Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
380 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 380 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 41]

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αλευρι κουλα?Αν και ειμαι απο επανω πρωτη φορα το ακουω,τι ονομα και αυτο για αλευρι?


Θελω και εγω συνταγη για ψωμακια!

Ποπη ειδες τι καλο καιρο εχουμε τωρα?Βλεπω οτι καποιοι ηδη αρχισαν τα πρωτα μπανια,εγω δεν ειμαι τοσο θαρραλεα,αν δεν ειναι καυτο το νερο,μπρρρ!


Καλησπερα κιολας!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bell έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
bell έγραψε:
athina24 έγραψε:τι ειναι το αλευρι Κουλα???

εχω τρελλαθει.....ολη τη μερα χαζευω ρουχαλακια βαπτιστικα,κουτια κλπ!!!!τι ομορφα πραγματα!!!!!

Ένα τελειο αλεύρι που βγαίνει στη Μακεδονία και μπορεις να το βρεις μονο στη Β. Ελλάδα.

εχεις δει να υπαρχει αλευρι για τσουρεκια κουλα?εψαχνα το πασχα και δε βρηκα!και εκανα με μυλους αγ.γεωργιου!

Η μαμά μου έκανε με Κουλα κλασικό και έγιναν πολύ καλα. Τα έκανε με προζύμι.

Εγώ που έκανα με Μ. Αγ. Γεωργίου στη μπλε συσκευασία τα έκανα με μαγιά και έγιναν επισης πολύ ωραία.

Το αλεύρι που εβαλες ειναι δυναρό. Το δυνατο αλεύρι το καταλαβαινεις οταν πλάθεις τσουρέκια. Όταν λοιπόν ανοίγεις ένα κορδόνι και εκείνο μαζεύεται παλί, αυτό συμαίνει ότι το αλέυρι είναι δυνατό!!

Σου έγιναν καλά τα τσζουρέκια;;

μια χαρα βγηκαν!κι εγω με μαγια τα εκανα αλλα το κιτρινο σακουλακι μυλοι αγ.γεωργιου πηρα!απλα ελεγα αν ειχε και κουλα για τσουρεκια!

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευάκι δες εδώ:

http://www.glaveris.gr/

elenalamprini

elenalamprini
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα!!Τι κάνετε?

http://changedyourlife.blogspot.com/

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημέρα!
περιμένω να έρθουν για τα χαλιά. μετά θα πάω με τη μικρή να της αγοράσω ρουχαλάκια γιατί θα πάμε σε πάρτυ το απόγευμα. τουλάχιστον θα είναι και ο πατέρας της εκεί οπότε δεν θα οδηγήσω οπότε θα μπορώ να πιω μια στάλα αλκοόλ Smile

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημεραααααααα!!!!!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:καλημεραααααααα!!!!!!


καλημέρα νοΥνά!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
athina24 έγραψε:καλημεραααααααα!!!!!!


καλημέρα νοΥνά!

ετσι ειναι το σωστο!!!!νοΥνα!!!!!!!!χαχαχαχα!!!!!!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:
florentiab έγραψε:
athina24 έγραψε:καλημεραααααααα!!!!!!


καλημέρα νοΥνά!

ετσι ειναι το σωστο!!!!νοΥνα!!!!!!!!χαχαχαχα!!!!!!!


χοχοχο
Αθηνά είδα μια φώτο της μικρής σου στο φέις..... έχει ομορφύνει επικίνδυνα αυτή. να πεις του Μήτσου να την κλείσει στο σπίτι. δεν θα προλαβαίνεται τους γαμπρούς Smile

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
χοχοχο
Αθηνά είδα μια φώτο της μικρής σου στο φέις..... έχει ομορφύνει επικίνδυνα αυτή. να πεις του Μήτσου να την κλείσει στο σπίτι. δεν θα προλαβαίνεται τους γαμπρούς Smile

ειδες το κοριτσι μου???δεν μπορω να τη κλεισω μεσα!!!!θα μας δειρει!!!!βγηκε τσαουσα!!!!!
ο Μητσος θα τρεχει πισω της!!!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kαλημερα κοριτσια!Τι εχει το προγραμμα σας για σημερα?

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα και καλό Σ/Κ. Είμαι λίγο στενοχωρημένη γιατί σήμερα πήγε ο μεγάλος μου εκδρομή με τους προσκόπους πρώτη φορά για δύο μέρες. Θα γυρίσει αύριο. Ελπίζω να περάσει καλά το ζουζούνι μου Rolling Eyes Μια αγωνία την έχω, τα άλλα παιδάκια είχαν ξαναπάει και τον χειμώνα.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giorgina έγραψε:Καλημέρα και καλό Σ/Κ. Είμαι λίγο στενοχωρημένη γιατί σήμερα πήγε ο μεγάλος μου εκδρομή με τους προσκόπους πρώτη φορά για δύο μέρες. Θα γυρίσει αύριο. Ελπίζω να περάσει καλά το ζουζούνι μου Rolling Eyes Μια αγωνία την έχω, τα άλλα παιδάκια είχαν ξαναπάει και τον χειμώνα.


Ποσο χρονων ειναι?Γιατι εχεις αγωνια?Εγω πιστευω οτι θα περασει τελεια!Νομιζω πως οι εκδρομες που καναμε σαν παιδακια και με το σχολειο ειναι απο τις καλυτερες της ζωης μας,εγω ακομη τις θυμαμαι με νοσταλγια!Τις εκδρομες που εκανα τοτε δεν τις ξαναεκανα!

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
black beauty έγραψε:
giorgina έγραψε:Καλημέρα και καλό Σ/Κ. Είμαι λίγο στενοχωρημένη γιατί σήμερα πήγε ο μεγάλος μου εκδρομή με τους προσκόπους πρώτη φορά για δύο μέρες. Θα γυρίσει αύριο. Ελπίζω να περάσει καλά το ζουζούνι μου Rolling Eyes Μια αγωνία την έχω, τα άλλα παιδάκια είχαν ξαναπάει και τον χειμώνα.


Ποσο χρονων ειναι?Γιατι εχεις αγωνια?Εγω πιστευω οτι θα περασει τελεια!Νομιζω πως οι εκδρομες που καναμε σαν παιδακια και με το σχολειο ειναι απο τις καλυτερες της ζωης μας,εγω ακομη τις θυμαμαι με νοσταλγια!Τις εκδρομες που εκανα τοτε δεν τις ξαναεκανα!

Πηγαίνει τετάρτη δημοτικού, και στην αρχή δεν ήθελε να πάει. Μετά όμως το περίμενε με ανυπομονησία. Χθες δεν μπορούσε να κοιμηθεί εύκολα γιατί το σκεφτόταν. Σήμερα το πρωί, κάποια στιγμή που περιμέναμε στο σημείο συνάντησης μου λέει ότι δεν θέλει να πάει. Μετά κρεμάστηκε και ο μικρός πάνω του και ήθελε να πάει μαζί του, ο μικρός πάει νήπιο. Εντάξει θέλω να πιστεύω ότι θα περάσει καλά και θα το ευχαριστηθεί. Από ότι ξέρω θα κοιμηθούν σε σκηνή. Είναι όμως για δύο μέρες και όχι μονοήμερη και με άλλες μαμάδες που μίλησα το πρωί, μου είπαν να μην ανησυχώ, τα προσέχουν τα παιδάκια οι αρχηγοί.Πάντως πέρσι το καλοκαίρι τον έστειλα κατασκήνωση και κάθησε 10 μέρες, ήθελε να γυρίσει, έκλαιγε στο τηλέφωνο, τον έπιασε η κοιλίτσα του και τον πήγανε στο νοσοκομείο. Το απόγευμα θα κανονίσω να πάω τον μικρό σε κανέναν παιδότοπο, για να ξεδώσει..

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giorgina έγραψε:Καλημέρα και καλό Σ/Κ. Είμαι λίγο στενοχωρημένη γιατί σήμερα πήγε ο μεγάλος μου εκδρομή με τους προσκόπους πρώτη φορά για δύο μέρες. Θα γυρίσει αύριο. Ελπίζω να περάσει καλά το ζουζούνι μου Rolling Eyes Μια αγωνία την έχω, τα άλλα παιδάκια είχαν ξαναπάει και τον χειμώνα.


πόσο πολύ τον ζηλεύω!
τυχερό παιδάκι. θα περάσει τέλεια κι εσύ θα συνηθίσεις. Smile

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα!!!Πως είστε Very Happy Very Happy ?

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
florentiab έγραψε:
giorgina έγραψε:Καλημέρα και καλό Σ/Κ. Είμαι λίγο στενοχωρημένη γιατί σήμερα πήγε ο μεγάλος μου εκδρομή με τους προσκόπους πρώτη φορά για δύο μέρες. Θα γυρίσει αύριο. Ελπίζω να περάσει καλά το ζουζούνι μου Rolling Eyes Μια αγωνία την έχω, τα άλλα παιδάκια είχαν ξαναπάει και τον χειμώνα.


πόσο πολύ τον ζηλεύω!
τυχερό παιδάκι. θα περάσει τέλεια κι εσύ θα συνηθίσεις. Smile

Μακάρι να περάσει τέλεια. Τώρα έχω μόνο τον μικρό και υπάρχει περισσότερη ησυχία στο σπίτι, γιατί όταν είναι και τα δύο μαζί, από την ώρα που θα βρεθούν, μέχρι την ώρα που θα κοιμηθούν όλο τσακώνονται και μας έχουν σπάσει τα νεύρα.

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kαλημέρα όλη μέρα! Like a Star @ heaven

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα σας !!! Very Happy

Bueno dias !!! Smile


Good morning !!! Laughing

τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή; #29 - Σελίδα 4 215994 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή; #29 - Σελίδα 4 215994

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giorgina έγραψε:


Πηγαίνει τετάρτη δημοτικού, και στην αρχή δεν ήθελε να πάει. Μετά όμως το περίμενε με ανυπομονησία. Χθες δεν μπορούσε να κοιμηθεί εύκολα γιατί το σκεφτόταν. Σήμερα το πρωί, κάποια στιγμή που περιμέναμε στο σημείο συνάντησης μου λέει ότι δεν θέλει να πάει. Μετά κρεμάστηκε και ο μικρός πάνω του και ήθελε να πάει μαζί του, ο μικρός πάει νήπιο. Εντάξει θέλω να πιστεύω ότι θα περάσει καλά και θα το ευχαριστηθεί. Από ότι ξέρω θα κοιμηθούν σε σκηνή. Είναι όμως για δύο μέρες και όχι μονοήμερη και με άλλες μαμάδες που μίλησα το πρωί, μου είπαν να μην ανησυχώ, τα προσέχουν τα παιδάκια οι αρχηγοί.Πάντως πέρσι το καλοκαίρι τον έστειλα κατασκήνωση και κάθησε 10 μέρες, ήθελε να γυρίσει, έκλαιγε στο τηλέφωνο, τον έπιασε η κοιλίτσα του και τον πήγανε στο νοσοκομείο. Το απόγευμα θα κανονίσω να πάω τον μικρό σε κανέναν παιδότοπο, για να ξεδώσει..

xmmm για αυτο την εχεις την ανησυχια!Μηπως τοτε ηταν η πρωτη του φορα?Ενταξει σε αυτη την περιπτωση ομως αλλο οι 10 μερες και αλλο οι 2!Θα περασει αυριο η μερα και ουτε που θα το καταλαβει!Σου ειπε τον λογο που δεν ηθελε να παει?Και εμενα η κορη μου "εχασε" 2 εκδρομουλες γιατι δεν ηθελε,αλλα εμεις εχουμε αλλο θεμα!Οταν αλλαζει το σχολικο προγραμμα παθαινει αμοκ,νομιζει οτι θα την ξεχασουμε να την παρουμε,δεν ξερω....(ειναι πρωτη δημοτικου εμενα)

Εσενα ειναι και μεγαλυτερος,δεν νομιζω να υπαρχει θεμα μωρε,ειναι καλο να φευγουνε για λιγο απο την μαμα,ειδικα για αγορακια πιστευω ειναι καλο να ανεξαρτητοποιουνται!Αλλα τι σου λεω μαμα εισαι και αποκλειεται να μην τον εχεις εγνοια,να σου πω την αληθεια και εγω μαλλον σαν εσενα θα σκεφτομουν!Αλλα ας σκεφτομαστε θετικα,μην καταλαβαινουν τα παιδια τις φοβιες μας και τις αγωνιες μας,γιατι πιστευω τις παιρναμε και σε αυτα!

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΒΡΟΧΗ ΚΑΙ ΜΑΥΡΙΛΑ !!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariloy έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΒΡΟΧΗ ΚΑΙ ΜΑΥΡΙΛΑ !!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

άστα να πάνε μας τα χάλασε για σήμερα ο καιρος..
αλλά από ιδα από εβδομάδα θα ξανά βγει
ο κύριος Ήλιος sunny

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα

Εδω ψιλοφυσαει, αλλα φυσαει Νοτιας, μιλαμε νιωθω την καυτη ανασα του αερα να μπαινει απο τα παραθυροφυλλα ... cyclops

Ο ηλιος μια μπαινει μια βγαινει, ας αποφασισει πια. Αλλλά τουλαχιστον εχουμε ζεστη. Κατι ειναι κι αυτο. Ελπιζω να μας κανει ζεστη και καλο καιρο και την Πρωτομαγια, να πιασουμε γερα το μαγιοξυλο Razz Razz

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τις καλημέρες μου και εδώ Very Happy
καλό σ/κ κορίτσια !!!

και εδώ ζεστή αλλά ο ήλιος μπαινοβγαίνει... Rolling Eyes
χθες το βράδυ μας έκανε και μια
βροχάρα !!

xrysaki!

xrysaki!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλο μεσημερι κοριτσαρες!πως ειστε?βαριεμαι παραααα πολλλυυυυυυ Smile Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις