίτσια?Και ακόμα δεν έχουμε βγει και έξω.
Σας ζάλισα αλλά ουφ τα είπα και εγώ κάπου.Μονάχη μου όλη μέρα δεν μιλάω με κανέναν παρα μόνο με την μπέμπα...

Φιλιά σε όλες!!!

Γεια σου!σας διαβαζω που και που και ειπα να σου απαντησω γιατι εγω τα περασα αυτα που λες με τον αποκλειστικο θηλασμο!ετσι ειναι στην αρχη δυσκολα και θηλαζουν πολλεεεςςς ωρες, εγω ριζες ειχα βγαλει στον καναπε θα δεις ομως που θα γινουν ολα πιο ευκολα
Απο 2,5 μηνων περιπου αρχισαν να καλητερευουν τα πραγματα και τωρα πλεον θηλαζει 5-10μ λεπτα μονο εχει γινει το πιο ευκολο πραγμα!Υπομονη ξερω η μερες μοιαζουν ατελειωτες, για μενα τωρα πλεον περνανε τοσο γρηγορα που λεω αμαν να προλαβω να την χορτασω!

457ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Δευ Ιουν 18, 2012 6:07 am

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σου Τατιάνα μου σ΄ευχαριστώ για την απάντηση μου δίνεις κουράγιο.
Εχω βγάλει ρίζες στο κρεβάτι μου όλο θέλει να τρώει, νομίζω ότι δεν θα χορτάσει ποτέ αυτό το παιδί. Γεννήθηκε και μεγαλούτσικη ήδη κοντεύουμε τα 5 κιλά και δεν έχει κλείσει και μήνα (σε 3 μέρες κλείνουμε). Εσένα πότε σου κοιμόταν πόσες ώρες?
Αχ θέλει πολύ υπομονή τελικά ο θηλασμός...

458ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Δευ Ιουν 18, 2012 6:38 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marin! έγραψε:Γεια σου Τατιάνα μου σ΄ευχαριστώ για την απάντηση μου δίνεις κουράγιο.
Εχω βγάλει ρίζες στο κρεβάτι μου όλο θέλει να τρώει, νομίζω ότι δεν θα χορτάσει ποτέ αυτό το παιδί. Γεννήθηκε και μεγαλούτσικη ήδη κοντεύουμε τα 5 κιλά και δεν έχει κλείσει και μήνα (σε 3 μέρες κλείνουμε). Εσένα πότε σου κοιμόταν πόσες ώρες?
Αχ θέλει πολύ υπομονή τελικά ο θηλασμός...

Θελει υπομονη οντος αλλα μην τα παρατησεις γιατι αυτο το δωρο μπορεις μονο τωρα να το κανεις στο μωρακι σου!
εμενα απο 3 μηνων αλλαξε πολυ, εχει μερες που γκρινιαζει αλλα γενικα κοιμαται 4-5 ωρες την μερα κ το βραδυ κοιμαται 21.00 με 7.00 με 2 ενδιαμεσους 5' θηλασμους (κοιμομαστε μαζι).
Αλλα μωρακια που θηλαζουν κοιμουνται και σερι 7-8 ωρες!

459ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Δευ Ιουν 18, 2012 2:54 pm

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κλειώ μου η μπουμπού σου μια κούκλα!!!εμείς κάναμε εμβόλιο και όλα οκ,εχτές το κάναμε και το βράδυ είχε δέκατα και γκρίνια,σήμερα μια χαρά η μπουμπού..από κιλά 4900 η μικρή και πήρε 2 πόντους,εμείς κάνουμε κακάκια,οι λίγοι πόνοι που είχε πέρασαν!συνέχεια γελάει σας λέω έχω τρελαθεί ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 215994 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 215994 ..σιγά μη παμε διακοπές ,καλό ανέκδοτο.χαχαχα!!!δουλεύω Twisted Evil Twisted Evil ..marin μου δε μπορώ να σε καταλάβω εξολοκλήρου Crying or Very sad Crying or Very sad ελπίζω να βρείς κάποιο τρόπο και να ξεκουρστείς.θηλάζω εν μέρη αλλά δίνω και ξένο και φυσικά κοιμάμαι και τρώω..

βρες κάποιον να σε βοηθήσει αν πάλι δε γίνεται κάνε υπομονή και σκέψου πως κάνεις το καλύτερο για το μωράκι σου..

πολλά πολλά φιλάκια σε όλα τα μπεμπάκια ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 417472

460ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τρι Ιουν 19, 2012 12:25 am

adamantini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα καλέ κορίτσια!!!!!
Η μπέμπα κοιμάτε και έιπα να μπω και εγω λιγάκι...pharmacy πολύ χάρηκα κοριτσάκι μου που όλα πήγαν καλά όσο για τον αφαλάκο του τίποτα δεν είναι περαστικό θα είναι και αυτό!!!!Evi μου απο σεξ τίποτα ακόμα,εγω ρε παιδιά ακόμα πονάω απο τα ράματα...σήμερα ειδικά δεν μπορώ να καθήσω τόσο πολυ..
marin μου και εγω την θηλάζω αποκλειστικα την νύχτα ξυπνάει ανα 2,5 με 3 ώρες και την ημέρα δεν έχουμε ωρες...βοήθεια και εγώ απο τον αντρούλη μου αφου σχολάσει και εχω δίπλα και την μαμά μου ΑΛΛΑ δεν μου μαγειρεύει και ούτε δουλειές του σπιτιου μου κάνει και ο λόγος είναι οτι μεγαλώνει ακόμη 2 εγγονάκια της αδερφής μου η οποία έχει καφέ και δουλευουν με τον άντρα της πολλές ώρες,δεν θέλω να νοιαζετε και για μας,βέβαια και μόνο που θα έρθει να την κρατήσει αν λείπει ο άντρας μου για να μπω όπως λες να κάνω ενα μπανάκι η να βάλω κάτι στο στόμα μου είναι πολύ σημαντικό!!!!Ελπίζω να αλλάξει γρήγορα όλο αυτό και να μην τρωνε τόσες πολλές φορές!!!έχεις πάρει μαξιλάρι θηλασμού??Εγώ το δοκίμασα για 2 μέρες απο μια ξαδέρφη μου και την επόμενη πήγα και πήρα ενα,βολεύει γιατί δεν την σηκώνεις και ούτε ζεστένετε τόσο πολύ όσο στα χέρια,αα και είναι μια κουκλίτσα η μικρή σου!!!!Ας είναι καλά όλα τα μωράκια!!!!Μάγια περιμένουμε και τα δικά σου νέα!!!!Κοριτσάρες να είστε όλες καλά φιλιά πολλά!!! flower flower ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 417472

461ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τρι Ιουν 19, 2012 1:49 am

ulysses1977

ulysses1977
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια γεια σας κι από μένα μετά από πολύ καιρό.Είμαστε καλά, θηλάζουμε αποκλειστικά και αύριο σαραντίζουμε.Διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι που είστε όλες καλά.Pharmacy εύχομαι περαστικά και τίποτα να μην ξαναταλαιπωρήσει το μωράκι σου στο εξής.Marin σε νιώθω απόλυτα.Μην απογοητεύεσαι όμως και μην αγχώνεσαι.Τα ίδια ένιωθα στο πρώτο μου παιδάκι. Τώρα όμως ανακάλυψα την ξαπλωτή θέση θηλασμού που είναι πολύ ξεκούραστη και για μένα και για το μωρό. Βάλε ένα μαξιλαράκι στην πλάτη του μωρού για να μη σου γυρίσει και πνιγεί μετά το θηλασμό και ξάπλωσε απέναντί του δίνοντας το στήθος σου.Μπορεί και να σε πάρει ο ύπνος ενώ θηλάζεις.Μη φοβηθείς ότι θα το πλακώσεις, γιατί οι πιθανότητες είναι όσες και να πέσεις από το κρεβάτι!!!!Θα νιώθεις πολύ ξεκούραστη το πρωί και το μωρό το ίδιο γιατί θα σε νιώθει όλο το βράδυ κοντά του.Κατά τ'άλλα φρόντισε τον εαυτό σου τρώγοντας σωστά για να μπορέσεις να ανταποκριθείς σε όλες τις ανάγκες.Σε λίγο καιρό όλα θα αλλάξουν και θα νιώθεις πολύ περήφανη.Φιλιά σε όλες τις μανούλες και τα μωράκια σας!!!!

462ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τρι Ιουν 19, 2012 2:10 am

cleo!

cleo!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σας μανουλες!
σημερα μετα απο (δεν ξερω και εγω ποσες,πανω κατω 15!) μερες, ο μπεμπης μου κοιμαται την ημερα!!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 328109 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 328109 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 328109
εμενε 12ωρο ξυπνιος ΚΑΙ κλαμα ασταματητο.μεχρι και στο νοσοκομειο τον πηγα να δω τι εχει.τελικα κανεις δεν ξερει να μου πει, με υποθεσεις μου απαντανε ολοι.στο μονο που ελπιζω (αν και δεν πιστευω οτι θα αλλαξει και κατι) ειναι οτι το σαββατο σαραντιζουμε και ολοι μου λενε υπομονη μεχρι τοτε και θα αλλαξει! κατα τα αλλα Marin μου σε νιωθω απολυτα, το μωρο με εχει εξαντλησει,απο την μια ο θηλασμος και απο την αλλη η ολοημερη γκρινια (κυριολεκτικα ολοημερη!) απο φαγητο τρωω μονο μοσχαρι-ρυζι-μακαρονια-πατατες (ολα τα αλλα μου τα'χουν κοψει,και τα γαλακτοκομικα,μπας και βρουμε τι φταιει)και συνηθως τρωω 1φορα/ημερα γιατι δεν με αφηνει ο μικρος! βοηθεια εχω μονο απο την μαμα μου παρ'ολο που δουλευει ερχεται καθε κυριακη καθαριζει λιγο το σπιτι και μαγειρευει 3-4 φαγητα για ολη την εβδομαδα.ο αντρας μου δουλευει ως αργα και τις περισσοτερες φορες τον περιμενω να ερθει για να φαω και να κανω ενα μπανιο..ΟΥΦ! σας κουρασα! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 667478 αλλα εχω κουραστει και απογοητευτει...
ευχομαι να ειστε ολες καλα με τα μπεμπακια.πολλα φιλια! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 417472

463ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τρι Ιουν 19, 2012 3:51 am

buttonaki

buttonaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κοριτσάκια μου!
Τι κάνετε; πως πάει η καινούρια full-time job;
Cleo κ Marin κουράγιο!!! όπως όλες μας δηλαδή!
Κι εγώ θηλάζω αποκλειστικά κ έχει 3-4 μέρες που κατά τη διάρκεια της ημέρας ο μπόμπιρας μένει αρκετές ώρες ξύπνιος κ γκρινιάζει Rolling Eyes Αν τον έχω αγκαλιά ή στο στήθος όλα είναι ΟΚ Cool 'Οταν όμως πάω να τον αφήσω στην καλαθούνα του αρχίζει το μυξόκλαμα που σιγά-σιγά γίνεται ολοένα κ πιο δυνατό κ σταματάει μόνο όταν τον πάρω αγκαλιά Rolling Eyes
Οπότε υπάρχουν μέρες που δεν μπορώ να κάνω κ τίποτα άλλο Razz
Ευτυχώς φαγητό μου στέλνει η πεθερά μου κ μου στειλε κ η μαμά μου από Σαλόνικα προχθές! Και κάτι θείες εδώ με παίρνουν τηλ για να μου στείλουν! Να'ναι καλά όλοι τους!
Πρέπει κάτι να κάνεις Μαρίνα μου με το φαγητό γιατί πρέπει να τρως για να έχεις δυνάμεις! Δεν υπάρχει κάποια λύση;
Πάντως κ εγώ είμαι πολλές ώρες μόνη μου αφού ο άντρας μου δουλεύει πρωί-απόγευμα. Το καλό είναι ότι το πρωί πάει σχετικά αργά στη δουλειά αφού είναι δική τους κ κάπως βοηθάει αυτο!
Εμένα με αγχώνουν κάπως οι δουλειές του σπιτιού που μένουν πολύ πίσω κ δεν το αντέχω. Βγαίνει η Παρθένος της τάξης από μέσα μου κ χαλιέμαι αλλά κουτσά-στραβά το παλεύω!
Την Κυριακή κάναμε κ την δεύτερη βόλτα μας με το μπέμπη! Πήγαμε για καφέ κ μετά για ψήφο! Όλα καλά, κοιμόταν στον καφέ Smile Απλά με τόση ζέστη αυτές τις μέρες είναι λίγο ταλαιπωρία να τα βγάζεις έξω Rolling Eyes

Όσο για το σεξ κοριτσάκια...έχουμε ακόμα, δεν σαράντησα ακόμα Cool
Εμένα η τομή της καισαρικής δεν πονάει, θέλει όμως αρκετή προσοχή να μη σηκώνω βάρος κ μια-δυο φορές που ξεχάστηκα μετά πονούσα Shocked

Αυτά κι απο μάς! Πολλά φιλάκια κ κουράγιο, φρεσκομανούλες!!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 875502

464ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τρι Ιουν 19, 2012 4:26 am

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπέρα κορίτσια!!!!
Η μπεμπα μόνιμα στο στηθος μου ολη μερα κ κλαμα οταν την αφηνω κατω.Και τωρα γραφω με ενα δακτυλο.
Απ΄οτι καταλαβα ολες τα ιδια εχουμε και παρηγοριεμαι λιγο.Δυστυχως παρολο που τα πεθερικα μου μενουν απο πανω μας η πεθερα μου ειναι στο κοσμο της!Με το μονο που ασχολειται ειναι με την μικρη, χαζεμενη βρε κοριτσια λες κ δεν εχουν ξαναδει μωρο!!!Την πρωτη βδομαδα κατεβαζε φαγητο τωρα τιποτα.Ειπε ο αντρας μου χθες να της πειι αλλα δεν θελω να παρακαλαω για κατι το οποιο επρεπε να το κανουν απο μονοι τους.
Αυτο που με ανυσηχει ειναι οτι καθε 20 λεπτα με μιση ωρα θελει να τρωει.Ξεκιναει τρωει κ μετα απο λιγο αρχιζει κ χτυπιεται κ με βαραει σαν να διαμαρτυρεται οτι δεν τρωει.Τον πρωτο καιρο κοιμοταν κ μου ξυπναγε καθε 2,5 με 3 ωρες κ δεν ειχα θεμα τωρα ομως κοιμαται 10 λεπτα μετα το φαι κ φτου κ απο την αρχη. Μηπως δεν χορταινει τι να σκεφτω..????








465ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τρι Ιουν 19, 2012 4:31 am

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
cleo! έγραψε:γεια σας μανουλες!
σημερα μετα απο (δεν ξερω και εγω ποσες,πανω κατω 15!) μερες, ο μπεμπης μου κοιμαται την ημερα!!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 328109 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 328109 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 328109
εμενε 12ωρο ξυπνιος ΚΑΙ κλαμα ασταματητο.μεχρι και στο νοσοκομειο τον πηγα να δω τι εχει.τελικα κανεις δεν ξερει να μου πει, με υποθεσεις μου απαντανε ολοι.στο μονο που ελπιζω (αν και δεν πιστευω οτι θα αλλαξει και κατι) ειναι οτι το σαββατο σαραντιζουμε και ολοι μου λενε υπομονη μεχρι τοτε και θα αλλαξει! κατα τα αλλα Marin μου σε νιωθω απολυτα, το μωρο με εχει εξαντλησει,απο την μια ο θηλασμος και απο την αλλη η ολοημερη γκρινια (κυριολεκτικα ολοημερη!) απο φαγητο τρωω μονο μοσχαρι-ρυζι-μακαρονια-πατατες (ολα τα αλλα μου τα'χουν κοψει,και τα γαλακτοκομικα,μπας και βρουμε τι φταιει)και συνηθως τρωω 1φορα/ημερα γιατι δεν με αφηνει ο μικρος! βοηθεια εχω μονο απο την μαμα μου παρ'ολο που δουλευει ερχεται καθε κυριακη καθαριζει λιγο το σπιτι και μαγειρευει 3-4 φαγητα για ολη την εβδομαδα.ο αντρας μου δουλευει ως αργα και τις περισσοτερες φορες τον περιμενω να ερθει για να φαω και να κανω ενα μπανιο..ΟΥΦ! σας κουρασα! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 667478 αλλα εχω κουραστει και απογοητευτει...
ευχομαι να ειστε ολες καλα με τα μπεμπακια.πολλα φιλια! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 417472

Αχ βρε cleo μου κ γω τα ιδια. Εχω κοψει γαλακτοκομικα κ η διατροφη μου ακομα πιο περιορισμενη για να δουμε μηπως την πειραζει κατι.Αλλα τιποτα.Ακριβως τα ιδια κ γω ερχεται ο αντρας μου για να κανω μπανιο κ να φαω. Τι να μας πω τωρα..υπομονη μπας κ καλυτερεψουν τα πραγματα....

466ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τρι Ιουν 19, 2012 4:39 am

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
buttonaki έγραψε:Γεια σας κοριτσάκια μου!
Τι κάνετε; πως πάει η καινούρια full-time job;
Cleo κ Marin κουράγιο!!! όπως όλες μας δηλαδή!
Κι εγώ θηλάζω αποκλειστικά κ έχει 3-4 μέρες που κατά τη διάρκεια της ημέρας ο μπόμπιρας μένει αρκετές ώρες ξύπνιος κ γκρινιάζει Rolling Eyes Αν τον έχω αγκαλιά ή στο στήθος όλα είναι ΟΚ Cool 'Οταν όμως πάω να τον αφήσω στην καλαθούνα του αρχίζει το μυξόκλαμα που σιγά-σιγά γίνεται ολοένα κ πιο δυνατό κ σταματάει μόνο όταν τον πάρω αγκαλιά Rolling Eyes
Οπότε υπάρχουν μέρες που δεν μπορώ να κάνω κ τίποτα άλλο Razz
Ευτυχώς φαγητό μου στέλνει η πεθερά μου κ μου στειλε κ η μαμά μου από Σαλόνικα προχθές! Και κάτι θείες εδώ με παίρνουν τηλ για να μου στείλουν! Να'ναι καλά όλοι τους!
Πρέπει κάτι να κάνεις Μαρίνα μου με το φαγητό γιατί πρέπει να τρως για να έχεις δυνάμεις! Δεν υπάρχει κάποια λύση;
Πάντως κ εγώ είμαι πολλές ώρες μόνη μου αφού ο άντρας μου δουλεύει πρωί-απόγευμα. Το καλό είναι ότι το πρωί πάει σχετικά αργά στη δουλειά αφού είναι δική τους κ κάπως βοηθάει αυτο!
Εμένα με αγχώνουν κάπως οι δουλειές του σπιτιού που μένουν πολύ πίσω κ δεν το αντέχω. Βγαίνει η Παρθένος της τάξης από μέσα μου κ χαλιέμαι αλλά κουτσά-στραβά το παλεύω!
Την Κυριακή κάναμε κ την δεύτερη βόλτα μας με το μπέμπη! Πήγαμε για καφέ κ μετά για ψήφο! Όλα καλά, κοιμόταν στον καφέ Smile Απλά με τόση ζέστη αυτές τις μέρες είναι λίγο ταλαιπωρία να τα βγάζεις έξω Rolling Eyes

Όσο για το σεξ κοριτσάκια...έχουμε ακόμα, δεν σαράντησα ακόμα Cool
Εμένα η τομή της καισαρικής δεν πονάει, θέλει όμως αρκετή προσοχή να μη σηκώνω βάρος κ μια-δυο φορές που ξεχάστηκα μετά πονούσα Shocked

Αυτά κι απο μάς! Πολλά φιλάκια κ κουράγιο, φρεσκομανούλες!!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 875502


buttonaki μου δυστυχως οπως έγραψα κ παραπάνω δυσκολο το βλέπω να βρισκω βοήθεια.Εισαι πολυ τυχερή που έχεις τόσους ανθρώπους κοντάσου και σε στηρίζουν.
Με τις δουλειές του σπιτιο΄΄υ έχω φρικάρει κ γω που δεν μπορώ να κάνω τίποτα αλλα πιο πολυ με αγχώνει το φαγητό.
Σημερα ήρθε και το καρότσι μας οπότε θα επιχειρήσουμε και εμείς βολτούλα.Αν και αγχώνομαι. Με το θηλασμό τι έκανες οταν βγήκατε ? Δεν γκρίνιαζε για φαγητό?
Οσο για το σεξ πονεμένη ιστορία. Απο περσι τον Αυγουστο έχουμε να βρεθούμε που πιάσαμε την μπουμπού..αχ και δεν βλέπω φως σύντομα με την μπουμπού..
Πάντως παρόλη την κούραση μας βρε κορίτσια αμα σε κοιτάνε και σου γελάνε τα άτιμα τα ξεχνάς όλα!!!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 328109 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 328109

467ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τρι Ιουν 19, 2012 4:43 am

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
evigiorgos έγραψε:κλειώ μου η μπουμπού σου μια κούκλα!!!εμείς κάναμε εμβόλιο και όλα οκ,εχτές το κάναμε και το βράδυ είχε δέκατα και γκρίνια,σήμερα μια χαρά η μπουμπού..από κιλά 4900 η μικρή και πήρε 2 πόντους,εμείς κάνουμε κακάκια,οι λίγοι πόνοι που είχε πέρασαν!συνέχεια γελάει σας λέω έχω τρελαθεί ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 215994 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 215994 ..σιγά μη παμε διακοπές ,καλό ανέκδοτο.χαχαχα!!!δουλεύω Twisted Evil Twisted Evil ..marin μου δε μπορώ να σε καταλάβω εξολοκλήρου Crying or Very sad Crying or Very sad ελπίζω να βρείς κάποιο τρόπο και να ξεκουρστείς.θηλάζω εν μέρη αλλά δίνω και ξένο και φυσικά κοιμάμαι και τρώω..

βρες κάποιον να σε βοηθήσει αν πάλι δε γίνεται κάνε υπομονή και σκέψου πως κάνεις το καλύτερο για το μωράκι σου..

πολλά πολλά φιλάκια σε όλα τα μπεμπάκια ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 417472

evi μου κάθε πότε της δίνεις ξένο?το βράδυ?
Δεν έχει μειωθεί το γάλα σου?Το λέω γιατι τόσα που διαβάζουμε περι θηλασμού και συμπληρώματος εμένα προσωπικά με έχουν διχάσει. Δεν ξέρεις τι να πιστέψεις και τι να κάνεις.

468ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τρι Ιουν 19, 2012 9:04 am

buttonaki

buttonaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
marin! έγραψε:
buttonaki μου δυστυχως οπως έγραψα κ παραπάνω δυσκολο το βλέπω να βρισκω βοήθεια.Εισαι πολυ τυχερή που έχεις τόσους ανθρώπους κοντάσου και σε στηρίζουν.
Με τις δουλειές του σπιτιο΄΄υ έχω φρικάρει κ γω που δεν μπορώ να κάνω τίποτα αλλα πιο πολυ με αγχώνει το φαγητό.
Σημερα ήρθε και το καρότσι μας οπότε θα επιχειρήσουμε και εμείς βολτούλα.Αν και αγχώνομαι. Με το θηλασμό τι έκανες οταν βγήκατε ? Δεν γκρίνιαζε για φαγητό?
Οσο για το σεξ πονεμένη ιστορία. Απο περσι τον Αυγουστο έχουμε να βρεθούμε που πιάσαμε την μπουμπού..αχ και δεν βλέπω φως σύντομα με την μπουμπού..
Πάντως παρόλη την κούραση μας βρε κορίτσια αμα σε κοιτάνε και σου γελάνε τα άτιμα τα ξεχνάς όλα!!!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 328109 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 328109

Μαρινάκι,
εμείς ευτυχώς όταν βγήκαμε δε γκρίνιαξε για φαγητό Cool Τον τάισα λίγο πριν φύγουμε αν κ δεν είχε πεινάσει από μόνος του... οπότε πείνασε μόνο στο τέλος της βόλτας όπου κ τον θήλασα μέσα στο αυτοκίνητο στο δρόμο της επιστροφής!
Εμείς 2 φορές βγήκαμε με το ring sling αλλά κουράστηκα γιατί τον είχα όλη την ώρα πάνω μου καθώς κοιμόταν Rolling Eyes
Πρέπει ν'αρχίσουμε να παίρνουμε το καρότσι μου φαίνεται, πρέπει να το βγάλουμε επιτέλους από το κουτί του!

Κορίτσια, τα γαλακτοκομικά σας τα απαγόρευσε η παιδίατρος γιατί είναι ανήσυχα τα μωράκια; Εμένα μου είπε να τρώω τα πάντα κ βλεπουμε... βέβαια εγώ λόγω ευερέθιστου εντέρου πολλά πράγματα δεν τα εντάσσω στη διατροφή μου, δηλ. δεν τρώω όσπρια, τηγανητά,ωμά λαχανικά όπως μαρούλι, λάχανο, πίνω γάλα με λιγότερη λακτόζη κτλ κτλ...
θα δούμε τι θα μου πει κ μένα την άλλη βδομάδα που θα μας δει Smile

469ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τρι Ιουν 19, 2012 1:34 pm

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
χαχαχα Very Happy Very Happy Very Happy
έβλεπα τις πρώτες σελίδες που βαριόμασταν και περιμέναμε το επόμενο ραντεβού με το γιατρό και τώρα τρέχουμε και δε φτάνουμε..βρε πως αλλάζουν τα πράγματα!!!
εγώ δίνω ξένο το βράδυ μετά το μπάνιο και αν ξυπνήσει τη νύχτα(που δε ξυπνάει τώρα)πρίν ξυπνούσε και 1 ενδοιάμεσα τη νύχτα.έπειτα το πρωί 6 με 6:30 δίνω δικό μου,απλά κάθεται 1 ώρα σύνολο.μέχρι το βράδυ πάλι γύρω στις 12(αφού τη κάνω μπάνιο στις 9 και θα φάει δικό μου) έπειτα ξανά το ίδιο δηλαδή 2 γεύματα με 3 ξένα!ενδοιάμεσα από το 3ωρο αν πεινάει και γκρινιάζει της δίνω κίντερτε χλιαρό προς κρύο.
το μόνο πρόβλημα είναι η σύγχηση θηλών στην αρχή.
όσο αφορά το σπίτι οκ κοιμάμαι λιγότερο το βράδυ και το κάνω.αν δεν ήταν το ξένο δε νομίζω να το έκανα.
τώρα πάω και δουλειά και είναι άστα να πάνε,φεύγω από το αεροδρόμιο ανά 3ωρο δηλαδή 2 φορές και ξαναπάω,ευτυχώς είμαι δίπλα!!!

ο άντρας μου βοηθάει αλλά όχι πολλά πράγματα..κάνω μπάνιο με ανοιχτή πόρτα και το ριλάξ απέξω ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 328109 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 328109 !!

ευτυχώς η πεθερά μου κάνει τώρα το φαγητό 3 με 4 φορές την εβδομάδα και τρώω(φοβερή μαγείρισα)!!!

σεξ με κόβω να κάνω όταν θα θέλω το 2ο έτσι όπως το βλέπω Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

κατά τα άλλα ...ΤΕΛΕΙΑ.οκ μωρέ τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα Very Happy Very Happy

κορίτσια μην ανησυχείτε καθόλου θα κοιμηθούμε στη σύνταξη πια..αν τη πάρουμε και αυτή ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 679259 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 679259 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 679259

πολλά φιλιά μικρές μου αγωνίστριες ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 417472

470ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τρι Ιουν 19, 2012 2:35 pm

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πω πω άστα να πανε πως πέρασαν έτσι οι μήνες της εγκυμοσύνης.μερικές φορές κάνω κινήσεις λες κ έχω την κοιλουμπα ακόμα.
Μόλις κατάφερα να την κοίμησω.να δούμε για πόση ώρα....
Buttonaky μου τα γαλακτοκομικά τα εκοψα γιατί ζορίζοταν πολύ κ έκλαιγε κ είπαμε να τα περιορίσουμε για να δούμε.αν κ σε μένα αλλαγή δεν ειδα.
Άντε να πέσω για ύπνο όσο προλαβαίνω ..φιλάκια καλό βράδυ!!!!?

471ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τετ Ιουν 20, 2012 10:17 am

buttonaki

buttonaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
marin! έγραψε:Πω πω άστα να πανε πως πέρασαν έτσι οι μήνες της εγκυμοσύνης.μερικές φορές κάνω κινήσεις λες κ έχω την κοιλουμπα ακόμα.
Μόλις κατάφερα να την κοίμησω.να δούμε για πόση ώρα....
Buttonaky μου τα γαλακτοκομικά τα εκοψα γιατί ζορίζοταν πολύ κ έκλαιγε κ είπαμε να τα περιορίσουμε για να δούμε.αν κ σε μένα αλλαγή δεν ειδα.
Άντε να πέσω για ύπνο όσο προλαβαίνω ..φιλάκια καλό βράδυ!!!!?

Αν δεν βλέπεις διαφορά με τα γαλακτοκομικά, τότε ξαναάρχισε τα Marin Wink Για να μη σου κακοφαίνεται κι εσένα με τη στέρηση κ σου τη 'βαρέσει' σε κάποια φάση! στο λέω γιατί το είχε πάθει μια φίλη μου όταν θήλαζε... οπότε βλέποντας κ κάνοντας Rolling Eyes

Σήμερα εμείς είχαμε πολύ γκρίνια αν δεν ήμασταν αγκαλιά ή στο στήθος. Στο μεταξύ κάποιες φόρες μου φαίνεται ότι παρατρώει κ γι αυτό μετά βγάζει γουλιές. Το έχει βρει το στήθος κ το χρησιμοποιεί κ ως πιπίλα. Κάτι πρέπει να κάνω... Στο μεταξύ αποκοιμιόταν στην αγκαλιά μου κ μόλις πήγαινα να τον αφήσω να κοιμηθεί, ξανά γκρίνια. Είμαι με ελάχιστες ώρες ύπνο από χθες γιατί κ το πρωί που κοιμόταν είχα κόσμο κ δε μπορούσα να κοιμηθώ Shocked Τώρα που ξανακοιμήθηκε, ξάπλωσα αλλά με πήραν 2 φορές τηλ κ μου πέρασε Rolling Eyes γκρρρρρ.... υπομονή, υπομονή...

472ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τετ Ιουν 20, 2012 10:45 pm

kastoria

kastoria
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
buttonaki έγραψε:[
Σήμερα εμείς είχαμε πολύ γκρίνια αν δεν ήμασταν αγκαλιά ή στο στήθος. Στο μεταξύ κάποιες φόρες μου φαίνεται ότι παρατρώει κ γι αυτό μετά βγάζει γουλιές. Το έχει βρει το στήθος κ το χρησιμοποιεί κ ως πιπίλα. Κάτι πρέπει να κάνω... Στο μεταξύ αποκοιμιόταν στην αγκαλιά μου κ μόλις πήγαινα να τον αφήσω να κοιμηθεί, ξανά γκρίνια. Είμαι με ελάχιστες ώρες ύπνο από χθες γιατί κ το πρωί που κοιμόταν είχα κόσμο κ δε μπορούσα να κοιμηθώ Shocked Τώρα που ξανακοιμήθηκε, ξάπλωσα αλλά με πήραν 2 φορές τηλ κ μου πέρασε Rolling Eyes γκρρρρρ.... υπομονή, υπομονή...

κι εμεις ακριβως ετσι ειμαστε κ δε ξερω τι φταιει κ τι να κανω..ασε παλι αυτη η νυστα Crying or Very sad
αν βρειτε καμια λυση πειτε μου κι εμενα

473ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Πεμ Ιουν 21, 2012 2:02 am

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχ μια απο τα ιδια και εγω!!!Κουτουλάω απο την νύστα.Αν και 2 μέρες μου κοιμάται κάτι τρίωρα και κάνω πάρτυ!!Αυτο που έχω καταλάβει πάντως είναι οτι βρίσκει παρηγοριά στο στήθος μου και περνάει η ώρα της χωρίς να τρώει.Ηδη μετά απο τοσο καιρό πονάω απο το ένα.Σκέφτομαι μήπως να της έδινα πιπιλα έστω και μόνο το βράδυ για να μην είναι κολλημένη επάνω μου ενω έχει φάει.Αν και δεν τις συμπαθώ καθόλου έχω αρχίσει και το σκεφτομαι..
Σήμερα η ζουζούνα μου κλείνει 1 μήνα.Πως πέρασε έτσι ούτε το κατάλαβα... ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 215994

474ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Πεμ Ιουν 21, 2012 2:22 am

buttonaki

buttonaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Kastoria κ Μarin κ υπόλοιπα κοριτσάκια...
εμείς χθες βράδυ κοιμηθήκαμε αφού ήταν σχεδόν ένα 24ώρο με ελάχιστες ώρες ύπνο κ απίστερυη γκρίνια κ τα είχαμε δει όλα Shocked
Μίλησα πριν με την παιδίατρο μας... μου είπε ότι αυτή η γκρίνια μπορεί να είναι ήπιοι κολικοί (γιατί της έιπα ότι σταματάνε με την αγκαλιά ή το στήθος). Μου είπε επίσης ότι λόγω της υπερβολικής ζέστης μπορεί να διψάει γιατί είναι η μοναδική περίπτωση που δεν τα ξεδιψάει το μητρικό γάλα. Και μου είπε να του δώσω λίγο χαμομήλι ή το Κίντερτε της Milupa κ πιθανό να ηρεμήσει. Μου είπε να του κάνω μισή δόση κ να είναι σε θερμοκρασία δωματίου. Θα το δοκιμάσω να δούμε...
Την ρώτησα κ εγώ για πιπίλα κ μου είπε ότι δεν είναι κακό. Γι αυτό στ'αγγλικά τις λένε κ pacifiers (ειρηνοποιοί). Μου είπε η γιατρός αν θέλεις για λίγο να τις αποφύγεις, δοκίμασε πρώτα το ροφημα κ μετά άμα θέλεις, δωστου Wink

Αυτά κοριτσάκια μου από μας...Αυτά μπορώ να σας πω για την αντιμετώπιση της γκρίνιας μέχρι στιγμής Rolling Eyes

Μαρίνα, να σου ζήσει το μπεμπάκι! Κι εμείς ακολουθούμε, κλείνουμε τον ένα μήνο τη Δευτέρα ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 328109 !!!

Φιλάκια κοριτσάκια μου κ -τι άλλο;- ΥΠΟΜΟΝΗ!!!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 654316

475ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Πεμ Ιουν 21, 2012 2:31 am

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
buttonaki μου και μένα μου ειχε πει ο παιδίατρος να της δίνω κιντερτε ενδιάμεσα μήπως διψάει.Το δοκίμασα ενα βράδυ αλλα το έφτυνε και δεν δεχόταν και το μπιμπερό με τίποτα. Με την μαία μου που μίλησα μου είπε οτι δεν το συμπαθεί το κιντερτε γιατι έχει ζαχαρη. Βέβαια ακούς διάφορα αλλα και να ήθελα να της δώσω δυστυχώς δεν της αρέσει.
Χθες ήρθε και το καρότσι της επιτέλους και θα επιχειρήσουμε για βολτούλα αν και έχω πολύ άγχος για το πως θα αντιδράσει.
Τώρα κοιμάται έχει κανένα δίωρο φτου φτου!!!
Βρε κορίτσια τα δικά σας χτυπάνε ποδιά χέρια? η δικιά μου χτυπιέται και τα κουνάει σαν τρελή όλη την ώρα.Το τι κλοτσιά και μπουνια έχω φάει δεν λέγεται..Αφήστε που πιάνει το στήθος μου όταν τρώει και το πιέζει!!!Πολύ γέλιο....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 34]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 34  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις