Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
462 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 462 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 28 ... 34  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 34]

526Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 20, 2012 10:33 pm

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μέλος της «Χρυσής Αυγής» κατηγορείται για βιασμό ανήλικης Αλβανής και δημιουργεί «ρατσιστικό» ντελίριο εναντίον της οικογένειας του θύματος προκειμένου να έχει καλύτερη δικαστική τύχη!

Μπροστά σε μια πρωτοφανή περίπτωση βρίσκονται, τα τελευταία 24ωρα, οι αστυνομικοί αλλά και κάτοικοι περιοχής στην βορειοανατολική Αττική.

Ενας 45χρονος δημοτικός υπάλληλος που δηλώνει μέλος της «Χρυσής Αυγής» συνελήφθη προ τετραημέρου για τον βιασμό μιας 15χρονης Αλβανίδας που ήταν μαθήτρια σε τοπικό σχολείο και η οποία έμεινε έγκυος!

Ο 45χρονος, που ήταν παντρεμένος με τρία παιδιά, ανέφερε στους αστυνομικούς ότι «διατηρούσε ερωτικές σχέσεις με την ανήλικη Αλβανής -παρά βέβαια τις αντιλήψεις του κατά των μεταναστών- και υπήρξε η πλήρης συγκατάθεσή της σε ό,τι συνέβη μεταξύ τους».

Ωστόσο, σύμφωνα με αναφορές των συγγενών της ανήλικης αλλοδαπής, ο κατηγορούμενος, μαζί με άλλα άγνωστα πρόσωπα, τους απείλησε με επιθέσεις της «Χρυσής Αυγής» αν επέμειναν στις κατηγορίες τους για την κακοποίηση του κοριτσιού. Ταυτόχρονα τους ζήτησε να αποσιωπήσουν το συμβάν.

Ολα ξεκίνησαν προ μερικών μηνών όταν ο 45χρονος υπάλληλος συμμετείχε σε δημοτικά έργα, σε σχολείο της περιοχής. Εκεί φέρεται να γνώρισε την 15χρονη μαθήτρια, αλβανικής καταγωγής -η οικογένειά της διαμένει 20 χρόνια στην Ελλάδα- και της πρότεινε να εργασθεί στο γραφείο μίας μικρής εταιρείας που πραγματοποιούσε τεχνικά έργα.

Η 15χρονη δέχθηκε την πρόσκληση. Ομως όπως κατήγγειλε η 15χρονη και οι γονείς της στην ΕΛ.ΑΣ. «στις 15 Φεβρουαρίου ο 45χρονος την παρέσυρε σε ερημική περιοχή και τη βίασε. Σύμφωνα με την ίδια καταγγελία ο 45χρονος πρότεινε αμέσως μετά στην 15χρονη να της δώσει περίπου 100 ευρώ, για να εξασφαλίσει τη σιωπή της αλλά και για να συνευρεθεί κι άλλες φορές μαζί της».

Ομως η 15χρονη, προ μερικών εβδομάδων, έμεινε έγκυος και κατέφυγε σε τοπικό ιατρείο προκειμένου να προχωρήσει σε έκτρωση. Οι Αλβανοί γονείς του κοριτσιού ζήτησαν από τον 45χρονο εξηγήσεις για την εγκυμοσύνη της κόρης τους, και εκείνος αρχικά υποστήριξε ότι είχε ερωτικές σχέσεις μαζί της ένας από τους γιους του.

Ομως οι γονείς φέρεται να συγκέντρωσαν και άλλες πληροφορίες για τις ενέργειες του 45χρονου και υπέβαλαν σχετική μήνυση στο τοπικό αστυνομικό τμήμα. Αμέσως μετά οι αστυνομικοί προχώρησαν στη σύλληψη του δημοτικού υπαλλήλου, ο οποίος αφέθηκε ελεύθερος λίγα 24ωρα αργότερα με περιοριστικούς όρους και εγγύηση 30.0000 ευρώ.
[b]

527Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 20, 2012 10:51 pm

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θα ήθελα να αντιπαρέρθω το σχόλιο "είαμι μαμά άρα δεν ασχολούμε με τίποτα άλλο" αλλά δεν νπορώ γιατί γιατί ο βασικότερος λόγος που μας έχει φέρει εδώ που είμαστε είναι αυτή η απάθεια, η άγνοια και η ημιμάθεια που επικρατεί. Γι αυτό δεν ξέρουμε τι ψηφίζουμε γι αυτό και θεωρούμε ότι μπορούμε να λέμε ό,τι θέλουμε χωρίς να επιχειρηματολογούμε.
όσον αφορά τα υπόλοιπα, συμφωνώ με την άποψη ότι τα διάφορα κινήματα στυλ "πατάτας" όπως και η ενδεχόμενη ανάληψη της εξουσίας από τον ΣΥΡΙΖΑ δεν είναιαποτελεί λύση αλλά ουσιαστικά μια καλύτερη διαχείριση του καπιταλιστικού συστήματος που αυτό ευθύνεται για την κρίση. Απλά αναρρωτιέμαι ,εδώ και μέρες, αν αυτό αποτελεί έστ΄και ένα πρώτο βήμα. Βέβαι θα συμφωνήσω με το Λιτσάκο, ότι οποιαδήποτε κίνηση γίνεται χωρίς ιδεολογικό δεν έχει και μακροχρόνιο αποτέλεσμα

528Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 20, 2012 11:04 pm

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arkoudaki έγραψε:Θα ήθελα να αντιπαρέρθω το σχόλιο "είαμι μαμά άρα δεν ασχολούμε με τίποτα άλλο" αλλά δεν νπορώ γιατί γιατί ο βασικότερος λόγος που μας έχει φέρει εδώ που είμαστε είναι αυτή η απάθεια, η άγνοια και η ημιμάθεια που επικρατεί. Γι αυτό δεν ξέρουμε τι ψηφίζουμε γι αυτό και θεωρούμε ότι μπορούμε να λέμε ό,τι θέλουμε χωρίς να επιχειρηματολογούμε.
όσον αφορά τα υπόλοιπα, συμφωνώ με την άποψη ότι τα διάφορα κινήματα στυλ "πατάτας" όπως και η ενδεχόμενη ανάληψη της εξουσίας από τον ΣΥΡΙΖΑ δεν είναιαποτελεί λύση αλλά ουσιαστικά μια καλύτερη διαχείριση του καπιταλιστικού συστήματος που αυτό ευθύνεται για την κρίση. Απλά αναρρωτιέμαι ,εδώ και μέρες, αν αυτό αποτελεί έστ΄και ένα πρώτο βήμα. Βέβαι θα συμφωνήσω με το Λιτσάκο, ότι οποιαδήποτε κίνηση γίνεται χωρίς ιδεολογικό δεν έχει και μακροχρόνιο αποτέλεσμα

Sorry για το ασχετο κοριτσια, θα ερθω εγω να σε παρω σημερα απο τη δουλεια?

529Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 20, 2012 11:06 pm

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
andith έγραψε:
arkoudaki έγραψε:Θα ήθελα να αντιπαρέρθω το σχόλιο "είαμι μαμά άρα δεν ασχολούμε με τίποτα άλλο" αλλά δεν νπορώ γιατί γιατί ο βασικότερος λόγος που μας έχει φέρει εδώ που είμαστε είναι αυτή η απάθεια, η άγνοια και η ημιμάθεια που επικρατεί. Γι αυτό δεν ξέρουμε τι ψηφίζουμε γι αυτό και θεωρούμε ότι μπορούμε να λέμε ό,τι θέλουμε χωρίς να επιχειρηματολογούμε.
όσον αφορά τα υπόλοιπα, συμφωνώ με την άποψη ότι τα διάφορα κινήματα στυλ "πατάτας" όπως και η ενδεχόμενη ανάληψη της εξουσίας από τον ΣΥΡΙΖΑ δεν είναιαποτελεί λύση αλλά ουσιαστικά μια καλύτερη διαχείριση του καπιταλιστικού συστήματος που αυτό ευθύνεται για την κρίση. Απλά αναρρωτιέμαι ,εδώ και μέρες, αν αυτό αποτελεί έστ΄και ένα πρώτο βήμα. Βέβαι θα συμφωνήσω με το Λιτσάκο, ότι οποιαδήποτε κίνηση γίνεται χωρίς ιδεολογικό δεν έχει και μακροχρόνιο αποτέλεσμα

Sorry για το ασχετο κοριτσια, θα ερθω εγω να σε παρω σημερα απο τη δουλεια?

Σωστά γιατί δεν έχουμε τηλέφωνα!!!ΝΑΙ αφού θα πάρεις και τη μαμά σου.(τι τραβάω)

530Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 20, 2012 11:07 pm

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arkoudaki έγραψε:
andith έγραψε:
arkoudaki έγραψε:Θα ήθελα να αντιπαρέρθω το σχόλιο "είαμι μαμά άρα δεν ασχολούμε με τίποτα άλλο" αλλά δεν νπορώ γιατί γιατί ο βασικότερος λόγος που μας έχει φέρει εδώ που είμαστε είναι αυτή η απάθεια, η άγνοια και η ημιμάθεια που επικρατεί. Γι αυτό δεν ξέρουμε τι ψηφίζουμε γι αυτό και θεωρούμε ότι μπορούμε να λέμε ό,τι θέλουμε χωρίς να επιχειρηματολογούμε.
όσον αφορά τα υπόλοιπα, συμφωνώ με την άποψη ότι τα διάφορα κινήματα στυλ "πατάτας" όπως και η ενδεχόμενη ανάληψη της εξουσίας από τον ΣΥΡΙΖΑ δεν είναιαποτελεί λύση αλλά ουσιαστικά μια καλύτερη διαχείριση του καπιταλιστικού συστήματος που αυτό ευθύνεται για την κρίση. Απλά αναρρωτιέμαι ,εδώ και μέρες, αν αυτό αποτελεί έστ΄και ένα πρώτο βήμα. Βέβαι θα συμφωνήσω με το Λιτσάκο, ότι οποιαδήποτε κίνηση γίνεται χωρίς ιδεολογικό δεν έχει και μακροχρόνιο αποτέλεσμα

Sorry για το ασχετο κοριτσια, θα ερθω εγω να σε παρω σημερα απο τη δουλεια?

Σωστά γιατί δεν έχουμε τηλέφωνα!!!ΝΑΙ αφού θα πάρεις και τη μαμά σου.(τι τραβάω)

Ε ειπα μιας και σε βρηκα, δεν εχω καρτα και που να ψαχνω τωρα το τηλ και να πηγαινω στο σταθερο να σε παρω!

531Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 20, 2012 11:12 pm

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
andith έγραψε:
arkoudaki έγραψε:
andith έγραψε:
arkoudaki έγραψε:Θα ήθελα να αντιπαρέρθω το σχόλιο "είαμι μαμά άρα δεν ασχολούμε με τίποτα άλλο" αλλά δεν νπορώ γιατί γιατί ο βασικότερος λόγος που μας έχει φέρει εδώ που είμαστε είναι αυτή η απάθεια, η άγνοια και η ημιμάθεια που επικρατεί. Γι αυτό δεν ξέρουμε τι ψηφίζουμε γι αυτό και θεωρούμε ότι μπορούμε να λέμε ό,τι θέλουμε χωρίς να επιχειρηματολογούμε.
όσον αφορά τα υπόλοιπα, συμφωνώ με την άποψη ότι τα διάφορα κινήματα στυλ "πατάτας" όπως και η ενδεχόμενη ανάληψη της εξουσίας από τον ΣΥΡΙΖΑ δεν είναιαποτελεί λύση αλλά ουσιαστικά μια καλύτερη διαχείριση του καπιταλιστικού συστήματος που αυτό ευθύνεται για την κρίση. Απλά αναρρωτιέμαι ,εδώ και μέρες, αν αυτό αποτελεί έστ΄και ένα πρώτο βήμα. Βέβαι θα συμφωνήσω με το Λιτσάκο, ότι οποιαδήποτε κίνηση γίνεται χωρίς ιδεολογικό δεν έχει και μακροχρόνιο αποτέλεσμα

Sorry για το ασχετο κοριτσια, θα ερθω εγω να σε παρω σημερα απο τη δουλεια?

Σωστά γιατί δεν έχουμε τηλέφωνα!!!ΝΑΙ αφού θα πάρεις και τη μαμά σου.(τι τραβάω)

Ε ειπα μιας και σε βρηκα, δεν εχω καρτα και που να ψαχνω τωρα το τηλ και να πηγαινω στο σταθερο να σε παρω!
αχαχχαχααχχα ευχαριστη νοτα ...αχαχαχαχαχα

532Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 20, 2012 11:16 pm

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arkoudaki έγραψε:Θα ήθελα να αντιπαρέρθω το σχόλιο "είαμι μαμά άρα δεν ασχολούμε με τίποτα άλλο" αλλά δεν νπορώ γιατί γιατί ο βασικότερος λόγος που μας έχει φέρει εδώ που είμαστε είναι αυτή η απάθεια, η άγνοια και η ημιμάθεια που επικρατεί. Γι αυτό δεν ξέρουμε τι ψηφίζουμε γι αυτό και θεωρούμε ότι μπορούμε να λέμε ό,τι θέλουμε χωρίς να επιχειρηματολογούμε.
όσον αφορά τα υπόλοιπα, συμφωνώ με την άποψη ότι τα διάφορα κινήματα στυλ "πατάτας" όπως και η ενδεχόμενη ανάληψη της εξουσίας από τον ΣΥΡΙΖΑ δεν είναιαποτελεί λύση αλλά ουσιαστικά μια καλύτερη διαχείριση του καπιταλιστικού συστήματος που αυτό ευθύνεται για την κρίση. Απλά αναρρωτιέμαι ,εδώ και μέρες, αν αυτό αποτελεί έστ΄και ένα πρώτο βήμα. Βέβαι θα συμφωνήσω με το Λιτσάκο, ότι οποιαδήποτε κίνηση γίνεται χωρίς ιδεολογικό δεν έχει και μακροχρόνιο αποτέλεσμα

να σου πω κατι που σκεφτομαι? και εγω θεωρουσα οτι με το να παρω 30 κιλα πατατες με 10 ευρω, δεν ειναι λυση. οπως και το να γεμισω ενα καροτσι ζυμαρικα απο το σ/μ που τα εχουν βαλει σε προσφορα, κλπ. αν βλεπεις μεμονωμενα το καθε τι, φαινεται οτι δεν οδηγει πουθενα. εγω ομως εχω αρχισει εδω και καιρο και προσπαθω να παιρνω πραγματα που βρισκω σε καλες τιμες. εχω παρει ενα σωρο ζυμαρικα, απορρυπαντικα, χαρτικα απο προσφορες που μου φαινονταν πραγματικα καλες! τωρα που λειπει η κορη μου στο χωριο, εχω σκεφτει να αρχισω σιγα σιγα να ψωνιζω γαλατα και διαφορα αλλα πραγματα που θα χρειαστω το χειμωνα. σκεφτομαι να αρχισω να αγοραζω και πανες για το μωρο που ερχεται σε λιγους μηνες. αυτα σε προσωπικο-οικογενειακο επιπεδο.
περα απο το κινημα της πατατας-λαδιου-οσπριων κλπ, γινονται προσπαθειες πολλες, με τη συμμετοχη πολλων, για να προσφερθει βοηθεια σε πολυ κοσμο. μην ξεχναμε τις γωνιες "ολοι μαζι μπορουμε" που εχουν εδω και μηνες στηθει σε πολλα σ/μ. και οχι μονο. γινονται πολλες προσπαθειες, αυτη ειναι μονο ενα παραδειγμα.
θελω να πω οτι ολα αυτα ισως ειναι προσωρινες λυσεις, ισως δεν καλυπτουν παρα ενα ελαχιστο μερος του συνολικου προβληματος, αλλα ειναι κατι, δεν ειναι?

533Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 20, 2012 11:26 pm

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κιεγώ πιστεύω ότι είναι κάτι κυρίως γιατί ο κόσμος αρχίζει να οργανώνεται με κάποιο τρόπο και να λειτουργεί πιο συλλογικά. Το θέμα που προβληματίζει είναι αυτό του εφυσηχασμού. Δηλαδή, να μη μείνει ο κόσμος σε αυτές τις λύσεις αλλά να αντιληφθεί τη ρίζα του προβλήματος και να αρχίσει να παλεύει για την ανατροπή της.

534Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Τετ Ιουν 20, 2012 11:33 pm

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arkoudaki έγραψε:Κιεγώ πιστεύω ότι είναι κάτι κυρίως γιατί ο κόσμος αρχίζει να οργανώνεται με κάποιο τρόπο και να λειτουργεί πιο συλλογικά. Το θέμα που προβληματίζει είναι αυτό του εφυσηχασμού. Δηλαδή, να μη μείνει ο κόσμος σε αυτές τις λύσεις αλλά να αντιληφθεί τη ρίζα του προβλήματος και να αρχίσει να παλεύει για την ανατροπή της.

εχεις δικιο. οπως δειχνουν τα πραγματα, σε αυτο το σημειο, ενα προβληματακι το εχουμε σαν λαος. την ειδαμε την ανατροπη: μετα τον Παπανδρεου, πρωθυπουργος ο Σαμαρας! και σε ολο αυτο το διαστημα συγκυβερνηση μονιμως ΠΑΣΟΚ-ΝΔ. Ο μπαλαντερ αλλαζει μονο. απο ΛΑΟΣ, τωρα ΔΗΜΑΡ.

535Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Πεμ Ιουν 21, 2012 1:05 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
andith έγραψε:
arkoudaki έγραψε:
andith έγραψε:
arkoudaki έγραψε:Θα ήθελα να αντιπαρέρθω το σχόλιο "είαμι μαμά άρα δεν ασχολούμε με τίποτα άλλο" αλλά δεν νπορώ γιατί γιατί ο βασικότερος λόγος που μας έχει φέρει εδώ που είμαστε είναι αυτή η απάθεια, η άγνοια και η ημιμάθεια που επικρατεί. Γι αυτό δεν ξέρουμε τι ψηφίζουμε γι αυτό και θεωρούμε ότι μπορούμε να λέμε ό,τι θέλουμε χωρίς να επιχειρηματολογούμε.
όσον αφορά τα υπόλοιπα, συμφωνώ με την άποψη ότι τα διάφορα κινήματα στυλ "πατάτας" όπως και η ενδεχόμενη ανάληψη της εξουσίας από τον ΣΥΡΙΖΑ δεν είναιαποτελεί λύση αλλά ουσιαστικά μια καλύτερη διαχείριση του καπιταλιστικού συστήματος που αυτό ευθύνεται για την κρίση. Απλά αναρρωτιέμαι ,εδώ και μέρες, αν αυτό αποτελεί έστ΄και ένα πρώτο βήμα. Βέβαι θα συμφωνήσω με το Λιτσάκο, ότι οποιαδήποτε κίνηση γίνεται χωρίς ιδεολογικό δεν έχει και μακροχρόνιο αποτέλεσμα

Sorry για το ασχετο κοριτσια, θα ερθω εγω να σε παρω σημερα απο τη δουλεια?

Σωστά γιατί δεν έχουμε τηλέφωνα!!!ΝΑΙ αφού θα πάρεις και τη μαμά σου.(τι τραβάω)

Ε ειπα μιας και σε βρηκα, δεν εχω καρτα και που να ψαχνω τωρα το τηλ και να πηγαινω στο σταθερο να σε παρω!


Laughing Laughing Laughing Laughing παλαβες Laughing Laughing

δεν εχω χρονο ηθελα να σχολιασω αυτα που γραφεις markella_p , θα επανελθωωωω afro

536Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Πεμ Ιουν 21, 2012 1:25 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω εχω καταληξει οτι ιδεολογικα σαν συνολο λαου ειμαστε νομιζω στη σωστη κυβερνηση (δυστυχως).
Οι περισσοτεροι ειναι συντηρητικοι, δεν πολυγουσταρουν αλλαγες στα κατεστημενα και κυριως σε αυτα που ειχαν ως προνομια τοσο καιρο. Υπάρχει μια μικρη δοση παλιων σοσιαλιστων που ονειρευονται τον Αντρεα και τον βλεπουν στο προσωπο οποιουδηποτε νεου πολιτικου (καλώς ή κακως) με ολιγη απο αριστερους.

Ακουσα αυτο με τον Ασιμο - να ρωτησω κάτι? Μετα απο αυτον, ειναι πιθανο να ζει και ο Ελβις??? Ο Τζον Λεννον??

Επίσης ακουσα χτες οτι συζηταται το ενδεχομενο συγχωνευσης του υπουργειου Παιδειας στο υπουργειο πολιτισμου αν δεν κανω λάθος. Απο εκει που ειχαμε μια υπουργο και τρεις υφυπουργους (και ειδαμε τα χαϊρια τους) θα πάμε στο να εχουμε μονο υφυπουργο? Γιατι τοσο στο κλάσιμο η Παιδεια?

537Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Πεμ Ιουν 21, 2012 1:27 am

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markella_p έγραψε:
arkoudaki έγραψε:Θα ήθελα να αντιπαρέρθω το σχόλιο "είαμι μαμά άρα δεν ασχολούμε με τίποτα άλλο" αλλά δεν νπορώ γιατί γιατί ο βασικότερος λόγος που μας έχει φέρει εδώ που είμαστε είναι αυτή η απάθεια, η άγνοια και η ημιμάθεια που επικρατεί. Γι αυτό δεν ξέρουμε τι ψηφίζουμε γι αυτό και θεωρούμε ότι μπορούμε να λέμε ό,τι θέλουμε χωρίς να επιχειρηματολογούμε.
όσον αφορά τα υπόλοιπα, συμφωνώ με την άποψη ότι τα διάφορα κινήματα στυλ "πατάτας" όπως και η ενδεχόμενη ανάληψη της εξουσίας από τον ΣΥΡΙΖΑ δεν είναιαποτελεί λύση αλλά ουσιαστικά μια καλύτερη διαχείριση του καπιταλιστικού συστήματος που αυτό ευθύνεται για την κρίση. Απλά αναρρωτιέμαι ,εδώ και μέρες, αν αυτό αποτελεί έστ΄και ένα πρώτο βήμα. Βέβαι θα συμφωνήσω με το Λιτσάκο, ότι οποιαδήποτε κίνηση γίνεται χωρίς ιδεολογικό δεν έχει και μακροχρόνιο αποτέλεσμα

να σου πω κατι που σκεφτομαι? και εγω θεωρουσα οτι με το να παρω 30 κιλα πατατες με 10 ευρω, δεν ειναι λυση. οπως και το να γεμισω ενα καροτσι ζυμαρικα απο το σ/μ που τα εχουν βαλει σε προσφορα, κλπ. αν βλεπεις μεμονωμενα το καθε τι, φαινεται οτι δεν οδηγει πουθενα. εγω ομως εχω αρχισει εδω και καιρο και προσπαθω να παιρνω πραγματα που βρισκω σε καλες τιμες. εχω παρει ενα σωρο ζυμαρικα, απορρυπαντικα, χαρτικα απο προσφορες που μου φαινονταν πραγματικα καλες! τωρα που λειπει η κορη μου στο χωριο, εχω σκεφτει να αρχισω σιγα σιγα να ψωνιζω γαλατα και διαφορα αλλα πραγματα που θα χρειαστω το χειμωνα. σκεφτομαι να αρχισω να αγοραζω και πανες για το μωρο που ερχεται σε λιγους μηνες. αυτα σε προσωπικο-οικογενειακο επιπεδο.
περα απο το κινημα της πατατας-λαδιου-οσπριων κλπ, γινονται προσπαθειες πολλες, με τη συμμετοχη πολλων, για να προσφερθει βοηθεια σε πολυ κοσμο. μην ξεχναμε τις γωνιες "ολοι μαζι μπορουμε" που εχουν εδω και μηνες στηθει σε πολλα σ/μ. και οχι μονο. γινονται πολλες προσπαθειες, αυτη ειναι μονο ενα παραδειγμα.
θελω να πω οτι ολα αυτα ισως ειναι προσωρινες λυσεις, ισως δεν καλυπτουν παρα ενα ελαχιστο μερος του συνολικου προβληματος, αλλα ειναι κατι, δεν ειναι?

Σαφώς και είναι κάτι το να κυνηγάς την προσφορά στο super.Αυτό εξάλλου γίνεται χρόνια,με πολλούς τρόπους και είναι απόλυτα φυσιολογικό να έχει ενταθεί το τελευταίο διάστημα.Είναι όμως σταγόνα στον ωκεανό των μηνιαίων ή ετήσιων δαπανών για τις ανάγκες του σπιτιού.Το ότι φτάσαμε να κυνηγάμε όμως και αυτή τη σταγόνα,είναι άλλο θέμα.
Να σου φέρω και ένα προσωπικό παράδειγμα,μόλις χτεσινό.Συζητούσαμε με τον σύντροφό μου το πόσο περίπου θα μας έρθει η εφορία,τί ρύθμιση μπορούμε να κάνουμε,πόσο θα βγουν οι δόσεις κλπ.Αυτόματα λοιπόν συνειδητοποιήσαμε ότι οι μισθοί μας καλύπτουν ίσα ίσα τα έξοδα του μήνα,οπότε έπρεπε να μπω στη διαδικασία να σκεφτώ από που θα πρέπει να κόψουμε για να εξοικονομίσουμε την κάθε δόση.Φυσικά πρωτα έπεσαν το ιντερνετ και το κινητό μου,και μια μικρή μείωση στο σούπερ μαρκετ και τα έξτρα.Με μεγάλη μου λύπη διαπίστωσα πως αυτες οι περικοπές,δεν έφταναν καν τα 100ευρω, και δεν υπήρχε τπτ άλλο που να θεωρηθεί περιττό ή να μπορεί να "κουρευτεί" παραπάνω... Κοινώς όχι απλά δε σωθήκαμε,αλλά δε μπορέσαμε ούτε να λύσουμε ούτε αυτό το ένα και μονάδικο θεμα από τα τόσα που θα πρέπει να αντιμετωπίσουμε (ετακ,χαρατσια που πήγαν στη ΔΟΥ, εισφορες αλληλεγγύης,τέλος επιτηδεύματος κλπ κλπ..)
Και εδώ τώρα μπαίνει το εξής ζήτημα.Οταν πρωτοξεκινησε η χαρατσοεπιδρομή,υπήρξε από κάποια κόμματα (αν θυμάμαι κκε και συριζα) η γραμμή ΔΕΝ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ, και παράλληλα αναπτύχθηκαν και κάποια κινήματα με αυτό τον προσανατολισμό.
Εμείς αποφασίσαμε να μην πληρώσουμε τπτ όντως.Κανένας άλλος στη γειτονιά όμως δεν ακολούθησε,πέρα από μια οικογένεια που δν πλήρωσε γιατί δεν είχε.Αποτέλεσμα είναι απλά να χρειαστει να τα πληρώσω τωρα όλα μαζι στη ΔΟΥ.ΑΝ όμως 5 εκατομμύρια κόσμου ελεγε ΩΣ ΕΔΩ ΡΕ,θα πάρετε τα τέτοια μας,κανενα από αυτα τα χαράτσια δε θα ηταν τώρα σε ισχυ.Εκτός και αν κανεις θεωρεί,πως θα έκαναν κατάσχεση σε 5 εκατομμύρια σπίτια.. Καταλήγω στο να πω,πως οι ατομικές μας ενέργειες,μπορούν να μας προσφέρουν μία έστω και μισή ανάσα.Θα είναι όμως αυτη η μία!Μια φορά κατάφερα να εξοικονομίσω 80ε απο τον οικογενειακό προυπολογισμό.Δε θα υπάρξει δεύτερη για άλλα 80!!Η συλλογική οργανωμένη δράση είναι αυτή που θα μου λύσει το πρόβλημα.Και αυτή η δράση,δε μπορεί να μη βλέπει μακριά,δε μπορεί να μην αναδεικνύει τη ρίζα του προβλήματος,δε μπορεί να μην έχει να προτείνει ένα όραμα,μια έμπνευση..
Κλείνοντας θα σου πω πως οι δράσεις που στήνουν τα σούπερ μάρκετ,κατ εμέ είναι τελείως υποριτικές, τη στιγμή που εμένα μου ζητας να προσφέρω από το υστέρημά μου το ένα ευρώ ή το πακέτο τα μακαρόνια,και τα λεφτά που θα μαζευτούν σε ένα μήνα είναι το μισό τις εκατό του τζίρου τους σούπερ σε μια μέρα.Γνώμη μου πάντα,αλλά τα σούπερ μάρκετ και γενικά τέτοιου μεγέθους μονοπωλιακοί όμιλοι,είναι αντίπαλοί μας σε αυτή τη μάχη και όχι με το μέρος μας...
Σα να κούρασα ε....?? Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 667478

538Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Πεμ Ιουν 21, 2012 1:30 am

????????


Επισκέπτης
συμφωνω για τα σουπερ μαρκετ

αν τοσο καιγονται να βοηθησουν, ας πουνε μια μερα ΜΙΑ γεμιζουμε τα ραφια και 20 ευρω ο καθενας δωρο να παρει οτι θελει

ας μη βγαλουνε ΜΙΑ ΜΕΡΑ λεφτα.......ΜΙΑ !!!!!!!!

539Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Πεμ Ιουν 21, 2012 1:44 am

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
arco iris έγραψε:συμφωνω για τα σουπερ μαρκετ

αν τοσο καιγονται να βοηθησουν, ας πουνε μια μερα ΜΙΑ γεμιζουμε τα ραφια και 20 ευρω ο καθενας δωρο να παρει οτι θελει

ας μη βγαλουνε ΜΙΑ ΜΕΡΑ λεφτα.......ΜΙΑ !!!!!!!!

Να σου φέρω ένα παράδειγμα της φιλευσπλαχνίας ομίλων τέτοιου είδους:
Πριν κάνα εξάμηνο,όταν είχε πρωτοαναδειχτεί το θέμα του υποσιτισμού μικρών παιδιών στα σχολεία (τότε που η Διαμαντοπούλου έλεγε ακόμα ότι είναι μεμονομένα περιστατικά και προβοκάτσιες) ο Δήμος της Ν.Ιωνίας ανέλαβε δράση!Μοίρασε δωρεάν στα δημοτικά σχολεία της περιοχής kinder bueno, φυσικά με την αγαστή συνεργασία της εταιρείας που φέρνει το προϊον στην Ελλάδα (μου διαφευγει ποια είναι,ξερω οτι το παραγει η πολυεθνικη ferrero).Διαφημίσαμε λοιπόν την κίνηση του Δήμου που νοιάζεται για την επισιτιστική κρίση, ευχαριστήσαμε και την εταιρεία για την φιλευσπλαχία της,αλλά ξεχάσαμε να αναφέρουμε ότι όλες οι σοκολάτες έληγαν στο τέλος του μήνα οπότε έπρεπε να καταναλωθούν άμεσα γιατί θα κατέληγαν στη χωματερή! Φυσικά το γεγονός καταγγέλθηκε από τον Σύλλογο Εκπαιδευτικών ΠΕ «Γ. Σεφέρης» και από συλλόγους γονέων της περιοχής...

540Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Πεμ Ιουν 21, 2012 1:47 am

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αυτό που λέει η Νένα για τη συλλογική δράση είναι το κλειδί. Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ για τα χαράτσια. Οι άδικοι και αντιλαϊκοί νόμοι πρέπει να ακυρώνονται στην πράξη

541Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Πεμ Ιουν 21, 2012 1:48 am

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Nena"]

Ακουσα αυτο με τον Ασιμο - να ρωτησω κάτι? Μετα απο αυτον, ειναι πιθανο να ζει και ο Ελβις??? Ο Τζον Λεννον??

Τουλαχιστον ειναι τυχεροι. δεν φορολογουνται στην Ελλαδα.



542Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Πεμ Ιουν 21, 2012 1:58 am

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kat3r1na, πρωτον δεν κουρασες καθολου. συμφωνω απολυτα με οσα ειπες. Η δραση αυτη δεν ειναι καν πρωτοβουλια των σ/μ. Ξεκινησε με πρωτοβουλια ιδιωτικου ραδιοφονικου σταθμου, ο οποιος πλησιασε τα σ/μ και τα ενεταξε σε αυτο το προγραμμα. ειναι μια καλη προσπαθεια η οποια γινεται ουσιαστικα απο πολιτες για συμπολιτες μας, απλως οργανωνεται σωστοτερα μεσω των σ/μ. Καμμια ουσιαστικη συμμετοχη αυτων των μεγαθηριων. Απλα παραχωρουν ενα μικρο κομματι χωρου των καταστηματων για την συγκεντρωση των προιοντων.

Ξερω επισης οτι το ιδρυμα Σταυρος Νιαρχος, εχει μοιρασει καποιες (πολλες) "επιταγες" εξαργυροσιμες στα My Market, σε γονεις μαθητων γυμνασιου στην Αττικη. Τετοιες πρωτοβουλιες θα χρειαζομασταν αρκετες.

543Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Πεμ Ιουν 21, 2012 2:02 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kat3r1na έγραψε:...
Και εδώ τώρα μπαίνει το εξής ζήτημα.Οταν πρωτοξεκινησε η χαρατσοεπιδρομή,υπήρξε από κάποια κόμματα (αν θυμάμαι κκε και συριζα) η γραμμή ΔΕΝ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ, και παράλληλα αναπτύχθηκαν και κάποια κινήματα με αυτό τον προσανατολισμό.
Εμείς αποφασίσαμε να μην πληρώσουμε τπτ όντως.Κανένας άλλος στη γειτονιά όμως δεν ακολούθησε,πέρα από μια οικογένεια που δν πλήρωσε γιατί δεν είχε.Αποτέλεσμα είναι απλά να χρειαστει να τα πληρώσω τωρα όλα μαζι στη ΔΟΥ.ΑΝ όμως 5 εκατομμύρια κόσμου ελεγε ΩΣ ΕΔΩ ΡΕ,θα πάρετε τα τέτοια μας,κανενα από αυτα τα χαράτσια δε θα ηταν τώρα σε ισχυ.Εκτός και αν κανεις θεωρεί,πως θα έκαναν κατάσχεση σε 5 εκατομμύρια σπίτια.. Καταλήγω στο να πω,πως οι ατομικές μας ενέργειες,μπορούν να μας προσφέρουν μία έστω και μισή ανάσα.Θα είναι όμως αυτη η μία!Μια φορά κατάφερα να εξοικονομίσω 80ε απο τον οικογενειακό προυπολογισμό.Δε θα υπάρξει δεύτερη για άλλα 80!!Η συλλογική οργανωμένη δράση είναι αυτή που θα μου λύσει το πρόβλημα.Και αυτή η δράση,δε μπορεί να μη βλέπει μακριά,δε μπορεί να μην αναδεικνύει τη ρίζα του προβλήματος,δε μπορεί να μην έχει να προτείνει ένα όραμα,μια έμπνευση..

Αυτη ακριβως ηταν και η δικη μας σκεψη, και δεν το εχουμε πληρωσει το χαρατσι. Δημιουργησαμε κινημα πολιτων εδω, στην αρχη ειχε πολυ κοσμο, κυριως ομως επειδη δεν θα πληρωναν χαρατσι και οχι επειδη πιστευαν οτι η συλλογικη προσπαθεια θα εφερνε αποτελεσματα. Για να γλιτωσουν χρηματα και οχι επειδι το χαρατσι ειναι αντισυνταγματικο και απανθρωπο.
Τωρα, θεωρητικα, το χαρατσι εχει πάει στην εφορια, για οσους δεν το εχουν πληρωσει.

Σε γενικες γραμμες δε γουσταρω αυθαιρετη ανυπακοη στους νομους. Πες με κοτα, συντηρητικη, δεν ξερω, αλλα οταν κατι ειναι νομος, το σεβεσαι. Το συγκεκριμενο όμως το βρηκα εντελως απανθρωπο. Το να προσπαθουν 9 εκατομμυρια ανθρωποι να βρουν τα χαρτια που θα τους κάνουν να φαινονται φτωχοι και άποροι για να εξαιρεθουν του χαρατσίου το βρηκα θλιβερο. Κουτσα-στραβα πολλοι θα μπορουσαν να το πληρωσουν - και δε λεω οτι τα 200-300-400 ευρω δεν θα τους ελειπαν, ετσι? Κι εμεις μπορουσαμε να το πληρωσουμε, και κουτσα τραβα θα τον βγαζαμε το μηνα, με ελλειψεις ισως, αλλά θα τον βγαζαμε.
Αλλά, κι εδω ειναι το συλλογικον του θεματος, οι περισσοτεροι φοβηθηκαν οτι θα ερθουν να τους παρουν το σπιτι. ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΝ ΑΥΤΟ ΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΠΕΙΑ της ανυπακοης τους στον εντελως αδικο νόμο του χαρατσιου??
Αυτο ειναι που με τρελλαινει.
Δηλαδη ερχεται το αφεντικο και σου γ***ει τη γυναικα κι εσυ του την ξαναδινεις για να μη χασεις τη δουλεια σου? Και σκεφτεσαι οτι ειναι και λογικο?????

544Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Πεμ Ιουν 21, 2012 2:04 am

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νενα, εχεις δικιο για το υπουργειο παιδειας. Ειναι πλεον Παιδειας και Πολιτισμου.

545Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Πεμ Ιουν 21, 2012 2:13 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markella_p έγραψε:Νενα, εχεις δικιο για το υπουργειο παιδειας. Ειναι πλεον Παιδειας και Πολιτισμου.

Σκετη Παιδεια δεν μπορουμε να εχουμε σε αυτην τη χωρα? Παντα πρεπει να πηγαινει πακετο με κάτι άλλο????

546Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Πεμ Ιουν 21, 2012 2:27 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markella_p έγραψε:
Nena έγραψε:

Ακουσα αυτο με τον Ασιμο - να ρωτησω κάτι? Μετα απο αυτον, ειναι πιθανο να ζει και ο Ελβις??? Ο Τζον Λεννον??

Τουλαχιστον ειναι τυχεροι. δεν φορολογουνται στην Ελλαδα.

Ειμαι σιγουρη οτι θα βρεθουν κάποιες αρχαιοελληνικες ριζες στον καθενα απο αυτους, και θα τους πιασει ΚΑΙ αυτους η εφορια.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Nena στις Πεμ Ιουν 21, 2012 2:32 am, 1 φορά

547Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Πεμ Ιουν 21, 2012 2:28 am

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
markella_p έγραψε:Νενα, εχεις δικιο για το υπουργειο παιδειας. Ειναι πλεον Παιδειας και Πολιτισμου.

Σκετη Παιδεια δεν μπορουμε να εχουμε σε αυτην τη χωρα? Παντα πρεπει να πηγαινει πακετο με κάτι άλλο????

Δυστυχως, και σε αυτο οφειλονται πολλα "κακα" αυτης της χωρας,

548Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Πεμ Ιουν 21, 2012 2:30 am

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Nena"]
markella_p έγραψε:
Nena έγραψε:

Ακουσα αυτο με τον Ασιμο - να ρωτησω κάτι? Μετα απο αυτον, ειναι πιθανο να ζει και ο Ελβις??? Ο Τζον Λεννον??

Τουλαχιστον ειναι τυχεροι. δεν φορολογουνται στην Ελλαδα.

Ειμαι σιγουρη οτι θα βρεθουν κάποιες αρχαιοελληνικες ριζες στον καθενα απο αυτους, και θα τους πιασει ΚΑΙ αυτους η εφορια.

Και αντε να αποδειξει μετα ο Elvis η ο John οτι δεν ειναι Ελληνες, η οτι τουλαχιστον δεν ζουν πια...

549Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Πεμ Ιουν 21, 2012 2:32 am

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="Nena"][quote="kat3r1na"]...



Σε γενικες γραμμες δε γουσταρω αυθαιρετη ανυπακοη στους νομους. Πες με κοτα, συντηρητικη, δεν ξερω, αλλα οταν κατι ειναι νομος, το σεβεσαι. Τ θλιβερο.
/quote]

Σαφώς και κανείς μας δεν είναι Ρομπέν των Δασών,ή δεν πρέπει να τη δει έτσι,γιατί θα καταλήξουμε να περνάμε αυτόφωρα αβέρτα.Δεν είναι θέμα συντήρησης ή θάρρους, είναι μια αντικειμενική πραγματικότητα,ειδικά τώρα που καταργήθηκε η χρηματική ποινή και θα πηγαίνουμε όλοι μέσα απευθείας! Κάποιοι νόμοι όμως που ψηφίστηκαν ειδικά το τελευταίο δίχρονο, είναι βαθύτατα αντιλαϊκοί,ορισμένοι αγγίζουν και τα όρια της συνταγματικότητας,οπότε αναπόφευκτα μπαίνει το δίλημμα,ή τον τρως ή τον καταργείς στην πράξη..
Αυτό με τη γυναίκα και το αφεντικό πολύ εύστοχο...

550Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 22 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Πεμ Ιουν 21, 2012 3:48 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2012/06/blog-post_3601.html#more

ΠΑΣΟΚ έθεσε ως όρο να μην υπάρξουν εξεταστικές
Το ΠΑΣΟΚ έθεσε ως όρο να μην υπάρξουν εξεταστικές και διώξεις κατά πολιτικών προσώπων για το πως φτάσαμε στο...
μνημόνιο και η ΝΔ με την ΔΗΜ.ΑΡ το αποδέχτηκαν! Κατά τ’αλλα όλοι κόπτονταν να συνεργαστούν για να πιέσουν την τρόικα για ελάφρυνση των βαρών υπέρ του λαού… Δηλαδή συνεργάστηκαν τον Ιούνιο και ΔΕΝ το έκαναν από τις 6 Μάη, αλλά θέλησαν να φτάσουν τις 180 έδρες, ώστε να κάνουν συνταγματική αναθεώρηση και αφενός να καλύψουν τα εγκλήματα τους και αφετέρου να δημιουργήσουν ένα εγκληματικό νέο σύνταγμα κατά το δοκούν......Ρε σα δεν ντρέπονται και μαζί με αυτούς και όσα ΖΩΑ ΣΤΗΡΙΞΑΝ ΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ!!


eleytheriahthanatos.blogspot.g

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 34]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 28 ... 34  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις