Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
551 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 551 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 34]

701Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 9:26 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
black beauty έγραψε:Παντως ειναι πολυ ασχημο να λετε οτι ειναι καραμελα γιατι εγω βλεπω οτι ενα μεγαλο ποσοστο του φορουμ υποστηριζει οτι εχω υποστηριξει και εγω στο παρελθον!Αυτο εμενα μου λεει κατι και επρεπε να λεει και σε εσας,μην υποτιματε τις αλλες κοπελες σας παρακαλω,ειναι ασχημο αυτο!Για να το λεει τοσος κοσμος,δεν το λεει ετσι,τι γινεται ολες ακυρες ειμαστε δηλαδη?

black beauty έγραψε:Επισης θεωρω απαισιο κοριτσια επειδη καποιες ειστε σπουδαγμενες και ξερετε κατι παραπανω(ισως) απο καποιες αλλες να τις ντροπιαζετε για το επιπεδο!Συγγνωμη αλλα ειμαι ντοπρα νομιζω και τα λεω εξω απο τα δοντια,ετσι νιωθω!Καποιες φορες νομιζω οτι καποιες κοροιδευετε-ειρωνευεστε το επιπεδο καποιων μαμαδων εδω μεσα!Το φορουμ λεγεται ειμαι μαμα,δεν απαιτει προσοντα για να γινεις μελος,νομιζω,ουτε επιστημονικα κριτηρια σωστα?Αλλα το εχω παρατηρησει ξανα και εξω στην κοινωνια, αυτοι που ειναι σπουδαγμενοι τυπου γιατροι-δικηγοροι και δασκαλοι,κοιτανε τα αλλα επαγγελματα με αλλο ματι!Και εγω εχω σπουδασει αλλα δεν μιλαω ετσι ρε κοριτσια,δεν ντροπιαζω τον αλλο!

black beauty έγραψε:Φυσικα και δεν μπορω να μιλησω εκ μερους των υπολοιπων κοριτσιων πως θα μπορουσα αλλωστε?Αλλα οταν η ταδε λεει στην αλλη δεν χρησιμοποιεις τα σωστα επιχειρηματα και βουτα την γλωσσα μεσα στο μυαλο σου κοκ τι περιμενεις,θα κατσει να το συνεχισει η αλλη κοπελια?

Μα τα δικα σου επιχειρηματα μπορει να μην ειναι αρκετα για μενα οπως και τα δικα μου για σενα τι να κανουμε?Ο καθενας εχει τα δικα του κριτηρια σε αυτη τη ζωη!Εσυ ταιριαξες με καποιες κοπελες περισσοτερο εδω μεσα,δεν εχουν φυγει,εγω ομως που εχω ταιριαξει με πολλες που δεν προκαλουσαν ιδιαιτερα και απλα βαρεθηκανε τις τρελες καταστασεις εδω μεσα και την κανανε,ναι με πειραξε ρε συ,και το καταλαβα πολυ εντονα!
Respect Respect Respect Respect

702Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 9:30 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:Φυσικα και δεν μπορω να μιλησω εκ μερους των υπολοιπων κοριτσιων πως θα μπορουσα αλλωστε?Αλλα οταν η ταδε λεει στην αλλη δεν χρησιμοποιεις τα σωστα επιχειρηματα και βουτα την γλωσσα μεσα στο μυαλο σου κοκ τι περιμενεις,θα κατσει να το συνεχισει η αλλη κοπελια?

Μα τα δικα σου επιχειρηματα μπορει να μην ειναι αρκετα για μενα οπως και τα δικα μου για σενα τι να κανουμε?Ο καθενας εχει τα δικα του κριτηρια σε αυτη τη ζωη!Εσυ ταιριαξες με καποιες κοπελες περισσοτερο εδω μεσα,δεν εχουν φυγει,εγω ομως που εχω ταιριαξει με πολλες που δεν προκαλουσαν ιδιαιτερα και απλα βαρεθηκανε τις τρελες καταστασεις εδω μεσα και την κανανε,ναι με πειραξε ρε συ,και το καταλαβα πολυ εντονα!

B.B. συγκεκριμενα γι αυτο που γραφεις τωρα θα απαντησω.
Οταν ζηταει επιχειρηματα ο αλλος για να μιλησει μαζι σου δεν το κανει για να σνομπαρει η να πουλησει μουρη να το πω πιο λαϊκα.
Αυτο συνηθως προκυπτει απο την απαξιωτικη συμπεριφορα του αλλου.
Η ευγενεια δεν ειναι μονο θεμα μορφωσης.
Πως θα απαντησεις εσυ σε φρασεις "πατε καλα?"," ελεοοοςςςς"....φερνω ενα παραδειγμα. Θα σε εκνευρισει ετσι δεν ειναι?
Αυτο για σενα ειναι σνομπισμος?

703Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 9:37 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:Ε τωρα βαριεμαι να πω τα ιδια και τα ιδια,λιγο πολυ ολα αυτα που λενε και οι αλλες κοπελιες τον τελευαιο καιρο(ιδιαιτερα)


Γενικα αυτος ο ασχημος διασυρμος σε ολο το φορουμ,ειναι πολιτισμος αυτος ρε συ?Μανα ειναι η οποιαδηποτε και την διασυρουμε και την ξεφτιλιζουμε ετσι?Λιγο σεβασμος ρε κοριτσια!Να σου φερω ενα παραδειγμα η δυο!Ξερω οτι την βανια και την μπουμπουκιτσα τις εχετε στην μπουκα,ενταξει δεν λέω μπορει να εχετε τα θεματακια,αλλα ειπαμε ειναι ανθρωποι και πανω απο ολα μανες και αυτες και τις διασυρετε ετσι,τι λιθοβολισμος ηταν αυτος?Εμενα για πολιτισμος δεν μου κανει παντως!

Και για να μην παρεξηγηθω δεν ειμαι με καμια απο τις 2 φιλη η μιλαμε στο skype οπως πετατε υπονοουμενα(ετσι και αλλιως δεν εχω καν skype)σιγουρα εχουνε κανει και αυτες τις γκαφες τους αλλα τετοιος διασυρμος κοριτσια,τον θεωρω μεγαλη ντροπη,ουτε εγκλημα να ειχανε κανει....αυτα...

Καταρχην μην βαζεις στο ιδιο επιπεδο την μπουμπουκιτσα με την βανια.
Η μπουμπουκιτσα γραφει συμφωνα με τα πιστευω της τα οποια ειναι αντιθετα με τα δικα μου.Αλλα αυτο ειναι θεμα δικο της κ δικο μου.
Θα ηθελες να μιλησεις με τα μελη που εφυγαν τρεχοντας απο τα καφριλικια που τους εκαναν? Δεν αναφερομαι στην μπουμπουκιτσα.
Η Βανια δεν ειναιε δω οποτε δεν μπορω να μιλησω γι αυτην.Εχω πει την γνωμη μου,και ναι,κ ο τροπος μου κανα δυο φορες σιγουρα δεν ηταν καλος,ηταν αναλογος της συμπεριφορας της.Αυτο θα πω μονο ,αν ερθει κ μιλησει αλλαζει το θεμα..

704Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 9:40 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ας πουμε λοιπον οτι η αληθεια βρισκεται καπου στην μεση. Ισως και να υπαρχει σνομπισμος αλλα σιγουρα υπαρχει κ κομπλεξ....καποια δεν νιωθει καλα με αυτο που ειναι,και νομιζει οτι την σνομπαρουν αλλες που αυτη θεωρει κατι "παραπανω" απο την ιδια. Δεν εχω δει ΚΑΜΙΑ εδω μεσα να ανεμιζει το πτυχιο της στην μουρη αλλης.

εκτος αν μιλας για θεματα επιστημονικα οπου εκει με το συμπαθειο αλλα μια επιστημονισσα ξερει περισσοτερα και καλο ειναι να σκεφτομαστε αν οντως μας σνομπαρει ή ειναι γελοιο να αντικρουουμε σοβαρα επιστημονικα επιχειρηματα με δοξασιες και προκαταληψεις?

705Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 9:44 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοιταξε να δεις οπως ειπα και παραπανω δεν δικαιολογω και την "αλλη" πλευρα αλλα δεν μου αρεσει αυτος ο διασυρμος που ανεφερα παραπανω ρε συ,εσυ το βρισκεις ωραιο?Εγω παντως το θεωρω απαισιο!


Θελω να πω σιγουρα για να στηθει ενας καυγας δεν μαλωνει μονο ο ενας αλλα κατι κανουν και οι 2,αλλα αυτος ο διασυρμος μου εχει μεινει και μου εκανε απιστευτη εντυπωση(κακη φυσικα)


Δεν ξερω αυτα τα υπονοουμενα περι η ταδε εχει δικαιωμα ψηφου,τα υπονοουμενα καταγωγης(χωριο-πολη) κτλ κτλ για μενα ειναι τελειως απαξιωτικο,τι ειναι ο αλλος ζωο?Ανθρωπος ειναι,ας του φερθουμε αναλογως!Δεν ξερω αν τα βρισκετε υπερβολικα αλλα σαν θεατης σε καποια θεματα ετσι νιωθω!Καποια μελη βγαζουν(και απο τις δυο μεριες,να το πω ετσι) ενα μενος προς τους αλλους,αλλο πραγμα,τι κακο ειναι αυτο?Παναγια μου,σκεψου καποια μερα να γινετε συμπεθερες αχαχχαχ,θα πεσει τρελλο γελιο η μηπως κλαμμα? Razz Razz Razz



Έχει επεξεργασθεί από τον/την black beauty στις Δευ Ιουν 25, 2012 9:46 am, 1 φορά

706Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 9:44 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα σκισω τα πτυχια μουυυυυυυυυ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


συγνωμη Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed συνεχιστε Sad

707Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 9:47 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ηρθες και εσυ ε?Πονηρη...χμμμμ εσυ που τα αρχιζεις ολα....

708Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 9:51 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
Καταρχην μην βαζεις στο ιδιο επιπεδο την μπουμπουκιτσα με την βανια.
Η μπουμπουκιτσα γραφει συμφωνα με τα πιστευω της τα οποια ειναι αντιθετα με τα δικα μου.Αλλα αυτο ειναι θεμα δικο της κ δικο μου.
Θα ηθελες να μιλησεις με τα μελη που εφυγαν τρεχοντας απο τα καφριλικια που τους εκαναν? Δεν αναφερομαι στην μπουμπουκιτσα.
Η Βανια δεν ειναιε δω οποτε δεν μπορω να μιλησω γι αυτην.Εχω πει την γνωμη μου,και ναι,κ ο τροπος μου κανα δυο φορες σιγουρα δεν ηταν καλος,ηταν αναλογος της συμπεριφορας της.Αυτο θα πω μονο ,αν ερθει κ μιλησει αλλαζει το θεμα..


Εννοεις αυτες που ανεφερα παραπανω η καποιες αλλες μπερδευτηκα!


Οσο για την μπουμπουκιτσα,δεν ειναι ασχημο που κοροιδευανε την πιστη της?Και αυτο εν μερει ρατσισμο μου κανει...τελοσπαντων απλα εφερα δυο παραδειγματα...δεν ξερω ολα οσα εχουν παιχτει με τις εν λογω κυριες!

709Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 9:53 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε αυτη την συζητηση εγραψε και η μπουμπουκιτσα μιας και την αναφεραμε και κανεις δεν την απαξιωσε....μηπως ειχε αλλο τροπο? Ειχε. εν μειωσε καμια συνομιλητρια και ας ειχε την αντιθετη αποψη απο πολλες που εγραψαν εδω.
Και τις μικρο αντιπαραθεσεις προσωπικα δεν τις θεωρω αξιες σχολιασμου,αυτα συμβαινουν.

Μια φορα εγινε της μουρλης ρε συ b.b...μια κ καλη.Δεν χρειαστηκε δευτερη.
Πολυ θα ηθελα να ξερω οτι αισθανονται ασχημα καποια μελη για αλλα μελη που τα διεσυραν (χρησιμοποιω εκφραση δικη σου) σε πολλα θεματα παλιοτερα...αντιδρασεις βλεπω μονο για ενα μελος το οποιο κ δημιουργησε πολλα προβληματα.
Οπως εσυ εχεις επικοινωνια λοιπον με καποιες κ διαμαρτυρονταιν ετσι κ εγω μπορει αν εχω επικοινωνια με αλλες που χαρηκαν για καποιες αποχωρησεις γιατι κ αυτες με την σειρα τους δεν αισθανοντουσαν καλα εδω...αλλα δεν το κανω θεμα. Οποιος εχει προβλημα μιλαει κατευθειαν με τον αλλο και το λυνει.

710Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 9:55 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:Ας πουμε λοιπον οτι η αληθεια βρισκεται καπου στην μεση. Ισως και να υπαρχει σνομπισμος αλλα σιγουρα υπαρχει κ κομπλεξ....καποια δεν νιωθει καλα με αυτο που ειναι,και νομιζει οτι την σνομπαρουν αλλες που αυτη θεωρει κατι "παραπανω" απο την ιδια. Δεν εχω δει ΚΑΜΙΑ εδω μεσα να ανεμιζει το πτυχιο της στην μουρη αλλης.

εκτος αν μιλας για θεματα επιστημονικα οπου εκει με το συμπαθειο αλλα μια επιστημονισσα ξερει περισσοτερα και καλο ειναι να σκεφτομαστε αν οντως μας σνομπαρει ή ειναι γελοιο να αντικρουουμε σοβαρα επιστημονικα επιχειρηματα με δοξασιες και προκαταληψεις?

Δεν θυμαμαι συγκεκριμενα ποστ η θεματα απλα εχουνε τυπωθει καποιες ασχημες φρασεις τετοιων υπονοουμενων!Καλως, αυτα ειχα να πω το αφηνω στο φλου....

711Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 9:55 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτο με τη μορφωση που λέτε, επειδη καταλαβαινω οτι πάει και σε μενα, θα απαντησω.

Προσωπικα, όπου ξερω οτι κάτι ειναι επιστημονικα αποδεδειγμενο, θα το λέω. Αν πχ μου πεις εσυ "ανακατεψα χλωρινη με ακουαφορτε, λετε να πάθω τίποτα?" θα σου απαντησω ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ τι μπορεις να πάθεις, και το αντιδραση γινεται και τι αερια απελευθερωνονται, και ποια απο αυτα ειναι δηλητηριωδη. Και φυσικα θα σου πω οτι δεν θα παθεις τίποτα αρκει να αερισεις ΠΟΛΥ καλα το σπιτι. Εσυ, φυσικα, θα ψιλοανησυχησεις και θα αναρωτηθεις "ωχ, ελπιζω να μην παθω τίποτα". Αν ερθει ενας άλλος και πει "ελα μωρε, μην ανησυχεις, τίποτα δεν θα πάθεις", στην ουσια εμενα με ακυρωνει σαν επιστημονα που προσπαθησα να σου πω τι ακριβως συμβαινει. Αυτο το πραγμα, με διαφορες μορφες, εχει συμβει αρκετες φορες μεσα στο φορουμ, με διαφορα θεματα. Κι ενω θα ηταν λογικο να τα παρω κι εγω και να πω "φευγω" αντιθετα ειμαι ακομα εδω.

Επίσης, οταν γινεται μια διαφωνια, και δεν με καλυπτουν τα επιχειρηματα κάποιου, για ποιον ακριβως λόγο αυτος ο καποιος τσαντιζεται? Μπορει καλλιστα να αναλυσει περαιτερω τα επιχειρηματα του, ή να πει "δεν μπορω να προσθεσω κάτι άλλο, συμφωνουμε οτι διαφωνουμε". πχ δηλωνω εγω κάτι. Ο άλλος διαφωνει μαζι μου και μου αραδιαζει τα επιχειρηματα του. εγω πιανω ενα ενα τα επιχειρηματα του και βρισκω οτι δεν μου κάνουν διοτι το ενα μπαζει απο εδω, το άλλο απο εκει (κατα τη δικη μου προσωπικη γνωμη παντα). Ο άλλος γιατι εκνευριζεται? Γιατι δεν ισχυροποιει τα επιχειρηματα του? Γιατι δεν επιμενει στα επιχειρηματα του, εφοσον, clearly, τα δικα μου δεν τον εχουν πεισει? Παρα λεει "φοβομαστε να μιλησουμε".

Ο διαλογος κοριτσια δεν ειναι μονο να συμφωνουμε. Ειναι και να προσπαθουμε να αιτιολογησουμε γιατι διαφωνουμε. Ο καθενας απο την πλευρα του πιστευει οτι εχει δικιο, και προσπαθει να το δικαιολογησει. Αν η μια πλευρα παραιτειται επειδη φοβαται να μιλησει, τοτε σορυ, αλλα δεν φταιω εγω.

Ομοιως, εχουμε φάει απειρα ποστ όπου εξηγουμε κάτι, αλλοτε να συμφωνουμε, άλλοτε να διαφωνουμε, αλλά να τη βρισκουμε τελικα την άκρη, ωσπου ερχεται ενα μέλος, γράφει μια ασχετιλα, μας τη λεει κιολας. Και μετα παραπονιεται επειδη αντιδρασαμε.

Και στην τελικη, εγω προσωπικα εχω φάει τονους "προσβολων" οταν άπαξιωνουν εντελως την όποια μορφωση (προς θεου, οχι παιδεια!!) εχω λάβει. Ποτε δεν θεωρησα οτι όποιος δεν εχει σπουδασει ειναι κατωτερος. ΑΛηθεια. Και δεν το πιστευω αυτο. ΟΠΟΤΕ εχω πει κάτι για "επιπεδο" το εχω κάνει ως απαντηση σε αντιστοιχο ποστ.

Τελος, εγραψα και κάπου αλλου εδω περα, οταν το πρωτο-δευτερο ποστ σου στο φορουμ ειναι προσβλητικο και ειρωνικο προς ενα μελος, τοτε ειναι τουλαχιστον γελοιο να γκρινιαζεις οτι αυτο το μελος και η "κλικα" του σε εχουν πάρει με κακο ματι. Αν συστηθηκες ως ελεφαντας, θα σου φερομαστε σαν ελεφαντα. Αν θελεις να σου φερομαστε σαν ανθρωπο θα πρεπει να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Nena στις Δευ Ιουν 25, 2012 10:04 am, 1 φορά

712Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 9:59 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:
litsakos έγραψε:
Καταρχην μην βαζεις στο ιδιο επιπεδο την μπουμπουκιτσα με την βανια.
Η μπουμπουκιτσα γραφει συμφωνα με τα πιστευω της τα οποια ειναι αντιθετα με τα δικα μου.Αλλα αυτο ειναι θεμα δικο της κ δικο μου.
Θα ηθελες να μιλησεις με τα μελη που εφυγαν τρεχοντας απο τα καφριλικια που τους εκαναν? Δεν αναφερομαι στην μπουμπουκιτσα.
Η Βανια δεν ειναιε δω οποτε δεν μπορω να μιλησω γι αυτην.Εχω πει την γνωμη μου,και ναι,κ ο τροπος μου κανα δυο φορες σιγουρα δεν ηταν καλος,ηταν αναλογος της συμπεριφορας της.Αυτο θα πω μονο ,αν ερθει κ μιλησει αλλαζει το θεμα..


Εννοεις αυτες που ανεφερα παραπανω η καποιες αλλες μπερδευτηκα!


Οσο για την μπουμπουκιτσα,δεν ειναι ασχημο που κοροιδευανε την πιστη της?Και αυτο εν μερει ρατσισμο μου κανει...τελοσπαντων απλα εφερα δυο παραδειγματα...δεν ξερω ολα οσα εχουν παιχτει με τις εν λογω κυριες!

Δεν κοροιδεψα κανενος την πιστη και ας μην ειναι δικη μου πιστη.


Οσο εμεις λυνουμε τα φορουμιακα μας..
Ο Ραπ[ανος επικαλειται λογους υγειας και δεν αναλαμβανει το Υπουργειο Οικονομιας.
Θα το διαλυσουν το μαγαζακι λιαν συντομως.
(Εδω κολλαει το εδω ο κοσμος χανεται!ελεεοοοςςς!)

713Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 10:00 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κατσε γιατι δεν σας προλαβαινω!


Λοιπον εχω αναφερει και παραπανω πως δεν διαβασα ολα οσα γραφτηκαν σε αυτο το θεμα αλλα καταλαβα πως κατι εγινε!

Παμε παρακατω,δεν ξερω σε ποιες μπορει να απευθυνεσαι,τις ηξερα και εγω?Θελω να πω εχω μιλησει εγω εδω μεσα μαζι τους!Ναι ειναι και αλλες κοπελες που δεν ειχαμε πολυμιλησει αλλα το να τις διαβαζω ηταν πολυ ευχαριστο βλεπε το νενακι gr(νομιζω),η οποια εχει εξαφανιστει και αυτη,ισως αναφερεσαι σε αυτην,δεν ξερω,αλλη δεν μου ερχεται στο μυαλο!

714Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 10:03 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειχα δεν ειχα το εκανα το θεμα ε χαχαχ?


Νενα δεν ξερω αν και εσυ ειρωνευτηκες την πιστη της,εγω ειχα ενα αλλο ονομα στο μυαλο μου αλλα δεν θα το πω!


Δεν ξερω τι αλλο να προσθεσω πανω στο θεμα!


Μα καλα τι επαθε αυτος βρε παιδια,σορυ γιατι αποφευγω να κοιταω τιβι!Απλα ακουσα οτι οι γιατροι δεν τον αφηνανε να παει στην συνοδο κορυφης!Τι προβλημα υγειας εχει?

715Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 10:05 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στον σαμαρα αναφερομουν παραπανω!

716Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 10:06 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λοιπον εχει καταντησει αληθινα κουραστικό ολο αυτο το 'πως ηταν το φορουμ και πως καταντησε'- ναι ρε ΜΠΙ.ΜΠΙ. εμεις το χαλασαμε- αυτος ηταν ο απώτερος σκοπός στην αθλια και βαρετη καθημερινοτητα μας- να το κανουμε λαμπόγυαλο- να μπαινουμε χωρις λόγο και αιτια και να γραφουμε ετσι ωστε να μειώνουμε τους άλλους-
τωρα λοιπον που πηρες την απάντηση που ηθελες, νιωθεις καλυτερα? θα ξημερωσει μια καλυτερη μερα για σενα πουλί μου?

παντως ρε συ Λιτσα χθες μιλουσες για σουπιές, σημερα μου ηρθε η μυρωδιά.....
πφφφφφφ και δεν τις τρωω με τπτ.. No

717Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 10:08 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:Ειχα δεν ειχα το εκανα το θεμα ε χαχαχ?
Νενα δεν ξερω αν και εσυ ειρωνευτηκες την πιστη της,εγω ειχα ενα αλλο ονομα στο μυαλο μου αλλα δεν θα το πω!
Δεν ξερω τι αλλο να προσθεσω πανω στο θεμα!

Μα καλα τι επαθε αυτος βρε παιδια,σορυ γιατι αποφευγω να κοιταω τιβι!Απλα ακουσα οτι οι γιατροι δεν τον αφηνανε να παει στην συνοδο κορυφης!Τι προβλημα υγειας εχει?
Την πιστη της μπουμπουκιτσας δεν τηνε χω ειρωνευτει ποτε. Εχω σχολιασει τον τροπο με τον οποιο εκδηλωνει αυτο που πιστευει, εχω διαφωνησει με ορισμενες πτυχες της πιστης της, αλλα δεν την εχω ειρωνευτει.

Παρτε κ μερικα ανεκδοτακια για το ματι του Σαμαρα
Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος.
Η μ***κια τυφλωνει τελικα, δεν κουφαινει.
Για όλα ευθυνεται η καταρα του Μητσοτακη, επειδη δεν πηρε υπουργειο ο Κυριακος...

Σοβαρα τωρα, το Υπ.Οικονομιας ειναι ισως το πιο δυσκολο υπουργειο. Δεδομενης της (σ)καταστασης της χωρας, μηπως εχει ενα δικιο που δεν το αναλαμβανει???

718Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 10:10 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το Νενακι μπορει να βαριεται να γραψει εδω,μπορει να μην προλαβαινει γιατι συμπεραινεις οτι φταιμε εμεις για ολα εδω μεσα? Laughing

Εχουμε μιλησει παντως με το Νενακι.Αν οντως σε απασχολει μπορεις να την ρωτησεις ποιος την ενοχλησε εδω...σιγουρα θα εκπλαγεις! Laughing

719Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 10:10 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:λοιπον εχει καταντησει αληθινα κουραστικό ολο αυτο το 'πως ηταν το φορουμ και πως καταντησε'- ναι ρε ΜΠΙ.ΜΠΙ. εμεις το χαλασαμε- αυτος ηταν ο απώτερος σκοπός στην αθλια και βαρετη καθημερινοτητα μας- να το κανουμε λαμπόγυαλο- να μπαινουμε χωρις λόγο και αιτια και να γραφουμε ετσι ωστε να μειώνουμε τους άλλους-
τωρα λοιπον που πηρες την απάντηση που ηθελες, νιωθεις καλυτερα? θα ξημερωσει μια καλυτερη μερα για σενα πουλί μου?

παντως ρε συ Λιτσα χθες μιλουσες για σουπιές, σημερα μου ηρθε η μυρωδιά.....
πφφφφφφ και δεν τις τρωω με τπτ.. No



ει σεμνα,ντροπη...πιπερι...


αμαν αυτο το Bb μου θυμιζει την βενζινη!


Ασχετο ουτε εσεις μπαινατε ποτε στο τσατ ε,δεν σας θυμαμαι....

720Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 10:12 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:Το Νενακι μπορει να βαριεται να γραψει εδω,μπορει να μην προλαβαινει γιατι συμπεραινεις οτι φταιμε εμεις για ολα εδω μεσα? Laughing

Εχουμε μιλησει παντως με το Νενακι.Αν οντως σε απασχολει μπορεις να την ρωτησεις ποιος την ενοχλησε εδω...σιγουρα θα εκπλαγεις! Laughing

ΕΣΥ ΦΤΑΙς ΜΙΚΡΗ ΘΡΑΣΥΜΗ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ΘΑ ΣΕ ΤΣΟΥΡΟΜΑΔΙΑΣΩΩΩΩΩΩΩ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

721Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 10:12 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σκατασταση Νενα!Οπως το πες Laughing Laughing Laughing
δεν ξερω τι παιζεται....μηπως νομιζουν οτι παιζουν κ τωρα στα δυσκολα την κανουμε ενας ενας?

722Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 10:12 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:λοιπον εχει καταντησει αληθινα κουραστικό ολο αυτο το 'πως ηταν το φορουμ και πως καταντησε'- ναι ρε ΜΠΙ.ΜΠΙ. εμεις το χαλασαμε- αυτος ηταν ο απώτερος σκοπός στην αθλια και βαρετη καθημερινοτητα μας- να το κανουμε λαμπόγυαλο- να μπαινουμε χωρις λόγο και αιτια και να γραφουμε ετσι ωστε να μειώνουμε τους άλλους-
τωρα λοιπον που πηρες την απάντηση που ηθελες, νιωθεις καλυτερα? θα ξημερωσει μια καλυτερη μερα για σενα πουλί μου?

παντως ρε συ Λιτσα χθες μιλουσες για σουπιές, σημερα μου ηρθε η μυρωδιά.....
πφφφφφφ και δεν τις τρωω με τπτ.. No



μαρη απωθημενο σου εχω μεινει...χεχεχεχ,ελα αφου καταβαθος(πολυ βαθος μαλλον) με πας Razz Razz Razz

723Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 10:13 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
litsakos έγραψε:Το Νενακι μπορει να βαριεται να γραψει εδω,μπορει να μην προλαβαινει γιατι συμπεραινεις οτι φταιμε εμεις για ολα εδω μεσα? Laughing

Εχουμε μιλησει παντως με το Νενακι.Αν οντως σε απασχολει μπορεις να την ρωτησεις ποιος την ενοχλησε εδω...σιγουρα θα εκπλαγεις! Laughing

ΕΣΥ ΦΤΑΙς ΜΙΚΡΗ ΘΡΑΣΥΜΗ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ΘΑ ΣΕ ΤΣΟΥΡΟΜΑΔΙΑΣΩΩΩΩΩΩΩ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Κοτσιδες δεν εχω παντως! Στο λεω! Βιταμινες πηρες? Razz Razz Razz Παρε γιατι κοκο δεν εχει! Laughing

724Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 10:15 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
mamavivo έγραψε:
litsakos έγραψε:Το Νενακι μπορει να βαριεται να γραψει εδω,μπορει να μην προλαβαινει γιατι συμπεραινεις οτι φταιμε εμεις για ολα εδω μεσα? Laughing

Εχουμε μιλησει παντως με το Νενακι.Αν οντως σε απασχολει μπορεις να την ρωτησεις ποιος την ενοχλησε εδω...σιγουρα θα εκπλαγεις! Laughing

ΕΣΥ ΦΤΑΙς ΜΙΚΡΗ ΘΡΑΣΥΜΗ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ΘΑ ΣΕ ΤΣΟΥΡΟΜΑΔΙΑΣΩΩΩΩΩΩΩ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Κοτσιδες δεν εχω παντως! Στο λεω! Βιταμινες πηρες? Razz Razz Razz Παρε γιατι κοκο δεν εχει! Laughing
μου επεσε το ηθικο τωρα.... Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 679259 Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 679259 Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 679259

725Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... - Σελίδα 29 Empty Απ: Άρχισε το ξύλο κορίτσια..... Δευ Ιουν 25, 2012 10:16 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νομιζω πως ξερω το ονομα...δεν ξερω..και ουτε μου πεφτει λογος καθως εχω χασει αρκετα επεισοδια!


Νever mind!Αντε ας το αφησω φλου,ελπιζω να συγκρατηθω τωρα να μην το συνεχισω,γιατι εχετε αλλη συζητηση εδω...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 34]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις