Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
335 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 335 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 40]

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kkkk έγραψε:Εγώ αρχικά είπα να πάρω μόνο το πάνω μέρος από το μαγιώ, μιας και τα βρακάκια που έχω από τα παλιά μου μαγιώ μου κάνουν και συνδυάζονται εύκολα γιατί είναι το ένα άσπρο, το άλλο μαύρο και ένα τυρκουάζ (τα από πάνω μέρη από τα παλιά μου μαγιώ δεν με κάνουν με τίποτα γιατί το στήθος μου έχει μεγαλώσει 3 νούμερα τουλάχιστον....πιο πολύ φούσκωσε το στήθος παρά η κοιλιά....χαχα!!!!). Πήγα στα calzedonia αλλά μου φάνηκαν ακριβά και δεν ξέρω αν αυτό το μαγιώ θα μου κάνει και του χρόνου, οπότε κατέληξα στα H&M και με 4,95 πήρα το από πάνω και άλλα 4,95 και το από κάτω (αφού ήταν πάμφθηνο είπα να το κάνω σετ.... Very Happy )! Μου άρεσε πολύ και συνδυάζεται με όλα τα παλιά μου βρακάκια (αφού είναι εμπριμέ με άσπρο, μαύρο, τυρκουάζ, καφέ και άλλα χρωματάκια) για να τα αλλάζω (εννοείται!!!) μόλις βγαίνω από τη θάλασσα! Οπότε μια χαρά βολεύτηκα με λιγότερο από 10 ευρώ!!!

Αααα, θα σκάσω... που βρήκες το πάνω με 5 Ευρώ. Εδώ είχαν όλα 10 Ευρώ. ΧαχαχαVery Happy Εμένα μου κάνει το παλιό μου αλλά στο λαιμό στο δέσιμο έχει χαλάσει το υλικό, έχει σκληρύνει με τον καιρό και με την χρήση αντηλιακού. Το έχω κάπου 3-4 χρόνια. Κανονικά θα το πετούσα φέτος αλλά έχει χάρη...
demmy5_k έγραψε:
Είδες; Τα μεγάλα πνεύματα συναντιώνται Laughing Laughing Laughing . Ούτε εγώ πάω στα βαθιά, και περισσοτερο χαλαρώνω στα ρηχά. Παρόλο που είμαι καλή κολυμβήτρια, ήμουν και ναυαγοσώστρια στα νιάτα μου, τώρα που είμαι έγκυος η αναπνοή μου δε με φτάνει για να κάνω και πολλή γυμναστική! Οπότε απλά επιπλέω σαν σημαδούρα, όπως μου λέει κι ο άντρας μου! Πλησιάζει ο καιρός να σταματήσεις έτσι; Μετά τη γέννα πόσο δικαιούσαι να κάθεσαι με άδεια τοκετού;

Κάνω υπομονή άλλες 3 βδομαδούλες που θα μπαίνω στον 8ο. Μετά τη γέννα δικαιούμαι 9 εβδομάδες + 6 επιδοτούμενους μήνες που παίρνουμε από τον ΟΑΕΔ. Σ' αυτά βάλε και τις κανονικές άδειες από την δουλειά μου (υπόλοιπο του 2012 και σίγουρα ένα μέρος του 2013) τότε βγαίνει περίπου 10 μήνες μετά τη γέννα, δηλ. περίπου τέτοια εποχή του χρόνου θα επιστρέφω. Αν υπάρχει η δουλειά μου ακόμα..... Rolling Eyes

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Demmy μου οχι δν ειναι για τους μυκητες μονο.ειναι μεγαλος σε ηλικια και ειναι της παλιας σχολης.μου λεει πως αν 1 στα εκατο σπασουν τα νερα μεσα στην θαλασσα απο την πιεση και δεν το παρω και χαμπαρι θα κινδυνευσουμε και εγω και το μωρο..
τι να κανω και γω.. δεν μπαινω Sad
μολις σαραντησω ομως θα παω κατευθειαν! θα προλαβω πιστευω α δροσιστω και γω λιγουλακι! <3

kkkk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στα H&M της Θεσσαλονίκης είχε πάααααρα πολλά σχέδια με 4,95 ευρώ το κομμάτι (είτε το από πάνω είτε το από κάτω). Μονόχρωμα, εμπριμέ, μοντέρνα, πιο κλασικά, ό,τι ήθελες!!!

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
desT έγραψε:
kkkk έγραψε:Εγώ αρχικά είπα να πάρω μόνο το πάνω μέρος από το μαγιώ, μιας και τα βρακάκια που έχω από τα παλιά μου μαγιώ μου κάνουν και συνδυάζονται εύκολα γιατί είναι το ένα άσπρο, το άλλο μαύρο και ένα τυρκουάζ (τα από πάνω μέρη από τα παλιά μου μαγιώ δεν με κάνουν με τίποτα γιατί το στήθος μου έχει μεγαλώσει 3 νούμερα τουλάχιστον....πιο πολύ φούσκωσε το στήθος παρά η κοιλιά....χαχα!!!!). Πήγα στα calzedonia αλλά μου φάνηκαν ακριβά και δεν ξέρω αν αυτό το μαγιώ θα μου κάνει και του χρόνου, οπότε κατέληξα στα H&M και με 4,95 πήρα το από πάνω και άλλα 4,95 και το από κάτω (αφού ήταν πάμφθηνο είπα να το κάνω σετ.... Very Happy )! Μου άρεσε πολύ και συνδυάζεται με όλα τα παλιά μου βρακάκια (αφού είναι εμπριμέ με άσπρο, μαύρο, τυρκουάζ, καφέ και άλλα χρωματάκια) για να τα αλλάζω (εννοείται!!!) μόλις βγαίνω από τη θάλασσα! Οπότε μια χαρά βολεύτηκα με λιγότερο από 10 ευρώ!!!

Αααα, θα σκάσω... που βρήκες το πάνω με 5 Ευρώ. Εδώ είχαν όλα 10 Ευρώ. ΧαχαχαVery Happy Εμένα μου κάνει το παλιό μου αλλά στο λαιμό στο δέσιμο έχει χαλάσει το υλικό, έχει σκληρύνει με τον καιρό και με την χρήση αντηλιακού. Το έχω κάπου 3-4 χρόνια. Κανονικά θα το πετούσα φέτος αλλά έχει χάρη...
demmy5_k έγραψε:
Είδες; Τα μεγάλα πνεύματα συναντιώνται Laughing Laughing Laughing . Ούτε εγώ πάω στα βαθιά, και περισσοτερο χαλαρώνω στα ρηχά. Παρόλο που είμαι καλή κολυμβήτρια, ήμουν και ναυαγοσώστρια στα νιάτα μου, τώρα που είμαι έγκυος η αναπνοή μου δε με φτάνει για να κάνω και πολλή γυμναστική! Οπότε απλά επιπλέω σαν σημαδούρα, όπως μου λέει κι ο άντρας μου! Πλησιάζει ο καιρός να σταματήσεις έτσι; Μετά τη γέννα πόσο δικαιούσαι να κάθεσαι με άδεια τοκετού;

Κάνω υπομονή άλλες 3 βδομαδούλες που θα μπαίνω στον 8ο. Μετά τη γέννα δικαιούμαι 9 εβδομάδες + 6 επιδοτούμενους μήνες που παίρνουμε από τον ΟΑΕΔ. Σ' αυτά βάλε και τις κανονικές άδειες από την δουλειά μου (υπόλοιπο του 2012 και σίγουρα ένα μέρος του 2013) τότε βγαίνει περίπου 10 μήνες μετά τη γέννα, δηλ. περίπου τέτοια εποχή του χρόνου θα επιστρέφω. Αν υπάρχει η δουλειά μου ακόμα..... Rolling Eyes

Πολύ καλό αυτό. Δηλαδή βάσει νόμου δικαιούσαι 2 μήνες πριν τη γέννα και περίπου 8 μετά; Μια χαρά. Εγώ υποχρεωτικά πρέπει να σταματήσω 2 βδομάδες πριν και μετά δικαιούμαι 16 βδομάδες. Αλλά όλες δίνουμε ψεύτικη ημερομηνία για να μεταφερθούν και οι 2 βδομάδες μετά, ώστε να μείνουμε σπίτι 18 εβδομάδες. Δηλαδή 4 μήνες. Μετά θα βάλω και λίγες από τις άδειες μου και λογικά θα επιστρέψω μετά τα Φώτα, στις 07 Ιανουαρίου.

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Eirinomama έγραψε:Demmy μου οχι δν ειναι για τους μυκητες μονο.ειναι μεγαλος σε ηλικια και ειναι της παλιας σχολης.μου λεει πως αν 1 στα εκατο σπασουν τα νερα μεσα στην θαλασσα απο την πιεση και δεν το παρω και χαμπαρι θα κινδυνευσουμε και εγω και το μωρο..
τι να κανω και γω.. δεν μπαινω Sad
μολις σαραντησω ομως θα παω κατευθειαν! θα προλαβω πιστευω α δροσιστω και γω λιγουλακι! <3

Τι να πω, έπεσες στην περίπτωση! Εντάξει, καταλαβαίνω να μη σ' αφήνει μόλις μπεις στον μήνα σου, αλλά είναι κρίμα για πριν. Άσε που για ποιά πίεση μιλάει; Δεν είναι ότι θα πας και για κατάδυση. Ίσα ίσα στο 1,5 μέτρο, απλά για δροσιά. Υπομονή τότε κορίτσι μου!

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!ΕΙΡΗΝΗ ΝΑ ΣΕ ΞΕΝΕΡΩΣΩ ΛΙΓΟ?????ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΠΑΝΙΟ.
ΣΙΓΟΥΡΑ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ!!

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kalispera koritsia diavazo gia magio mpania kai zileuo ego spiti mias kai o antras epestrepse sti doulia, den peirazei tou xronou mpanio ego mazi me ton mpempi Smile , eirini prosoxi me tis doulies mi kourazesai poli tora pou eimaste sto telos kai i ora i kali.

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
danik έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!ΕΙΡΗΝΗ ΝΑ ΣΕ ΞΕΝΕΡΩΣΩ ΛΙΓΟ?????ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΠΑΝΙΟ.
ΣΙΓΟΥΡΑ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ!!
Καλημερα Νικη μου.Στις 5 -6 βδομαδες μετα επιτρεπονται ολα.ρωτησα τον γιατρο μου.μονο το μωρο δεν κανει να βαλω μεσα.εγω μπορω να μπω.εγω το αργοτερο που θα γεννησω ειναι 19 αυγουστου που παει να πει οτι και να γινει 25 Σεπτεμβρη μπορω να κανω μπανιο αν γεννησω το αργοτερο 19 αυγουστου! αρα προλαβαινω να κανω μπανακι! εγω μεχρι τελη σεπτεμβρη εκανα παντα μπανιο!ασε που σιγουρα με βλεπω να γενναω νωριτερα!

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορινακι μου σε ευχαριστωπολυ!

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΒΡΕ ΣΥ ΟΛΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΕΝΑ!!ΧΑΧΑ!!

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ειμαι αγχωδης τυπος ! αστο!!!!!!!!
θα γερασω γρηγορα!
χαχαχα!

vasiliapap07

vasiliapap07
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ... ΘΕΛΕΙ ΒΑΨΙΜΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑΚΙΑ ΜΕΣΑ... ΘΑ ΣΑΣ ΒΓΑΛΩ ΦΩΤΟ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΩ... ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
vasiliapap07 έγραψε:ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ... ΘΕΛΕΙ ΒΑΨΙΜΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑΚΙΑ ΜΕΣΑ... ΘΑ ΣΑΣ ΒΓΑΛΩ ΦΩΤΟ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΩ... ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!
Βασιλεια μου με το καλο!!!!!!!περιμενουμε φωτο! <3 Very Happy

dorela

dorela
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκια μου γλυκα τι κανετε???
Εγω εχω μερες να μπω...λιγο η ζεστη,λιγο η πεσμενη ψυχολογια...δεν εχω κουραγιο για τιποτα..

Σημερα το πρωι γεννησε η κοπελα απο ενα φιλικο μας ζευγαρι..χθες το βραδυ πηγαμε ολη παρεα στο Διαβαλκανικο για συμπαρασταση στον πατερα χαχα..
Με το που πηγαμε τον ρωτησα αν πηρε το κιτ για τα βλαστοκυταρα επειδη ειχαν πει οτι θα τα κανουν δωρεα..αλλα ο καημενος πανω στον πανικο(ηταν να γεννησουν μεθαυριο με προκληση κ την πιασανε οι πονοι) το ξεχασε.Κ ενω δεν ειχε κανει ουτε αιτηση κ μια νοσοκομα μας ειπε οτι το βραδυ δεν εξυπηρετουν ,πηραμε τηλ στο Παπανικολαου κ μας ειπανε να παμε να μας το δωσουν..ειναι πολυ ομορφο συναισθημα να ξερεις οτι χαρη στο μωρακι σου μπορει να σωθει ενας ανθρωπος...κ εμεις δωρεα θα τα κανουμε Smile

Τωρα οπως καταλαβαινετε με εχει πιασει ενα αγχος επειδη λεγαμε μετα την Τανια ειναι η σειρα μου..
Εγω καποια φαση εφυγα επειδη νυσταξα αλλα η αντρες κατσανε μεχρι το πρωι..σκεφτηκα ειναι καλη περιπτωση να κανει ο δικος μου μια προβα τζενεραλε...κοριτσια το πρωι μου ηρθε φρικαρησμενος ο καημενος..τον λεω τι εγινε μπηκε ο χρηστος στον τοκετο...'μπηκε κ βγηκε μου λεει κ γενικα ηταν 2-3 ακομα κανενας δεν αντεξε'..
Πανω που ειχε αποφασισει να ειναι διπλα μου στον τοκετο...τι φοβητσιαριδες που ειναι παναθεμα τους Razz
Α ακουσα κ την αλλη βλακεια οτι κ καλα λεγανε μεταξυ τους οι αντρες πως αν μπεις στον τοκετο μετα δεν θα μπορεις να δεις ερωτικα την γυναικα σου.
Ε του λεω κ εγω 'δεν πειραζει θα θυσιασεις την ερωτικη μας ζωη για να ζησεις την γεννηση της κορης σου'... ε μα ..μ'αυτα που ακουω...

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dorela έγραψε:Κοριτσάκια μου γλυκα τι κανετε???
Εγω εχω μερες να μπω...λιγο η ζεστη,λιγο η πεσμενη ψυχολογια...δεν εχω κουραγιο για τιποτα..

Σημερα το πρωι γεννησε η κοπελα απο ενα φιλικο μας ζευγαρι..χθες το βραδυ πηγαμε ολη παρεα στο Διαβαλκανικο για συμπαρασταση στον πατερα χαχα..
Με το που πηγαμε τον ρωτησα αν πηρε το κιτ για τα βλαστοκυταρα επειδη ειχαν πει οτι θα τα κανουν δωρεα..αλλα ο καημενος πανω στον πανικο(ηταν να γεννησουν μεθαυριο με προκληση κ την πιασανε οι πονοι) το ξεχασε.Κ ενω δεν ειχε κανει ουτε αιτηση κ μια νοσοκομα μας ειπε οτι το βραδυ δεν εξυπηρετουν ,πηραμε τηλ στο Παπανικολαου κ μας ειπανε να παμε να μας το δωσουν..ειναι πολυ ομορφο συναισθημα να ξερεις οτι χαρη στο μωρακι σου μπορει να σωθει ενας ανθρωπος...κ εμεις δωρεα θα τα κανουμε Smile

Τωρα οπως καταλαβαινετε με εχει πιασει ενα αγχος επειδη λεγαμε μετα την Τανια ειναι η σειρα μου..
Εγω καποια φαση εφυγα επειδη νυσταξα αλλα η αντρες κατσανε μεχρι το πρωι..σκεφτηκα ειναι καλη περιπτωση να κανει ο δικος μου μια προβα τζενεραλε...κοριτσια το πρωι μου ηρθε φρικαρησμενος ο καημενος..τον λεω τι εγινε μπηκε ο χρηστος στον τοκετο...'μπηκε κ βγηκε μου λεει κ γενικα ηταν 2-3 ακομα κανενας δεν αντεξε'..
Πανω που ειχε αποφασισει να ειναι διπλα μου στον τοκετο...τι φοβητσιαριδες που ειναι παναθεμα τους Razz
Α ακουσα κ την αλλη βλακεια οτι κ καλα λεγανε μεταξυ τους οι αντρες πως αν μπεις στον τοκετο μετα δεν θα μπορεις να δεις ερωτικα την γυναικα σου.
Ε του λεω κ εγω 'δεν πειραζει θα θυσιασεις την ερωτικη μας ζωη για να ζησεις την γεννηση της κορης σου'... ε μα ..μ'αυτα που ακουω...

argise na gennisi i fili sou? kai emena leei oti thelei na mpei mesa alla kratao mia epifilaksi pisteuo oti den tha anteksi. Laughing

dorela

dorela
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
korina26 έγραψε:
dorela έγραψε:Κοριτσάκια μου γλυκα τι κανετε???
Εγω εχω μερες να μπω...λιγο η ζεστη,λιγο η πεσμενη ψυχολογια...δεν εχω κουραγιο για τιποτα..

Σημερα το πρωι γεννησε η κοπελα απο ενα φιλικο μας ζευγαρι..χθες το βραδυ πηγαμε ολη παρεα στο Διαβαλκανικο για συμπαρασταση στον πατερα χαχα..
Με το που πηγαμε τον ρωτησα αν πηρε το κιτ για τα βλαστοκυταρα επειδη ειχαν πει οτι θα τα κανουν δωρεα..αλλα ο καημενος πανω στον πανικο(ηταν να γεννησουν μεθαυριο με προκληση κ την πιασανε οι πονοι) το ξεχασε.Κ ενω δεν ειχε κανει ουτε αιτηση κ μια νοσοκομα μας ειπε οτι το βραδυ δεν εξυπηρετουν ,πηραμε τηλ στο Παπανικολαου κ μας ειπανε να παμε να μας το δωσουν..ειναι πολυ ομορφο συναισθημα να ξερεις οτι χαρη στο μωρακι σου μπορει να σωθει ενας ανθρωπος...κ εμεις δωρεα θα τα κανουμε Smile

Τωρα οπως καταλαβαινετε με εχει πιασει ενα αγχος επειδη λεγαμε μετα την Τανια ειναι η σειρα μου..
Εγω καποια φαση εφυγα επειδη νυσταξα αλλα η αντρες κατσανε μεχρι το πρωι..σκεφτηκα ειναι καλη περιπτωση να κανει ο δικος μου μια προβα τζενεραλε...κοριτσια το πρωι μου ηρθε φρικαρησμενος ο καημενος..τον λεω τι εγινε μπηκε ο χρηστος στον τοκετο...'μπηκε κ βγηκε μου λεει κ γενικα ηταν 2-3 ακομα κανενας δεν αντεξε'..
Πανω που ειχε αποφασισει να ειναι διπλα μου στον τοκετο...τι φοβητσιαριδες που ειναι παναθεμα τους Razz
Α ακουσα κ την αλλη βλακεια οτι κ καλα λεγανε μεταξυ τους οι αντρες πως αν μπεις στον τοκετο μετα δεν θα μπορεις να δεις ερωτικα την γυναικα σου.
Ε του λεω κ εγω 'δεν πειραζει θα θυσιασεις την ερωτικη μας ζωη για να ζησεις την γεννηση της κορης σου'... ε μα ..μ'αυτα που ακουω...

argise na gennisi i fili sou? kai emena leei oti thelei na mpei mesa alla kratao mia epifilaksi pisteuo oti den tha anteksi. Laughing


11 το βραδυ πηγε στο μαιευτηριο με διαστολη 2 κ 6 το πρωι γεννησε...σχετικα γρηγορα για πρωτοτοκη!
Καλα κ ο δικος μου πιστευω δεν θα αντεξει...θα δουμε λεει εκεινη την ωρα...δεν θελω να τον πιεσω ..εξαλλου μπορουν να μουν κ αν δουν οτι δεν την παλευουν βγαινουν...
Τον λεει η πεθερα μου 'τι το πεζεις μπρατσαρας κ δυνατος..αντε πανε μεσα να δεις πως γεννανε...αντε να σε δω..' χαχα τον καημενουλι μου... Razz

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια! <3
τι μου κανετε?
Dorella μου να το χαιρονται το μωρακι τους οι φιλοι σου!!!!!!! αντε και στα δικα μας ετσι ευκολα μεσα σε λιγες ωρες να γεννησουμε!!!οσο για την παρουσια του πατερα στον τοκετο...εχω τοσα πολλα να πω... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil αλλα ας σωπασω!!!!!!!!!!!
δεν αντεχουν ουτε να το δουν...αλλα αποφαση σε ολα θελουν να παιρνουν!!!!κι αμα πεις μα κ μου η γκρινιαξεις εισαι και κακια!!!!!αντε αντε μην συγχυστω παλι! Razz σε μια ωριτσα παω να κανω ανταγευειες τα μαλλακια μου,θα τα ανοιξω παλι...φτανει το καστανο/μελι ξανθα και παλι! Very Happy ελπιζω να πετυχουν! φιλακια!  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 19 215994  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 19 215994

kkkk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα! Όλες καλά;;;

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kalimera koritsia, 34 eudomadon simera alli mia kai mpaino ston mina mou, eutixos ksepristikan ta podia mou edo kai dio meres kai tora mporo na po oti eimai poli kala.

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demmy5_k έγραψε:
Πολύ καλό αυτό. Δηλαδή βάσει νόμου δικαιούσαι 2 μήνες πριν τη γέννα και περίπου 8 μετά; Μια χαρά. Εγώ υποχρεωτικά πρέπει να σταματήσω 2 βδομάδες πριν και μετά δικαιούμαι 16 βδομάδες. Αλλά όλες δίνουμε ψεύτικη ημερομηνία για να μεταφερθούν και οι 2 βδομάδες μετά, ώστε να μείνουμε σπίτι 18 εβδομάδες. Δηλαδή 4 μήνες. Μετά θα βάλω και λίγες από τις άδειες μου και λογικά θα επιστρέψω μετά τα Φώτα, στις 07 Ιανουαρίου.

Και πίστευα ότι μόνο εμείς καθόμαστε τόσο λίγο σε σχέση με τις άλλες χώρες αλλά τελικά με διαψεύδεις.
Πολύ λίγο βρε Δήμητρα... ούτε να θηλάσεις μπορείς. Επίσης είναι άδικο αυτό το 2 βδομάδες πριν. Τουλάχιστον να το κάνανε όλο τον μήνα. Αφού λογικά από τη στιγμή που μπαίνεις στο μήνα σου υπάρχει περίπτωση να γεννήσεις.
Από πότε ισχύει αυτός ο νόμος. Πρέπει να είναι πολύ παλιός.

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
 Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 19 868444 Καλημέρα ομαδούλα! Very Happy  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 19 868444

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!DORELA NA ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΟ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΣΑΣ!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΩΡΕΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΩΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΨΑΞΕΙ!!
ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΟ DOPPLER ΟΛΑ ΟΚ!!Η ΜΙΚΡΗ ΕΦΤΑΣΕ 2Kg ΕΧΕΙ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΒΓΑΖΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΕΞΩ tongue
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ...ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΝΩΔΥΝΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ..ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ΘΕΙΕΣ ΘΕΙΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΠΟΘΑΡΡΥΝΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣ  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 19 534787
ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΠΕΙΣΕΙ.. ΕΓΩ ΤΟΝ ΘΕΛΩ..ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΙ ΤΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ?ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΠΑΡΕΥΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ..ΑΛΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΓΥΝΑΙΚΑΣ..ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΕΙ...
ΠΑΕΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 19 534787
ΑΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ +11Kg!!

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νικη.. μην ξαναπαραπονεθεις για κιλα!!!!!ποσα να παρεις σε 1,5 μηνα ακομα? 2-3? και παλι καλα θα εισαι!εγω η τοφαλιτσα τι να πω!χαχαχαχ!!!!!! + 14 εγω !!!!!!ελεγα μεχρι το πολυ 15 θελω να φτασω,αλλα δεν το κοβω να παιρνω μονο 1 κιλακι ακομα σε 1,5 μηνα... παμε για τα 16-17 μαλλον...  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 19 534787

dorela

dorela
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Halloooooo!!!που είστε κοριτσάκια????
Ειρήνη ζηλεύωωωω κ εγω θελω ξανθα μαλλάκιααααα...ετοιμάζεσαι για τον γιο σου να σε δει όμορφη εεε??? Very Happy
Οσο για την παρουσια του στον τοκετο εγω του ειπα πως αν μπει να ειναι διπλα μου πανω απτο κεφαλι... δεν θελω να ειναι απο κατω να τα βλεπει ολα...εξαλλου θα κανω κ επισκληριδιο..ε ποσο να ποναω κ να φοβηθει???δλδ ουτε να μας κρατανε το χερι δεν μπορουνε????
Άντρεεεεες... Shocked

joan_55

joan_55
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΟΥΔΙΑ ΜΟΥ...ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?
ΕΓΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΑ ΧΑΙ ΜΟΥ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΡΕ ΓΜΤ...ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΛΛΙ...ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ!Ε ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΩ ΜΑΥΤΗ ΤΗ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΜΟΝΙΜΑ ΚΟΤΣΟ.ΠΩΣ ΓΙΝΑΜΑΙ ΕΤΣΙ ΒΡΕΕΕΕΕ????ΔΕΝ ΜΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις