Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
73 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 73 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:

Η Βίβιαν που έχει 3 μωράκια και είναι μικρή, απ όσο την ξέρω μια χαρά ζωή έχει. Ευτυχισμένη είναι και δεν έχει περισσότερες δυσκολίες από μένα που επέλεξα να κάνω οικογένεια σε μεγαλύτερη ηλικία

Ευχαριστω Φλωρα!

elena25 έγραψε:Σας ρωτώ λοιπόν, με ποιο δικαίωμα κρίνετε τη ζωή και τα "θέλω" του άλλου; Με ποιο δικαίωμα μου λέτε πως μέχρι τώρα δε ζούσα; Και πως δε ζω ακόμη μιας και δεν έχω παιδί; Με ποιο δικαίωμα κρίνετε τις προτεραιότητές μου; Με ποιο δικαίωμα ακυρώνετε τη ζωή μου; [/font">


Αληθεια αυτη η τοποθετηση εχει καποιον σκοπο εκτος απο το να προκαλεσει καυγαδες; Δεν νομιζω κανενας να αναφερθηκε προσωπικα σε ΚΑΝΕΝΑΝ!!

Θα οδηγησει σε εξελιξη της κουβεντας η τοποθετηση αυτη η απλα γραφουμε για να γραουμε;

Γιατι δεν σεβομαστε τις επιλογες του αλλου οποιες και αν ειναι; Ειτε νιωθει οτι η ζωη του δεν ηταν πληρης είτε νιωθει οτι ηταν πριν τα παιδια αληθεια που ξερετε τι εχει περασει ο καθενας και τα παιδια μπορει οντως να του γεμισαν και να του ολοκληρωσαν μια αδεια ζωη!

Συγχαρητηρια μετα απο την κουβεντα,που παλι πουθενα δεν εβγαλε ,μια κοπελα θελησε να διαγραφει!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
manoulita-fraoulita έγραψε:
florentiab έγραψε:
manoulita-fraoulita έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ ΚΑΜΙΑ ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ...ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥς ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ...ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΓΤ ΤΣΑΝΤΙΖΕΣΤΕ?ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ?ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩς ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ....ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΜΕ ...ΤΩΡΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟ ΚΑΙ ΟΝΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΣ ΚΑΘΕΜΙΑΣ ΤΟ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ ...ΟΤΑΝ ΑΝΕΦΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΣΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ Ν ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΟΥΝ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΣΤΟΧΟΙ ΜΑΣ...ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ 2 ΠΛΗΘΥΝΤΙΚΟ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΚΟΠΕΛς ΠΟΥ ΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΟΠΩΑ ΑΝΑΦΕΡΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΝΟΧΛΗΘΕΙ ΓΤ ΦΑΝΤΟΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΣΤΑΙ ΕΤΣΙ..Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΒΕΒΑΙΑ Ο ΓΡΑΠΤΟΣ ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΙΜΟς ΓΤ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ...ΑΝ ΕΝΟΧΛΗΘΗΚΑΤΕ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ...


εγώ ενοχλήθηκα γιατί έκρινες τη ζωή μου κι ας μην αναφέρθηκες προσωπκά σε μένα. βάζοντας όλους όσους έχουν ένα παιδί στο ίδιο τσουβάλι, έκανες ότι κάνουν οι άλλοι σε σένα.
δεν είναι προσωπική σου εμπειρία το να λες οτι το μοναχοπαίδι θα ΄γινει δυστυχισμένος ενήλικας; το αντιλαμβάνεσαι;

λυπαμαι πολυ αν το πηρες ετσι...


το πήρα έτσι γιατί έτσι το είπες.
ελπίζω να κατάλαβες γιατί εκνευρίστηκα και το λήγω εδώ.

ίσως αν περιοριζόμασταν στις δικές μας εμπειρίες και όχι στο να κρίνουμε τους άλλους να μην ήθελε καμιά να διαγραφεί
όταν όμως κρίνουν τη ζωή μου και τις επιλογές και ΚΥΡΙΩΣ όταν βγάζουν συμπεράσματα για το παιδί μου, δεν μπορώ να μην απαντήσω.

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vivian έγραψε:
florentiab έγραψε:

Η Βίβιαν που έχει 3 μωράκια και είναι μικρή, απ όσο την ξέρω μια χαρά ζωή έχει. Ευτυχισμένη είναι και δεν έχει περισσότερες δυσκολίες από μένα που επέλεξα να κάνω οικογένεια σε μεγαλύτερη ηλικία

Ευχαριστω Φλωρα!

elena25 έγραψε:Σας ρωτώ λοιπόν, με ποιο δικαίωμα κρίνετε τη ζωή και τα "θέλω" του άλλου; Με ποιο δικαίωμα μου λέτε πως μέχρι τώρα δε ζούσα; Και πως δε ζω ακόμη μιας και δεν έχω παιδί; Με ποιο δικαίωμα κρίνετε τις προτεραιότητές μου; Με ποιο δικαίωμα ακυρώνετε τη ζωή μου; [/font">


Αληθεια αυτη η τοποθετηση εχει καποιον σκοπο εκτος απο το να προκαλεσει καυγαδες; Δεν νομιζω κανενας να αναφερθηκε προσωπικα σε ΚΑΝΕΝΑΝ!!

Θα οδηγησει σε εξελιξη της κουβεντας η τοποθετηση αυτη η απλα γραφουμε για να γραουμε;

Γιατι δεν σεβομαστε τις επιλογες του αλλου οποιες και αν ειναι; Ειτε νιωθει οτι η ζωη του δεν ηταν πληρης είτε νιωθει οτι ηταν πριν τα παιδια αληθεια που ξερετε τι εχει περασει ο καθενας και τα παιδια μπορει οντως να του γεμισαν και να του ολοκληρωσαν μια αδεια ζωη!

Συγχαρητηρια μετα απο την κουβεντα,που παλι πουθενα δεν εβγαλε ,μια κοπελα θελησε να διαγραφει!



Βίβιαν να σε ρωτήσω. Αν γράψω οτι ΟΛΕΣ όσες έχουν αποκτήσει παιδιά σε μικρή ηλικία έιναι ανεύθυνες, χαζές, κτλ κτλ δεν θα ενοχληθείς; δεν θα απαντήσεις; ακόμα κι αν δεν αναφέρω το ονομά σου θα εκνευριστείς και θα έχείς και δίκιο

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
manoulita-fraoulita έγραψε:
florentiab έγραψε:
manoulita-fraoulita έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ ΚΑΜΙΑ ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ...ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥς ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ...ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΓΤ ΤΣΑΝΤΙΖΕΣΤΕ?ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ?ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩς ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ....ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΜΕ ...ΤΩΡΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟ ΚΑΙ ΟΝΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΣ ΚΑΘΕΜΙΑΣ ΤΟ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ ...ΟΤΑΝ ΑΝΕΦΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΣΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ Ν ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΟΥΝ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΣΤΟΧΟΙ ΜΑΣ...ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ 2 ΠΛΗΘΥΝΤΙΚΟ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΚΟΠΕΛς ΠΟΥ ΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΟΠΩΑ ΑΝΑΦΕΡΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΝΟΧΛΗΘΕΙ ΓΤ ΦΑΝΤΟΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΣΤΑΙ ΕΤΣΙ..Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΒΕΒΑΙΑ Ο ΓΡΑΠΤΟΣ ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΙΜΟς ΓΤ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ...ΑΝ ΕΝΟΧΛΗΘΗΚΑΤΕ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ...


εγώ ενοχλήθηκα γιατί έκρινες τη ζωή μου κι ας μην αναφέρθηκες προσωπκά σε μένα. βάζοντας όλους όσους έχουν ένα παιδί στο ίδιο τσουβάλι, έκανες ότι κάνουν οι άλλοι σε σένα.
δεν είναι προσωπική σου εμπειρία το να λες οτι το μοναχοπαίδι θα ΄γινει δυστυχισμένος ενήλικας; το αντιλαμβάνεσαι;

λυπαμαι πολυ αν το πηρες ετσι...και δεν εκρινα την ζωη σου απλα αναφερομαι σε ενα συνολο που σκεπτονται οπως αναφερα ...δεν ειμαι ικανη να κρινω την ζωη κανενος απλα λεμε τις αποψεις μας ...προαναφερατε οτι η ηλικια των 20 ειναι ανωριμη να σταθει στιε ευθυνες και στισ υποχρεωσεις γτ αυτη εινα η αποψη σας και σεβαστη γτ ομως δεν σεβεσται καποια αλλη αποψη που δεν απευθυνεται συγκεκριμενα αλλα γενικα στην ηλικια 30 και ανω ...τεσπα δεν θα μπω στην διαδικασια να εξηγω και να ξαναεηγω τι εννοω ...


σε ποιο ποστ αναφέρθηκε οτι όσες κάνουν παιδιά μικρές είναι ανεύθυνες; γιατί εγώ δεν διάβασα κάτι τέτοιο σ αυτό το θέμα.
το καταλαβαίνω οτι θα έχεις ακούσει διάφορα για την ηλικία που έκανες οικογένεια, αλλα όχι εδώ

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό να θέλει κάποιος άνθρωπος την "καλοπέρασή" του. Εγώ έκανα παιδί στα 29 μου κι αν ήταν στο χέρι μου θά το έκανα λίγο πιο αργά γιατί δεν ήμουν έτοιμη. Ο καθένας έχει τις αντοχές του και τις επιθυμίες του. Επίσης, καλό θα ήταν να λαμβάνουμε ύπόψιν μας και τις ευκολίες που έχει ο καθένας. Δηλ. άλλο να έχεις και τους γονείς σου να σε βοηθάνε κι άλλο να είσαι μόνος σου.Οι κοπέλες λοιπόν που έχουν τη βοήθεια των γονιών τους πιο εύκολα λένε ότι δεν στερούνται τίποτα. Εγώ π.χ που δεν την έχω μου φαίνεται πιο δύσκολο και ναι στερούμαι αρκετά, απλά είμαι σε μια ηλικία που μπορώ να το αντέξω

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σταματηστε να κρίνετε εξ ιδίων τα αλλότρια.

τωρα για να πω και γω την αληθεια τα πηρα λιγο με το τσουβαλιασμα που γινεται.
ΔΕΝ ΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΖΩΕΣ
ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΕΛΩ
αλλα και ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΠΟΡΩ.

το τελευταιο το λεω στην Φραουλίτα που απ'οτι κατάλαβα αν με γνωριζε και της ελεγα οτι εκανα παιδι στα 35 και οτι δεν θα κανω αλλο θα της εκανα ασχημη εντυπωση.
υπαρχουν ομως πραγματα που δεν γνωρίζουμε για τον αλλο γιαυτο και ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ να τα βαζουμε ολα σε ενα τσουβαλι.

εκανα ενα παιδακι μετα απο μεγαλο αγωνα- και άλλο δεν θα μπορεσω να κανω- εφτασα 35 χρονων για να τα καταφερω- οταν θα 'φυγω ' λοιπον απο αυτον τον κοσμο μου λες οτι θα ειναι μόνο του χωρις κανενα στηριγμα-
σ'ευχαριστω λοιπον εκ μερους ολων αυτων των γυναικών για την ενθάρρυνση. μας έκανες την καρδια περιβόλι......

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τα παρακατω λόγια
bou-boukitsa έγραψε:Τι πάει να πει είσαι μικρός και δεν έχεις ζήσει??..Τι θεωρούμε ζωή?..τα ξενύχτια? την ελευθερία να κάνεις ότι σου έρθει στο κεφάλι. οτι ώρα σου έρθει? το να μην έχεις ευθύνες??
Συγνώμη αλλά αυτή δεν είναι η πραγματική ζωή ..
...
Δεν θα ήθελα να ζήσω κάτι άλλο που μου στερούν τα παιδιά..
...
ηταν η αφετηρια νομιζω. Οτι η ζωη πριν τα παιδια ειναι ανευθυνη και οτι το μονο που κανεις ειναι να ξενυχτας.
Εγω εκει επαναστατω. Δηλαδη μια γυναικα που προσπαθει να ανοιξει μια επιχειρηση στα 25 της, ή που κάνει μεταπτυχιακα, για σας απλως "περναει την ωρα της"? Δεν ειναι σοβαρες αυτες οι ασχολιες?
Και, σας παρακαλω πολυ, μην απαξιωνετε τοσο την εκπαιδευση και τη μορφωση. Το καταλαβαινω οτι η ζωη ειναι τεραστιο σχολειο, αλλά μην αναθεματιζετε οσες βαζουν προτεραιοτητα τις σπουδες και μετα τα παιδια. Δεν σημαινει οτι τα βρισκουν ολα ευκολα.
Rolling Eyes

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κουκιδα, δεν εχω λογια...
Respect θελω να γινω μαμα αλλά δεν ξέρω αν είναι η κατάλληλη "στιγμή" είμαι 21!!!! - Σελίδα 4 417472 Respect θελω να γινω μαμα αλλά δεν ξέρω αν είναι η κατάλληλη "στιγμή" είμαι 21!!!! - Σελίδα 4 417472

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:σταματηστε να κρίνετε εξ ιδίων τα αλλότρια.

τωρα για να πω και γω την αληθεια τα πηρα λιγο με το τσουβαλιασμα που γινεται.
ΔΕΝ ΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΖΩΕΣ
ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΕΛΩ
αλλα και ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΠΟΡΩ.

το τελευταιο το λεω στην Φραουλίτα που απ'οτι κατάλαβα αν με γνωριζε και της ελεγα οτι εκανα παιδι στα 35 και οτι δεν θα κανω αλλο θα της εκανα ασχημη εντυπωση.
υπαρχουν ομως πραγματα που δεν γνωρίζουμε για τον αλλο γιαυτο και ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ να τα βαζουμε ολα σε ενα τσουβαλι.

εκανα ενα παιδακι μετα απο μεγαλο αγωνα- και άλλο δεν θα μπορεσω να κανω- εφτασα 35 χρονων για να τα καταφερω- οταν θα 'φυγω ' λοιπον απο αυτον τον κοσμο μου λες οτι θα ειναι μόνο του χωρις κανενα στηριγμα-
σ'ευχαριστω λοιπον εκ μερους ολων αυτων των γυναικών για την ενθάρρυνση. μας έκανες την καρδια περιβόλι......

κουκι αϊ λοβ γιου θελω να γινω μαμα αλλά δεν ξέρω αν είναι η κατάλληλη "στιγμή" είμαι 21!!!! - Σελίδα 4 334590

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:σταματηστε να κρίνετε εξ ιδίων τα αλλότρια.

τωρα για να πω και γω την αληθεια τα πηρα λιγο με το τσουβαλιασμα που γινεται.
ΔΕΝ ΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΖΩΕΣ
ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΕΛΩ
αλλα και ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΠΟΡΩ.

το τελευταιο το λεω στην Φραουλίτα που απ'οτι κατάλαβα αν με γνωριζε και της ελεγα οτι εκανα παιδι στα 35 και οτι δεν θα κανω αλλο θα της εκανα ασχημη εντυπωση.
υπαρχουν ομως πραγματα που δεν γνωρίζουμε για τον αλλο γιαυτο και ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ να τα βαζουμε ολα σε ενα τσουβαλι.

εκανα ενα παιδακι μετα απο μεγαλο αγωνα- και άλλο δεν θα μπορεσω να κανω- εφτασα 35 χρονων για να τα καταφερω- οταν θα 'φυγω ' λοιπον απο αυτον τον κοσμο μου λες οτι θα ειναι μόνο του χωρις κανενα στηριγμα-
σ'ευχαριστω λοιπον εκ μερους ολων αυτων των γυναικών για την ενθάρρυνση. μας έκανες την καρδια περιβόλι......


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

86θελω να γινω μαμα αλλά δεν ξέρω αν είναι η κατάλληλη "στιγμή" είμαι 21!!!! - Σελίδα 4 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Τρι Μάης 29, 2012 3:25 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κουκιδα νομιζω οτι τα ειπες ολα Respect ...σκεφτομαι ποσο ασχημο ειναι να φτανουμε σε σημειο να λεμε τον προσωπικο μας αγωνα για να πετυχουμε αυτο που θελουμε προκειμενου καποιοι να βουτανε την γλωσσα τους πρωτα στο μυαλο τους.. Rolling Eyes

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κουκιδα τα ειπες ολα και νομιζω μας καλυψες ολες. Respect

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:σταματηστε να κρίνετε εξ ιδίων τα αλλότρια.

τωρα για να πω και γω την αληθεια τα πηρα λιγο με το τσουβαλιασμα που γινεται.
ΔΕΝ ΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΖΩΕΣ
ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΕΛΩ
αλλα και ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΠΟΡΩ.

το τελευταιο το λεω στην Φραουλίτα που απ'οτι κατάλαβα αν με γνωριζε και της ελεγα οτι εκανα παιδι στα 35 και οτι δεν θα κανω αλλο θα της εκανα ασχημη εντυπωση.
υπαρχουν ομως πραγματα που δεν γνωρίζουμε για τον αλλο γιαυτο και ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ να τα βαζουμε ολα σε ενα τσουβαλι.

εκανα ενα παιδακι μετα απο μεγαλο αγωνα- και άλλο δεν θα μπορεσω να κανω- εφτασα 35 χρονων για να τα καταφερω- οταν θα 'φυγω ' λοιπον απο αυτον τον κοσμο μου λες οτι θα ειναι μόνο του χωρις κανενα στηριγμα-
σ'ευχαριστω λοιπον εκ μερους ολων αυτων των γυναικών για την ενθάρρυνση. μας έκανες την καρδια περιβόλι......


Respect Respect Respect

εσένα είχα στο μυαλό μου πριν γι' αυτά που έλεγα. θελω να γινω μαμα αλλά δεν ξέρω αν είναι η κατάλληλη "στιγμή" είμαι 21!!!! - Σελίδα 4 417472

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η αλήθεια είναι κορίτσια ότι αυτό το σκέφτομαι και εγώ για τον μικρό μου ότι θα είναι μόνος του χωρίς αδέρφια και με δύο ξαδέλφες που είναι μακριά και είναι σαν να μην υπάρχουν. Και μπαίνω στην διαδικασία σε λίγο για δεύτερο μικρό αν και είμαι πλέον 46 και πολλές αντοχές δεν έχω .Δεν έχω πολλές πιθανότητες να τα καταφέρω αλλά θα προσπαθήσω μόνο και μόνο για τον μικρό μου. Είμαι λάθος ?

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
miki2009 έγραψε:Η αλήθεια είναι κορίτσια ότι αυτό το σκέφτομαι και εγώ για τον μικρό μου ότι θα είναι μόνος του χωρίς αδέρφια και με δύο ξαδέλφες που είναι μακριά και είναι σαν να μην υπάρχουν. Και μπαίνω στην διαδικασία σε λίγο για δεύτερο μικρό αν και είμαι πλέον 46 και πολλές αντοχές δεν έχω .Δεν έχω πολλές πιθανότητες να τα καταφέρω αλλά θα προσπαθήσω μόνο και μόνο για τον μικρό μου. Είμαι λάθος ?

δεν υπαρχει ναι ή οχι στην ερωτηση που εκανες.

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
miki2009 έγραψε:Η αλήθεια είναι κορίτσια ότι αυτό το σκέφτομαι και εγώ για τον μικρό μου ότι θα είναι μόνος του χωρίς αδέρφια και με δύο ξαδέλφες που είναι μακριά και είναι σαν να μην υπάρχουν. Και μπαίνω στην διαδικασία σε λίγο για δεύτερο μικρό αν και είμαι πλέον 46 και πολλές αντοχές δεν έχω .Δεν έχω πολλές πιθανότητες να τα καταφέρω αλλά θα προσπαθήσω μόνο και μόνο για τον μικρό μου. Είμαι λάθος ?
οχι καθολου λαθος δεν εισαι μπραβο σου χαρας το κουραγιο σου και ευχομαι να τα καταφερεις και να σου δωσει ο θεος οτι επιθυμεις

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
miki2009 έγραψε:Η αλήθεια είναι κορίτσια ότι αυτό το σκέφτομαι και εγώ για τον μικρό μου ότι θα είναι μόνος του χωρίς αδέρφια και με δύο ξαδέλφες που είναι μακριά και είναι σαν να μην υπάρχουν. Και μπαίνω στην διαδικασία σε λίγο για δεύτερο μικρό αν και είμαι πλέον 46 και πολλές αντοχές δεν έχω .Δεν έχω πολλές πιθανότητες να τα καταφέρω αλλά θα προσπαθήσω μόνο και μόνο για τον μικρό μου. Είμαι λάθος ?
Οχι γλυκεια μου, δεν εισαι λαθος. Το θες και το κάνεις. Ούτε θα ησουν λαθος αν δεν το αποφασιζες.
Λαθος θα ημουν εγω αν σου ελεγα καντο ή μην το κάνεις.

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nena έγραψε:
miki2009 έγραψε:Η αλήθεια είναι κορίτσια ότι αυτό το σκέφτομαι και εγώ για τον μικρό μου ότι θα είναι μόνος του χωρίς αδέρφια και με δύο ξαδέλφες που είναι μακριά και είναι σαν να μην υπάρχουν. Και μπαίνω στην διαδικασία σε λίγο για δεύτερο μικρό αν και είμαι πλέον 46 και πολλές αντοχές δεν έχω .Δεν έχω πολλές πιθανότητες να τα καταφέρω αλλά θα προσπαθήσω μόνο και μόνο για τον μικρό μου. Είμαι λάθος ?
Οχι γλυκεια μου, δεν εισαι λαθος. Το θες και το κάνεις. Ούτε θα ησουν λαθος αν δεν το αποφασιζες.
Λαθος θα ημουν εγω αν σου ελεγα καντο ή μην το κάνεις.

Συμφωνώ κι εγώ. Ασφαλως και δεν είσαι λάθος. εύχομαι να τα καταφέρεις.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:

εκανα ενα παιδακι μετα απο μεγαλο αγωνα- και άλλο δεν θα μπορεσω να κανω- εφτασα 35 χρονων για να τα καταφερω- οταν θα 'φυγω ' λοιπον απο αυτον τον κοσμο μου λες οτι θα ειναι μόνο του χωρις κανενα στηριγμα-
σ'ευχαριστω λοιπον εκ μερους ολων αυτων των γυναικών για την ενθάρρυνση. μας έκανες την καρδια περιβόλι......


ΚΟΥΚΙΔΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΠΟΙΟς ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΕΙ...
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩς Η ΦΡΑΟΥΛΙΤΑ ΑΝΑΦΕΡΟΤΑΝ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ...

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ , ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ ...
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Η ΔΕΝ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ , ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΟΛΕς ΤΙς ΕΥΛΟΓΙΕς ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ , ΟΤΑΝ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙς!!
ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΗς ΚΑΙ ΕΓΩΙΣΤΙΚΟΥς ΕΝΑΣ ΓΟΝΙΟΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ...ΕΚΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΙΣΩς ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΄΄ΠΛΗΡΩΣΕΙ΄΄ ΣΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ..

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΗς ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΗΛΙΚΙΑ , ΗΤΑΝ ΜΟΝΑΧΟΠΑΙΔΙ...ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗς ΑΛΛΑ ΘΕΛΗΜΑ ΘΕΟΥ..ΕΦΤΑΣΕ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ..


Nena έγραψε:Τα παρακατω λόγια
bou-boukitsa έγραψε:Τι πάει να πει είσαι μικρός και δεν έχεις ζήσει??..Τι θεωρούμε ζωή?..τα ξενύχτια? την ελευθερία να κάνεις ότι σου έρθει στο κεφάλι. οτι ώρα σου έρθει? το να μην έχεις ευθύνες??
Συγνώμη αλλά αυτή δεν είναι η πραγματική ζωή ..
...
Δεν θα ήθελα να ζήσω κάτι άλλο που μου στερούν τα παιδιά..
...
ηταν η αφετηρια νομιζω.

Rolling Eyes


ΝΕΝΑ ΔΕΝ ΑΡΧΙΣΑΝ ΟΙ ΔΙΑΞΙΦΙΣΜΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ, ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΝΜ ΤΗς ΦΡΑΟΥΛΙΤΑΣ....
ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΛΙ..

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν μεγαλωνεις ενα παιδι με αγαπη κ το διδαξεις να αγαπαει τους αλλους κ σε βλεπει κ σενα να αγαπας αλλους ανθρωπους θα γινει ενας ενηλικας που θα εχει ανθρωπους γυρω του, φιλους,συγγενεις,τον/την συντροφο του. Ειναι κλισε αυτα που λεγονται για τα μοναχοπαιδια..ουτε εγωιστες γινονται επειδη δεν εχουν αδελφια.Αυτα ειναι ολα θεμα ανατροφης. Περα απο την κοινη λογικη υπαρχουν ακομα και ερευνες σχετικες με αυτο. Μην αναμασαμε αυτα που λεγανε οι γιαγιαδες μας επειδη ετσι προσταζε ο κοινωνικος περιγυρος.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:Αν μεγαλωνεις ενα παιδι με αγαπη κ το διδαξεις να αγαπαει τους αλλους κ σε βλεπει κ σενα να αγαπας αλλους ανθρωπους θα γινει ενας ενηλικας που θα εχει ανθρωπους γυρω του, φιλους,συγγενεις,τον/την συντροφο του. Ειναι κλισε αυτα που λεγονται για τα μοναχοπαιδια..ουτε εγωιστες γινονται επειδη δεν εχουν αδελφια.Αυτα ειναι ολα θεμα ανατροφης. Περα απο την κοινη λογικη υπαρχουν ακομα και ερευνες σχετικες με αυτο. Μην αναμασαμε αυτα που λεγανε οι γιαγιαδες μας επειδη ετσι προσταζε ο κοινωνικος περιγυρος.

συμφωνω απολυτα μαζι σου και εγω μοναχοπαιδι ειμαι και μονο εγωιστρια και ανθρωπος που δεν μοιραζεται τα πραγματα του ειμαι.
το θεμα εινια καθαρα τι θελει η καθε γυναικα και το τι μπορει φυσικα

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Bou-boukitsa ειλικρινα θλιβομαι με τις αποψεις σου...παλιοτερα μπορει να εκνευριζομουν αλλα τωρα θλιβομαι...απο ποια θεση θα κρινεις εσυ καποιον αλλο για τις επιλογες του? Ως τι? Με ποια ιδιοτητα?

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
an theleis na kaneis auto to vhma k sumfwnei k o suntrofos s kanto..einai polu wraio na eisai mikros k na exeis paidi.egw eimai 23 k exw 2 paidakia to ena einai 3mish k to allo kleinei ta 2 se 3 mhnes..kai mhn akous pou s lene na xareis thn zwh s kai na mhn kaneis akoma paidia,afou afto zhtaei h kardoula s me auto tha xareis thn zwh..egw k vgainw k kseskaw kai xairomai thn zwh m.toso oso vgainw egw pou exw 2 mikra den vgainoun oute oi files m pou paidia den exoun!!oso gia to oikonomiko,oosa exei o kathenas,einai leftades pou den tous ftanoun k einai k oligomisthoi pou ta katafernoun polu kala.parepitontws oute egw doulevw,parola auta den exw sterithei to paramikri oute egw oute k ta mikroulia mou,kai na oi paidotopoi kai na ta paixnidia kai ola tous ta kala exoun!!!proxwra kai mhn fovasai tipota!!mono thelhsh thelei!!!!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας γατουλες μου Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Δεν θα πω πολλαααα.δεν προλαβαινω κιολας.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Εκανα το βλασταρακι μου στα 36,5....πριν απλα δεν υπηρχε στο μυαλο μου...τοσο απλο...πριν δεν το ειχα σκεφτει.
Η καθε γυναικα οταν νιωσει ετοιμη θα κανει παιδακι..ειτε 20 ειτε 30 ειτε 40, και λογαριασμο δεν δινει σε κανεναν ..μονο σε αυτην την ψυχουλα που θα φερει στον κοσμο.Σε αυτο λοιπον το πλασματακι πρεπει να ειναι σωστη,συμπονετικη,υπομονετικη καλοκαρδη ,ανοιχτη .Μονο εκει λοιπον δινει λογαριασμο.Γιαυτο τοανθρωπακι που θα μεγαλωσει και θα τον βγαλει στην κοινωνια.και θα τον εχει γεμισει εφοδια να βγει μονος του στην μικρη αρενα της ζωης.Αν ειναι σωστη λοιπον ας το κανει και στα 20 και στα 30 και στα 40.Ποια ειμαι εγω που θα την κρινω?
Μονο το παιδι σου θα ειναι ο κριτης σου και ελπιζω να κραταει 10αρι για την μαμα του!! Very Happy Very Happy Very Happy

100θελω να γινω μαμα αλλά δεν ξέρω αν είναι η κατάλληλη "στιγμή" είμαι 21!!!! - Σελίδα 4 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Τρι Μάης 29, 2012 5:38 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πω ρε συ μπουμπουκιτσα ειλικρινα αρχιζω να πιστευω πως οτι λες το λες για να προκαλεσεις!ελεος!που θα μας πεις εσυ οτι θα την πληρωσουν καποια στιγμη στην ζωη τους τα μοναχοπαιδια!εχεις συναισθηση το τι λες και ποσες μαμαδες το διαβαζουν?αντε κανε κανα ευχελαιο να σου παρει την αμαρτια που ειπες! Twisted Evil

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις