Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
621 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 621 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 22 ... 34  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 34]

251Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 8:44 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία Σ. έγραψε:.νομιζω οτι δινετε μεγαλυτερη αξια απο οτι πρεπει. μπορει αν εχετε δικιο ομως εμεις που ζουμε στην επαρχια τα πραγματα ισως τα βλεπουμε αλλιως γιατι ειμαστε πιο ησυχα απο οτι εσεις στην Αθηνα.

Στασου βρε συ λιγο.Δλδ σου χαλασαμε την ζαχαρενια επειδη αναφερθηκαμε σε αυτο το ζητημα? Πες πως καποιες τις απασχολει πολυ σοβαρα το θεμα, γιατι να μην συζητηθει δεν καταλαβα,ποιος το αποφασιζει τι θα συζητησουμε κ τι οχι?Και εγω πινω τον απογευματινο μου καφε και ηδη 3 ατομα μου ανεφεραν την δολοφονια αυτου του αμοιρου φαρμακοποιου...να τους κοψω τον βηχα γιατι μου χαλασαν τον καφε μου?Δεν ειναι λογικη αυτη..



Μαρία Σ. έγραψε:
markella_p έγραψε:Οκ τοτε. μηπως να πιστεψουμε και τον μιχαλολιακο που ισχυριζεται οτι στο Πολυτεχνειο δεν εγινε τιποτα απο αυτα που βλεπουμε και διαβαζουμε τοσα χρονια?

ελεος....

συγνωμη μαρκελλα μου αλλα πρεπει να καταλαβεις οτι υπαρχει και η αλλη πλευρα που ισως να βλεπει τα πραγματα αλλιως τι να κανουμε ολοι δεν μπορουμε να συμφωνουμε!!!!και πλεον οι περισσοτεροι ειναι ψαγμενοι απο τη στιγμη που υπαρχει το ιντερνετ κανεις δεν ειναι επισης χαζος οτι και να ψηφιζει!!!μπες και κανε μια ερευνα για την γκολνταν σακς και πως ηρθαμε μεχρι εδω και τοτε να πεις ελεος πως γινεται να ειμαστε τοσο χαζοι και να υποστηριζουμε ολους αυτους τους ............που εχουν φερει το κοσμο μεχρι εδω και να εχουμε καθε μερα αυτοκτονιες και μεις καθομαστε και ασχολουμεστε με τους ρωσους που σφαζαν με το εμβλημα χιτλερ!!!οκ θα πουμε και γιαυτους αλλα εδω και μια βδομαδα ασχολουμαστε με τους κοντοκουρεμενους και δεν βλεπουμε τι γινεται διπλα μας που ολα καταρρεουν!!!

Οι Ρωσοι που λες Μαρακι...μεγαλη ιστορια. Θα στην πω ομως γιατι δεν εχω τι αλλο να κανω τωρα κ βαριεμαι. Τα παραπανω που συζητουσαμε για την εμφανιση κ ανοδο νεο-φασιστικων μορφωματων στην Ευρωπη και οχι μονο εχουν αμεση σχεση με αυτους τους Ρωσους. Απο εκει θεωρουν οτι ξεκιναει αυτη η ιστορια και επηρεαζει ολους μας. Δεν γραφω περισσοτερα και πιο αναλυτικα γιατι δεν θα ασχοληθεις. Εγραψα αυτο για να σου πω οτι αυτο που εσυ αγνοεις υπαρχει και οτι ολα ειναι συγκοινωνουντα δοχεια που λεει κ το ασμα.



γουργουριτσας έγραψε:εγω να σας ρωτησω κατι βρε κοριτσια; δεν εχει να κανει με την ΧΑ αλλα σας αρεσει η κατασταση που υπαρχει τωρα στην Ελλαδα; που δεν μπορεις να βγεις απο το σπιτι σου μετα τις 9 το βραδυ; που περνας απο το κεντρο και Ελληνικα δεν ακους; που μπαινουνε στο σπιτι σου με καλασνικοφ και τους λες και ευχαριστω που δεν σε αγγιξανε; που μπαινεις σε λεωφορειο και Ελληνα δεν συναντας; που η εγκληματικοτητα εχει φτασει στα υψη; που δεν μπορεις να κοιμηθεις με ανοιχτα παραθυρα ενω παλια τα ειχες τερμα; που φοβασαι να αφησεις το παιδι σου στην παιδικη χαρα να παιξει ανεμελα γιατι φοβασαι μην ερθει καμια μαυρη BMW; και ολα αυτα τα που που που....
ειμαι σιγουρη οτι θα με πειτε ρατσιστρια αλλα πιστεψτε με δεν ειμαι απλα λεω την αληθεια και την πραγματικοτητα....

Δεν με ενοχλουν απλα,με τρομαζουν. Η εγκληματικοτητα με τρομαζει, οχι το οτι θα ακουσω αλλη γλωσσα διπλα μου.Με προβληματιζει οτι το λεωφορειο ειναι γεματο ξενους αλλα φανταζομαι οι Ελληνες παιρνουν το αμαξι για την πλακα τους για να πανε για καφε αλλιως θα τους εβλεπα στο λεωφορειο (καλα οχι τωρα που η βενζινη ειναι εκει που ειναι...καποια χρονια πριν).

γουργουριτσας έγραψε:συγγνωμη βρε κοριτσια αλλα τους βουλευτες που σας τρωνε το μεδουλι σιγα σιγα και ζουνε εις βαρος σας δεν τους βλεπετε; τον τσοχατζοπουλο και τον καθε τσοχατζοπουλο και την καθε κουλιτσα που καθεται σε καρεκλα 150.000 ευρω και υπαρχουνε Ελληνες που αυτοκτονουνε γιατι δεν εχουεν να φανε δεν τα βλεπετε;

Εσυ τι λες?Να μην τα βλεπουμε? Να σου πω και κατι αλλο που βλεπω? Οταν ανοιχτηκαν θεματα και σχολιαζαν ολες τους ψηφοφορους του ΠΑΣΟΚ "ποιος ηλιθιος θα παει να ψηφισει ΠΑΣΟΚ?!" και ανεβαιναν φωτο με γελοιογραφιες υπουργων,του ΓΑΠ ,και οποιου αλλου δεν ειδα παρομοια αντιδραση...δεν ειδα καποια να "σκιζεται" οτι βλεπουμε το δεντρο κ οχι το δασος.Γιατι? Τωρα με τους ψηφοφορους της Χ.Α. επανηλθε η ευθιξια μας? Εντυπωση μου κανει.


Και αφου πια ειναι τοσο εντονη η αδιαφορια μας για τα δεινα του τοπου γιατι δεν μπαινετε ηρεμα στην συζητηση να αναπτυξετε την σκεψη σας παρα μπ[αινετε κ υποτιματε τις αποψεις που γραφονται τοσες μερες?

bou-boukitsa έγραψε:.και από την άλλη ο τσιπρας θα τους φέρεται καλύτερα από ότι στους έλληνες...


εγω ακουσα αυτο και νομιζω ειναι συνταρακτικη ειδηση!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

252Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 9:06 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
Μαρία Σ. έγραψε:.νομιζω οτι δινετε μεγαλυτερη αξια απο οτι πρεπει. μπορει αν εχετε δικιο ομως εμεις που ζουμε στην επαρχια τα πραγματα ισως τα βλεπουμε αλλιως γιατι ειμαστε πιο ησυχα απο οτι εσεις στην Αθηνα.

Στασου βρε συ λιγο.Δλδ σου χαλασαμε την ζαχαρενια επειδη αναφερθηκαμε σε αυτο το ζητημα? Πες πως καποιες τις απασχολει πολυ σοβαρα το θεμα, γιατι να μην συζητηθει δεν καταλαβα,ποιος το αποφασιζει τι θα συζητησουμε κ τι οχι?Και εγω πινω τον απογευματινο μου καφε και ηδη 3 ατομα μου ανεφεραν την δολοφονια αυτου του αμοιρου φαρμακοποιου...να τους κοψω τον βηχα γιατι μου χαλασαν τον καφε μου?Δεν ειναι λογικη αυτη..



Μαρία Σ. έγραψε:
markella_p έγραψε:Οκ τοτε. μηπως να πιστεψουμε και τον μιχαλολιακο που ισχυριζεται οτι στο Πολυτεχνειο δεν εγινε τιποτα απο αυτα που βλεπουμε και διαβαζουμε τοσα χρονια?

ελεος....

συγνωμη μαρκελλα μου αλλα πρεπει να καταλαβεις οτι υπαρχει και η αλλη πλευρα που ισως να βλεπει τα πραγματα αλλιως τι να κανουμε ολοι δεν μπορουμε να συμφωνουμε!!!!και πλεον οι περισσοτεροι ειναι ψαγμενοι απο τη στιγμη που υπαρχει το ιντερνετ κανεις δεν ειναι επισης χαζος οτι και να ψηφιζει!!!μπες και κανε μια ερευνα για την γκολνταν σακς και πως ηρθαμε μεχρι εδω και τοτε να πεις ελεος πως γινεται να ειμαστε τοσο χαζοι και να υποστηριζουμε ολους αυτους τους ............που εχουν φερει το κοσμο μεχρι εδω και να εχουμε καθε μερα αυτοκτονιες και μεις καθομαστε και ασχολουμεστε με τους ρωσους που σφαζαν με το εμβλημα χιτλερ!!!οκ θα πουμε και γιαυτους αλλα εδω και μια βδομαδα ασχολουμαστε με τους κοντοκουρεμενους και δεν βλεπουμε τι γινεται διπλα μας που ολα καταρρεουν!!!

Οι Ρωσοι που λες Μαρακι...μεγαλη ιστορια. Θα στην πω ομως γιατι δεν εχω τι αλλο να κανω τωρα κ βαριεμαι. Τα παραπανω που συζητουσαμε για την εμφανιση κ ανοδο νεο-φασιστικων μορφωματων στην Ευρωπη και οχι μονο εχουν αμεση σχεση με αυτους τους Ρωσους. Απο εκει θεωρουν οτι ξεκιναει αυτη η ιστορια και επηρεαζει ολους μας. Δεν γραφω περισσοτερα και πιο αναλυτικα γιατι δεν θα ασχοληθεις. Εγραψα αυτο για να σου πω οτι αυτο που εσυ αγνοεις υπαρχει και οτι ολα ειναι συγκοινωνουντα δοχεια που λεει κ το ασμα.



γουργουριτσας έγραψε:εγω να σας ρωτησω κατι βρε κοριτσια; δεν εχει να κανει με την ΧΑ αλλα σας αρεσει η κατασταση που υπαρχει τωρα στην Ελλαδα; που δεν μπορεις να βγεις απο το σπιτι σου μετα τις 9 το βραδυ; που περνας απο το κεντρο και Ελληνικα δεν ακους; που μπαινουνε στο σπιτι σου με καλασνικοφ και τους λες και ευχαριστω που δεν σε αγγιξανε; που μπαινεις σε λεωφορειο και Ελληνα δεν συναντας; που η εγκληματικοτητα εχει φτασει στα υψη; που δεν μπορεις να κοιμηθεις με ανοιχτα παραθυρα ενω παλια τα ειχες τερμα; που φοβασαι να αφησεις το παιδι σου στην παιδικη χαρα να παιξει ανεμελα γιατι φοβασαι μην ερθει καμια μαυρη BMW; και ολα αυτα τα που που που....
ειμαι σιγουρη οτι θα με πειτε ρατσιστρια αλλα πιστεψτε με δεν ειμαι απλα λεω την αληθεια και την πραγματικοτητα....

Δεν με ενοχλουν απλα,με τρομαζουν. Η εγκληματικοτητα με τρομαζει, οχι το οτι θα ακουσω αλλη γλωσσα διπλα μου.Με προβληματιζει οτι το λεωφορειο ειναι γεματο ξενους αλλα φανταζομαι οι Ελληνες παιρνουν το αμαξι για την πλακα τους για να πανε για καφε αλλιως θα τους εβλεπα στο λεωφορειο (καλα οχι τωρα που η βενζινη ειναι εκει που ειναι...καποια χρονια πριν).

γουργουριτσας έγραψε:συγγνωμη βρε κοριτσια αλλα τους βουλευτες που σας τρωνε το μεδουλι σιγα σιγα και ζουνε εις βαρος σας δεν τους βλεπετε; τον τσοχατζοπουλο και τον καθε τσοχατζοπουλο και την καθε κουλιτσα που καθεται σε καρεκλα 150.000 ευρω και υπαρχουνε Ελληνες που αυτοκτονουνε γιατι δεν εχουεν να φανε δεν τα βλεπετε;

Εσυ τι λες?Να μην τα βλεπουμε? Να σου πω και κατι αλλο που βλεπω? Οταν ανοιχτηκαν θεματα και σχολιαζαν ολες τους ψηφοφορους του ΠΑΣΟΚ "ποιος ηλιθιος θα παει να ψηφισει ΠΑΣΟΚ?!" και ανεβαιναν φωτο με γελοιογραφιες υπουργων,του ΓΑΠ ,και οποιου αλλου δεν ειδα παρομοια αντιδραση...δεν ειδα καποια να "σκιζεται" οτι βλεπουμε το δεντρο κ οχι το δασος.Γιατι? Τωρα με τους ψηφοφορους της Χ.Α. επανηλθε η ευθιξια μας? Εντυπωση μου κανει.


Και αφου πια ειναι τοσο εντονη η αδιαφορια μας για τα δεινα του τοπου γιατι δεν μπαινετε ηρεμα στην συζητηση να αναπτυξετε την σκεψη σας παρα μπ[αινετε κ υποτιματε τις αποψεις που γραφονται τοσες μερες?

bou-boukitsa έγραψε:.και από την άλλη ο τσιπρας θα τους φέρεται καλύτερα από ότι στους έλληνες...


εγω ακουσα αυτο και νομιζω ειναι συνταρακτικη ειδηση!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


αι λαβ γιου Λϊτσα! Respect Respect

253Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 9:44 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:εγω ακουσα αυτο και νομιζω ειναι συνταρακτικη ειδηση!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Εγω ειμαι βεβαιη και για το παρακατω, το οποιο και πιστευω χωρις καν να χρειαστει να το διασταυρωσω
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



Νομιζω τωρα εξηγουνται πολλά...

254Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 10:02 am

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία Σ. έγραψε:εγω προσωπικα δεν την γνωριζω και ουτε εχω ασχοληθει μαζι τους περα απο τα βασικα που διαβαζω και βλεπω εγω απαντω σε αυτα που λετε ουτε ειμαι υποστηρικτης τους η κατι αλλο.προσπαθω να σας πω οτι δεν φταινε παντα καποιοι αλλοι καιφταινει και οι κυριοι με τα ωραια κουστουμια. τεσπα ολο αυτο δνε θα βγαλει πουθενα καλο μεσημερι παω στη μπουμπου μου γιατι ξυπνησε.


Καταρχήν είναι τραγικό να λες ότι δεν γνωρίζεις τι είναι η ΧΑ και παρόλα αυτά να κόπτεσαι τόσο πολύ να μας πείσεις ότι ok, so what? Έχει παρελάσει ποτέ η ΧΑ έξω από το σπίτι σου φωνάζοντας συνθήματα τύπου "μαλλιάδες, αναρχικοί, κουμμούνια θα σας θάψουμε όλους" και να τρέμεις γιατί ο άντρας σου έχει μακριά μαλλιά και εκείνη την ώρα γυρνάει από το σούπερ μάρκετ; Έχεις δει να κυνηγάνε έναν που τους φάνηκε αναρχικός και να τρέχεις να κρυφτείς σε όποια πολυκατοικία βρεις κατά τύχη ανοιχτή; Έμενα στην Κυψέλη μέχρι τον περασμένο Φλεβάρη και σε πληροφορώ τους ΧΑτες τους φοβόμουν περισσότερο από τους αλλοδαπούς. Αυτό σου λέει κάτι;

γουργουριτσας έγραψε:συγγνωμη βρε κοριτσια αλλα τους βουλευτες που σας τρωνε το μεδουλι σιγα σιγα και ζουνε εις βαρος σας δεν τους βλεπετε; τον τσοχατζοπουλο και τον καθε τσοχατζοπουλο και την καθε κουλιτσα που καθεται σε καρεκλα 150.000 ευρω και υπαρχουνε Ελληνες που αυτοκτονουνε γιατι δεν εχουεν να φανε δεν τα βλεπετε;


Δόξα Τω Θεώ ματάκια έχουμε και τα βλέπουμε όλα! Όπως επίσης μπορούμε να ξεχωρίσουμε το άσχημο από το τραγικό. Όπως επίσης σε αυτό το θέμα μιλάμε για τη ΧΑ και όχι για όλα τα δεινά της Ελλάδας.

Κάπου διάβασα για τη χούντα και την επαρχία. Εντάξει, έχετε δίκιο. Και ο χίτλερ (αρνούμαι να γράψω το όνομά του με κεφαλαίο γράμμα) τότε δεν πρέπει να ήταν τόσο κακός. Αφού οι Εβραίοι που σκότωνε ήταν πολύ μακριά μας, δε μας άγγιζε το θέμα τους. Έχετε σκεφτεί ότι επί χούντας οι άνθρωποι στην Αθήνα και στη Θεσσαλονίκη περνούσαν από βασανιστήρια; Περνάει από το μυαλό σας ότι κάποιοι άνθρωποι δεινοπαθούσαν; Και το περνούσαν όλο αυτό για να μπορείτε εσείς σήμερα να μπαίνετε σε ένα φόρουμ και να λέτε ελεύθερα την άποψή σας. Σε λιγο θα κάνουμε τον Παπαδόπουλο ήρωα επειδή άνοιξε πέντε δρόμους της πλάκας στα χωριά και έφερε ρεύμα σε πολλές περιοχές που ούτως ή άλλως θα ερχόταν. Και όλα αυτά για να ξεγελάει όσους ήταν στην επαρχία και να βουλώνει στόματα και συνειδήσεις. Λέτε (και ακούω από πολλούς) ότι στα χωριά οι άνθρωποι περνούσαν μια χαρά. Περνούσαν μια χαρά γιατί αυτό που ζούσαν τους έφτανε και ήταν ευχαριστημένοι. Όσοι όμως αναζητούσαν κάτι καλύτερο και καλύτερες συνθήκες ζωής και ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ δεν ήταν ευχαριστημένοι, πώς να το κάνουμε; Και πιστεύω ακράδαντα πως αν δεν ήταν οι ήρωες πολέμιοι της χούντας θα είχε έρθει και η σειρά των χωριών να μπουν σε τάξη και πιστέψτε με δε θα άρεσε σε κανέναν.

Ανοίξτε τα μάτια σας και ξυπνήστε! Μην περιμένετε να έρθουν έξω από την πόρτα σας! Κάντε κάτι πριν! Ας φερθούμε μια φορά υπεύθυνα επιτέλους!

255Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 10:58 am

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΦΕΥΓΕΤΑΙ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΣ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΨΗΦΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ!!!!!!!!ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΨΗΦΙΣΩ ΕΝΩ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΨΗΦΙΖΩ ΗΜΟΥΝ ΥΠΕΡ ΚΑΠΟΙΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΠΑ ΦΤΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΗΤΑΝ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΦΑΙΖΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ!!!!
ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΗ ΧΑ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΟΠΩΣ ΚΟΠΤΕΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΟΤΙ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΝΟΥ, ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΤΟ ΒΑΘΜΟ ΠΟΥ ΕΣΕΙΣ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΞΕΡΕΤΕ!!!!!ΕΣΕΙΣ ΠΛΕΟΝ ΕΙΣΤΕ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΤΡΑΜΠΟΥΚΩΝ ΠΟΥ ΦΤΑΙΝΕ ΓΙΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗ ΧΡΑ ΜΑΣ!!!!ΕΙΠΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΕΤΣΙ. ΔΙΑΛΟΓΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΧΟΥΝΤΑ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΣΠΑΖΟΜΑΙ ΤΟ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ ΜΕΤΕΦΕΡΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΝΩ ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΚΑΝΩ!!!!ΔΕΝ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΧΟΥΝΤΑ, ΞΕΡΩ ΟΣΑ ΕΧΩ ΔΙΔΑΧΘΕΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!!

256Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 11:27 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε τοτε βρε Μαρία μου αφου όλη σου η σταση απέναντι στην πολιτικη χαρακτηρίζετε απο μια 'μετριοπάθεια'- τι σε επιασε και αγανακτησες με την αγανακτηση του κόσμου απέναντι στην συγκεκριμενη ομαδα?απέναντι σε κατι ομολογουμένως κακο- ο καθε ενας μπορει να ειναι όσο πιο αγανακτισμενος θελει και και του επιτρεπει η ευθιξία του ως ανθρωπο- ως πολιτικο όν- οπως θες πες το.
γιατι αγανακτεις με την δικη μου αγανακτηση δεν καταλαβαινω αφου οπως λες δεν τους υποστηρίζεις με λιγα λογιαRolling Eyes

257Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 11:41 am

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κουκιδα μου αγανακτισε οσο θες και καλα κανεις οπως και ο καθενας μας καλα κανει δεν με χαρακτηριζει η μετριοπαθεια οπως λες ουτε κοπτομε για αυτους απλα λεω μια αλλη αποψη η οποια ειναι διαφορετικη απο καποιων κοριτσιων. και μενα δικαιομα μου ειναι να αγανακτω που ο οι πολιτικοι μας εχουν φαει τα παντα και το περναμε στα ψηλα και για το χαστουκι το συζηταμε 5 μερες.δεν εκανα χαρακτηρισμους για καποιες οπως οι περισσοτερες κανετε οταν πει καποιος κατι διαφορετικο. η γνωμη μου θα συνεχισει να ειναι οτι λαθος που χτυπησε και φερθηκε ετσι σε ενα αλλο ανθρωπο(και οχι οπως λενε λαθος που το εκανε μπροστα στις καμερες!!!πουθενα δεν απαντας ετσι) ομως συνεχιζω να πιστευω οτι δεν φταινε αυτοι για το πατο που φτασαμε και οτι αυτοι που τους ψηφισαν το εκαναν ως αντιδραση οπως το ιδιο εγινε και με το ΣΥΡΙΖΑ και καποια αλλα μικρα.αυτα απο μενα θεωρω οτι εχει εξαντληθ το θεμα και η καθε μια ειπε την αποψη της και ο σκοπος μας δεν ειναι να πεισουμε τον αλλο αλλα να πουμε τη γνωμη μας.

258Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 11:44 am

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και για να μην παρεξηγηθω παλι δεν ειπα να μην απαντατε στο θεμα αλλα εγω προσωπικα δεν εχω να πω κατι αλλο. ειπα τη γνωμη μου διαβασα τις δικες σας και ειμαι οκ.εσεις μπορειτε να συνεχισετε αν θελετε.

259Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 11:51 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία Σ. έγραψε: ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΤΟ ΒΑΘΜΟ ΠΟΥ ΕΣΕΙΣ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΞΕΡΕΤΕ!!!!!ΕΣΕΙΣ ΠΛΕΟΝ ΕΙΣΤΕ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΤΡΑΜΠΟΥΚΩΝ ΠΟΥ ΦΤΑΙΝΕ ΓΙΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗ ΧΡΑ ΜΑΣ!!!!

Θελεις να μην ξαναμιλησουμε για να μην νιωθεις ασχημα? Δεν καταλαβαινω γιατι διαμαρτυρεσαι,αολα διαμαρτυρεσαι χωρις να λες κατι.

Την μπουμπουκιτσα μπορει και να την καταλαβω,εχει μια ξεκαθαρη σταση σε πολλα θεματα.Εσενα παλι...απλα γκρινιαζεις.

Πες μας για την Γκολντμαν Σακς, ειδα οτι το ανεφερες.Τι θελεις να πουμε γι αυτο.Πες την αποψη σου,πηγαινε την κουβεντα εκει που θελεις αλλα καντο σαν ενηλικας οχι σαν παιδακι που θελει να αλλαξει καναλι...

260Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 11:55 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία Σ. έγραψε:.....ομως συνεχιζω να πιστευω οτι δεν φταινε αυτοι για το πατο που φτασαμε .

φυσικα και δεν φταινε αυτοι- αυτοι ειναι απλα το τερατωδες δημιουργημα του σαπιου συστηματος μας, αλλα οποιος τους δίνει δικαιο για την συμπεριφορα τους και την σταση τους- (και δεν χρειαζεται να αναφερθω στην θετικη προς αυτους ψηφο τους) για μενα συμβαλλουν στο κακο- οσο κανεις αλλος.

Ειμαστε ολοι αγανακτισμενοι για την κατασταση που επικρατει, θες με τους μεταναστες? θες με τα λαμόγια? με όλα-
απλα θεωρω οτι το κακο που ζουμε δεν θα το καταπολεμήσουμε δινοντας δικαιο στον νομο της ζουγκας που αυτοι ενστερνίζονται.

Εκει ειναι η δικη μου ενσταση- η αγανακτηση μου.

261Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 12:22 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία Σ. έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΦΕΥΓΕΤΑΙ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΣ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΨΗΦΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ!!!!!!!!ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΨΗΦΙΣΩ
Μαρια πραγματικα ζητω συγγνωμη που θεωρησα οτι απλα δεν ηθελες να ψηφισεις, εβγαλα συμπερασματα χωρις να γνωριζω.
Εγραψα οτι, αν και διαφωνω με το να απεχει καποιος απο τις εκλογες, εντουτοις καταλαβαινω για ποιο λογο μπορει καποιος να μη θελει να πάει να ψηφισει.
Όπως και να εχει όμως, εκρινα γρηγορα, και λυπαμαι γιαυτο.

Αυτο φυσικα δεν αναιρει τη διαπιστωση, οτι χωρις να εισαι ενημερωμενη πληρως, προσπαθεις να μην αποδωσεις στην εν λογω παραταξη τον φασιστικο/ναζιστικο χαρακτηρα που εχει.
Επίσης λες οτι εχεις μια διαφορετικη άποψη απο τη δικη μου/μας. Η οποία ειναι...ποια? Το μονο που λες σελιδες επι σελιδων ειναι το οτι "σας φταιει το χαστουκι και δεν σας φταινε τα άλλα???" "εμενα με πειραζει αυτο, και οχι το χαστουκι" κτλ κτλ. Αν κάτι σε πειραζει, αν κάτι σου κάνει τη ζωη κολαση, αν κάτι σου γ***ει εντελως τα ονειρα και το μελλον, το διωχνεις. Και το διωχνεις οχι καθημενη και σκεπτομενη οτι για όλλα φταινε οι άλλοι, αλλα παιρνοντας ενεργο ρόλο.

Αληθεια, αν αυτη τη φορα το ποσοστο της ΧΑ -λεω ενα ΕΦΙΑΛΤΙΚΟ σεναριο- ειναι τοσο ωστε να μπορει να προκυψει συνεργασια με τη ΝΔ για αυτοδυναμη κυβερνηση, θα το δεχοσασταν? Θα ψαχνατε εκ των υστερων, εστω, να βρειτε τι σκατα ειναι αυτο το κομμα που μας κυβερναει κιολας, απο το πουθενα?
Ή θα σκεφτοσασταν "ο,τι εγινε, εγινε, κι ο,τι ειναι να γινει ας γινει, και ας μας βοηθησει ο Θεος"?

Ή το άλλο. Αν αυριο μεθαυριο βγει μια κυβερνηση που πραγματικα ακουει το λαο - κι εννοω με τη μεθοδο της αμεσης δημοκρατιας, όπου για καθε αποφαση που ειναι να παρθει διενεργουνται τοπικες ψηφοφοριες - θα προσπαθουσατε να ενημερωθειτε καλυτερα?
Εστω οτι τιθεται μια ψηφοφορια, και η αποφαση θα παρθει με τη μεθοδο της πλειοψηφιας, για το αν θα πρεπει να χτιστει νεο σχολειο σε μια περιοχη. δεν θα την ψαχνατε τη φαση? Χρειαζομαστε νεο σχολειο? Μηπως αυτα που ηδη εχουμε ειναι αρκετα? Μηπως να χτιζαμε μια βιβλιοθηκη? Ποιο το κοστος της βιβλιοθηκης? Ποιο το κοστος του σχολειου? Ποιο το οφελος του καθενος ξεχωριστα?
Θα ενημερωνοσασταν πριν ψηφισετε, ναι ή όχι????? Υποθετω πως ναι, ε?

Γιατι λοιπόν δεν ενημερωνεστε και για την ψηφοφορια της Κυριακης??

262Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 12:38 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Nena"

κι εννοω με τη μεθοδο της αμεσης δημοκρατιας, όπου για καθε αποφαση που ειναι να παρθει διενεργουνται τοπικες ψηφοφοριες - [/quote]

Εφιαλτικο! Laughing Laughing Για ξανασκεψου το Νενα cyclops

263Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 12:42 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
Nena έγραψε:

κι εννοω με τη μεθοδο της αμεσης δημοκρατιας, όπου για καθε αποφαση που ειναι να παρθει διενεργουνται τοπικες ψηφοφοριες -

Εφιαλτικο! Laughing Laughing Για ξανασκεψου το Νενα cyclops
Ναι το ξανασκεφτηκα, κι εχεις δικιο. Πραγματικα ορισμενοι δεν κάνει να ψηφιζουν. Ουτε για το Fame Story.....

264Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 1:00 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπόν κορίτσια...
δεχομαι πως καποιες ειναι πολυ ενημερωμενες οσο αφορα .χ.α. κλπ....
και οκ νομιζω πως όλοι εχουν καταλαβει τι ΔΕΝ πρεπει να ψηφίσουν...

Οσες ασχολείστε πολύ......
Τι προτείνεται????

γιατι η αποχη ειναι κακό...
χ.α. τραγικο...μικρα κομματα δεν εχει νοημα παει στο πρώτο κόμμα...λευκα και ακυρα το ίδιο

Ν.Δ. , ΠΑΣΟΚ μασ φτασανε εδω...
ΣΥΡΙΖΑ όπως ειπε η τατιανα ειναι ανθελληνες...

για πείτε μου λοιπόν?????????????

ρωταω πραγματικα...μην απαντησει οποιος εχει διάθεση για ειρωνείες....
μονο όποιος μπορει να δικαιολογησει ποιον να ψηφίσουμε και γιατι...

265Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 1:11 pm

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω δεν εχω διαθεση να σχολιασω αυτα που διαβασα, γιατι θα βρισω και δεν κανει, αλλα μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι ειναι ανθελληνες στον Συριζα? Ρωταω πολυ σοβαρα και χωρις καμια διαθεση ειρωνειας, ευχαριστω

266Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 1:15 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
andith έγραψε:Εγω δεν εχω διαθεση να σχολιασω αυτα που διαβασα, γιατι θα βρισω και δεν κανει, αλλα μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι ειναι ανθελληνες στον Συριζα? Ρωταω πολυ σοβαρα και χωρις καμια διαθεση ειρωνειας, ευχαριστω

Και να μην ειναι η απαντηση αναρτηση τρολομπλογκ.Ευχαριστω.






Razz

267Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 1:16 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:Λοιπόν κορίτσια...
δεχομαι πως καποιες ειναι πολυ ενημερωμενες οσο αφορα .χ.α. κλπ....
και οκ νομιζω πως όλοι εχουν καταλαβει τι ΔΕΝ πρεπει να ψηφίσουν...

Οσες ασχολείστε πολύ......
Τι προτείνεται????

γιατι η αποχη ειναι κακό...
χ.α. τραγικο...μικρα κομματα δεν εχει νοημα παει στο πρώτο κόμμα...λευκα και ακυρα το ίδιο

Ν.Δ. , ΠΑΣΟΚ μασ φτασανε εδω...
ΣΥΡΙΖΑ όπως ειπε η τατιανα ειναι ανθελληνες...

για πείτε μου λοιπόν?????????????

ρωταω πραγματικα...μην απαντησει οποιος εχει διάθεση για ειρωνείες....
μονο όποιος μπορει να δικαιολογησει ποιον να ψηφίσουμε και γιατι...


Πες μου τι ψηφισες.


edit: και γιατι ψηφισες οτι ψηφισες.

268Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 1:23 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
andith έγραψε:Εγω δεν εχω διαθεση να σχολιασω αυτα που διαβασα, γιατι θα βρισω και δεν κανει, αλλα μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι ειναι ανθελληνες στον Συριζα? Ρωταω πολυ σοβαρα και χωρις καμια διαθεση ειρωνειας, ευχαριστω


την ερωτηση μου εννοεις πωσ δεν θεσ να σχολιάσεις?..
εγραψα κατι προσβλητικο και θες να βρισεις..γιατι πραγματικα δεν εχω καταλαβει...

η σε ενοχλησε το ανθέλληνες??


εγω προσωπικα δεν εχω πολλα να πω...ξερω πως η πολιτικη τουσ σε θεματα οπως το ονομα των σκοπιων κλπ δεν ειναι υπερ της ελλαδας..δεν θελουν να αγωνιστουν για το όνομα μακεδονια ...και ενω δεν μπορούμε να αφωμιώσουμε άλλους αλλοδαπους ..δεν σκοπευουν να κλεισουν συνορα κλπ...

269Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 1:24 pm

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:μικρα κομματα δεν εχει νοημα παει στο πρώτο κόμμα...λευκα και ακυρα το ίδιο




ΔΕΝ παει στο πρωτο αν ψηφισεις μικρο κομμα- απλα όσο πιο μεγαλο 'ρευμα' βλεπεις οτι εχει ενα μικρο σχετικα κομμα και εχει ελπιδες να μπει στην βουλη- τοτε αποδυναμωνεις τα 'μεγαλα' κομματα.

Δεν θα σου πω τι να ψηφισεις- δεν εχω καταληξει καπου για τον εαυτο μου ακομη- αλλα το σκεφτομαι πολυ σοβαρα και ελπιζω να πραξω το σωστο με βαση την συνειδηση μου.


270Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 1:29 pm

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou-boukitsa έγραψε:
andith έγραψε:Εγω δεν εχω διαθεση να σχολιασω αυτα που διαβασα, γιατι θα βρισω και δεν κανει, αλλα μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι ειναι ανθελληνες στον Συριζα? Ρωταω πολυ σοβαρα και χωρις καμια διαθεση ειρωνειας, ευχαριστω


την ερωτηση μου εννοεις πωσ δεν θεσ να σχολιάσεις?..
εγραψα κατι προσβλητικο και θες να βρισεις..γιατι πραγματικα δεν εχω καταλαβει...

η σε ενοχλησε το ανθέλληνες??


εγω προσωπικα δεν εχω πολλα να πω...ξερω πως η πολιτικη τουσ σε θεματα οπως το ονομα των σκοπιων κλπ δεν ειναι υπερ της ελλαδας..δεν θελουν να αγωνιστουν για το όνομα μακεδονια ...και ενω δεν μπορούμε να αφωμιώσουμε άλλους αλλοδαπους ..δεν σκοπευουν να κλεισουν συνορα κλπ...


οχι δεν μιλουσα για εσενα συγκεκριμενα, γενικα μιλησα, αλλωστε δεν εκανα ουτε quote στην απαντηση σου για να υποθεσεις κατι τετοιο, δεν με καλυπτει η απαντηση σου, θα ηθελα κατι ξεκαθαρο που να ειναι γραμμενο καπου και οχι μου ειπε ο Χ οτι ακουσε απο τον Ζ ή ακουσα αυτο στην τηλεοραση αλλα ειχα και το παιδι και δεν ακουσα καλα.
EDIT: δεν με ενοχλησε το ανθελληνες απλα θελω τεκμηριωση πανω στην αποψη σου, εγω δεν ειμαι ενημερωμενη σε αυτο το θεμα



Έχει επεξεργασθεί από τον/την andith στις Τετ Ιουν 13, 2012 1:31 pm, 1 φορά

271Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 1:29 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
andith έγραψε:Εγω δεν εχω διαθεση να σχολιασω αυτα που διαβασα, γιατι θα βρισω και δεν κανει, αλλα μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι ειναι ανθελληνες στον Συριζα? Ρωταω πολυ σοβαρα και χωρις καμια διαθεση ειρωνειας, ευχαριστω


την ερωτηση μου εννοεις πωσ δεν θεσ να σχολιάσεις?..
εγραψα κατι προσβλητικο και θες να βρισεις..γιατι πραγματικα δεν εχω καταλαβει...

η σε ενοχλησε το ανθέλληνες??


εγω προσωπικα δεν εχω πολλα να πω...ξερω πως η πολιτικη τουσ σε θεματα οπως το ονομα των σκοπιων κλπ δεν ειναι υπερ της ελλαδας..δεν θελουν να αγωνιστουν για το όνομα μακεδονια ...και ενω δεν μπορούμε να αφωμιώσουμε άλλους αλλοδαπους ..δεν σκοπευουν να κλεισουν συνορα κλπ...



Ποιος μπορει να κλεισει τα συνορα? Εχουμε υπογραψει συνθηκες, δεν ειμαστε μονοι μας στον κοσμο.Ποιος ειναι αυτος που λεει οτι ΜΠΟΡΕΙ να κλεισει τα συνορα και με τι επιπτωσεις για την χωρα μας?

272Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 1:40 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
andith έγραψε:[
οχι δεν μιλουσα για εσενα συγκεκριμενα, γενικα μιλησα, αλλωστε δεν εκανα ουτε quote στην απαντηση σου για να υποθεσεις κατι τετοιο, δεν με καλυπτει η απαντηση σου, θα ηθελα κατι ξεκαθαρο που να ειναι γραμμενο καπου και οχι μου ειπε ο Χ οτι ακουσε απο τον Ζ ή ακουσα αυτο στην τηλεοραση αλλα ειχα και το παιδι και δεν ακουσα καλα.
EDIT: δεν με ενοχλησε το ανθελληνες απλα θελω τεκμηριωση πανω στην αποψη σου, εγω δεν ειμαι ενημερωμενη σε αυτο το θεμα

Δεν έχω κατι γραμμενο ...λυπάμαι....δεν το έχω ψαξει κιόλας γιατι για εμένα προσωπικά το ότι δεν στηρίζουν το όνομα μακεδονία και το ότι είναι ενάντια σε κάθε μορφή θρησκείας ,(άθεοι δηλ) είναι αρκετό για να μην με καλύπτουν...

273Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 1:47 pm

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou-boukitsa έγραψε:
andith έγραψε:[
οχι δεν μιλουσα για εσενα συγκεκριμενα, γενικα μιλησα, αλλωστε δεν εκανα ουτε quote στην απαντηση σου για να υποθεσεις κατι τετοιο, δεν με καλυπτει η απαντηση σου, θα ηθελα κατι ξεκαθαρο που να ειναι γραμμενο καπου και οχι μου ειπε ο Χ οτι ακουσε απο τον Ζ ή ακουσα αυτο στην τηλεοραση αλλα ειχα και το παιδι και δεν ακουσα καλα.
EDIT: δεν με ενοχλησε το ανθελληνες απλα θελω τεκμηριωση πανω στην αποψη σου, εγω δεν ειμαι ενημερωμενη σε αυτο το θεμα

Δεν έχω κατι γραμμενο ...λυπάμαι....δεν το έχω ψαξει κιόλας γιατι για εμένα προσωπικά το ότι δεν στηρίζουν το όνομα μακεδονία και το ότι είναι ενάντια σε κάθε μορφή θρησκείας ,(άθεοι δηλ) είναι αρκετό για να μην με καλύπτουν...

ααααααααααααααα!οκ, αυτο που δεν γνωριζεται κατι σωστα και δεν εχετε ασχοληθει αλλα εχετε αποψη, ειναι μαγικο!χαχαχαχα!δεν εχω λογια!(Δεν παει σε σενα προσωπικα, γενικοτερα, απλα το δικο σου βρεθηκε μπροστα μου αυτη τη στιγμη)

274Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 1:58 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
andith έγραψε:

ααααααααααααααα!οκ, αυτο που δεν γνωριζεται κατι σωστα και δεν εχετε ασχοληθει αλλα εχετε αποψη, ειναι μαγικο!χαχαχαχα!δεν εχω λογια!(Δεν παει σε σενα προσωπικα, γενικοτερα, απλα το δικο σου βρεθηκε μπροστα μου αυτη τη στιγμη)

δεν έχω σχοληθεί να βρω γραπτές αποδείξεις εννωω..όχι πως δεν ξερω τι λένε...ακούω την γραμμή τους και αυτα που δηλώνουν..έχω άποψη...αλλά δεν σε καλύπτει είπες...
γιαυτο σου απάντησα πως για γραπτές ''αποδείξεις'' δεν έχω...και δεν έχει νόημα να ψάξω ..γιατι παλι καποιος θα υπογράφει την άποψη του...και κάλλιστα μπορείς να αμφισβητήσεις τον συγγραφεα μιας άποψης..

αλλά πραγματικα αυτό είναι ως το αισθάνεσαι...
εσένα το να μην αγωνιστουμε για την ονομασία Μακεδονία σου φαίνεται οκ από εθνικής πλευράσ? δεν σε ενοχλεί?
για κάποιους αυτό φτανει για να χαρακτηρισουν μια στάση ανθελληνική..
γιαυτο σου λέω ..ειναι καθαρα πως το νοιώθεις ..δεν είναι θέμα αποδείξεων εδώ...

275Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 11 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 13, 2012 2:01 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:Λοιπόν κορίτσια...
δεχομαι πως καποιες ειναι πολυ ενημερωμενες οσο αφορα .χ.α. κλπ....
και οκ νομιζω πως όλοι εχουν καταλαβει τι ΔΕΝ πρεπει να ψηφίσουν...

Οσες ασχολείστε πολύ......
Τι προτείνεται????

γιατι η αποχη ειναι κακό...
χ.α. τραγικο...μικρα κομματα δεν εχει νοημα παει στο πρώτο κόμμα...λευκα και ακυρα το ίδιο

Ν.Δ. , ΠΑΣΟΚ μασ φτασανε εδω...
ΣΥΡΙΖΑ όπως ειπε η τατιανα ειναι ανθελληνες...

για πείτε μου λοιπόν?????????????

ρωταω πραγματικα...μην απαντησει οποιος εχει διάθεση για ειρωνείες....
μονο όποιος μπορει να δικαιολογησει ποιον να ψηφίσουμε και γιατι...

Εξαρταται το τι ιδεες εχει και το τι ψηφισες/ψηφιζεις γενικα. Πχ θα μπορουσα να σου πω οτι ο Συριζα με καλυπτει πχ στα περισσοτερα (τυχαιο το κομμα) αλλα αν τις προηγουμενες εκλογες ψηφισες ΛΑΟΣ, μαλλον δεν θα μπορεσω να σε πεισω για το ορθον της άποψης μου.

Κυριως εχει να κάνει με το τι περιμενεις απο την επόμενη κυβερνηση. Και το τι εχεις δει να γινεται, προεκλογικα, απο τα κομματα που συμμετεχουν. Αν πχ ψηφισα Ντορα διοτι διαφωνω με την πολιτικη του Σαμαρα, το βρισκω επιεικώς ηλιθιο να ψηφισω τη Ντορα τωρα που ξαναειναι με τον Σαμαρα.

Εχει να κάνει με τα πιστευω σου. Αν εισαι ανθρωπος που δινει μεγαλη βάση στη θρησκεια, μαλλον το ΚΚΕ δεν θα σε καλυπτει.

Κατα τα άλλα ο συλλογισμος σου εχει καποια θεματακια.

μικρα κομματα δεν εχει νοημα παει στο πρώτο κόμμα...
Για μενα το κυριο μεγαλο λαθος ειναι αυτο. Ειναι ο λογος για τον οποιο φτασαμε στον δικομματισμο. Αν σκεφτουν ολοι οτι δεν εχει νοημα να ψηφισεις ενα μικρο κομμα, τοτε στην ουσια δεν θελουν να βαλουν νεα κομματα στη βουλη και προτιμουν να μεινουν με τα υπάρχοντα. Ακομα και σε αυτα τα κομματα όμως, δεν ψηφιζεις οτι να'ναι. Και ναι, απο τη στιγμη που ενα μικρο κομμα δεν καταφερει να μπει στη βουλη, οι εδρες που θα επαιρνε ανακατανεμονται ετσι ωστε να ευνοουν το πρωτο κομμα. Με τις γνωστες συνεπειες που ειχε αυτος ο εκλογικος νομος στη Β Αθηνων, αλλά και σε πολλους άλλους νομους, συμπεριλαμβανομενου και του δικου μου.

λευκα και ακυρα το ίδιο
Αυτο που ακουγεται, οτι παει στο πρωτο κομμα, δεν ειναι αληθεια. Απλα δεν πιάνονται στα εγκυρα. Αν απο 100 ατομα τα 70 ψηφισουν ακυρο, τα 20 ΝΔ, και τα 10 ΠΑΣΟΚ, τοτε τα εγκυρα ψηφοδελτια ειναι 30, και η ΝΔ εχει παρει 20 απο τα 30, δλδ 66,7% ενω το ΠΑΣΟΚ 10/30 δλδ 33,3%.

Ν.Δ. , ΠΑΣΟΚ μασ φτασανε εδω...
Σωστα. Προσωπικα δεν θα ηθελα να ψηφισω ουτε ενα κομμα που προηλθε απο βουλευτες αυτων των κομματων (Κατσελη πχ) διοτι τους θεωρω συνυπευθυνους.

ΣΥΡΙΖΑ όπως ειπε η τατιανα ειναι ανθελληνες...
Θα υπάρχει καποιος σοβαρος λογος για να λεγεται αυτο. Ποιος ειναι? δεχομαι το να διαφωνεις με καποια σημεια της πολιτικης τους ατζεντας, ή και με το συνολο αυτης, αλλά παιζει ρολο το οτι ειναι αριστερο κομμα?

Εν κατακλειδι, μπουμπουκιτσα, μπορω να σου πω οτι κ εγω ειμαι μπερδεμενη κατα καποιο τροπο. Κλινω προς αριστερο κομμα σε γενικες γραμμες. θα ψηφισω κομμα με αντιμνημονιακη πολιτικη, δεν με ενοχλει η επιστροφη στη δραχμη, και να μην κρεμεται απο τα @@ του καθε ζαμπλουτου επιχειρηματια, ουτε μεγαλοκαναλαρχη.
Κρατικη επενδυση τραπεζικων αποθεματων - το ιδιο πραγμα κανουν οι ιδιοι οι τραπεζιτες τωρα για προσωπικο τους όφελος, και ανεβαζουν τα επιτοκια δανειων στα υψη, ενω των καταθεσεων το εχουν μπαταρει. Να προσθεσω τη φορολογηση τραπεζων?
Και της εκκλησιας.
Θα ηθελα καποιον να αναιρεσει τη συμφωνια του Δουβλινου που μας δενει τα χερια οσον αφορα το μεταναστευτικο. Να κάνει καποιου ειδους ελεχγο στον αριθμο των μεταναστων που μπαινοβγαινουν αλλα να δινει ισα δικαιωματα σε καθε πολιτη αυτης της χωρα, χωρις να διαχωριζει σε πολιτες Α Β Γ κατηγοριας.
Δωρεαν παιδεια και υγεια για όλους.

Εγω αυτα θελω. Ισως να ακουγεται ουτοπικο. προτιμω όμως να παλεψω για την ουτοπία μου, παρα να μεινω απραγη στην κολαση που μου ετοιμαζουν οι άλλοι. Που εχουν και μαυρα μεσανυχτα κιολας.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 34]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 22 ... 34  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις