Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
302 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 302 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 26 ... 34  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 34]

426Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 18, 2012 11:01 pm

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Επισης, θα ηθελα να ενημερωσω..... ολον αυτον τον κοσμο ειδικα στα χωρια...... στα μερη μου...... εκει πανω...... στη Μακεδονια......

Μην φοβαστε πια!!!
Δεν θα σας παρει ο Τσιπρας τα σπιτια και τα χωραφια!!!
Θα σας τα παρουν οι τραπεζες!!!!!!

Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 654316 Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 654316 Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 654316

427Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 18, 2012 11:22 pm

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
markella_p έγραψε:Επισης, θα ηθελα να ενημερωσω..... ολον αυτον τον κοσμο ειδικα στα χωρια...... στα μερη μου...... εκει πανω...... στη Μακεδονια......

Μην φοβαστε πια!!!
Δεν θα σας παρει ο Τσιπρας τα σπιτια και τα χωραφια!!!
Θα σας τα παρουν οι τραπεζες!!!!!!

Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 654316 Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 654316 Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 654316

affraid affraid affraid
τι λες καλέ? οι τράπεζες είναι καλές! Για αυτό και τις πληρώνουμε για να μας προστατεύουν από τη χρεωκοπία!

428Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 18, 2012 11:28 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με τη ΝΔ πρωτο κομμα εγω ενιωσα τετοια ασφαλεια που κοιμηθηκα με τις πορτες ξεκλειδωτες.
Με το ΠΑΣΟΚ δε συγκυβερνηση, ισα που τις αφηνω και ανοιχτες.. Razz Razz

Τατιανα, κι εγω ειμαι με την απορια - πού ειναι το κρυφοκουμουνι. Το να μην συμφωνεις με το προγραμμα του ή να το βρισκεις ενα μάτσο φευτικες υποσχεσεις, οκ, μπορω να το δεχτω, αλλά δεν μπορω μεσα απο αυτα που γραφεις αν εννοεις αυτο. Επίσης, αν κάποιος/α ψηφισε Τσιπρα επειδη τον βρηκε ομορφο, εννοειται πως ειναι ηλιθιος.

429Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 18, 2012 11:36 pm

astroneraidoula

astroneraidoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Άυτός ο χαρακτηρισμός "κουμούνια" (κατά το "κουμούνια - κουμούνια θα γίνετε σαπούνια", με ενοχλεί όσο και το "φασίστας". Εδώ ο κόσμος καίγεται και έχουμε κολλήσει σε ηλίθιους χαρακτηρισμούς και νέοι άνθρωποι ψηφίζουν ακόμα με .... βάση το χρώμα και όπως ψήφιζαν οι μπαμπάδες μας το 1980. Αυτό θα διδάξετε στα παιδιά σας; Πας μη αριστερός είναι φασίστας και πας αριστερός είναι κουμούνι; Λυπάμαι και θυμώνω. Δεν θα μάθετε στα παιδιά σας να σκέπτονται και να αποφασίζουν; Έλεος, δεν βλέπετε πως αυτή η νοοτροπία μας έφαγε; "Ο Καμένος πρώην ΝΔ, το Τσιπράκι κρυφοκουμουνάκι και ο Κουβέλης γέρος !!!!". Αυτά μας πειράζουν. Ενώ οι εντολές από τους απανταχού μασόνους της Ευρώπης και της Αμερικής να βγάλουμε πρώτο κόμα τη ΝΔ αλλιώς θα έρθει το τέλος μας, δεν μας πείραξε καθόλου. Εκεί σκύψαμε το κεφάλι. ΝΤΡΟΠΗ !!!!!

430Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 18, 2012 11:59 pm

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
arkoudaki έγραψε:
tatijana έγραψε:Μου έλεγαν καποιοι ότι πρέπει να ψηφίσω την ΝΔ γιατί κινδυνεύει η Ελλάδα κ ότι τόσα χρόνια εμείς δεν ξέραμε κ ζούσαμε στην σκιές κ κάτι τέτοιες μαλακιες.
Μα εσείς οι μεγάλοι μας φέρατε σε αυτο το σημείο...Καλοπερασατε εσείς,εμείς ζούσαμε σε μια όμορφη φούσκα που τώρα ήρθε κ έσπασε κ βλέπουμε την κατάντια μας....
Κ έρχομαι κ σκέφτομαι τι σκατα να ψηφίσω;Τον Καμμενο που ήταν στην ΝΔ;Τον γερο τον Κουβέλη;ΧΑ ούτε καν..κι εννοείται να βλέπω το βλαμμενο το Τσιπρακι και συγγνώμη που κάποιες θα στραβωσουν που το βριζω το αγόρι το τρελλο,το μενεξεδενιο,αλλα κρυφοκουμουνακι δεν θα ψηφιζα ποτε...Κι ας είναι νέος κι ας έχει φρέσκες ιδέες,του κωλου για μένα...Κι ας είχε όλους τους ανταποκριτές...
Εγω πιστεύω οτι κανεις δεν με αντιπροσωπεύει κι έχω και το κάθε δικαίωμα να βριζω αυτούς που δεν γουστάρω.
Αλλα για να μην παει στραφη ψηφισα ενα μικρο κόμμα..Άλλωστε για κλαμματα θα ήμασταν γενικότερα..

Να ρωτήσω κάτι?Τι θα πει κρυφο κουμουνάκι και που ακριβώς είναι το κακό?
Το κρυφό είναι το πρόβλημα,όχι το δεύτερο συνθετικό!!
Όπως και να έχει δεν έχω γνωρίσει κανέναν ψηφοφόρο του συριζα (και κατά κύριο λόγο τέτοιους γνωρίζω) που να δήλωσε ποτέ κομμουνιστής.Δε μιλώ για πρωήν ψηφοφόρους του κκε που σε αυτες τις εκλογές επέλεξαν συριζα,μιλάω για τους συνειδητά ενταγμένους στον χώρο.

431Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 12:08 am

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
arkoudaki έγραψε:
kat3r1na έγραψε:
litsakos έγραψε:
kat3r1na έγραψε:
litsakos έγραψε:Να πω οτι περιμενα να παραιτηθει η Παπαρηγα...θα το πω.
κοιτα να δεις,αν το κκε ηταν προσωποπαγες κομμα,ισως να ειχε καποιο νοημα η αλλαγη του προσωπου 'η το να χρεωθει προσωπικα καποιος μια ενδεχομενη ηττα.Στην προκειμενη περιπτωση ομως,η γραμμη δε χαρασσεται απο εναν.Μια αλλαγη στον γ.γ. παντως,δεν ειναι απιθανο να συμβει αμεσα,μια και το κκε εχει συνεδριο στην αρχη του επομενου χρονου.

Θα ελεγα οτι ειναι μοναδικο στον κοσμο το ΚΚΕ αλλα υπαρχει και η Κορεα. Ειναι διαγαλαξιακο το θεμα τους οπως και να 'χει.

χεχε,ελα μωρε εισαι λιγο υπερβολικη!αν μη τι αλλο,πρεπει να του αναγνωρισουμε οτι πεφτει μεσα,πολυ μεσα θα ελεγα,στις πολιτικες του προβλεψεις.απο εκει κ περα,γιατι δεν πειθει εκλογικα ειναι ενα θεμα που θα πρεπει να απασχολησει καποια στιγμη τα μελη του..

Δεν πείθει κανέναν γιατί όσο σωστό και να είναι στις προβλέψεις του δέν κάνει τίποτα. Το ότι ο καπιταλισμός ευθύνεται για την κρίση το ξέρουμε,αλλά να περιμένουμε να έρθει ο σοσιαλισμός, που σύμφωνα με το ΚΚΕ, ο λαός δεν είναι έτοιμος να το φέρει, για να έχουμε να φάμε δεν είναι και πολύ πειστική.
Είμαι με το ένα πόδι στη συμφωνία και με το άλλο στη διαφωνία ως προς την άποψή σου! Smile
Καταρχάς δεν μπορείς να πεις οτι το κκε δν κάνει τπτ.Είναι σα να ακυρώνεις όλη τη δράση του στους δρόμους,κάτι που το γνωρίζουν και οι πέτρες οτι είναι άφθονη, και ενοχλεί ιδιαίτερα αυτούς που πρέπει.
θα συμφωνήσω όμως ως προς το σημείο που εντόπισες οτι το κκε δεν πείθει.Ναι όντως,δεν έχει πρόταση διαχείρισης του καπιταλισμού, συγκεκριμένα δε τη θέλει,έχει την ανατροπή στο πρόγραμμά του και φυσικά το ότι ο κόσμος δεν επιθυμεί αυτη τη στιγμή κάτι τέτοιο,είναι φως φανάρι!Αυτόματα λοιπόν αυτό οδηγεί το μεγαλύτερο μέρος των ψηφοφόρων σε άλλες λύσεις.

432Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 12:15 am

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kat3r1na έγραψε:
arkoudaki έγραψε:
kat3r1na έγραψε:
litsakos έγραψε:
kat3r1na έγραψε:
litsakos έγραψε:Να πω οτι περιμενα να παραιτηθει η Παπαρηγα...θα το πω.
κοιτα να δεις,αν το κκε ηταν προσωποπαγες κομμα,ισως να ειχε καποιο νοημα η αλλαγη του προσωπου 'η το να χρεωθει προσωπικα καποιος μια ενδεχομενη ηττα.Στην προκειμενη περιπτωση ομως,η γραμμη δε χαρασσεται απο εναν.Μια αλλαγη στον γ.γ. παντως,δεν ειναι απιθανο να συμβει αμεσα,μια και το κκε εχει συνεδριο στην αρχη του επομενου χρονου.

Θα ελεγα οτι ειναι μοναδικο στον κοσμο το ΚΚΕ αλλα υπαρχει και η Κορεα. Ειναι διαγαλαξιακο το θεμα τους οπως και να 'χει.

χεχε,ελα μωρε εισαι λιγο υπερβολικη!αν μη τι αλλο,πρεπει να του αναγνωρισουμε οτι πεφτει μεσα,πολυ μεσα θα ελεγα,στις πολιτικες του προβλεψεις.απο εκει κ περα,γιατι δεν πειθει εκλογικα ειναι ενα θεμα που θα πρεπει να απασχολησει καποια στιγμη τα μελη του..

Δεν πείθει κανέναν γιατί όσο σωστό και να είναι στις προβλέψεις του δέν κάνει τίποτα. Το ότι ο καπιταλισμός ευθύνεται για την κρίση το ξέρουμε,αλλά να περιμένουμε να έρθει ο σοσιαλισμός, που σύμφωνα με το ΚΚΕ, ο λαός δεν είναι έτοιμος να το φέρει, για να έχουμε να φάμε δεν είναι και πολύ πειστική.
Είμαι με το ένα πόδι στη συμφωνία και με το άλλο στη διαφωνία ως προς την άποψή σου! Smile
Καταρχάς δεν μπορείς να πεις οτι το κκε δν κάνει τπτ.Είναι σα να ακυρώνεις όλη τη δράση του στους δρόμους,κάτι που το γνωρίζουν και οι πέτρες οτι είναι άφθονη, και ενοχλεί ιδιαίτερα αυτούς που πρέπει.
θα συμφωνήσω όμως ως προς το σημείο που εντόπισες οτι το κκε δεν πείθει.Ναι όντως,δεν έχει πρόταση διαχείρισης του καπιταλισμού, συγκεκριμένα δε τη θέλει,έχει την ανατροπή στο πρόγραμμά του και φυσικά το ότι ο κόσμος δεν επιθυμεί αυτη τη στιγμή κάτι τέτοιο,είναι φως φανάρι!Αυτόματα λοιπόν αυτό οδηγεί το μεγαλύτερο μέρος των ψηφοφόρων σε άλλες λύσεις.

Δε λέω ότι δεν αγωνίζεται στους δρόμους, αλλά επειδή το έχω φάει με το κουτάλι το ΚΚΕ, όπως και τους δρόμους, δεν θέλει να αλλάξει κάτι. Και το λέω αυτό γιατί δε συνεργάζεται με κανέναν και ποτέ. Είναι τόσο κλειστοί σαν να φοβούνται μην έρθουν σε επαφή με λιγότερο αριστερούς και μολυνθούν. Κι εγώ είμαι της άποψης ότις μέσα στον καπιταλισμό ο λαός δε θα ζει ποτέ όπως πρέπει αλλά αυτό δε σημαίνει ότι τώρα θα πρέπει να λιμοκτονήσει. (από το πρωί μέχρι το βράδυ αυτά σκέφτομαι, έχω κάψει κύτταρα!)

433Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 12:25 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στο μυαλο του κοσμου αριστερος = κομμουνιστης = Σταλιν
Και αντε να πεισεις για το παραλογο της σκεψης... Γιαυτο εχουν φαγωθει όλοι με την Ευρωπη και τη φιλοευρωπαϊκη πολιτικη, απο φοβο μη γινουμε Κορεα.

434Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 12:44 am

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nena έγραψε:Στο μυαλο του κοσμου αριστερος = κομμουνιστης = Σταλιν
Και αντε να πεισεις για το παραλογο της σκεψης... Γιαυτο εχουν φαγωθει όλοι με την Ευρωπη και τη φιλοευρωπαϊκη πολιτικη, απο φοβο μη γινουμε Κορεα.

Σωστά, κι έχουμε και το απίστευτο επιχείρημα μη φύγουμε από το ευρώ και έρθει η καταστροφή. καλύτερα μέσα στο ευρώ και χωρίς λεφτά γιατί με τη δραχμή δε θα έχουμε λεφτά!Μαγικός συλλογισμός! εγώ πάλι είμαι φανερο - κουμούνι και αντισταλινική, βοηθάω καθόλου?

435Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 12:49 am

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
arkoudaki έγραψε:
kat3r1na έγραψε:
arkoudaki έγραψε:
kat3r1na έγραψε:
litsakos έγραψε:
kat3r1na έγραψε:
litsakos έγραψε:Να πω οτι περιμενα να παραιτηθει η Παπαρηγα...θα το πω.
κοιτα να δεις,αν το κκε ηταν προσωποπαγες κομμα,ισως να ειχε καποιο νοημα η αλλαγη του προσωπου 'η το να χρεωθει προσωπικα καποιος μια ενδεχομενη ηττα.Στην προκειμενη περιπτωση ομως,η γραμμη δε χαρασσεται απο εναν.Μια αλλαγη στον γ.γ. παντως,δεν ειναι απιθανο να συμβει αμεσα,μια και το κκε εχει συνεδριο στην αρχη του επομενου χρονου.

Θα ελεγα οτι ειναι μοναδικο στον κοσμο το ΚΚΕ αλλα υπαρχει και η Κορεα. Ειναι διαγαλαξιακο το θεμα τους οπως και να 'χει.

χεχε,ελα μωρε εισαι λιγο υπερβολικη!αν μη τι αλλο,πρεπει να του αναγνωρισουμε οτι πεφτει μεσα,πολυ μεσα θα ελεγα,στις πολιτικες του προβλεψεις.απο εκει κ περα,γιατι δεν πειθει εκλογικα ειναι ενα θεμα που θα πρεπει να απασχολησει καποια στιγμη τα μελη του..

Δεν πείθει κανέναν γιατί όσο σωστό και να είναι στις προβλέψεις του δέν κάνει τίποτα. Το ότι ο καπιταλισμός ευθύνεται για την κρίση το ξέρουμε,αλλά να περιμένουμε να έρθει ο σοσιαλισμός, που σύμφωνα με το ΚΚΕ, ο λαός δεν είναι έτοιμος να το φέρει, για να έχουμε να φάμε δεν είναι και πολύ πειστική.
Είμαι με το ένα πόδι στη συμφωνία και με το άλλο στη διαφωνία ως προς την άποψή σου! Smile
Καταρχάς δεν μπορείς να πεις οτι το κκε δν κάνει τπτ.Είναι σα να ακυρώνεις όλη τη δράση του στους δρόμους,κάτι που το γνωρίζουν και οι πέτρες οτι είναι άφθονη, και ενοχλεί ιδιαίτερα αυτούς που πρέπει.
θα συμφωνήσω όμως ως προς το σημείο που εντόπισες οτι το κκε δεν πείθει.Ναι όντως,δεν έχει πρόταση διαχείρισης του καπιταλισμού, συγκεκριμένα δε τη θέλει,έχει την ανατροπή στο πρόγραμμά του και φυσικά το ότι ο κόσμος δεν επιθυμεί αυτη τη στιγμή κάτι τέτοιο,είναι φως φανάρι!Αυτόματα λοιπόν αυτό οδηγεί το μεγαλύτερο μέρος των ψηφοφόρων σε άλλες λύσεις.

Δε λέω ότι δεν αγωνίζεται στους δρόμους, αλλά επειδή το έχω φάει με το κουτάλι το ΚΚΕ, όπως και τους δρόμους, δεν θέλει να αλλάξει κάτι. Και το λέω αυτό γιατί δε συνεργάζεται με κανέναν και ποτέ. Είναι τόσο κλειστοί σαν να φοβούνται μην έρθουν σε επαφή με λιγότερο αριστερούς και μολυνθούν. Κι εγώ είμαι της άποψης ότις μέσα στον καπιταλισμό ο λαός δε θα ζει ποτέ όπως πρέπει αλλά αυτό δε σημαίνει ότι τώρα θα πρέπει να λιμοκτονήσει. (από το πρωί μέχρι το βράδυ αυτά σκέφτομαι, έχω κάψει κύτταρα!)
Σε κατανοώ και ειδικά την τελευταία σου παρατήρηση,οτι τα σκέφτεσαι απο το πρωί ως το βράδυ.Αναφορικά με το αν θα πρεπει να λιμοκτονήσουμε στον καπιταλισμό,σαφώς και όχι.Γιαυτό και υπάρχουν δεκάδες άμεσα και απτά θέματα τα οποία παλεύεις καθημερινα.Από τα χαράτσια και τις επανασυνδέσεις ρεύματος,μέχρι το να πετύχεις μια καλή συλλογική σύμβαση όπου έχεις δύναμη να πατήσεις πόδι.Τώρα ως προς το κλεισιμο,προφανως εκτιμά πως δεν υπάρχει κανένας πολιτικός φορέας με τον οποίο μπορεί να συνεργαστεί σε εκλογικό επίπεδο.Σε μη εκλογικό δε νομίζω οτι απαιτεί κανείς δήλωση πολιτικών φρονημάτων προκειμενου να προσγγίζει το κκε,σε ενα σωματείο πχ..ισα ισα που γνωρίζω καλα περιπτώσεις που έχει στηρίξει σε συνδικαλιστικά όργανα δυνάμεις της ανταρσυα,φυσικά διατηρώντας ο καθενας τις όποιες διαφορές του.

436Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 1:05 am

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε κατανοώ και ειδικά την τελευταία σου παρατήρηση,οτι τα σκέφτεσαι απο το πρωί ως το βράδυ.Αναφορικά με το αν θα πρεπει να λιμοκτονήσουμε στον καπιταλισμό,σαφώς και όχι.Γιαυτό και υπάρχουν δεκάδες άμεσα και απτά θέματα τα οποία παλεύεις καθημερινα.Από τα χαράτσια και τις επανασυνδέσεις ρεύματος,μέχρι το να πετύχεις μια καλή συλλογική σύμβαση όπου έχεις δύναμη να πατήσεις πόδι.Τώρα ως προς το κλεισιμο,προφανως εκτιμά πως δεν υπάρχει κανένας πολιτικός φορέας με τον οποίο μπορεί να συνεργαστεί σε εκλογικό επίπεδο.Σε μη εκλογικό δε νομίζω οτι απαιτεί κανείς δήλωση πολιτικών φρονημάτων προκειμενου να προσγγίζει το κκε,σε ενα σωματείο πχ..ισα ισα που γνωρίζω καλα περιπτώσεις που έχει στηρίξει σε συνδικαλιστικά όργανα δυνάμεις της ανταρσυα,φυσικά διατηρώντας ο καθενας τις όποιες διαφορές του.[/quote]

Δεν πιστεύεις ότι στην παρούσα ιστορική στιγμή κατά την άποψή μου, ότι θα έπρεπε, όχι να στηρίξει εκλογικά προφανώς το Συριζα, αλλά τουλάχιστον να μην το εντάσσει στο ίδιο επίπεδο με τους άλλους? Δεν μπορεί να λέει ότι το ίδιο είναι ο Συριζα με τη ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ. Κατά την άποψή μου θα έπρεπε να στηριχτεί ο Συριζα και για έναν άλλο λόγο, για να συγκρατηθεί να μην παέι προς τα δεξιά, κάτι από το οποίο κινδυνέυει. Αυτό πιστεύω ότι έπρεπε να κάνει και η ΑΝΤΑΡΣΥΑ. Ευτυχώς που δεν έιμαι Ελλάδα γιατί θα έιχα σοβαρο συνειδησιακό πρόβλημα!!!

437Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 1:56 am

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
arkoudaki έγραψε:Σε κατανοώ και ειδικά την τελευταία σου παρατήρηση,οτι τα σκέφτεσαι απο το πρωί ως το βράδυ.Αναφορικά με το αν θα πρεπει να λιμοκτονήσουμε στον καπιταλισμό,σαφώς και όχι.Γιαυτό και υπάρχουν δεκάδες άμεσα και απτά θέματα τα οποία παλεύεις καθημερινα.Από τα χαράτσια και τις επανασυνδέσεις ρεύματος,μέχρι το να πετύχεις μια καλή συλλογική σύμβαση όπου έχεις δύναμη να πατήσεις πόδι.Τώρα ως προς το κλεισιμο,προφανως εκτιμά πως δεν υπάρχει κανένας πολιτικός φορέας με τον οποίο μπορεί να συνεργαστεί σε εκλογικό επίπεδο.Σε μη εκλογικό δε νομίζω οτι απαιτεί κανείς δήλωση πολιτικών φρονημάτων προκειμενου να προσγγίζει το κκε,σε ενα σωματείο πχ..ισα ισα που γνωρίζω καλα περιπτώσεις που έχει στηρίξει σε συνδικαλιστικά όργανα δυνάμεις της ανταρσυα,φυσικά διατηρώντας ο καθενας τις όποιες διαφορές του.

Δεν πιστεύεις ότι στην παρούσα ιστορική στιγμή κατά την άποψή μου, ότι θα έπρεπε, όχι να στηρίξει εκλογικά προφανώς το Συριζα, αλλά τουλάχιστον να μην το εντάσσει στο ίδιο επίπεδο με τους άλλους? Δεν μπορεί να λέει ότι το ίδιο είναι ο Συριζα με τη ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ. Κατά την άποψή μου θα έπρεπε να στηριχτεί ο Συριζα και για έναν άλλο λόγο, για να συγκρατηθεί να μην παέι προς τα δεξιά, κάτι από το οποίο κινδυνέυει. Αυτό πιστεύω ότι έπρεπε να κάνει και η ΑΝΤΑΡΣΥΑ. Ευτυχώς που δεν έιμαι Ελλάδα γιατί θα έιχα σοβαρο συνειδησιακό πρόβλημα!!![/quote]

Ω που βρίσκεσαι αν επιτρέπεται??Ευχομαι η κατάσταση εκεί να είναι καλύτερη..
Θα σου πω την άποψη μου λοιπόν,και μόνο αυτή.Δεν θα το παίξω εκφραστής του προγράμματος του κκε.Σαφώς και ο συριζα δν είναι ίδιος με τη ΝΔ.Υπάρχει σαφέστατη ιδεολογική διαφορά.Ο συριζα όμως ανήκει στα κόμματα της Ευρωπαϊκης Αριστεράς,μαζί με κάποια τα οποία έχουν διατελέσει κυνερνήσεις,ή έχουν συμμετάσχει σε κυβερνητικούς σχηματισμούς στην ευρώπη,και μόνο καλά μαντάτα δεν έφεραν στον κόσμο.Προσωπικά δεν τον ψήφισα γιατί πρώτον,η θεωρία "και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο" δε με έπεισε.Δλδ και μέσα στην εε,και να πάρουμε τις δόσεις της δανειακής σύμβασης,και να καταγγείλουμε/επαναδιαπραγματευτούμε/ καταγγείλουμε "πολιτικά" τους όρους του μνημονίου.Δεύτερον,η επιλογή μου δεν είχε αντιμνημονιακά κριτήρια,είχε αντισυστημικά.Πιστεύω δλδ,ότι δεν έχουμε μόνο στην ΕΕ "εχθρούς" να αντιπαλέψουμε.Έχουμε και ντόπιους(βλέπε ΣΕΒ και τις μυστικές του συναντήσεις με την τρόϊκα για τη μείωση του κατώτερου μισθού,ή τις τράπεζες-που δεν έχω καμία όρεξη να τις εθνικοποιήσω για να πληρώνω εγώ απο την τσέπη μου για την ανακεφαλαιοποίηση-σωτηρία τους..) Αυτά λοιπόν,και αρκετά άλλα βέβαια αλλά είναι πολύ μεγάλη κουβέντα,είναι κάποια απο τα κριτήρια με τα οποία δεν ψήφισα συριζα. Τώρα για τη στροφή του κόσμου προς τα δεξιά,δεν ξέρω πόσο καιρό απουσιάζεις και τί επαφή έχεις με τα ελληνικά μμε,αν όμως έχεις,θα είδες τί τρομοκρατία ξέρασαν οι καναλάρχες ένα μήνα τώρα,με το ενδεχόμενο χρεοκοπίας,τί ωμότατη παρέμβαση γινόταν μήνες τώρα στα εσωτερικά της χώρας από την κομισιόν,και πόσο "ελέυθερα" και επί ίσοις όροις ακούγονταν οι διαφορετικές φωνες από όπου αυτες προέρχονταν.Για εμένα αυτό είναι και το ζητούμενο.Υπάρχει μια ανίκητη προπαγάνδα,μιας και εφοπλιστές βιομήχανοι καναλάρχες και ιδιοκτήτες εφημερίδων είναι τα ίδια πρόσωπα,οι ίδιοι επιχειρηματικοι όμιλοι,και δε βλέπω να υπάρχει έστω και η παραμικρή δυνατότητα να ξεφύγεις από αυτήν..

438Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 2:33 am

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα,σας διαβαζω με ενδιαφερον,και επειδη κι εγω εχω φαει με το κουταλι κκε και κνε,ξερω οτι μεσω εκλογων δεν γινεται να παρουν την εξουσια.μονο αν ξεσηκωθει ο λαος,δηλ επανασταση..οπως στη ρωσια...που σημαινει να χυθει αιμα...και ενω στα φοιτητικα μας ονειρα η επανασταση φανταζαι η μονη λυση και ιδανικη και μονοδρομος οπως λεγαμε...τωρα σαν μαμα τρεμω στην ιδεα αυτη,αλλα τρεμω και τοσημερα οπως ειναι και το μελλον ομως οπως μας το προετοιμαζουν... αδιεξοδο!

439Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 2:41 am

????????


Επισκέπτης
σας διαβαζω με προσοχη γιατι δεν το κατεχω καλα το θεμα αλλα ορισμενες φορες μπερδευομαι περισσοτερο

για μενα ο Συριζα ειναι κομμουνιστικο κομμα και θα επρεπε να συμπραττει με το ΚΚΕ για να εχουν πιο πολλη δυναμη---αλλα δεν το κανουν

το ΚΚΕ θεωρω οτι αν αυριο εβγαινε κυβερνηση θα εκανε δηλωση η Παπαρηγα οτι ειναι προβοκατσια.....δε θελει να κυβερνησει ειμαι σιγουρη μια χαρα τη βγαζει απ τη γωνια της

αδυνατω να πιστεψω οτι ξαναπηρε τοσες ψηφους η ΧΑ, ειλικρινα ουτε ανοιγω πια να δω ειδησεις

οσο για τους 2 μεγαλους, οποιος και να εβγαινε, εμεις την αλλη μερα παλι χρωσταμε, καλοι πα------ρες ειναι ολοι τους

αυτο που δεν ξερω ειναι ποσο χειροτερα θα ημασταν με τη δραχμη, μαλλον πολυ για να σκυλιαζουν ολοι τοσο

παιδια κατρακυλαμε........

440Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 3:07 am

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kat3r1na έγραψε:
arkoudaki έγραψε:Σε κατανοώ και ειδικά την τελευταία σου παρατήρηση,οτι τα σκέφτεσαι απο το πρωί ως το βράδυ.Αναφορικά με το αν θα πρεπει να λιμοκτονήσουμε στον καπιταλισμό,σαφώς και όχι.Γιαυτό και υπάρχουν δεκάδες άμεσα και απτά θέματα τα οποία παλεύεις καθημερινα.Από τα χαράτσια και τις επανασυνδέσεις ρεύματος,μέχρι το να πετύχεις μια καλή συλλογική σύμβαση όπου έχεις δύναμη να πατήσεις πόδι.Τώρα ως προς το κλεισιμο,προφανως εκτιμά πως δεν υπάρχει κανένας πολιτικός φορέας με τον οποίο μπορεί να συνεργαστεί σε εκλογικό επίπεδο.Σε μη εκλογικό δε νομίζω οτι απαιτεί κανείς δήλωση πολιτικών φρονημάτων προκειμενου να προσγγίζει το κκε,σε ενα σωματείο πχ..ισα ισα που γνωρίζω καλα περιπτώσεις που έχει στηρίξει σε συνδικαλιστικά όργανα δυνάμεις της ανταρσυα,φυσικά διατηρώντας ο καθενας τις όποιες διαφορές του.

Δεν πιστεύεις ότι στην παρούσα ιστορική στιγμή κατά την άποψή μου, ότι θα έπρεπε, όχι να στηρίξει εκλογικά προφανώς το Συριζα, αλλά τουλάχιστον να μην το εντάσσει στο ίδιο επίπεδο με τους άλλους? Δεν μπορεί να λέει ότι το ίδιο είναι ο Συριζα με τη ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ. Κατά την άποψή μου θα έπρεπε να στηριχτεί ο Συριζα και για έναν άλλο λόγο, για να συγκρατηθεί να μην παέι προς τα δεξιά, κάτι από το οποίο κινδυνέυει. Αυτό πιστεύω ότι έπρεπε να κάνει και η ΑΝΤΑΡΣΥΑ. Ευτυχώς που δεν έιμαι Ελλάδα γιατί θα έιχα σοβαρο συνειδησιακό πρόβλημα!!!

Ω που βρίσκεσαι αν επιτρέπεται??Ευχομαι η κατάσταση εκεί να είναι καλύτερη..
Θα σου πω την άποψη μου λοιπόν,και μόνο αυτή.Δεν θα το παίξω εκφραστής του προγράμματος του κκε.Σαφώς και ο συριζα δν είναι ίδιος με τη ΝΔ.Υπάρχει σαφέστατη ιδεολογική διαφορά.Ο συριζα όμως ανήκει στα κόμματα της Ευρωπαϊκης Αριστεράς,μαζί με κάποια τα οποία έχουν διατελέσει κυνερνήσεις,ή έχουν συμμετάσχει σε κυβερνητικούς σχηματισμούς στην ευρώπη,και μόνο καλά μαντάτα δεν έφεραν στον κόσμο.Προσωπικά δεν τον ψήφισα γιατί πρώτον,η θεωρία "και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο" δε με έπεισε.Δλδ και μέσα στην εε,και να πάρουμε τις δόσεις της δανειακής σύμβασης,και να καταγγείλουμε/επαναδιαπραγματευτούμε/ καταγγείλουμε "πολιτικά" τους όρους του μνημονίου.Δεύτερον,η επιλογή μου δεν είχε αντιμνημονιακά κριτήρια,είχε αντισυστημικά.Πιστεύω δλδ,ότι δεν έχουμε μόνο στην ΕΕ "εχθρούς" να αντιπαλέψουμε.Έχουμε και ντόπιους(βλέπε ΣΕΒ και τις μυστικές του συναντήσεις με την τρόϊκα για τη μείωση του κατώτερου μισθού,ή τις τράπεζες-που δεν έχω καμία όρεξη να τις εθνικοποιήσω για να πληρώνω εγώ απο την τσέπη μου για την ανακεφαλαιοποίηση-σωτηρία τους..) Αυτά λοιπόν,και αρκετά άλλα βέβαια αλλά είναι πολύ μεγάλη κουβέντα,είναι κάποια απο τα κριτήρια με τα οποία δεν ψήφισα συριζα. Τώρα για τη στροφή του κόσμου προς τα δεξιά,δεν ξέρω πόσο καιρό απουσιάζεις και τί επαφή έχεις με τα ελληνικά μμε,αν όμως έχεις,θα είδες τί τρομοκρατία ξέρασαν οι καναλάρχες ένα μήνα τώρα,με το ενδεχόμενο χρεοκοπίας,τί ωμότατη παρέμβαση γινόταν μήνες τώρα στα εσωτερικά της χώρας από την κομισιόν,και πόσο "ελέυθερα" και επί ίσοις όροις ακούγονταν οι διαφορετικές φωνες από όπου αυτες προέρχονταν.Για εμένα αυτό είναι και το ζητούμενο.Υπάρχει μια ανίκητη προπαγάνδα,μιας και εφοπλιστές βιομήχανοι καναλάρχες και ιδιοκτήτες εφημερίδων είναι τα ίδια πρόσωπα,οι ίδιοι επιχειρηματικοι όμιλοι,και δε βλέπω να υπάρχει έστω και η παραμικρή δυνατότητα να ξεφύγεις από αυτήν..[/quote]

Βρίσκομαι στην Κύπρο (ας όψεται ο έρωτας) αλλά παρακολουθώ και ασχολούμαι με τα πολιτικά και παρακολουθώ τα της Ελλάδος. Βασικά όλα αυτά που λες είναι που σκέφτομαι και λέω ευτυχώς που δεν είμαι ελλάδα γιατί δεν θα ήξερα τι να κάνω. Ενώ έλεγα στους φίλους μου να ψηφίζουν συριζα, εγώ, που κανονικά έιμαι με την ανταρσυα,δε ξέρω τι θα έκανα. έχεις δίκιο πάντωςσ' αυτά που λες.ΝΑ δούμε αν θα λειτουργήσει η αντιπολίτευση!

441Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 3:13 am

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arco iris έγραψε:σας διαβαζω με προσοχη γιατι δεν το κατεχω καλα το θεμα αλλα ορισμενες φορες μπερδευομαι περισσοτερο

για μενα ο Συριζα ειναι κομμουνιστικο κομμα και θα επρεπε να συμπραττει με το ΚΚΕ για να εχουν πιο πολλη δυναμη---αλλα δεν το κανουν

το ΚΚΕ θεωρω οτι αν αυριο εβγαινε κυβερνηση θα εκανε δηλωση η Παπαρηγα οτι ειναι προβοκατσια.....δε θελει να κυβερνησει ειμαι σιγουρη μια χαρα τη βγαζει απ τη γωνια της

αδυνατω να πιστεψω οτι ξαναπηρε τοσες ψηφους η ΧΑ, ειλικρινα ουτε ανοιγω πια να δω ειδησεις

οσο για τους 2 μεγαλους, οποιος και να εβγαινε, εμεις την αλλη μερα παλι χρωσταμε, καλοι πα------ρες ειναι ολοι τους

αυτο που δεν ξερω ειναι ποσο χειροτερα θα ημασταν με τη δραχμη, μαλλον πολυ για να σκυλιαζουν ολοι τοσο

παιδια κατρακυλαμε........

Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν είναι κομουνιστικό κόμμα κι έχει πολύ ουσιαστικές διαφορές με το ΚΚΕ. όσο για το πως θα ήμασταν με τη δραχμή, πίστεψέ με, μπορεί να ήταν δύσκολά στην αρχή, όπως είναικαι τώρα δύσκολα, αλλά θα μπορούσαμε να ανακάμψουμε και μάλιστα με τις δικές μας δυνάμεις και όχι με δανεικά. Υπάρχουν πολλοί οικονομολόγοι που αναλύουν τι θέμα δραχμή π.χ ο Λαπαβίτσας.

442Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 3:18 am

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arco iris έγραψε:σας διαβαζω με προσοχη γιατι δεν το κατεχω καλα το θεμα αλλα ορισμενες φορες μπερδευομαι περισσοτερο

για μενα ο Συριζα ειναι κομμουνιστικο κομμα και θα επρεπε να συμπραττει με το ΚΚΕ για να εχουν πιο πολλη δυναμη---αλλα δεν το κανουν

το ΚΚΕ θεωρω οτι αν αυριο εβγαινε κυβερνηση θα εκανε δηλωση η Παπαρηγα οτι ειναι προβοκατσια.....δε θελει να κυβερνησει ειμαι σιγουρη μια χαρα τη βγαζει απ τη γωνια της

αδυνατω να πιστεψω οτι ξαναπηρε τοσες ψηφους η ΧΑ, ειλικρινα ουτε ανοιγω πια να δω ειδησεις

οσο για τους 2 μεγαλους, οποιος και να εβγαινε, εμεις την αλλη μερα παλι χρωσταμε, καλοι πα------ρες ειναι ολοι τους

αυτο που δεν ξερω ειναι ποσο χειροτερα θα ημασταν με τη δραχμη, μαλλον πολυ για να σκυλιαζουν ολοι τοσο

παιδια κατρακυλαμε........

ρε κοριτσακι, ΣΥΡΙΖΑ με ΚΚΕ? πως το σκεφτηκες αυτο?

οσο για την ΧΑ, δεν πηρε τις ιδιες ψηφους. πηρε κατα 50.000 λιγοτερες και 3 εδρες λιγοτερες επισης. κατι ειναι κι αυτο..... μια αρχη.... Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 4872

443Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 3:56 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έχω ακούσει ότι ξεκίνησε με την ΚΝΕ..Και εν πάση περιπτωση είτε είναι κρυφό,είτε δεν είναι εγω τα κουμουνια δεν τα πάω...που είναι το κακο σε αυτο;;;κάνω παρέα αλλα για κομματικά δεν τα θέλω...η νύφη μου ψηφίζει ΚΚΕ αλλα δεν θα μιλήσουμε ποτε για τα κομματικά...

444Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 4:12 am

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε παιδια........ πειτε μου και μενα γιατι μαλλον ειμαι μεσα στην αγνοια........ ο Τσιπρας ειναι "κουμουνι? ποτε εγινε αυτο? ηταν παντα? ενημερωστε με please!!!!!!!!!!!!!!
Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 4872 Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 4872

445Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 4:30 am

astroneraidoula

astroneraidoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ο Τσίπρας δεν είναι κουμούνι. Είναι αριστερό κόμμα, αλλά είπαμε: Όποιος είναι αριστερός είναι και κουμούνι. Πριν τις εκλογές, (γύρω στο Πάσχα νομίζω) ζήτησε από το ΚΚΕ να συνεργαστούν αλλά η Παπαρήγα είπε ΟΧΙ (διορθώστε με παρακαλώ αν κάνω λάθος)! Η Παπαρήγα έχει κολλήσει σε ένα όχι σε όλα. Ακολουθεί το πας μη ΚΚΕ, φασίστας !!!! Και ναι, μέχρι πριν τις εκλογές του Μαϊου ψήφιζα ΚΚΕ, αλλά τον Μάιο και τον Ιούνιο ψήφιζα ΣΥΡΙΖΑ γιατί μου άρεσε η πρότασή του για συνεργασία και γιατί η Παπαρήγα είναι στην κοσμάρα της.

446Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 4:38 am

Pitsa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Η Παπαρήγα είναι γενικά στην κοσμάρα της..Δεν θέλει λέι να κυβερνησει, θέλει να είναι πάντα αντιπολίτευση..Δεν πάει καλύτερα σπίτι της να αναλάβει κάποιος άλλος;; Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 966307

447Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 4:39 am

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
astroneraidoula έγραψε:Ο Τσίπρας δεν είναι κουμούνι. Είναι αριστερό κόμμα, αλλά είπαμε: Όποιος είναι αριστερός είναι και κουμούνι. Πριν τις εκλογές, (γύρω στο Πάσχα νομίζω) ζήτησε από το ΚΚΕ να συνεργαστούν αλλά η Παπαρήγα είπε ΟΧΙ (διορθώστε με παρακαλώ αν κάνω λάθος)! Η Παπαρήγα έχει κολλήσει σε ένα όχι σε όλα. Ακολουθεί το πας μη ΚΚΕ, φασίστας !!!! Και ναι, μέχρι πριν τις εκλογές του Μαϊου ψήφιζα ΚΚΕ, αλλά τον Μάιο και τον Ιούνιο ψήφιζα ΣΥΡΙΖΑ γιατί μου άρεσε η πρότασή του για συνεργασία και γιατί η Παπαρήγα είναι στην κοσμάρα της.

δηλαδη ο Τσιπρας δεν ειναι τελικα κουμουνι?

Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 4872 Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 4872 Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 4872 Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 4872 Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 4872 Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 4872

448Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 4:43 am

astroneraidoula

astroneraidoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
markella_p έγραψε:
astroneraidoula έγραψε:Ο Τσίπρας δεν είναι κουμούνι. Είναι αριστερό κόμμα, αλλά είπαμε: Όποιος είναι αριστερός είναι και κουμούνι. Πριν τις εκλογές, (γύρω στο Πάσχα νομίζω) ζήτησε από το ΚΚΕ να συνεργαστούν αλλά η Παπαρήγα είπε ΟΧΙ (διορθώστε με παρακαλώ αν κάνω λάθος)! Η Παπαρήγα έχει κολλήσει σε ένα όχι σε όλα. Ακολουθεί το πας μη ΚΚΕ, φασίστας !!!! Και ναι, μέχρι πριν τις εκλογές του Μαϊου ψήφιζα ΚΚΕ, αλλά τον Μάιο και τον Ιούνιο ψήφιζα ΣΥΡΙΖΑ γιατί μου άρεσε η πρότασή του για συνεργασία και γιατί η Παπαρήγα είναι στην κοσμάρα της.

δηλαδη ο Τσιπρας δεν ειναι τελικα κουμουνι?

Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 4872 Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 4872 Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 4872 Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 4872 Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 4872 Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 4872

Εξαρτάται πως εννοείς το κουμούνι. Εάν είναι κομμουνιστές όλοι οι αριστεροί, ή μόνο οι οπαδοί του ΚΚΕ. Wink

449Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 4:47 am

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
astroneraidoula έγραψε:
markella_p έγραψε:
astroneraidoula έγραψε:Ο Τσίπρας δεν είναι κουμούνι. Είναι αριστερό κόμμα, αλλά είπαμε: Όποιος είναι αριστερός είναι και κουμούνι. Πριν τις εκλογές, (γύρω στο Πάσχα νομίζω) ζήτησε από το ΚΚΕ να συνεργαστούν αλλά η Παπαρήγα είπε ΟΧΙ (διορθώστε με παρακαλώ αν κάνω λάθος)! Η Παπαρήγα έχει κολλήσει σε ένα όχι σε όλα. Ακολουθεί το πας μη ΚΚΕ, φασίστας !!!! Και ναι, μέχρι πριν τις εκλογές του Μαϊου ψήφιζα ΚΚΕ, αλλά τον Μάιο και τον Ιούνιο ψήφιζα ΣΥΡΙΖΑ γιατί μου άρεσε η πρότασή του για συνεργασία και γιατί η Παπαρήγα είναι στην κοσμάρα της.

δηλαδη ο Τσιπρας δεν ειναι τελικα κουμουνι?

Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 4872 Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 4872 Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 4872 Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 4872 Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 4872 Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 4872

Εξαρτάται πως εννοείς το κουμούνι. Εάν είναι κομμουνιστές όλοι οι αριστεροί, ή μόνο οι οπαδοί του ΚΚΕ. Wink

αχ Θεε μου, τι αλλο θα ακουσουμε. Ο Τσιπρας κρυφο-κουμουνι.
Astroneraidoula, ξερω ματια μου τι θα πει "κουμουνια". Δυστυχως, αλλοι δεν ξερουν. Και δεν φτανει που δεν ξερουν, εχουν και αποψη.

450Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 18 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 4:53 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συγνώμη αλλά και εγώ μπερδεύτηκα με τον Τσίπρα....γιατι λετε δεν ειναι αριστερος??..τι ειναι ?....αν δεν κανω λαθος ο συρριζα δημιουργήθηκε απο την διασπαση του κκε εσωτερικου...

και κουμουνια τι σημαίνει???? δεν ειναι όλοι οι αριστεροί? μονο κάποιοι?...

γιατι φασιστες παλι ειναι συνήθως όλοι οι δεξιοι?...οι μονο οι χ.α. ας πουμε??

για διαφωτίστε με !

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 34]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 26 ... 34  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις