Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
564 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 564 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 34  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 34]

451Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 5:03 am

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ αυτό που έχω να πω είναι ότι είδαμε ένα ακόμα από τα αριστερά να ανεβαίνει ψήλα κ έχουμε-έχτε πάθει πατατρακ είναι τοσο απίστευτο που δε ξερεις πως να αντιδράσεις!! Αν οπως είπε η μπουμπουκιτσα το 80-81 που έγινε η διάσπαση κ δεν είχαμε εκαυτο παρακλαδια της αριστερας τι θα λέγαμε!??

452Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 5:05 am

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
astroneraidoula έγραψε:Ο Τσίπρας δεν είναι κουμούνι. Είναι αριστερό κόμμα, αλλά είπαμε: Όποιος είναι αριστερός είναι και κουμούνι. Πριν τις εκλογές, (γύρω στο Πάσχα νομίζω) ζήτησε από το ΚΚΕ να συνεργαστούν αλλά η Παπαρήγα είπε ΟΧΙ (διορθώστε με παρακαλώ αν κάνω λάθος)! Η Παπαρήγα έχει κολλήσει σε ένα όχι σε όλα. Ακολουθεί το πας μη ΚΚΕ, φασίστας !!!! Και ναι, μέχρι πριν τις εκλογές του Μαϊου ψήφιζα ΚΚΕ, αλλά τον Μάιο και τον Ιούνιο ψήφιζα ΣΥΡΙΖΑ γιατί μου άρεσε η πρότασή του για συνεργασία και γιατί η Παπαρήγα είναι στην κοσμάρα της.

μπορείς να με παραπέμψεις σε παρακαλώ σε κάποια δήλωση εκπροσώπου του κκε που να είπε ότι όποιος δν είναι κκε είναι φασίστας?Δεν σε περιορίζω στην γραμματέα του,γενικά ρωτάω.Φαντάζομαι οτι αφού ήσουν τόσο καιρό ψηφοφόρος του κκε,πέρα από τις περασμένες εκλογες,θα ξέρεις τί λες.

453Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 5:06 am

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
θα σε διαφωτίσω λοιπόν. όχι δεν είναι όλοι οι αριστεροί κομουνιστές. άλλοι θέλουν τον κομουνισμό, άλλοι τον σοσιαλισμό. όπως εννοείται ότι οι δεξιοί δεν είναι φασίστες. Τώρα όσον αφορά την άποψη δεν τα πάω τα κομουνια που είνια το κακό, έχω να πω πως πως βρίσκεται στην έλλειψη ουσιαστικής και βάσιμης επιχειρηματολογίας. οι πολιτικές αντιλήψεις και τα κόμματα δεν είναι ομάδες

454Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 5:12 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
"τα κουμμουνια"? πως λεμε "οι πουτ@νες οι γυναικες", "τα μπασταρδα εκτος γαμου","οι κραγμενες οι πουστ@ρες"?

455Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 5:13 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλα ηταν που δεν περασε μεσαιωνα η Ελλαδα..ειναι αναγκη να τον περασουμε τωρα?

456Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 5:13 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συγγνώμη που μιλάμε κι ολας...Δε θα ξαναπούμε την δικη μας άποψη γιατί ΕΣΥ τα ξέρεις όλα...Μάλλον δεν τα ξέρεις κ πολυ καλα ενω εγω που δεν έχω και άποψη κ δεν γνωρίζω,μάλλον ξέρω καλύτερα...

Μάθετε κ τις άλλες απόψεις,το έχουμε χιλιό πει,να τις σέβεστε..Μίλησα πααααρα πολυ όμορφα κ εσένα ο τόνος σου είναι παρα πολυ "κάπως"

457Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 5:16 am

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tatijana έγραψε:Συγγνώμη που μιλάμε κι ολας...Δε θα ξαναπούμε την δικη μας άποψη γιατί ΕΣΥ τα ξέρεις όλα...Μάλλον δεν τα ξέρεις κ πολυ καλα ενω εγω που δεν έχω και άποψη κ δεν γνωρίζω,μάλλον ξέρω καλύτερα...

Μάθετε κ τις άλλες απόψεις,το έχουμε χιλιό πει,να τις σέβεστε..Μίλησα πααααρα πολυ όμορφα κ εσένα ο τόνος σου είναι παρα πολυ "κάπως"

συγγνώμη αλλά σε ποιόν αναφέρεσαι..?

458Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 5:17 am

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τόση πόρωση δε μπορώ να την καταλάβω κ τόσο φανατισμό δηλαδή ελεός!! Ας αναλογιστούμε λίγο της μέλει γενέσται κ σε τι κόσμο θα μεγαλώσουν τα παιδιά μας κ να δω μετά τι ταμπέλες θα βάλετε!!! δηλαδή σας διαβάζω από χθες μη παέι να γράψει κάποιος κάτι ορμάται σαν κοράκια πάνω του κ όχι μαύρα αυτα είναι καλά κόκκινα πράσινα μπλε!!

459Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 5:17 am

astroneraidoula

astroneraidoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μπορείς να με παραπέμψεις σε παρακαλώ σε κάποια δήλωση εκπροσώπου του κκε που να είπε ότι όποιος δν είναι κκε είναι φασίστας?Δεν σε περιορίζω στην γραμματέα του,γενικά ρωτάω.Φαντάζομαι οτι αφού ήσουν τόσο καιρό ψηφοφόρος του κκε,πέρα από τις περασμένες εκλογες,θα ξέρεις τί λες.[/quote]

Εγώ αναφέρομαι στη γ.γ. του κόμματος, που δεν δέχεται συνεργασία και συζήτηση με κανέναν. Έχει ένα "αντι" για όλους και για όλα. Αυτό με κούρασε, γιατί μετά καλύπτεται πίσω από την δικαιολογία "δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα, γιατί δεν συμφωνούμε με κανέναν". Μόνο με τα λόγια, και να λέμε στον κόσμο πως πρέπει να βγει στους δρόμους, επανάσταση δεν γίνεται. Πρέπει να βρεις τρόπο να προσεγγίσεις τον κόσμο. Και πραγματικά πιστεύω πως αν αναλάμβανε άλλος την ηγεσία του ΚΚΕ, δεν θα έπεφτε τόσο πολύ το ποσοστό του.

460Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 5:19 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kat3r1na έγραψε:
tatijana έγραψε:Συγγνώμη που μιλάμε κι ολας...Δε θα ξαναπούμε την δικη μας άποψη γιατί ΕΣΥ τα ξέρεις όλα...Μάλλον δεν τα ξέρεις κ πολυ καλα ενω εγω που δεν έχω και άποψη κ δεν γνωρίζω,μάλλον ξέρω καλύτερα...

Μάθετε κ τις άλλες απόψεις,το έχουμε χιλιό πει,να τις σέβεστε..Μίλησα πααααρα πολυ όμορφα κ εσένα ο τόνος σου είναι παρα πολυ "κάπως"

συγγνώμη αλλά σε ποιόν αναφέρεσαι..?

Στην Μαρκελα.και ειλικρινά λυπάμαι που δεν μπορούμε να συζητήσουμε λίγο πολιτισμένα...Αλλα τα κομματικά έχουν διαλύσει οικογένειες εμείς δε θα σφαχτουμε;Άντε καλα να περνάτε..

461Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 5:21 am

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
astroneraidoula έγραψε:μπορείς να με παραπέμψεις σε παρακαλώ σε κάποια δήλωση εκπροσώπου του κκε που να είπε ότι όποιος δν είναι κκε είναι φασίστας?Δεν σε περιορίζω στην γραμματέα του,γενικά ρωτάω.Φαντάζομαι οτι αφού ήσουν τόσο καιρό ψηφοφόρος του κκε,πέρα από τις περασμένες εκλογες,θα ξέρεις τί λες.

Εγώ αναφέρομαι στη γ.γ. του κόμματος, που δεν δέχεται συνεργασία και συζήτηση με κανέναν. Έχει ένα "αντι" για όλους και για όλα. Αυτό με κούρασε, γιατί μετά καλύπτεται πίσω από την δικαιολογία "δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα, γιατί δεν συμφωνούμε με κανέναν". Μόνο με τα λόγια, και να λέμε στον κόσμο πως πρέπει να βγει στους δρόμους, επανάσταση δεν γίνεται. Πρέπει να βρεις τρόπο να προσεγγίσεις τον κόσμο. Και πραγματικά πιστεύω πως αν αναλάμβανε άλλος την ηγεσία του ΚΚΕ, δεν θα έπεφτε τόσο πολύ το ποσοστό του.[/quote]

α εκανες μια προσωπική εκτίμηση? Σόρυ αλλά όπως το παρέθεσες δε φάνηκε ως τέτοια,γιαυτό και σε ρώτησα συγκεκριμένα που το είδες ή άκουσες αυτό.

462Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 5:24 am

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:
kat3r1na έγραψε:
tatijana έγραψε:Συγγνώμη που μιλάμε κι ολας...Δε θα ξαναπούμε την δικη μας άποψη γιατί ΕΣΥ τα ξέρεις όλα...Μάλλον δεν τα ξέρεις κ πολυ καλα ενω εγω που δεν έχω και άποψη κ δεν γνωρίζω,μάλλον ξέρω καλύτερα...

Μάθετε κ τις άλλες απόψεις,το έχουμε χιλιό πει,να τις σέβεστε..Μίλησα πααααρα πολυ όμορφα κ εσένα ο τόνος σου είναι παρα πολυ "κάπως"

συγγνώμη αλλά σε ποιόν αναφέρεσαι..?

Στην Μαρκελα.και ειλικρινά λυπάμαι που δεν μπορούμε να συζητήσουμε λίγο πολιτισμένα...Αλλα τα κομματικά έχουν διαλύσει οικογένειες εμείς δε θα σφαχτουμε;Άντε καλα να περνάτε..

σε μενα? εγω δεν μιλαω πολιτισμενα η μιλαω "καπως"?
τελος παντων. καλο θα ηταν να ανατρεξεις στα προηγουμενα ποστ δικα μου και δικα σου και να ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ τη γλωσσα και των δυο μας.
anyway. δεν εχω χρονο τωρα δυστυχως

463Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 5:27 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ενα θαυμα θα μας σωσει! Laughing Laughing Laughing Laughing

464Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 5:31 am

astroneraidoula

astroneraidoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
litsakos έγραψε:"τα κουμμουνια"? πως λεμε "οι πουτ@νες οι γυναικες", "τα μπασταρδα εκτος γαμου","οι κραγμενες οι πουστ@ρες"?


Οι χαρακτηρισμοί μας έφαγαν. Αντί να ενωθούμε όλοι οι Έλληνες και να κοιτάξουμε να σωθούμε, ακόμα παίζουμε με τα χρώματα .....

465Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 5:33 am

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tatijana έγραψε:
kat3r1na έγραψε:
tatijana έγραψε:Συγγνώμη που μιλάμε κι ολας...Δε θα ξαναπούμε την δικη μας άποψη γιατί ΕΣΥ τα ξέρεις όλα...Μάλλον δεν τα ξέρεις κ πολυ καλα ενω εγω που δεν έχω και άποψη κ δεν γνωρίζω,μάλλον ξέρω καλύτερα...

Μάθετε κ τις άλλες απόψεις,το έχουμε χιλιό πει,να τις σέβεστε..Μίλησα πααααρα πολυ όμορφα κ εσένα ο τόνος σου είναι παρα πολυ "κάπως"

συγγνώμη αλλά σε ποιόν αναφέρεσαι..?

Στην Μαρκελα.και ειλικρινά λυπάμαι που δεν μπορούμε να συζητήσουμε λίγο πολιτισμένα...Αλλα τα κομματικά έχουν διαλύσει οικογένειες εμείς δε θα σφαχτουμε;Άντε καλα να περνάτε..

Κοίτα,πιστεύω ότι σε γενικες γραμμές η συζήτηση πολιτισμένα εξελίσσεται.
Απο εκεί κ πέρα υπάρχουν δυο πράγματα που θέλω να πω,όχι σε εσένα συγκεκριμένα,αλλά γενικά.

Το "κουμμούνι" είναι χαρακτηρισμός που χρησιμοποιείται υποτιμητικά.Όταν λοιπόν τον χρησιμοποιείς, είναι απόλυτα φυσιολογικό κάποιος να παρεξηγηθεί.Μην περιμένεις λοιπόν να κρατηθεί το επίπεδο μιας συζήτησης ψηλά μόνο από τους άλλους..

Κομμουνιστης,αριστερός,φασίστας,κομμουνισμος,σοσιαλισμός,
επανάσταση, αποτελούν επιστημονική ορολογία.Δεν είναι κάτι σχετικό, δεν είναι κάτι που ο καθενας μας το αντιλαμβάνεται όπως νομίζει,είναι πολύ συγκεκριμένα πράγματα.Καλό θα ήταν πιστεύω,πριν να διαμορφώσουμε και να εκφράσουμε μια άποψη ή πρίν να καταδικάσουμε μια άλλη να κάνουμε εναν κόπο να ξεδιαλύνουμε αυτές τις έννοιες.Αρκεί βέβαια να μας ενδιαφέρει η διατύπωση μιας -επιστημονικά έστω- ορθής άποψης.

466Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 5:37 am

astroneraidoula

astroneraidoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ακριβώς αυτό Κατερίνα. Ότι είναι το "φασίστας" είναι και το "κουμμούνι" είναι και το "ΠΑΣΟΚΟΣ". Αρνητικοί χαρακτηρισμοί που μόνο θυμό βγάζουν.

467Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 5:42 am

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
astroneraidoula έγραψε:Ακριβώς αυτό Κατερίνα. Ότι είναι το "φασίστας" είναι και το "κουμμούνι" είναι και το "ΠΑΣΟΚΟΣ". Αρνητικοί χαρακτηρισμοί που μόνο θυμό βγάζουν.

το φασίστας και το πασοκος δεν ειναι αρνητικός χαρακτηρισμός.
Δενξερω πώς αλλιώς προσδιορίζεται ο ψηφοφόρος του πασοκ μονολεκτικά,ή της νδ.

Και το φασίστας είναι η μεταφορά στα ελληνικά της Ιταλικής λέξης fascio, και σημαίνει απλά ο οπαδός του φασισμού..

468Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 5:53 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οπως εξαγριωνεστε για την ΧΑ που είναι έτσι κ γιουβετσι,έτσι κ εγω με τους κουμουνιστες που δεν έχουν κάνει κ λίγα ε;

469Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 6:02 am

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tatijana έγραψε:Οπως εξαγριωνεστε για την ΧΑ που είναι έτσι κ γιουβετσι,έτσι κ εγω με τους κουμουνιστες που δεν έχουν κάνει κ λίγα ε;

Τατιάνα μου ο καθένας έχει την άποψή του,και κάπως τη διαμόρφωσε.
Αλλος από ότι ακούει από την τηλεόραση, άλλος αναζητά και άλλους δρόμους.
Εσύ έθεσες ζήτημα αναφορικά με το πώς εκφράζονται οι απόψεις,κι εγώ απλα σου επισήμανα κάτι.
Αν είσαι οργισμένη για κάτι και μιλάς αντίστοιχα,είναι απλά πολύ πιθανό να σου μιλήσει κάποιος εξίσου απότομα!

470Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 6:14 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άντε ρε, λίγο έλειψα και ευπρεπίσατε το φόρουμ! Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 654655
Τι λογικά επιχειρήματα είναι αυτά? Τι λογική στην σκέψη, τι επικοδομητικός διάλογος?
Σα δε ντρεπόσαστε λέω εγώ.
Αντί να χτυπιόμαστε στα μούτρα με την πλαστική παντόφλα θαλάσσης χαμογελάμε ευγενικά και αναλύουμε!
Όχι οτι δεν μαρέσει και αυτό, αλλά ρε παιδιά πιο πολύ ξεσπάς με την παντόφλα, κακά τα ψέμματα....

Και δυστυχώς είμαστε για ακόμη μια φορά στο ίδιο έργο θεατές: Τρία κόμματα θα κυβερνήσουν με τα άτομα που κυβερνούσαν μέχρι στιγμής Rolling Eyes
Το ότι με τις εκλογές βγήκε το ΠΑΣΟΚ εκτός κανέναν δεν ένοιαξε. Μικρά γράμματα παιδί μου. Η ίδια μου η μάνα!!!! μου είπε πως θα ψηφίσει νου δου (θα την κανονίσω και αυτή μόλις τελειώσω με το πόστ) για να μη βγεί ο Τσίπρας! Δηλαδή θα τρελαθούμε ομαδικώς ρε παιδιά....

Πέραν τούτου, επειδή έχω καιρό να τσακωθώ και έχω συσωρευμένη ενέργεια Razz πάω να φτιάξω 4-5 μπόμπες απο μπουκάλι μπύρας να είμαι έτοιμη για παν ενδεχόμενον Embarassed

471Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 6:23 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πάντως κακώς κολλάμε σε χαρακτιρησμους όπως αριστεροι- κουμουνια-...δεξιοι-φασιστες -χουντικοι κλπ...

όλοι εχουν μαυρες σελιδες στην ιστορια τους...και εγκληματα και βια και ολα αυτα που τωρα πια μονο την χ.α. κατηγορουμε...

απλα περασαν οι εποχεσ και τα χρονια και ξεχαστηκαν...
αλλιως και κουμουνια και χουντικοι εχουν σφαξει κοσμο...
οποτε??

μαλλον φταινε τα 400 χρονια σκλαβια..ποιος ξέρει??..παντωσ παντα ειχαμε ´αξεστουσ´ βιαιαους κλπ...που έμμεσα η αμεσα κινούσαν τα νηματα..

472Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 6:35 am

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
chicken έγραψε:Άντε ρε, λίγο έλειψα και ευπρεπίσατε το φόρουμ! Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 654655
Τι λογικά επιχειρήματα είναι αυτά? Τι λογική στην σκέψη, τι επικοδομητικός διάλογος?
Σα δε ντρεπόσαστε λέω εγώ.
Αντί να χτυπιόμαστε στα μούτρα με την πλαστική παντόφλα θαλάσσης χαμογελάμε ευγενικά και αναλύουμε!
Όχι οτι δεν μαρέσει και αυτό, αλλά ρε παιδιά πιο πολύ ξεσπάς με την παντόφλα, κακά τα ψέμματα....

Και δυστυχώς είμαστε για ακόμη μια φορά στο ίδιο έργο θεατές: Τρία κόμματα θα κυβερνήσουν με τα άτομα που κυβερνούσαν μέχρι στιγμής Rolling Eyes
Το ότι με τις εκλογές βγήκε το ΠΑΣΟΚ εκτός κανέναν δεν ένοιαξε. Μικρά γράμματα παιδί μου. Η ίδια μου η μάνα!!!! μου είπε πως θα ψηφίσει νου δου (θα την κανονίσω και αυτή μόλις τελειώσω με το πόστ) για να μη βγεί ο Τσίπρας! Δηλαδή θα τρελαθούμε ομαδικώς ρε παιδιά....

Πέραν τούτου, επειδή έχω καιρό να τσακωθώ και έχω συσωρευμένη ενέργεια Razz πάω να φτιάξω 4-5 μπόμπες απο μπουκάλι μπύρας να είμαι έτοιμη για παν ενδεχόμενον Embarassed

Αφιερωμένο εξαιρετικά!!
https://www.youtube.com/watch?v=pf0hr2kLghU

473Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 6:57 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kat3r1na έγραψε:
Αφιερωμένο εξαιρετικά!!
https://www.youtube.com/watch?v=pf0hr2kLghU


xaxxaaxax Razz Razz
Να πέσω σε πισίνα ε? Πάω πάω Razz

474Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 7:07 am

????????


Επισκέπτης
το αφηνω γιατι παραμπερδευτηκα..........

475Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 19 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τρι Ιουν 19, 2012 8:07 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν το θεμα το βλεπουμε μονο ως αριστερα-δεξια, ειναι φυσικο να μας μπερδεψει. Σκεφτειτε οτι εκτος απο το αριστερα-δεξια, εχουμε και το πανω-κατω, όπου το πανω ειναι απολυταρχισμος (απουσια ατομικων ελευθεριών) και το κατω ελευθερια ατομου (με τερμα τον αναρχισμο).

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



Οι αριστεροι υποστηριζουν το κρατος κρατικης προνοιας, όπου το δημοσιο θα παρεχει παιδεια, υγεια, ασφαλεια - οσα χρειαζεται δηλαδη για να λειτουργησει μια κοινωνια. Επισης υποστηριζει την εξαλειψη των οικονομικων αντιθεσεων, το κρατος δηλαδη σου παρεχει σπιτι κ εργασια. Οι δεξιοι απο την άλλη υποστηριζουν οσο το δυνατον λιγοτερη κρατικη παρεμβαση στα ανω ζητηματα, ιδιωτικοποίηση παντου.
Όσον αφορα το σκελος ολοκληρωτισμου/αναρχισμου, αυτο αφορα κυριως τις ατομικες ελευθερίες. Ετσι, ενα ολοκληρωτικο καθεστως περιοριζει το ατομο να δρασει κατα πώς αυτο σκεφτεται, περιοριζει την ελευθερη έκφραση και συνεπως θετει στο περιθωριο συγκεκριμένες ομάδες ατομων (μεταναστες? γκει? γυναικες? κτλ). Με αυτον τον τροπο θεωρει οτι παρεχει ασφάλεια απο την ανηθικότητα και συμμορφωνεται περισσοτερο στη ρεγουλα του καθωσπρεπισμου.

Αν δειτε την εικονα, θα φανει οτι το καθεστως του Στάλιν πχ ειναι αριστερο (διοτι ειχε κρατικη προνοια) αλλά περιορισμο των ατομικων ελευθεριων (και φυσικα ο Σταλιν δεν πηγαινε και με το λεξικο του κομμουνισμου στο χερι). Στον απολυταρχισμο δηλαδη δεν διαφερει απο το συστημα που εφαρμοζε ο Χιτλερ. Αν και θα περιμενα ο Χιτλερ να εμφανιζεται τερμα δεξια πνω γωνια ως δεξιος απολυταρχικος, μαλλον λογω των καποιων κοινωνικων παροχων του ναζιστικου του κρατους εμφανιζεται πιο κεντρωος. Αλλα διατηρω τις αμφιβολίες μου γιαυτο.

Μπορειτε να δειτε περισσοτερα αν γουγλαρετε Nolan chart ή political compass. Εχει και διαφορα τεστακια με ερωτησεις που δειχνουν σε ποιο σημειο του chart τοποθετεισαι ιδεολογικα ή ποιο κομμα πιθανως να σε αντιπροσωπευει καλυτερα. Οχι οτι θα το χρησιμοποιησεις τυφλοσουρτη, αλλα σιγουρα ειναι κάτι που μπορεις να το λάβεις υπόψιν.

ΥΓ - το παρον το εγραψα ως απαντηση στη μπουμπουκιτσα που εθεσε το θεμα δεξιοι-αριστεροι, και το γραφω εδω και κάποιες ωρες, διοτι τα μικρα με εχουν πλευρισει και δεν με αφηνουν να εκφραστω ελευθερα, τα απολυταρχικα πλάσματα. Razz Πιθανοτατα η συζητηση εχει προχωρησει στο οτι βγάλαμε κυβερνηση? Με τις υγειες μας!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 34]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 34  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις