Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
381 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 381 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 40]

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα σε όλες σας Very Happy . Αφροδίτη καλώς όρισες  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 4 - Σελίδα 29 654316  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 4 - Σελίδα 29 654316  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 4 - Σελίδα 29 654316 Είμαι η Δήμητρα και έχω ΠΗΤ 04/09 αλλά λόγω αντιπηχτικών μάλλον θα το προγραμματίσουμε για 20-22/08, αν όχι νωρίτερα μιας κι εμένα είναι μεγάλος ο μπέμπης. Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!

Το τριήμερο που πέρασε έκανα μπόλικες βόλτες, αλλά δεν ξάπλωνα πολύ να ησυχάσω και δεν πολυένοιωθα τον μπουμπούκο μου. Τον ένοιωθα φυσικά κάθε μέρα, αλλά στο 1/5 απ΄ ότι κανονικά. Από τη μια δεν αγχώθηκα όπως πάντα, αλλά είχα μια στεναχώρια, ήμουν κατσουφιασμένη, μάλλον επειδή δεν τον πολυένοιωθα. Σήμερα που επέστρεψα στη ρουτίνα μου και κάθομαι στο γραφείο μου τον νοιώθω λίγο περισσότερο. Πρόσεξα ότι όταν είμαι καθιστή επειδή στριμώχνεται κάνει πιο αισθητή την παρουσία του παρά όταν είμαι ξαπλωμένη. Επίσης έχω κι εγώ ένα θέμα αν θα καταλάβω τις συσπάσεις. Από εχθές έχω κάτι ενοχλήσεις σαν της περιόδου χαμηλά, όπως το πρώτο τρίμηνο που μεγάλωνε η μήτρα, αλλά η κοιλιά μου δεν πετρώνει. Τη νοιώθω πολύ σφιχτή άμα κουραστώ ή περπατήσω αρκετά, μόλις φάω ή αν θέλω τουαλέτα και δεν πάω αμέσως.

Το ευχάριστο είναι ότι έκλεισα το καροτσάκι που ήθελα και ευτυχώς πήγα νωρίς γιατί η παραγγελία που θα βάλουν είναι για 20-22 Ιουλίου, ακριβώς ένα μήνα πριν το χρειαστώ. Αυτό είναι http://www.inglesina.com/en/collezione/avio/avio
στο τιρκουάζ. Μου άρεσε σαν χρώμα και σκέφτηκα ότι πάει και για κοριτσάκι μετά με ροζ κουβερτούλες κλπ. Και είμαι πολύ τυχερή γιατί θα μου το κάνει δώρο η πεθερά μου. Το κρεβάτι με τη σιφονιέρα θα είναι δώρο από γονείς-γιαγιά-αδερφό, οπότε την έκανα λαχείο. Και ήδη οι φίλοι μου με προειδοποιήσαν ότι θέλουν να μου κάνουν μεγάλα δώρα, όχι ρούχα και τέτοια, οπότε το κόβω να γλιτώσω και το μπανάκι, το καρεκλάκι φαγητού, την ενδοεπικοινωνία κλπ. Ευτυχώς γιατί η γέννα θα μας γδάρει οικονομικά. Χώρια μικροαλλαγές μέσα στο σπίτι, π.χ. σίτες στα παράθυρα. Δεν έχουμε πουθενά και επειδή φοβάμαι κι εγώ τις κατσαρίδες προτιμώ να βάλω σε όλο το σπίτι παρά να βάλω απλά μια κουνουπιέρα.

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kalimera demmy tyxeri eisai pou glitoneis auto to eksodo kai emas tha mas tha ta plirosoun oi goneis mou auto einai to diko mas karotsaki
http://webstorage.getitnow.gr/images/0633385/KAROTSI-PEG-PEREGO-0300PL57-SZ47-1440-0633385.jpg

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
korina26 έγραψε:kalimera demmy tyxeri eisai pou glitoneis auto to eksodo kai emas tha mas tha ta plirosoun oi goneis mou auto einai to diko mas karotsaki
http://webstorage.getitnow.gr/images/0633385/KAROTSI-PEG-PEREGO-0300PL57-SZ47-1440-0633385.jpg

Πολύ ωραίο! Ναι είμαι πολύ τυχερή, έφυγε ένα βάρος από πάνω μου. Κι εγώ ήμουν μεταξύ 2 Peg Perego και της Inglesinas αλλά τελικά άρεσε και του άντρα μου περισσότερο η Inglesina οπότε κλείσαμε Very Happy . Πω πω, άρχισε να με πιάνει ανυπομονησία να τα χρησιμοποιήσω Very Happy

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kai emeis eimastan metaksi peg perego kai mclaren alla mas arese pio poli auto. kai krevataki pira se pio monterna grami. kalathouna kai kathisma autokinitou den pira tis idias markas to kathisma autokinitou itan gia mexri 1 etous kai pira mexri 18 kila kai kalathouna mas arese mia tis pier cardin.

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
korina26 έγραψε:kai emeis eimastan metaksi peg perego kai mclaren alla mas arese pio poli auto. kai krevataki pira se pio monterna grami. kalathouna kai kathisma autokinitou den pira tis idias markas to kathisma autokinitou itan gia mexri 1 etous kai pira mexri 18 kila kai kalathouna mas arese mia tis pier cardin.

Κορίνα μου η καλαθούνα ως πόσο μηνών περίπου κάνει για το μωρό; Εννοώ να χωράει;

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nomizo an thimamai kala mexri ton trito i tetarto mporei na koimithei aneta mesa.

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
afroad έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια! Μετά απο προτροπή της dorela ήρθα κι εγώ στην παρέα σας! Με λένε Αφροδίτη και είμαι απο Θεσσαλονίκη. Είμαι στον 7ο μήνα και περιμένω το πρώτο μου παιδάκι που είναι κοριτσάκι! Σας έχω διαβάσει πολλές φορές μέχρι τώρα γιατί η αλήθεια είναι ότι μόνο κάποιος που περνάει ακριβώς τα ίδια με σένα σε καταλαβαίνει! Κι επίσης ανήκω κι εγώ στο κλαμπ του yutopar, για να μην αισθάνεστε μοναξιά! tongue


καλως σε βρηκαμε Αφροδιτη!!ειμαι η Νικη απο Αθηνα!εχω ΠΗΤ 23/8!!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΥΠΕΡΗΧΟ ΘΑ ΔΩ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ!!ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΔΙΚΙΕΣ ΣΑΣ (ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ)ΝΤΟΥΜΠΑΝΑΚΙΑ Ε??ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΩ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΛΟΥΚΑΚΙ ΕΕ ΜΕΧΡΙ 3,800!!

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!!

MARIA TR

MARIA TR
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα στις όμορφες!!!

Αφροδίτη καλως ήρθες στην παρέα μας, και εγώ για βιοκλινική λέω στο πακέτο των 2 ημερών, έχω ΠΗΤ 5/8 οπότε πρώτα εγώ θα σας πω τις εμπειρίες μου απο εκεί(υποθέτω).

Τι κάνετε; Εμείς σήμερα έχουμε ήλιο με λίγο αεράκι και είπα να το ρήξω στα πλυντήρια  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 4 - Σελίδα 29 93981 .

Πολύ ωραία τα καροτσάκια σας!!! Εμείς θα πάρουμε ένα απο τα τζάμπο που είδαμε και για τα λεφτά που διαθέτω είναι ωραίο και φαίνεται και πολύ βολικό, σε κόκκινο.

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα Νίκη Very Happy

Καλημέρα Μαρία Very Happy . Πότε θα ξαναπάς στον γιατρό;

MARIA TR

MARIA TR
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
demmy5_k έγραψε:Καλημέρα Νίκη Very Happy

Καλημέρα Μαρία Very Happy . Πότε θα ξαναπάς στον γιατρό;

Αύριο το απόγευμα θα πάω. Εγώ είμαι προετοιμάσμένη για όλα πάντως. Βαλίτσα έτοιμη, ψυχολογία καλή, και αν με πει να γεννήσω...έτοιμη!

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ti kalo tha fate simera koritsia? emeis mprizoles kai rizi me anamikta laxanika.

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MARIA TR έγραψε:
demmy5_k έγραψε:Καλημέρα Νίκη Very Happy

Καλημέρα Μαρία Very Happy . Πότε θα ξαναπάς στον γιατρό;

Αύριο το απόγευμα θα πάω. Εγώ είμαι προετοιμάσμένη για όλα πάντως. Βαλίτσα έτοιμη, ψυχολογία καλή, και αν με πει να γεννήσω...έτοιμη!

KORITSAKI MOU!!OLA KALA THA PANE!!

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MARIA TR έγραψε:
demmy5_k έγραψε:Καλημέρα Νίκη Very Happy

Καλημέρα Μαρία Very Happy . Πότε θα ξαναπάς στον γιατρό;

Αύριο το απόγευμα θα πάω. Εγώ είμαι προετοιμάσμένη για όλα πάντως. Βαλίτσα έτοιμη, ψυχολογία καλή, και αν με πει να γεννήσω...έτοιμη!

i psixologia metraei kai afou exeis kali ola tha pane telia sou euxomai to kalitero.

dorela

dorela
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι κανετε τσουπριτσες?
Ωραια τα καροτσακια σας..εμενα μου αρεσε πολυ αυτο http://www.inglesina.com/el/collezione/prams/classica
για δευτερο καροτσι ειναι ωραιο ..τι λετε???ή μονο για το καλοκαιρι Very Happy
Ο αντρας μου με κοροιδευει...
Οπως κ να χει για inglesina σκεφτομαι αλλα δεν εχω καταληξει στο μοντελο.

Πηρα πριν λιγο τηλ στο Ιπποκρατειο να ρωτησω για τα μαθηματα ανωδινου τοκετου (εκει που παει κ η Κατερινα) και με ρωτησε ποσων εβδομαδων ειμαι ..ειπα 30 κ μου λεει 'δεν γινεται..απο τις 24 αρχιζουμε..ειναι κ το καλοκαιρι τωρα'...κ κατι τετοια..μα λεω κ μια γνωστη μου τωρα ξεκινησε...εεε λεει θα ειχε γραφτει πιο πριν..

Ξενερωσα!!εδω τελευταια στιγμη πριν γεννησεις σου διχνουν τις αναπνοες κ βοηθανε ....10 βδομαδες πριν εγω κ αργησα
????? τι να πω....

dorela

dorela
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MARIA TR έγραψε:
demmy5_k έγραψε:Καλημέρα Νίκη Very Happy

Καλημέρα Μαρία Very Happy . Πότε θα ξαναπάς στον γιατρό;

Αύριο το απόγευμα θα πάω. Εγώ είμαι προετοιμάσμένη για όλα πάντως. Βαλίτσα έτοιμη, ψυχολογία καλή, και αν με πει να γεννήσω...έτοιμη!

Απτην πρωτη στιγμη που μας ειπες οτι η μπεμπουλα ειναι μικρη ...απο τοτε φανηκε οτι δεν μασας τπτ...οτι ο,τι κ να ειναι θα το παλεψεις...εγω λιγες συσπασεις ειχα κ εχω χε@τει Razz
Μπραβο Μαρακι μου θετικη σκεψη κ ολα θα πανε καλα  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 4 - Σελίδα 29 654316

MARIA TR

MARIA TR
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστώ πολύ!

Σήμερα έκανα κοτόπουλο με κριθαράκι στο φούρνο. Το απόγευμα θα κάνω και κανένα γλυκάκι, κάτι εύκολο και δροσερό.

Για τα μαθήματα στο Ιπποκράτειο, είχα κάνει και εγώ στο πρώτο μου, είχα ξεκινήσει στον 5ο μήνα και ήμουν η πιο πολύ έγκυος. Δεν πειράζει κοπέλα μου. Ψάξε στο Youtube μήπως έχει να παρακολουθήσεις. Εγώ εκεί βρήσκω τα πάντα.

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΗΝ ΜΑΥΡΗ ΓΡΑΜΜΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΗΝ ΕΧΩ ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ!!!
ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΧΟΦΥΪΑ!!ΝΑ ΤΟΛΜΗΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΕΡΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ??Ή ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ??
ΕΙΜΑΙ ΣΑΝ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙ..ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΒΑΛΩ ΜΑΓΙΩ ΓΙΑ ΤΗ ΤΡΙΧΑ ΠΑΡΑ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ...

dorela

dorela
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
danik έγραψε:ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΗΝ ΜΑΥΡΗ ΓΡΑΜΜΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΗΝ ΕΧΩ ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ!!!
ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΧΟΦΥΪΑ!!ΝΑ ΤΟΛΜΗΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΕΡΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ??Ή ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ??
ΕΙΜΑΙ ΣΑΝ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙ..ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΒΑΛΩ ΜΑΓΙΩ ΓΙΑ ΤΗ ΤΡΙΧΑ ΠΑΡΑ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ...

Μωρε χειροτερα δεν θα γινει με το κερι αλλα λεω μηπως δεν κανει να τρανταζεται η κοιλια σε εκεινο το σημειο?μηπως τρομαξει το μπεμπε...ξερω'γω..

Εγω γενικα ποναω πολυ με το κερι κ τωρα φοβαμαι μεχρι κ στα ποδια να κανω ,ποσο μαλλον στην κοιλιτσα..

Εκτος αν ειναι λιγες κ λεπτες κ βγουνε με την μια...

MARIA TR

MARIA TR
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
danik έγραψε:ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΗΝ ΜΑΥΡΗ ΓΡΑΜΜΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΗΝ ΕΧΩ ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ!!!
ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΧΟΦΥΪΑ!!ΝΑ ΤΟΛΜΗΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΕΡΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ??Ή ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ??
ΕΙΜΑΙ ΣΑΝ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙ..ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΒΑΛΩ ΜΑΓΙΩ ΓΙΑ ΤΗ ΤΡΙΧΑ ΠΑΡΑ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ...

Γραμμή στην κοιλιά δεν έχω αλλα απο τρίχα χαμός!!!!! Εγώ κάνω κερί στην κοιλιά και έκανα και στο πρώτο, δεν έπαθα τίποτα. Πάντως το καλό είναι ότι με το που θα γεννήσεις θα γίνεις όπως πρώτα απο τρίχες, ευτυχώς!!!!

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dorela έγραψε:Τι κανετε τσουπριτσες?
Ωραια τα καροτσακια σας..εμενα μου αρεσε πολυ αυτο http://www.inglesina.com/el/collezione/prams/classica
για δευτερο καροτσι ειναι ωραιο ..τι λετε???ή μονο για το καλοκαιρι Very Happy
Ο αντρας μου με κοροιδευει...
Οπως κ να χει για inglesina σκεφτομαι αλλα δεν εχω καταληξει στο μοντελο.

Πηρα πριν λιγο τηλ στο Ιπποκρατειο να ρωτησω για τα μαθηματα ανωδινου τοκετου (εκει που παει κ η Κατερινα) και με ρωτησε ποσων εβδομαδων ειμαι ..ειπα 30 κ μου λεει 'δεν γινεται..απο τις 24 αρχιζουμε..ειναι κ το καλοκαιρι τωρα'...κ κατι τετοια..μα λεω κ μια γνωστη μου τωρα ξεκινησε...εεε λεει θα ειχε γραφτει πιο πριν..

Ξενερωσα!!εδω τελευταια στιγμη πριν γεννησεις σου διχνουν τις αναπνοες κ βοηθανε ....10 βδομαδες πριν εγω κ αργησα
????? τι να πω....

oraio karotsi to eida kai ego alla voleuei sto autokinito?

afroad


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια! Σας ευχαριστώ όλες για το θερμό καλωσόρισμα!!! Very Happy Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια για όλες, με κανένα πόνο και πάνω απο όλα υγιή μωράκια!
Μαρία καλή επιτυχία με τον γιατρό, ελπίζω να πάνε όλα καλά! Αν μας προλάβεις θα ήθελα πολύ να μου πεις εντυπώσεις αφού έχουμε την ίδια επιλογή κλινικής και πακέτου!
Νίκη μου δοξα τω θεώ μεγαλώνει η μπουμπού μου, αλλά κι εγώ δεν θέλω να βγει πολύ μεγάλη! Μη δεινοπαθήσω κιόλας!
Τα καροτσάκια σας πολύ ωραία, εγώ θα παραγγείλω απο βδομάδα. Θα το πάρω απο Αγγλία γιατί δεν το βρίσκω εδώ και είναι αυτό
http://www.babys-mart.co.uk/imagprod/imaglarg/HAU_312087.jpg

Στην αρχή θα την κοιμίζω στο πορτ μπεμπέ αντί για καλαθούνα.

dorela

dorela
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
korina26 έγραψε:
dorela έγραψε:Τι κανετε τσουπριτσες?
Ωραια τα καροτσακια σας..εμενα μου αρεσε πολυ αυτο http://www.inglesina.com/el/collezione/prams/classica
για δευτερο καροτσι ειναι ωραιο ..τι λετε???ή μονο για το καλοκαιρι Very Happy
Ο αντρας μου με κοροιδευει...
Οπως κ να χει για inglesina σκεφτομαι αλλα δεν εχω καταληξει στο μοντελο.

Πηρα πριν λιγο τηλ στο Ιπποκρατειο να ρωτησω για τα μαθηματα ανωδινου τοκετου (εκει που παει κ η Κατερινα) και με ρωτησε ποσων εβδομαδων ειμαι ..ειπα 30 κ μου λεει 'δεν γινεται..απο τις 24 αρχιζουμε..ειναι κ το καλοκαιρι τωρα'...κ κατι τετοια..μα λεω κ μια γνωστη μου τωρα ξεκινησε...εεε λεει θα ειχε γραφτει πιο πριν..

Ξενερωσα!!εδω τελευταια στιγμη πριν γεννησεις σου διχνουν τις αναπνοες κ βοηθανε ....10 βδομαδες πριν εγω κ αργησα
????? τι να πω....

oraio karotsi to eida kai ego alla voleuei sto autokinito?

Γενικα δεν βολευει πουθενα...ειναι να το εχεις παρκαρισμενο στον κηπο του παλατιου κ να κανεις βολτες μονο μεσα εκει...κ να κρατας κ ενα ομπρελινι..χαχαχα σε τετοια εποχη δεν παραπεμπει??? queen

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MARIA TR έγραψε:
demmy5_k έγραψε:Καλημέρα Νίκη Very Happy

Καλημέρα Μαρία Very Happy . Πότε θα ξαναπάς στον γιατρό;

Αύριο το απόγευμα θα πάω. Εγώ είμαι προετοιμάσμένη για όλα πάντως. Βαλίτσα έτοιμη, ψυχολογία καλή, και αν με πει να γεννήσω...έτοιμη!

Μπράβο, το σημαντικό είναι ότι το μωράκι μπορεί να γεννηθεί πλέον με ασφάλεια, οπότε να μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά Very Happy

NantiaN

NantiaN
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πραγματικα αφου εισαι προετοιμασμενη για ολα θα δεις πως ολα θα πανε καλα!!!Σημασια αλλωστε εχει πιο ειναι το καλυτερο για την μπεμπα!!

https://facebook.com/nantia.naturally

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις